Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vynas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #21
    Parašė groundzer Rodyti pranešimą
    Dažnai tenka ragauti šio raudonojo vyno iš Gruzijos. Nebrangus variantas, ir skonis sodrus. Puikus pasirinkimas tokioje kainų kategorijoje. Baltasis vynas irgi skaniai geriasi, bet man pasirodė per daug sausas. Jų galima įsigyti visuose didesniuose šalies prekybos centruose.
    Lietuvoje parduodami gruziniški vynai, kažkaip, dauguma neblogos kokybės, o kainos/kokybės santykis išvis labai geras.

    Paskanavimui, ne prie maisto man labai tinka lengvi balti šiaurės-vidurio Italijos vynai.

    Dar vienas, kurio prisiragavau Graikijoje, o dabar atradau ir maximoje (19,99 Lt). Tirštas, stipraus skonio (kaip naminio vyno), su stipriu askų kvapu. Ekstremalams, bet vieną kartą pabandyti reikia.

    Paskutinis taisė index; 2012.07.12, 15:55.
    Post in English - fight censorship!

    Comment


      #22
      Parašė Gator Rodyti pranešimą
      Ar labai skiriasi vynai is tu paciu vynuogiu rusies pagaminti skirtingose vyno ukiuose? Zinau, kad ekspertai ir metus ir tt. skiria, taciau zvelgiant is eilinio zmogaus skonio receptoriu puses?
      be abejo, paragauk Cabernet Sauvignon už 12Lt ir palygink, tarkim, su Torres siūlomu (apie 50lt). Torres sodresnis, išlaikytas - prislopinti taninai, skonis sudėtingesnis, stipresnis poskonis, tas pats su kitomis rūšimis.
      yra skirtumų ir tarp tos pačios rūšies panašios kainos kategorijos vynų, ypač jei skirtingi regionai/šalys. nes be vynuogių dar yra technologija, skirtingi gamintojai gali įvairiai tobulinti savo vyną.
      Reikia fotografo?

      Comment


        #23
        Parašė Gator Rodyti pranešimą
        Bet idomu kuo tie brangesni skirsis is esmes, nemanau, kad kazkokia kokybe (skrandzio dirginimo prasme) bus didesne, juk ir ten ir ten tarkim tos pacios Cabernet Sauvignon vynuogiu sultys panasiu principu brandintos ir taip toliau.
        jeigu prisigert iki vėmimo tai nėra skirtumo kuo, o šiaip, pravedant analogiją, čia panašiai kaip alus iš tų pačių ingridientų, bet yra alus už litą, o yra už dvidešimt, ir skurtumas yra o kadangi vyno technologija sudėtingesnė, turi daugiau subtilybių, čia skirtumas dar didesnis, tik kas vyno negeria tas gali jo ir nepajusti.
        Paskutinis taisė [sp]; 2012.07.12, 21:42.
        Reikia fotografo?

        Comment


          #24
          Dar yra visokių "povyninių srovių". Pvz. man yra skanūs kai kurie moldaviški vynai (jie tikrai jau nebrangūs ir primena prancūziškus, sakyčiau), bet po jų, jei išgeri kokį butelį per vakarą, kartais atsiranda galvos skausmas, ko nebūna po prancūziškų. Ir suprask tu kame čia reikalas?

          Comment


            #25
            Parašė John Rodyti pranešimą
            Mano patirtis su vynu nelabai kokia. Teko pora kartų apsivemti, kelis kartus apturėti smarkiai skaudančią galvą bei skrandyje sukilusią rūgštį. Galų gale nusprendžiau, kad kad fak vyną ir alus da best.

            Nebent reikia gerti kokį tai brangesnį, o ne tą £5-6? Jeigu kas rekomenduotų gero (tegul ir brangaus) vyno, gal netgi būčiau linkęs pabandyti.
            nėra labai brangus, bet išbandytas, vienas mano mėgstamiausių vynų yra TRIO:



            maximoje visada jis yra, kaina apie 34Lt. Labai rekomenduoju.

            Dar iš pigių vynų verta paminėti Beso de Vino:

            apie 16Lt, su akcijom būna apie 12, už tokią kainą nieko geresnio nežinau.
            P.S. esu labiau raudonų vynų megėjas, apie baltus komentuoti nedrįstu

            Dar norėčiau paminėti, kad vynui, kaip ir daugumai alkoholinių gerimų, labai svarbu tinkama taurė. netinkama taurė gali "padaryti" iš vyno už 40-50lt vyną už 15-20Lt.
            Paskutinis taisė [sp]; 2012.07.12, 16:21.
            Reikia fotografo?

            Comment


              #26
              Parašė [sp] Rodyti pranešimą

              Dar norėčiau paminėti, kad vynui, kaip ir daugumai alkoholinių gerimų, labai svarbu tinkama taurė. netinkama taurė gali "padaryti" iš vyno už 40-50lt vyną už 15-20Lt.
              Gryna tiesa. Čia kaip gerą brendį gerti iš mažo stikliuko arba stiklinės...

              O dar labai svarbu kad baltas vynas būtų atvėsintas, o raudonas bent pusvalandį pastovėtų atidarytas.

              Comment


                #27
                Nesu vyno ekspertas, mano vyno pomėgiai dažniausiai apsiriboja ties "skanu/neskanu", tačiau galiu pasidžiaugti atrastomis Torrontes vynuogėmis. Iš šių vynuogių spaudžiamas Argentinietiškas vynas visuomet labai gaivus ir lengvas, man kaip balto vyno gerbėjui, tai labai svarbūs kriterijai. (:

                Comment


                  #28
                  Parašė Taut. Rodyti pranešimą
                  Mano mėgstamiausias. Kas baisiausia tai šiais laikais sunku gauti net ir prabangiausiuose Kauno restoranuose - kur priima kamščio mokestį tai nusinešu pats porą buteliukų. Asmeniškai labiau esu balto vyno žmogus, bet jeigu su dama einu, tai dar ir vieną raudono prigriebiu. Puikus vakaras su šiuo šiaurietišku šedevru garantuotas, tik su rytų azijos virtuve nelabai derinasi.

                  Atvaizdas
                  Sveikintinas pasirinkimas Nesupratau kam ta azijatiska ?! Yra Lietuviška šaltiena su krienais ...tinka bet kokiam tokiam vyniui.....

                  Comment


                    #29
                    Parašė [sp] Rodyti pranešimą
                    Dar norėčiau paminėti, kad vynui, kaip ir daugumai alkoholinių gerimų, labai svarbu tinkama taurė. netinkama taurė gali "padaryti" iš vyno už 40-50lt vyną už 15-20Lt.
                    Kokios vyno taures geros, o kokios vyno taures blogos. Ir kodel tas blogas vynui gamina jei jos blogos?

                    Comment


                      #30
                      Parašė Gator Rodyti pranešimą
                      Kokios vyno taures geros, o kokios vyno taures blogos. Ir kodel tas blogas vynui gamina jei jos blogos?
                      nėra gaminamų blogų taurių, yra tik "belekokios" ir yra naudojamos ne pagal paskirtį. tarkim, balto vyno taurės mažesnės negu raudono, taip pat svarbu kiek pripilama vyno į taurę (nereikia pilti iki krašto): dažniausiai iki plačiausios taurės vietos, šampanas - 3/4 taurės ir pilama 2 etapais... visko nepapasakosiu, reikia išsamaus straipsnio paieškoti rekomenduoju pagooglinti, taip pat, jei tinka, rusų kalba. bet šiaip, iliustracijai:



                      Paskutinis taisė [sp]; 2012.07.12, 17:14.
                      Reikia fotografo?

                      Comment


                        #31
                        Parašė Gator Rodyti pranešimą
                        Kokios vyno taures geros, o kokios vyno taures blogos. Ir kodel tas blogas vynui gamina jei jos blogos?
                        Negamina blogų taurių, dažniausiai jos naudojamos ne pagal paskirtį. Pvz, man yra tekę matyti prieš kelis metus kaip į šampaninę, tulpės formos* taurę buvo įpiltas raudonas vynas. Raudonam vynui reikia plačios, stambios taurės. Logika paprasta - dėl sąlyčio su deguonimi atsiskleidžia vynas. Raudono vyno atveju - vienoks jis gali būtį atšaldytas, vienoks kambario temperatūros, analogiškai gali skirti skoniai, kvapai jo paragavus iš ką tik atkimšto butelo ir jam "pastovėjus" taurėje.
                        Be to, tai ir protokolo taisyklės.

                        Yra toks žurnaliuka,skuriame galima rasti įdomios ir naudingos informacijos. http://www.vynozurnalas.lt/


                        * tokios pat formos taurė naudojama ir putojančiam vynui.

                        Comment


                          #32
                          Pagrindiniai (be paminėtų Old Tbilisi)...

                          Saldus baltas iš Pietų Afrikos ir pakanakamai nebrangus (~20-25lt).


                          Iš Lietuviškų tikrai nėra blogas (vyšniukas skaniausias, taipogi saldus):



                          Ispaniškas Estrella. Toks svaraininis, irgi saldus. Kaina dažniausiai iki 20lt.


                          Dabar kai išvardijau, supratau jog mėgstu kažkokius desertinius vynus... Bet šiaip jei pirkti, be šių išvardintų ir kai nesinori saldžiai, tai dažniausiai būna arba itališki arba prancūziški nuo Bordo regiono balti pusiau-saldūs (kas turbūt sudaro Lietuvoje 15-20% pagrindinių prekybos centrų vynų pasiūlos), t.y. tikriausiai esu tipinis lietuvis vartotojas.
                          Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                          Dordrechtas/Haarlemas
                          Nesebaras/Plovdivas
                          Kiolnas

                          Comment


                            #33
                            Parašė [sp] Rodyti pranešimą
                            Net skirtingoms vynuogiu rusims skirtingos taures, ar tai jau ne snobizmas?

                            Comment


                              #34
                              Užpernai Mikulove labai maloniai nustebino ir čekiškas vynas, nors Čekija vadinama "alaus šalimi". Net supermarketų vynų skyriai Moravijoje suskirstyti į 2 dalis: čekiškas vynas ir kitų šalių vynas.
                              Buvau parsivežęs į Vilnių kelis butelius, ypač patiko Cabernet Moravia.
                              Bet Vilniuje niekada čekiško vyno nemačiau

                              Comment


                                #35
                                Mėgstu baltą, pusiau saldų rūšinį vokišką vyną, taip pat patinka vengriški geros kokybės "Tokajai", irgi būtinai balti, pusiau saldūs.

                                Nemėgstu raudonų ir sausų vynų.
                                ______________
                                The Division Bell

                                Comment


                                  #36
                                  Parašė Gator Rodyti pranešimą
                                  Net skirtingoms vynuogiu rusims skirtingos taures, ar tai jau ne snobizmas?
                                  Galbt priemena snobizmą, bet manau tai tik kladingas įsivaizdavimas. Tiesiog Lietuvoje dar nesusiformavusi vyno tradicija, ji dar tik besiformuojančioje stadijoje ir mes nesame kokia tai išimtis, nes ir Lenkijoje, ir Rusijoje, net ir Skandinavijoje tas pats. Kinai ir Azijos valstybės taip pat žengia šiuo keliu ir pvz, Hon Kongo aukcionas jau tapo prestižiniu. Dėl šios priežasties kartais susidaro įspūdis, kad tariamas "elitazz" uzurpuoja ir šią nišą ir tai primena snobizmą.
                                  Kadangi šeimoje turiu žmonių, kurie daug metų dirba su vynais, tai galiu pasakyti tik tiek, kad vynas - tai mokslas ir reikia daug metų praleisti ir prie knygų, ir kitur, kol perkandi šį riešutą. Tačiau tokia pati situacija yra ir su alumi, viskiu, brendžiu, konjaku, ta pati situacija yra ir su kulinarija-gastronomija. Taurių forma sukurta ne šiaip sau. Reikia nepamiršti, ką tą sukūrė būtent vyno valstybės, kuriose yra stiprios mokyklos, akademijos, garsūs restoranai su ilgametėmis somelje tradicijomis, apskritai, tai valstybės, kuriose yra vyno (alkoholio) kultūra* ir t.t. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje yra stipri vyno kultūra, nors ši šalis turi daug vietinių alternatyvų.
                                  Viskas sukurta tam, kad gėrimas teiktų malonumą. Be to, iš esmės dažniausiai viskas pagrindžiama tyrimais ir mokslu. Kaip jau minėta, vynai skirasi ir turbūt nerasi analogiškio gaminio. Pvz, jei Riesling'as geras, gali užuosti ir ...dyzeliuką. Taurės forma padeda vynui atsiskleisti. jau nekalabu apie temperatūrų įtaką.

                                  *Lietuva mano nuomone turėjo didžiulę alkoholio kultūrą. Su alumi ir maistu prie jo, su samane (imho, gerai išvaryta net primena itališką grapą - tik gaila, kad viskas komercializuota ir neturime mažų ūkių), su krupniku, midumi, starka (ne parduotuvine. iš esmės - tai tas pats viskis...), įvairiais vaisių vynais etc. Net ir sovietmetis kažkiek prisidėjo prie to (pvz, garsusis "Tauro ragas" Vilniuje)

                                  Comment


                                    #37
                                    Vienas giminaitis čia, Lietuvoje, turi savo vyno ūkį. Teko ragaut jo gaminamo vyno - tikrai skanus. Tiesa, tai yra labiau kaip hobis, o ne pramoninė prekyba, nes pagaminami kiekiai nėra labai dideli ir jis didžiąją dalį savo produkcijos realizuoja per visokias vyno šventes ir degustacijas.

                                    P.s. Tas mano giminaitis yra Lietuvos vyndarių asociacijos vadovas. Daugiau apie asociaciją ir renginius galima sužinot jos tinklapyje http://www.nva.lt/
                                    Paskutinis taisė spirit; 2012.07.12, 19:55.
                                    You might surprise yourself.

                                    Miestai.net FB

                                    Comment


                                      #38
                                      Lietuviški natūralūs vynai masinės produkcijos - "Anykščių vynas" - vyšnių, juodujų serbentų, obuolių.

                                      O visi kiti, pastiprinti pagal klasikinę technologiją (!) : spirituoti, supilstyti į plastmasinę tarą, ir juos gamina kas tik netingi. Ir Anykščių vynas, Vaisių sultys, Birštono Mineraliniai Vandenys, Selita.... etc.
                                      ______________
                                      The Division Bell

                                      Comment


                                        #39
                                        Parašė John Rodyti pranešimą
                                        Mano patirtis su vynu nelabai kokia. Teko pora kartų apsivemti, kelis kartus apturėti smarkiai skaudančią galvą bei skrandyje sukilusią rūgštį. Galų gale nusprendžiau, kad kad fak vyną ir alus da best.

                                        Nebent reikia gerti kokį tai brangesnį, o ne tą £5-6? Jeigu kas rekomenduotų gero (tegul ir brangaus) vyno, gal netgi būčiau linkęs pabandyti.
                                        Aš manau, kad reikia turėti išlavintą skonį, kad pajausti skirtumą. Man pvz. skaniausias močiutės saldus vynas

                                        Comment


                                          #40
                                          Parašė enigma Rodyti pranešimą
                                          Lietuviški natūralūs vynai masinės produkcijos - "Anykščių vynas" - vyšnių, juodujų serbentų, obuolių.
                                          Man idomu kodel jie gamina vyna is visko, isskyrus vynuoges.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X