Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KAU] „Smetoninis“ Kaunas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Keletas senų Kauno nuotraukų:


    Cia Aleksote matosi berods Kauno universiteto Fizikos rūmai(pataisykit jei klystu):
    Kaunas yra Kaunas

    Comment


      Cia Aleksote matosi berods Kauno universiteto Fizikos rūmai(pataisykit jei klystu):
      LVD Univesitetas, techniku fakultetas, kitaip sakant fizikos - chemijos
      פוניקולאַר

      Comment


        Nu tu pyp pyp, nesikeikiant...koks nuostabus Kaunas buvo...o juk viskas pasikeitė dar taip nesenai , jofana, ir kas tiem žmonėm galvoj buvo, mužikai kažkokie , gradu tiesiog.

        Comment


          Vaidosius: Cia Aleksote matosi berods Kauno universiteto Fizikos rūmai(pataisykit jei klystu):
          [/QUOTE]

          Ne Vaidosiau, fui, jūs neklystate.
          Tai tikrai VDU Fizikos - Chemijos instituto rūmai, kurių statybai broliai Vailokaičiai padovanojo 16 ha sklypą. Rūmuose nuo 1931 m. veikė Technikos fakultetas (foto - iš KTU puslapio).



          Tai vienas pačių įspūdingiausių savo mastu, tūriu ir dydžiu tarpukario pastatų Kaune. Deja, besitraukdama vokiečių kariuomenė 1944 m. rūmus susprogdino. Ką jau ką, o šiuos rūmus vertėtų atstatyti (mano nuomone).
          Paskutinis taisė Metropolis; 2006.11.27, 00:56.

          Comment


            Aciu uz tokias nuostabias fotoekskursijas po Kauna. Gal butu galima pafotografuoti daugiau namu esanciu Putvinskio g. Atsimenu, pries 3metus buvo restaurajamas ir is pagr. tvarkomas buves LT Banko tarnautoju gyven. namas Putvinskio g. Pastatas, kuriame dabar isikurus kurpykla Femina Bona (ar pan.) ir kazkoks restoranas. Taip pat butu idomu pamatyti kt. galbut (?) jau grazintus ir tuo paciu atremontuotus namus sioje g-veje? Tai irgi viena is labai graziu g-viu Kaune su savo "smetonisku flair".

            Gaila, nuotraukos is Zaliakalnio - Perkuno al. Vaizganto g. ir kt. man neatsidare ir negalejau pasigrozeti ir pasmalsauti A. Sabonio ar Lubio namais. O taip pat ir kitu, tos izymios vietoves namu negalejau pamatyti. Taip pat "smetoniskos" architekturos gyven. namu galima rasti Vaicaicio g. bei kitoje Z-Kalnio puseje: Radastu - Lietuviu g. Vl. Laso g. vietovese.
            Butu smagu ir tuos kampelius pamatyti, kaip puosiasi ar keiciasi ZKalnis.
            Aciu dar karta uz grazia "kelione" nuotraukomis po Kauna.

            Comment


              Parašė Metropolis Rodyti pranešimą
              Vaidosius: Cia Aleksote matosi berods Kauno universiteto Fizikos rūmai(pataisykit jei klystu):
              Ne Vaidosiau, fui, jūs neklystate.
              Tai tikrai VDU Fizikos - Chemijos instituto rūmai, kurių statybai broliai Vailokaičiai padovanojo 16 ha sklypą. Rūmuose nuo 1931 m. veikė Technikos fakultetas (foto - iš KTU puslapio).



              Tai vienas pačių įspūdingiausių savo mastu, tūriu ir dydžiu tarpukario pastatų Kaune. Deja, besitraukdama vokiečių kariuomenė 1944 m. rūmus susprogdino. Ką jau ką, o šiuos rūmus vertėtų atstatyti (mano nuomone).[/QUOTE]

              Zinoma butu neblogai jei aplankytu. Man sie rumai atrodo labai vakarietiskai.
              Kaunas yra Kaunas

              Comment


                va kas mane senai butent domina, tai kokie ispudingi Kauno pastatai buvo sugriauti per kara. sitie rumai labai ispudingi, gal kas zinot daugiau kokiu nors sugriautu svarbiu Kauno pastatu?

                Comment


                  be visiem matyto senojo stoties pastato, dar radau ir toki pastata:

                  http://www.bfcollection.net/indphoto/bfc01136.html
                  bet nezinau nei kur jis stovejo, nei kokia jo paskirtis.
                  o va cia atrodo irgi matosi tas Fizikos ir Chemijos instituto pastatas:
                  Paskutinis taisė kaunaz; 2006.11.28, 14:50.

                  Comment


                    turiu tokia unikalu nuotrauku rinkini apie Kedainius, reiks ir man ikelti i cia
                    siaip tikrai idomu, smagu pamatyti senaji Kauno veida

                    Comment


                      Mane ši foto labai sudomino Įdomu kaip XIXa. atrodė kątik pastatytas toks milžiniškas pastatas tarp vienaukščių trobų. Ir išvis iš Soboro "taško" norėtųsi pamatyt kas buvo aplink tuomet

                      Mano nuotraukos @Fotki.com

                      Auto Show Millennium 2007
                      Retromobile 2007
                      "Kova 1". Driftingo čempionatas
                      "Foje" Gali Skambėti Kitaip
                      Vilniaus žavesys kauniečio akimis: 1 dalis | 2 dalis
                      BaltMotorShow 2007, Vilnius: 1 dalis | 2 dalis
                      Kauno Marių Regioninis Parkas

                      Comment


                        Labai dekingi uz sia tema!

                        Comment


                          Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                          be visiem matyto senojo stoties pastato, dar radau ir toki pastata:

                          http://www.bfcollection.net/indphoto/bfc01136.html
                          bet nezinau nei kur jis stovejo, nei kokia jo paskirtis.
                          Šitas pastatas stovėjo Kauno senamiestyje, buvusioje turgaus aikštėje - ten, kur tarybiniais laikais buvo Dzeržinskio statula, o dabar vasarą tiesiog fontanas. Žodžiu, netoli Prezidentūros, kur didelė sankryža ir visi troleibusai suka link Vilijampolės tilto. Vietos nuotraukų neturiu, bet kas žino Kauną, įsivaizduos

                          Comment


                            Parašė Jeffas Rodyti pranešimą
                            Šitas pastatas stovėjo Kauno senamiestyje, buvusioje turgaus aikštėje - ten, kur tarybiniais laikais buvo Dzeržinskio statula, o dabar vasarą tiesiog fontanas. Žodžiu, netoli Prezidentūros, kur didelė sankryža ir visi troleibusai suka link Vilijampolės tilto. Vietos nuotraukų neturiu, bet kas žino Kauną, įsivaizduos
                            Čia?
                            Kaunas yra Kaunas

                            Comment


                              taip, tik ta vieta, kur stovėjo, nuotraukoje nesimato - ant gatvės kampo dešinėje nuotraukos pusėje.

                              Kalbant apie neišlikusius Kauno namus, tai man labiausiai gaila:

                              Žydų banko su nuostabiu pasažu - dabar užstatytas Tado Ivanausko muzieju sunaikinant unikalų Lietuvos masteliais Art Deco pastato fasadą. Vieta savo atmosfera kažkuo priminė 30-ųju Čikagą

                              Aušros gimnazijos - seniausia lietuviška gimnazija Lietuvoje perstatyta į eilinį komibloką viduryje Laisvės alėjos...

                              O šiaip, laimei, Kaunas per karą nebuvo itin sugriautas. Fizikos-chemijos institutas Aleksote bene pagrindinis architektūrinis nuostolis. Beje, matėsi, kad modernus miestas turėjo nemažų ambicijų plėtotis į Aleksoto pusę, ko dabar nėra (išskyrus Fredos projektus).

                              Comment


                                Nesu simtu procentu isitikines , bet is planu ir aprasymu esu susidares ispudi , kad tas pastatas (atrodo Liaudies namai vadinosi) stovejo truputi toliau - ant Gertrudos ir Mapu gatviu kampo, prie dailes mokyklos. Toj aikstej anksciau buvo turgus. Ir kadangi esu toks senas siek tiek labai miglotai ji prisimenu, nes esu mazas budamas ten buves. Aikste nuotarukoje buvo aptverta murine tvora , o viduj buvo prekystaliai. Turgu berods nugriove "ant 1977 metu jubiliejaus" - spalio revoliucijai tada buvo 60 metu, nauja tarybine konstitucija priiminejo ir t.t. Ir Dzerzinskio galva tada pastate.

                                Comment


                                  Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
                                  Nesu simtu procentu isitikines , bet is planu ir aprasymu esu susidares ispudi , kad tas pastatas (atrodo Liaudies namai vadinosi) stovejo truputi toliau - ant Gertrudos ir Mapu gatviu kampo, prie dailes mokyklos. Toj aikstej anksciau buvo turgus. Ir kadangi esu toks senas siek tiek labai miglotai ji prisimenu, nes esu mazas budamas ten buves. Aikste nuotarukoje buvo aptverta murine tvora , o viduj buvo prekystaliai. Turgu berods nugriove "ant 1977 metu jubiliejaus" - spalio revoliucijai tada buvo 60 metu, nauja tarybine konstitucija priiminejo ir t.t. Ir Dzerzinskio galva tada pastate.
                                  Taip, tas pastatas stovejo Gertrūdos ir Mapu gatvių kampe. O turgų aš irgi šiek tiek prisimenu, dar turiu ten pirktą medinį grybą-taupyklę. Bet tai jau buvo labai seniai.

                                  Comment




                                    cia kaunas gal zinot kurioje vietoje velgi atsiprasau uz kokybe buvo vakaras....
                                    Paskutinis taisė fui; 2006.12.26, 23:15.
                                    פוניקולאַר

                                    Comment


                                      labai didelės nuotraukos...
                                      GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                                      Comment


                                        Parašė fui Rodyti pranešimą
                                        cia kaunas gal zinot kurioje vietoje velgi atsiprasau uz kokybe buvo vakaras....
                                        Žinome, prie Prisikėlimo bažnyčios. Nuotraukoje matosi Bangos pastato kampas.

                                        Comment


                                          Ir aš žinau kur ta Madona randasi. Įdomiausia, kad gyvenamo namo kiema. Beje, Joker teisus, šalia prisikėlimo bažnyčios, arčiau šlaito į miesto pusę.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X