Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Naujasis Skansenas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Garbanius
    replied
    Jeigu kažkada išpirko už brangiausiai VLN Čiurlionio gatvės gale apartamentus prie GV, kur ten net fiziškai matoma tarša ir triukšmas didžiausiais mieste ko gero, tai čia toli iki to.. Aišku lygint šitas vietas yra stipru, bet manau dabar kai paklausa didesnė už pasiūla, man viskas atrodo logiška. Priminkit koks didesnis projektas, neskaint Tower yra/buvo strigęs su pardavimais ilguoju periodu?

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied
    Ai geriau gal nematuojam, per daug problemų su metodologija

    Komentuoti:


  • Edd
    replied
    Tikiu kad tarša Šnipiškėse didesnė (bent jau tam tikrose Šnipiškių dalyse), bet situacija gerės, tai tik laiko klausimas (kūrenančių trobų išstūmimas ar galų gale elektromobiliai). Kaip ir dėl visokių sandėlių. Dėl žalių erdvių, užstatymo, čia matau daug Šiaurės miestelio fanų bet vargiai ar temps Šiaurės miestelis iki Šnipiškių ypač ateityje (Šiauės miestelis su prekybcentrių ir parkingų karalystėm ir beveik be viešų erdvių).

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė Zygis Rodyti pranešimą

    jeigu prietaisas rodo, kad oras normos ribose, o as jauciu, kad smirdi smalkem, darau isvada - kad smirdi smalkem.
    Tau smirdi smalkėm, man kvepia dyzeliu, Petrui smirdi braškėmis. Dėl to ir atliekam matavimus, o ne aiškinamės, kas turi kokių uoslės problemų ar kieno fantazija lakesnė.

    Komentuoti:


  • Zygis
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą

    O ar sutiktume, kad matavimas tam skirtais prietaisais ir to dokumentavimas yra patikimesnis ir tikslesnis metodas ką nors nustatyti ir išmatuoti, nei tai, kas kažkam jaučiasi?

    Aš jaučiu, kad dabar lauke man karšta. Ir darau išvadą, kad Vilnius šiuo metu yra vienas šilčiausių miestų Europoje. Taip pat galiu pasižiūrėti į termometrą, kuris rodo -2C. Kuris būdas patikimesnis?
    jeigu prietaisas rodo, kad oras normos ribose, o as jauciu, kad smirdi smalkem, darau isvada - kad smirdi smalkem.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė Zygis Rodyti pranešimą

    Na faktas tas, kad net nematuojant vakare labai jauciasi tarsa einant tiek linkmenu, tiek Zalgirio gatvemis.
    O ar sutiktume, kad matavimas tam skirtais prietaisais ir to dokumentavimas yra patikimesnis ir tikslesnis metodas ką nors nustatyti ir išmatuoti, nei tai, kas kažkam jaučiasi?

    Aš jaučiu, kad dabar lauke man karšta. Ir darau išvadą, kad Vilnius šiuo metu yra vienas šilčiausių miestų Europoje. Taip pat galiu pasižiūrėti į termometrą, kuris rodo -2C. Kuris būdas patikimesnis?

    Komentuoti:


  • Zygis
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą

    Bet aš bandau čia pagauti logiką. Jeigu pamatuosim taršą (konkrečiai PM2.5 ir PM10) labiausiai taršiu paros metu (kas matyt yra vakarinis arba rytinis pikas) ir tas matavimas rodys, kad ni****a jokios taršos ten nėra, tai galėsime daryti prielaidą, kad, pavyzdžiui, naktį ar savaitgaliais tarša tikriausiai nebus didesnė?
    Na faktas tas, kad net nematuojant vakare labai jauciasi tarsa einant tiek linkmenu, tiek Zalgirio gatvemis.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą

    ??? Normalūs moksliniai matavimai neatliekami kažkokiu realiu specifiniu laiku, yra speciali metodologija, matuojama tarša reguliariai, skirtingu paros metu, tada išvedamas vidurkis, tuos žemėlapius, jei teisingai pamenu, sudarė VGTU tyrėjų komanda.
    Bet aš bandau čia pagauti logiką. Jeigu pamatuosim taršą (konkrečiai PM2.5 ir PM10) labiausiai taršiu paros metu (kas matyt yra vakarinis arba rytinis pikas) ir tas matavimas rodys, kad ni****a jokios taršos ten nėra, tai galėsime daryti prielaidą, kad, pavyzdžiui, naktį ar savaitgaliais tarša tikriausiai nebus didesnė?

    Komentuoti:


  • Saliamonas
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą

    Ta prasme, jeigu pamatuosim realiu laiku ir ten rodys kažką kitką, nei tas žemėlapis su mega dydžio pikseliais, tai nesiskaitys, ane?

    Beje, pasižiūrėjus į tą žemėlapį kaip tik matosi, kad būtent Linkmenų g., net ir ties Žalgiriu tarša yra daugmaž tokia, kaip foninė tarša tame pačiame žemėlapyje bet kur centre.
    ??? Normalūs moksliniai matavimai neatliekami kažkokiu realiu specifiniu laiku, yra speciali metodologija, matuojama tarša reguliariai, skirtingu paros metu, tada išvedamas vidurkis, tuos žemėlapius, jei teisingai pamenu, sudarė VGTU tyrėjų komanda.

    Komentuoti:


  • Tidas
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą

    Ta prasme, jeigu pamatuosim realiu laiku ir ten rodys kažką kitką, nei tas žemėlapis su mega dydžio pikseliais, tai nesiskaitys, ane?

    Beje, pasižiūrėjus į tą žemėlapį kaip tik matosi, kad būtent Linkmenų g., net ir ties Žalgiriu tarša yra daugmaž tokia, kaip foninė tarša tame pačiame žemėlapyje bet kur centre.

    Labai tikėtina, kad per per beveik penkis metus situacija pasikeitė...
    tad bet kokie nauji matavimai - ačiū jums labai už pastangas ir laiką.

    Komentuoti:


  • Globalus
    replied
    Parašė arturiux Rodyti pranešimą
    Markučiuose Merko 2700 už kv.m. prašo ir dar ragina paskubėti, nes pasiūlymas galioja tik savaitę, po ko kainos peržiūrimos, žinoma, į didesnę pusę, o ir butų liko ne per daugiausiai.
    Visiškas py**iecas pasidarė su kainom

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą
    Kad aplink Geležiaką yra didžiausia taršos koncentracija nereikia jokių atskirų matavimų, jie jau seniau padaryti ir yra net sudaryti užterštumo žemėlapiai:


    Click image for larger version Name:	uztesr.jpg Views:	0 Size:	185,7 kB ID:	1853615

    https://aplinka.vilnius.lt/wp-conten...id_met_NO2.jpg

    Kitas žemėlapis, kur aiškiai matosi, kad dar 2016 m. prieš intensyvią plėtrą Šnipiškės buvo vienas užterščiausių (jei ne pats užterščiausias) rajonas Vilniuje:


    https://aplinka.vilnius.lt/wp-conten...l_2016_NO2.jpg
    Ta prasme, jeigu pamatuosim realiu laiku ir ten rodys kažką kitką, nei tas žemėlapis su mega dydžio pikseliais, tai nesiskaitys, ane?

    Beje, pasižiūrėjus į tą žemėlapį kaip tik matosi, kad būtent Linkmenų g., net ir ties Žalgiriu tarša yra daugmaž tokia, kaip foninė tarša tame pačiame žemėlapyje bet kur centre.
    Paskutinis taisė John; 2021.01.11, 11:52.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą

    Linkmenų-Žalgirio, Kernavės-Daugeliškio sankryžos.
    Kokiu metu matuoti geriausia, kad būtų tinkamiausias rezultatas tavo pomėgiams? Nu nes aš norėčiau matuoti tik tada, kai jau ten būna visiškai blogai ir tarša eina through the roof. Nu kad nereiktų man ten vaikščioti kasdien ir medžioti ir vis nepataikyti ant to mistinio taršos momento.
    Paskutinis taisė John; 2021.01.11, 11:49.

    Komentuoti:


  • Saliamonas
    replied
    Kad aplink Geležiaką yra didžiausia taršos koncentracija nereikia jokių atskirų matavimų, jie jau seniau padaryti ir yra net sudaryti užterštumo žemėlapiai:


    Click image for larger version  Name:	uztesr.jpg Views:	0 Size:	185,7 kB ID:	1853615

    https://aplinka.vilnius.lt/wp-conten...id_met_NO2.jpg

    Kitas žemėlapis, kur aiškiai matosi, kad dar 2016 m. prieš intensyvią plėtrą Šnipiškės buvo vienas užterščiausių (jei ne pats užterščiausias) rajonas Vilniuje:

    Click image for larger version

Name:	dfsf.jpg
Views:	764
Size:	164,0 kB
ID:	1853623

    https://aplinka.vilnius.lt/wp-conten...l_2016_NO2.jpg
    Paskutinis taisė Saliamonas; 2021.01.11, 11:46.

    Komentuoti:


  • Creatium
    replied
    Haha, į Šnipiškės gal neik, suges aparatas

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą

    Šitai nesunkiai pamatuosime. Kada ir kur pradėti? Galiu kad ir šiandien patikrinti oro kokybę ten su AQI matuokliu.
    Linkmenų-Žalgirio, Kernavės-Daugeliškio sankryžos.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė Upper Rodyti pranešimą


    - Bus vienas didžiausių užterštumų mieste dėl Žalgirio spūsčių ir netoli esančio Geležinio Vilko g;
    Šitai nesunkiai pamatuosime. Kada ir kur pradėti? Galiu kad ir šiandien patikrinti oro kokybę ten su AQI matuokliu.

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied
    Na Caffeine atsidarė InReal ofisų pastate, tas kur ant Žalgirio/Kernavės kampo. Taigi, visos sąlygos gyventi "miesto ritmu" yra. Beje, "Miesto ritmu" tai yra jų, Inreal, projekto pavadinimas. Ir man atrodo, kad su juo jie pataikė į 10. Tiek tiems, kurie supranta tiesiogiai, tiek tiems, kurie mato pavadinime perkeltinę prasmę.

    Komentuoti:


  • Saliamonas
    replied
    Parašė Upper Rodyti pranešimą

    Sandėlių gal ir nebus (klausimas), bet:

    - Bus vienas didžiausių užterštumų mieste dėl Žalgirio spūsčių ir netoli esančio Geležinio Vilko g;
    - Turės visiškai neįkvepiančią aplinką - nei gamtos, nei architektūrinio jaukumo - aplink ofisynai ir kiti mega projektai. Net tų pačių Caffe In kavinių nėra - turėsi vistiek pėdinti link senamiesčio;

    Beje, iki Katedros aikštės ne taip ir arti - 36 min. pėstute pėdinti pagal google maps

    Nesakau, kad tas Baltupių projektas yra geriausias už bet ką, bet Skansenas mano nuomone nesilygina, o ypatingai turint omenyje, kad yra brangesnis. Jeigu kaina būtų -200 EUR / kv.m. - gal ir konkurentas.
    Vienas blaiviausių šio rajono vertinimų. Jei lyginti panašiai nuo centro nutolusius rajonus, tai netgi Šiaurės miestelio lokacija atrodo žymiai patrauklesnė - skirtingai nuo Šnipiškių nors ir ne pačiame rajone, bet jo prieigose yra žalios erdvės (Neries krantinė, o perėjus Šilo tiltą - Antakalnio miškai ir parkai), plius ten bent jau yra išvystyta komercinė infrastruktūra (parduotuvės, yra neblogų vietų pavalgyti ir t.t.). ŠM suradus butą su vaizdais į Antakalnio miškus išvis nepalyginama.

    Komentuoti:


  • Zygis
    replied
    Parašė Upper Rodyti pranešimą

    Sandėlių gal ir nebus (klausimas), bet:

    - Bus vienas didžiausių užterštumų mieste dėl Žalgirio spūsčių ir netoli esančio Geležinio Vilko g;
    - Turės visiškai neįkvepiančią aplinką - nei gamtos, nei architektūrinio jaukumo - aplink ofisynai ir kiti mega projektai. Net tų pačių Caffe In kavinių nėra - turėsi vistiek pėdinti link senamiesčio;

    Beje, iki Katedros aikštės ne taip ir arti - 36 min. pėstute pėdinti pagal google maps

    Nesakau, kad tas Baltupių projektas yra geriausias už bet ką, bet Skansenas mano nuomone nesilygina, o ypatingai turint omenyje, kad yra brangesnis. Jeigu kaina būtų -200 EUR / kv.m. - gal ir konkurentas.
    coffe innas siaip salia - naujame Inreal ofise Man tas Baltupiu projektas geras jei turi buta su vaizdu i miska. Kitu atveju - tiesiog butas miegamajam rajone salia turgaus.

    Del uzterstumo pritariu - VMS neturi jokiu kiausu stabdyt kurenima trobelese centre. Taip pat manau Zalgirio gatve galima butu padaryt A juosta + 1. Ir aplamai padaryt jaukesnius saligatvius. Dabar tiek konst g, tiek Z eit labai nejauku.
    Paskutinis taisė Zygis; 2021.01.11, 10:34.

    Komentuoti:

Working...
X