Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Elektroninis bilietas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė John
    Kodel toks bilietas nagaletu buti terminuojamas kitokiems terminams (pvz savaitei, dienai?)
    Man irgi keista, kodėl iki šiol nepadarė tokio elementaraus dalyko kaip, pvz., valandinis, paros, savaitės, mėnesio (galiojantis nuo bet kurios mėnesio dienos iki kito mėnesio atitinkamos dienos, pvz., 11.26 - 12.26) bilietas. Tam nereikia jokių ten "e-bilietų" ar pan., o pakanka paprastų popierinių, tik reikia:
    1) Komposterių, žyminčių datą ir laiką;
    2) Nustatyti atitinkamus tarifus;
    3) Išspausdinti bilietus su atitinkamais galiojimo laikotarpiais.
    Tokie bilietai galiotų nuo pirmo pažymėjimo momento atitinkamą laiko tarpą. Visa infrastruktūra jau yra: elektroniniai komposteriai yra visuose autobusuose ir troleibusuose, išspausdinti - taip pat, kaip spausdinami dabartiniai bilietai; gal tik 2 punktas šiekt tiek sudėtingesnis, žinant dabartines savivaldybių veiklos praktikas.

    Bet, kartoju, visa tai jau buvo galima padaryti prieš bent kelis metus. Tai būtų ypač patogu ne tik vietiniams, bet ir atvažiavusiems turistams ir kitiems nevietiniams. Tokia sistema veikia beveik visuose Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Afrikos, Australijos ir Okeanijos miestuose. Man niekaip neaišku, kodėl tai iki šiol nepadaryta? Tai būtų žymiai didesnis proveržis, negu pagaminti plastikines korteles ir jas skambiai pavadinti "e"-bilietu, o sąnaudos - žymiai mažesnės, manau.

    Comment


      Bent jau Vilniuje, kaip kituose miestuose nežinau, tai tikrai nevisuose autobusuose ir troleibusuose yra tie elektroniniai komposteriai, gal netgi daugiau nei pusėje jų nėra. Tai ir yra didžiausias stabdys tokiems dalykams kaip terminuoti valandos, dienos, paros ir pan. bilietai.

      O e-bilietą pritaikyti vienkartiniams bilietams, bei valandos ir panašiems manyčiau ketinama tada kai visame transporte atsiras naujieji komposteriai. Jau daugelyje autobusų ir troleibusų yra tekę matyti paruoštas tvirtinimo vietas jiems.

      Comment


        /\ Kaune VISUOSE troleibusuose, ir beveik visuose autobusuose (išskyrus keletą ar keliolika ikarusų) yra naujieji komposteriai, pritaikyti e-bilietui, todėl čia jau pati situacija prašyte prašosi visų e-bilieto f-jų nors iš tikrųjų būtent dėl e-bilieto juk ir įrengė tuos naujus komposterius

        Comment


          Parašė daktaras Rodyti pranešimą
          /\ Kaune VISUOSE troleibusuose, ir beveik visuose autobusuose (išskyrus keletą ar keliolika ikarusų) yra naujieji komposteriai,
          Kaune elektroniniai komposteriai, žymintys datą ir laiką, jau keli (ar gal netgi ~10) metai yra praktiškai visuose autobusuose (išskyrus kelis senus Ikarus ir DAB) ir visuose troleibusuose. Ten, kur jų nėra, bilietus galėtų štampuoti vairuotojas rankiniu antspaudu; taip daroma ten, kur yra terminuoti bilietai. Todėl niekaip nesuprantu, kodėl to nepadaryta dar prieš kelis metus.

          Comment


            /\ to ir aš nesuprantu

            Comment



              Nieko nebuvo daroma dėl to, kad 5 metus "buvo ruošiamasi" įvesti elektroninį bilietą.
              It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

              Comment


                Siaip vilniuje buvo,rodos, 3 ar 4 vietos, kur buvo galima 1,3 arba 10 dienu bilieta (tiesa, be lengvatu) nusipirkti, taigi formaliai - tas jau buvo....

                Comment


                  Parašė mskapss Rodyti pranešimą
                  Siaip vilniuje buvo,rodos, 3 ar 4 vietos, kur buvo galima 1,3 arba 10 dienu bilieta (tiesa, be lengvatu) nusipirkti, taigi formaliai - tas jau buvo....
                  O dabar nebėra?

                  Šiaip, manau, tokie bilietai būtų patogiausi turistams, ypač, kai visi savivaldybių veikėjai kiekviena proga kliedi apie turizmo plėtrą, bet praktiškai nieko nedaro jų patogumui.

                  Nieko nebuvo daroma dėl to, kad 5 metus "buvo ruošiamasi" įvesti elektroninį bilietą.
                  Tai jau taip; "e-bilietas" skamba išdidžiai, ir žurnaliūgoms yra apie ką parašyti. Bet tie terminuoti popieriniai bilietai galėtų gyventi lygiagrečiai su "e-bilietu" ir niekaip jam nekliudyti. Gal yra čia asmenų, artimų savivaldybei, ir žino ką nors daugiau apie tai?

                  Comment


                    dabar jau su e-bilietu ta daro. siaip tos vietos liko - prie stociu, zolyno gatveje ir dar lyg kazkur...

                    Comment


                      Nusipirkau aš tą vilnietiškąjį e-bilietą ir jokio skirtumo nepajutau. Nes pakolkas galima tik mėnesinius bilietus į jį įsikelti. Tiesiog vietoj popieriaus šį mėnesį piniginėje plasmasinė kortelė O tai kur patogumas, kur high-tech nusivilęs šiėk tiek.

                      Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                      --------------------------------------------------

                      Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                      Comment


                        Parašė Ežiukas Rodyti pranešimą
                        Nusipirkau aš tą vilnietiškąjį e-bilietą ir jokio skirtumo nepajutau. Nes pakolkas galima tik mėnesinius bilietus į jį įsikelti. Tiesiog vietoj popieriaus šį mėnesį piniginėje plasmasinė kortelė O tai kur patogumas, kur high-tech nusivilęs šiėk tiek.
                        Na menesinio elektroninio bilieto pagrindinis privalumai turetu buti galimybe ji pildyti internetu, bei galimybe ji isigiti pvz. lapkricio 12- gruozdzio 12 d. laikotarpiui. Deje, bet kol kas to padaryti neimanoma, taciau manau viskas su laiku.

                        Comment


                          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                          Na menesinio elektroninio bilieto pagrindinis privalumai turetu buti galimybe ji pildyti internetu, bei galimybe ji isigiti pvz. lapkricio 12- gruozdzio 12 d. laikotarpiui. Deje, bet kol kas to padaryti neimanoma, taciau manau viskas su laiku.
                          O kokios kliūtys šiuo metu padaryt, kad jei papildau gruodžio 5, tai galiotu iki sausio 5 ? Gaunasi durnai, nes einamajam menesiui galima pirkt iki 15 dienos, tai jei nusipirksiu gruodžio 14 jis man tegalios 16 dienų, iki sausio 1... Viskas ten imanoma, tik gaudami didelį finansavimą iš ES nieks nenori daug dirbt...

                          Comment


                            Manau iš didelio nežinojimo nėra čia ko apsiseilėjusiems niurzgėti. E. bilieto privalumų yra nemažai:
                            1. Ekonomiškumas ir mažiau šiukšlių sklaidos mieste. Iki šiol savivaldybei kas mėnesį reikėdavo rūpintis naujų mėnesinių popierinių bilietų spausdinimu, platinimu ir likusiųjų nenupirktų - utilizavimu. Tas pats su vienkartiniais, kurie pilna mėtosi panaudotų stotelėse.
                            2. E. bilietas vėliau bus naudojamas ir vienkartiniams važiavimams vietoj dabar esančių vienkartinių bilietų.
                            3. E. bilietą bus galima pasipildyti internetu, nereikės rūpintis naujų bilietų įsigijimu ir mėnesinių bilietų ieškojimu kioskuose (ypač Kaune didelė problema būdavo rasti kur nusipirkti mėnesinį bilietą senojo mėnesio gale, nes jau būna išpirkti).

                            Tačiau visi privalumai bus įvesti tik vėliau, ne iškart. Be to, už ES gautus pinigus įvestas ne tik e. bilietas, bet ir bus kabinamos švieslentės stotelėse, kur įlaipinama daugiausiai žmonių. Švieslentėse bus skelbiama info apie atvyksiantį miesto transportą (bus grafikas realiu laiku), tam reakalinga ir gprs sistema ir ji bus įdiegta kiekviename troleibuse ir autobuse, kad dispčerinė žinotų kur jis ir kada pasieks tam tikrą stotelę. Taigi matome kol kas tik trečdalį rezultatų, o jau bambat nežinodami kas dar bus.
                            www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                            Comment


                              Tik bėda, kad žinau nemažai žmonių, kurie Kaune neperka elektroninio bilieto dėl Ežio reklamos kitoje bilieto pusėje. Tame tarpe ir aš Tai belieka tikėtis, kad bent dar viena kokia nors įmonė pradės ant tų bilietų reklamuotis, arba pradės pardavinėti brangesnius elektroninius bilietus be reklamos.

                              Comment


                                /\ Imidžas, IMIDŽAS!

                                Kaip sakant lašas deguto sugadina visą statinę medaus.. ar midaus. Whatever.

                                Va štai jei padarytų beveik atvirkščiai - perki ežio papildymo kortelę (na tiesa, jų beveik nebėra, bet galima sugražinti) ir gauni el. bilietą "kitoje pusėje", išloštų visi.

                                Comment


                                  Parašė John
                                  Nejau tu rimtai? Kazkas tikrai negerai su tu zmoniu samone ir protavimu...
                                  Na čia žmonių pasirinkimas, o ne sąmonės trūkumas. Ant bilieto turi būti miesto ar viešojo transporto simbolika (galbūt net susiekimo ministerijos), o ne vieno iš mobilaus operatorių SIM kortelių reklama. Nesutinki? Puiku, bet "bukapročiais" švaistytis yra apgailėtina... Žmogus turi galimybę pasirinkti ir renkasi.

                                  Amiko, aš dar "pasiseilėsiu ir paniurzgėsiu": taip infrastruktūra yra, bet kodėl nedirbama greičiau, kad visas galimybes išnaudoti? Kalbi apie "trečdalį galimybių" jau įvykdytų, bet kodėl nevydoma ilgokai antrojo trečdalio galimybių jau senokai?
                                  Paskutinis taisė tivoli; 2007.11.28, 21:58.
                                  Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                                  Dordrechtas/Haarlemas
                                  Nesebaras/Plovdivas
                                  Kiolnas

                                  Comment


                                    Parašė John
                                    Greiciau siauraprotiskumas ir bukumas
                                    Aš ne Kaunietis ir nesinaudoju tuo bilietu, tad man lengva kalbėti. Kita vertus, man tikrai nesunku įsivaizduoti kas būtų, jeigu toks bilietas būtų mano gimtajame mieste - Šiauliuose. O jeigu jis būtų, ir ant jo būtų kas nors panašaus į ežio reklamą.. tikrai pažįstu žmonių kurie dėl to reklamos bilietu nesinaudotų. Tai, kaip (nebe)minėjo tivoli - nesolidu, o man asmeniškai tai didelis minusas.

                                    P.S. Praeita mano žinutė buvo parašyta su nemenku sarkazmo priedu. Iš pirmo žvilgsnio - o koks skirtumas kas ant to bilieto yra nupiešta, iš antro -
                                    Paskutinis taisė [unique]y1k3s; 2007.11.28, 22:08.

                                    Comment


                                      Parašė amiko Rodyti pranešimą
                                      Taigi matome kol kas tik trečdalį rezultatų, o jau bambat nežinodami kas dar bus.
                                      Ne visi dar ta trečdalį ir mato. Kortelių atsiradimas kioskuose, tai labai nedidele dalis. O bambama yra dėl to, kad daug ir iškiliai šnekama, bus tas, bus anas, bet praėjo jau labai daug laiko, tačiau beveik niekas nepadaryta. Tai kada viskas bus ?

                                      Comment


                                        Paaiškinkit man koks skirtumas man bus, kai aš rytoj pirksiu mėnesinį bilietą? Ogi vienintelis, kad į piniginę įsidėsiu ne popieriaus gabalėlį, o plasmasės.

                                        Šiaip man reiktų tik vieno, kad jį galima būtų papildyti internetu, o toliau gali ir palengva įdiegti naujoves.
                                        P.

                                        Comment


                                          Nežinau, ar visi gerai tą žino, tačiau elektroninis bilietas galioja lyg penkis metus?
                                          Tai kurių galų tą ežio (pan būtų su pvz maximos) reklamą nešiotis visus tuos metus savo piniginėje?
                                          Čia, manau, jau suvalkietiškas dalykas buvo ant jų patalpinti tą reklamą. Nebent Ežio marketingistai atrado pigią ir ilgalaikę reklamos nišą.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X