Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Šeimyniškių g. tarp Žirmūnų tilto ir buv. stadiono - projektai ir statybų eiga

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Irma Irma Rodyti pranešimą
    Senokas straipsnis, bet perskaitykite ir kitokią nuomonę https://www.15min.lt/kultura/naujien...os-929-1036682
    Tiesą sakant, visai nebloga publikacija. Straipsniu to vadinti negalima, nes tai vieno žmogaus komentaras. Tik turbūt čia tiktų posakis: kas ką nori, tas tą ir girdi. Šioje recenzijoje ne tiek pačiam pastatui daug kritikos kliūna, bet miesto planavimui. Pritariu, kad mieste pernelyg daug erdvės atiduodama automobiliams, kad chaotiškai organizuojami eismo srautai, kad aplink gyvenantys gyventojai išsako padriką ir neracionalią kritiką, nesiekia konstruktyvios diskusijos. Ar tai reiškia, kad nereikia naujo pastato? Tikrai ne...

    Comment


      Parašė Irma Irma Rodyti pranešimą
      Senokas straipsnis, bet perskaitykite ir kitokią nuomonę https://www.15min.lt/kultura/naujien...os-929-1036682
      Skirtingai nuo daugumos šiame forumiuke - pritariu daugeliui pacituoto straipsnio minčių.
      - Vilniuje yra tendencija projektuoti pavienius gražius pastatus, kurie kiekvienas stovi atskirai. O tarp tų atskirų gražių pastatų - dykvietė. Pastatai nesudaro bendros erdvės. Erdvė tarp jų nejauki ir tuščia, iš jos tik greičiau dingti (o kai pastatai dideli ir atstumai dideli - geriausia sėsti į automobilį).
      - Šitas projektas yra rūstus ir neprieinamas (įėjimas iš antro aukšto - WTF?).
      - Apskritai, pastatas, kuris parodo joje įsikūrusios įstaigos funkciją (teismas - svarstyklės, universitetas - knyga, ir t.t.) - tai netgi ne Minskas, o Ašchabadas.
      - Akivaizdu, kad "viešą erdvę" prie pastato papaišė ant greitųjų. Ten bile kas, kas gražiai atrodo vizualizacijoj, žiūrint iš viršaus/iš šono.
      - Autorius nešlovina "tradicinės funkcionalios architektūros". Perskaitykit visą sakinį - "šis pastatas yra bet kas, tik ne tradicinė funkcionali architektūra, kuri nekelia jokių klausimų." Tai juk faktas - projektai, kurie yra pilkai murzinos spalvos betoninės dėžės, sukelia mažiausiai protestų visuomenėje.


      Tačiau visa šita kritika - labiau apie pastato architektūrinę kokybę ir apie miesto planavimą bendrai. Su gyventojų" reiškiamomis pretenzijomis (užstatys šunparkį) tai mažai ką turi bendro. Tą pripažįsta ir pats autorius:
      Tačiau projekto pristatymui skriejusi kritika ir komentarai buvo ne apie pagrindinius pastato trūkumus, bet apie visiškai nereikšmingas detales. Iš visuomenės pusės girdėjosi šūksniai apie dešimt metrų patraukiamą autobusų stotelę (esą pailgėjęs kelias iki jos yra didžiulė problema), apie tai, kad šaligatvį kirs į požeminę aikštelę važiuojantis konvojus ir kels pavojų vaikams (nors visame mieste automobilių srautai susikerta su pėsčiųjų). Problema buvo ir kelių medžių nukirtimas dėl kokybiškesnių žmonių darbo sąlygų ir visuomenei svarbaus pastato atsiradimo. Neracionalūs šūksniai ir komentarai žiūrint pristatymo vaizdo įrašą nejučiomis privertė būti architekto pusėje – susirinkusieji buvo visiškai nesukalbami. Vienu metu publika norėjo neplatinti gatvės ir palikti žalią pievą, bet tuo pačiu metu prašė nemokamos stovėjimo aikštelės savo automobiliams. Nors garsiai šiam projektui skambėjusi kritika neatrodė labai pagrįsta ir rišli, tačiau pati jos esmė teisinga – projektas turi didelių trūkumų. Dalis pristatymo metu skriejusių komentarų turėjo būti adresuoti pačiam miestui dėl chaotiškos, prastai planuojamos raidos.

      Comment


        Parašė D_P Rodyti pranešimą

        Gal tu grįžk į savo Žaliakalnį
        O gal čia GoogeLt draugė?

        Bet kuriuo atveju, džiaugiuosi šiuo projektu. Ir šiaip, Cloud architects šaunuoliai.
        Googlo drauges Kalinauskaite ir Jurate yra kito kalibro. Sita tera pasisiaususi nepatenkinta neargumentuota vietine gyventoja. Turbut is gretimos Kazliskiu gatves.

        Comment


          Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą

          Skirtingai nuo daugumos šiame forumiuke - pritariu daugeliui pacituoto straipsnio minčių.
          Tai mes visi esame seni šio "niekingo forumiuko" dalyviai.

          - Autorius nešlovina "tradicinės funkcionalios architektūros". Perskaitykit visą sakinį - "šis pastatas yra bet kas, tik ne tradicinė funkcionali architektūra, kuri nekelia jokių klausimų." Tai juk faktas - projektai, kurie yra pilkai murzinos spalvos betoninės dėžės, sukelia mažiausiai protestų visuomenėje.
          Nešlovina, bet pritaria? Taip visas miestas taps "harmoningai planingai" užstatytas dėžėmis.

          Dėl to, kad miesto planavime trūksta kompleksiškumo, sutinka beveik visi. Sulaukiamas atsakymas vienas ir nenuneigiamas: sorry - laisva rinka - kas ką nori, tas tą stato.
          Paskutinis taisė Sula; 2018.12.20, 09:25.

          Comment


            Rizikuoju būti įtrauktas į radikalių googlistų sąrašus, bet man šis projetas (teismų pastatas) taip pat nepatinka. Pretenzinga, impozantiška forma, pastatas tikrai labiau primena Pietryčių Aziją. Bet raktinis žodis čia yra TEISMAS. Jeigu tai būtų meno galerija, muziejus viskas OK. Forma originali ir tokiai paskirčiai ji tiktų, būtų iššūkis, šiokia tokia arogancija, kas šiuolaikiniam menui būdinga.
            Tačiau teismai yra valstybės institucija ir jos simbolinė prasmė turi būti visai kitokia. Visi lygūs prieš įstatymą, tiek tie, kurie ateina į rūmus, tiek tie kurie ten dirba. O dabar gaunasi toks XVIII a. baudžiauninko efektas, kada žmogelis mato kokia didinga ir puošni barokinė bažnyčia ir koks jis menkas ir niekingas.

            Comment


              Parašė D_P Rodyti pranešimą

              Gal tu grįžk į savo Žaliakalnį
              O gal čia GoogeLt draugė?

              Bet kuriuo atveju, džiaugiuosi šiuo projektu. Ir šiaip, Cloud architects šaunuoliai.
              Off topic, bet kuo čia dėtas Žaliakalnis?

              Comment


                Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
                Rizikuoju būti įtrauktas į radikalių googlistų sąrašus, bet man šis projetas (teismų pastatas) taip pat nepatinka. Pretenzinga, impozantiška forma, pastatas tikrai labiau primena Pietryčių Aziją. Bet raktinis žodis čia yra TEISMAS. Jeigu tai būtų meno galerija, muziejus viskas OK. Forma originali ir tokiai paskirčiai ji tiktų, būtų iššūkis, šiokia tokia arogancija, kas šiuolaikiniam menui būdinga.
                Tačiau teismai yra valstybės institucija ir jos simbolinė prasmė turi būti visai kitokia. Visi lygūs prieš įstatymą, tiek tie, kurie ateina į rūmus, tiek tie kurie ten dirba. O dabar gaunasi toks XVIII a. baudžiauninko efektas, kada žmogelis mato kokia didinga ir puošni barokinė bažnyčia ir koks jis menkas ir niekingas.
                As sita projekta pakeisciau i pries tai buvusi. Jis man buvo daug ramesnis. Cloud projektas tiesiog pernelyg stipriai perspaustas savo "vau" efektu, nors ir labai patinka kai kurie ju darbai.
                Bet ir del jo butu lygiai toks pats nepasitenkinimas sunparkiu ir autoparku myletojams. That's the point.

                Comment


                  Parašė MintiesRatas Rodyti pranešimą

                  Off topic, bet kuo čia dėtas Žaliakalnis?
                  Irma, kurios drauge desto psichologams, gimusi ten.

                  Comment


                    Nors sarkastiškų panašumų šiam pastatui turbūt galima prisigalvoti daug, pvz pusiau įkastas magnetas(mr. XMeno Magneto centrinis ofisas) arba nekaltų prasidėjėlių ėmimo dangun bažnyčia(nes iš toliau einant link įėjimo į pastatą galėtų pasirodyt kad tai kelias beveik tiesiai dangun, atlikus tam tikras apsivalymo procedūras jo viduj) ar pan. Nepaisant viso to pasisakau už jo atsiradimą. Tai nebus tas statinys, kuris visiem iš eilės patiktų, bet manau bus vertingas miestui arch. prasme

                    Comment


                      Parašė evvt Rodyti pranešimą
                      Nors sarkastiškų panašumų šiam pastatui turbūt galima prisigalvoti daug, pvz pusiau įkastas magnetas(mr. XMeno Magneto centrinis ofisas) arba nekaltų prasidėjėlių ėmimo dangun bažnyčia(nes iš toliau einant link įėjimo į pastatą galėtų pasirodyt kad tai kelias beveik tiesiai dangun, atlikus tam tikras apsivalymo procedūras jo viduj) ar pan. Nepaisant viso to pasisakau už jo atsiradimą. Tai nebus tas statinys, kuris visiem iš eilės patiktų, bet manau bus vertingas miestui arch. prasme
                      Labai svarbus bus jo galutinis techninis igyvendinimas. Gerai, kad uzsakovas tokia valstybine institucija, tai reik manyt netaupys kiekvieno tugriko ir padarys taip, kaip cloudai nori.

                      Comment


                        Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
                        Rizikuoju būti įtrauktas į radikalių googlistų sąrašus, bet man šis projetas (teismų pastatas) taip pat nepatinka. Pretenzinga, impozantiška forma, pastatas tikrai labiau primena Pietryčių Aziją. Bet raktinis žodis čia yra TEISMAS. Jeigu tai būtų meno galerija, muziejus viskas OK. Forma originali ir tokiai paskirčiai ji tiktų, būtų iššūkis, šiokia tokia arogancija, kas šiuolaikiniam menui būdinga.
                        Tačiau teismai yra valstybės institucija ir jos simbolinė prasmė turi būti visai kitokia. Visi lygūs prieš įstatymą, tiek tie, kurie ateina į rūmus, tiek tie kurie ten dirba. O dabar gaunasi toks XVIII a. baudžiauninko efektas, kada žmogelis mato kokia didinga ir puošni barokinė bažnyčia ir koks jis menkas ir niekingas.
                        Čia jau baudžiauninko vidinės problemos, kad jis jaučiasi niekingas, o ne pastato. Aš irgi iš baudžiauninkų, neturiu nieko bendro su svarbiomis institucijomis ar didele įtaka, bet man kelia džiaugsmą kad mano mieste statomi tokie pastatai. Ir aš tikrai nenoriu, kad būtų statoma kažkas kuklaus, derinantis prie manęs, baudžiauninko, kad tik manęs vargšo neužgožtų - ne, iš tik už tai kad Vilniuje būtų statomi KIETI pastatai. Dideli, galingi ir originalūs.

                        Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą

                        As sita projekta pakeisciau i pries tai buvusi. Jis man buvo daug ramesnis. Cloud projektas tiesiog pernelyg stipriai perspaustas savo "vau" efektu, nors ir labai patinka kai kurie ju darbai.
                        Bet ir del jo butu lygiai toks pats nepasitenkinimas sunparkiu ir autoparku myletojams. That's the point.
                        Tikrai niekas neperspausta - kaip tik tai, ko reikia. O ramumo Vilniuje ir taip užtenka. Šalia kaip tik Žirmūnų daugiabučiai - jau tiek ramūs, kad net bloga.
                        Paskutinis taisė Tomizmas; 2018.12.20, 10:45.
                        Snowflakes will attack U <3

                        Comment


                          Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                          Tikrai niekas neperspausta - kaip tik tai, ko reikia. O ramumo Vilniuje ir taip užtenka. Šalia kaip tik Žirmūnų daugiabučiai - jau tiek ramūs, kad net bloga.
                          Kalbate ne kaip standartinis kuklus ramus Lietuvis, gal ilgai gyvenote užsienyje ir ten pasiliko šios savybės. Nemanau, kad mums reikia "wow" pastatų (kurie tokiais išbus vos 15 metų, o po 30metų jau erzins), paprastumas yra didelė vertybė.

                          Kalbant apie įspūdį tai abejoju ar šis pastatas toks ir originalus, manau tokią nuomonę suformuoja būtent blizgančios globalizacijos nes tai tiesiog stiklinis stačiakampis gretasienis su kūgio formos išpjova. Kūgio detalę jau senai statytoje sodroje puikiai įžvelgiama.
                          Paskutinis taisė googleLT; 2018.12.20, 11:53.

                          Comment


                            Parašė googleLT Rodyti pranešimą
                            Kalbate ne kaip standartinis kuklus ramus Lietuvis, gal ilgai gyvenote užsienyje ir ten pasiliko šios savybės. Nemanau, kad mums reikia "wow" pastatų (kurie tokiais išbus vos 15 metų, o po 30metų jau erzins), paprastumas yra didelė vertybė.

                            Kalbant apie įspūdį tai abejoju ar šis pastatas toks ir originalus, tai tiesiog stiklinis stačiakampis gretasienis su kūgio formos išpjova. Kūgio detalę jau senai statytoje sodroje puikiai įžvelgiama.
                            Tas sodrinis kugis su dabartiniu kugiu kazka bendro turi tik pavadinime, daugiau niekur. As "nestandartinis", anti-kuklus lietuvis, negyvenes uzsieny, bet esu uz ramu pastata ir pernelyg nesidziaugiu naujuoju. Tai kaip cia dabar gaunasi

                            Comment


                              Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą

                              As "nestandartinis", anti-kuklus lietuvis, negyvenes uzsieny, bet esu uz ramu pastata ir pernelyg nesidziaugiu naujuoju. Tai kaip cia dabar gaunasi
                              Tai reiškia, jog nežinia iš kur traukti steriotipai ar apibūdinimai beveik neturi jokio svorio. O būtent taip, neargumentuotai labai jau dažnai čia rašinėjamės. pvz.: Tomizmas: "Čia jau baudžiauninko vidinės problemos, kad jis jaučiasi niekingas, o ne pastato".

                              Comment


                                Parašė googleLT Rodyti pranešimą

                                Tai reiškia, jog nežinia iš kur traukti steriotipai ar apibūdinimai beveik neturi jokio svorio. O būtent taip, neargumentuotai labai jau dažnai čia rašinėjamės. pvz.: Tomizmas: "Čia jau baudžiauninko vidinės problemos, kad jis jaučiasi niekingas, o ne pastato".
                                O logika argumentuota, kai sakoma, kad jei as esu gyvenes uzsienyje tuomet turiu vazinet su Cadillac escalade, nes tai mano supratimo ir isprusimo auto, bet kadangi esu ramus lietuvaitis, tai man sueis ir Skoda fabia. Ir kas tas uzsienis? Haaga? Hojanas? Kandalaksa?

                                Comment


                                  Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą

                                  O logika argumentuota, kai sakoma, kad jei as esu gyvenes uzsienyje tuomet turiu vazinet su Cadillac escalade, nes tai mano supratimo ir isprusimo auto, bet kadangi esu ramus lietuvaitis, tai man sueis ir Skoda fabia. Ir kas tas uzsienis? Haaga? Hojanas? Kandalaksa?
                                  Aš nesakau, jog mano komentaro dalis apie užsienį yra kažkuo pagrįsta, čia ir nebuvo tikslo kažką kokybiškai argumentuoti. Čia buvo mažas juokelis, kurio tikslas atsakyti tokia retorika kaip rašė Tomizmas. Jūs esate teisus, pasisakymas apie abstraktų užsienį yra tokios pačios mažos vertės kaip apie kažkokį neapibrėžtą baudžiauninką.

                                  Comment


                                    Parašė googleLT Rodyti pranešimą

                                    Aš nesakau, jog mano komentaro dalis apie užsienį yra kažkuo pagrįsta, čia ir nebuvo tikslo kažką kokybiškai argumentuoti. Čia buvo mažas juokelis, kurio tikslas atsakyti tokia retorika kaip rašė Tomizmas. Jūs esate teisus, pasisakymas apie abstraktų užsienį yra tokios pačios mažos vertės kaip apie kažkokį neapibrėžtą baudžiauninką.
                                    Tomizmas yra is Rytu Lietuvos. Regionas, kuriame merginos dar su DG dirzais vaiksto Ji galima pateisint, nurasant kalte aplinkai

                                    Comment


                                      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                                      "... tik už tai kad Vilniuje būtų statomi KIETI pastatai. Dideli, galingi ir originalūs."
                                      Hmm... Ar čia vis dar apie architektūra kalbame?

                                      Comment


                                        Taip, apie architektūrą ir psichologiją.

                                        Comment


                                          Parašė digital Rodyti pranešimą
                                          Taip, apie architektūrą ir psichologiją.
                                          Panasu, kad Tomizmo budvardziai ja iaudrino

                                          Comment

                                          Working...
                                          X