Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Valdovų rūmai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    nors kartais tos architektūros formos gali būti ir visai panašios...



    http://www.boston.com/news/globe/gallery/061107?pg=4
    Paskutinis taisė [sp]; 2008.09.27, 14:01.
    Reikia fotografo?

    Comment


      Visai nepanašus. Jei įdėjai tik dėl "kojelių" tai prašom iš to paties Vilniaus:


      Ir Prahos (nuotrauka ne mano, paimta iš trekearth):

      Comment


        Parašė Edd Rodyti pranešimą
        Visai nepanašus. Jei įdėjai tik dėl "kojelių" tai prašom iš to paties Vilniaus...
        [/URL]
        nenene, turėjau omeny, kad nėra tokios taisyklės kad, va, šita forma galibūti tik katalikų bažnyčiose, o šita - tik minarėte, kartais tos formos būna panašios, daug kas priklauso nuo papildančių elemantų ornamentų, aplinkos ir t.t.

        kaip tik nemanau kad "OH MY GOD čia gi islamo arch", Kol jis nebaigtas, nenoriu nei girti, nei kritikuoti. iš VR bokštelio dar galima būtų padaryt tiek beveik islamišką tiek renesansinį
        Paskutinis taisė [sp]; 2008.10.03, 22:29.
        Reikia fotografo?

        Comment


          Parašė [sp] Rodyti pranešimą
          nors kartais tos architektūros formos gali būti ir visai panašios...

          Atvaizdas


          http://www.boston.com/news/globe/gallery/061107?pg=4

          Oh PLEASE, sp! NOOooooooo!

          Besides, the Flag is not hanging right.
          Originally Posted by

          Comment





            Va, štai Jūms dar pora vaizdelių





            Reikia fotografo?

            Comment


              Grazu!!!

              Comment


                sitas bokstelis baugiau demesio traukia, nei visas NMC kartu paemus Siaip is tikruju grazu

                Comment


                  Smagu smagu, kad istorinė teisybė atstatyta ir vėl turim štai tokį pastatą gražų vietoje surudijusių angarų senamiesčio širdy
                  http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

                  Comment


                    Tose nuotraukose kranu miskas matyt, tai galima susidaryti ispudi, kad Vilniuje vyksta masines statybos. Beje tas bokstelis tikrai vaizdo negadina

                    Comment


                      jūs juokaujat, kad gražu?? tai pats klaikiausias projektas [visi valdovų rūmai]. Juk tai yra griovimas statant. jau nekalbu apie tą smegenų plovimą, atlikim šiokią tokią diskurso analizę, kad kam aiškiau būtų...
                      ką reiškia n kartų per TV kartojami žodžiai "tautos vienybės simbolis"? jeigu man nepatinka projektas, mažų mažiausiai esu tautos skaldytojas, matyt ir priešas. būdamas iš principo socialinė būtybė, bijau būti kitų tautiečių ignoruojamas ir pasąmoningai priimu teiginį "aš myliu valdovų rūmus" - "juk kaip aš galiu prieštarauti tautai"?
                      "mokslinės" įžvalgėlės, paveldėtos iš prof(?) A. Kulakausko: Tautos? kokios tautos vienybė? LDK interesus, kaip žinia, pirmiausiai suskubdavo ginti ne patys lietuviai, o gudai. taip taip, gudams labiau rūpėjo valstybė nei mums. Tad ar neturėtų projektas būti tarp baltarusijos ir lietuvos? Kad ir kaip gerb. Maironis idealizavo bočių [šis žodis egzistuoja ne tik ant duonos kepalų] laikus, LDK valdovai ir vėliau aristokratai su tuo, ką vadiname lietuvybe, galėjo nieko neturėti. Tas pats mindaugas tūkstančius kartų užrašė žemaitiją, taigi buvo pragmatiškas savo diplomatijoje (kaip žinia, pragmatiškai mąsto ir žiurkės; o visiška priešingybė būtų mąstymas principais, matyt, o principų mindaugas neturėjo...). Beje geriau neprisiminti būdų, kuriais mindaugas atėjo valdžion. Vėliau unijos laikais Seimai iširdavo ne todėl, kad lietuviai aristokratai nesuprato lenkų kalbos ir dėl to buvo mulkinami, o todėl, kad lietuviškasis elitas norėjo didesnio kąsnio. Politika - tai tik kova dėl galios.
                      Tai grįžtant prie "tautos vienybės simbolio", tai koks čia istorinio teisingumo atstatymas? sukuriamas naujas mitas, reikalingas šioms dienoms, bet ne faktinis praeityje
                      o ta minareto viršūnėlė... na čia pasityčiojimas iš savaime klaikaus dalyko. Šiaip pažvelkit į šv. Kazimiero koplyčios viršūnę, ir šitą - kaip manot, proporcingai sumažino tą minareto viršutinę dalį? aš įsivaizduoju, kad turėjo būti mažesnioji kopija, bet gavosi dėl proporcijos neišlaikymo minaretas
                      ir dar apie paveldosaugą - tikrieji valdovų rūmų griuvėsiai yra dar dar keli metrai po žeme; matyt ir dalis jų lobių ten liko. niekas ten nieko nekasinėjo, tiesiog užpylė žemėm. va jums "kultūriniai sluoksniai"... Kaip manot, kodėl dabar valdovų rūmai yra aukštesni už katedrą? Juk faktas, kad aukštesni, o turėjo būti vienodame lygyje.

                      na ir palyginimui, kokaime aukštyje rūmai; apskritai planuose buvo visiškai kitokia viršūnė, kuri dar būtų derėjusi (vizualizaciją radau pirmajame diskusijos lape)

                      Jeigu jau taip mylit "istorinį teisingumą", kodėl teisingumas nebuvo teisingai įgyvendintas? Jaučiuosi įpylęs žibalo į ugnį

                      Comment


                        Tu būsi sudegintas gyvas
                        When a man lies, he murders some part of the world

                        Comment


                          Šiaip jau kitose graviūrose aukštis yra būtent toks kaip dabar yra pastatyta.

                          Vienybės ar nevienybės simbolis ne tame esmė. Bet jei galima rinktis turėt ar neturėt buvusį LDK centrą tai aš renkuosi turėt.
                          O iš turistų pusės, kai aš buvau Vavelyje, tai neieškojau įrodymų kas autentiška kas ne, nes tada būčiau turėjęs po Vavelį vaikščioti su plaktuku ir kaltu )) Bet turistams bėgant pro šalį svarbu išorinis vaizdas ir informacija, kurią gauna smegenys, o ne teorijos.

                          Comment


                            Parašė liutass Rodyti pranešimą
                            Tu būsi sudegintas gyvas
                            tokiam dalykui man reikia būti pasiruošusiam
                            Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą
                            Šiaip jau kitose graviūrose aukštis yra būtent toks kaip dabar yra pastatyta.

                            Vienybės ar nevienybės simbolis ne tame esmė. Bet jei galima rinktis turėt ar neturėt buvusį LDK centrą tai aš renkuosi turėt.
                            O iš turistų pusės, kai aš buvau Vavelyje, tai neieškojau įrodymų kas autentiška kas ne, nes tada būčiau turėjęs po Vavelį vaikščioti su plaktuku ir kaltu )) Bet turistams bėgant pro šalį svarbu išorinis vaizdas ir informacija, kurią gauna smegenys, o ne teorijos.
                            bet šitoje mano pateiktoje graviūroje matosi, kad rūmai kiek žemesni nei katedros stogo pradžia <- tai kuriais paveiksliukais turėtume tikėti? kuris paveiksliukas meluoja? juk mes šiandien statome, ir nėra ko apsimetinėti, lyg tai būtų visada stovėję ir niekada nesunykę [beje rūmų nugriovimo priežastis kaip ir yra ta, kad sudarius uniją rūmų tiesiog nebereikėjo, o po kažkurio miesto gaisro apskritai neatstatinėjo, kol galiausiai rūmai pavirto "kačių, infekcijų ir benamių prieglauda" - beveik taip ir rašoma to laiko metraščiuose, tik dabar negaliu pasakyti, iš kur šitą išgirdau]. Norma būtų tai, kad tie rūdžių angarai būtų nugriauti, viskas sulyginta su žemėm ir pasodintas ąžuolynas
                            tarp kitko, VDA studentų ir dėstytojų [ne tų, kurie prisidėjo prie atstatymo] galima irgi paklausinėti, ką mano apie tą minaretą ir visus valdovų rūmus, jų meninę vertę, nes žinau bent vieną tikrai gerą dėstytoją, kuris garsiai nusijuoktų, o gal ir apsiverktų... gaila ne ten studijuoju bet kas studijuoja, tai pasidalina visom idėjom apie tokį "meną"
                            o koks garsusis Baudrilliard tai pavadintų simuliakru, kuris reikalingas, kad kažkokią skylę užlopytų, pirmiausiai moralinę, o vėliau žinoma taps turistų traukos centru, t.y. pinigų melžykla , ir dar viena įstaiga, kurioje galima tęsti vartojimo kultūrą (kur patiekta ant lėkštutės tam tikra istorija; bet dalis istorijos nutylėta. Istoriją rašo nugalėtojai!)
                            o geriausiai yra pasakęs mano dėstytojas - "muziejai įkūnija nekrofilišką santykį su kultūra"
                            dar žibalo... burn burn burn šilčiau net namuose

                            Comment


                              Parašė Rijikas Rodyti pranešimą
                              ...
                              bet šitoje mano pateiktoje graviūroje matosi, kad rūmai kiek žemesni nei katedros stogo pradžia <- tai kuriais paveiksliukais turėtume tikėti? kuris paveiksliukas meluoja?
                              ......
                              Pagrindinė ikonografinė medžiaga - Smuglevičiaus akvarelės, kurias dailininkas piešė jau rūmams griunant. O šitas paveikslėlis yra savotiškas "montažas" - piešta ne iš natūros, bet dar ir iš skirtingų šaltiniu, juo tikrai nieks smarkiai nesiremia. Rūmų aukštį padėjo nustatyt I ir II aukštų grindų lygiai kurių pedsakai išlike Katedroj ir Šliosbergo name.
                              Beto, renesansiniai rūmai ir klasicistinė katedra nors ir kažkiek laiko kartu stovėjo, bet ansambliu nebuvo - tad ir dermės ieškot neverta. Juk rūmai atstatomi visų pirma dėl politinių, ne dėl architektūrinių priežasčių.

                              Comment


                                Parašė Rijikas Rodyti pranešimą
                                tokiam dalykui man reikia būti pasiruošusiam

                                bet šitoje mano pateiktoje graviūroje matosi, kad rūmai kiek žemesni nei katedros stogo pradžia <- tai kuriais paveiksliukais turėtume tikėti? kuris paveiksliukas meluoja? juk mes šiandien statome, ir nėra ko apsimetinėti, lyg tai būtų visada stovėję ir niekada nesunykę [beje rūmų nugriovimo priežastis kaip ir yra ta, kad sudarius uniją rūmų tiesiog nebereikėjo, o po kažkurio miesto gaisro apskritai neatstatinėjo, kol galiausiai rūmai pavirto "kačių, infekcijų ir benamių prieglauda" - beveik taip ir rašoma to laiko metraščiuose, tik dabar negaliu pasakyti, iš kur šitą išgirdau]. Norma būtų tai, kad tie rūdžių angarai būtų nugriauti, viskas sulyginta su žemėm ir pasodintas ąžuolynas
                                tarp kitko, VDA studentų ir dėstytojų [ne tų, kurie prisidėjo prie atstatymo] galima irgi paklausinėti, ką mano apie tą minaretą ir visus valdovų rūmus, jų meninę vertę, nes žinau bent vieną tikrai gerą dėstytoją, kuris garsiai nusijuoktų, o gal ir apsiverktų... gaila ne ten studijuoju bet kas studijuoja, tai pasidalina visom idėjom apie tokį "meną"
                                o koks garsusis Baudrilliard tai pavadintų simuliakru, kuris reikalingas, kad kažkokią skylę užlopytų, pirmiausiai moralinę, o vėliau žinoma taps turistų traukos centru, t.y. pinigų melžykla , ir dar viena įstaiga, kurioje galima tęsti vartojimo kultūrą (kur patiekta ant lėkštutės tam tikra istorija; bet dalis istorijos nutylėta. Istoriją rašo nugalėtojai!)
                                o geriausiai yra pasakęs mano dėstytojas - "muziejai įkūnija nekrofilišką santykį su kultūra"
                                dar žibalo... burn burn burn šilčiau net namuose
                                O tu iš Kauno?

                                VU dėstytojai kitaip šnekėtų

                                per daug demagogijos ir faktų iškraipymų tamstos pozicijoje!
                                http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

                                Comment


                                  Parašė toshas Rodyti pranešimą
                                  ...Beto, renesansiniai rūmai ir klasicistinė katedra nors ir kažkiek laiko kartu stovėjo, bet ansambliu nebuvo - tad ir dermės ieškot neverta. Juk rūmai atstatomi visų pirma dėl politinių, ne dėl architektūrinių priežasčių.
                                  užsiiminėjate, ponas, politine agitacija - taikote dešinėn

                                  Comment


                                    Parašė ilestmort Rodyti pranešimą
                                    užsiiminėjate, ponas, politine agitacija - taikote dešinėn
                                    Konstatuoju faktą - yra toks "V.Rūmų atstatymo įstatymas" . Priėmė berods dešinieji (2000m.), bet nei giriu nei peikiu. Tautos atstovai nutarė kad tautai reikia - tai ir prašom.
                                    Kai negalim nuspręst teisingai ar neteisingai - balsuojam

                                    Comment


                                      Parašė toshas Rodyti pranešimą
                                      Konstatuoju faktą - yra toks "V.Rūmų atstatymo įstatymas" . Priėmė berods dešinieji (2000m.), bet nei giriu nei peikiu. Tautos atstovai nutarė kad tautai reikia - tai ir prašom.
                                      U nas vsio zakonno, tovarischi!
                                      When a man lies, he murders some part of the world

                                      Comment


                                        Vai ne, vietinis esu su 1/4 lenkų kraujo

                                        beje ir dėkui toshui už paaiškinimus, bet vis tiek faktas, kad ne meninę vertę turi, o politinę, kaip kad išvadinau projektą eiline pamėkle (gražus lietuviškas žodis, tiesa?), norit paslėpti tai, ko jau seniausiai nėra

                                        Comment


                                          toshas išreiškė labai teisingą poziciją šiuo klausimu, su kuria visiškai sutinku. Tik dar norečiau paklaust Rijiko, ką būtent mes stengiamės paslėpti? Galbūt praskaičiau ar iš konteksto iškrito, bet būtų įdomu, kad įvadintumei.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X