Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Daugiabučių renovacija Vilniuje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Vakar ir užvakar lankiausi Varšuvoje, pro ją teko pravažiuoti gal dešimtį kartų, tačiau nė karto nebuvau atidžiai jos pastudijavęs. Ir likau labai nusivylęs Vilniumi, nes susidariau įspūdį, kad Vilnius nuo Varšuvos atsilikęs per dešimtmetį. Ne dėl to, kad Varšuvoje daugiau dangoraižių, tai natūralu, juk didesnis miestas, o be to jų architektūrinė vertė mano nuomone Vilniui neprilygsta. Ir ne todėl, kad daugiau naujų pastatų, aš manau jų daugiau Vilniuje (per capita). Ir net ne dėl centro, mūsų senamiestis vistiek didesnis ir turintis daugiau įspūdingų staitinių. Tačiau visi miegamieji rajonai nuliovi. Daugiabučiai iš ties kone visi renovuoti, kiemai nauji, tvarkingi, radau vos porą vietų, kuriose nebuvo atnaujintos šaligatvių plytelės, kai Vilniuje reikia ieškoti vietų kur jos atnaujintos. Visi autobusai nauji, tramvajų vos vienas kitas senesnis užsilikęs. Išvada - Vilnius tikrai nėra prastesnis, netgi sakyčiau turintis didesnį potencialą, beto Lietuvos ekonomika yra aukštesniame lygyje nei Lenkijos, netgi galvočiau, kad Vilniuje aktyviau vyksta statybos, tačiau viskas, kas susiję su valdžia, t.y. keliai, šaligatviai, viešasis transportas ir galima sakyti daugiabučių renovacija, Vilniuje yra tragiškame lygyje lyginant su Varšuva. Bet visgi aš optimistas, manau, kad per artimiausius kelis metus įvyks lūžis kai pagaliau bus pradėtas rimtai tvarkyti miestas.
    Paskutinis taisė Eidvis; 2015.08.19, 22:08.

    Comment


      Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
      beto Lietuvos ekonomika yra aukštesniame lygyje nei Lenkijos
      Man atrodo jau sena istorija šitas O dėl miestų, tiesiog pas lenkus daugiau pinigų ir valdžia gali tą leist.

      Comment


        Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
        beto Lietuvos ekonomika yra aukštesniame lygyje nei Lenkijos
        Lenkija tiesia ir jau nutiese milzinsika kieki magistraliu, visi sovietiniai atrenovuoti, infrastruktura sutvarkyta, istrupejusiu saligatviu nerasta, provincijoje mediniu namu nerasta, salyje milziniskas kiekis statybu, algos ir pensijos didesnes, zemes ukis labiau isvystytas - ir vis tiek Lietuvos ekonomika yra aukstesniame lygyje? Kaip tai gali buti logiskai?
        Paskutinis taisė Gladiator; 2015.08.19, 22:39.

        Comment


          Parašė Gladiator Rodyti pranešimą
          Lenkija tiesia ir jau nutiese milzinsika kieki magistraliu, visi sovietiniai atrenovuoti, infrastruktura sutvarkyta, istrupejusiu saligatviu nerasta, provincijoje mediniu namu nerasta, salyje milziniskas kiekis statybu, algos ir pensijos didesnes, zemes ukis labiau isvystytas - ir vis tiek Lietuvos ekonomika yra aukstesniame lygyje? Kaip tai gali buti logiskai?
          BVP, Individualus vartojimo indekcijas, inovacijų statistika etc byloja ką kita.
          Didesnis atlyginimai, pigesni produktai nėra lygu aukšestnė ekonomika.

          Comment


            Parašė D.P Rodyti pranešimą
            BVP, Individualus vartojimo indekcijas, inovacijų statistika etc byloja ką kita.
            Didesnis atlyginimai, pigesni produktai nėra lygu aukšestnė ekonomika.
            Paprastam žmogui svarbiau yra kiek jis gali nusipirkti prekių už savo algą/pensiją, o ne aukštosios ekonomikos terminai.
            Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

            Comment


              Teko praeitą savaitę taip pat važiuot per Varšuvą ir toliau link Vokietijos. Žandikaulis atvėpo: keliai idealūs, ženklų apstu kur jų reik, beveik viskas apšviesta, viskas suprantama ir aišku, aukštos tvoros net ir negyvenvietėse, gyvūnams praėjimai virš kelių, kurie primena viadukus, o ne siaurus tunelius, poilsio zonos didžiulės. Grįžtant link Bialystoko viskas taip pat nukreipiama aplinkkeliu, ko prieš kelioliką metų net nebuvo. Tėvas mano iš viso abstulbęs sėdėjo akis išpūtęs, nes jau senai buvo pro ją važiavęs. Tiesa, aš pats asmeniškai dirbu su Lenkija. Kiek man kolegos pasakojo, šiuo metu jie gauna tiesiog milžiniškas lėšas. Nežiūrėjau statistikos, bet Lenkijos ekonomika buvo ir yra aukščiau nei Lietuvos. Toli gražu mums iki jų.

              Comment


                Parašė _rB_ Rodyti pranešimą
                Teko praeitą savaitę taip pat važiuot per Varšuvą ir toliau link Vokietijos. Žandikaulis atvėpo: keliai idealūs, ženklų apstu kur jų reik, beveik viskas apšviesta, viskas suprantama ir aišku, aukštos tvoros net ir negyvenvietėse, gyvūnams praėjimai virš kelių, kurie primena viadukus, o ne siaurus tunelius, poilsio zonos didžiulės. Grįžtant link Bialystoko viskas taip pat nukreipiama aplinkkeliu, ko prieš kelioliką metų net nebuvo. Tėvas mano iš viso abstulbęs sėdėjo akis išpūtęs, nes jau senai buvo pro ją važiavęs. Tiesa, aš pats asmeniškai dirbu su Lenkija. Kiek man kolegos pasakojo, šiuo metu jie gauna tiesiog milžiniškas lėšas. Nežiūrėjau statistikos, bet Lenkijos ekonomika buvo ir yra aukščiau nei Lietuvos. Toli gražu mums iki jų.
                Tai čia viena trasa pravažiavote?
                Ne visi keliai pagerėjo, tiesiog kontrastas su tuo kas buvo (bene prasčiausia padėtis Europoje). Kad ir E67 dar kol kas tik gabalais. Nuo Wroclavo geriau kol kas nevažiuokite

                Comment


                  Renovuovami dar šie daugiabučiai:
                  Žirmūnų g. 41
                  Švyturio g. 20 ir 22

                  Comment


                    Ačiū. Viso 60 projektų.

                    Comment


                      Lenkija dvejopą įspūdį tokį man paliko, važiavome keliu, kuris yra pagrindinė jungtis tarp Gdansko ir Varšuvos, tai kilometras normalios a la autostrados su skiriamąja juosta, po to kilometras siauro vienos juostos dvipusio kelio, vėl kilometras autostrados.. Keliukai tarp miestelių visi tvarkingai asfaltuoti, bet žiauriai nesaugūs atrodo, nes jokio kelkraščio, iškart medžiai, tai vienas judesys ne taip ir visa mašina tame medyje bus, o jeigu kokie piliečiai nori pasivaikščioti, tai irgi eina keliu, o ne kelkraščiu.

                      Antra vertus, renovacijos lygis tikrai puikų įspūdį palieka. Nors ir matosi, kad daug kur pigiau ir mažiau kokybiškai daryta negu lietuviškuose projektuose, bet geriau dauguma namų pigiau, negu keli atsitiktiniai brangiau.

                      Offtopic, apie lenkiškas kainas irgi turiu savo nuomonę - taip, viskas pigiau, bet tarp tų pigesnių prekių labai sunku rasti normalią kokybę to puikus atspindys - tragiški prancūziško stiliaus hotdogai po 2 Lt degalinėse

                      Comment


                        Sakykim bendrabučių renovacija telpa į daugiabučių scope Šimtmečio projektas - visų saulėtekio bendrabučių renovacija! Ir ką galiu pasakyt, nuotraukos parodys

                        Fasadai bus ryškiai balti:





                        Einam arčiau:



                        Čia matosi tvarkomi balkonai, ir taip, jie TIKRAI tvarkomi



                        Labai malonus širdžiai jausmas, matant tiek ir TOKIO dydžio pastolių



                        Iš kitos pusės:



                        Ir ką, einu aplink ir siurprizas - atidengtas vienas pastatas. Ir atrodo ... tiesiog super Man primena dabar skandinavišką stilių. Pušys, minimalūs fasadai, puikiai padarytas darbas plius tiks prie naujų jų institutų



                        Iš arčiau. Plius apačioj toks pilkas klinkeris užlipdytas



                        Linijų žaismas:





                        Taigi, iš va tokių greit bus visai kitokie



                        Ir senieji priestatai bei pastatai jau atrodys kiek varganai, kaip ta VGTU biblioteka:



                        Jei jie ten sutvarkytų aplinką, pakeistų plyteles plius atnaujintų tų bendrabučių vidų pilnai, turėtume puikų studentų rajoną
                        Paskutinis taisė digital; 2022.11.26, 00:46. Priežastis: atkurtos nuotraukos

                        Comment


                          VU biblioteka buvo neblogas spyris Saulėtekio slėniui, tačiau šį rudenį bus sprogimas, kai atsidarys VGTU, FMTC, gyvybės moklsų centras ir dar plius Niujorkas renovuotas. O šiaip veikiausiai gerai, kad balkonų neišmargino visom vaivorykštės spalvom, kaip kad žadėjo.

                          Comment


                            Atrodo gražiai, tikrai gražiai. Balkonus vis gi matau tvarko tuos pačius, nededa naujų? Nes ten buvo kažkokios kalbos, kad juos arba reikia naikinti arba lipdyti naujus metalo konstrukcijų, nes dabartiniai yra visiškai pasenę ir nebesilaiko. Na, kažkaip taip.

                            Comment


                              Kiek matosi, tai tie patys. Gal sutvirtino, sutvarkė ir laikys dabar. Nelabai tik suprast eina, ar tik turėklo nepaaukštino, nes ten tokie žemoki jie būdavo ir lengvai išsiverst galėdavai

                              Comment


                                Atrodo geriau uz daugeli pasilaiciu/fabijoniskiu nauju statybu. Man primena ne per seniausiai perdazytus 60-70-tu daugiabucius Pihlajamäki rajone, Helsinkije.

                                https://www.flickr.com/photos/arndalarm/17159999806

                                https://www.flickr.com/photos/arndalarm/17195906565

                                https://www.flickr.com/photos/arndalarm/16988328870

                                Comment


                                  Gaila, kad viduje, kiek girdėjau ir ten gyvenančių, toks veiksmas nevyksta, nes vidus dar baisesnis negu išorė...
                                  http://www.efoto.lt/user/29794/nuotraukos

                                  Comment


                                    Šiaip ten po truputį patvarko, keičia liftus, tvarko vidu, na, renovavo išorę, sutvarkys ir vidų manau

                                    Comment


                                      Na apie dušus esu girdėjęs, kad žmonės lipa tris aukštus į viršų praustis, nes higienos juose nėra visiškai, o kai kur net ir durų stakta virš durų sulūžus ir pan. Reikia ne tik sutvarkyti, bet ir reguliariai prižiūrėti
                                      http://www.efoto.lt/user/29794/nuotraukos

                                      Comment


                                        Parašė dainiauskas Rodyti pranešimą
                                        Na apie dušus esu girdėjęs, kad žmonės lipa tris aukštus į viršų praustis, nes higienos juose nėra visiškai, o kai kur net ir durų stakta virš durų sulūžus ir pan. Reikia ne tik sutvarkyti, bet ir reguliariai prižiūrėti
                                        Neskiesk nesamonių. Dar kai aš studentu buvau, dušai, virtuvės ir koridoriai dar 2004-2005 m buvo visuose suremontuoti, o kambarius patys studentai susitvarkydavo kaip jie nori. Dažniausiai į tuos kambarius kur visi nauji atsikraustydavo, tia persidažydavo ar pan.

                                        Comment


                                          Parašė pliumbum Rodyti pranešimą
                                          Lenkija dvejopą įspūdį tokį man paliko, važiavome keliu, kuris yra pagrindinė jungtis tarp Gdansko ir Varšuvos, tai kilometras normalios a la autostrados su skiriamąja juosta, po to kilometras siauro vienos juostos dvipusio kelio, vėl kilometras autostrados.. Keliukai tarp miestelių visi tvarkingai asfaltuoti, bet žiauriai nesaugūs atrodo, nes jokio kelkraščio, iškart medžiai, tai vienas judesys ne taip ir visa mašina tame medyje bus, o jeigu kokie piliečiai nori pasivaikščioti, tai irgi eina keliu, o ne kelkraščiu.

                                          Antra vertus, renovacijos lygis tikrai puikų įspūdį palieka. Nors ir matosi, kad daug kur pigiau ir mažiau kokybiškai daryta negu lietuviškuose projektuose, bet geriau dauguma namų pigiau, negu keli atsitiktiniai brangiau.

                                          Offtopic, apie lenkiškas kainas irgi turiu savo nuomonę - taip, viskas pigiau, bet tarp tų pigesnių prekių labai sunku rasti normalią kokybę to puikus atspindys - tragiški prancūziško stiliaus hotdogai po 2 Lt degalinėse

                                          Šį birželį teko pakeliauti po Šiaurės Rytų Lenkiją (vieną iš skurdžiausių jos regionų ), tai tikrai pasijaučiau, kad ir esu nutolęs kelis šimtus kilometrų labiau į Vakarus, ir į šiek tiek geresnio pragyvenimo lygio šalį - keliuose daugiau naujų mašinų, praktiškai nėra second-hando parduotuvių, gerokai daugiau naujų drabužių parduotuvių net mažuose miesteliuose arba toli nuo centro, absoliuti dauguma daugiabučių renovuoti, keliai tiesiami sparčiai.

                                          Tie daugiabučiai gali pasirodyti prastai ar neskoningai renovuoti tik dėlto, kad ten renovacijabuvo atlikta dar tais laikais kai dauguma lietuvių net tokio žodžio nebuvo girdėję

                                          O dėl maisto , tai sutinku - labai sunku surasti vidutinio lygio restoranėlį pavalgyti - arba "Kebab King" ar maistas plastikiniuose induose, arba baltos staltiesės ir 50-60 zlotų už patiekalą

                                          Comment

                                          Working...
                                          X