Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Daugiabučių renovacija Vilniuje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Kukumalu Rodyti pranešimą

    o kodėl "laimėti" turi neįstiklinti balkonai? Aš suprantu kad yra žmonių kuriems patinka kad gali į balkoną gali išeiti kaip į lauką, žiemą su žieminiais batais, rudenį su botais. Dar turbūt labai smagu yra paukščių š valyt, bet tokių mazochistų nėra dauguma.
    Kam tas įstiklintas balkonas iš viso? Kokia jo paskirtis - sandėliukas? Sandėliukas yra kur ir turi būt sandėliukas. Balkonas tam ir yra, kad jis būtų atviras. Nei sniego ten pas mane būna, nei ten paukščiai dergia nors gyvenu miške. Vienintelė bėda metuose, kai žydi pušys ir viskas pasidengia geltonom dulkėm. Vasara kabo hamakas, kepami patiekalai Kamado Bono.

    Comment


      Parašė _rB_ Rodyti pranešimą

      Kam tas įstiklintas balkonas iš viso? Kokia jo paskirtis - sandėliukas? Sandėliukas yra kur ir turi būt sandėliukas. Balkonas tam ir yra, kad jis būtų atviras. Nei sniego ten pas mane būna, nei ten paukščiai dergia nors gyvenu miške. Vienintelė bėda metuose, kai žydi pušys ir viskas pasidengia geltonom dulkėm. Vasara kabo hamakas, kepami patiekalai Kamado Bono.
      o daug balandžių miške? Istiklinimas tam kad bet kokiu oru galėtum naudotis o ne tik vasarą.

      Comment


        Eestijoje visi balkonai sutvarkyti, o visi namai renovuoti, nes Eestija turtinga, o žmonės protingesni nei kitur (iš tiesų ne, dauguma daugiabučių rajonų Eestijoje primena donbasą):
        https://www.google.com/maps/@58.3721...7i13312!8i6656

        Eestiška renovatsija:
        https://www.google.com/maps/@58.3835...7i13312!8i6656
        It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

        Comment


          Parašė Kukumalu Rodyti pranešimą

          o daug balandžių miške? Istiklinimas tam kad bet kokiu oru galėtum naudotis o ne tik vasarą.
          Bet kokiu oru gali naudotis kambariais Balkonas dėl to ir yra balkonas, kad tai nėra dar vienas balkonas.

          _rB_ pas tėvus pabandė padaryt su tais plonasieniais. Ką galiu pasakyt.. Šikna gavosi. Geriau nei aklina špokinyčia su plastikiniais langais. Bet prieš renovaciją buvęs atviras balkonas buvo n kartų geriau. Langai sustumti į šonus vistiek atima nemažą plotą. Atsidarius langą atsiremt į turėklą nepatogu ir baisu, nes kažkoks nestabilumas jaučiasi. Pasidėt puodelį ar lėkštę kaip seniau ant medinio turėklo irgi nebesigauna. Be to dėl apšiltinimo ryškiai sumažėjo balkono plotis. Turėklas mano nuomone irgi pavažiavo arčiau, bet nematavau - negaliu 100% tvirtinti, gal tik taip atrodo. Įtariu, kad kažką bandant kepti jausmas būtų kaip rūkykloj - vėdinimas į šonus sustūmus langus nėra labai geras.

          Vienintelis privalumas - pavasarį galima anksčiau sodinukus išnešt Bet kai tėvai ne sodininkai, tai privalumų kaipo ir nebelieka.

          Comment


            OK, dėl balandžių aš sutinku. Tas skraidančias žiurkes, kaip parazitus, reikia naikinti, o ne auginti. Kitu atveju nematau jokio įstiklinto balkono privalumo. Įdomu, kodėl sovietų architektai juos numatė: dėl skalbinių džiovinimo, parūkymų? Gal kas daugiau info turi?

            Comment


              Parašė Tomas Rodyti pranešimą
              Eestijoje visi balkonai sutvarkyti, o visi namai renovuoti, nes Eestija turtinga, o žmonės protingesni nei kitur (iš tiesų ne, dauguma daugiabučių rajonų Eestijoje primena donbasą):
              https://www.google.com/maps/@58.3721...7i13312!8i6656

              Eestiška renovatsija:
              https://www.google.com/maps/@58.3835...7i13312!8i6656
              aha, bet pirmam vaizde gerai matosi kad pas juos visai kitam lygyje yra infrastrukturos sutvarkymas. Bortai granitiniai, saligatviai is asfalto, jokiu trinkeliu ir plyteliu kurios suskyla ir isklimpsta po pusmecio, ir bobutes lauzosi kaulus visais sezonais.

              Comment


                Parašė kasparas.v Rodyti pranešimą

                aha, bet pirmam vaizde gerai matosi kad pas juos visai kitam lygyje yra infrastrukturos sutvarkymas. Bortai granitiniai, saligatviai is asfalto, jokiu trinkeliu ir plyteliu kurios suskyla ir isklimpsta po pusmecio, ir bobutes lauzosi kaulus visais sezonais.
                Bet idiotiškas pėsčiųjų ir dviračių sukergimas yra ir pas estukus. Smagu, kad ne mes vieni durniai
                If a lion could speak, we could not understand him.

                Comment


                  Parašė _rB_ Rodyti pranešimą
                  OK, dėl balandžių aš sutinku. Tas skraidančias žiurkes, kaip parazitus, reikia naikinti, o ne auginti. Kitu atveju nematau jokio įstiklinto balkono privalumo. Įdomu, kodėl sovietų architektai juos numatė: dėl skalbinių džiovinimo, parūkymų? Gal kas daugiau info turi?
                  O aš visiškai už stiklinimą. Pirmos šaunančios į galvą priežastys:
                  - jau minėti balandžiai. Pvz. Pilaitėj tikrai problema, pas ką atviri balkonai žiauriai teršia;
                  - rūkymas. Pas mane vyrukai virš manęs ir šone nuolat rūko balkonuose. Jei palieki atvirą langą į lauką - bute jaučiasi smarvė. Jei palieki atviras duris į stiklintą balkoną - vakaro vėsa į butą eina, o smarvė paprastai ne;
                  -vėdinimas. Man žymiai praktiškiau ir patogiau pravėdint butą pradarant balkono duris, nei langą. Čia tas aktualiausia naktį, nes mėgstu miegot vėsiai, o praveriant duris į stiklintą balkoną lengviau prisitaikyt temperatūrą, netrukdo vėjuotas oras ir ryte mažiau garsų iš parkingo. Galbūt ateity statysiuos kondicionierių, tai tas mažiau bus aktualu (nors periodiškai įsileist oro iš lauko vistiek rekomenduojama);
                  - dulkės. Stiklintą, jei nelaikai nuolat atviro, žymiai rečiau reik valyt. Ypač pavasarį, nes namas netoli pušyno, nešasi žiedadulkės;
                  -lietus ir vėjas. Atėjus audrai ar pan. visada gali užsistumti langus - jautiesi beveik kaip lauke, bet be problemų gali skaityti knygą ar išgėrinėti. Man asmeniškai žiauriai jauku sėdėt balkone su kava, kai už lango pila galinga liūtis ir griausmas drebina stiklus. Prieš tai gyvenau, kur buvo tik atviras balkonas, tai per stipresnę liūtį balkonant užlydavo, o sėdėt tiesiog prie praverto plastikinio lango meh, ne tas;
                  - drėgmė. Stiklintam balkone laikau sėdimą/gulimą lauko kėdę, staliuką ir pan. Bet kokiu oru galiu nueit į balkoną ir žinau, kad rasiu sausu baldus, kur iškart galiu prisėst. Atviram balkone, vėsų rudenio rytą norint balkone papusryčiaut, reikdavo neštis ką pasiklot ant kėdės.Taip pat ramia galva ant staliuko galiu palikt skaitomą knygą, laptopą ir nesukt galvos, kad sudrėks ir pan.
                  - saulės šiluma. Rudenį/pavasį dėl saulės balkone greičiau sušyla oras, todėl anksčiau galima pradėt balkono sezoną;
                  - elektra. Esu prasivedęs į balkoną 220, stiklintam balkone daugiau laisvės su apšvietimo ir pan. pajungimu;
                  - dviračiai. Kad ir kaip tai kai kuriems forumiečiams būtų baisu, bet laikau balkone, nes daugiau nelabai turiu, kur saugiau palikt.
                  Paskutinis taisė Well; 2019.08.12, 23:44.

                  Comment


                    Koks tada skirtumas tarp įstiklinto balkono ir dar vieno kambario?

                    Comment


                      Parašė Well Rodyti pranešimą

                      O aš visiškai už stiklinimą. Pirmos šaunančios į galvą priežastys:
                      - jau minėti balandžiai. Pvz. Pilaitėj tikrai problema, pas ką atviri balkonai žiauriai teršia;
                      - rūkymas. Pas mane vyrukai virš manęs ir šone nuolat rūko balkonuose. Jei palieki atvirą langą į lauką - bute jaučiasi smarvė. Jei palieki atviras duris į stiklintą balkoną - vakaro vėsa į butą eina, o smarvė paprastai ne;
                      -vėdinimas. Man žymiai praktiškiau ir patogiau pravėdint butą pradarant balkono duris, nei langą. Čia tas aktualiausia naktį, nes mėgstu miegot vėsiai, o praveriant duris į stiklintą balkoną lengviau prisitaikyt temperatūrą, netrukdo vėjuotas oras ir ryte mažiau garsų iš parkingo. Galbūt ateity statysiuos kondicionierių, tai tas mažiau bus aktualu (nors periodiškai įsileist oro iš lauko vistiek rekomenduojama);
                      - dulkės. Stiklintą, jei nelaikai nuolat atviro, žymiai rečiau reik valyt. Ypač pavasarį, nes namas netoli pušyno, nešasi žiedadulkės;
                      -lietus ir vėjas. Atėjus audrai ar pan. visada gali užsistumti langus - jautiesi beveik kaip lauke, bet be problemų gali skaityti knygą ar išgėrinėti. Man asmeniškai žiauriai jauku sėdėt balkone su kava, kai už lango pila galinga liūtis ir griausmas drebina stiklus. Prieš tai gyvenau, kur buvo tik atviras balkonas, tai per stipresnę liūtį balkonant užlydavo, o sėdėt tiesiog prie praverto plastikinio lango meh, ne tas;
                      - drėgmė. Stiklintam balkone laikau sėdimą/gulimą lauko kėdę, staliuką ir pan. Bet kokiu oru galiu nueit į balkoną ir žinau, kad rasiu sausu baldus, kur iškart galiu prisėst. Atviram balkone, vėsų rudenio rytą norint balkone papusryčiaut, reikdavo neštis ką pasiklot ant kėdės.Taip pat ramia galva ant staliuko galiu palikt skaitomą knygą, laptopą ir nesukt galvos, kad sudrėks ir pan.
                      - saulės šiluma. Rudenį/pavasį dėl saulės balkone greičiau sušyla oras, todėl anksčiau galima pradėt balkono sezoną;
                      - elektra. Esu prasivedęs į balkoną 220, stiklintam balkone daugiau laisvės su apšvietimo ir pan. pajungimu;
                      - dviračiai. Kad ir kaip tai kai kuriems forumiečiams būtų baisu, bet laikau balkone, nes daugiau nelabai turiu, kur saugiau palikt.
                      Aš suprantu, jog tai kiekvienam skitingai, pagal skirtingus poreikius. Didžiojo kiekio dalyko iš visų šių išvardintų punktų aš neturiu, tad ir manau, jog balkonas turi būti atviras, nes tai, apart šilumos, mažai kuo skirsis nuo kambario, kaip mantasm ir rašo. Galbūt galima tada dėti tokius slankiojančius ar susitraukiančius stiklus į šoną ir gautume tarpinį variantą?

                      Comment


                        Parašė kasparas.v Rodyti pranešimą

                        aha, bet pirmam vaizde gerai matosi kad pas juos visai kitam lygyje yra infrastrukturos sutvarkymas. Bortai granitiniai, saligatviai is asfalto, jokiu trinkeliu ir plyteliu kurios suskyla ir isklimpsta po pusmecio, ir bobutes lauzosi kaulus visais sezonais.
                        Ahem, granitiniai bortai ir tobula pėsčiųjų-dviračių infrastruktūra:
                        https://www.google.com/maps/@58.3722...7i13312!8i6656
                        It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                        Comment


                          Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                          Koks tada skirtumas tarp įstiklinto balkono ir dar vieno kambario?
                          O turi būt kažkoks "esminis" skirtumas? Jeigu taip norint rasti skirtumą tai būtu klimatas - tarpinis tarp lauko ir kambario. Žiemą kai lauke -10 balkone būna apie nulį, labai smagu atsivėsint išeit trumpam. Vasara per karščius vakarais kol kambarys įkaitęs balkone jau smagiai vėsu. Aišku ir be stiklo jame būtų vėsu, bet galimai būtų šlapia ir apšikta. Ir kaip minėjo Well dėl įstiklinimo daug anksčiau galima pradėt ir vėliau baigt balkono sezoną. Kitas skirtumas nuo kambario - retam kuriam kambary būna langai į kitą kambarį Well labai puikiai surašė, aš neturėjau ūpo tiek rašyt, pritariu kiekvienam punktui, net ir elektrą nesenai darydamas remontą prasivedžiau. Aš taip pat mėgstu balkoną naudot kaip chillout vietą. ir turbūt vakarais po darbo daugiau laiko praleidžiu balkone nei kambary, visai kitas jausmas.

                          Comment


                            Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                            Koks tada skirtumas tarp įstiklinto balkono ir dar vieno kambario?
                            Balkoną pagal poreikį gali laikyti atvirą 24/7 ir efektas bus kaip terasa lauke, gali laikyt uždarytą - bus efektas kaip veranda. Yra aišku kas užsisandarina, apsišiltina, net radiatorių pasistato ir pasidaro kaip kambarį, bet mano komentaras ne į tuos atvejus orientuotas.

                            Parašė _rB_ Rodyti pranešimą

                            [...] Galbūt galima tada dėti tokius slankiojančius ar susitraukiančius stiklus į šoną ir gautume tarpinį variantą?
                            Na man, bent šiai dienai būtent siauro profilio slankiojantys labiausiai ir imponuoja.
                            Paskutinis taisė Well; 2019.08.13, 13:10.

                            Comment


                              Well, slankiojantys, bet ne susitumiantys?

                              Comment


                                Parašė _rB_ Rodyti pranešimą
                                Well, slankiojantys, bet ne susitumiantys?
                                Susistumiantys, tai čia turi galvoj kažką tokio: http://www.adams.lt/uploads/catalog/product_118_1.jpg ?

                                Comment


                                  Parašė Well Rodyti pranešimą

                                  Susistumiantys, tai čia turi galvoj kažką tokio: http://www.adams.lt/uploads/catalog/product_118_1.jpg ?
                                  Taip, tik čia visas balkono durys, o ne langai.

                                  Comment


                                    Parašė _rB_ Rodyti pranešimą

                                    Taip, tik čia visas balkono durys, o ne langai.
                                    Neteko gyvai susidurti su tokio tipo balkonų stiklinimu, tai net neįsivaizduoju, kiek tai patogu ir kaip tai vizualiai žiūrėtųsi.

                                    Comment


                                      Parašė Well Rodyti pranešimą

                                      Na man, bent šiai dienai būtent siauro profilio slankiojantys labiausiai ir imponuoja.
                                      Naujoje statyboje yra berėmio stiklo sistemos sprendimas, kur stiklai susistumia į šonus, o po to dar ir atsiverčia į lodžijos vidų ir priglunda prie šoninių sienelių. Toks sprendimas manau viena iš išeičių abiems diskutuojančioms pusėms: nori atviro - prašau, nenori - irgi prašau

                                      Click image for larger version

Name:	1463572611_0_Balkonu_stiklinimas_BK_3.jpg
Views:	94
Size:	74,9 kB
ID:	1741680

                                      Pav. šaltinis: https://www.siteks.eu/bereme-stiklinimo-konstrukcija/

                                      Comment


                                        Švitrigailos g. vyksta renovacija
                                        Click image for larger version

Name:	P90915-120219.jpg
Views:	103
Size:	299,2 kB
ID:	1749720

                                        Click image for larger version

Name:	P90915-120300.jpg
Views:	109
Size:	283,7 kB
ID:	1749721

                                        Comment


                                          Rinktinės gatvėje, priešais turgų. Jau antrus, ar trečius metus renovuoja? Nuo turgaus pusės kaip ir viskas baigta, dabar pastoliai stovi nuo vidinio kiemo pusės. Click image for larger version

Name:	IMG_20191001_153337.jpg
Views:	106
Size:	230,3 kB
ID:	1752118

                                          Comment

                                          Working...
                                          X