Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Naujamiestis

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • R.D.
    replied
    pafotkinsiu forumui. O šiaip fotkinu "tvarkauvilnius" reguliariai - kai kada sutvarko problemas, kai kada ignoruoja. Žinoma, čia ne tik savivaldybės problema, o daugelio institucijų, bet mane žiauriai užknisa jų chaltūra miesto tvarkymo politikoje. Kartais atrodo ne sau vaikščiuoti projektuoja, o kažkam iš kitos planetos, kurie nėra žmonės.
    Dar, beje, kažkoks veikėjas furume rašė, kad tipo viešosios tvarkos skyrius turi mažai lėšų. Jo... jeigu turėtų 1mln. jie nieko nepakeistų, nes šiandien jie užsiima pasėkmių šalinimų, o priežasties savivaldybė net spręsti nebando.

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied
    Sveikintina R.D. iniciatyva. Kaip savo hobio fotografuoti apraiška.Tik klausimas, ką tas duos? Visi, kas už tai atsakingas, žino ir mato. Ir visiems, atvirai kalbant, PX
    Dėl to GPM'o. Ar tikrai čia didžiausia problema? R.D. teisus, daug kur nereikia didelių lėšų. Atrodo, kad Vilnius pateko į "Kupčinsko suktuką". Doras meras nuvarys miestą visiškai. O tada jau, kai net patys stilingiausi ir daugiausia pasiekę nebegalės be guminių batų nueiti iki savo džipo (su lengvuoju auto jau nepravažiuosi), tada išrinks "gelbėtoją-ūkininką"

    Komentuoti:


  • R.D.
    replied
    Kadangi nukrypote nuo temos, tai norėčiau šiek tiek apie Naujamiesčio problemas. Žadu greitu metu nufotografuoti situaciją (SoulMulticast panašiai darė šioje temoje). Esminės problemos tokios:
    1) Kadangi daug pastatų yra klasicistinių ir t.t., įtrauktų į paveldo registrus (kai kurie ne, dėl kažkokių aplnkybių), tai daugelis fasadų yra tiesiog siaubingai nuniokoti perdažymais ir pan. nesąmonėm (geras pvz. yra Basanavičiaus g. situacija), stiklo paketais (žinoma, skirtingų apvadų spalvų);
    2) Tik pastaruoju metu savivaldybė pradėjo kažą daryti aplinkos tvarkyme: kai kur perklojo šaligatvius, kai kur kelio dangą (Naugarduko g.), viešos erdvės kuriamos, bet iki to, ką verslas padarydavo savo aplinkoje (geras pvz. Maxima Naugarduko g., ar LIDL Žemaitės g.), tiek ir tenkino miestą.
    3) Daugelyje vietų šaligatvių būklė yra tragiška, o kai kur taip idiotiškai suklota, kad turbūt girti darė;
    4) Katastrofiškas Šopėno g. etapas nuo stoties. Dar pastatai šiaip sau, bet šaligatviai ir negebėjimas suvokti, kad žmonės negali vaikščioti per medžių apvedimus, kurie neturi grotelių... Be to, visas stoties eismo reguliavimas (ypač sankryžoje: Sodų/Šopeno/Stoties/Seinų) yra kažkas fenomenalaus.
    5) Kelio dangų būklė Naujamiestyje šiaip nėra labai prasta, tačiau štai Panerių g. yra svarbi visam autobusų esimui iš stoties ir į stotį, o būklė ir negebėjimas ją sureguliuoti yra kažkas tokio.
    6) Daug tuščių pramoninių ir smulkaus verslo (dažniausiai garažiukai) vietų, kuriuos kada nors gal bus užstatytos. Tikėkimes.
    7) Namų kiemai. Naujamiestis šiuo aspektu tikrai prastoje būklėje, nes daug kur net kietos dangos nėra, normalesnių šaligatvių arba apskirtai nėra šaligatvių iki namų ir per žemę reikia klampoti. Apie viešas erdves žmonėms, ar aikšteles vaikams iš vis nekalbu, išskyrus pavienes KSIL nesąmones. Savivaldybė tokiais atvejais nieko nedaro, o atsako savo mantra: dalyvaukite kaiminyjų programoje. Tipo, šaligatvį iškloti reikia kaiminyjų...
    8) Medinukų kvartalai. Gaila, bet tik dalis jų sutvarkoma. Geras pvz. yra Algirdo/Panerių/Švitrigailos kvartale esantys medinukai, kur kai kurie atgyjo antram gyvenimui, bet ten dar iki šiol kai kas neturi nei vandentiekio, nei kanalizacijos. Dar dalis pastatyti ant kapinyno. Arba medinių namų eilė Kauno g. ties Švitrigailos gatve.

    Vienu žodžiu, problemų daug Naujamiestyje kaip ir visame Vilniuje. Kai kas galėtų būti išsprendžiama be didelių lėšų, bet savivaldybė šiai dienai net negalvoja taip ir marinuoja procesą.

    Aleksio, jeigu taip nutiktų, tai tie miesteliai, kuriuos čia kažkas pagyrė, būtų skylių, nes jie gyvena neblogai dėl to, kad čia, Vilnius, vilniaus regione yra sukuriama:
    https://madeinvilnius.lt/verslas/vil...oc-salies-bvp/
    Paskutinis taisė R.D.; 2019.03.15, 11:25.

    Komentuoti:


  • Aleksio
    replied
    Parašė Evier Rodyti pranešimą
    Sutikčiau, pavyzdžių ką reiktų tvarkyt galima pilna pateikt. Šiuo atveju net kai kurie mažesni miesteliai, kalbant apie visumą, atrodo net geriau nei Vilnius. Bet viskas pamažu daroma, darbai nestovi. Ar galima viską paspartint - čia kitas klausimas.
    Galima - pakanka palikti Vilniuje 100% surenkamo GPM.

    Komentuoti:


  • Resutas
    replied
    Parašė Evier Rodyti pranešimą
    Sutikčiau, pavyzdžių ką reiktų tvarkyt galima pilna pateikt. Šiuo atveju net kai kurie mažesni miesteliai, kalbant apie visumą, atrodo net geriau nei Vilnius. Bet viskas pamažu daroma, darbai nestovi. Ar galima viską paspartint - čia kitas klausimas. Vilniaus plotas labai didelis.
    Čia gal net ir idėja būtų, sukurtį atvirą nepriklausomą problemų detalų sąrašą ir sekti progresą.

    Komentuoti:


  • Evier
    replied
    Sutikčiau, pavyzdžių ką reiktų tvarkyt galima pilna pateikt. Šiuo atveju net kai kurie mažesni miesteliai, kalbant apie visumą, atrodo net geriau nei Vilnius. Bet viskas pamažu daroma, darbai nestovi. Ar galima viską paspartint - čia kitas klausimas. Vilniaus plotas labai didelis.

    Komentuoti:


  • Milwaukee
    replied
    Nereik net lygintis, apsileidimas bado akis kiekvienam kampe, ypac stoties zona, Pylimo gatve. Kur kazka padare privatus verslas, ten matyt, o daugiau nieko. Turizmas auga, pagalves mokescius imam, uz stovejima eurus renkam, o elementariu saligatviu plyteliu pakeist per N metu negalim. Apie pesciuju zonu platinimus, ar eismo draudimus net kalba neina.

    Komentuoti:


  • Resutas
    replied
    Reikia lygintis su geriausiais pavyzdžiais, ne blogesniais. Tik taip galima tobulėti.

    Komentuoti:


  • Evier
    replied
    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
    Tai kokios problemos? - pasiūlyk namo šeimininkui daug-daug pinigų, nupirk tą namą, vietoje jo pastatyk gražų šiuolaikinį pastatą.
    Patinki tu man, Aleksio. Visada kokį perliuką numeti.
    Tik staiga dėl trobelių pradėta važiuoti ant manęs, nors net ne aš užsiminiau apie jas.

    Komentuoti:


  • Evier
    replied
    Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
    Ir dar, kad jau mane visiškai prakeiktumėte. Lietuviai pasižymi rytiečiams būdinga savybe netvarkyti, tiesiog laikyti apleistas viešąsias erdves. Pvz.ar jūs matėt kokios šiukšlių dėžės Katedros aikštėje?
    Čia ir prakeikinėt neverta. Gal tiesiog pažiūrėk šį video iki galo ir dar kartelį apsvarstyk viską:
    https://m.youtube.com/watch?v=Ic_-RbgY3Vw
    Nežinau kaip dar galima Lietuvoj skųstis dėl tvarkos.

    Komentuoti:


  • Aleksio
    replied
    Parašė Evier Rodyti pranešimą
    Mane iš tiesų labai stebina, ant kiek žmogus turi neturėti ambicijų, kad gyventų miesto centre, kasdien matytų dygstančius modernius biurus, prabangias mašinas, stilingus sėkmingus žmones, bet pats gyventų lūšnoj tarp viso to, o tokių Šnipiškėse ir šiaip centre pilna, nors galėtų parduot ir visiems būtų tik geriau.
    Tai kokios problemos? - pasiūlyk namo šeimininkui daug-daug pinigų, nupirk tą namą, vietoje jo pastatyk gražų šiuolaikinį pastatą.

    Komentuoti:


  • Milwaukee
    replied
    Jei i ta nameliuka idet siek tiek investiciju, jis netgi papuostu Vilniu. Vis geriau nei koks nors stiklainis. Net langai ne plastikiniai. Respect.

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied
    Niekas negali paneigti, kad Vilniuje matome, cituoju Evier, "dygstančius modernius biurus, prabangias mašinas, stilingus sėkmingus žmones". Kaip kad jų yra Sofijoje, Tiranoje, Skopjėje ir netgi Kišiniove. Kaip kad yra puikios architektūros pavyzdžių Green Hall, Swedbankas, you name it, visi žinom.
    Bet tai yra pavieniai objektai, kurie neperlaužia bendro klaikaus vaizdo. Tai kaip burna, kur 3 dantys yra pačios brangiausios keramikos, o likę visiškai išpuvę.
    Ir dar, kad jau mane visiškai prakeiktumėte. Lietuviai pasižymi rytiečiams būdinga savybe netvarkyti, tiesiog laikyti apleistas viešąsias erdves. Pvz.ar jūs matėt kokios šiukšlių dėžės Katedros aikštėje?

    Komentuoti:


  • Evier
    replied
    Ne manęs klausk, kam parduot, šioje temoje yra labiau besipiktinančių tomis trobelėmis.
    Ir nelabai aš kuo švaistaus, tik sakau tai, ką matau gatvėje.
    Paskutinis taisė Evier; 2019.03.15, 08:36.

    Komentuoti:


  • Ginthus
    replied
    Parašė Evier Rodyti pranešimą
    Mane visada pralinksmina, kai kažkas mano požiūrį prilygina socializmui, gan ironiška.
    Šiaip ar taip, man irgi nėra gražu tokios “puošmenos” mieste. Nereik ir iki Aušros vartų grūstis, jų pilna visame mieste. Bet o ką padarysi? Mane iš tiesų labai stebina, ant kiek žmogus turi neturėti ambicijų, kad gyventų miesto centre, kasdien matytų dygstančius modernius biurus, prabangias mašinas, stilingus sėkmingus žmones, bet pats gyventų lūšnoj tarp viso to, o tokių Šnipiškėse ir šiaip centre pilna, nors galėtų parduot ir visiems būtų tik geriau.
    Bet yra mieste ir daug gerų dalykų, neapsiverstų liežuvis Vilniaus pavadinti “zhopa”, kad ir kaip kartais piktintų tam tikri akis badantys minusai.
    Parduoti kam? Be tų pačių dangoraižių vystytojų daugiau niekas kapeikos nepasiūlys, tai ir laukia kol iki jų daeis. Gal tamsta dar per mažai pagyvenęs ant žemės realybėje, tai ir švaistaisi skambiais žodžiais apie prabangą ir sėkmę.

    Komentuoti:


  • Evier
    replied
    Mane visada pralinksmina, kai kažkas mano požiūrį prilygina socializmui, gan ironiška.
    Šiaip ar taip, man irgi nėra gražu tokios “puošmenos” mieste. Nereik ir iki Aušros vartų grūstis, jų pilna visame mieste. Bet o ką padarysi? Mane iš tiesų labai stebina, ant kiek žmogus turi neturėti ambicijų, kad gyventų miesto centre, kasdien matytų dygstančius modernius biurus, prabangias mašinas, stilingus sėkmingus žmones, bet pats gyventų lūšnoj tarp viso to, o tokių Šnipiškėse ir šiaip centre pilna, nors galėtų parduot ir visiems būtų tik geriau.
    Bet yra mieste ir daug gerų dalykų, neapsiverstų liežuvis Vilniaus pavadinti “zhopa”, kad ir kaip kartais piktintų tam tikri akis badantys minusai.

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied
    Evier: šita problema neišsisprendžia jau 30 metų. Ir tik blogėja padėtis. Pažiūrėk, kaip atrodo namai aplink Aušros vartus, einant nuo stoties. Aptrupėję, apgriuvę, .
    Riešais Halę “parkelis” - trūksta žodžių. Ir tai pats centras.
    ”Rožinių akinių talibano” reakcija tai tiesiog cool. “Eiki vemt kitur” - maždaug, nejuodinkit šviesios socializmo tikrovės

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Parašė Uptown Rodyti pranešimą
    Vilniaus centro kontrastai. Gynėjų g.
    200 m. nuo seimo, 50 m. nuo Nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos, 25 m. nuo Vilniaus Vartų, ir ~1 m. nuo Lukiškių kalėjimo.
    BMW dar visai neblogas, ir kateris priekaboje matosi - nebiedni žmonės gyvena.

    Komentuoti:


  • Evier
    replied
    Parašė R.D. Rodyti pranešimą

    Dar pilna visokių medinių sandeliukų ir kitokio mėšlo, kurį dar bando saugoti kažkokie veikėjai, bet užtai kažkoks ufonautas forume rašė: "[...] ką tik žiūrėjau kelis video, kur užsieniečiai lygina vaizdą Lietuvoje su Skandinavija per google maps ir neatsistebi skirtumais, kurie minimalūs."

    Tu gal eik pats pasižiūrėk akių nedraskęs, arba praplėsk akiratį ir apsilankyk kituose Lietuvos miestuose, maloniai nustebsi. Tokie komentarai rodo tik tavo paties neišmanymą, toliau Vilniaus nieko nematai.
    Kitas dalykas, jei taip akis bado trobelės, kurių nenori parduot, matyt, labai patogiai gyvenantys gyventojai, tiek Šnipiškėse, tiek aplinkui, ir daugiau nieko gero Vilniuj nematai, tai gaila. Nors negaila, vemk tu kur nori ir ant ko nori, ką sėkmingai ir darai. O šita problema anksčiau ar vėliau išsispręs.

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied
    Parašė Justin Rodyti pranešimą

    Kadangi esu ne kartą ir ne du buvęs Prištinoje, tai galiu patvirtinti, kad tavo teiginys apie Prištiną yra vertas š***.
    Va va, prasideda. Gerai, Priština atrodo blogiau, žinau. Ar nuo to Vilnius jau tapo gražesnis?

    Komentuoti:

Working...
X