Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Visaginas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Visaginas

    Istorija
    "Dabartinėje Visagino teritorijoje anksčiau buvo tik keli kaimai. Pradėjus Ignalinos AE statybas, pradėti kurti ir naujo miesto planai. 1975 m. vasarą jėgainės statybininkai atvilko ir prie pirmųjų daugiabučių namų pamatų pastatė didžiulį riedulį, kurio kontūrai daug kam primena Lietuvą. Šis riedulys tapo kertiniu miesto akmeniu, o diena (rugpjūčio 10), kai jis čia buvo pastatytas, paskelbta miesto gimimo diena.

    Sniečkus (tuometinis Visaginas) buvo plečiamas, kadangi Ignalinos AE galėjo turėti net keturis reaktorius. Dalis suplanuoto miesto taip ir liko nepastatyta. 1977 m. Sniečkus miesto tipo gyvenviete.

    Atgavus nepriklausomybę buvo įkurta Visagino savivaldybė, suteiktos miesto teisės. Grąžintas Visagino pavadinimas – toks pavadinimas buvo vieno iš kaimų, stovėjusių šioje vietoje iki juos griaunant ir statant miestą.

    Nepriklausomybės laikotarpiu mieste pradėti rengti Country muzikos festivaliai Visagino country, pastatytos šventovės stačiatikiams ir katalikams.

    Miestas buvo tapęs populiariu dėl žemų būstų kainų, todėl nemažai pensijinio amžiaus žmonių persikeldavo gyventi į Visaginą.

    1995 m. Visaginui suteiktos miesto teisės. 1996 m. liepos 26 d. Prezidento dekretu patvirtintas miesto herbas."

    Buvau ten vakar. Įspūdis neįtikėtinas: idealus miestas, viskas tvarkinga ir gražu, aš apšalęs. Patvirtinant, pridedu fotoreportažą:
    http://picasaweb.google.ru/nmfotografija/VISAGINAS



    Daugiau informacijos:
    http://lt.wikipedia.org/wiki/Visaginas

    #2
    Dėkui, pakeitei mano nuomonę apie Visaginą, niekad nebuvau, bet maniau ten labai prastas miestas, o dabar žiūriu, kad ir tie daugiabučiai, bet svarbiausia tvarkinga, o dar tie pušynai... Tik klausimas ar ten susišnekėsi lietuviškai?

    Comment


      #3
      Esu buvęs Visagine, tačiau man maži miesteliai visi kažkuo panašūs..didelio įspūdžio, taip sakant, nepaliko. O ką norėjau pasakyt, tai kad turiu dvi labai fainas klasiokes iš Visagino Kas įdomiausia, kad jos kalba su laaabai stipriu rusų akcentu, bet rusiškai nemoka - mokosi kartu su visais

      Comment


        #4
        O man truputi kitaip, tai gana didelis(ir aišku jauniausias) miestas, kuris turi mažo miestelio(pvz. Utena) dvasią ir nuotaiką.
        Žmonės ramūs, patenkinti, bendraujantis ir labai teigiami.

        Comment


          #5
          kadangi turiu kaima keletas kilometru nuo visagino tai tik galiu pritarti - miestas kaip reta Lietuvoje svarus, sutvarkytas, ir paliekantis gera ispudi. Jei ne pats jo dydis ir tautine sudetis - visiskai noreciau tokiam gyventi

          Comment


            #6
            Visagine buvau tik du kartus, bet uzteko susidaryt gero miesto ivaizdziui. Del miesto infrastrukturos ir plano - tai 10/10. Viskas padaryta, kad butu patogu gyventi: gerai isdestytos mokyklos, darzeliai, kino teatrai, baseinai. Dideli zalieji plotai, vaiku zaidimu aiksteles, pesciuju alejos...
            Del lietuviskumo, tai tiesa, kad Visagine susisnekesi tik rusiskai. Is berods 6 mokyklu, 1 yra lietuviska (taciau ten moksleiviai tarpusavy snekasi tik rusiskai).
            Zodziu, Visaginas Lietuvoj yra tarsi atskira respublika. Ten seimo arba prezidento rinkimuose niekas nedalyvauja

            Comment


              #7
              Siap is dalies man ten baisu ir buti del garsiojo cernobilio

              Comment


                #8
                Kokio dar Černobylio?

                Comment


                  #9
                  Turėjo omeny, kad IAJ šalia. Nesąmonė. "Vilko bijai, į mišką neeik".
                  Įdomus faktas, didelis ir puikus miestas išaugo mažiausios dalelės(atomo) deka

                  Comment


                    #10
                    Atsarga gėdos nedaro gal ir gražus krastas bet jau ten gyventi tai tikrai ne gyvenčiau ir da viena kart buvau ir užteko man baimes dozes

                    Comment


                      #11
                      Parašė simas Rodyti pranešimą
                      Atsarga gėdos nedaro gal ir gražus krastas bet jau ten gyventi tai tikrai ne gyvenčiau ir da viena kart buvau ir užteko man baimes dozes
                      Tipo tu dėl atstumo?
                      Tai sako žmogus, kuris būna apie 100km nuo reaktoriaus.
                      Jei kas(neduok Dieve) visai Lietuvai ir pusei Europos būtų "šakutės".

                      Comment


                        #12
                        Visaginas, kaip ir Elektrėnai, kelia neypač malonius jausmus...
                        ______________
                        The Division Bell

                        Comment


                          #13
                          Pačiam Visagine, ko gero, žemiausias radiacijos lygyje Lietuvoje, kadangi didelė dalis radiacijos į aplinką patenka per kaminus, o likusi dalis, kuri patenka per aušinamą vandenį išmetamą į Drukšių ežerą, nusėda ežero dumbliname dugne.

                          Comment


                            #14
                            gal simas mano, kad prie Visagino yra černobylis? :d

                            Comment


                              #15
                              Ne manau bet ka tu zinaj visko gali buti ir sita pabaisa reikia kuo greičiau uždaryti

                              Comment


                                #16
                                Parašė Hunte-r Rodyti pranešimą
                                gal simas mano, kad prie Visagino yra černobylis? :d
                                Skėlei!
                                Geografai būtų apstulbę
                                Gal čia visai ir ne Visaginas, o užmaskuota Pripietė? Beje, panaši

                                Comment


                                  #17
                                  Nu jeigu jam ten būnant adrenalinas plūsta į kraują Tai ką gali žinot ką mano. kai pasižiūri "klausimėlį" irgi daug naujų dalykų sužinai...

                                  Comment


                                    #18
                                    Siame mieste taip pat vyksta statybos, ju nedaug bet kazkas vyksta.

                                    Prekybos ir Pramogu Centras "Domino" neuzilgo turetu atidaryti.



                                    Gyvenamojo namo rekonstrukcija.



                                    Naujos staciatikiu cerkves statyba.



                                    Mieste yra dar keletas statybu, apie jas kita karta.
                                    Veliau, kai netingesiu bus ir daugiau sio miesto nuotrauku.
                                    Lithuanian Top 5 tallest buildings
                                    1. Europa Tower 126 m. 33 f.
                                    2. Pilsotas 112 m. 34 f.
                                    3. Arfa 100 m. 29 f.
                                    4. Helios City Tower A 96 m. 27 f.
                                    5. Europe Square Apartments 95 m. 27 f.

                                    Comment


                                      #19
                                      Na ka jau atidare Visagino mieste prekybos centra. Domino stai keleta nuotrauku.

                                      Stai ir pats perkybos centras, reklamu ant fasadines puses mazai, bet parduotuviu viduje tikrai kur kas daugiau. Siaip tokio prekybos centro Visaginui senei jau reikejo o jo statyba uztruko lb ilgai. Toje vietoje kiek girdejau net svarste statyti mini akropoli, bet kaip matome ju planai nepasiteisino... einam i vidu...


                                      Tik iejus i vidu vaizdas toks..



                                      Pagal pavadinima, ant lubu kabo domino zaidimo kaladeles



                                      Toliau be einant pasitinka ispudingas fontanas, dabar maciau vaizdas kiek kitoks nes aplinkui pastategrazius kreslus ko gero bus kokia kavine... Gal kita karta pafotkinsiu, jei kam idomu bus.



                                      Lithuanian Top 5 tallest buildings
                                      1. Europa Tower 126 m. 33 f.
                                      2. Pilsotas 112 m. 34 f.
                                      3. Arfa 100 m. 29 f.
                                      4. Helios City Tower A 96 m. 27 f.
                                      5. Europe Square Apartments 95 m. 27 f.

                                      Comment


                                        #20
                                        Visagino miestas is Aukstaitijos viesbucio.





                                        Toklumoje matosi miesto stadionas kuriame kasmet vyksta Visagino kantri.







                                        Prekybos centras Domino



                                        Jei kam bus idomu padarysiu ir daugiau miesto nuotrauku.
                                        Lithuanian Top 5 tallest buildings
                                        1. Europa Tower 126 m. 33 f.
                                        2. Pilsotas 112 m. 34 f.
                                        3. Arfa 100 m. 29 f.
                                        4. Helios City Tower A 96 m. 27 f.
                                        5. Europe Square Apartments 95 m. 27 f.

                                        Comment

                                        Working...
                                        X