Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KAU] "Merkurijaus" metamorfozė

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #61
  Parašė ernestas Rodyti pranešimą
  Kazkur skaiciau, jog Kanco studija inicijavo si konkursa (jeigu ji taip galima pavadint) ir yra manoma, jog si projekta rengs butent jie. Reiks pasidomet detalemis, kaip ten kas.
  Idomu bus pamatyti sios vietos 'prisikelima', juolab kad ir pats netrukus rengsiu 'Merkurijaus' rekonstrukcijos projekteli (ech, tos studijos)
  Minėta, kad konkursą laimėjo Miliūno įdėja, gali būti kad projektas bus įgyvendintas bendradarbiaujant, kaip neretai daroma.
  žiūrint į konkursinius maketus, Kančo ir Miliūno projektai laaabai jau panašus, nesigilinant į fasadus ir detales.
  http://www.miestai.net/forumas/showp...32&postcount=1
  Paskutinis taisė toshas; 2008.03.26, 20:18.

  Comment


   #62
   O kuris is tu variantu buvo pasiulymas merkuriju "pritraukti" arciau gatves? Perskaiciau visus 5 ir apie tai neuzsimena nei vienas, bet pamenu, kad kazkuris buvo toks is buvusiu diskusiju.

   Comment


    #63
    Parašė Gator Rodyti pranešimą
    O kuris is tu variantu buvo pasiulymas merkuriju "pritraukti" arciau gatves? Perskaiciau visus 5 ir apie tai neuzsimena nei vienas, bet pamenu, kad kazkuris buvo toks is buvusiu diskusiju.
    -tai kad visuose variantuose naujas pastatas yra pritraukiamas prie gatvės, tik kai kuriuose siūloma šiek tiek erdvės palikti pirmo aukšto sąskaita.
    dabar tokių užsakovų nebūna, kurie taip neatsakingai elgtųsi su žeme ir palikinėtų tokius plotus

    Comment


     #64
     Ta plota siaip galetu ir palikt. Visgi pats laisves centras, didziausias judejimas. Reik ten erdves.

     Comment


      #65
      O man visai patiko Kiaunės įdėja ant stogo daryt, kokia kavinę ar kažka pan.
      Kairiarankių klubas - Left.lt

      Comment


       #66
       Ar yra jau kokių nors konkrečių datų? Kada bus galima griaut?
       www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

       Comment


        #67
        Parašė toshas Rodyti pranešimą
        Minėta, kad konkursą laimėjo Miliūno įdėja, gali būti kad projektas bus įgyvendintas bendradarbiaujant, kaip neretai daroma.
        žiūrint į konkursinius maketus, Kančo ir Miliūno projektai laaabai jau panašus, nesigilinant į fasadus ir detales.
        http://www.miestai.net/forumas/showp...32&postcount=1
        kažkaip keistai gavosi su tuo kančo ne kančo miliūno ne miliūno projektu. bet mane patikino, jog kančas and co. be skrupulų perėmė miliūno projekto reikalus.

        Comment


         #68
         gaila, kad bus toks nuspėjamas galutinis arch.rezultatas (įvertinus tai, ką šie garbūs architektai jau pastatė).

         Ir dar labiau gaila, kad ne G.Natkevičiaus vizija laimėjo šį konkursą. O būtų galėjęs Kaunas turėti kažką panašaus į Birmingham Selfridges building
         http://en.wikipedia.org/wiki/Selfridges

         P.s.: nors tai pats konceptualiausias (G.N.) projektas, bet deja, žinant statytojų/užsakovų finansinius pajėgumus (ir skonius), tai būtų lietuviškais masteliais neįgyvendinamas projektas..

         Comment


          #69
          Įdėjau paskutines nuotraukas, kaip atrodo sovietinės architektūros šedevras. Nuo gegužės 1 d. turėtų užsidaryti rekonstrukcijai. Po 50 metų, radę tokias nuotraukas, sakys "va kaip atrodė parduotuvė Laisvės alėjos centre"

          Comment


           #70
           Parašė liutass Rodyti pranešimą
           Įdėjau paskutines nuotraukas, kaip atrodo sovietinės architektūros šedevras. Nuo gegužės 1 d. turėtų užsidaryti rekonstrukcijai. Po 50 metų, radę tokias nuotraukas, sakys "va kaip atrodė parduotuvė Laisvės alėjos centre"
           O tai kuris projektas vis del to laimejo ir kaip viskas atrodys po rekonstrukcijos?

           Comment


            #71
            Autoritetinga komisija nusprendė pirmąją vietą skirti E.Miliūno studijos projektui, antroji atiteko A.Kančo ir jo kolegų darbui, trečiąja pripažinta G.Natkevičiaus studijos idėja
            Jei nepasikeite kazkas

            Comment


             #72
             Tai ka, statys ta eilini pigu daugubuciu slamsta Laisves al. centre, vietoj normalaus projekto?
             Parašė mmm Rodyti pranešimą
             1. E.Miliūno projektas

             3. G.Natkevičiaus projektas
             Tada kyla klausimas kas ta "autoritetinga" komisija, gal pats Miliunas?
             Paskutinis taisė kaunaz; 2008.04.22, 14:12.

             Comment


              #73
              Oi "spezzzzialistas" Karalius turės ant ko burbuliuot ir savo intelektualų veidelį rodyt per televiziją

              Comment


               #74
               Ruošiamasi griauti „Merkurijų“ Kaune
               http://www.delfi.lt/news/economy/bus...hp?id=16852910
               Rūta Stankevičiūtė, "Kauno diena"
               2008 balandžio mėn. 29 d. 11:41


               Kauno centre stūksantis prekybos centras „Merkurijus“ skaičiuoja paskutines dienas: sparčiai dingsta prekės iš vitrinų ir lentynų, išsikelia nuomininkai. Laisvės alėjoje, greta fontano, esantis „Merkurijus“ nuo sovietmečio buvo vienas svarbiausių Kauno traukos taškų. Pastato savininkai keitėsi ne kartą. Centras sulaukdavo vis mažiau pirkėjų, todėl pastatą nuspręsta nugriauti.

               Prie fontano narcizais ir tulpėmis kasdien prekiaujanti kaunietė Danutė Iliuškaitienė pastebi, kad pastarosiomis dienomis prie pastato traukia daugiau smalsuolių nei pirkėjų. „Vitrinos ištuštėjo. Susidaro įspūdis, kad „Merkurijuje“ niekas nebedirba. Žmonės prieina, pasižiūri į vitrinas ir nueina. Anksčiau iš pastato daug žmonių išeidavo nešini pirkinių maišeliais“, – pasakojo D.Iliuškaitienė.

               Moteris praėjusią savaitę pastate įsikūrusioje „Maximoje“ pirko vaisių, konservų ir saldainių, o dabar jau nežino, kur pirks maistą, nes Laisvės alėjoje maisto produktų parduotuvės neliko.

               Skarelėmis, pirštinėmis ir akiniais nuo saulės prekiaujanti Sonata pasakojo, kad, iš „Merkurijaus“ išsikėlus „Maximai“, sumažėjo ir besidominčiųjų gatvės prekeivių prekėmis.

               „Nežinia, kur reikės keltis, kai pastatas bus visiškai uždarytas. Ko gero, teks ieškoti kitos vietos prekiauti“, – svarstė gatvės prekeivė.

               Kraustytis skuba ne visi

               Neatsiejamu Kauno simboliu laikytas „Merkurijus“ pirkėjams duris atvėrė 1983-iųjų sausio 3 dieną. Tuomet prekybos komplekse dirbo per 800 darbuotojų.

               „Savininkai keitėsi, o kai kurie darbuotojai, tarp jų ir aš, išlikome. Matėme „Merkurijaus“ klestėjimą, nuosmukį, o dabar stebėsime griūtį“, – sakė dvidešimt penkerius metus šiame pastate dirbanti Liuda Rapalienė. Kažkada ji dirbo prekybos centro komercijos direktore, dabar vadovauja apatinio trikotažo „Ortisanas“ parduotuvei.

               Nors daugelis „Merkurijaus“ nuomininkų išsikraustė arba ketina tai padaryti netrukus, 100 kvadratinių metrų patalpas pirmame aukšte nuomojanti apatinio trikotažo parduotuvė planuoja dirbti, kol leis savininkai.

               „Dirbsime gegužę, o gal ir birželį. Ištuštėjus vitrinoms, sumažėjo pirkėjų srautas. Užsakėme plakatus, kuriuos kabinsime ant langų, kad patrauktume žmonių dėmesį“, – žadėjo L.Rapalienė.

               Ji įsitikinusi, kad naujųjų pastato savininkų sprendimas griauti sovietmečio palikimą yra teisingas. Nors anksčiau pasigrožėti „Merkurijaus“ pastatu žmonės plūsdavo iš visos Sąjungos, dabar jis nebėra toks žavus. L.Rapalienės nuomone, mieste atsiradus „Akropoliui“, prekybos centrų kartelė pakilo – būtinas šiuolaikiškas interjeras, eskalatoriai, kavinės ir pramogos.

               Pastato kūrėjas liūdi

               Socializmo laikais projektuotas pastatas šiandien sulaukia daugiau kritikos nei pagyrų. Kauno miesto savivaldybės Urbanistikos skyriaus vedėjo Nerijaus Valatkevičiaus nuomone, pastatas neatitinka šiandienos reikalavimų – jame daugiau sandėliuoti nei prekiauti skirtų patalpų.

               „Pastato forma įdomi, tačiau funkciškai jis savininkams sukelia problemų. Statinys merdi. Jam reikia keisti rūbą“, – rekonstrukcijos darbams pritaria N.Valatkevičius. Jis primena, kad Kultūros vertybių apsaugos departamentas yra nusprendęs neįtraukti šio pastato į kultūros vertybių sąrašą.

               „Merkurijų“ projektavęs architektas Algimantas Sprindys šiandien su liūdesiu atsisveikina su dar vienu savo kūriniu: „Jaučiuosi nelabai kaip, nes jį ketina nugriauti. Stengiuosi nesijaudinti ir ramiai, tyliai baigti savo gyvenimą.“ Garbaus amžiaus architektas sako suprantąs, kad keičiasi ne tik drabužių, bet ir architektūros mados. Dabar ypač populiarūs stikliniai fasadai – ko gero, ir naująjį „Merkurijų“ apgaubs stiklo širma.

               Pastatą valdančios bendrovės „Homburg valda“ projektų vadovas Arūnas Salanauskas sako, kad kol kas naujieji šeimininkai nėra apsisprendę, kas iškils vietoj „Merkurijaus“. Svarstoma, kokią pastato dalį sudarys komercinės ir gyvenamosios patalpos. Kol vyksta projektavimo darbai, neaišku, kiek investicijų pareikalaus objekto atnaujinimas.

               Comment


                #75
                Kaip supratau, dar neaišku, kaip tiksliai atrodys pastatas. Visgi, parengtam projektui turėtų pritarti KAUET.
                Kaunas yra Kaunas

                Comment


                 #76
                 „Merkurijuje“ buvusios parduotuvės buvo priverstos išsikraustyti (foto)

                 Kauno Laisvės alėjoje esantis „Merkurijus“ visiškai užsidarė rekonstrukcijai. Jame buvusios parduotuvės arba kurį laiką nedirbs, arba persikraustė į naujas patalpas.
                 http://www.verslosavaite.lt/content/view/3162/1/

                 Kaip supratau vietoj merkurijaus bus komercinių patalpų bei biurų kompelsas.. įdomu ar tai dar bus galima pavadinti miesto širdimi.. komercija,.,.,.

                 Comment


                  #77
                  Parašė rimantasg Rodyti pranešimą
                  Kaip supratau vietoj merkurijaus bus komercinių patalpų bei biurų kompelsas.. įdomu ar tai dar bus galima pavadinti miesto širdimi.. komercija,.,.,.
                  O dabar kas buvo? Muziejus?
                  Mano nuotraukos @Fotki.com

                  Auto Show Millennium 2007
                  Retromobile 2007
                  "Kova 1". Driftingo čempionatas
                  "Foje" Gali Skambėti Kitaip
                  Vilniaus žavesys kauniečio akimis: 1 dalis | 2 dalis
                  BaltMotorShow 2007, Vilnius: 1 dalis | 2 dalis
                  Kauno Marių Regioninis Parkas

                  Comment


                   #78
                   Tik tegu nestato eilinės dėžės, nes jau nuo dėžių bloga darosi, jokio grožio, na nežinau ar pas mūsų architektus nebėra fantazijos.

                   Comment


                    #79
                    dezes yra pigu, todel jas ir stato.

                    Comment


                     #80
                     Ech, susitikimu pasimatymu vieta..
                     Tikiuosi, po rekonstrukcijos, as vis dar galesiu pasakyti ta pati.

                     Comment

                     Working...
                     X