Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Reformatų parkas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė _rB_ Rodyti pranešimą

    Matai kas būna, kai nemoki kalbos. BMW yra automobilis, o Bobcat yra (statybinė) technika

    Atvažiuokit į Valakampius, kitoj upės pusėj Turiniškių pažintinis takas. Visai netoli nuo centro yra miškingos teritorijos. Ar ne šauniam mieste gyvenam? Tokie parkai miesto centre ir turi būti ne medžiais ir krūmais užžėlę.
    Nu apie ką tu man aiškini ?? Visą Vilnių kuo puikiausiai pažįstu!! Kodėl aš turiu kažkur važiuoti jaigu man reikia švarios žolės ir gryno oro miesto centre čia ir dabar! Nereikia fontanų, retų augalu, dekoruotų, stilingu suoliuku. Jaigu aš noresiu begti 7 km krosa aš nuvaziosiu į Vingio arba Valakampio parkus, jaigu reikės praleisti laiką su šeimą rinksios Bernardinus, bet jaunam miestiečiui kartais reikia ir kažko panašaus į Baltojo tilto pievą.

    Comment


      Sorry, bet tuoj nusivažiuosim, kad paliekam apleistus skverus, nes bomžam nebus kur **kt..
      Paskutinis taisė Garbanius; 2021.05.15, 00:11.

      Comment


        Parašė Alfas Vingys Rodyti pranešimą
        O kas blogai?
        Man blogiausia, kad viskas labai generic, be kažkokio aiškaus, originalaus akcento, bet tuo pačiu bandoma prikišti visko kuo daugiau - trinkelių takai, žvyro takai, pieva, paminklas, vaikų žaidimo įrenginiai, pavėsinė, skirtingi suoliukai, upelis (ok šitą, užskaitau, atrodo bus laiptuotas, gal pridės gyvybės). Kas dar labai nepatinka, tai tie neva senoviški šviestuvai ir suoliukai atrodantys belekaip kičiškai, nors čia gal pagal konteksta kiek ir tiktų, ne kaip kokiam Paupyje, bet vis tiek nemanau, kad reiktų tokius sprendimus rinktis 2021 metais. Ir tokios tendencijos vyrauja praktiškai visuose Vilniaus viešųjų erdvių projektuose, gal tik Vingrių skveras su savo šaltiniu išsiskiria, bet ir be jo, ten nelabai kas įdomaus. Išimtis, aišku iš privačių pinigų, galėtų būti MO muziejus, kuris nors ir pataupė ant medžiagų, bet bent kažką originalesnio pasidarė.
        Jei kokiais 2015 metais, tai ir ėjo, nes buvo daug kas apleista ir svarbiau buvo tvarkyti išvis, o ne kaip tai daryti, tai sakyčiau, dabar jau pribrendom kažkam solidesniam. Atrodo, kad kiekviena tokia erdvė po euroremonto bus užkonservuota bent mano kartai ir realiai nebebus tiek daug progų kažką kokybiškai sutvarkyti.

        Comment


          Priekaištai ne dėl pačios rekonstrukcijos o dėl konversijos rezultato.. Suprantu kad skveras reikalavo kažkokio remonto ir kėlė rūpesčius naujakuriams bei miesto vadovams.. na bet su dizainu persistengta, galbūt ir permoketa. Per daug klasikinis, įpareigojantis, varžantis savo mažosios architekturos elementais ir augmeniją, blaško dėmesį, nuolat primena apie save, kontrolioja judėjimo kryptį. Tokie parkai, kaip ir pastatai, buvo projektuojami iki pirmojo pasaulinio karo, sudėtingi ir nepraktiški... 21 amžiaus parkai ir skverai yra labiau funkcionalus, mažiau įpareigojantys. Per 100 metų pasikeitė ir žmonių gyvenimo būdas ir pats poilsio praleidimo būdas.. Galima suprasti Bernardinų parko rekonstrukcija kai buvo bandoma kuo labiau atkartoti 19 amžiaus dvasią bet Reformatų skveras tai pokario parkas. Iki 20 amžiaus ši vieta buvo už miesto ribų ..

          Comment


            Na dabar tikiuosi cvirkos skverą imsis tvarkyti...labai reikia ir šią vietą sutvarkyti ir tą paminklą nukelti...baisi vieta

            Comment


              Parašė Kublickij Rodyti pranešimą

              Nu apie ką tu man aiškini ?? Visą Vilnių kuo puikiausiai pažįstu!! Kodėl aš turiu kažkur važiuoti jaigu man reikia švarios žolės ir gryno oro miesto centre čia ir dabar! Nereikia fontanų, retų augalu, dekoruotų, stilingu suoliuku. Jaigu aš noresiu begti 7 km krosa aš nuvaziosiu į Vingio arba Valakampio parkus, jaigu reikės praleisti laiką su šeimą rinksios Bernardinus, bet jaunam miestiečiui kartais reikia ir kažko panašaus į Baltojo tilto pievą.
              Nieko aš tau neaiškinu, atsipalaiduok, nes nei rašyti, nei teksto nesugebi suvokti.

              Kaip daugelis ir rašė, parkas mieste neturi būti kažkokia apleista giria ar keliems marginalams sirta vieta į kurią kiti net bijos įeiti. Dėl dabartinio sutvarkymo nieko nesakau, galima buvo ir geriau, nes toks įspūdis ir su parkais, ir su prekybos centrais, ir su daugiabučiais, jog viskas štampuojama ir visur, kaip pvz, tie patys prekiniai ženklai, nieko įdomaus ir naujo. Trūksta interaktyvių ugdančių vaikų žaidimų aikštelių, mažosios naudojamos, o ne grožinės architektūros.

              Comment


                Parašė _rB_ Rodyti pranešimą

                Nieko aš tau neaiškinu, atsipalaiduok, nes nei rašyti, nei teksto nesugebi suvokti.

                Kaip daugelis ir rašė, parkas mieste neturi būti kažkokia apleista giria ar keliems marginalams sirta vieta į kurią kiti net bijos įeiti. Dėl dabartinio sutvarkymo nieko nesakau, galima buvo ir geriau, nes toks įspūdis ir su parkais, ir su prekybos centrais, ir su daugiabučiais, jog viskas štampuojama ir visur, kaip pvz, tie patys prekiniai ženklai, nieko įdomaus ir naujo. Trūksta interaktyvių ugdančių vaikų žaidimų aikštelių, mažosios naudojamos, o ne grožinės architektūros.
                Pigus populizmas, su aiškiu nusistatimu prieš kitataučius, tikriausiai iš Šeimų maršo rašai.
                15-18 metų jaunimas taip pat mėgsta leisti laiką gryname ore ir parkuose! Ką jiems parke pasiulysi?? Istorijos,biologijos pamoką?? Pasisupti ant supiniu arba pažaisti smėlio dėžėje???

                Comment


                  Tikrai vaikinai pritariu jums, trūksta originalumo, bet kas pozityvu, tai pastebėjau, kad pradėjo sodinti įvairesnius augalus, ne vien liepas ir klevus, gimsta genėjimo kultūra, atsiranda dekoratyvių obelų ir kriaušių, nebijoma sodinti trešnių. Žinoma Vilniuje pagal dirvą turėtų dominuoti pušys ir eglės vietoj uoselapių klevų, bet šalia Neries jau artėjam prie botanikos sodo lygio, mačiau net plunksnuotųjų ožekšnių krūmų.

                  Comment


                    Parašė Edd Rodyti pranešimą
                    Gal visai įdomu būtų jei atsirastų koks nors pėsčiųjų takas jungiantis Tauro kalną, Cvirkos skverą ir Reformatų skverą. Čia šiaip pažymėjau, ne tikslias vietas kur tas takas galėtų atsirasti (kartu reiktų ir Cvirkos skvero rekonstrukcijos).
                    Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                    Numatytas viadukas Tauro kalno tvarkymo projekte
                    Visada galvojau, kad toks takas laisvai galėjo būti pratęstas net iki pat Vingrių šaltinių ir ten, ant nuokalnės, dabar tvarkomo skvero. Tačiau, deja, per paskutinius metus kažkaip greitai užstatė visus laisvus plotus per kuriuos tą jungtį dar buvo galima suformuoti, nors ir dešimtmečiais ten nieko nebuvo ir niekas nevyko (J. Basanavičiaus g. 10, J. Basanavičiaus g. 9A). Kiek geriau tiems miestams, kaip Ryga ar Talinas, kurie turi rimtus, aiškius ir vientisus parkus aplink senamiestį.

                    Comment


                      Parašė Kublickij Rodyti pranešimą

                      Pigus populizmas, su aiškiu nusistatimu prieš kitataučius, tikriausiai iš Šeimų maršo rašai.
                      15-18 metų jaunimas taip pat mėgsta leisti laiką gryname ore ir parkuose! Ką jiems parke pasiulysi?? Istorijos,biologijos pamoką?? Pasisupti ant supiniu arba pažaisti smėlio dėžėje???
                      Tu rimtai turi problemų su tekstų suvokimu Jaunimas beje renkasi prie Balto tilto, o tokio pobūdžio vietų galėtų būti ir daugiau. Parkas turi būti ne vien vieta takeliais prasieiti, nes ant suoliuko sėdės vienetai ir tie dažniausiai vyresni. Parkas turi turėti traukos centrų, kur ir tie patys vyresni pasėdės pasislėpę nuo saulės, kažkas šachmatais pažais, kažkas stalo tenisu, kažkas paskaitys knygą iš tų lauko bibliotekų, o vaikai pasaulį pažintų ne per čiuožyklas ir supynes, kas nuo mano vaikystės per 40 metų nepasikeitė. Nueik ar nusivesk vaikus, jeigu turi, į Energetikos muziejų.

                      Ačiū su tavim mano diskusija baigta. Toks įspūdis man, jog tu šiame forume rašai tik tam, kad rašytum.

                      Comment


                        Su pavelavimu perskaičiau kai kurių kritiką projektui ir/ar jo įgyvendinimui. Visu pirma siūlyčiau išsinagrinėti projekto sprendinius, nes iki dabartinio projekto prieita ne per vieną vakarą, atsižvelgiant į kompetentingų ir nekompetingų asmenų (gi, kaip sakote, "visuomenė turi teisę spręsti"). Antras dalykas yra įgyvendinimas. Siūlyčiau palaukti galutinio įgyvendinimo ir šiek tiek laiko duoti "apsiprasti", o tada ir kritikuoti bus galima. Reformatų skvero/sodo didžioji problema ta, kad norint paversti šitą vietą labiau atitinkančiu šių dienų visuomenės poreikius bei supratimą apie viešas erdves (kad ir koks jis lietuvio galvoje būtų), reiktų ignoruoti vietos istoriją, kas būtų nuodėmė ir nesąmonė, paneigianti pačią šios vietos laiko dvasią. Šreterių koplyčios ribos, kapinių ribos, konsistorijos ribos, paminklas reformacijai iš esmės jau yra didžiulis antspaudas šiai vietai ir neša didelį istorinį, tiek fizinį krūvį, vizualiai įspaudžiant viską į ladšaftą, kurios ignoruoti neįmanoma ir reikia surasti būdą, kaip viską ikomponuoti. Iš dalies tai tampa viešos pagarbos vieta, tačiau siekiama ir laisvalaikio, poilsio zonos. Kaip taip sutalpinti į gana nedidelę erdvė - sudėtinga užduotis. Funkciškai parkas/skveras tarsi išsiskiria į dvi dalis, kas šiuo atveju man atrodo labai racionalu, nes išplėstų poilsio zonų persidegimas toje šiaurinėje dalyje būtų nepagarbus, o dabar toje erdvėje daugiau ramaus pabuvimo, praėjimo, prisėdimo ant suoliuko vieta, kur poilsiaujant galima bus susipažinti su vietos istorija, ko vilniečiams labai reiktų (čia atskira jau kalba).
                        Kritika dėl pievų man sunkiai suprantama. Šių dienų visuomenėje mėgstamos atviros ir minimalistiės erdvės, kurios atrodytų kuo natūraliau, taip kad vejos tarnaus puikiai (pažiūrėkite, kokia populiari paprasčiausia pieva prie Baltojo tilto) ir nereikia nieko papildomai ten krauti, o papildomi kampai, kur vaikų žaidimų aikštelės, pavesinė-pergolė ar kitokie jaukias vietas darantys dalykai į tokią erdvę privilios daugiau skirtingo amžiau žmonių, parodant, kad vieša erdvė gali tarnauti tiek visoms amžiaus grupems, tiek skirtingų poreikių asmenims, o ne tik būti pakankamai sakrali ir sterili vieta ar madinga, orientuota į šių dienų jaunimėlį. Jeigu galiausiai ši vieta taptų kažkuo tarp Druskininkų K. Dineikos sveikatingumo parko įrengimo koncepcijos su skirtingom funkcinėm erdvėm ir Vilniaus Bernardinų sodo, traktuočiau tai kaip projektuotojų ir statybininkų pergale.
                        Paskutinis taisė R.D.; 2021.05.18, 21:22.

                        Comment


                          Aš pritariu jog trūksta viešų erdvių orientuotų į jaunimą Senamiesčio prieigose bet Reformatų parką laikyti tik tokiai funkcijai buvo per didelė prabanga. Galbūt jį šiek tiek kompensuos Naugarduko skveras su savo tualetais.

                          Comment


                            Parašė themanual Rodyti pranešimą
                            Aš pritariu jog trūksta viešų erdvių orientuotų į jaunimą Senamiesčio prieigose bet Reformatų parką laikyti tik tokiai funkcijai buvo per didelė prabanga. Galbūt jį šiek tiek kompensuos Naugarduko skveras su savo tualetais.
                            Naugarduko skveras - malkų turgus? Jis jau dabar yra išskirtinai postmodernus, nes ten susilieja lgbt vibe'as, Chaika restoranas, Paviljonas, moderniai Vilnių įprasminantys sudaužyti takai, įgriūvę šuliniai, o svarbiasiai ten nuolat rasite craftinį-gluten-free alų ir vyną geriančius visų lyčių (kad ir kiek jų dabar pasaulyje būtų) atstovus, o štai šalimai ant suoliukų dažnai miega ir net ne lietuviškai kalba bei pigų alų geria visuomenės užribyje esantys bomžai, kurie ten maloniai laukiami nusišlapinimui ir saldžiam miegui. Ir žinote ką? Skveras labai populiarus ir nematau ką ten keisti, nes jis jau jaunimui pritaikytas.


                            Paskutinis taisė R.D.; 2021.05.18, 21:39.

                            Comment


                              Kas lankėsi Reformatuose pritars kad bomzu šiame parke kitaip nei Malkų turguje niekada nebuvo.. Na o jaunimo ir visokių subkultūrų atstovų vaikimas iš parkų ir kitų erdvių man primeną komunizmą arba diktatūrą!!
                              Paskutinis taisė Kublickij; 2021.05.18, 21:52.

                              Comment


                                Parašė Kublickij Rodyti pranešimą
                                Kas lankėsi Reformatuose pritars kad bomzu šiame parke kitaip nei Malkų turguje niekada nebuvo.. Na o jaunimo ir visokių subkultūrų atstovų vaikimas iš parkų ir kitų erdvių man primeną komunizmą arba diktatūrą!!
                                Kas juos vaiko iš ten?

                                Comment


                                  Tikrai ne bažnyčia..

                                  Comment


                                    Parašė Kublickij Rodyti pranešimą
                                    Tikrai ne bažnyčia..
                                    Vajė vajė, subkultūrų genocidas.

                                    Comment


                                      Tauro kalnas, tada Cvirkparkis, dar toliau Naugarduko, dar toliau Rudininkų. Parkas, kas 100 m. nu ne Paryžius čia. Šiaip reiktų į šitą reikalą iš istorinės perspektyvos pažiūrėti ir Rudininkų ir Reformatų skverus užstatyti, kaip ir buvo kažkada.

                                      Reformatų parke būta daug statinių ir žalios erdvės
                                      ​​​​​​​


                                      Rudininkų g.


                                      Aviate, navigate, communicate

                                      Comment


                                        Šiandieniniai vaizdai, apytiksliai sugretinti su 2013 m. Google Street View vaizdais. Bendrai įspūdis teigiamas - tvarkoma gražiai, išplanavimas atrodo patogus ir logiškas. Žiūrint iš už tvoros dar nelabai aišku, kaip į visumą įsipaišys centrinė dalis - buvusių kapinių teritorija ir paminklas Reformacijai.

                                        Click image for larger version

Name:	reformatuskveras_1_20210522.jpg
Views:	1528
Size:	1,02 MB
ID:	1887423

                                        ===============================

                                        Click image for larger version

Name:	reformatuskveras_2_20210522.jpg
Views:	1403
Size:	753,0 kB
ID:	1887424

                                        Click image for larger version

Name:	reformatuskveras_2_2013gsv.jpg
Views:	1402
Size:	350,2 kB
ID:	1887425

                                        ===============================

                                        Click image for larger version

Name:	reformatuskveras_3_20210522.jpg
Views:	1390
Size:	886,1 kB
ID:	1887426

                                        Click image for larger version

Name:	reformatuskveras_3_2013gsv.jpg
Views:	1395
Size:	389,2 kB
ID:	1887427

                                        ===============================

                                        Click image for larger version

Name:	reformatuskveras_4_20210522.jpg
Views:	1400
Size:	983,6 kB
ID:	1887428

                                        Click image for larger version

Name:	reformatuskveras_4_2013gsv.jpg
Views:	1395
Size:	326,6 kB
ID:	1887429

                                        ===============================

                                        Click image for larger version

Name:	reformatuskveras_5_20210522.jpg
Views:	1406
Size:	892,8 kB
ID:	1887430

                                        Click image for larger version

Name:	reformatuskveras_5_2013gsv.jpg
Views:	1409
Size:	258,8 kB
ID:	1887431

                                        Comment


                                          Bus kaip su Bernardinų, ex. Sereikiškių, sodu: niekas nė iš tolo neatsimins kas ir kaip ten buvo.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X