Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

S. Eidrigevičiaus menų centras Panevėžyje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Audrys
    replied
    Parašė dts Rodyti pranešimą
    Duodu ranką nukirsti, kad jeigu šitiems proletariatams pavyks atmušti SEMC projektą GARSAS vėl liks toks pats kaip ir buvęs. Baisus ir niekam neįdomus. Padarys savo juodą darbą ir vėl dings iš eterio iki sekančio projekto
    Jau pradedu galvoti panašiai. Didžiausia aktyvistė yra laikanti plakatą, paskui ja seka kiti žinomi aktyvistai, politikai ir tiems kam nepatinka dabartinis meras ir jo siulomi darbai.

    Click image for larger version

Name:	image_92382.jpg
Views:	120
Size:	182,4 kB
ID:	1764624

    Mam asmeniškai jau visiškai dzin, kas, kur ir kaip statosi. Galiu tvirtai sakyti Panevėžys smarkiai juda ir keičiasi į miestą. Kiek buvo prieš tai meru, niekas nevyko ir miestas buvo nustekentas mirčiai.

    Per ta savaitę spauda, tie daug straipnių prirašė apie atnaujinimus, kad panevėžiečiai aktyviai įsitraukė į visas diskusijas. Pradedu susidaryti nuomone, kad visi jau tapome gerais specialistais architektais, kaip krepšinio specialistais. Visi žinome, ko reikia ir kaip reikia daryti, bet,kad nors vienas iš jų sugebėtų padaryti savo projekto vizualizacija, deje neatsiranda nei vienas, tik pasiburnoti patys pirmi.

    Autobusų stoties iškėlimas į parkelio vieta blogai, jo vizualizacija blogai, Laisvės aikštės su prieigomis rekonstrukcija blogai, supuvusiu medžių pjovimas blogai, SEMC vietoj Garso blogai, nesutvarkyti kino teatro Garso blogai, Kultūros ir poilsio parko rekonstrukcija blogai, neitinka apšvietimo stulpai, nepatogūs suoliukai, juokiasi iš naujų tuoletų parke, fontano, pėsčiųjų dangos, šiukšliadėžių, pikniko vietų, paplūdimio, laiptų, dviračių takų ir kitų parke įrengtų elementu. SEB bankas blogai, netinka vieta, stiklinis, per mažas ir t.t. Prekybos centrų per daug, tai nepatinka MAXIMA, tai LIDL, tai RIMI, tai IKI ir kitų prekybos centrų per daug. Kelių tvarkymas blogai, per siauri keliai įrenginėjami, tai blogai, kad žvyruotus kelius asfaltuos, tai dviračių takai blogi, tai aplinkelio įrengimas blogai, kad ir kiek projektų bedarytų viskas blogai ir blogai. Apollo cinemas atėjo, vėl blogai per brangu. Babilone ir RYO nėra kas veikti, neitinka drabužių parduotuvės, tai dar kažkas nepatinka....... Nu, kaip ir sakau Panevėžiečiai jau patys nebežino ko nori. Turbūt priprato prie senienu ir naujienu nebenori, senatvė visiems jau. Kaimo mastymas prisidėjo. GĖDA. Aš nesu specialistas, nekišu savo trigračio, kaip reikia dirbti tiems kurie žino geriau, nei aš.

    Už visų miesto atnaujinimus gerbiami Ponai ir Ponios !!!!

    Komentuoti:


  • hobo
    replied
    Parašė manometras Rodyti pranešimą
    Tai hobo, aš tau galiu garantuoti, kad Stasys Eidrigevičius yra geras, daug meno mėgėjų būtent savo kūriniais (ne pasaulinio garso vardu, ne mada, ne must see, nes jau šimtą metų visas pasaulis žiūri) patraukiantis menininkas-dailininkas.
    As visai neneigiu, kad Stasys Eidrigievius yra geras ir patraukiantis menininkas-dailininkas.

    Bet jis yra tiktai vienas is daugelio geru ir talentingu Lietuvos ir Lenkijos dailininku. Jis, deja, visai nera pasaulinio masto dailes/meno zvaigzde, del kurios i Panevezi plus minios turistu is uzsienio ir Lietuvos.

    Aisku, vertinimai daileje visada yra subjektivus, bet palyginimui paziurekime, i Stasio Eidrigeviciaus ir, tarkim, Andy Warholo (kitas dailininkas kiles is Rytu Europos) angliskos Vikipedijos puslapius. Abu jie yra dailininkai, abu is Rytu Europos. Eidrigeviciui ten skirta apie 15 eiluciu teksto (kuri, visai gali buti, jis pats ten ir parase), o Warholui - visa teksto paklode. Tai netiesiogai parodo kas yra pasaulinio masto dailininkas, o kas ne.

    O nepasaulinio masto dailininkai uzsienio saliu gyventojams paprastai yra visai neidomus. Ir niekas ten ju nezino. Ir todel muzejus, skirtas tokiam dailininkui, niekam nebus atrakcija, del kurios vertetu nuvaziuoti i Lietuva ar Panevezi - arba, jau bunant Panevezyje, i toki muzeju/centra uzsukti.
    Paskutinis taisė hobo; 2019.11.21, 15:23.

    Komentuoti:


  • hobo
    replied
    Parašė manometras Rodyti pranešimą
    Nenoriu, kad Panevėžys toliau degraduotų, jaunimas svajotų tik išvažiuoti ...
    Tad kaip tik del miesto lesu svaistymo ant nereikalingu ir nuostolingu projektu, zmoniu isvaziuojanciuju is miesto tiktai padides: nes jei miestas uzsikraus sau kasmetine nemaza papildoma finansine nasta to SEMC pastato ir burio valdininku jame islaikymo, tai tada miestas palaipsniui biednes ir jis tures maziau pinigu tikrai svarbiems tikslams spresti.

    O paprastai is biednejanciu miestu zmones isvaziuoja, o i turtejancius atvaziuoja.
    Paskutinis taisė hobo; 2019.11.21, 12:37.

    Komentuoti:


  • hobo
    replied
    Parašė manometras Rodyti pranešimą
    ... juk ir Eidrigevičiaus centre galima būtų turėti gerai kondicionuojamą modernią kino salęi...
    Aisku, kad galima. Tiktai skirtumas bus tas, kad dabar, jau esamame kinoteatre ta veikla uzsiima zmones, kurie ta dalyka daryti sugeba, myli, ir jiems tai puikiai (kaip suprantu) iseina. Ir, kaip man atrodo, tai ir toliau jiems seksis puikiai daryti - tol, kol jiems neprades valdzia trukdyti.

    O jei sios dabartinius to kinoteatro zmones pakeis valdzios statytiniai (o butent taip ir bus su personalo i ta Eidrigeviciaus centro priemimu), tai ta veikla paprasciausiai greitai zlugs. Nes tada jai vadovaus ne entuziastai, o klerkai, kuriu interesai bei kompetencia bus visai kitokie.

    Viskas yra zmonese - ir sekme ar nesekme priklauso nuo to, ar tas zmogus yra toje vietoje ar ne tas. Manau, kad tai yra gyvenimo aksioma: jei nori suzlugdyti kokia gera ideja ar pelningai veikianti bizni - pasamdyk uz valdiska atlyginima ja vykdyti valdzios paskirta zmogu.
    Paskutinis taisė hobo; 2019.11.21, 12:20.

    Komentuoti:


  • manometras
    replied
    Tai hobo, aš tau galiu garantuoti, kad Stasys Eidrigevičius yra geras, daug meno mėgėjų būtent savo kūriniais (ne pasaulinio garso vardu, ne mada, ne must see, nes jau šimtą metų visas pasaulis žiūri) patraukiantis menininkas-dailininkas. Net jeigu baigtų kurti, jau yra prikūręs kūrybingus žmones stebinančių dalykų. Ir muziejus Panevėžyje, nes Stasys su tėvais gyveno kaimo trobelėje prie Panevėžio. Tėvai kalbėjo ir lenkiškai, todėl jis išvažiavo į Lenkiją būti lenkų dailininku. Muziejus iškart taptų žinomas lenkams, bet ne tik.
    Ką sakėte, gali būti tiesa, jeigu tuo muziejumi užsiims ne profesionalai, ne jo kūrybos ir muziejų marketingo entuziastai, o kokie nors tingūs mėmės. Reikėtų, kad užsiimtų šalis, nacionalinio ar tarptautinio lygio geriausi, su kokiais ir pats Eidrigevičius yra daug metų bendravęs. Tada atgaivintų Panevėžį kaip kažkada Miltinio teatras ir duotų naudos visai tautai.

    O Audriui: juk ir Eidrigevičiaus centre galima būtų turėti gerai kondicionuojamą modernią kino salę ir rodyti gerus nekomercinius filmus, į kuriuos rinktųsi gal ne minios, bet ir be popkornų.

    Ta Garso architektūra sovietinė, aplinka sovietinė. Na, galima būtų pastatą saugoti, bet tikrai neverta, jei nebus gyvai naudojamas, nebus atnaujintas ir modernus vidus ir nebus modernių kultūrinių įvykių viduje.

    Nenoriu, kad Panevėžys toliau degraduotų, jaunimas svajotų tik išvažiuoti ir pasiūla mieste būtų tik tokia, kokios reikia dabartiniams arba seniems, nieko gero naujo, netikėto ir įdomaus nebepajėgiantiems savo mieste įsivaizduoti panevėžiečiams. Noriu SEMC. Tie, kas net gavus ES milionus prieštarauja SEMC, man įtartini.
    Paskutinis taisė manometras; 2019.11.21, 10:38.

    Komentuoti:


  • dts
    replied
    Duodu ranką nukirsti, kad jeigu šitiems proletariatams pavyks atmušti SEMC projektą GARSAS vėl liks toks pats kaip ir buvęs. Baisus ir niekam neįdomus. Padarys savo juodą darbą ir vėl dings iš eterio iki sekančio projekto

    Komentuoti:


  • oranger
    replied
    Žiauriai provincialu norėti išsaugoti tarybinį baisuoklį vietoj naujo pasaulinės šlovės menininko kultūros centro.

    Komentuoti:


  • hobo
    replied
    Parašė manometras Rodyti pranešimą
    ... akivaizdu, kad hobo nekenčia dailininkų, menininkų, intelektualų, kurie, anot jo, darbe nepavargsta, todėl neverti jokios algos.
    Yra, manau, didziulis skirtumas tarp dailininku (menininkų, intelektualų ir t.t.) ir biurokratu nuo "dailes" bei "meno". Butent sukurima komfortisko lizdo gaujai is busimu biurokratu nuo "dailes" as ir matau tame projekte. Kur ilgus metus jie fainai leis sau laika uz valdiskus pinigus - ir tai Panevezio miestui bus nemazi pinigai. Ir metams begant, tie pinigai gerokai virsys tuos dabartinius ES pinigus, skirtus tam pastato pastatymui.

    O kas del zmoniu, kuriuos galima pavadinti tikrais dailininkais, menininkais, intelektualais - manau, kad nesuklysiu, jei pasakysiu, kad jie is to nieko negaus.

    Jei tas projektas yra toks fainas, perspektyvus ir pelningas, tai kodel tada neatsiranda jam privatus investuotojas? Butu jam geras biznis ir tekes pinigai. Bet va, matyt, privatus investuotojai moka skaiciuoti pinigus ir nelenda i aferas, kur pelno nera - o yra tik busimas neisvengiamas bankrotas.

    Paprastai pontai brangiai kainuoja. Tokie projektai/pontai ieina ne i "dovanoto arklio", bet i dovanoto "baltojo dramblio" kategorija. Manau, kad miestui butu protingiau isleisti sios pinigus kitaip, negu to projektu supinti miesto biudzetui ant kaklo finansine kilpa, kuri kasmet siurbs nemazus pinigus veltėdžių "gaujos" islaikymui.

    O tie "intelektualai", kurie planavo sitoje siltoje vietoje gauti darbo vietas ir toliau ilgus metus saugiai egzistuoti ten is valdiskos algos ir kitu bonusu, manau, nesunkiai susiras sau kitu geru darbo vietu - jei jie tikrai yra intelektualai, talentingi dailininkai ir menininkai. Tad visiems gyventojams to centro nestatymas atnes tik nauda. $)



    *
    ----------
    Parašė hobo Rodyti pranešimą
    ... tas nuotykis su paveikslu dovanojimu labai jau primena Rytu legenda apie baltaji drambli:
    "Jei karalius kazka norejo nubausti, bet nenorejo tai daryti ziauriu budu, tai jis dovanodavo tam zmogui baltaji drambli. Zmogus, gaves tokia dovana, visuomenes akyse atrode turintis karalius malone. Bet is tikruju sia dovana zmogui tapdavo prakeiksmu, nes baltojo dramblio jam nebuvo galima atsikratyti, parduoti, atiduoti kitam ar naudoti ukyje darbams. O uz dramblio islaikyma reikėjo pastoviai moketi didziules sumas – kas su laiku atvestadavo zmogu i bankrota".
    Paskutinis taisė hobo; 2019.11.20, 22:00.

    Komentuoti:


  • Audrys
    replied
    Pasakysiu aš savo nuomone. Pats projektas SEMC Panevėžiui reikalingas, tik laimėjo ne tas projektas. Kino teatras "GARSAS" rodantis išskirtinius filmus, tai tikrai patinka, nueinu į kai kuriuos seansus pasižiūrėti. Ten man labiausiai patinka, kai niekas nevalgo popkornu ir kitokio maisto, negeria, netriukšmauja, o ir jaunimo ten mažai.

    Nepatinka sėdimos vietos asmeniškai nepatogios. Didžioji salė sakyčiau šaltoka, tad žiema vos ne su striukėm reikia sedėti. Mažoji salė vasara dušna, kai pilna salė ir dar sėdi nemažai pagyvenusiu žmonių, tai kvapas tikrai nekoks buna ir nėra kuom kvėpuoti. Pats pastatas baisus, reikia išorės kosmetinio pagražinimo.
    Didelis griozdas, mažai veiklos. kartais savivaldybė dovanoja nemokamus kino filmus, tai žmonių būna pilna salė, o kai mokami bilietai taip nėra. Vasarą penktadieniais vyksta nemokami naktiniai seansai, išnešdavo didžiulį lauko ekraną su kėdėmis, tai pritraukdavo išties nemažai žiurovų. Apollo cinemas dar nebuvau, bet girdėjau, kad bilietai patys brangiausi, nors išrinko geriausiu kino teatru visoje Lietuvoje.

    Jei būtų pasirinkimas: SEMC vietoj Garso projektas ar Garso pastato su prieigomis atnaujinimas, aišku likčiau prie antrinio varianto atnaujinimo kino teatro. Žinom tik viena, kad SEMC kainuos nemažus pinigus ir yra jau kažkiek gauta pinigu. Palikti Garsą ir atnaujinti jį nebuvo kalbėta, tad jei dėl kokiu tai priežaščių paliktu jį ir lauktų jo atnaujinimo, greičiausiai savivaldybė pinigų tam dabar neturėtų. Jei ir kažkada atsirastų, tai praeitų daug dar metų. niekas nepasikeistų, net prieigos. Norisi gražesnio miesto, tad einu tik už naujoves ir atnaujinimus, laukiu SEMC statybų pradžios ir sekmingos pabaigos. Tiesa miesto projektai ir atnaujinimai nevisi patinka, nu, bet ka darysi. Neišmano kišenės stato ir man tikrai nereiks mokėti už kažką. Ačiū.

    Komentuoti:


  • Panevezietis
    replied
    Ale kol nepajudino, tol vertybė nebuvo.
    Nors ir geriau prie ruso buvo, bet "Garse" architektūrinio stebuklo neįžiūriu.

    Komentuoti:


  • dr.pienas
    replied
    Daug kam viskas neįtinka, bet ir vieta, ir projektas parinkti viešo konkurso būdu. Čia yra vadovėlinis žiūrėjimo dovanotam arkliui į dantis atvejis, dėl kurio Panevežiui turėtų būti mažų mažiausiai gėda.

    Komentuoti:


  • Audrys
    replied
    Parašė dr.pienas Rodyti pranešimą
    Jau būtų pats laikas kitiems miestams pradėti konkurencinę kovą SEMC projektui perimti.
    Kažkam nostalgija sovietmečiui. Kova dėl senu pastatu. O jei rimtai, tai daug kam neitinka naujas busimas projektas, ne dėl kino teatro čia viskas, nes aiškiai pasakyta bus kino teatras kilnojamas, matyt nedideliam vietos skaičiui.

    Komentuoti:


  • dr.pienas
    replied
    Jau būtų pats laikas kitiems miestams pradėti konkurencinę kovą SEMC projektui perimti.

    Komentuoti:


  • Audrys
    replied
    Kino centro „Garsas“ likimu susidomėjo prezidentūra

    Panevėžio pilietinę iniciatyvinę grupė „Išsaugoti „Garsą“ pasiekė žinia iš Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos.

    Click image for larger version

Name:	7913508597f4eadaa5f59488750963b6.jpg
Views:	131
Size:	174,9 kB
ID:	1763926

    Šalies Prezidento Gitano Nausėdos pavedimu buvo susirinkusi Valstybinė kultūros paveldo komisija, kuriai buvo pateikta informacija dėl kino centro „Garsas“ išsaugojimo.

    Šiame Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos rašte rašoma:

    „Atsižvelgdami į Jūsų nurodytas aplinkybes ir pašymą dėl kino centro „Garsas“ išsaugojimo, kreipėmės į Valstybinę kultūros paveldo komisiją. Ši institucija, įvertinusi Jūsų pateiktą informaciją, pateiks išvadą keliamu klausimu pagal savo kompetenciją.“

    Komisija atsiuntė atsakymą

    Valstybinė kultūros paveldo komisija susipažino su Pilietinės iniciatyvinės grupės prašymu ir savo ruožtu išsiuntė atsakymą:

    „Palaikydami šią pilietinę iniciatyvą manome, kad kino centro „Garsas“ pastatas yra vienas iš sovietinio modernizmo reprezentantų, fasadai atspindi modernizmo stilistikos pastatui būdingą regioninį charakterį. Pastatas buvo projektuojamas kaip urbanistinis akcentas istorinėje erdvėje ir šią savybę išlaikė. Kino centras svarbus visuomenei ne tik dėl architektūrinių sprendimų, bet ir dėl kino teatro funkcijos.

    Tai yra vienintelis, šiai funkcijai suprojektuotas ir iki šiol veikiantis kino teatras Lietuvoje, todėl turėtų būti vertintinas kaip potencialiai retas kultūros paveldo objektas. Ši pilietinė iniciatyva išsaugoti kino centrą „Garsas“ liudija, jog itin svarbi yra bendruomenės atmintis ir jos emocinis ryšys, kuriantis dvasinį tęstinumą.

    Paveldo komisija, atsižvelgdama į aukščiau išdėstytą, mano, jog kino centro „Garsas“ kultūrinės vertės ir įrašymo į Kultūros vertybių registrą klausimas turėtų būti skubiai svarstomas Kultūros paveldo departamento Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryboje.

    Taipogi atkreipiame dėmesį, jog pritariame Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) steigimui ieškant kitų, šiai paskirčiai tinkamų erdvių.“

    Click image for larger version

Name:	atsisiųsti-13-1.jpg
Views:	123
Size:	108,9 kB
ID:	1763927

    Pateiktos dvi nuomonės

    SEMC laikinoji vadovė Krisina Jakubauskaitė-Veršelienė naujienų portalui JP aiškino, kad neskubanti vertinti Valstybinės kultūros paveldo komisijos atsakymus, rekomenduojančius SEMC‘ui ieškoti kitų erdvių.

    „Sprendimus priimu ne viena. Kiekvieną gautą raštą, liečiantį SEMC‘ą, reikia išnagrinėti – skubotų sprendimų priimti negalima. Be to, reikia įsigilinti į Valstybinės kultūros paveldo komisijos raštus. Juolab kad sovietinio nekilnojamojo kultūros paveldo ekspertas Vaidas Petrulis išsakė aiškią nuomonę apie kino centro „Garsas“ pastatą. Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba priėmė sprendimą, kad suteikti teisinės apsaugos kino centro „Garsas“ negalima“, – priminė sprendimus K. Jakubauskaitė-Veršelienė ir svarstė, kuriuo sprendimu reikėtų vadovautis, ar Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos, ar Valstybinės kultūros paveldo komisijos atsakymu.

    https://jp.lt/kino-centro-garsas-lik...-prezidentura/

    Komentuoti:


  • Panevezietis
    replied
    hobo, būsi pamažinęs būsimą darbuotojų skaičių.

    Pavyzdžiui: Panevėžio miesto dailės galerijoje dirba 16 darbuotojų.
    Tai čia minimum tiek pat bus. Jei bus daug salių, tai kiekvienoje turbūt bus po darbuotoją, kaip Ermitaže.

    https://rekvizitai.vz.lt/imone/panev...iles_galerija/

    O šiaip manau blogiau nebus.
    Statom, gal bent bokštinis kranas stovės miesto centre, pirmas požeminis parkingas atsiras, paleisim į apyvartą kelis milijonus eurų (darbų bus).
    Gal gretimos teritorijos taps vertingesnės ir tarkim kažkas nusipirks ir pradės judinti konservų fabriką ir kt.

    Tik aišku tikiuos fasado nedarys iš polistirolo su baltu padraskytu dekoru.

    Komentuoti:


  • manometras
    replied
    akivaizdu, kad hobo nekenčia dailininkų, menininkų, intelektualų, kurie, anot jo, darbe nepavargsta, todėl neverti jokios algos.
    Iš tikrųjų tas muziejus kainuos daugiau, bet gal pritrauktų turistų į Panevėžį, prisidėtų prie panevėžiečių kūrybingumo ir kultūros ir taip per aplinkui atneštų miestui netgi materialinės naudos, apie kurią vienintelę dabar pamąstė hobo.

    Komentuoti:


  • hobo
    replied
    Laikinai, kol įvyks konkursas SEMC direktoriui išrinkti, įstaigai vadovauja šį rudenį priimta pavaduotoja-vyriausioji fondų saugotoja K. Jakubauskaitė-Veršelienė.
    Na va, pradejo rysketi konkretus veidai - naudos gavejai. Stai ir pradeda pildytis mano vizijos:

    Parašė hobo Rodyti pranešimą
    ... minimum septyni zmones lankysis ten labai daznai, beviek kasdien. Tai bus:
    1. Centro direktore (alga 850 euru).
    2. Jos pavaduotojas-menotyrininkas (alga 700 euru), kuris studijos Eidrigeviciaus kuryba moksliskai, karta per 1-2 menesius rasys straipsnius i zurnala „Kultūros barai“, ir per savo valdyska sedejima darbo vietoje parasys ten sau disertacija ir po 8-10 metu bus jau profesorius.
    3. Gidas-referentas, kurio pareiga bus vesti ekskursijas po pastata, o kitu metu gaminti direktorei kava. Alga 600 euru.
    4. Kasininke-sarge, kuri is savo vietos prie iejimo duru stebes, kad i Meno Sventove neieitu koks benamis ar girtuoklis. Kartu ji pardavines bilietus kulturingiems pilieciams. Alga 430 euru.
    5. Stalius-ukvedys, kuris nesios meno kurinius is auksto i auksta, bei savo elektrine drele grez sienose skylutes medvarzciams, ant kuriu po to kabins paveikslus. Alga (nepilnam etatui) 300 euru.
    6. Buhaltere, alga 500 euru.
    7. Pastato valytoja, kuri ten bus vienintele, kuri ten tikrai pavargs nuo savo darbo. Alga 430 euru.

    Per menesi sitas kolektivas bendrai gaus atlyginimu mazdaug apie 3 810 euru, kas per metus sudarys apie 46 000 euru, o su darbdavio mokesciais visa tai sudarys apie 92 000 euru is miesto biudzeto.

    Prie to dar reiktu stalu, printeriu, kompjuteriu bei visos kitos biuro irangos. Taip pat reikes spausdinti bukletus, katalogus bei kita.

    Taip pat miestui reikes moketi uz sito 3-5 aukstu pastato sildyma, elektra bei sunaudota vandeni.

    O jei sugalvos pasidaryti ne “respublikines” bet "tarptautinės reikšmės ... menų centrą", tai tada logiskai butu dar prideti direktores bei pavadotojo komandiruociu islaidos i kitus tarptautines reiksmes meno centrus – Londona, Niujorka, Pekina, Tokija – kur jie reklamuos Eidrigeviciaus kuryba bei jo vardo Panevezio Meno Centro veikla.

    Tarkim, jie nepiktnaudziaus ir apsiribos tiktai 4 komandiruotemis per metus kiekvienam. Islaidos, tarkim, bus po 2000 euru uz komandiruote (bilietai, viesbutis plius maistas), tai viso bus dar kokie 16 000 euru per metus.

    Bendrai paemus, visam Centro islaikymui bus galima tilpti i 150 000 euru biudzeta.

    PS
    8. Vyriausiasis marketologas (alga 800 euru).
    9. Specialistas-marketologas (alga 700 euru).
    10. Jaunesnysis marketologas (alga 550 euru).

    Tai bus papildomai dar 2050 x 12 x 2 = 49 200 euru is miesto biudzeto per metus.

    O viso, su anksciau suskaiciuotais 150 000 euru, tai iseis 200 000 euru per metus Panevezio Menu Centro islaikymui. Manyciau, kad uz malonuma Paneveziui tureti tokia faina istaiga, tai visai nebrangu.

    Taip dailininko Eidrigeviciaus geros valios deka Panevezyje neuzilgo bus sukurta dar 10 nauju darbo vietu.
    Paskutinis taisė hobo; 2019.11.16, 18:00.

    Komentuoti:


  • Audrys
    replied
    Dailininkui S. Eidrigevičiui įteiktas Kultūros ministerijos apdovanojimas

    Tapytojui, grafikui ir iliustratoriui Stasiui Eidrigevičiui Kultūros ministerijoje ketvirtadienį įteiktas aukščiausias šios įstaigos apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“, pranešė ministerija.

    Click image for larger version

Name:	4494_7a597dc14e37c3bd66231cb7ce6035f2.jpg
Views:	165
Size:	82,6 kB
ID:	1762388

    Apdovanojimą įteikęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas sako, kad įvairiapusis menininkas atlieka didžiulius darbus Lietuvos kultūrai ir jos sklaidai visame pasaulyje.

    „Stasys Eidrigevičius yra tas žmogus-tiltas, per kurį eina daugybė ryšių su mums gretima lenkų kultūra, jos nuolatiniu gyvybės rimtu, su be galo plačiais pasaulio kontekstais. Šis apdovanojimas – simbolinis menininko kūrybos turinio, laikysenos, atsidavimo įvertinimas“, – sako M. Kvietkauskas.

    Lenkijoje gyvenančiam menininkui dar rugsėjį apdovanojimas skirtas už daugiasluoksnę kūrybą, išsiskiriančią savitu metaforų prisotintu meniniu braižu ir žaismingu, įtraukiančiu meninės minties pasauliu.

    S. Eidrigevičius – Lietuvoje ir pasaulyje žinomas kaip tūkstančių piešinių, šimtų tapybos darbų, ekslibrisų, miniatiūrų, pastelių, koliažų, plakatų, knygų iliustracijų, įvairių žanrų fotografijų, taip pat skulptūrų, instaliacijų, performansų, teatro spektaklių ir straipsnių kultūros spaudoje autorius. Jo kūryba įvertinta 35 svarbiais tarptautiniais apdovanojimais.

    Menininko kūrinių yra Lietuvos ir Lenkijos muziejuose, Britų muziejuje Londone, Modernaus meno muziejuje Niujorke, Nacionalinėje bibliotekoje Vašingtone, Vatikano muziejuje, Tokijo kūrybos galerijoje, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje. Panevėžyje planuojama pastatyti šio menininko menų centrą, jis yra žadėjęs dovanoti savo kolekciją.

    https://jp.lt/dailininkui-s-eidrigev...apdovanojimas/

    Komentuoti:


  • Audrys
    replied
    S. Eidrigevičiaus menų centras turi naują laikinąją vadovę

    Click image for larger version

Name:	BeFunky-collage-1.jpg
Views:	172
Size:	67,1 kB
ID:	1760816
    Laikinai, kol įvyks konkursas SEMC direktoriui išrinkti, įstaigai vadovauja šį rudenį priimta pavaduotoja-vyriausioji fondų saugotoja K. Jakubauskaitė-Veršelienė.

    Panevėžio dailės galerijos direktoriui Egidijui Žukauskui vakar baigėsi terminuota darbo sutartis ir jis nuo šiandien nebevadovauja Stasio Eidrigevičiaus menų centrui (SEMC). Šiai kultūros įstaigai E. Žukauskas vadovavo metus.

    Vadovaus pavaduotoja

    Tiesa, SEMC be vadovo neliks – laikinai kultūros įstaigai vadovaus šį rudenį centro direktoriaus pavaduotoja-vyriausiąja fondų saugotoja priimta buvusi A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus projektų vadovė Kristina Jakubauskaitė-Veršelienė.

    Dirbo metus

    E. Žukauskas dirbo pagal terminuotą darbo sutartį ir ne ilgesniam negu vienerių metų laikotarpiui, kol konkurso būdu bus paskirtas SEMC vadovas. Jo darbo savaitės trukmė – 20 val. per savaitę. Terminuota darbo sutartis su E. Žukausku buvo sudaryta 2018 m. lapkričio 5-ąją.

    Click image for larger version

Name:	tit-SEMC.jpg
Views:	162
Size:	146,4 kB
ID:	1760817

    Sudarė sutartį su agentūra

    Prieš baigiantis terminuotai darbo sutarčiai, spalio 23 dieną, dar būdamas Panevėžio SEMC ir Dailės galerijos direktorius E. Žukauskas pasirašė sutartį su Centrine projektu valdymo agentūra (CPVA) 3 mln. eurų finansavimui gauti.

    Tuomet kalbintas E. Žukauskas naujienų portalui JP pasakojo, kad sutartis su CPVA įsigalioja nuo spalio 23 dienos.

    „Projekto metu bus rekonstruojamas kino centras „Garsas“ ir įkurtas SEMC – naujos kartos muziejus. Darbai bus atliekami vadovaujantis techninio projekto „Kultūros paskirties pastato Respublikos g. 40, Panevėžyje rekonstravimo projektas“, parengto 2018 metais sprendiniais. Rekonstruojant pastatą bus atliekami esamo pastato ardymo (griovimo) darbai, sutvarkomi inžinieriniai tinklai ir atliekami statybos darbai, kurių metu bus įkurtas 4 aukštų menų centras“, – pristatė projektą E. Žukauskas ir teigė, kad lėšos bus pervedamos dalimis, pagal pateiktus darbų atlikimo dokumentus.

    Click image for larger version

Name:	zukauskas.jpg
Views:	168
Size:	390,6 kB
ID:	1760818
    E. Žukauskas.​​​​​​​

    Darbo ir veiklos daug

    Laikinai, kol įvyks konkursas SEMC direktoriui išrinkti, įstaigai vadovauja šį rudenį priimta pavaduotoja-vyriausioji fondų saugotoja K. Jakubauskaitė-Veršelienė.

    „Pagal realų poreikį dirbsiu arba Panevėžyje, arba nuotoliniu būdu iš Anykščių. Veiklos daug, nes reikia su visais dokumentais susipažinti, įvertinti investicinį projektą. Be to, reikia bendrauti su CPVA, nes įsigaliojo sutartis 3 mln. eurų finansavimui gauti. Be to, būtina intensyviai bendrauti su menininku S. Eidrigevičiumi“, – pasakojo K. Jakubauskaitė-Veršelienė.

    Pasak jos, reikia ne tik kataloguoti dailininko S. Eidrigevičiaus darbus, bet ir galvoti apie ateitį.

    „Darbų tikrai daug, nes sukatalogavus S. Eidrigevičiaus darbus, būtina ruoštis perimti juos. Paraleliai planuoju ir kitus 2020 metų darbus. Ką galima daryti, kokius partnerystės ryšius užmegzti? Kol iškils SEMC pastatas, realybėje nuveikti reikia labai daug“, – sakė laikina SEMC‘o vadovė.

    https://jp.lt/s-eidrigeviciaus-menu-...kinaja-vadove/

    Komentuoti:


  • Audrys
    replied
    SEMC pasiekė 3 mln. Eur ES finansavimas

    S. Eidrigevičiaus menų centras ir Centrinė projektų valdymo agentūra pasirašė finansavimo sutartį – menų centrui (SEMC) kurti skirta 3 mln. Eur ES lėšų.

    Click image for larger version

Name:	download.jpg
Views:	168
Size:	173,0 kB
ID:	1757869

    SEMC atsiras rekonstruojant kino centro „Garsas“ pastatą. ES finansavimas bus panaudotas I projekto etapui. Juo numatyta įrengti I-IV aukšto patalpas: ekspozicijų sales, transformuojamas edukacines erdves, holus, infocentrą, parduotuvę-meno knygyną, mediateką, administracines, sanitarines, pagalbines, ūkines ir kt. Antstatas – stogas bus pritaikytas apžvalgos aikštelei, ekspozicijoms ir kameriniams renginiams. Rūsyje atsiras erdvus vestibiulis, rūbinė, sanitariniai mazgai, meno kūrinių saugykla ir archyvas, darbuotojų, ūkinės, inžinerinės, pagalbinės, sandėliavimo, dirbtuvių patalpos, požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

    Šiuo metu rengiami rangos darbų viešųjų pirkimų dokumentai, konkursą planuojama paskelbti 2019 m. pabaigoje-2020 m. pradžioje.

    SEMC I etapo projektas turėtų būti įgyvendintas 2021–2022 m. Tam suplanuota dar 5 mln. Eur iš Valstybės investicijų programos.

    Panevėžyje kuriamas SEMC – naujos kartos muziejus, šiuolaikinio meno, kultūrinio dialogo, kūrybinių industrijų ir edukacijų erdvė. Projektu siekiama sukurti naują traukos tašką meno mylėtojams ir turistams, suteikti daugiau veiklos galimybių miesto bendruomenei. Planuojama, kad SEMC teiks šias paslaugas: profesionalaus meno sklaida (S. Eidrigevičiaus kūrybos kolekcija, vietos ir užsienio menininkų parodos, lauko ekspozicijos, mediateka – skaitmeninis archyvas, meno skaitykla, filmų peržiūros ir interneto terminalai), edukacinės programos, renginiai, konferencijos, bendruomeninės veiklos.

    SEMC – vienas svarbiausių šio laikmečio regiono kultūros projektų. Tikimasi, kad jis taps Panevėžio reprezentaciniu simboliu, miesto prekės ženklu.

    https://panevezys.lt/lt/naujienos/pa...semc-g9gb.html

    Komentuoti:

Working...
X