Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Objektas-1 vs. Objektas-2

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #21
    Parašė miestas Rodyti pranešimą
    Dirvonus ir pelkes šneki. Dar kartą, prašau ketvirto žmogaus ir nebe pirmą kartą: prašom parodyti išskirtinius Gardino nesakralinius pastatus. Nuotraukas ar interaktyvias nuorodas į studiją!
    Aš tavęs irgi prašau parodyti išskirtinius Šiaulių, Telšlių, ar Šilutės nesakralinius pastatus.

    Prašau įrodyti, jog Lietuvos miestų sakraliniai pastatai neva nėra prižiūrėti ar jų šventorių aplinka netvarkinga.
    Kalba buvo netik apie sakralinių pastatų aplinką, o apie bendrą centro vaizdą apskritai.

    Nusišnekėjimas dėl aplinkos? Telšiai, Ukmergė sutvarkyti blogiau? O gal Kėdainiai prastai atrodo. Leisk paklausti, kada esi buvęs Rokišky ir ar išvis esi? Kitu atveju plakis pats vienas.
    Telšiai, Ukmergė, ar Kedainiai pagal turistų traukos centrus, kavines ir t.t. yra, geriausiu atveju, tik maždaug tokiame pačiame lygyje kaip ir Gardinas - beveik jokių kavinių, vienas kitas traukos centras.

    Beje, Rokiškyje aš esu buvęs nesuskaičiuojamą daugybę kartų, nes netoli yra mano kaimas.

    Kalba čia apie stilistiką. Gardine tėra barokinės bažnyčios ir vieno senesnio griuvėsio siena. O kur gotika, renesansas? Renesanso, gotikos esama ne tik Kėdainiuose, bet ir kaimuose kaip Videniškiai (apie 350 gyventojų, 1000 kartų mažiau nei Gardine). Taip, tokių bažnytkaimių kaip Troškūnai bažnyčios, vienuolyno, špitolės ir bajorų mokyklos kompleksas atsako į šiuos klausimus apie Gardino tariamą išskirtinumą.
    O kodėl apie kiekvieno miesto išskirtinumą būtinai reikia spręsti pagal tai, ar jis turi renesansinių ar gotikinių objektų?
    You might surprise yourself.

    Miestai.net FB

    Comment


      #22
      Parašė miestas Rodyti pranešimą
      Na, užeik į google maps ir pavaikščiok Gardino tomis "Senamiesčio" "gatvėmis". Tėra menka pėsčiųjų gatvė iš keliolikos carinių namų su sovietiniais intarpais, o ją kerta dar kelios gatvytės, kurių ilgis skaičiuojamas viso labo keliasdešimt ar kokiu šimtu žingsnių (max 2-3 namai). Viskas gausiai atskiesta stalinistinių namų, chruščiobų ir funkcionalistinių dėžių, o pastaruoju metu ir naujų pseudoistorinių pastatų. Oi, google maps diktatoriaus valdomoje šalyje nėra. Užtat yra Šiauliuose ir Panevėžy. Jei šitaip sunku kartą per gyvenimą nuvažiuoti į Šiaulius ar Panevėžį (sunkiau nei į Gardiną), siūlau pasivaikščioti tomis gatvėmis bent virtualiai. O taip pat sulyginti su atvirutėmis kur aiškiai matyti, jog dauguma pastatų yra dar cariniai. Šiauliams pasisekė labiau, bet net ir Panevėžy nemažai išlikę.
      Kelios gatvytės kerta, dar kelios eina lygiagrečiai. Bendroje sumoje gaunasi kur kas daugiau, nei kad yra išlikę Panevėžyje arba Šiauliuose ir tavo paties įdėtos nuotraukos tą kuo puikiausiai įrodo. Taip, su chruščiovkių priemaišomis tas centras, bet jų lygiai taip pat pilna ir mūsų miestuose, tad čia neverta Gardino labai jau badyti pirštais.


      Nusišnekėjimas. Klaipėdoje vientisas Senamiestis ir Naujamiestis. <...>
      Vientisas? Tikrai? Ar prie vientisumo priskirsim chruščiovkes, stalinecus, visiškai naujus pastatus, po karo likusias plynes arba ten kokius senesnes formas bandančius imituoti sovietinukus kaip prie turgaus?

      Be kita ko, Klaipėdos centrą lygiai taip kerta intensyvios gatvės. Jei tai taip jau menkina Gardino vertę, tai galbūt vertėtų užsiminti, ir kalbant apie Klaipėdą?

      Klausei kas yra reguliarus užstatymas. Vėliau atsakius, suplakei du klausimus į vieną, dabar kažkokia nauja beprasmybė. Šitie populizmo veiksmai šiaip vadinami Reductio ad absurdum, nes jūsų argumentai kapituliavo, bet pripažinti to negalite, todėl žūtbūt tęsiama banaliai sofistikuota eristika.
      Kalbėjome apie Panevėžį ir Šiaulius, tu įdėjai su diskusija niekaip nesusijusio Vilniaus vaizdą, o argumentai kapituliavo mano? Kažko aš čia nesuprantu.

      Nežinau kur buvote ar nebuvote ir tai nėra svarbu ir neįdomu. Svarbu šiuo atveju yra tai, jog pagrindinėje Sovetskaya pėsčiųjų gatvėje nėra kur pavalgyti, let alone [neminint net to, jog nėra kur] jaukiai parestoranauti. Tuo tarpu kokiuose Telšiuose yra, o dažnai net ir gerokai mažesniuose miesteliuose. Be to net Plungėje yra modernių pastatų kaip buv. kavinė „Babrungas“, o Gardine absoliučiai nėra.
      Svarbu tiek, kiek žinau apie ką šneku. Ir kadangi teko toje Tarybų gatvėje pačiam valgyti, tai darosi sunku patikėti, kad ten jau toks badų kraštas, kaip kad bandote pavaizduoti.

      Galima sakyti ir taip. Tuomet 9/10 likusio "parko" ploto užima gatvės ir išgrįsta lenkiškomis trinkelėmis didžiojo lyderio Lenino aikštė.
      Ne. Kalbam būtent apie parką (ribojamą Ožeškienės, Dzeržinskio, Gegužės pirmosios ir Akademijos gatvių). Tavo "griovys" užima tik parko kampą prie Ožeškienės ir Dzeržinskio gatvių sankryžos.

      Parašė miestas Rodyti pranešimą
      O viena iš banalių Panevėžio XIX amžiaus bažnyčių, kurios nėra, o interjeras kur kas neįdomesnis.
      Šiaip jau Panevėžio katedra statyta XX a., ir tikrai jos įspūdingesne už Gardino katedrą nepavadinčiau. Tas faktas, kad Katedros aikštėje auga bulvės ir svogūnai irgi su miestiškumu sunkiai dera.

      „maža sektantų bažnytėlė“ © Petrozilijus Cvakelmanas
      Nugi nesipainiokit. Manau nesunku suvokti, kad šituo terminu apibūdinau ne Panevėžio katedrą, o Klaipėdos baptistų bažnytėlę. Ir savo žodžių neatsiimu - didele aš jos tikrai negaliu pavadinti.

      O čia gerokai neįdomi ir nuobodi Šv. Petro ir Povilo bažnyčia, Trejybės bažnyčia, Viešpaties Prisikėlimo cerkvė, sentikių maldykla, evangelikų bažnyčia, keletas nuobodžių XIX amžiaus keturių religijų ir krikščionybės konfesijų kapinių...
      Rimtai? Man tiesiog darosi sunku patikėt, ką skaitau. Panevėžio cerkvės? Čia jau jos prie įspūdingų statinių pradeda skaičiuotis? Tikrai?

      Tada nebenustebsiu, jei dar po dienos Gardinas ims ir Ariogalai nusileisti...
      Got sun in my face, sleeping rough on the road

      Comment


        #23
        Parašė spirit Rodyti pranešimą
        Aš tavęs irgi prašau parodyti išskirtinius Šiaulių, Telšlių, ar Šilutės nesakralinius pastatus.
        Vėl???

        Šiaip jau rodžiau bet tiek to, štai dar.

        Šiauliai. Frenkelio vila (regiono lygio vienietiška secesija, bet kurio Europos didmiesčio lygio), malūnas (įdomus pramonės paveldas), tęstinių studijų institutas (Vilniaus lygio carinis, į Gardiną nukeltas automatiškai taptų gražiausiu), begalė tokių pastatų kaip klubas Kapitol, įsikūręs triaukščiame istoriniame pastate (nieko labai pribloškiančio, bet Gardine net ir tokių nėr) ir t.t.
        Šilutė: jugendo stiliaus paštas, jugendo stiliaus gaisrinė, Šojaus dvaras, šimtmetį šiemet švenčiantis metalinis tiltas, keletas istorinių triaukščių gyvenamųjų jugendo stiliaus namų (kokių Gardine nėr), kurie nepadarytų gėdos net Vilniui ir t.t. Kiek įspūdingiau už carizmo triobas.

        Parašė spirit Rodyti pranešimą
        Kalba buvo netik apie sakralinių pastatų aplinką, o apie bendrą centro vaizdą apskritai.
        Ten tvarkingos tik kelios gatvės. Iki kokios Marijampolės, Telšių aplinkos sutvarkymo Gardinui "toli, toli".



        Parašė spirit Rodyti pranešimą
        Telšiai, Ukmergė, ar Kedainiai pagal turistų traukos centrus, kavines ir t.t. yra, geriausiu atveju, tik maždaug tokiame pačiame lygyje kaip ir Gardinas - beveik jokių kavinių, vienas kitas traukos centras.
        Net ši kavinė įspūdingesnė už bet kurią Gardino obščėpito tarybinę valgyklą, o juk Kėdainiuose esama daugybės tiek puikiai sutvarkytų ir gero serviso lygio senoviškų (vieną jų jau minėjau), tiek ir naujai pastatytų modernių. Tas pats ir kitur Lietuvoje.

        Parašė spirit Rodyti pranešimą
        Beje, Rokiškyje aš esu buvęs nesuskaičiuojamą daugybę kartų, nes netoli yra mano kaimas.
        Ir kas ten blogai sutvarkyta?

        Parašė spirit Rodyti pranešimą
        O kodėl apie kiekvieno miesto išskirtinumą būtinai reikia spręsti pagal tai, ar jis turi renesansinių ar gotikinių objektų?
        O kodėl reikėtų aukštinti, garbinti, šlovinti ir išskirti neišskirtinę carizmo architektūrą?

        Comment


          #24
          Parašė miestas Rodyti pranešimą
          Vėl???

          Šiaip jau rodžiau bet tiek to, štai dar.

          Šiauliai. Frenkelio vila (regiono lygio vienietiška secesija, bet kurio Europos didmiesčio lygio), malūnas (įdomus pramonės paveldas), tęstinių studijų institutas (Vilniaus lygio carinis, į Gardiną nukeltas automatiškai taptų gražiausiu), begalė tokių pastatų kaip klubas Kapitol, įsikūręs triaukščiame istoriniame pastate (nieko labai pribloškiančio, bet Gardine net ir tokių nėr) ir t.t.
          Šilutė: jugendo stiliaus paštas, jugendo stiliaus gaisrinė, Šojaus dvaras, šimtmetį šiemet švenčiantis metalinis tiltas, keletas istorinių triaukščių gyvenamųjų jugendo stiliaus namų (kokių Gardine nėr), kurie nepadarytų gėdos net Vilniui ir t.t. Kiek įspūdingiau už carizmo triobas.
          Taip, vėl. Aš nesu toks visų galų, ypač architektūros, ekspertas kaip tu, todėl man ta tavo Frenkelio vila visiškai nieko nesako.

          Ten tvarkingos tik kelios gatvės. Iki kokios Marijampolės, Telšių aplinkos sutvarkymo Gardinui "toli, toli".
          Youtube video
          Taip ir nesupratau ką norėjai pasakyt tuo video, bet tiek to. O sakyti kad gražiau sutvarkyta vos viena kita Telšių ar Marijampolės gatvelė yra žymiai geriau už gerai sutvarkytą didelio miesto centrą tai čia jau reikia turėti talento taip nusišnekėt. Apie visokius parkelius aš nekalbu, nes jų sutvarkymas yra daugmaž vienodame lygyje.


          Net ši kavinė įspūdingesnė už bet kurią Gardino obščėpito tarybinę valgyklą, o juk Kėdainiuose esama daugybės tiek puikiai sutvarkytų ir gero serviso lygio senoviškų (vieną jų jau minėjau), tiek ir naujai pastatytų modernių. Tas pats ir kitur Lietuvoje.
          Nežinau. Nesu buvęs toje kaimo trobos virtuvėje, todėl negaliu pasakyt kokiais kulinarijos šedevrais jie ten maitina. Anyway, aš kalbėjau apie kavinių ir obšepito skaičių, o ne apie jų kokybę.

          Ir kas ten blogai sutvarkyta?
          Nesakau kad ten viskas taip jau tragiškai blogai, bet apart bažnyčią, dvarą ir kelis nusususius ir vargiai prižiūrimus namukus apie aikštę ten daugiau nėra ką žiūrėt. Aš jau nekalbu apie automobilių parkavimo vietas pačioje aikštėje (tiksliau sakant, palei ją) - čia tas pats kas priparkuotum savo automobilį Vilniaus Katedros aikštėje.

          O kodėl reikėtų aukštinti, garbinti, šlovinti ir išskirti neišskirtinę carizmo architektūrą?
          Gal tu dar kartą peržiūrėk tas Petrozilijaus nuotraukas ir galbūt pamatysi kad ten ir be carinių pastatų yra ir iš senesnių laikų. Anyway, aš carizmo architektūros irgi nešlovinu. Aš klausiau apie tai, kuo miestai su renesansiniais ar gotikiniais pastatais paprastam turistui ne egzpertui yra pranašesni už miestus su barokiniais pastatais? Tu taip ir neatsakei į mano klausimą. Oh wait... Tu tikriausiai neturėjai kaip argumentuot savo atsakymo
          Paskutinis taisė spirit; 2014.08.13, 19:04.
          You might surprise yourself.

          Miestai.net FB

          Comment


            #25
            Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
            Kelios gatvytės kerta, dar kelios eina lygiagrečiai. Bendroje sumoje gaunasi kur kas daugiau, nei kad yra išlikę Panevėžyje arba Šiauliuose ir tavo paties įdėtos nuotraukos tą kuo puikiausiai įrodo. Taip, su chruščiovkių priemaišomis tas centras, bet jų lygiai taip pat pilna ir mūsų miestuose, tad čia neverta Gardino labai jau badyti pirštais.
            Panevėžyje pagal istorinių pastatų išsimėtymo plotą teritorija būtų didesnė. Bėda, jog ji gerokai praskiesta sovietiniais svetimkūniais ir sovietiniais carinių pastatų "patobulinimais". Visa perimetru apstatyta cariniais 2-3 a. pastatais Panevėžio Laisvės aikštė sunaikinta tik Chruščiovo laikais... Šiauliai gi savo istoriniu kvartalu didesni už Gardiną, o atskiri civiliniai cariniai pastatai buvę gerokai įspūdingesni. Tiesa, ne visada iš karto lengva suprast, kad tai carinis pastatas, tačiau sugretinus su šimtametėm atvirutėm paaiškėja, jog tai tiesa.

            Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
            Vientisas? Tikrai?
            Nežinau, tai gal dvitiesas, tritiesas? Čia kas? Čia kas?

            Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
            Ar prie vientisumo priskirsim chruščiovkes, stalinecus, visiškai naujus pastatus, po karo likusias plynes arba ten kokius senesnes formas bandančius imituoti sovietinukus kaip prie turgaus?
            Be jokios abejonės būtinai priskaičiuosim! Šitai ignoruosime tik Gardine, Lietuvoj būtinai priskaičiuosim!!

            Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
            Be kita ko, Klaipėdos centrą lygiai taip kerta intensyvios gatvės. Jei tai taip jau menkina Gardino vertę, tai galbūt vertėtų užsiminti, ir kalbant apie Klaipėdą?
            Jo tikrai gi, Klaipėdos Senamiestį kaip Gardine kerta visos miesto troleibusų linijos ir keturios kiauriai einančios tranzitinės gatvės. Didžiojo Vandens ir Kepėjų gatvėmis (vienpusių gatvių plotis Gardine maždaug panašus) važiuoja troleibusai ir sunkusis transportas.

            Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
            Kalbėjome apie Panevėžį ir Šiaulius, tu įdėjai su diskusija niekaip nesusijusio Vilniaus vaizdą, o argumentai kapituliavo mano? Kažko aš čia nesuprantu.
            Ne, ten buvo elementarus tamstos populizmas su siekiu redukuoti diskusiją iki absurdo. Minėjau civilinį reguliarų užstatymą, kuris Gardine neįspūdingas ir nublanksta prieš rimtus didmiesčius. Paklausus kas yra reguliarus užstatymas, pateikiau pavyzdį ir tiek. O pirminis maniškis argumentas buvo tas, jog Gardine įspūdingos, išsiskiriančios reguliarios civilinės architektūros tiesiog nėra.

            Taip pat nereikėtų užsiciklinti tik ant architektūros. Štai čia viso palyginimo trumpas reziumė.
            Parašė miestas Rodyti pranešimą
            Visiškai teisingai. Gardino centro rekreacinės zonos nusileidžia Nevėžio Senvagės parkui su gausybe skulptūrų. Panevėžio arenai neprilygsta jokia uždara arena Baltarusijoj už Minsko ribų. Taip pat reikia turėti omeny, jog tai geriausias regione trekas bei koncertų vieta. Panevėžio kavinės, barai, restoranai daug geresni už Gardino analogus tiek įvairove, tiek ir aptarnavimo lygiu. Panevėžio „Babilonas“ savo apsipirkimo ir laisvalaikio praleidimo galimybėmis padeda Gardiną į Marijampolės lygą. Panevėžio muziejai ir galerijos kad ir kiek mažai jų bebūtų, yra įdomesni už Gardino analogus. Jokia biblioteka Gardine ir apskritai Gudijoj už Minsko ribų neprilygs Panevėžio apskrities bibliotekai. Na ir aplamai, Panevėžio Laisvės aikštėje yra turbūt daugiau kas veikt nei toje nuobodžioje Gardino pėsčiųjų alėjoje, kurioje yra kelios statybinių medžiagų parduotuvės, univermagas ir viena niekam tikusi kavinė, kuri pasirodė geriausiu atveju kurio nors Lietuvos bažnytkaimio lygio. Na o reguliari Gardino architektūra geriausiu atveju Ukmergės-Telšių lygio (blogiausiu panašu į kokias Eišiškes). miestą gelbėja tik keletas barokinių bažnyčių, iš kurių laisvai patekti galima tik į dvi. Tačiau ir Panevėžy esama keletos bažnyčių, seniausio Lietuvoje teismo pastato, carinių pastatų...
            Apačioje dar papildžiau, jog Miltinio ar lėlių teatrai Panevėžy valdo.

            Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
            Svarbu tiek, kiek žinau apie ką šneku. Ir kadangi teko toje Tarybų gatvėje pačiam valgyti, tai darosi sunku patikėti, kad ten jau toks badų kraštas, kaip kad bandote pavaizduoti.
            Palyginkime kiek kavinių, restoranų, alubarių yra Klaipėdos centre (grubiai dvigubai mažesnė) ar Kaune (apytiksliai panašiai gyventojų) ir Gardine ir viskas stebuklingai paaiškės. Nepamirškite prie visko pridėti aptarnavimo kultūrą ir kainų lygį ir iš to išvesti atitinkamą kainos ir kokybės santykį bei pasidaryti tam tikras išvadas.
            Ant viršaus galima apsvarstyti apie "Babilono" ar "Šiaulių Akropolio" bei kitų apsipirkimo ir pramogų centrų šiuose dviejuose miestuose restoranus ir paskaičiuoti kiek ir kokių jų yra.

            Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
            Ne. Kalbam būtent apie parką (ribojamą Ožeškienės, Dzeržinskio, Gegužės pirmosios ir Akademijos gatvių). Tavo "griovys" užima tik parko kampą prie Ožeškienės ir Dzeržinskio gatvių sankryžos.
            Puiku, o kita jo dalis (neskaitant griovos) yra trinkelėmis išgrįstas sovietinių karių memorialas ir aikštė mitingams. So?

            Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
            Šiaip jau Panevėžio katedra statyta XX a., ir tikrai jos įspūdingesne už Gardino katedrą nepavadinčiau. Tas faktas, kad Katedros aikštėje auga bulvės ir svogūnai irgi su miestiškumu sunkiai dera.
            O Ani katedors statytos IV ar V mūsų eros amžiuje. Ir ką? Šimtas kitas metų nedaro didelio skirtumo. Svarbiau meniškumo lygis. Rietavo, kur gyventojų 120 kartų mažiau nei Gardine, bažnyčia, nukelta teleportu į Gardiną ten iš karto taptų pagrindiniu landmark'u. O statyta tik prieš kiek daugiau nei šimtmetį.

            Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
            Nugi nesipainiokit. Manau nesunku suvokti, kad šituo terminu apibūdinau ne Panevėžio katedrą, o Klaipėdos baptistų bažnytėlę. Ir savo žodžių neatsiimu - didele aš jos tikrai negaliu pavadinti.
            Sureagavau į pačios religinės krikščionių bendruomenės įžeidimą. Bažnytėlė nedidelė, bet tai niekaip nesumenkina jos reikšmės. Be to bent vientisa ir sveika, o ne viena sugriuvusi siena...

            Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
            Rimtai? Man tiesiog darosi sunku patikėt, ką skaitau. Panevėžio cerkvės? Čia jau jos prie įspūdingų statinių pradeda skaičiuotis? Tikrai? Tada nebenustebsiu, jei dar po dienos Gardinas ims ir Ariogalai nusileisti...
            Atsiprašau, įspūdingos cerkvės būna tik Gardine. Ypač ta kurios kupolas su guašu gėlytėmis išmargintas. Kitur neįspūdingos. Bažnyčios taip pat. Civiliniu užstatytmu vokiečių, anglų ir lietuvninkų pirklių, bankininkų, konsulų, karaliaus šeimos patronuojama Klaipėda smarkiai caro činovnikų Gardinui nusileidžia.

            Beje, tokio įspūdingumo cerkvių kaip Kruonio kaime Gardine nėra...

            Comment


              #26
              Parašė spirit Rodyti pranešimą
              Taip, vėl. Aš nesu toks visų galų, ypač architektūros, ekspertas kaip tu, todėl man ta tavo Frenkelio vila visiškai nieko nesako.
              Jei tau nieko nesako, tai kam lendi į architektūrinius pokalbius?

              Parašė spirit Rodyti pranešimą
              Taip ir nesupratau ką norėjai pasakyt tuo video, bet tiek to. O sakyti kad gražiau sutvarkyta vos viena kita Telšių ar Marijampolės gatvelė yra žymiai geriau už gerai sutvarkytą didelio miesto centrą tai čia jau reikia turėti talento taip nusišnekėt. Apie visokius parkelius aš nekalbu, nes jų sutvarkymas yra daugmaž vienodame lygyje.
              O taip, viena sutvarkyta Telšių ir Marijampolės gatvelė ir apie visokius parkelius.
              http://en.wikipedia.org/wiki/Reductio_ad_absurdum
              http://en.wikipedia.org/wiki/Eristic



              Parašė spirit Rodyti pranešimą
              Nežinau. Nesu buvęs toje kaimo trobos virtuvėje, todėl negaliu pasakyt kokiais kulinarijos šedevrais jie ten maitina. Anyway, aš kalbėjau apie kavinių ir obšepito skaičių, o ne apie jų kokybę.
              Ir koks tas skaičius būtų?
              Laukiam pateikiant palyginamuosius skaičius (dar geriau grafikus).

              Parašė spirit Rodyti pranešimą
              Nesakau kad ten viskas taip jau tragiškai blogai, bet apart bažnyčią, dvarą ir kelis nusususius ir vargiai prižiūrimus namukus apie aikštę ten daugiau nėra ką žiūrėt. Aš jau nekalbu apie automobilių parkavimo vietas pačioje aikštėje (tiksliau sakant, palei ją) - čia tas pats kas priparkuotum savo automobilį Vilniaus Katedros aikštėje.

              Panašiai kaip Gardine. Apart kelias bažnyčias daugiau visiškai nėra ką žiūrėt ar lankyt. Carinis užstatymas neįdomus, muziejai tragiški. Rokišky bent meniškos langinės.

              Parašė spirit Rodyti pranešimą
              Gal tu dar kartą peržiūrėk tas Petrozilijaus nuotraukas ir galbūt pamatysi kad ten ir be carinių pastatų yra ir iš senesnių laikų. Anyway, aš carizmo architektūros irgi nešlovinu. Aš klausiau apie tai, kuo miestai su renesansiniais ar gotikiniais pastatais paprastam turistui ne egzpertui yra pranašesni už miestus su barokiniais pastatais? Tu taip ir neatsakei į mano klausimą. Oh wait... Tu tikriausiai neturėjai kaip argumentuot savo atsakymo
              Kam man jas žiūrėt jei įdėjau ir savų nuotraukų, o tam mieste esu daugybę kartų buvęs (skirtingai nuo tavęs)? Gal išmok skirt architektūros stilius? Ir tiap, gal tau bus atradimas, bet klasicizmas tai XIX amžiaus daugiausiai carinis stilius (kaip šiuo atveju).

              Tu man taip ir neatsakei, kuo paprastam turistui, ne egzpertuj, cariniai pastatai yra įdomesni už tarpukarinius (kaip Šiauliuose), o barokinės bažnyčios labiau įdomios už neogotikines, neobarokines (Panevėžys), romantizmo laikotarpio (Panevėžys), funkcionalistines (Klaipėda) ar ultramodernias (Klaipėda, Šiauliai). Oh wait... tu tikriausiai atėjai patrolinti, o ne diskutuoti ir tau nesvarbu ką čia parašysiu atsakydamas ar klystu?

              Comment


                #27
                Parašė miestas Rodyti pranešimą
                Jei tau nieko nesako, tai kam lendi i architekturinius pokalbius?
                O kodel tu man nurodinėji ka aš turečiau daryt viešojoje erdveje, o ko - ne? 95 procentai forumo narių, kaip ir aš, nesame kažkokie architektūros ekspertai. Man yra patogiau lyginti miestus kaip turistui, o ne kaip visų galų ekspertui.

                O taip, viena sutvarkyta Telšiu ir Marijampoles gatvele ir apie visokius parkelius.
                http://en.wikipedia.org/wiki/Reductio_ad_absurdum
                http://en.wikipedia.org/wiki/Eristic

                Tai man dabar ką, imti ir paprašyti tavo atvaizdo ir pasikabinus ant sienos jam melstis nes tavo nuomonė butinai turi but vienintelė ir neginčijama?


                Ir koks tas skaicius butu?
                Laukiam pateikiant palyginamuosius skaicius (dar geriau grafikus).
                Nesiruošiu aš cia dabar užsiiminet kažkokių beprasmių grafikų ar skaičiu ieškojimu ar burimu iš kavos tirščiu. Jei tau to reikia, tai pats ju ir ieškokis.


                Panašiai kaip Gardine. Apart kelias bažnycias daugiau visiškai nera ka žiuret ar lankyt. Carinis užstatymas neidomus, muziejai tragiški. Rokišky bent meniškos langines.
                Ha ha, dabar pats prisipažinai kad tavo vardijami miestai nera kažkuo išskirtini prieš Gardina

                Kam man jas žiuret jei idejau ir savu nuotrauku, o tam mieste esu daugybe kartu buves (skirtingai nuo taves)? Gal išmok skirt architekturos stilius? Ir tiap, gal tau bus atradimas, bet klasicizmas tai XIX amžiaus daugiausiai carinis stilius (kaip šiuo atveju).
                Matomai tai tamstai bus amžiaus atradimas, be aš irgi moku skirti architektūros stilius. Nors ir nesu architekturos ekspertas.

                Tu man taip ir neatsakei, kuo paprastam turistui, ne egzpertuj, cariniai pastatai yra idomesni už tarpukarinius (kaip Šiauliuose), o barokines bažnycios labiau idomios už neogotikines, neobarokines (Panevežys), romantizmo laikotarpio (Panevežys), funkcionalistines (Klaipeda) ar ultramodernias (Klaipeda, Šiauliai). Oh wait... tu tikriausiai atejai patrolinti, o ne diskutuoti ir tau nesvarbu ka cia parašysiu atsakydamas ar klystu?
                Troli, aš vis dar laukiu tamstos normalaus argumentuoto atsakymo i mano klausima, o ne kažkokiu neaiškiu išsisukinejimu ir varymu ant manes.

                Kalbant apie visokiu bažnyciu architektura, tai aš labiau megstu visokius senus stilius, kaip barokas, renesansas, gotika, ir panašiai. O visokios modernios bažnycios man jau yra ne prie širdies. Man jos tiesiog negražios.
                Paskutinis taisė spirit; 2014.08.14, 00:14.
                You might surprise yourself.

                Miestai.net FB

                Comment


                  #28
                  Kažkam pritrūkus argumentų kilo isterija?

                  Comment


                    #29
                    Tas "kažkas" tiesiog nemato tavo argumentų ir atsakymo į mano klausimą.
                    You might surprise yourself.

                    Miestai.net FB

                    Comment


                      #30
                      Ir visgi esmė, jog Gardinas su savo trinkelėmis 'for sure' tvarkingiau (nesiginčiju dėl architektūrinės vertės) atrodo nei nutriušęs Kaunas su savo išsklibenkščiojusiu grindiniu senamiestyje. Nors tas miesto centrinis parkas - tai tikrai labiau kloaką ar tipinį Bulgarijos miestuose esantį 'parką' prie kokio upeliūkščio.
                      P.S.
                      Ačiū Petrozilijui už nuotraukas...
                      Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                      Dordrechtas/Haarlemas
                      Nesebaras/Plovdivas
                      Kiolnas

                      Comment


                        #31
                        tiek tos, atsakysiu subalansuotai.

                        Parašė spirit Rodyti pranešimą
                        O kodel tu man nurodinėji ka aš turečiau daryt viešojoje erdveje, o ko - ne? 95 procentai forumo narių, kaip ir aš, nesame kažkokie architektūros ekspertai. Man yra patogiau lyginti miestus kaip turistui, o ne kaip visų galų ekspertui.
                        Prašom lygint. Savo turistinį palyginimą pateikiau, dabar visi laukiam tavojo.

                        Parašė spirit Rodyti pranešimą
                        Tai man dabar ką, imti ir paprašyti tavo atvaizdo ir pasikabinus ant sienos jam melstis nes tavo nuomonė butinai turi but vienintelė ir neginčijama?
                        Lukašenkos atvaizdą. Juk "taip puikiai sutvarkė Gardiną, daug geriau už vieną gatvytę Telšiuose, Marijampolėje ir kažkokius tai parkus".

                        Parašė spirit Rodyti pranešimą
                        Nesiruošiu aš cia dabar užsiiminet kažkokių beprasmių grafikų ar skaičiu ieškojimu ar burimu iš kavos tirščiu. Jei tau to reikia, tai pats ju ir ieškokis.
                        Jei nesiruoši tai kam keli beprasmiškas bangas? Gardino viešojo maitinimo įstaigos apgailėtinos ir jų yra be galo mažai. Nėr net ką lyginti su Šiaulių bulvaru ar tokiais regioniniais pramogų ir prekybos centrais kaip "Babilonas" ar "Šiaulių Akropolis". Kas dar?

                        Parašė spirit Rodyti pranešimą
                        Ha ha, dabar pats prisipažinai kad tavo vardijami miestai nera kažkuo išskirtini prieš Gardina
                        Haha, pripažinau, kad trisdešimt kartų mažesniame Rokišky turistui yra veikt maždaug tas pats kas Gardine. Besąlygiška kapituliacija!

                        Na, Šiauliuose, Panevėžy bent yra didžiuliai prekybos ir pramogų centrai kur galima praleist pusdienį, Šiauliuose yra nemažai unikalių muziejų, Panevėžy teatrai ir nebloga dailės galerija.

                        Parašė spirit Rodyti pranešimą
                        Matomai tai tamstai bus amžiaus atradimas, be aš irgi moku skirti architektūros stilius. Nors ir nesu architekturos ekspertas.
                        Kurių istorinių stilių pastatai dominuoja Gardino istorinių kvartalų miestovaizdy?

                        Parašė spirit Rodyti pranešimą
                        Troli, aš vis dar laukiu tamstos normalaus argumentuoto atsakymo i mano klausima, o ne kažkokiu neaiškiu išsisukinejimu ir varymu ant manes.
                        Mumi, vis dar laukiu argumentuoto atsakymo į savo klausimą ir prieš tai buvusį teiginį:
                        Parašė miestas Rodyti pranešimą
                        Aplankome tris bažnyčias, kurios puošniausioji gana neprastai viduje atrodo, tačiau šalia pristatytas kalėjimas. Pusvalandis at best. Kas toliau Gardine veikti?
                        Parašė spirit Rodyti pranešimą
                        Kalbant apie visokiu bažnyciu architektura, tai aš labiau megstu visokius senus stilius, kaip barokas, renesansas, gotika, ir panašiai. O visokios modernios bažnycios man jau yra ne prie širdies. Man jos tiesiog negražios.
                        Puiku, iš tavo mėgstamų stilių bažnyčių Gardine yra keturios (patenkama į tris) barokinio stiliaus iš kurių tik viena yra įspūdnga. Be jų daugiau nieko nėra. Joms apžiūrėti užtenka pusvalandžio. Kas toliau?

                        Comment


                          #32
                          Parašė miestas Rodyti pranešimą
                          Kažkam pritrūkus argumentų kilo isterija?
                          Kodėl tu niekaip negali suprasti, kad kokie 99% žmonių apie pastatus supranta tik "gražu-negražu", o ne "klasicizmas-rokoko-renesansas-artnuvo"?
                          Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                          Comment


                            #33
                            Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                            Kodėl tu niekaip negali suprasti, kad kokie 99% žmonių apie pastatus supranta tik "gražu-negražu", o ne "klasicizmas-rokoko-renesansas-artnuvo"?
                            O tamsta būsite vienas iš 99% žmonių, neskaitančių kitų pranešimų?
                            Akcentas vistik ant paties miesto lankymo potencialo ir veiklos jame gausumo.

                            Parašė miestas Rodyti pranešimą
                            Prašom lygint. Savo turistinį palyginimą pateikiau, dabar visi laukiam tavojo.
                            Parašė miestas Rodyti pranešimą
                            Gardino viešojo maitinimo įstaigos apgailėtinos ir jų yra be galo mažai. Nėr net ką lyginti su Šiaulių bulvaru ar tokiais regioniniais pramogų ir prekybos centrais kaip "Babilonas" ar "Šiaulių Akropolis". Kas dar?
                            Parašė miestas Rodyti pranešimą
                            trisdešimt kartų mažesniame Rokišky turistui yra veikt maždaug tas pats kas Gardine.
                            Parašė miestas Rodyti pranešimą
                            Na, Šiauliuose, Panevėžy bent yra didžiuliai prekybos ir pramogų centrai kur galima praleist pusdienį, Šiauliuose yra nemažai unikalių muziejų, Panevėžy teatrai ir nebloga dailės galerija.
                            Parašė miestas Rodyti pranešimą
                            Puiku, iš tavo mėgstamų stilių bažnyčių Gardine yra keturios (patenkama į tris) barokinio stiliaus iš kurių tik viena yra įspūdnga. Be jų daugiau nieko nėra. Joms apžiūrėti užtenka pusvalandžio. Kas toliau?
                            Parašė miestas Rodyti pranešimą
                            Taip pat nereikėtų užsiciklinti tik ant architektūros. Štai čia viso palyginimo trumpas reziumė.
                            Parašė miestas Rodyti pranešimą
                            Visiškai teisingai. Gardino centro rekreacinės zonos nusileidžia Nevėžio Senvagės parkui su gausybe skulptūrų. Panevėžio arenai neprilygsta jokia uždara arena Baltarusijoj už Minsko ribų. Taip pat reikia turėti omeny, jog tai geriausias regione trekas bei koncertų vieta. Panevėžio kavinės, barai, restoranai daug geresni už Gardino analogus tiek įvairove, tiek ir aptarnavimo lygiu. Panevėžio „Babilonas“ savo apsipirkimo ir laisvalaikio praleidimo galimybėmis padeda Gardiną į Marijampolės lygą. Panevėžio muziejai ir galerijos kad ir kiek mažai jų bebūtų, yra įdomesni už Gardino analogus. Jokia biblioteka Gardine ir apskritai Gudijoj už Minsko ribų neprilygs Panevėžio apskrities bibliotekai. Na ir aplamai, Panevėžio Laisvės aikštėje yra turbūt daugiau kas veikt nei toje nuobodžioje Gardino pėsčiųjų alėjoje, kurioje yra kelios statybinių medžiagų parduotuvės, univermagas ir viena niekam tikusi kavinė, kuri pasirodė geriausiu atveju kurio nors Lietuvos bažnytkaimio lygio. Na o reguliari Gardino architektūra geriausiu atveju Ukmergės-Telšių lygio (blogiausiu panašu į kokias Eišiškes). miestą gelbėja tik keletas barokinių bažnyčių, iš kurių laisvai patekti galima tik į dvi. Tačiau ir Panevėžy esama keletos bažnyčių, seniausio Lietuvoje teismo pastato, carinių pastatų...
                            Apačioje dar papildžiau, jog Miltinio ar lėlių teatrai Panevėžy valdo.


                            Gerai, tiek tos. Verčiau paklausiu ar gražu cariniai Gardino pastatai?

                            P.S. Siūlau atkreipti dėmesį į miesto iškabų ir reklamų "dizainą", šriftus ir pan.



                            Comment


                              #34
                              Parašė miestas Rodyti pranešimą
                              O tamsta būsite vienas iš 99% žmonių, neskaitančių kitų pranešimų?
                              Akcentas vistik ant paties miesto lankymo potencialo ir veiklos jame gausumo.
                              Bet tai yra Gardino/Belarusijos problema, bet ne miestai.net/Lietuvos. Gardiniečiams patinka, kad pas juos atvažiuoja 0,5n turistų, o ne n - jų reikalas, nereikia to smerkti. Daugiau pinigų bus atveža į Vilnių.
                              Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                              Comment


                                #35
                                Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                Bet tai yra Gardino/Belarusijos problema, bet ne miestai.net/Lietuvos. Gardiniečiams patinka, kad pas juos atvažiuoja 0,5n turistų, o ne n - jų reikalas, nereikia to smerkti. Daugiau pinigų bus atveža į Vilnių.
                                Argi mes čia sprendžiam Gardino problemas? O gal manote, jog forumą skaito Gardino ispolkomo viršininkas su komanda, atsakinga už tam tikras jų kuruojamas sritis?
                                Faktų kontsatavimas taip pat vargu bau ar turi ką bendro su smerkimu, garbinimu ar bet kokiu kitokiu vertinimu.

                                Comment


                                  #36
                                  Baikit fleimint, piliečiai, čia jau tikrai padorios diskusijos ribas peržengė Nu vienam patinka vienas miestas, kitam nepatinka. Aš pvz. niekada gyvenime nesuprasdavau, kaip žmonės gali sakyti, kad Florencijoje gražiau negu Veronoje arba Venecijoje. Bet kai kuriems vis tiek gražiau

                                  Comment


                                    #37
                                    Parašė miestas Rodyti pranešimą
                                    Argi mes čia sprendžiam Gardino problemas? O gal manote, jog forumą skaito Gardino ispolkomo viršininkas su komanda, atsakinga už tam tikras jų kuruojamas sritis?
                                    Faktų kontsatavimas taip pat vargu bau ar turi ką bendro su smerkimu, garbinimu ar bet kokiu kitokiu vertinimu.
                                    Faktus kiekvienas konstatuoja iš savo pusės: tau reikia barų ir restoranų, kitam užtenka bandelės ir butelio mineralinio ir nieko daugiau. Ir ginčas bus beprasmis, nes abudu bus teisūs.
                                    Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                                    Comment


                                      #38
                                      Parašė pliumbum Rodyti pranešimą
                                      Florencijoje gražiau negu Veronoje arba Venecijoje. Bet kai kuriems vis tiek gražiau
                                      Leiskite paklausti, Gardine gražu kaip Florencijoje, Venecijoje ar vistik kaip Veronoje?

                                      Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                      Faktus kiekvienas konstatuoja iš savo pusės: tau reikia barų ir restoranų, kitam užtenka bandelės ir butelio mineralinio ir nieko daugiau. Ir ginčas bus beprasmis, nes abudu bus teisūs.
                                      Prieš faktus nepapūsi. Restoranai ir barai, pramogų ir poilsio kompleksai arba yra, arba yra tik Maksimos bandelės ir su jų valgymu ant suoliuko susijusios pramogos. Ups. Bet juk Gardine nėra Maksimų.

                                      Comment


                                        #39
                                        Parašė miestas Rodyti pranešimą
                                        Prieš faktus nepapūsi. Restoranai ir barai, pramogų ir poilsio kompleksai arba yra, arba yra tik Maksimos bandelės ir su jų valgymu ant suoliuko susijusios pramogos.
                                        Bet yra žmonių, kuriems tie barai ir klubai "iki lemputės", kaip ir architektūriniai paminklai bei jų styliai. Jiems svarbu tik "gražu-negražu".
                                        Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                                        Comment


                                          #40
                                          Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                          Bet yra žmonių, kuriems tie barai ir klubai "iki lemputės", kaip ir architektūriniai paminklai bei jų styliai. Jiems svarbu tik "gražu-negražu".
                                          Gražu-negražu kas?

                                          Comment

                                          Working...
                                          X