Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Artery - Konstitucijos 18B

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė D.P Rodyti pranešimą
    Beje, kolegos, parodykite bent vieną relaizuotą ar planuojamą projektą Vilniuje, kuris išsišoktų iš konteksto? Nežinau nė vieno.
    Novotel pastatas Gedimino pr. - jau daug kartų buvo kalbėta.
    nuo.ma >>>

    Comment


      Viešbutis "Lietuva" savo laiku labai išsišoko iš konteksto. Kaip ir Šv. Jonų bažnyčios varpinė labai neįsipaišė į ramų Vilniaus siluetą.

      Comment


        Parašė Goodoo Rodyti pranešimą
        Viešbutis "Lietuva" savo laiku labai išsišoko iš konteksto. Kaip ir Šv. Jonų bažnyčios varpinė labai neįsipaišė į ramų Vilniaus siluetą.
        Na jei ne taip toli griebti, tai ir M.Mažvydo biblioteka ir net esamieji Seimo rūmai.

        Klausimas tik, koks yra "kontekstas" toliau nei Senamiestyje. Juk iš esmės ten buvo dykynė.
        Pvz.: man Novotelis ypatingai akies nerėžia, kaip ir Ekonomikos ministerija, o štai Pilies g. 23 - net labai. Ir net gelbėtasis "Lietuvos" kino teatras...

        Comment


          O ką galvojat apie MMC vietoje k/t Lietuva? Autorius tas pats D. L...
          N N N

          Comment


            /\
            Uzskaitau. Vykes projektas.

            Comment


              O ar kontekstualus?
              N N N

              Comment


                Parašė LBP Rodyti pranešimą
                O ar kontekstualus?
                Geriau nei pries tai buves, o kokio konteksto reik? Cerpiniu stogu

                Comment


                  bent jau akivaizdu kad isbaigtos visos vizualizacijos, tinkami gabaritai, atitraukimas nuo gatves (skirtingai nei pries tai kazkas is LT siule uzdaryti kelia perimetru), gerai parinktos spalvos/medziagiskumas, visi kubo ispjaustymai ir t.t. Man asmeniskai super. Neuzbaigta saltiena nei is tolo nekvepia.

                  Paskutinis taisė Milwaukee; 2016.05.09, 17:14.

                  Comment


                    Pono Libeskindo suprojektuotas muziejus simbolizuoja kadaise netoliese stovėjusius Trakų vartus į senamiestį. Šie vartai, anot p. Libeskindo, ne tik turėtų sujungti Senamiestį su Naujamiesčiu, bet ir padėti „atvesti“ žaliąją erdvę į Senamiesčio pakraštį.

                    „Iš XVI a. žemėlapių matyti, kokia svarbi ir ryški miesto vieta yra Trakų vartai, - kalbėjo p. Libeskindas. – Vienas iš svarbių dalykų yra atvesti šią žalią viešą erdvę į Trakų gatvę ir į istorinį centrą. Tai yra perėjimas ir tęstinumas, kuris yra labai svarbus miesto tvarumui.“

                    MMC pastatas suprojektuotas kompaktiškai, remiantis vadinamuoju aukso pjūviu arba dieviškąja proporcija. Anot p. Libeskindo, šiuo principu suprojektuota daug tokių žymių Vilniaus pastatų, kaip Rotušė, Katedra, Aušros vartai.
                    http://vz.lt/sektoriai/nekilnojamasi...state-projekta

                    Pats pastatas, primena ne tik Trakų vartus simboliškai, bet vizualiai ir Lietuvos kinoteatro pastatą, lyg tai būtų perkurtas prieš tai stovėjęs pastatas.

                    Išpjova iš kitos pusės nei gatvė, žiūrint nuo grindinio, suformuoja tūrius, panašius, kaip senamiesčio stogai. Vizualizacija iš viršaus, itin pabrėžia pastato neišsišokimą į viršų iš aplinkinių.

                    Plius pats pastatas savaime be konteksto atrodo kaip logiška idėja. "Meno galerija kaip baltasis kubas" koncepcija inverted, t.y. matome baltą kubą iš išorės.

                    Comment


                      Parašė Eikantas X Rodyti pranešimą
                      Atvaizdas


                      A. Maceina, "Kultūros sintezė ir lietuviškoji kultūra", Židinys, 1939.
                      Perleista: Antanas Maceina, Raštai, I tomas, 1991.
                      Tą patį galima pasakyti apie bet kokią 'valstiečių' kultūrą. Kaip iš kaimiečio reikalauti, kad jis suprastų 'formą' kaip esminį grožio parametrą - kai pas jį dantys išpuvę, marška mėnesį neplauta susmirdus ir vailokai nunešioti. Belieka 'rūpintojėlio idėja' žavėtis ir nepatikliai tyčiotis iš pono, kuris per daug dėmesio skiria batams šveisti ...

                      Iš kitos pusės, kiek reikia kartų, kad būtų sulaužyta Maceinos nurodyta paradigma - 2, 3, 10? Juk daug nacijų iš beviltiško provincialumo galų gale išsivadavo, o prie to prisidėjo keli esminiai dalykai:
                      - ekonominė raida;
                      - miestų kilimas;
                      - pirklių įtaka.

                      Be to, šiais, globalizacijos laikais, kai informacijos ir madų sklaida yra žaibiška, ekonominis augimas beprecedentinis, o nacijos nebe tokios etniškai bei kultūriškai homogeniškos, gal Maceinos toks distinctly istorinis/statiškas skambesys yra kažkiek pasenęs?
                      Paskutinis taisė nomad; 2016.05.09, 20:57.
                      There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                      Comment


                        Parašė Garbanius Rodyti pranešimą
                        Nežinau kiek tame tiesos, bet OpenHouse vykusiame prieš 2savaites, kuomet lankiausi Estijos ambasadoje, kuri man pasirodė tobula kaip to laikmečio statinys, gido aiškinumu, estišką, tuo pačiu ir skandinavišką paprastumą siejo su Liuteronų tikėjimu, kur interjeras ir eksterjeras jokiu būdų neturi būti išsišokantis kaip kokiam rusyne ar kitose slavų šalyse
                        Įdomu kiek Estijoje yra praktikuojančiųjų liuteronų (atmetus visus ateistus/agnostikus, rusus ir šiaip liumpenproletariatą bei nuo vodkės baneco nenulipančius kaimiečius) - 20,000, šiek tiek daugiau? Juokingi tie bandymai tokį sudėtingą ir greitai kintantį dalyką kaip 'kultūra' ar 'kolektyvinis skonis' suvesti į tokį vieną mažai reprezentatyvų kriterijų. Statistikoje ir duomenų moksle to estų gido bandymas paaiškinti estetiką su nuoroda į (vieną) religijos rūšį šiuolaikinėje šalyje tiesiog būtų laikomas 'sample error' ...

                        Bet aišku mes nenustosim ieškoti kad ir absurdiškiausių parametrų save lyginti su estais - ar tai būtų ekonomika, ar architektūra, ar Y Chromosomos N1 tipas. Nu rūpi mums jie (ir mes jiems, beje) ir tiek! Froidas tą gerai vadino: 'menkų skirtumų narcisizmas'

                        P.S. Tikriems skandinavams (prie kurių suomiai, beje, nepriskirtini) tiek Lietuva, tiek Estija yra tas pats - tokia civilizuotesnė 'Rytų erdvė', bet su tokiom pačiom gražiom bobom ir šlykščiais vyrais kaip Rusijoje ar Ukrainoje ...
                        Paskutinis taisė nomad; 2016.05.09, 20:55.
                        There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                        Comment


                          Beje, dėl diskusijos apie landmarkus NMC, sakyčiau, kad vienas pastatas ten landmarku nebus dėl vienos priežasties. Ten yra visa architektūrinė kalva, kuri jau yra landmarkas pats savaime, sudarytas iš visų ten esančių pastatų. Europos bokštas nors ir rodo jos viršų, bei yra aukščiausias, vis tiek yra labiau kalvos dalis, bet ne pats savaime kaip kažkoks dėmesio centras. Šiuo metu išsiskirt iš kalvos yra gana sunku, žinoma, galima ją sulaužyti, bet tas pavienis išsišokėlis vis tiek susiapvalintų į kalvą.
                          Ir tai, kad NMC būtent kalva yra landmarkas, matosi kur žmonės fotografuojasi. Yra Vilniuje klasikinės vietos senamiestyje, pilis, bet jei ne tie objektai, atvykėlis Vilniuje matyt turės ir nuotrauką nuo Balto tilto. Ir manau tai traukia akį ne dėl Europos, bet dėl bendros tvarkos, kaip tie pastatai sudėlioti.
                          Ar šitas projektas bando tą kalvą laužyti - mano akimis ne. Jo aukštoji dalis gal kiek ir lyginasi su Europos aukščiu vizualiai, bet dešinioji dalis žemėja ir kalva nugali jo kampuotas formas, kurios ten nėra labai svetimos iš tikro. Sudėjus fasadą manau jis nebus toks rėžiantis akį kaip vizualizacijoje ir tiesiog įsilies į kalvą.
                          Taip, kad jei bus tai išpildyta gerai, NMC nežlugs

                          Comment


                            Parašė dr-rox Rodyti pranešimą
                            Beje, dėl diskusijos apie landmarkus NMC, sakyčiau, kad vienas pastatas ten landmarku nebus dėl vienos priežasties. Ten yra visa architektūrinė kalva, kuri jau yra landmarkas pats savaime, sudarytas iš visų ten esančių pastatų. Europos bokštas nors ir rodo jos viršų, bei yra aukščiausias, vis tiek yra labiau kalvos dalis, bet ne pats savaime kaip kažkoks dėmesio centras. Šiuo metu išsiskirt iš kalvos yra gana sunku, žinoma, galima ją sulaužyti, bet tas pavienis išsišokėlis vis tiek susiapvalintų į kalvą.
                            Ir tai, kad NMC būtent kalva yra landmarkas, matosi kur žmonės fotografuojasi. Yra Vilniuje klasikinės vietos senamiestyje, pilis, bet jei ne tie objektai, atvykėlis Vilniuje matyt turės ir nuotrauką nuo Balto tilto. Ir manau tai traukia akį ne dėl Europos, bet dėl bendros tvarkos, kaip tie pastatai sudėlioti.
                            Ar šitas projektas bando tą kalvą laužyti - mano akimis ne. Jo aukštoji dalis gal kiek ir lyginasi su Europos aukščiu vizualiai, bet dešinioji dalis žemėja ir kalva nugali jo kampuotas formas, kurios ten nėra labai svetimos iš tikro. Sudėjus fasadą manau jis nebus toks rėžiantis akį kaip vizualizacijoje ir tiesiog įsilies į kalvą.
                            Taip, kad jei bus tai išpildyta gerai, NMC nežlugs
                            Siaip del architekturines kalvos butent Libeskindo ir atrodo geriausiai. Is arti toks koks jis yra atrodo pusiau skustas, pusiau luptas, bet panoramose isipaiso nepriekaistingai.

                            Comment


                              /\ Tikrai taip. Libeskindo darbas geriausiai žiūrisi panoramose.

                              Comment


                                Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                /\ Tikrai taip. Libeskindo darbas geriausiai žiūrisi panoramose.
                                Quadrumas irgi gerai žiūrėjosi, bet realybėje iš toli vaizdas niūrokas. Tiesa iš arti viskas labai puikiai atrodo, tiek tūrinė kompozicija, tiek fasadas.
                                Flickr

                                Comment


                                  Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                  Quadrumas irgi gerai žiūrėjosi, bet realybėje iš toli vaizdas niūrokas. Tiesa iš arti viskas labai puikiai atrodo, tiek tūrinė kompozicija, tiek fasadas.
                                  Ir ką tai mums pasako?

                                  Comment


                                    Parašė John Rodyti pranešimą
                                    Zosy, kodėl melavote, kai žadėjote nebediskutuoti? Ar planuojate laikytis duoto žodžio ir taip pabandyti apginti savo likusią garbę
                                    Palikime mano garbę, bent kol kas, ramybėje;

                                    aš tik norėčiau Jums priminti, kad net ir norėdamas negalėčiau atnaujinti to, kas faktiškai net ir nebuvo prasidėję, nebent jūs vadintumėte /diskusija/ komunikavimą su 'wimpiu' choru, kuris visuose savo klausimuose ir argumentuose vadovaujasi vienu vieninteliu (zavadylos B.S. intonuotu) refrenu (vienui vieninteliu!!!): "Ką diedukas padarys, - viskas bus gerai". Mano nuomone žodis "padarys" geriausiu atveju tėra tik pažadas (beje, niekuo nepagrįstas). Aš suprantu, kad "diedukas Libkinas" - neliečiamas (oh Yes, tai aš jau supratau!), bet jūs visi čia regis ne bobutės, regis? Beje, ta gili "poleminė" mintis čia buvo pakartota dešimtis kartų dešimtimis skirtingų budų ir pavidalų tik tam, kad aš, psichiškai nestabilusis/nesukalbamasis, priimčiau šitą aksiomą kaip "garbingą" (ypač po to vadinamojo "konkurso"). Prisipažinsiu, aš nesuvokiu, ką jūs vadinate garbe, ir "that's my problem".

                                    P.S. pardon, kad atsakau tik dabar, bet turėjau "quite an awfull day"
                                    blaivumas išlaisvina

                                    Comment


                                      Parašė Zosys Rodyti pranešimą
                                      Palikime mano garbę, bent kol kas, ramybėje;

                                      aš tik norėčiau Jums priminti, kad net ir norėdamas negalėčiau atnaujinti to, kas faktiškai net ir nebuvo prasidėję, nebent jūs vadintumėte /diskusija/ komunikavimą su 'wimpiu' choru, kuris visuose savo klausimuose ir argumentuose vadovaujasi vienu vieninteliu (zavadylos B.S. intonuotu) refrenu (vienui vieninteliu!!!): "Ką diedukas padarys, - viskas bus gerai". Mano nuomone žodis "padarys" geriausiu atveju tėra tik pažadas (beje, niekuo nepagrįstas). Aš suprantu, kad "diedukas Libkinas" - neliečiamas (oh Yes, tai aš jau supratau!), bet jūs visi čia regis ne bobutės, regis? Beje, ta gili "poleminė" mintis čia buvo pakartota dešimtis kartų dešimtimis skirtingų budų ir pavidalų tik tam, kad aš, psichiškai nestabilusis/nesukalbamasis, priimčiau šitą aksiomą kaip "garbingą" (ypač po to vadinamojo "konkurso"). Prisipažinsiu, aš nesuvokiu, ką jūs vadinate garbe, ir "that's my problem".

                                      P.S. pardon, kad atsakau tik dabar, bet turėjau "quite an awfull day"
                                      Čia panašiai kaip su "rusai puola!!11ąąą". Niekas to nevartoja apart tų, kurie nori šią frazę priskirti lietuviams. Panašiai ir tu su savo "diedukas Libeskindas neliečiamas". Niekas, apart tavęs, šio ar panašaus teiginio (net panašaus idėja) niekur nevartojo. Bet štai, tu mus tuo kaltini. Ir ką belieka atsakyti? Tu vis tiek užsimerksi į tai, kad dalis jo projektų buvo kritikuoti, kritikuotas buvo ir šis. Tu to nematysi, nes tai prieštarautų tavo paties susigalvotiems teiginiams

                                      Comment


                                        Parašė Zosys Rodyti pranešimą
                                        Palikime mano garbę, bent kol kas, ramybėje;

                                        aš tik norėčiau Jums priminti, kad net ir norėdamas negalėčiau atnaujinti to, kas faktiškai net ir nebuvo prasidėję, nebent jūs vadintumėte /diskusija/ komunikavimą su 'wimpiu' choru, kuris visuose savo klausimuose ir argumentuose vadovaujasi vienu vieninteliu (zavadylos B.S. intonuotu) refrenu (vienui vieninteliu!!!): "Ką diedukas padarys, - viskas bus gerai". Mano nuomone žodis "padarys" geriausiu atveju tėra tik pažadas (beje, niekuo nepagrįstas). Aš suprantu, kad "diedukas Libkinas" - neliečiamas (oh Yes, tai aš jau supratau!), bet jūs visi čia regis ne bobutės, regis? Beje, ta gili "poleminė" mintis čia buvo pakartota dešimtis kartų dešimtimis skirtingų budų ir pavidalų tik tam, kad aš, psichiškai nestabilusis/nesukalbamasis, priimčiau šitą aksiomą kaip "garbingą" (ypač po to vadinamojo "konkurso"). Prisipažinsiu, aš nesuvokiu, ką jūs vadinate garbe, ir "that's my problem".

                                        P.S. pardon, kad atsakau tik dabar, bet turėjau "quite an awfull day"
                                        O gal tuo ir norėtumėt baigti savo kuklų dalyvavimą šioje komunikacijoje su 'wimpiu' choru?

                                        Comment


                                          Parašė Zosys Rodyti pranešimą
                                          Tipiskas liandmarkas, a ne? Toks 'tipiskas' ir toks 'liandmarkas', kad net taisyti bus galima 20-imkart, kad tik 'tipiskas liandmarkas' stovetu?
                                          Dieve , kiek galima meluoti? Ir vardan ko tiek meluoti?



                                          Norejau gal 20 kart paklausti - 'gal esate aklas', bet dabar klausima koreguoju:
                                          Taip, tamsta Zosy, tai tipiškas ofiso pastatas, tik su Libeskindiška forma ar stiliumi, kas būtent jį ir daro įdomiu ar kitonišku.
                                          Taip, man jis nesukelia WOW. Ir jis gal nėra toks landmarkinis kaip kiti projektai, tačiau žiūrėkime kad ir Baltijos šalių kontekste. Šiuo atveju jis tikrai išsiskiria.

                                          Aš žlibas ir durnas, bet tas sh man vaizdą gadina. Mužikas visgi esu.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X