Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[LT] Lietuvos piliakalniai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Zorro
    replied
    DELFI.lt 2020.12.18
    Ant vieno gražiausių Dzūkijos piliakalnių nebeliko medžių: skeptikai pranašauja Gedimino kalno likimą
    Lietuvos piliakalnių tvarkymas, iškertant jų šlaituose augančius medžius, vis dar kelia aistras. Gruodį tokie darbai prasidėjo Liškiavoje, ir iškart sulaukė aktyviausių medžių gynėjų kritikos, esą piliakalnį ištiks sostinės Gedimino kalno likimas.

    Vienas įspūdingiausių vaizdų, kokį tik galima atrasti Dzūkijoje, atsiveria į Nemuno slėnį nuo Liškiavos alkakalnio ir greta esančio piliakalnio, bet pastarąjį dešimtmetį jų lankytojams, sumaniusiems kažką pamatyti, tekdavo brautis pro krūmus ir medžius. Apie ketinimus sugrąžinti Liškiavai istorinį piliakalnio teritorijos vaizdą ir pritaikyti ją lankymui Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba bei Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija paskelbė 2019 m., tačiau darbai prasidėjo tik 2020 m. gruodį.

    https://www.delfi.lt/grynas/aplinka/....d?id=86039579
    Paskutinis taisė Romas; 2020.12.18, 23:00. Priežastis: Citavimas

    Komentuoti:


  • laimutis
    replied
    Laužiškio piliakalnis - Užburtas kalnas (Širvintų raj.). Yra Širvintos upės kairiajame krante, iš vakarų atribotas bevardžio upeliuko. Iš kitų pusių piliakalnį supa gilūs grioviai. Aikštelė keturkampė, pailga rytų-vakarų kryptimi, 32x25 m dydžio, apjuosta pylimu. XIII-XIV a. čia buvo istorinė Deltuvos žemė, ant piliakalnio stovėjo feodalo pilis. Po ilgo tarpo XVII-XVIII a. piliakalnyje pastatytas medinis pastatas su kokline krosnimi - greičiausiai dvarelis (rasta žiestos keramikos, koklių, geležinių vinių). Padavimai pasakoja, kad buvusi [čia.- V.Vaitkevičius] kadaise bažnyčia, bet kažkodėl nugrimzdusi. Žmonės pasakoja, kad jų seneliai atrasdavę net buvusios bažnyčios duris. http://www.piliakalniai.lt/piliakaln...akalnis_id=573



















    Komentuoti:


  • laimutis
    replied
    Pilionių, Mateikiškių piliakalnis stūkso prie Želvos - Šešuolių kelio, aikštelė apardyta kapinių ir karo apkasų, laiptai į piliakalnį visiškai sulužę.





















    Piliakalnio aikštelėje išlikusi antkapinė plokštė


    Komentuoti:


  • laimutis
    replied
    Nebeveikia https://postimages.org/ nuotraukų talpykla, jeigu neatsigaus reiks perkelti iš naujo.

    Komentuoti:


  • laimutis
    replied
    Mažulonių piliakalnis







    Piliakalnio aikštelė








    Komentuoti:


  • laimutis
    replied
    Cirkliškio piliakalnis vadinamas Perkūnkalniu, nesenai buvo išretinti medžiai, bet pamažu lenda atžalos ir šabakštynai











    Komentuoti:


  • Zorro
    replied








    Komentuoti:


  • Zorro
    replied











    Komentuoti:


  • Zorro
    replied
    Punios piliakalnis












    Komentuoti:


  • Zorro
    replied
    Pivašiūnų piliakalnis












    Komentuoti:


  • Romas
    replied
    Nesėdėk namuose 2020.05.31
    Atvirukas iš Švenčionių aukštumos
    Esu girdėjęs, jog Kačėniškės piliakalnis yra vienas gražiausių, taip pat esu skaitęs, jog šis piliakalnis vertas filmo, todėl sužinojęs apie neseniai link jo nutiestą Kačėniškės piliakalnio pažintinį taką susiruošiau į Sirvėtos regioninį parką.(...)
    Ties Kačėniškės kaimu stovi rodyklė, rodanti piliakalnio pusėn, tačiau norint aplankyti ne tik piliakalnį, bet ir naująjį pažintinį taką reikia pavažiuoti kiek toliau. Nors takas ir naujas, Google Maps jau žino kur jis prasideda ir nuveda į erdvią automobilių stovėjimo aikštelę prie Garnių kaimo.
    Kalvomis nenuobodžiai vingiuojantis takas tai kyla aukštyn, tai vėl leidžiasi žemyn, kol nusileidęs į vieną iš jų išneria iš miško į prieš akis atsivėrusią aukštapelkę, per kurią, kažkuo primenantis Medžių lajų taką, nutiestas plūduriuojantis tiltelis.

    Pasivaikščiojimas piliakalnio viršumi trunka ilgiausiai. Ne todėl, kad ši atkarpa ilga – tiesiog einant viršuje įrengtu taku atsiveria vienas už kitą gražesni vaizdai, dėl kurių praradęs laiko pojūtį ne vienas lankytojas prisėda pasigėrėti vaizdais ar tiesiog mėgaujasi buvimu čia ir dabar.


    https://nesedeknamuose.lt/atvirukas-...niu-aukstumos/
    Tą straipsnį 2020.06.01 d. perspausdino didžioji internetinė žiniasklaida
    Delfi.lt https://www.delfi.lt/keliones/po-lie....d?id=84418117
    15min.lt https://www.15min.lt/pasaulis-kisene...ko-642-1326278

    Komentuoti:


  • Romas
    replied
    VSTT 2020.04.20
    Vasarą - daugiau lankomų vietų saugomose teritorijose
    Gamtos mėgėjai laukia vasaros, tikėdamiesi, kad karantino situacija Lietuvoje pasibaigs ir jie galės aktyviau keliauti po nacionalinius ir regioninius parkus. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, nuosekliai vykdydama projektus „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“(I, II), šią vasarą lankytojams atvers dar daugiau objektų saugomose teritorijose.
    (...)

    Pagal minėtus projektus sutvarkyti, pritaikyti lankymui daug piliakalnių: tai Apuolės piliakalnis Skuodo rajone, Pakalniškių piliakalnis Kauno marių regioniniame parke, Naujosios Rėvos piliakalnis Neries regioniniame parke. Čia įrengti nauji laiptai, pavėsinės, regyklos, nuo kurių atsiveria kraštovaizdžių perspektyvos. Prie Kačėniškės piliakalnio Sirvėtos regioniniame parke įrengtas naujas pažintinis takas.
    Dar keli žinomi Dzūkijos nacionalinio parko piliakalniai – Merkinės ir Liškiavos – naujai tvarkomi ir, tikėtina, pasitiks lankytojus kitais metais.

    https://vstt.lrv.lt/lt/naujienos/vas...e-teritorijose

    Komentuoti:


  • R.D.
    replied
    Tema apie piliakalnius ir jiems daromą žalą transporto priemonėm:

    KPD informacija / 15min.lt
    Keturračiai – XXI amžiaus grėsmė piliakalniams
    https://www.15min.lt/pasaulis-kisene...ms-642-1303406

    Atšilus orams, sujudus motociklų, keturračių transporto priemonių savininkams, grėsmė iškyla ir gražiausiuose gamtos kampeliuose stūksantiems piliakalniams. Nors kultūros paveldo objektų tipinės lankymo taisyklės draudžia važinėti kultūros paveldo objektų teritorijose ne keliais ir statyti jas tam tikslui neskirtose ar atitinkamais ženklais nepažymėtose vietose, pasirodo, vis dar pasitaiko neatsakingų vairuotojų, apgadinančių piliakalnius. Padaroma žala jų kultūriniam sluoksniui, kuris šlaituose yra labai negiliai, o suardžius velėną formuojasi erozijos židiniai ir kyla grėsmė nuslinkti šlaitams.
    Komentuoja architektas Aurimas Vengris, kuris suprojektavo daugelio piliakalnių infrastruktūros elementų ir archeologas dr. Gintautas Zabiela, kuris turbūt daugiausiai ištyrės Lietuvoje piliakalnių.

    Komentuoti:


  • Romas
    replied
    Sutvarkytas Naujosios Rėvos piliakalnis Neries regioniniame parke RP (Vilniaus r.)
    Įrengti suolai, iškirsti krūmai, atnaujinti laiptai

    Palyginimui - foto 2017.08


    Naujos nuotraukos

    Komentuoti:


  • Riedis
    replied
    Parašė Romas Rodyti pranešimą
    15min.lt 2019.11.10
    Kitąmet bus tvarkomi Liškiavos ir Merkinės piliakalniai
    Įdėtas skelbimas CVPP, pirkimo numeris: 467902

    Liškiavos piliakalnio ir alkakalnio tvarkymo ir pritaikymo lankymui tvarkomieji statybos ir tvarkybos (tvarkomieji paveldosaugos) darbai.

    Tvarkomieji paveldosaugos (tvarkybos) darbai:

    Liškiavos pilies pietvakarinio bokšto liekanų (un.k. 1751) restauravimo, konservavimo, apsaugos priemonių įrengimo ir remonto darbai, taip pat apsaugos priemonių (konservavimo darbai) nuo mechaninės erozijos įrengimas: pėsčiųjų takų, terasuotų takų, akmeninių laiptų įrengimas, paviršinės erozijos židinių panaikinimas.

    Tvarkybos darbų metu numatyti tvarkomos teritorijos restauravimo darbai – kraštovaizdžio formavimo kirtimai. Tvarkomųjų statybos darbų metu numatytas esamos automobilių stovėjimo aikštelės dangos kapitalinis remontas, naujos automobilių stovėjimo aikštelės statyba. Numatytas akmenų grindinio dangos aikštelių įrengimas ir kt.

    Schema https://pirkimai.eviesiejipirkimai.l...asp?PID=493175

    Techniniame projekte taip pat yra vietos vaizdų iš XXa.
    Paskutinis taisė Riedis; 2020.01.24, 08:31.

    Komentuoti:


  • laimutis
    replied
    Prie Puziniškio piliakalnio kuris yra Ignalinos rajone Aukštaitijos Nacionalinio parko teritorijoje pirmą kartą teko pabuvoti prieš kokius 20 metų. Tada tiltas tarp Linkmeno ir Asalnykščio ežerų buvo medinis visiškai sulūžęs. Kalvos šlaitai statūs, piliakalnis apaugęs pušimis ir beržais.











    Paskutinis taisė digital; 2020.01.03, 21:02.

    Komentuoti:


  • Riedis
    replied
    Kiek žiūrėjau pirkimų dokumentus, tai plano dalis nutiesti naują pakilimo taką ne pačiu Vytauto kalnu (kur dabar išpuvę vienoje pusėje ir išmintas šalia takas) , o pratęsiant krantinę per gretimą kalvą.

    https://pirkimai.eviesiejipirkimai.l...asp?PID=488117

    Nuorodoje 4 priedas .zip

    Komentuoti:


  • Romas
    replied
    Miškininkas.eu 2019.12.17
    Tvarkys Birštono piliakalnį
    Nemuno kilpų regioniniame parke, kurio lankytojai džiaugiasi šiemet atidarytu Birštono apžvalgos bokštu netoli Škėvonių atodangos, neužilgo iš naujo bus pritaikyta lankymui dar viena parko vertybė – Birštono piliakalnis, dar vadinamas Vytauto kalnu. Jo laiptai ir kita infrastruktūra jau yra avarinės būklės, griovos tarp piliakalnio ir gyvenvietės šlaitai apaugę krūmais, gausu vėjovartų, dėl to numatyti daliniai kirtimai. Iš krūmų vyrauja lazdynai, alksniai, o žolinės dangos po jais praktiškai nėra, todėl susidaro sąlygos kalno šlaitų erozijai. Ketinama iškirsti sergantį kaštoną, pušį nulaužta viršūne, du baltalksnius bei medžius, kurie užgožia vaizdus iš viršutinių apžvalgos taškų į Nemuną.

    Birštono kurorto piliakalnis yra intensyviai lankomas, tačiau laiptai, takai, atraminės sienutės jau stipriai nusidėvėję. Kadangi pakopos vietomis sutrešusios, formuojasi takai greta jų, o tai sudaro sąlygas kalno šlaitų erozijai. Stačiašlaitį piliakalnį ardo ir šaltinis bei dėl geologinių procesų atsiradusios įgriovos. (...)

    Pagal projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (I etapas)“ vyks Birštono piliakalnio tvarkymo darbai. Projekto užsakovas – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) kartu su Nemuno kilpų regioninio parko direkcija.

    http://miskininkas.eu/tvarkys-birsto...ptus-ir-takus/

    Komentuoti:


  • laimutis
    replied
    Utenos raj. Daugailių piliakalnis, 1947 m.



    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

    Komentuoti:


  • Romas
    replied
    15min.lt 2019.11.10
    Kitąmet bus tvarkomi Liškiavos ir Merkinės piliakalniai

    Kitąmet bus tvarkomi gausiai keliautojų lankomi Dzūkijos nacionaliniame parke esantys Liškiavos ir Merkinės piliakalniai.

    Merkinės piliakalnyje bus nuimti senieji mediniai laiptai, naujus norima įrengti kitoje piliakalnio pusėje, taip pat numatyti pėsčiųjų takai, apžvalgos aikštelė, pietinėje pašlaitėje atsiras ugniavietė, suoliukai.
    Prie piliakalnio ketinama atnaujinti informacines rodykles, įrengti originalų skaidrų stendą su piešiniu, vaizduojančiu piliakalnio vaizdą istoriniu gyvavimo laikotarpiu. Be kita ko, bus vykdomi ir kraštovaizdžio formavimo kirtimai, kad nuo apžvalgos aikštelių atsivertų ne tik Nemuno ir Merkio santaka, bet ir kitos panoramos.

    Liškiavoje bus tvarkoma piliakalnio teritorija nuo pilies pietvakarinio bokšto liekanų iki dvarvietės. Numatyta šį bokštą sutvarkyti – restauruoti.
    Teritorijoje bus įrengti pėsčiųjų takai, laiptai, taip pat piliakalnio ir dvarvietės tarpukalnėje norima įrengti edukacinę erdvę su informaciniais stendais, rodyklėmis, ugniaviete ir specialiu edukaciniu, meniniu simboliu. (...)
    Prie Liškiavos piliakalnio, kaip ir Merkinėje, suplanuoti kraštovaizdžio formavimo kirtimai: bus kertami krūmai, siekiant atverti užgožtas paveldo objekto dalis. Šalia abiejų piliakalnių taip pat planuojama įrengti ir lankytojų skaičiuotuvus, kad būtų galima stebėti jų srautą.

    https://www.15min.lt/pasaulis-kisene...ai-642-1229776

    Komentuoti:

Working...
X