Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Metro

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Al1 Rodyti pranešimą
    Pinigai nemokami? Ar apie mažus procentus kalbi? Tegul būna net su priemoka, bet kreditus reikia grąžinti su visu kūnu, ne tik procentus. Metro nėra tas projektas, kuris duotų pelną ir galima būtų grąžinti kreditą grynai komerciniu pagrindu. Tai investicija į infrastruktūrą ir gyvenimo kokybės pagerinimą. Tačiau kreditą vis tiek reikės grąžinti. Jei rašai apie nemokamus pinigus kaip ES lėšas, tai kodėl už jas net autobusų ir troleibusų nenuperkama? Ar jie nereikalingi? Ar metro linija viską išspręs ir nereikės autobusų su troleibusais?
    Rašau apie kreditus. Miestas turi skaičiuoti ne tik bilietus, bet ir kiek gyventojų galėtų padaugėti, kiek įmonių atsirasti - papildomoms pajamoms. Kiek susitaupytų nuo begalinio kelių tinklo plėtimo, sumažėjusio sergamumo sumažinus taršą. Elementariai mažėtų apkrovimas esamoms VT rūšims. Aš nebandau teigti, kad apsimoka - tiesiog per daug rėkaujančių be jokių duomenų.

    Comment


      Nu tai ir aš apie tą patį, kiek miestas gautų iš gero VT. Bet jo gerinimas neturi būti virš galimybių ribų. Nereikia skraidyti padebesyse. Pirmiausia reikia sutvarkyti tą, ką turime. Deja, gi nieko nedaroma metu metais, tik svaigstama apie panacėja - tai tramvajų, tai metro. Nes tiems, kas apie tai kalba būdami valdžioje rūpi tik otkatų, kyšių ir kitokio pasipelnijimo galimybė imantis didelių projektų. Jie vis tiek nesinaudoja VT ir nesinaudos jokiu ten metro.

      Comment


        Parašė Al1 Rodyti pranešimą
        Nu tai ir aš apie tą patį, kiek miestas gautų iš gero VT. Bet jo gerinimas neturi būti virš galimybių ribų. Nereikia skraidyti padebesyse. Pirmiausia reikia sutvarkyti tą, ką turime. Deja, gi nieko nedaroma metu metais, tik svaigstama apie panacėja - tai tramvajų, tai metro. Nes tiems, kas apie tai kalba būdami valdžioje rūpi tik otkatų, kyšių ir kitokio pasipelnijimo galimybė imantis didelių projektų. Jie vis tiek nesinaudoja VT ir nesinaudos jokiu ten metro.
        Didelis, sudėtingas projektas nėra lygu padebesiai. Jei visi taip galvotų, tai šiandien vaikščiotume su vyžom. Skaičiai. Kiek kainuos, iš viso, ir kiek grįš - tiesiogiai ir netiesiogiai. Aš be abejo esu prieš likusios šalies stekenimą įsikalant kosmodromą, bet tiesiog būkim diskretiški.

        Comment


          Parašė Al1 Rodyti pranešimą
          Nu tai ir aš apie tą patį, kiek miestas gautų iš gero VT. Bet jo gerinimas neturi būti virš galimybių ribų. Nereikia skraidyti padebesyse. Pirmiausia reikia sutvarkyti tą, ką turime. Deja, gi nieko nedaroma metu metais, tik svaigstama apie panacėja - tai tramvajų, tai metro. Nes tiems, kas apie tai kalba būdami valdžioje rūpi tik otkatų, kyšių ir kitokio pasipelnijimo galimybė imantis didelių projektų. Jie vis tiek nesinaudoja VT ir nesinaudos jokiu ten metro.
          Nemačiau, kad kas nors sakytų, jog nereikia investuoti į turimą VT. Tą reikia ir būtina daryti. Tačiau tą darant reikia galvoti ir apie ateitį. Ar antžeminis viešasis transportas gali pilnai patenkinti visus žmonių poreikius? Ar jis bus pajėgus konkuruoti su autonominiais automobiliais?

          Visi suprantam, kad metro nėra trijų metų projektas. Jeigu manom, kad po 40 metų bus jo poreikis, tai apie jį rimtai pradėti šnekėti reikia jau dabar. Ir ne tik šnekėt, bet ir imtis konkrečių veiksmų. Kitu atveju arba vysimės nuvažiuojantį viešojo transporto "traukinį" arba būsim nevykėlių tarpe pagal VT galimybes.

          Žiūrėkime kiek kitaip. Šiandien yra labai paprasta skatinti VT naudojimą ribojant asmeninius automobilius ir tą darant remiantis tarša, triukšmu ar pan. Tačiau tai nėra ilgalaikiai jų minusai. Taršos klausimą sprendžia jau dabar elektromobiliai. Jų kiekio problemą (pvz. parkavimo ir t.t.) jau netolimoje ateityje spręs autonominiai automobiliai. Spūsčių problemos ilguoju laikotarpiu taip pat bus išspręstos automatizavimo pagrindu. Kokį tuomet pranašumą turės VT prieš automobilį? Aš galiu sugalvoti tik vieną pagrindinį itin didelį minusą: individualizavimo trūkumas (neatveža nuo durų iki durų). Ar metro sugebėtų konkuruoti? Taip ir tik dėl greičio. Net jeigu mieste nebeliktų kamščių, požeminis tiesus kelias vis tiek bus greitesnis už važinėjimą kampais automobiliu. Juolab, kad metro neturi jokių papildomai trukdančių faktorių (pėsčiųjų ir pan.). O gal metro irgi nebesugebės konkuruoti?

          Comment


            Autonominiai automobiliai tolimos ateities reikalas. Elektromobiliai irgi gražus mitas kol kas. Kol kas nėra ir nebus jų greito paplitimo, nes akumuliatoriai yra nesaugūs, nepatikimi, neekologiški ir brangūs. Viena, kai dabartiniame etape vienoje ar kitoje nedidelėje turtingoje šalyje jie perkami masiškai, ir visai kas kita, kai jų prireiks visiems planetoje. Iš kur brangūs (nes nėra pakankamai daug) resursai akumuliatoriams? Saulės energetiką kada jau žadėjo, o kaip nėra taip nėra rimtos alternatyvos, nors saulės elemetai gaminami ir statomi, tačiau jie nėra konkurencingi. Greičiau tai pasižaidimas, o ne rimta alternatyva. Kada jie darys rimtą įtaką elektros gamybai, neaišku. Taigi, elektromobiliams plintant, elektros reikės gaminti dar daugiau. Ir beveik su tokiu pat naudingumo koeficientu kaip ir dabar tiesiogiai deginant benziną, dujas automobilio variklyje. Tik tiek, kad taršos židinys bus ne mieste, o už jo ar pakraštyje.
            Yra dar viena automobilių problema - parkavimo vietų trūkumas bei spūstys gatvėse ir jokie elektromobiliai to neišspręs.

            Pirmiausia reikia sutvarkyti esamą VT ir tik po to pradėti galvoti apie naują. Dabar gi esamu visiškai nesirūpinama, svaigstama apie ateitį. Ateitis aplamai niūri, nes Lietuva emigruoja ir išmiršta. Todėl blogiau nei dabar su transporto spūstimis per daug nebus. Todėl ir porai dešimtmečių į priekį pilnai pakanka esamos sistemos sutvarkymo.
            Paskutinis taisė Al1; 2016.10.14, 19:25.

            Comment


              Parašė Al1 Rodyti pranešimą
              Autonominiai automobiliai tolimos ateities reikalas. Pirmiausia reikia sutvarkyti esamą VT ir tik po to pradėti galvoti apie naują. Dabar gi esamu visiškai nesirūpinama, svaigstama apie ateitį. Ateitis aplamai niūri, nes Lietuva emigruoja ir išmiršta. Todėl blogiau nei dabar su transporto spūstimis per daug nebus. Todėl ir porai dešimtmečių į priekį pilnai pakanka esamos sistemos sutvarkymo.
              Ateities reikalas? Jau dabar miestuose važinėja autonominiai automobiliai. Autonominės sistemos yra prieinamos plačiajai masei. Tavo ta tolima ateitis ateis greičiau, negu spėsi mirktelėti.

              Ką aš manau? Manau, kad tu esi tiesiog per daug suinteresuotas esamos sistemos status-quo išlaikymui, todėl negebi objektyviai pažvelgi į tendencijas technologijų, kurios padarys tiesiog revoliuciją transporte. Ir ta revoliucija skaudžiausiai palies tuos, kurie jos neįžvelgdami suinvestuos į praeities technologijas, kurios niekada jiems nebeatsipirks.

              Tokias investicijas gali daryti tu pats su savo pinigais. Jeigu nori investuoti mano pinigus (aka visų miestiečių), tai mažų mažiausiai turėsi pažiūrėti 10-čiai metų į priekį. Ir tą padaryti objektyviai.

              Comment


                Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                Tokias investicijas gali daryti tu pats su savo pinigais. Jeigu nori investuoti mano pinigus (aka visų miestiečių), tai mažų mažiausiai turėsi pažiūrėti 10-čiai metų į priekį. Ir tą padaryti objektyviai.
                Kas pasikeitė Vilniuje per 10 metų? - galima sakyti, nieko. Net gamtinėmis dujomis varomi autobusai važinėjo prieš 25 metu (po to jie buvo dingę iš maršrutų). Net per 30 metų nieko naujo net pasaulinių mastu - akumuliatoriniai autobusai vis dar mažumoje.
                Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                Comment


                  Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                  Visi suprantam, kad metro nėra trijų metų projektas. Jeigu manom, kad po 40 metų bus jo poreikis, tai apie jį rimtai pradėti šnekėti reikia jau dabar.
                  Labai dvelkia entuziazmu dabartinės situacijos kontekste. Lietuviams rūpi kaip šią dieną pinigų turėti, o ne kas bus po 40 metų. Kai neturėsime kur dėti pinigų, galėsime užsiimti kuo tik nori.
                  Paskutinis taisė andyour; 2016.10.14, 19:35.

                  Comment


                    Parašė Emigraves Rodyti pranešimą
                    Gyvename unikaliame laikotarpyje, kai pinigai yra nemokami - tereikia turėti idėjų ir pasiskaičiuoti. Aš pvz nežinau, koks būtų tiksliai naudos/kaštų balansas įgyvendinus tokį projektą. Bet ir nerašinėju straipsnių, kad tai nesąmonė ar kad išganymas, kaip daro docentas.
                    Vilniaus savivaldybė negali pasiskolinti pinigų labiau būtinoms reikmėms. Kiek kainuos metro bilietas? 2eur?
                    Paskutinis taisė andyour; 2016.10.14, 19:40.

                    Comment


                      Parašė andyour Rodyti pranešimą
                      Labai dvelkia entuziazmu dabartinės situacijos kontekste. Lietuviams rūpi kaip šią dieną pinigų turėti, o ne kaip po 40 metų bus. Kai neturėsime kur dėti pinigų, galėsime užsiimti kuo tik nori.
                      Dar labai svarbu, kad metro linijos būtų pagal fengšui linijas. Ir aišku vagonai taip pat turi atitikti fengšui postulatus - spalva, forma, sėdynių išdėstymas
                      Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                      Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                      Comment


                        Parašė Emigraves Rodyti pranešimą
                        Gyvename unikaliame laikotarpyje, kai pinigai yra nemokami - tereikia turėti idėjų ir pasiskaičiuoti. Aš pvz nežinau, koks būtų tiksliai naudos/kaštų balansas įgyvendinus tokį projektą. Bet ir nerašinėju straipsnių, kad tai nesąmonė ar kad išganymas, kaip daro docentas.
                        Jei pinigai nemokami, kodėl vis dar važinėja vos bepasivelkančios Brėžnevo laikų Škodos? Nuo paskutinio Solarių pirkimo jau virš 10 metų praėjo. Su autobusais irgi pan. situacija, infrastruktūra apleista. O visa tai bet kokiu atveju reikia atnaujinti ir naudoti ŠIANDIEN nepaisant ar kažkada bus metro/tramvajus ar ne.
                        Flickr

                        Comment


                          Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                          Kas pasikeitė Vilniuje per 10 metų? - galima sakyti, nieko. Net gamtinėmis dujomis varomi autobusai važinėjo prieš 25 metu (po to jie buvo dingę iš maršrutų). Net per 30 metų nieko naujo net pasaulinių mastu - akumuliatoriniai autobusai vis dar mažumoje.
                          Prieš 5 metus elektromobiliai buvo vos vos judantys. Šiandien didžiosios šalys galvoje apie vidaus degimo variklių atsisakymą pilnai. Prieš 5 metus tu galėjai pasvajoti apie autonominį automobilį. Šiandien nuvažiuoti nuo Vilniaus iki Klaipėdos galima praktiškai nepalietus vairo. Ir tą padaryti su elektromobiliu.

                          Parašė andyour Rodyti pranešimą
                          Labai dvelkia entuziazmu dabartinės situacijos kontekste. Lietuviams rūpi kaip šią dieną pinigų turėti, o ne kas bus po 40 metų. Kai neturėsime kur dėti pinigų, galėsime užsiimti kuo tik nori.
                          Jo, turi vieną puikų pavyzdį, kaip reikia galvoti apie šiandieną, o ne rytojų. Daugiabučių kiemai su 5 vietomis trims žiguliams. Nes gi kam galvoti apie ateitį, jeigu šiandien niekas žigulių neturi. Tai su tokiu argumentu galiu tik ate ate pasakyt

                          P.S. Aš esu už tą transporto rūšį, kuri neš naudą ir po 30 metų, ypač jeigu į ją investuosim daug. O daug investuoti reikės bet kuriuo atveju: jeigu norėsim plėsti dabartinę sistemą arba diegti naują rūšį.

                          Comment


                            Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                            Jei pinigai nemokami, kodėl vis dar važinėja vos bepasivelkančios Brėžnevo laikų Škodos? Nuo paskutinio Solarių pirkimo jau virš 10 metų praėjo. Su autobusais irgi pan. situacija, infrastruktūra apleista. O visa tai bet kokiu atveju reikia atnaujinti ir naudoti ŠIANDIEN nepaisant ar kažkada bus metro/tramvajus ar ne.
                            Zuokas gi žadėjo išnaikinti troleibusus, tai gal VT parko direkcija nežinioje.

                            Comment


                              Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                              Jo, turi vieną puikų pavyzdį, kaip reikia galvoti apie šiandieną, o ne rytojų. Daugiabučių kiemai su 5 vietomis trims žiguliams. Nes gi kam galvoti apie ateitį, jeigu šiandien niekas žigulių neturi. Tai su tokiu argumentu galiu tik ate ate pasakyt

                              P.S. Aš esu už tą transporto rūšį, kuri neš naudą ir po 30 metų, ypač jeigu į ją investuosim daug. O daug investuoti reikės bet kuriuo atveju: jeigu norėsim plėsti dabartinę sistemą arba diegti naują rūšį.
                              Man geriau nauji ir ekologiški autobusai dabar, nei metro po 40 metų Bet net ir tam nėra pinigų, kas dabar veikia ir patikrinta, atsiperka.
                              Nesu prieš investicijas, nes jos kuria darbo vietas ir prisideda prie vartojimo. Klausimas, ar mes galime gauti 100% finansavimą metro linijai?
                              Paskutinis taisė andyour; 2016.10.14, 19:47.

                              Comment


                                Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                Prieš 5 metus elektromobiliai buvo vos vos judantys. Šiandien didžiosios šalys galvoje apie vidaus degimo variklių atsisakymą pilnai. Prieš 5 metus tu galėjai pasvajoti apie autonominį automobilį. Šiandien nuvažiuoti nuo Vilniaus iki Klaipėdos galima praktiškai nepalietus vairo. Ir tą padaryti su elektromobiliu.
                                Tai nėra viešasis transportas.
                                Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                Jo, turi vieną puikų pavyzdį, kaip reikia galvoti apie šiandieną, o ne rytojų. Daugiabučių kiemai su 5 vietomis trims žiguliams. Nes gi kam galvoti apie ateitį, jeigu šiandien niekas žigulių neturi.
                                Mažiau vietos automobilių parkavimui - mažiau noro nupirkti automobilį - didesnis viešojo transporto poreikis - švaresnė gamta.
                                Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                                Comment


                                  Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                  Ateities reikalas? Jau dabar miestuose važinėja autonominiai automobiliai. Autonominės sistemos yra prieinamos plačiajai masei. Tavo ta tolima ateitis ateis greičiau, negu spėsi mirktelėti.

                                  Ką aš manau? Manau, kad tu esi tiesiog per daug suinteresuotas esamos sistemos status-quo išlaikymui, todėl negebi objektyviai pažvelgi į tendencijas technologijų, kurios padarys tiesiog revoliuciją transporte. Ir ta revoliucija skaudžiausiai palies tuos, kurie jos neįžvelgdami suinvestuos į praeities technologijas, kurios niekada jiems nebeatsipirks.

                                  Tokias investicijas gali daryti tu pats su savo pinigais. Jeigu nori investuoti mano pinigus (aka visų miestiečių), tai mažų mažiausiai turėsi pažiūrėti 10-čiai metų į priekį. Ir tą padaryti objektyviai.
                                  Kur tie autonominiai važinėja? Nesek pasakų. Kol kas tik eksperimento tvarka. Ir kas iš to pasikeis, kad bus vien tik autonominiai automobiliai? Gal jie taps bendro naudojimo? Abejoju. Kažkiek gal bus, bet nedaug. Gatvėse vietos ir parkinguose daugiau vietos atsiras? O jei visą VT pakeistume autonominiais bendro naudojimo automobiliais, gatvės dar labiau užsikimštų nei dabar. Nes automobilis, nesvarbu koks jis būtų, net ir veždamas tiek keleivių kiek jame vietų, užims daugiau vietos nei autobusas, tramvajus ar troleibusas.

                                  Comment


                                    Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                    Prieš 5 metus elektromobiliai buvo vos vos judantys. Šiandien didžiosios šalys galvoje apie vidaus degimo variklių atsisakymą pilnai. Prieš 5 metus tu galėjai pasvajoti apie autonominį automobilį. Šiandien nuvažiuoti nuo Vilniaus iki Klaipėdos galima praktiškai nepalietus vairo. Ir tą padaryti su elektromobiliu.
                                    Be to elektros energijos generaciją reikės didinti kelis kartus. Žodžiu, tai tolimos ateities perspektyvos ir labai miglotos. Jei švino akumuliatorių gamybai švinas yra ribotas resursas, tai elektomobilių akumuliatoriams reikia kur kas retesnių ir brangesnių resursų. Kol nėra masinio poreikio, tol jie pigesni, kai tik išaugs, tai kainos irgi šoktels. Ir gausis, kad automobilis bus nekonkurencingas automobiliui su vidaus degimo varikliu. Be to naftos lobistai taip lengvai nepasiduos ir kaišios pagalius į ratus.

                                    Jo, turi vieną puikų pavyzdį, kaip reikia galvoti apie šiandieną, o ne rytojų. Daugiabučių kiemai su 5 vietomis trims žiguliams. Nes gi kam galvoti apie ateitį, jeigu šiandien niekas žigulių neturi. Tai su tokiu argumentu galiu tik ate ate pasakyt

                                    P.S. Aš esu už tą transporto rūšį, kuri neš naudą ir po 30 metų, ypač jeigu į ją investuosim daug. O daug investuoti reikės bet kuriuo atveju: jeigu norėsim plėsti dabartinę sistemą arba diegti naują rūšį.[/QUOTE]

                                    Troleibusai ir yra ta rūšis, kuri neš ateityje naudą. Pirmiausia aš siūlau iš jų išspausti tai, ką galima, o tik po to kalbėti apie naujas rūšis. Todėl neiškreipinėk mano minčių paistalais apie užsikonservavimą ir nežiūrėjimą ateitin. Aš kaip tik ir žiūru ir sakau, kad elektromobiliai dar negreitai atsiras masiniame vartojime. Lietuvoje jų yra apie 700 berods.

                                    Comment


                                      Parašė andyour Rodyti pranešimą
                                      Man geriau nauji ir ekologiški autobusai dabar, nei metro po 40 metų Bet net ir tam nėra pinigų, kas dabar veikia ir patikrinta, atsiperka.
                                      Nesu prieš investicijas, nes jos kuria darbo vietas ir prisideda prie vartojimo. Klausimas, ar mes galime gauti 100% finansavimą metro linijai?
                                      Niekas nekalba apie VT atnaujinimą dabar vs. metro po 40 metų. Eina kalba, kad reikia žiūrėt į perspektyvas. Dabartinį VT reikia atnaujinti, tačiau tą reikia daryti protingai, o ne investuojant į troleibusus vien dėl to, kad kažkam patinka juos kiekvieną dieną fotografuoti.

                                      Kitaip tariant paaiškink troleibusų entuziastui, kad netolimoje ateityje nereikės laidų, kabelių, ūsų ir vairuotojų...

                                      Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                      Tai nėra viešasis transportas.
                                      Mažiau vietos automobilių parkavimui - mažiau noro nupirkti automobilį - didesnis viešojo transporto poreikis - švaresnė gamta.
                                      Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                                      Kur tie autonominiai važinėja? Nesek pasakų. Kol kas tik eksperimento tvarka. Ir kas iš to pasikeis, kad bus vien tik autonominiai automobiliai? Gal jie taps bendro naudojimo? Abejoju. Kažkiek gal bus, bet nedaug. Gatvėse vietos ir parkinguose daugiau vietos atsiras? O jei visą VT pakeistume autonominiais bendro naudojimo automobiliais, gatvės dar labiau užsikimštų nei dabar. Nes automobilis, nesvarbu koks jis būtų, net ir veždamas tiek keleivių kiek jame vietų, užims daugiau vietos nei autobusas, tramvajus ar troleibusas.
                                      Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                                      Be to elektros energijos generaciją reikės didinti kelis kartus. Žodžiu, tai tolimos ateities perspektyvos ir labai miglotos. Jei švino akumuliatorių gamybai švinas yra ribotas resursas, tai elektomobilių akumuliatoriams reikia kur kas retesnių ir brangesnių resursų. Kol nėra masinio poreikio, tol jie pigesni, kai tik išaugs, tai kainos irgi šoktels. Ir gausis, kad automobilis bus nekonkurencingas automobiliui su vidaus degimo varikliu. Be to naftos lobistai taip lengvai nepasiduos ir kaišios pagalius į ratus.

                                      Troleibusai ir yra ta rūšis, kuri neš ateityje naudą. Pirmiausia aš siūlau iš jų išspausti tai, ką galima, o tik po to kalbėti apie naujas rūšis. Todėl neiškreipinėk mano minčių paistalais apie užsikonservavimą ir nežiūrėjimą ateitin. Aš kaip tik ir žiūru ir sakau, kad elektromobiliai dar negreitai atsiras masiniame vartojime. Lietuvoje jų yra apie 700 berods.
                                      Tesla yra pranešusi, kad po 4-5 metų autopilotas bus išvystytas tiek, kad tai nebebus eksperimentinė technologija. Kartu su tuo jie planuoja pradėti vystyti automobilio "nuomos" sistemą, kuomet tu moki ne 30 tūkst. dolerių už automobilį, o 100 dolerių per mėnesį už jo abonementą. Ir važiuoji kur reikia, kiek reikia ir kada reikia. Poreikio savo automobiliui nebelieka visiškai. Negana to, jeigu ir turėsi savo automobilį, jį galėsi nesunkiai išnuomoti tokiai sistemai ir iš to uždirbinėti pinigų.

                                      Nebeliks poreikio parkingams prie kiekvieno prekybos centro, kiekvieno verslo centro etc. Atvažiavai, išlipai, automobilis nuvažiavo kur jam reikia ką nors kitą pervežti.

                                      Tai nebėra tolima ateitis. Tesla masiniu būdu pardavinėja elektromobilius, kurie turi autopiloto funkcijas, kurios su kiekvienais metais plečiamos paprasčiausiu softo atnaujinimo būdu. Uber neseniai pradėjo naudoti SAVO autopiloto sistemą miestuose realiai vežiojant žmones. Google jau yra sukūrusi savo prototipinį automobilį, kuris užima tiek vietos, kiek Smart.

                                      Kol jūs orgazmuojat apie romantiškai linguojančius troleibusus su vairuotoju priekyje, tol pasaulis eina link visiškai individualaus autonominio transporto. Jūs tą pramiegosit - jūsų bus bėda.

                                      Tik po 20 metų neverkit, kad VT kokybė prasta, žema, niekas juo nesinaudoja... o gi žinau, kad tikrai verksit ir kaltinsit kažką kitą, o ne save, kad nenumatė netolimos ateities.

                                      P.S. Turbūt menka naujiena, kad labiausiai naujovėms priešinasi tie, kurie nuo jų "nukenčia" labiausiai: entuziastai, vairuotojai ir pan.

                                      Comment


                                        Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                        P.S. Turbūt menka naujiena, kad labiausiai naujovėms priešinasi tie, kurie nuo jų "nukenčia" labiausiai: entuziastai, vairuotojai ir pan.
                                        Nesu transporto entuziastas ir vairuotojas-profesionalas, bet esu prie visokius autonominius automobilius ir net automatines pavarų dėžes.
                                        Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                                        Comment


                                          Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                          Nesu transporto entuziastas ir vairuotojas-profesionalas, bet esu prie visokius autonominius automobilius ir net automatines pavarų dėžes.
                                          Tai gerai, kad tu neturi galios (tikiuosi) priimti sprendimų, kurie nulems viešojo transporto ar tiesiog transporto ateitį

                                          Comment

                                          Working...
                                          X