Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pasidaryk pats!

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Pasidaryk pats!

    Pamatęs nuorodą su panašiu daiktu, nusprendžiau ir aš tokį pasigaminti, tai dėžė makro nuotraukoms išgauti, kadangi fotografuojant įprastoje aplinkoje trukdo visokie šešėliai atšvaitai ir t.t. ši dėžė šviesą išsklaido ir fotografuojamas daiktas gaunasi tolygiai apšviestas...

    Taigi mums reikės:
    1. Dėžės nuo 19'C monitoriaus ar teliko
    (žinoma nebūtinai, žiūrint kokio dydžio jums reikės...)
    2. Baltų politileninių maišiukų, matinio organinio stiklo ar ko nors, kas gerai išsklaidytų šviesą, gal ten medžiaga tinka, aš naudojau maišiukus.
    3. Skalpelio, Žirklių, lipnios juostelės...
    4. Didelio popieriaus lapo fonui.

    Darbo eiga:
    1. Imame dežę ir su skalpeliu išpjauname 3 keturkampes skyles.



    2. Iškerpame iš savo naudojamos matinės medžiagos panašius keturkampius ir pritvirtiname. Savo atveju maišiukus pritvirtinau lipnia juostele.

    3. Įdedame foną, maniškis baltas, bet kaikuriais atvejais tiktų ir juodas, ar spalvotas. Jei reikia pritvirtiname. Ir tai viskas, turime rezultatą



    p.s. Per klaidą buvo uždėtas 3200 ISO jautrumas bet naujasis fotikas susitvarko neblogai, dar truputis photoshop’o ir nieko nesimato…

    Tačiau padaryti nuotraukoms dar reikės fotoaparato ir papildomos blykstės,
    aš naudojau seną rusišką tėčio blykstę, su šviesai jautriu davikliu, tad sublyksėjus fotoaparatui, tuo pačiu momentu blyksi ir išorinė, apšviesdama fotografuojamą objektą. Blykstę galima tvirtinti kur norite, aš tvirtinau iš viršaus, ant seno foto didintuvo, bet reiks susimeistrauti ką nors kompaktiškesnio... Tvirtinant iš šono galima išgauti gražų, švelnų šešėlį. (Interpretuokite).

    O viskas atrodo taip:





    PATARIMAS: fotoaparato blykstė naudojama tik paveikti išorinę blykstę, todėl su veidrodžiu jos šviesą nukreipiu aukštyn į šviesos daviklį. Jei turite kitus prietaisus ar galimybes, darykite kaip išmanote

    Nemanau, kad turėčiau daugiau jums pasakoti, juk dauguma esate geresni už mane fotografai ir elementarius dalykus suprantate patys, kad pvz fotoaparatą geriau tvirtint ant trikojo, naudoti funkciją kuri fotografuoja 2s. po paspaudimo, norint išvengti sujudėjimo ir t.t. taigi eikime prie sekančio punkto.

    Rezultatai:







    Jei rezultatas ir ne pergeriausias, tai tik del to kad D’SLR turiu tik 3 diena O jei ką sugalvosite patys, prašom pasidalinti patirtimi, o gal jau turite ką nors panašaus. Malonu jei padėjau…

    Su pagarba Rimantas

    #2
    Ačiū
    Mano nuotraukos @Fotki.com

    Auto Show Millennium 2007
    Retromobile 2007
    "Kova 1". Driftingo čempionatas
    "Foje" Gali Skambėti Kitaip
    Vilniaus žavesys kauniečio akimis: 1 dalis | 2 dalis
    BaltMotorShow 2007, Vilnius: 1 dalis | 2 dalis
    Kauno Marių Regioninis Parkas

    Comment


      #3
      Ech, reiks kazka gamintis
      Jedi power!

      Comment


        #4
        .

        Comment


          #5
          Neblogi rezultatai

          Comment


            #6
            Puikus projektas.
            Pabandyk paduoti sviesa is virsaus ir is sonu vienu metu. Nebutina tureti 3 blykstes, galima panaudoti 3 galingesnes stalines lempas. Su trim sviesos saltiniais seseliu turetu nebelikti ir gausi tolygu objekto apsvietima. Tik reikia nepamirsti nusistatyti teisinga WB.
            Jeigu naudoji tik viena blykste is virsaus, pastatyk ja taip, kad seselis kristu atgal ir i sona, kad pabrezti trecia dimencija.

            Laukiam nuotrauku

            S_P
            S_P

            Meninė fotografija
            www.sp-foto.lt

            Comment


              #7
              Šiandienos rezultatai:







              Comment


                #8
                Nuostabu tiesiog

                Comment


                  #9
                  as irgi jau pasidariau toki isradima ar galetum padaryti daugiau fotkiu noriu pamatyti koki apsvietima naudoji ir panas. darbo vieta su pilnu inventorium gal galetum nufotografuoti

                  aciu
                  Mano foto http://hasidas.deviantart.com/gallery/

                  Comment


                    #10
                    Tiesą sakant ten ir yra nuotrauka, su pilnu inventoriumi, panų nenaudoju Tik dabar pasidariau normalų blykstės laikiklį, kraipomą į visas puses. O apšviest galima visaip, kaip S_P sakė net ir su galingesne staline lepma, deja nebandžiau, neturiu nieko tinkamo... Nu pabandyk visaip, iš viršaus iš šonų ir pats rasi optimaliausią variantą. Ir nufotkint kaip tviškis kūrinys atrodo...

                    Comment


                      #11
                      Mano bandymai su deze, dezes nuotraukas idesiu veliau.



                      Ka daryti su baltos balansu kad fonas butu lygiai baltas, o ne melynas ar pilksvas?
                      Jedi power!

                      Comment


                        #12
                        tai bandyk visokiais WB o jei nesigauna bandyk rankiniu, jei toks yra, nusifotografuoji baltą foną ir jis tai laiko balto etalonu, nors daugeliu atvejų ir "auto color" padeda photoshope...

                        Comment


                          #13
                          Mano deze:


                          Ir dar viena nuotrauka:
                          Jedi power!

                          Comment


                            #14
                            Gražu

                            Comment


                              #15
                              Paskutine nuotrauka labai grazi. Galima reklamai naudoti Tik ar man atrodo ar tikrai ant buteliuko uzrasai i kita puse?

                              Cia dar nesimato, bet fotkinant labai blizgancius dauktus, gali atsispindeti fotikas ir kiti nereikalingi dalykai. Jeigu idomu, veliau papasakosiu kaip su tuo kovoti.

                              S_P
                              S_P

                              Meninė fotografija
                              www.sp-foto.lt

                              Comment


                                #16
                                Parašė S_P Rodyti pranešimą
                                Paskutine nuotrauka labai grazi. Galima reklamai naudoti Tik ar man atrodo ar tikrai ant buteliuko uzrasai i kita puse?

                                Cia dar nesimato, bet fotkinant labai blizgancius dauktus, gali atsispindeti fotikas ir kiti nereikalingi dalykai. Jeigu idomu, veliau papasakosiu kaip su tuo kovoti.

                                S_P
                                Jau teko patirti, lauksiu patarimu.
                                O buteliukas specialiai nusuktas i kita puse, kad pavadinimo nesimatytu :/
                                Jedi power!

                                Comment


                                  #17
                                  Užėjo ir man noras pasidaryti . Tik tai gaila kad fotoaparato dar visą savaitę neturėsiu... Ai ir dar tripodo neturiu, ar čia didelė problema?

                                  Comment


                                    #18
                                    galima ir be tripodo manau, bet su juo daug patogiau.
                                    Jedi power!

                                    Comment


                                      #19
                                      Patogiau, bet teks pasitenkinti krūva knygų , bent jau lempą gera turiu.

                                      Comment


                                        #20
                                        Patartina naudoti ne tik gera lempa, o netgi kelias geras lempas. Vienos mazoka :/
                                        Jedi power!

                                        Comment

                                        Working...
                                        X