Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[LT] Krypčių ženklinimas Lietuvos keliuose

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Sveiki!

    Parašė Austras Rodyti pranešimą
    kodėl Gardinui tokia diskriminacija?
    Diskriminacijos nėra, kadangi mes nenaudojame kirilicos kelių ženkluose nei Rusijos ar Baltarusijos miestams, todėl pas mus yra naudojama transliteracija į lotynų raides, kaip Hrodna iš Гродна.

    Manau, kad Lietuvoje rašyti kitų valstybių miestų pavadinimus, tiktai jų kalba ir ne lotyniškomis raidėmis (ø,æ) yra nesąmonė.
    Dubliuojant su LT pavadinimu - viskas OK.
    Jūsų pavaizduotos raidės yra lotyniškos, bet jos yra pridėtos į tam tikra kalba, kaip danų. Mūsų raidynas, kaip Š, Į, Ū ir t.t. irgi yra lotyniškos raidės, bei priskirtos mūsiškiai kalbai. Jeigu tai būtų armėnų šriftas ar kirilica, tai taip, šios raidės būtų nesąmonė.

    Štai kaip turėtu atrodyti ženklai su lietuviškais pavadinimais:


    Comment


      Sovietinį šriftą jau seniai reikia keisti. O dar, kas nervina Vilniuje, kad ant kiekvieno kampo nuorodos į Baltarusijos miestus. Toks jausmas, kad ne Lietuvoje esi. Galbūt nuorodos į Minską dar pasiteisina (sostinė vis dėlto), bet visokius polockus ir hrodnus reikia keisti Lietuvos toponimais, kurie yra tuose keliuose (Šalčininkai, Druskininkai etc). Yra absoliutus absurdas, kad tam, kad nuvažiuoti į Varėną ar Šalčininkus, tu privalai žinoti kaip nuvažiuoti į Lydą ar Gardiną.
      Paskutinis taisė oranger; 2020.10.12, 15:05.

      Comment


        Parašė oranger Rodyti pranešimą
        Sovietinį šriftą jau seniai reikia keisti. O dar, kas nervina Vilniuje, kad ant kiekvieno kampo nuorodos į Baltarusijos miestus. Toks jausmas, kad ne Lietuvoje esi. Galbūt nuorodos į Minską dar pasiteisina (sostinė vis dėlto), bet visokius polockus ir hrodnus reikia keisti Lietuvos toponimais, kurie yra tuose keliuose (Šalčininkai, Druskininkai etc). Yra absoliutus absurdas, kad tam, kad nuvažiuoti į Varėną ar Šalčininkus, tu privalai žinoti kaip nuvažiuoti į Lydą ar Gardiną.
        Gal čia ateičiai kai galbūt tos kryptys taps aktualesnės atsivėrus BY sienoms. Tiesa šiuo metu aktualiau būtų žymėti Alytus, Šalčininkai vietoj Grodnos ir Lydos.

        Dėl GOST šrifto tai nežinau. Jei rašoma mažosiomis raidėmis jis man neatrodo blogas. Vienas iš labai nedaugelio dalykų (galvoje šiuo metu gal net šis vienas), kur man "nu ir kas kad iš Maskvos"

        Galima ir GOST šriftui pritaikyti suspaustą šriftą, tereikia sukurti.

        Deus Nesuprantu, kodėl rodykles nuo miestų pavadinimų atsikiriančių linijų atsisakyta, man jos visai pradėjo patikti.

        Nors neprieštaraučiau jei ir į tą patį DIN pareitume.
        Paskutinis taisė PoDV; 2020.10.12, 22:03.

        Comment


          Man atrodytų truputį aiškesnis šis variantas:
          Click image for larger version  Name:	kelio_zenklai_naujas.jpg Views:	468 Size:	68,9 kB ID:	1831799
          Turiu viziją, kad gyvenvietėse būtinai turi būti nurodomi gatvių pavadinimai su kryptimis:
          Click image for larger version  Name:	kelio_zenklai_naujas.jpg Views:	464 Size:	77,5 kB ID:	1831802
          Paskutinis taisė Romas; 2021.09.28, 00:06. Priežastis: Sujungti 2 pranešimai

          Comment


            Parašė oranger Rodyti pranešimą
            Sovietinį šriftą jau seniai reikia keisti. O dar, kas nervina Vilniuje, kad ant kiekvieno kampo nuorodos į Baltarusijos miestus. Toks jausmas, kad ne Lietuvoje esi. Galbūt nuorodos į Minską dar pasiteisina (sostinė vis dėlto), bet visokius polockus ir hrodnus reikia keisti Lietuvos toponimais, kurie yra tuose keliuose (Šalčininkai, Druskininkai etc). Yra absoliutus absurdas, kad tam, kad nuvažiuoti į Varėną ar Šalčininkus, tu privalai žinoti kaip nuvažiuoti į Lydą ar Gardiną.
            Batka amžinai savo poste nesėdės, BY gal kažkada net ES nare taps.
            Flickr

            Comment


              Parašė Lettered Rodyti pranešimą

              Batka amžinai savo poste nesėdės, BY gal kažkada net ES nare taps.
              O prie ko čia jų valdžia ir, apskritai, santvarka?
              Man labiau rūpi Lietuvos miestai.
              Labai keistai atrodo BY miestų pavadinimų dominavimas Vilniuje, žinant, kad į tuos miestus beveik niekas nevažiuoja.
              Ar mes Varšuvoje ar Rygoje matome ženklus su Marijampolės ar Panevėžio pavadinimais?
              Paskutinis taisė oranger; 2020.10.13, 02:40.

              Comment


                Estai pvz. nesuka galvos ir užsienio miestus žymi tik estiškai. Kam reiks, tas supras:
                https://www.google.com/maps/@57.6362...7i13312!8i6656
                It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                Comment


                  Sveiki,

                  Gal čia ateičiai kai galbūt tos kryptys taps aktualesnės atsivėrus BY sienoms. Tiesa šiuo metu aktualiau būtų žymėti Alytus, Šalčininkai vietoj Grodnos ir Lydos.
                  Vilniuje yra perteklius krypčių ženkluose baltarusiškų vietovių, todėl, šiu vietovių skaičius turi būti sumažintas ir pakeistas lietuviškomis vietovemis. Vis dėlto, visiškai nerodyti baltarusiškų miestu yra nesąmoninga, nes tai yra taip pat svarbu kaip Alytus ar kiti.

                  Dėl GOST šrifto tai nežinau. Jei rašoma mažosiomis raidėmis jis man neatrodo blogas. Vienas iš labai nedaugelio dalykų (galvoje šiuo metu gal net šis vienas), kur man "nu ir kas kad iš Maskvos"
                  Galima ir GOST šriftui pritaikyti suspaustą šriftą, tereikia sukurti.
                  1. GOST šriftas yra tiesiog pasenęs kelio ženklams su ilgais pavadinimais, lenkų Drogowskaz šriftas taipogi turi tokia pat problema kuria mes matome šiuolaikinuose ženkluose Lenkijoje, nes šis šriftas yra taipogi netinkamas ilgiems pavadinimams dėl tarpų tarp raidžių, bei raidžių "a" ir "o" kurie supanašėja. Taipogi, GOST turėjo būt pakeistas jau prieš 3 dešimtmečius. Netgi, Ukraina testuoja nauja kelio ženklinimo standartą, su naujų šriftų, kuris yra sukurtas pagal britų ir vokiečių standartus, kad kelio ženklai būtų europietiškį.
                  2, GOST šriftui galima pritaikyti suspausta šriftą, bet tai būtų per brangų, nes reiktų testuoti jei suspaustas šriftas yra įskaitomas ir t.t. DIN šriftas jau yra ištestuotas, yra naudojamas kaimynų ir vokiečių kurie jau turi patirties. Mes jos irgi turime, nes jeigu neklystu, lietuviški registracijos numeriai yra rašomi šiuo šriftų nuo nepriklausomybės laikų.

                  Nesuprantu, kodėl rodykles nuo miestų pavadinimų atsikiriančių linijų atsisakyta, man jos visai pradėjo patikti.
                  Mano dizainas visados keičiasi, todėl linijos buvo pašalintos kad sumažinti nenaudinga informacija.

                  Beje, štai pavyzdys kaip sutvarkyti baltarusiškų miestų epidemija krypčių ženkluose Vilniaus mieste (t.y. juos rodyti tik tinkamu laiku ar sankryžoje):
                  Paskutinis taisė Deus; 2020.10.15, 17:57.

                  Comment


                    Atkreipiau dėmesį, kad Ukraina drąsiausiai testuoja naujus dizainus po Latvijos ir Estijos.

                    Comment


                      Parašė Deus Rodyti pranešimą
                      Mano dizainas visados keičiasi, todėl linijos buvo pašalintos kad sumažinti nenaudinga informacija.
                      Kokiu tikslu piešiate tuos ženklus?

                      Comment


                        Parašė dsanto Rodyti pranešimą

                        Kokiu tikslu piešiate tuos ženklus?
                        Aš tai pvz. domiuosi krypčių ženklinimu, nes jis man subjektyviai vienas prasčiausių (autostradose visumoje prasčiausias) Europoje sudėjus dizainą ir dėstymą Sritis susijusi su geografija ir landscaping'u, tai domiuosi.

                        Laukiam Deus komentaro.

                        Comment


                          Parašė dsanto Rodyti pranešimą

                          Kokiu tikslu piešiate tuos ženklus?
                          Kadangi domiuosi geografija ir infrastruktūra, dėl to dažnai žvilgtelėju per Google Streetview į visokias valstybės, pradėjau pastebėti kaip mūsiškiai kelio ženklai yra tragiški palyginus su keliomis šalimis, todėl, pabandžiau pabraižyti kaip galėtu jie atrodyti su atitinkamais reikalavimais, įstatymais ir geru dizainų, kuris neleistų turėti visokias iškraipusias rodykles. Žinoma, niekas staiga nepakeis seno dizaino su mano, bet nieks per galva nesuduos jei parodysiu, todėl, ir sugalvojau parodyti ir čia. Taipogi, Euro Truck Simulator 2 taip pat padidino dėmesi į krypčių ženklus Europoje.

                          Comment


                            Parašė Deus Rodyti pranešimą
                            Sveiki,

                            Vilniuje yra perteklius krypčių ženkluose baltarusiškų vietovių, todėl, šiu vietovių skaičius turi būti sumažintas ir pakeistas lietuviškomis vietovėmis.
                            Puikus darbas, Deus!
                            Gera matyti, kad ne tik man užkliūva BY miestų pavadinimų dominavimas.
                            Man įdomu, ar kas nors iš oficialių Lietuvos struktūrų mato tame iš viso problemą - pavadinimuose, šriftuose, išdėstyme ets, gal kas gali pasakyti?
                            Nes kartais atrodo, kad visiems valdininkams visos tos adekvačių ir išsilavinusių žmonių idėjos ir nuomonės iki vienos vietos

                            Comment


                              Parašė oranger Rodyti pranešimą

                              Puikus darbas, Deus!
                              Gera matyti, kad ne tik man užkliūva BY miestų pavadinimų dominavimas.
                              Man įdomu, ar kas nors iš oficialių Lietuvos struktūrų mato tame iš viso problemą - pavadinimuose, šriftuose, išdėstyme ets, gal kas gali pasakyti?
                              Nes kartais atrodo, kad visiems valdininkams visos tos adekvačių ir išsilavinusių žmonių idėjos ir nuomonės iki vienos vietos
                              Norėčiau žinoti ir aš. Reiktų kalbėti su tais valdininkais, ką mano apie tą reikalą.

                              Spėju, tiesiog niekada neprioretizavo ženklinimo, kaip ir tiesiog niekada neprioretizavo jokio komforto (parkingo ženklinimas, pėstieji/dviračiai, apšvietimas). Dauguma žmonių yra vietiniai ir vietinių pažįstami. Mažos skurdžios uždaros šalies vizija, įgavusi pagreitį kažkur dar 90-aisiais (įvertinus ekonominę+geografinę padėtį, (tuometinis) žinomumas, šalies dydis, gyventojų skaičius). Čia ir nuo mūsų priklauso kaip mes visumoje žiūrim į savo šalį. Kažkaip tikiu, kad pas jaunesnius nei kaip kokių anksčiausiai 1980-ų metų gimimo tokių nusipiginimo supamai aplinkai minčių mažiau (nors visada viskam dažnai/dažniausiai būna inercija). Nenustebčiau (ir tikėčiausi), kad po 10-20 m. į Lietuvą ateis Deus siūlomo ar panašaus dizaino ženklai (ar bent jau tikrai geresni nei dabartiniai GOSTženkliai).

                              Tiesa, jei Deus stiliaus ženklai ateis anksčiau nei per 10 metų nuo šiandien, nustebčiau labiau Tiesiog būtų keista, kad 20-30 m. tokie ženklai mažai kam kliuvo (neprioritezavo kaip esminės problemos) (dar reiktų pridėti, kad normali kartų kaita greičiausiai dar nebus pasibaigus) ir per pvz. po 5 m. jau naujas dizainas

                              ---
                              Kiek domiuosi, ženklinimo atsišviežinimo reikia ir mūsų artimiausiems ES kaimynams: latviams ir lenkams. Latviai atsinaujino dizainą, bet tam tikri elementai vis tiek truputį kvepia sovietmečiu. Lenkai tiesiog paveldėjo tokį ženklinimą koks jis yra, ir kai kuriais atvejais jis net mažiau patrauklus nei GOST'inis (nors yra ir privalumų, ypač krypčių ženklinime)

                              Tikiuosi tiek Lenkija, tiek Lietuva, tiek Latvija sueuropins krypčių ženklinimą ir Lietuvos bei Lenkijos atveju, kartu ir kelio ženklų dizainą.
                              Paskutinis taisė PoDV; 2020.10.15, 22:02.

                              Comment


                                Parašė PoDV Rodyti pranešimą

                                Nenustebčiau (ir tikėčiausi), kad po 10-20 m. į Lietuvą ateis Deus siūlomo ar panašaus dizaino ženklai (ar bent jau tikrai geresni nei dabartiniai GOSTženkliai).
                                Tai gal kaip tik dabar yra proga atkreipti į tai dėmesį, kai bus naujas Seimas ir vyriausybė?
                                Ar forume yra kas nors iš tos kontoros? Nežinau kas už šiuos klausimus atsakingas - Kelių tarnyba kokia nors?

                                Comment


                                  Parašė oranger Rodyti pranešimą

                                  Tai gal kaip tik dabar yra proga atkreipti į tai dėmesį, kai bus naujas Seimas ir vyriausybė?
                                  Ar forume yra kas nors iš tos kontoros? Nežinau kas už šiuos klausimus atsakingas - Kelių tarnyba kokia nors?
                                  Galima bandyti Tik visada laikas padeda atsižvelgti į daugiau detalių, o skubotai darant tobulai nesigaus Kuriant taisykles reikia atsižvelgti į vietines sąlygas ir galimybes. Nesinori aklai kopijuoti kokios nors valstybės, nes nesinori nusikopijuoti ir jos trūkumus ar kokius nors sunkiai pritaikomus elementus. Tokių etaloninių pvz. kaip Vokietijos ženklinimas išsukus iš autobanų man kaip tik atrodo truputį per daug nestandartizuotas, nepaisant tam tikrų vienodų detalių kaip šriftas ir rodyklių forma.

                                  Protingiausia (beje, vystau mintį) išnagrinėti kiekvienos ES šalies ženklinimo standartus per Google Street View ir surašyti pastebėjimus ir palyginimus su Lietuva.

                                  Beje, dabartinė LAKD nelinkusi gerinti ženklinimo autostradose į visokius vienkiemius kaip Rykantai ar Abromiškės. Bus įrengtas naujas ženklinimas tik ties lėtėjimo juostos pradžia (nebent apsigalvoti spėjo) panašus kaip A14 naujausiam ruože.

                                  Iš kitos pusės, Seimas ir vyriausybė yra visuomenės veidrodis, nesvarbu ar konservatoriai ar darbiečiai valdžioje. Gali pasisekti, gali nepasisekti.
                                  Paskutinis taisė PoDV; 2020.10.15, 22:33.

                                  Comment


                                    Aš tai nesuprantu. Tiek įdėti darbo ir nesiekti, kad idėjos būtų įgyvendintos realybėje.

                                    Comment


                                      Parašė Deus Rodyti pranešimą
                                      DIN šriftas jau yra ištestuotas, yra naudojamas kaimynų ir vokiečių kurie jau turi patirties.
                                      Iš tiesų tai DIN šriftas yra daugiau nei 100 metų senumo atgyvena, sukurta Reichsbahno reikmėms. Jo principas buvo labai paprastas - turėjo būti nesudėtinga išsipjauti trafaretus įvairiems užrašams uždažyti. Apie skaitomumą ir kitas šrifto savybės niekas tais laikais negalvojo.

                                      Yra kitų, šiuolaikinių šriftų, kurtų specialiai kelio ženklams, tokių kaip amerikietiškas ClearviewHwy ir pan.
                                      It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                      Comment


                                        Betoninis kelias P1 (dab. A14) Vilnius-Molėtai-Utena
                                        Apie 1985-1989 m.

                                        http://www.dirst.lt/2020/05/28/senjo...28-2020-05-28/

                                        Comment


                                          Panorama nuo pastato Danės g. 5 stogo. Laikinas tiltas per upę. Nuorodos kelio ženkle: Kaunas tiesiai, Palanga tiesiai, Sovietskas(?) dešinėn.


                                          https://www.epaveldas.lt/vbspi/biRec...ecordId=252528
                                          a.a. Bernardo Aleknavičiaus nuotrauka

                                          Comment

                                          Working...
                                          X