Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Radvilų rūmų atkūrimo architektūrinio konkurso projektai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Autokratas Rodyti pranešimą

    Mano asmenine nuomone, konkrečiai Gardino ir Nesvyžiaus pilių atstatymas yra nusikaltimas. Galėčiau ir dėl Trakų pasiginčyti, bet čia jau eičiau į pilką zoną.
    O kodėl, gi gražiai atrodo, paimituoja senovę, žaisminga, jokios modernybės

    Comment


      Parašė R.D. Rodyti pranešimą

      O kodėl, gi gražiai atrodo, paimituoja senovę, žaisminga, jokios modernybės
      Žiūrėkit. Jūs čia turbūt mane neteisingai identifikavote kaip baltarusiškos restauracijos mokyklos gerbėją. Sutaupysiu laiko, nukirsdamas tas provokacijas. Mano kritika buvo labai tiksliai sufokusuota ties Jūsų atlikto Venecijos chartijos užkėlimo ant pjedestalo kaip neklystančio ir nesenstančio universalaus modelio. Nevelkime baltarusiškos pseudorestauracijos į tai. Temos yra susijusios, bet mūsų nuomonė apie tas pilis, spėju, visiškai sutampa.

      Comment


        Nejaugi visi istoriniai pastatai, kurie yra atstatomi, nes turi didžiulę istorinę vertę, tampa "Baltarusija?"

        Comment


          Baltarusiška pseudorestauracija yra būtent pavyzdys to, kas yra siūloma kai kurių romantikų padaryti su Radvilų rūmais, absoliučiai neatsižvelgiant į nieką, ką jau yra minėjęs bucaneer
          O kalbant apie tai, kas yra kalbama apie šitą laimėtoją, man yra žinoma tik tai, kad džiaugiamasi, jog nenueita iki imitacinio disneylando, su kuo asmeniškai galiu tik sutikti, atsižvegdamas į šiuolaikinės restauracijos trendus Lietuvoje, kuomet eina kalba apie nesamų tūrių atstatymą.
          O kalbant apie kontekstą, tai visiškai palaikau, pvz., Merkinės cerkvės sunaikinimą ir rotušės atstatymą, kaip kad Depeche nori, ir manau tai būtų konkrečiu atveju, konkrečioje vietoje teisinga.

          Comment


            Patikėkit. Jeigu kas nors Radvilų rūmuose norėtų padaryti Gardiną ar Nesvyžių, aš būčiau pirmas, kuris paraginčiau iniciatorius ištepti derva ir išvolioti plunksnose. Iš principo man atrodo, kad jau galiu atspėti, kas čia nutiko. Jūs drauge su ponu Tikru architektu nusprendėte, kad aš vos ne raginu kreiptis į Lukašenkos architektūros žiburius ir siūlau jiems duoti Gardino ar Nesvyžiaus stiliaus pageidavimų. Ir Jūsų akis užpylė kraujas.

            Kas nutiko realybėje, tai aš Jums įteikiau tris dalykus. Pirma, sukritikavau laimėjusį projektą kaip, mano nuomone, blogai derantį su aplinka. Antra, sukritikavau visą konkursą kaip prastai organizuotą ir nepateikusį gerų variantų rinktis. Trečia, sukritikavau Venecijos chartiją kaip universalią ir neklystančią dogmą. Jūsų fantazija sudėliojo neegzistuojančius taškus neegzistuojančioje erdvėje ir pavertė mane beraščiu ir beskoniu. Na ką, ačiū.

            Comment


              "Kas nutiko realybėje" yra tai, kad Jūsų santykis su tvarkyba yra internetinių paskalų lygio, tad sunku rasti bendrą kalbą. Jeigu diskutuojame apie sprendinius, tai ir reikia apie juos diskutuoti konkrečiai ir kalbėti argumentais.

              Comment


                Parašė R.D. Rodyti pranešimą
                "Kas nutiko realybėje" yra tai, kad Jūsų santykis su tvarkyba yra internetinių paskalų lygio, tad sunku rasti bendrą kalbą. Jeigu diskutuojame apie sprendinius, tai ir reikia apie juos diskutuoti konkrečiai ir kalbėti argumentais.
                Manau, problema ne tame, kad mes nekalbame argumentais. Jūs kalbate argumentais. Konkrečiai remiatės Venecijos chartija. Tai - argumentas. Praeityje jos statusas buvo iš tiesų reikšmingas. Aš irgi kalbu argumentais. Grindžiu savo poziciją kodėl Venecijos chartija nėra universali ir daug kur įvardijama kaip senstanti ar pasenusi. Tai - argumentas.

                Bet kažkodėl mes su Jumis spėjame aptarti ir tai, kad mano paskyra registruota prieš mėnesį, kad forumo no name komentatoriai prastai supranta tvarkybą, kad pykstuosi, kad su manimi sunku rasti bendrą kalbą, tada nusprendžiate, kad mane paprovokuosite. Kad mano santykis su vienu ar kitu dalyku yra internetinių paskalų lygio. Ir, galų gale, kad (sic) reikia kalbėti argumentais. Neblogai Bet viskas čia gerai. Nervus į konservus.

                Comment


                  Parašė R.D. Rodyti pranešimą
                  Baltarusiška pseudorestauracija yra būtent pavyzdys to, kas yra siūloma kai kurių romantikų padaryti su Radvilų rūmais, absoliučiai neatsižvelgiant į nieką, ką jau yra minėjęs bucaneer
                  O kalbant apie tai, kas yra kalbama apie šitą laimėtoją, man yra žinoma tik tai, kad džiaugiamasi, jog nenueita iki imitacinio disneylando, su kuo asmeniškai galiu tik sutikti, atsižvegdamas į šiuolaikinės restauracijos trendus Lietuvoje, kuomet eina kalba apie nesamų tūrių atstatymą.
                  O kalbant apie kontekstą, tai visiškai palaikau, pvz., Merkinės cerkvės sunaikinimą ir rotušės atstatymą, kaip kad Depeche nori, ir manau tai būtų konkrečiu atveju, konkrečioje vietoje teisinga.
                  AS manau svarbiausiu LDK turiu (ruskiu sunaikintu) atstatymas yra galimas, zinoma tai neatitinka jokiu ten chartiju ir paveldosaugos dalyku, BET .. tokio tipo renesanso lietuvoj nera daugiau ir siuo atveju manau buvo galima KIEMO fasadus atstatyt.
                  "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                  - George W. Bush President of the USA

                  Comment


                    Na gerai, Venecijos chartija sako, kad nauji elementai turi neimituoti ir skirtis nuo originalo. Bet chartija nesako, kad tas skirtumas turi būti TOKS BRUTALUS. Kad vietoje šlaitinio stogo turi būtinai būti plokščias, kad būtų aklinos sienos ar kokia dar bauhauzinė velniava.
                    Grįžtant prie Radvilų rūmų, juk net ir dabar tas secesijinis pastatas Liejyklos gatvėje aiškiai rodo, kad rūmai NĖRA atkuriami apsimetant, kad tokie jie buvo projektuoti XVII a. Kitas reikalas, jei ir tą namą griautų, atkūrinėtų ir ten rūmų dalis.
                    Dar dėl neimitavimo. Pasakykit man, mėgėjui, kur baigiasi mitavimas, o kur jau neimitavimas? Kam turi atrodyti, kad ši pastato dalis yra nauja? Architektui, dailėtyrininkui, ar Ukmergės pieninės vairuotojui, Tai jis vargu ar ir iš dabar siūlomo projekto supras, kad štai čia XVII a., va jau čia tai atkūrimas pagal Venecijos chartijos dvasią.

                    Comment


                      IMHO, jei Vadovų rūmai būtų atkuriami taip brutaliai, sugadintų visą katedros aikštę

                      Comment


                        Bet užtat būtų pagal Venecijos chartiją!

                        Comment


                          Parašė laimutis Rodyti pranešimą

                          Net mūsų kaimynai lenkai kitaip galvoja (2) Rekonstrukcje i odbudowy – įrašai | Facebook
                          Tie kur pasauliniu mastu garsėja savo geru skoniu...

                          Comment


                            Aš apskritai siūlau nieko čia neatstatinėti, nei pristatinėti, o tiesiog sutvarkyti teritoriją, nuvalyti esamus fasadus, įrengti viešąją erdvę, galbūt buvusį rūmų perimetrą pažymėti. Nematau reikalo ir pačio muziejaus plėsti. Šitas LDM padalinys yra užsienio autorių tapybos, jo kolekcija yra labai menka ir ne itin vertinga. Nežinau ką ten dar galima iš jo išpūsti, nes laikinoms parodoms ir taip yra vietos kituose muziejuose, o ir esamos patalpos labai didžiulės ir prastai išnaudojamos. Galbūt tai Gelūno šlapias sapnas, nežinau, bet yra daugiau vietų, kur LDM reikėtų pasiremontuoti esamas patalpas, o ne svaigti apie naujas.

                            Comment


                              Parašė Autokratas Rodyti pranešimą
                              Kas nutiko realybėje, tai aš Jums įteikiau tris dalykus. Pirma, sukritikavau laimėjusį projektą kaip, mano nuomone, blogai derantį su aplinka. Antra, sukritikavau visą konkursą kaip prastai organizuotą ir nepateikusį gerų variantų rinktis. Trečia, sukritikavau Venecijos chartiją kaip universalią ir neklystančią dogmą. Jūsų fantazija sudėliojo neegzistuojančius taškus neegzistuojančioje erdvėje ir pavertė mane beraščiu ir beskoniu. Na ką, ačiū.
                              O kokia šitos kritikos prasmė, jeigu vengiat atsakyti į klausimą "Kaip tada jūsų nuomone turėjo būti?" ? Atsakymo vengimą jūs argumentuojat tuo, kad branginat savo laisvą laiką, bet tuo pačiu šeštadienio naktį kelias valandas ginčijatės su forumo "no name komentatoriais".

                              Parodytumėt porą pavyzdžiu kaip jūsų nuomone turėjo būti, tada gal ką nors ir įtikintumėt, bet kolkas tiesiog primenat parodiją į super populistinį politiką, kuris toli gražu nėra the brightest one ir neturi ką pasakyt, bet jaučiasi labai protingas ir reikalauja dėmesio.

                              Comment


                                Na jau ne, su ta vieta reikia kažką daryti. Iki WWII ji buvo užstatyta ir rūmų dalys buvo kitų namų kiemuose. Nmai buvo nugriauti po WWII (beje, tai dar tarpukario lenkų architektų idėja atidengti LDK paveldą), taip ir liko visiškas nesusipratimas. Aikštė, kurios perimetrą formuoja išgriautų namų kiemai?

                                Comment


                                  galejo pagal "Venecijos chartija restauruot" ir Traku pili pvz ar neseniai sudegusia Paryziaus katedra. Bet butinai pigiausios kainos principu, butu saltiniai geriems memams, smagiau gyventi butu

                                  Comment


                                    Parašė TIME Rodyti pranešimą
                                    galejo pagal "Venecijos chartija restauruot" ir Traku pili pvz ar neseniai sudegusia Paryziaus katedra. Bet butinai pigiausios kainos principu, butu saltiniai geriems memams, smagiau gyventi butu
                                    Na internete jau nuo pat Notre Dame gaisro sklandė veržlios ir progresyvios idėjos, kaip būtų galima rekonstruoti sunaikintą bokštą "neimituojant senovės". Deja, Vilnius ir Laisvės partija laiku nenusiuntė savo atstovų & Pakalnio desanto į Paryžių, ir prancūzams laiku nebuvo paaiškinta, kad atstatinėti kaip buvo - šiukštu negalima, todėl retrogradai restauruos senąjį Katedros bokštą.
                                    Vis dėlto mes, Europos progreso ir veržlumo šviesulys, galim pasidžiaugti bent idėjomis, kurios, deja, kol kas nebus realizuotos:

                                    Pvz, Vanduo vs Ugnis:

                                    Click image for larger version

Name:	notre-dame-reconstruction-ppol_resize_md.jpg
Views:	732
Size:	139,5 kB
ID:	1932315

                                    Abstraktus mianas, tolerancija visoms religijoms:


                                    Click image for larger version

Name:	Bwm6-kHFHlD-1-png__880.jpg
Views:	732
Size:	136,4 kB
ID:	1932316

                                    Na ir žinoma, reversansas stiklui ir šiuolaikiški, senovės neimituojantys Burj-Khalifa motyvai:

                                    Click image for larger version

Name:	notre-dame-proposals-09-alexandre-chassang-ht-jc-190517_hpEmbed_8x11_992.jpg
Views:	734
Size:	120,9 kB
ID:	1932317


                                    Comment


                                      Jau žmonės čia nusišnekėti pradeda...vyksta senių ir jaunimo kova...amžinas dalykas...bet homo sovieticus karta nebeilgai diktuos sąlygas, dėl to ir frustruoja

                                      Comment


                                        Prie ko cia homo sovieticus. Modernizmas ir brutalizmas ir buvo labai populiarinimas Tarybu Sajungoje ir jos satelitinese valstybese. Pvz, dalies Budapesto pilies rekonstrukcija modernizmo/brutalizmo stiliuje, statyta 7/8 desimtmeciuose:

                                        Click image for larger version

Name:	174795394.jpg
Views:	712
Size:	243,2 kB
ID:	1932346

                                        Tiesa, 20a. toks "atstatymas" buvo populiarus ir Vakaru Europoje. Pvz., brutalistine Briuselio katedros aplinka, pastatai statyti, bandant atsizvelgt i katedros mastelius ir israiska:

                                        Click image for larger version

Name:	istockphoto-1163704161-1024x1024.jpg
Views:	703
Size:	133,4 kB
ID:	1932347

                                        Abu sie pastatai yra kazkas panasaus kas planuojama rumu rekonstrukcija. Tokiu projektu dabar zymiai sumazeje butent del to, kad architektai pamate, kad tokios idejos realybeje atrodo zymiai blogiau nei breziniuose ir dabar labiau linke modernius pastatus "paslept" tarp senu pastatu ir nesukelt didelio disonanso akims

                                        Comment


                                          Parašė ttttt Rodyti pranešimą

                                          O kokia šitos kritikos prasmė, jeigu vengiat atsakyti į klausimą "Kaip tada jūsų nuomone turėjo būti?" ? Atsakymo vengimą jūs argumentuojat tuo, kad branginat savo laisvą laiką, bet tuo pačiu šeštadienio naktį kelias valandas ginčijatės su forumo "no name komentatoriais".

                                          Parodytumėt porą pavyzdžiu kaip jūsų nuomone turėjo būti, tada gal ką nors ir įtikintumėt, bet kolkas tiesiog primenat parodiją į super populistinį politiką, kuris toli gražu nėra the brightest one ir neturi ką pasakyt, bet jaučiasi labai protingas ir reikalauja dėmesio.
                                          Aš manau, kad konkursas buvo organizuotas blogai. Vilniuje esame turėję kelis žymiai labiau pavykusius tarptautinius architektūros konkursus, kurie dėl geresnių politinių bei vadybinių sprendimų, profesionalesnio know-how ir komunikacijos, gebėjimo įtraukti stiprių architektūros biurų pagrindines komandas bei, žinoma, dėl adekvataus prizinio fondo, sugebėjo sutelkti nepalyginamai didesnius architektūrinio talento resursus ir pasiekti, kad pasiūlymams būtų įdėta daug gero darbo. Radvilų rūmų atstatymo projektas kritiškai svarbus Senamiesčio vakarinės dalies, dėl kultūros objektų, barų bei restoranų scenos, tapusios gyviausia miesto dalimi, audiniui. Ta vieta netgi jau yra vibrant, nors kol kas net nėra padorios aikštės, tik išdaužytas parkingas ir pakraščiais beveik šiukšlynas. Ta vieta nusipelno dar rimtesnio kalibro darbų nei buvo pasiūlyti Mo, Tautos namams, K18b, Guggenheim Vilnius.

                                          Kai buvo paskelbti konkurso darbai, manau, kad daug kas supratote, kad vietoj gero tarptautinio konkurso dėl virtinės klaidų įvyko dumpster fire. Jame nedalyvavo daug biurų (ar stipriesnių vidinių biurų komandų), kurie turėjo dalyvauti tokiame konkurse. Bet jame dalyvavo daug nemokšų, studentų ir atsitiktinių komandų, kurios neturėjo dalyvauti tokiame konkurse.

                                          Jeigu Jūs nurašote šią mano kritiką ir teigiate, kad ji neturi prasmės dėl to, kad aš vengiu atsakyti į klausimą kaip mano nuomone turėtų atrodyti laimintis pasiūlymas, ką jau padarysi, Jūsų teisė. Bet aš nesiruošiu pasiduoti provokacijai ir bandyti negrabiai verbalinės fikcijos būdu keliais sakiniais iššauti kažkokį tobulybės receptą, kuris neva būtų nusipelnęs realizacijos. Ne no-name, kaip esu įvardintas, "neraukiantis šitoje srityje" komentatorius, savaitgalio vakarais besiginčijantis su kitais forumo no-name komentatoriais turi atsakyti į šį klausimą. Lietuva yra išsivysčiusi valstybė, o Radvilų rūmai yra kritiškai svarbūs Vilniaus vaibui. Bet štai geriausios pasaulio architektų komandos, mano galva, tokį atsakymą galėtų duoti. Žinoma, įdėdamos labai daug laiko, pastangų ir talento.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X