Parašė John
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Marihuanos legalizavimas
Collapse
X
-
Paskutinis taisė Eisinas; 2015.07.27, 21:01.
-
Parašė Eisinas Rodyti pranešimąTabako (šiu atveju cigarečių) rūkymas turi labai stiprią psichologinę priklausomybę, kuri susijusi su pačių rūkymo ritualu: pertraukėlę, išsitraukiame cigaretę, prisidegame, užtraukiame dūmą, tam tikru būdu nupurtome pelenus, tam tikru būdu užgesiname nuorūką. Marichuaną irgi rūkoma, tad visa tai kartojasi ir kodėl tai neturėti duoti tokios pat priklausomybė kaip ir tabako rūkymas? Bet koks rūkymas, ar cigaretės ar kaljano, ar pypkės, ar marichuanos, yra ypač pavojingas metusiam rūkyti, nes gali atkristi ir visos sunkios pastangos mesti rūkyti gali neiti šuniui ant uodegos.
Marihuana sukelia psichologinę priklausomybę, bet nesukelia fizinės priklausomybės
Jei tabako rūkymas būtų tik šiaip įprotis, tai dar būtų nieko, bet tai yra ir labai stiprią fizinę priklausomybę sukeliantis narkotikas. Būtent dėl to įsisenėjusiems rūkaliams taip sunku mesti rūkyti. Marihuanai fizinės priklausomybės aspektas negalioja. Aišku, tai nereiškia, kad marihuana yra visiškai nekaltas narkotikas. Jis gali sukelti tam tikrą priklausomybę, bet ji negali būti lyginama su ta, kuri kyla rūkomam tabakui.Paskutinis taisė John; 2015.07.27, 22:07.
Comment
-
Jokios fizinės priklausomybės tabakas nesukelia. Metus rūkyti organizmui netrūksta jokių medžiagų, dėl ko galėtų sutrikti kokios nors funkcijos, nieko neskauda, netrūksta jėgų, energijos. Priešingai, sveikata stebėtinai greitai ima gerėti, todėl labai padidėja apetitas, nuo kuo ima augti svoris, ką kartais klaidingai metusieji rūkyti įvertinai kaip sveikatos pablogėjimą. Energijos padaugėja, tad su augančių svoriu sėkmingai padeda susidoroti fizinis krūvis. Tačiau psichinė priklausomybė tokia didelė, kad nuolat kankina mintis apie rūkymą, todėl, net 70 % metusių rūkti atkrenta ir ima vėl rūkyti. Visi patarimai metusiems rūkyti siūlo keiti gyvenimo būda taip, kad nebūtų pagundų, nebūti vietose kur rūkoma, neiti į parūkymo pertraukėles, nors ir neketini rūkyti ir t.t. Žodžių, patarimai yra psichologinio pobūdžio, kaip įveikti įtampa ir norą užsirūkyti. Apie kokius nors išskirtinius atvejus čia kalbėti neverta.Paskutinis taisė Eisinas; 2015.07.28, 10:08.
Comment
-
Parašė tadux Rodyti pranešimąpasakei ir sventa
Visi tie pleistrai su nikotinu, turbut yra visiska nesamone. idomu kaip jie praejo visus klinikinius tyrimus tame tarpe ir placebo tyrimus, turbut lobistai labai stiprus buvo.
Comment
-
Tarp kitko:
https://www.rt.com/uk/310760-marijua...legaliziation/
Vos per keturias dienas peticija už visišką marihuanos legalizaciją Jungtinėje Karalystėje surinko virš 130tūkst. parašų. Tai reiškia, jog įstatymų leidėjai privalės suorganizuoti debatus parlamente šia tema arba bent jau pateikti oficialų viešą atsakymą šiuo klausimu.
Peticijoje rašoma, kad legalizavimas galėtų atnešti 900 milijonų svarų kasmet mokesčiais, sutaupyti 400 milijonų svarų policijos išlaidų ir sukurti per 10 tūkstančių naujų darbo vietų.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąKodėl turėjo nepraeiti?Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąJei testavimas vykdomas kaip vaistams, tai dėl to, kad neturėtų jokio poveikio. Jei nebūtų fizinės priklausomybės nikotinui, tai nerūkantis žmogus gaunantis nikotino ir negaunantis jaustųsi taip pat t.y. klinikiniai tyrimai parodytų, kad pacientų grupė gaunanti nikotino pleistrus ir placebo pleistrus jaustųsi taip pat ir tai reikštų, kad nikotino pleistrai neveiksmingi.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąElektroninės cigaretės ar pleistrai nėra vaistai, tai cigarečių pakaitalai, tik mažiau kenksmingi, nes nėra su degimu susidarančių kenksmingų medžiagų.
Bet jei fizinės priklausomybės nuo nikotino nebūtų, tai tada nikotino pleistrai elementariai neveiktų. Nes tokiu atveju nerūkančiam nikotino nereiktų. Nes jis juk nerūkomas, todėl psichologinės priklausomybės rūkyti pleistras nemažintų.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė Eisinas Rodyti pranešimąJokios fizinės priklausomybės tabakas nesukelia.
O šiaip reiktų labai atsargiai eiti į tą pavojingą teritoriją, vadinamą "mokslinių tyruimų rezultatų neigimas", nes kyla labai didelė (tiesą sakant, beveik užtikrinta) tikimybė pasirodyti esant visiškam kvailiui ir tamsuoliui.Paskutinis taisė John; 2015.07.28, 12:13.
Comment
-
Kas ta tavo lentelė, gal šventa karvė? Kaip reiškiasi tabako fizinė priklausomybė, ar neparūkius ką nors skauda, ar žmogus stokoja energijos, nebegali užsiimti savo pagrindine veikla ir neturėdamas jėgų guli lovoje, ar patankėja pulsas, sutrinka virškinimas, netenka apetito, kaip kad būna dėl alkoholinės priklausomybės, kai organizmas negauna įprastos alkoholio porcijos ir žmogus gali net numirti. Dar neteko girdėti, kad kam nors būtų atsiradę didelių sveikatos sutrikimų, vien todėl, kad laiku nesurūkė cigaretės, kaip kad būna išsivysčius priklausomybei nuo kitų kvaišalų. Kas nutinka apart psichologinio diskomforto ir nepaliaujamo noro rūkyti?Paskutinis taisė Eisinas; 2015.07.28, 12:26.
Comment
-
Parašė Eisinas Rodyti pranešimąKas ta tavo lentelė, gal šventa karvė? Kaip reiškiasi tabako fizinė priklausomybė, ar neparūkius ką nors skauda, ar žmogus stokoja energijos ir nebegali užsiimti savo pagrindine veikla, ar patankėja pulsas, sutrinka virškinimas, kaip kad būna dėl alkoholinės priklausomybės, kai organizmas negauna įprastos alkoholio porcijos ir žmogus gali net numirti. Dar neteko girdėti, kad kam nors būtų atsiradę sveikatos sutrikimų, vien todėl, kad laiku nesurūkė cigaretės, kaip kad būna išsivysčius priklausomybei nuo kitų kvaišalų. Kas nutinka apart psichologinio diskomforto ir nepaliaujamo noro rūkyti?Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė Eisinas Rodyti pranešimąKas ta tavo lentelė, gal šventa karvė? Kaip reiškiasi tabako fizinė priklausomybė, ar ką nors skauda, ar žmogus stokoja energijos, ar patankėja pulsas, kaip kad būna dėl alkoholinės priklausomybės, kai organizmas negauna įprastos alkoholio porcijos ir žmogus gali net numirti. Dar neteko girdėti, kad kam nors būtų atsiradę sveikatos sutrikimų, vien todėl, kad laiku nesurūkė cigaretės, kaip kad būna išsivysčius priklausomybei nuo kitų kvaišalų. Kas nutinka apart psichologinio diskomforto ir nepaliaujamo noro rūkyti?
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąPaklausk bandančių mesti rūkalių. O šiaip dažniausi simptomai būna padidėjęs prakaitavimas, įvairūs kitokie fiziniai simptomai. Gali nesunkiai susigooglinti. Kaip ir atsakymą į "Kas nutinka apart psichologinio diskomforto ir nepaliaujamo noro rūkyti?".Paskutinis taisė Eisinas; 2015.07.28, 12:35.
Comment
-
Parašė Eisinas Rodyti pranešimąLabai gerai žinau, nes esu metęs rūkyti ir mano aplinkoje yra metę jau beveik visi. Nei man, nei jiems nebuvo jokių fizinių simptomų, tad nereikia čia manęs siųsti pasiguglinti.
https://yourlogicalfallacyis.com/anecdotal
Kodėl mes pasitikim moksliniais duomenimis ir ekspertų interpretacijomis? Nes kiekvienas, visi iki vieno, pasaulį suvokiam subjektyviai. Kas iš to? O vat tas, kad tokiu klausimu kaip šis mano ar tavo ar kieno nors kito patirtis ir potyriai mažai ką sako, ir kaip argumentai yra mažai ko verti.
Pagal U.S. nacionalinės medicinos bibliotekos ir vikipedijos duomenis:
Tabako(nikotino) fizinės abstinencijos požymiai pasireiškia po ~2-3h nuo paskutinio vartojimo ir maksimaliai pasireiškia (metus staigiai) apie 2-3 dieną.
Tarp simptomų:
Įtampa
Depresija
Nemiga
Mieguistumas
Negalėjimas susikaupti
Galvos skausmai
Padidėjęs apetitas ir svorio prieaugis
Nerimas ir susierzinimas
Ir t.t.
Nikotinas mažais kiekiais žinduoliuose veikia stimuliantas (kas jis ir yra). Nikotinas smegenyse veikia vadinamus nikotininius Acetil-cholino receptorius taip didindamas dopamino gamyba tam tikrose smegenų dalyse, atsakingose už malonumą (ne vien narkotikų, o bet ko, ką darai - vadinamosios reward circuits). Euforija ir relaksacija.
Vėliau? Dopamino receptorių downreguliacija, reiškia tose smegenų dalyse smegenys, pastoviai rūkant ir nikotinui veikiant Acetil-cholino receptorius, nebegamina tiek daug monoaminų (dopamino, norepinefrino ir serotonino) - tad atsiranda potraukis dar vienai cigaretei.
Beje, tabake, dar yra ir vadinamųjų monoaminų oksidazės inhibitorių, MAOI trumpai. Oksidazė skaido monoaminus smegenyse, bet kai atsiranda ją stabdanti medžiaga- inhibitorius, skaidymas mažėja, vadinasi dirbtinai pumpuojama daugiau dopamino ir kitų = daugiau malonumo.
Tas dar labiau didina downreguliaciją. MAOI iš smegenų pasišalina per pora savaičių, negreiciau.
Tad taip - tabakas yra labai, labai stipriai fiziškai priprantama medžiaga. Todėl ir stovi kartu su alkoholiu ir stirpiausiais opiatais.
Bet gyvent gyvenimą, apie viską sprendžiant iš savo patirties, draugų patirties ir nuogirdų juk lengviau, ar ne?
Saltiniai:
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/e...cle/000953.htm
https://en.wikipedia.org/wiki/Nicotine_withdrawal
https://en.wikipedia.org/wiki/Nicotine#Pharmacology
Comment
-
Vadovavimasis patirtimi iš principo nėra kažkuo neįprastas ar blogas. Bet kai tai tampa pagrindiniu argumentu bandant neigti seniai medicinos moksliniais tyrimais nustatytus dalykus, ar apskritai mokslo seniai įtvirtintus principus, tai jau įsibump'iname į savidiskreditacijos ir elementaraus kvailumo teritoriją. Panašiai, kaip kai kurie nelaimėliai, nesuprasdami pasekmių, bando neigti Darwin'o Evoliucijos teoriją, aiškindami, kad jie nėra beždžionės arba klausdami "o tai kodėl dabar iš beždžionių negimsta žmonės?". Jie nesupranta, kad viskas, ką jie realiai tepasako, tėra "aš esu kvailys!"
Eisinas kažkodėl iš visų jėgų bando save statyti į panašią poziciją ir mokslo argumentus atrėminėti pseudomoksliniais ar, dar geriau, "aš taip nusprendžiau" tipo argumentais. Tai nėra geras būdas ginti savo poziciją. Labai nėra.Paskutinis taisė John; 2015.07.28, 18:37.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąVadovavimasis patirtimi iš principo nėra kažkuo neįprastas ar blogas. Bet kai tai tampa pagrindiniu argumentu bandant neigti seniai medicinos moksliniais tyrimais nustatytus dalykus, ar apskritai mokslo seniai įtvirtintus principus, tai jau įsibump'iname į savidiskreditacijos ir elementaraus kvailumo teritoriją.
Comment
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąKartas nuo karto ir mokslininkai daro neteisingas išvadas.
Tai viena opiausių tokio argumentavimo klaidų ir problemų, su kuria, deja, susiduriame ir šitoje diskusijoje.
Comment
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąKartas nuo karto ir mokslininkai daro neteisingas išvadas.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąEisinas kažkodėl iš visų jėgų bando save statyti į panašią poziciją ir mokslo argumentus atrėminėti pseudomoksliniais ar, dar geriau, "aš taip nusprendžiau" tipo argumentais. Tai nėra geras būdas ginti savo poziciją. Labai nėra.Paskutinis taisė Eisinas; 2015.07.28, 19:46.
Comment
Comment