Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Viešasis transportas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Tuo metu kaip tik visokie pasaulio užkampiai irgi pradėjo kažkiek padoriau gyvent ir pajautė industrializacijos džiaugsmą. Neoliberalizmas susijęs nebent tuo, kad sparčiai iškėlinėjo gamybą kas labai prisidėjo prie besivystančio pasaulio gerovės.
    Iškėlinėjo į trečiąsias pasaulio šalis, kurios gamino/a pigų šlamštą su integruotu planned obsolence ir impossible to repair by design. Prisidėjo prie ekonominės gerovės aplinkos naikinimo kaina, taip, būtent. Lengva industrializuotis, kai external costs yra aplinka.

    Comment


      Parašė mantasm Rodyti pranešimą

      Po miestą važinėjant kuro ne tiek daug susidegina. O važiuojant už miesto... Su dabartiniu VT pasirinkimas būtų tik tarp nevažiavimo ir važiavimo vistiek. Be to neretai važiuojant su pilnesniu ekipažu net ir su tokia kaina automobilis gali būti visai ekonomiška.

      Ne paskutinėj vietoj ir automobilio pasirinkimas. Jei visiems labai rūpėtų kuro sąnaudos - gatvėse nebūtų pilna didelių daug kuro valgančių automobilių. Yra daug kur taupyt ir nepersėdant į VT ar išvis atsisakant važiavimo kažkur.
      Su viskuo ką sakote sutinku, tik momentas - tie dideli automobiliai kartais ekonomiškumo prasme lenkia tuos senus kompaktiškus Kolega turi 2018-tų (ar tai vėlesnį, dabar tiksliai nepamenu) SUV'ą, tai sąnaudos mieste trečdaliu mažesnės nei mano 2014-tų sedane. Nieko keisto, kai variklis 1.1L.

      Comment


        Parašė gerietis Rodyti pranešimą

        Kodėl neįpirks, jei pinga ir dar atpigs?
        By 2025 Goldman thinks supply will more than triple from 2021 levels, outstripping demand by 23%. The oversupply, it forecasts, will push spot prices down from $53,982 a tonne, its estimate for this year’s average price, to $11,000.
        2025-aisiais, o po to?

        Click image for larger version

Name:	37628986-1602206626981885.png
Views:	264
Size:	30,2 kB
ID:	2097972

        Comment


          Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą

          Kažkaip jau labai sudėtingai žiūrite į tas problemas. Gal esate per jautrus? Nes negaliu sutikti nei su vienu punktu.

          - Štai ko jau ko niekada nesupratau, tai kontrolierių baimės. Kiek kartų mane buvo pagavę (daugiausiai studentavimo laikais, bet ir recently buvo kartų buvo pagavę, dėl mano žioplumo), tai niekada nebuvo jokio diskomforto - ramiai nueini į autobusiuką, surašo protokolą, po 15 min laisvas, namie per 5 min apmoki. Jokių antrankių nededa ​ Ir iš viso, nesuprantu to požiūrio, kur transliuoja kai kurie žmonės facebook'e/forume - "įeidami uždaro visas duris, tikrina". O kaip kitaip turėtų įeiti, palikti kad galima būtų išlipti?​ Jeigu ką, mane yra tikrinę Varšuvoje, tai iš principo negaliu pasakyti kad kuo skyrėsi nuo to kas pas mus Vilniuje. Taip pat daugiausiai stambūs vyrai su registratoriais, taip pat užblokuoja duris, kad neišliptum.

          Nebent čia kokia bendrai, bet kokių pareigūnų baimė, tada gal galėčiau suprasti. Bet su tokia paranoja gyventi tai nežinau, turėtų būti sunku.
          Bet tai man pikta tai, kad tie kontrolieriai yra kaip jokia kita institucija, kuri asocijuojasi išimtinai su baudimu. Lyg tai patys gyvenime nedaro jokių kitų pažeidimų. Ir kaip reikėtų jaustis man, grynakraujui lietuviui, kai tave, kad ir per neapdairumą, atspausdindamas protokolą, tarsi srutomis galvą apipila koks nors rusišku akcentu vapantis diedas ar bobelė, kuri pati dingus kieno nors kačiukui Fb parašo "Skelbimus klijuokit", t.y. pati skatina daryti nusižengimą iš nežinojimo. Dar baisu tai, kad ta programa, per kurią surašomi protokolai - aš nežinau kaip ji valdoma ir per kur atidaroma - ar per Internet Explorer, Google Chrome ir kt. - kiek bandžiau pats rasti kaip ten prisijungti ir pats ką nors nubausti - nu niekaip nepavyko, tikrai gerai apsaugota sistema. Dar šlykštu tai, kad tie kontrolieriai baudžia tave asmeniškai tik todėl, kad nesi jų giminaitis. Kiek teko girdėti, jie tik pasako, kaip sumokėti, bet niekada nepamini, kad jei jautiesi teisus, gali ginčyti protokolą teisme - praktikoje yra keleivių, kurie laimėjo prieš SĮSP`ą. Jei jie pagautų savo be bilieto važiuojančio pusbrolio anūką ar jo sugyventinę - tikrai paleistų be protokolo ir ašarų akyse. Taip išeina, reikia susigiminiauti su visais Lietuvos institucijų pareigūnais, turinčiais prieigą prie ANR, nes dabar tave baudžia tik todėl, kad nepažįsta tavęs asmeniškai iš anksčiau, tu jiems esi š vietoje - apipila tave pamazgomis ir išvaro lauk, nepasakę adreso, kur patys gyvena, kad galėčiau smulkiau pasiaiškinti, ar mano veiksmai buvo tyčiniai, ar bent pasiūlytų po darbo nuvažiuoti į sodybą pasikalbėti apie protokolą (™ - prokuroras Kunigėlis). Ir dar baisu tai, kad tu gali tapti kontrolieriumi, net jei pats kažkuomet, dar kaip keleivis esi baustas už važiavimą be bilieto. T.y. kažkada tave, mokyklinuką per užmaršumą verkdamą išsitempę iš troleibuso, o dabar tu pats įsidarbini ir jau užimi dominuojančią rolę - anksčiau kažkas skriaudė tave - dabar jau tu virkdai kitus, t.y. nemeilė gimdo nemeilę. Vis tiek įrašas apie tai lieka, ir, net jei neužkirs kelio gauti rimtesnių pareigų VSD, vis tiek jie yra tie, kurių dėka į tavo biografiją amžiams lieka įrėžtas įrašas apie tai, kad neva "neturėjai bilieto", nors realiai gal tikrai pamiršai, ar pasižymėjai, o sekančią stotelę privažiavome greitai ir jie galvoja, kad tu pasižymėjai, kai pamatei juos. galiausia, jau metų metus nė vienas kontrolės išrašytas protokolas nefigūruoja viešai prieinamame žemėlapyje https://maps.ird.lt/map/, pasirinkus "Administraciniai nusižengimai". Taip, suprantu, kad tas dokumentas automatiškai suformuotą numerį turi, tačiau aš laikau, kad jei man surašytas protokolas nefigūruoja šiame žemėlapyje, tai aš negaliu laikyti jo legitimiu - kodėl policijos, savivaldybės paskirtos baudos kone visada patenka į žemėlapį, o kontrolierių - nei vienos? Ir dar ciniška tai, kaip atrodo tas staliukas tame autobusiuke šalia spausdintuvo - pilnas šūsnis lapų, maždaug "Čia spausdinsim protokolus", paprasčiau - daužysim širdis nepažįstamiems, nedraugams, negiminėms ir t.t. Jei tas augalotas diedas pagautų savo žmoną, teoriškai jis turi nusišalinti, jei kyla įtarimų, kad jis gali būti šališkas, bet praktikoje taip gi nebus. galiausiai, jei sakėte, kad antrankių jie neuždeda, tai kodėl tuomet negali pasiųsti jų ir eiti savais keliais? Gaudys? Net policija ką nors padeda, išgelbėja, o šitie, kaip sakė liutass, dirba gyvenimo dugną pasiekę žmonės, kurie visą savo nesėkmingo gyvenimo pyktį išlieją ant per žioplumą pamiršusių ar tiesiog miesto svečių, užsieniečių, kurie nesuprato, kaip tinkamai viską pasižymėti. Ir, mano galva, visi kontrolieriai turėtų būti be žalingų įpročių - koks ne fasonas turėtų būti man, nė karto gyvenime nepabandžiusiam jokių rūkalų, jei man išlipti iš troleibuso palieptų jauna kontrolierė, kuri darbo vietoje, turėdama laisvą minutėlę, veipina? Pats mačiau, yra kažkokia jauna viena. Gerai, gal aš užmiršau prasitęsti bilietą, o jie naikina savo plaučius ir dar verčia tuo brudu kvėpuoti kitus. Kuris iš mūsų didesnis niekšas? Kas nubaus jį už tai, kad turi žalingą įprotį?

          P.S. Siūlau šiuos dalykus smulkiau aptarti mano "Nesąmonių ir kliedesių" temoje.
          Paskutinis taisė Kristupas0220; 2023.12.19, 20:22.

          Comment


            Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą

            Bet tai man pikta tai, kad tie kontrolieriai yra kaip jokia kita institucija, kuri asocijuojasi išimtinai su baudimu. Lyg tai patys gyvenime nedaro jokių kitų pažeidimų.
            Aš rimtai nesuprantu jūsų pretenzijų. Ir jūsų emocijų taip pat. Taip, kontrolierių funkcija yra gaudyti pažeidėjus, tai su kuo daugiau galėtų asocijuotis jų veikla, su čiulpinukų dalinimu?
            Keleivių kontrolė yra daroma visose civilizuotuose pasaulio šalyse ir dauguma žmonių problemų su tuo nemato. Nes suprise, jei nenori turėti su jais reikalų, tiesiog pasižymite bilietą ir viskas, galite ramiai važiuoti.

            Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą

            Dar šlykštu tai, kad tie kontrolieriai baudžia tave asmeniškai tik todėl, kad nesi jų giminaitis.
            Ne, baudžia todėl, kad važiavote be bilieto. Gal užtenka infantilizmo ir bandymo suversti kaltę kažkam kitam? Suaugę žmonės turi patys prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, be whataboutizmo.

            Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą

            <..> nepasakę adreso, kur patys gyvena, kad galėčiau smulkiau pasiaiškinti, ar mano veiksmai buvo tyčiniai
            Na čia tai tikrai būtų viršūnė, gal davai dar visus pažeidimą nufilmavusio liudininko duomenis, įskaitant adresą, perduodam nusižengėjui, kad tas galėtų po darbo nuvažiuoti pas tą niekadėją namo ir ramiai pasikalbėti? Jūs čia f'cking rimtai? Tikrai manote kad tai gera idėja?

            Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą

            T.y. kažkada tave, mokyklinuką per užmaršumą verkdamą išsitempę iš troleibuso, o dabar tu pats įsidarbini ir jau užimi dominuojančią rolę - anksčiau kažkas skriaudė tave - dabar jau tu virkdai kitus
            Armchair psychologist? Aš rimtai, tiesiog neturiu komentarų. Visas tekstas yra kažkokios nuoskaudos, traukimas iš piršto ir pyktis ant žmonių, kurie tiesiog dirba savo darbą ir neleidžia chaoso visuomenėje. Taip, darbas ne pats garbingiausias, bet jis reikalingas.

            Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą

            Siūlau šiuos dalykus smulkiau aptarti mano "Nesąmonių ir kliedesių" temoje.
            Ne, ačiū, nereikia. Nėra čia apie ką diskutuoti, nes sprendžiant iš jūsų minčių kratinio, turite rimtų problemų.

            Comment


              Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą

              Na čia tai tikrai būtų viršūnė, gal davai dar visus pažeidimą nufilmavusio liudininko duomenis, įskaitant adresą, perduodam nusižengėjui, kad tas galėtų po darbo nuvažiuoti pas tą niekadėją namo ir ramiai pasikalbėti? Jūs čia f'cking rimtai? Tikrai manote kad tai gera idėja?
              O kodėl kontrolieriai gali rašydami protokolą matyti nusižengėlio adresą (kurį ANR jiems automatiškai išmeta), o aš protokolą surašiusio pareigūno namų jau ne? Kai pažeidimų tiek daug, gal tikrai ne viską man paaiškino, tad kaip detaliau pasidomėti nusižengimo sudėtimi? Aš jei būčiau kontrolierius, tai per dieną pasistengčiau atsiminti nors kelių gražiau atrodančių pažeidėjų adresus, kad po darbo nuvykčiau pas juos aptarti bylos (bet bijau, kad anas slapčia pokalbį įrašys ir mano karjera žlugs lygiai kaip to Kunigėlio). Antra, juk bilietuką pamiršti gali ir kontrolieriaus giminaitis, man būtent įdomu, kaip tokiu atveju jie elgiasi, kaip derina interesų konfliktus? Man net sąžiningai žyminčiam bilietus kartais būna baisoka, kai jie įlipa - kai žinai, kad tave tikrina asmuo (prilyginamas valstybės tarnautojui), kuris rūko elektroninę cigaretę - kuom jis geresnis už mane? Taip, kontrolė ir turi dirbti savo darbą, bet jie turi būti nepriekaištingos asmenybės, nes tikrai nėra normalu, kai kitus bausti įgaliotas pareigūnas praeityje pats yra turėjęs administracinių nuobaudų (gal net už tą patį pažeidimą!). Buvo per 15min., kur jumoristas Mantas Stonkus išbando įvarius darbus, tai jis sakė, kad pats kažkada yra buvęs pagautas, tačiau pasididžiuodamas pabrėžė, kad "Dabar būsiu kitoje pusėje", t.y. nebe kaip keleivis, bet kaip kontrolierius, medžiojantis prasikaltėlius. Aš saugau savo reputaciją, todėl vairuoti kategoriškai atsisakau, o keliavimą VT irgi apribojau. Man AN protokolas būtų pasaulio pabaiga, jaučiu pasikarčiau. Geriau pasėdėsiu teismo salėje už klasioko persekiojimą.
              Dar kai kurių keleivių nekultūra, jaunimas dabar pamėgo susikėlinėti kojas ant priešais esančios sėdynės - vos kelis kartus mačiau vairuotoją sudrausminant tokius paršus. Pats irgi vienam neištvėręs pasakiau, paskui kažkas sėsis ant tos supurvintos vietos, maži vaikai viską liečia rankomis, paskui kiša jas sau į burną.
              ...

              Dar 2 netobulumai apie ne miesto autobusus - negalėjimas sekti judėjimo realiu laiku. Pvz. net tokios solidžios, rimtos įmonės kaip TOKS ar Kautra savo autobusuose neturi įmontuotų siųstuvų realiu laiku kaip miesto autobusai, kad matytum, ar autobusas truputį vėluos, ar nėra trasoje išvis (sugedo). Lauki kokiame vienkiemyje ir žinok, ar visgi sulauksi, ar kažkas atsitiko ir teks nakvoti po atviru dangumi.
              Antras dalykas - nenormalu, kai paprastose stotelėse (kur nėra bilietų kasų) vairuotojai vis dar priversti krapštytis su centais, studentų/neįgaliųjų/pensininkų pažymėjimais. Gal būtų galima kiekvienoje stotelėje pastatyti po terminaliuką (nedidelį aparačiuką, išduodantį kvitus)? Panašiai kaip su parkomatais, kur įmeti centus/įkiši kortelę ir sumokėta. Nes pasitaiko rečiau keliaujančių keleivių, kuriems kone akys ant kaktos iššoka, kai vairuotojas pasako, kad pas jį nusipirkti bilietą galima tik grynais. XXI amžius ir nepriima kortele! Kur bėgti išsigryninti?
              Paskutinis taisė Kristupas0220; 2023.12.19, 21:19.

              Comment


                Paskutinį kartą atsakysiu.

                Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą

                O kodėl kontrolieriai gali rašydami protokolą matyti nusižengėlio adresą (kurį ANR jiems automatiškai išmeta), o aš protokolą surašiusio pareigūno namų jau ne?
                Dėl to kad kontrolierius neturi motyvo po darbo nuvažiuoti pas jus ir jums vienokia ar kitokia forma atkeršyti, o jūs turite. Negi neakivaizdu?
                Na, tarkime, jūs pats nevažiuosite (gal jūs čia toks ramus ir principingas), bet pilna visokių narkomanų, kurie nuvažiuotų.

                Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą

                Kai pažeidimų tiek daug, gal tikrai ne viską man paaiškino, tad kaip detaliau pasidomėti nusižengimo sudėtimi?
                Neprisimenu kaip yra dabar, bet bent anksčiau ant jums išrašyto lapuko buvo visi tam skirti oficialūs kontaktai susisiekti ir išsiaiškinti detales. Ten pat buvo galima apskųsti sprendimą. Nors ir nesuprantu, kokias detales čia dar reikia aiškintis, nepažymėjote bilieto, už tai ir nubaudė.

                Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą

                Antra, juk bilietuką pamiršti gali ir kontrolieriaus giminaitis, man būtent įdomu, kaip tokiu atveju jie elgiasi, kaip derina interesų konfliktus?
                Už interesų konfliktą baudžiama. Ir nors šansų susekti nedaug, bet tai niekaip nepateisina jūsų nepažymėto bilieto.
                O interesų konfliktai yra, deja, visur - ir policijoje, ir teisėsaugoje, ir biurokratijoje. Greičiausiai, jie taip ir nebus niekada išspręsti, kol žmonių nepakeis robotai or smth. Bet net tada juos kažkas programuos ir prižiūrės. Bet kokiu atveju, tai kad teoriškai policininkas/kontrolierius tokioje pačioje situacijoje nenubaustų savo giminaičio, jūsų pažeidimo niekaip nepateisina. Todėl prisiimkite už tai atsakomybę, goddamit, kaip suaugęs.

                Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą

                Man net sąžiningai žyminčiam bilietus kartais būna baisoka, kai jie įlipa
                Tai jau supratau - jums ir po servisus važinėti stresas, ir dėl galimų baudų vairuoti bijote. O aš asmeniškai (kaip ir dauguma žmonių) nebijau nei policijos, nei kontrolės. Nes nepažeidinėju. O jei netyčia pažeidžiu - ramiai susimoku baudą, tuos kelius eurus. Oh well.

                Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą

                Taip, kontrolė ir turi dirbti savo darbą, bet jie turi būti nepriekaištingos asmenybės, nes tikrai nėra normalu, kai kitus bausti įgaliotas pareigūnas praeityje pats yra turėjęs administracinių nuobaudų
                Jei tokie šioje žemėje ir yra, tai tikrai neis dirbti į kontrolierius už jų vergiškus atlyginimus. Nes neįsivaizduoju žmogaus, kuris per gyvenimą nėra turėjęs nei vienos smulkios nuobaudos. Čia reikia, ko gero, būti atsiskyrėliu ir gyventi Labanoro girioje, kad nei karto gyvenime nepadaryti klaidos. Čia juk mes kalbame ne apie BK, o apie administracinius teisės pažeidimus.

                Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą

                Aš saugau savo reputaciją, todėl vairuoti kategoriškai atsisakau, o keliavimą VT irgi apribojau. Man AN protokolas būtų pasaulio pabaiga, jaučiu pasikarčiau. Geriau pasėdėsiu teismo salėje už klasioko persekiojimą.
                Na, tai jūsų asmeninės psichologinės problemos, ačiū kad jomis pasidalinote. Daugiau apie jas diskutuoti nematau prasmės.

                Comment


                  Parašė ifl Rodyti pranešimą

                  Sutinku. Prastai valdomoje sistemoje taip ir būtų.

                  Jeigu žiūrėt globaliai, o ne lokaliai, tai nemaža "disposable income" likusi žmonėms persėdus iš mašinų į VT dalis būtų išleista vartojimui vietinių prekių ir paslaugų, kas ne tik keltų labai jau menką vidaus vartojimą ir kurtų darbo vietas, bet pinigai grįžtų i biudžetą mokesčių pavidalu ir galėtų dotuoti regionų transportą. Dabar miestiečių pinigui išleidžiami importinėms prekėms: degalams ir automobiliams. Tas nei praktiška, nei patvaru ir stimuliacija ekonomikai minimali. Miestuose važinėti su privačiu auto yra taip pat efektyvu kaip Lietuvoje auginti bananus šiltnamiuose. Bet dėl kultūrinių priežasčių tai patapę standartu.

                  Nemokamas VT būtų nokautas visam automobilizmui miestuose. Ir nesvarbu, ar tai būtų autobusai, troleibusai ar tramvajai.
                  Nemokamas VT nokautas automobiliui nebūtų beveik jokiame mieste.

                  Sakykime, turime vakarų Europos miestą su labai išvystytu VT ir staiga tas miestas susigalvos padaryti nemokamą VT. Tai visas viešasis tiesiog patirs paralyžių, persipildys (nes tokio tipo miestuose jau dabar jis neblogai užpildomas), reikės žymiai daugiau transporto priemonių, vairuotojų, eksploatacijos išlaidos tik kils. Nekalbu apie milžiniškas investicijas į stočių didinimą, dubliuojančių maršrutų/ruožų tiesimą, tunelių kasimą ir pan. Tuo tarpu keliavimo kokybė nukris, nes transporte bus mažai vietos, stotys bus perpildytos, dėl persotinto tinklo mažiausi nesklandumai išaugs į didžiulius vėlavimus.

                  Pavyzdiniuose miestuose į VT investuojami milžiniški pinigai, ir nė vienas iš jų nesusigalvojo staiga atsisakyti visų pajamų iš bilietų mainais į galimą naujų keleivių antplūdį ir keliais kartais išaugusias išlaidas, kurias iš kažkur reikės padengti.

                  Bet juk Vilniuje automobilinių kelionė procentas žymiai didesnis už miestus su geru VT. Tai užsibrėžęs pasiekti tokią pačią kelionių VT dalį modaliniame pasiskirstyme, Vilnius turės daug smarkiau plėsti VT apimtį nei tie V. Europos miestai. Bet pas juos jau yra kažkoks pagrindas, stuburiniai maršrutai, bėginis VT, o pas mus praktiškai nuo nulio reikia viską kurti (išskyrus troleibusus). Tai neįtikėtinos apimties uždavinys, kurį finansuoti vien tik iš mokesčių mokėtojų pinigų yra neįmanoma.

                  Padarykime pirmiausia, kad visur būtų įmanomi mėnesiniai bilietai, kad būtų viena keleivio kortelė (ar bent jau 3) per visą Lietuvą nuo durų iki durų, kad vežėjai vieni su kitais konkuruotų savo kokybe ir netgi bandytų pritraukti žmones iš automobilių, kad būtų metinis apskrities/Lietuvos bilietas už X eurų, o tada jau bus galima kalbėti apie bilieto kainos mažinimą, o galų gale net ir panaikinimą. Bet garantuoju, kad net sumažinti metinio bilieto kainą 5 eurais yra nemenkas iššūkis (Vokietija už savo Deutschlandticket išlaidas skaičiuoja milijardais).
                  100 minčių – miestai, transportas ir idėjos

                  Comment


                    Parašė taccido Rodyti pranešimą

                    Nemokamas VT nokautas automobiliui nebūtų beveik jokiame mieste.

                    Sakykime, turime vakarų Europos miestą su labai išvystytu VT ir staiga tas miestas susigalvos padaryti nemokamą VT. Tai visas viešasis tiesiog patirs paralyžių, persipildys (nes tokio tipo miestuose jau dabar jis neblogai užpildomas), reikės žymiai daugiau transporto priemonių, vairuotojų, eksploatacijos išlaidos tik kils. Nekalbu apie milžiniškas investicijas į stočių didinimą, dubliuojančių maršrutų/ruožų tiesimą, tunelių kasimą ir pan. Tuo tarpu keliavimo kokybė nukris, nes transporte bus mažai vietos, stotys bus perpildytos, dėl persotinto tinklo mažiausi nesklandumai išaugs į didžiulius vėlavimus.

                    Pavyzdiniuose miestuose į VT investuojami milžiniški pinigai, ir nė vienas iš jų nesusigalvojo staiga atsisakyti visų pajamų iš bilietų mainais į galimą naujų keleivių antplūdį ir keliais kartais išaugusias išlaidas, kurias iš kažkur reikės padengti.

                    Bet juk Vilniuje automobilinių kelionė procentas žymiai didesnis už miestus su geru VT. Tai užsibrėžęs pasiekti tokią pačią kelionių VT dalį modaliniame pasiskirstyme, Vilnius turės daug smarkiau plėsti VT apimtį nei tie V. Europos miestai. Bet pas juos jau yra kažkoks pagrindas, stuburiniai maršrutai, bėginis VT, o pas mus praktiškai nuo nulio reikia viską kurti (išskyrus troleibusus). Tai neįtikėtinos apimties uždavinys, kurį finansuoti vien tik iš mokesčių mokėtojų pinigų yra neįmanoma.

                    Padarykime pirmiausia, kad visur būtų įmanomi mėnesiniai bilietai, kad būtų viena keleivio kortelė (ar bent jau 3) per visą Lietuvą nuo durų iki durų, kad vežėjai vieni su kitais konkuruotų savo kokybe ir netgi bandytų pritraukti žmones iš automobilių, kad būtų metinis apskrities/Lietuvos bilietas už X eurų, o tada jau bus galima kalbėti apie bilieto kainos mažinimą, o galų gale net ir panaikinimą. Bet garantuoju, kad net sumažinti metinio bilieto kainą 5 eurais yra nemenkas iššūkis (Vokietija už savo Deutschlandticket išlaidas skaičiuoja milijardais).
                    Talinas kažkaip išgyvena, o 83% taliniečių yra patenkinti esamo VT kokybe.

                    Comment


                      Parašė ifl Rodyti pranešimą

                      Talinas kažkaip išgyvena, o 83% taliniečių yra patenkinti esamo VT kokybe.
                      Dabar naujausių duomenų nerandu, bet vilniečiai 2019 metais viešąjį transportą vertino 8/10

                      Comment


                        Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                        Dabar naujausių duomenų nerandu, bet vilniečiai 2019 metais viešąjį transportą vertino 8/10
                        Labai gerai. Aš irgi vertinu panašiai 7 - 8 (aukštesniam balui per mažai dar dedikuotų A juostų, todėl auto užstringa kamsčiuose, kartu su nemokamumu pakeltų iki 9). O čia visi nevažinėjantys skundžiasi, koks jis blogas, ir todėl neįmanoma juo naudotis.
                        Paskutinis taisė ifl; 2023.12.20, 10:41.

                        Comment


                          Parašė ifl Rodyti pranešimą

                          Labai gerai. Aš irgi vertinu panašiai 7 - 8 (aukštesniam balui per mažai dar dedikuotų A juostų, todėl auto užstringa kamsčiuose, kartu su nemokamumu pakeltų iki 9). O čia visi nevažinėjantys skundžiasi, koks jis blogas, ir todėl neįmanoma juo naudotis.
                          Tai va, viskas gerai su tuo Vilniaus VT. Nieko nereikia tvarkyti. Naudotojai patenkinti. Teisingai savivaldybė daro. Kam čia leist be reikalo pinigus, jei ir taip viskas gerai.

                          Comment


                            Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                            Tai va, viskas gerai su tuo Vilniaus VT. Nieko nereikia tvarkyti. Naudotojai patenkinti. Teisingai savivaldybė daro. Kam čia leist be reikalo pinigus, jei ir taip viskas gerai.
                            Žinoma, galėtų tik kaip Paryžius padaryt daugiau pėsčiųjų gatvių. Automobilių srauto apribojimas senamiestyje buvo geras žingsnis teisinga walkable cities linkme. Pernelyg paprasta dabar pasistatyti automobilį prie pat durų.
                            Paskutinis taisė ifl; 2023.12.20, 11:51.

                            Comment


                              Parašė ifl Rodyti pranešimą

                              Labai gerai. Aš irgi vertinu panašiai 7 - 8 (aukštesniam balui per mažai dar dedikuotų A juostų, todėl auto užstringa kamsčiuose, kartu su nemokamumu pakeltų iki 9). O čia visi nevažinėjantys skundžiasi, koks jis blogas, ir todėl neįmanoma juo naudotis.
                              Jei netyčia neliktų supuvusių Škodų, tai ir visi 11-12 balų būtų. Laimei, kad miestų plėtra vyksta ne pagal būrų vertinimus. Nelaimei, Vilniaus atveju, idiotų savivaldybėje.

                              Comment


                                Parašė Nikas Rodyti pranešimą

                                Jei netyčia neliktų supuvusių Škodų, tai ir visi 11-12 balų būtų. Laimei, kad miestų plėtra vyksta ne pagal būrų vertinimus. Nelaimei, Vilniaus atveju, idiotų savivaldybėje.
                                Čia kam kritika? Miestiečiams, kuriems jau dabar patinka VT? Ar valdžiai, kuri padarė, kad tas VT, kuris yra dabar, pasirodo, būtų patrauklus juo besinaudojantiems?

                                Man labai džiugu, kad 80% žmonių, besinaudojančiu VT, juo džiaugiasi. Fenomenalus ir mane patį stebinantis rezultatas, sakyčiau.

                                Comment


                                  Parašė ifl Rodyti pranešimą
                                  Čia kam kritika? Miestiečiams, kuriems jau dabar patinka VT? Ar valdžiai, kuri padarė, kad tas VT, kuris yra dabar, pasirodo, būtų patrauklus juo besinaudojantiems?

                                  Man labai džiugu, kad 80% žmonių, besinaudojančiu VT, juo džiaugiasi. Fenomenalus ir mane patį stebinantis rezultatas, sakyčiau.
                                  Kas naudojasi - džiaugiasi, kas nesidžiaugia - nesinaudoja...

                                  Comment


                                    Ką reiškia naudojasi, nesinaudoja? Aš kai galiu, naudojuosi. Bėda, kad dažnai negaliu – nei stotelės priimtinu atstumu, nei maršrutai protingai sudėlioti, nei reisai pakankamai dažni. Kartais dar ir fiziškai netelpu. O automobilio bet kokiu atveju reikia, nes už Vilniaus ribų VT išvis neegzistuoja.

                                    Comment


                                      Parašė Kecal Rodyti pranešimą
                                      Ką reiškia naudojasi, nesinaudoja? Aš kai galiu, naudojuosi. Bėda, kad dažnai negaliu – nei stotelės priimtinu atstumu, nei maršrutai protingai sudėlioti, nei reisai pakankamai dažni. Kartais dar ir fiziškai netelpu. O automobilio bet kokiu atveju reikia, nes už Vilniaus ribų VT išvis neegzistuoja.
                                      Puiku, reikia plėsti VT pasiekiamumą ir maršrutus, kad ir jūs galėtumėte patogiai naudotis. Dėl automobilio už Vilniaus ribų sutinku, nes logiška, kad VT negali būti į visas įmanomas puses išsidraikius Vilniui.

                                      Aš kritikavau žmones, kurie vis tiek nesinaudoja VT, nors esama paslauga yra gera ar net geresnė nei su auto laiko atžvilgiu. Kokia nors Maksva yra idealus tokios mąstysenos pavyzdys. Turi nerealų metro, bet juo dalis žmonių nevažinėja, nes ne lygis. Geriau su auto 3h kamščiuose leist ir kitus nuodyt.
                                      Paskutinis taisė ifl; 2023.12.20, 12:20.

                                      Comment


                                        Parašė ifl Rodyti pranešimą

                                        Čia kam kritika? Miestiečiams, kuriems jau dabar patinka VT? Ar valdžiai, kuri padarė, kad tas VT, kuris yra dabar, pasirodo, būtų patrauklus juo besinaudojantiems?

                                        Man labai džiugu, kad 80% žmonių, besinaudojančiu VT, juo džiaugiasi. Fenomenalus ir mane patį stebinantis rezultatas, sakyčiau.
                                        Nepsaisant tokios apklausos netobulumo, šiuo atveju kritika VVT keleiviams, kurie dėl vienokių ar kitokių socialinių aplinkybių neturi suvokimo, koks turėtų būti VT ar koks bent galėtų būti VVT su nedidelėmis bet svarbiomis pertvarkomis.

                                        Comment


                                          Aš Vilniuje kol kas dar turbūt nematęs, kad VT kur nors galėčiau nuvažiuoti greičiau nei automobiliu. Dažnesnė situacija, kad pėsčiomis nueinu greičiau, nei autobusu nuvažiuočiau.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X