Ačiū už gerą atnaujinimą. Įdomiai tas ženklas atrodo prieš Lentvario g. viaduką - A3 ir A15 keliai nurodyti, tačiau jokios užuominos, kad ir A4 ir A16 keliai yra pasiekiami važiuojant tiesiai...
Lietuvos žinios 2013-07-24 06:00
Kristina KUČINSKAITĖ Vietoj kelio ženklų – praeivių konsultacijos
Ne vienam per Lietuvą automobiliu važiuojančiam keliautojui kartais tenka karštligiškai dairytis kelio nuorodos arba kelio teirautis praeivių. Tačiau Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) atstovai tikina, kad informacijos yra tiek, kiek reikia.
Kuria kryptimi reikėtų pasukti, kai nori patekti į Kauną, tačiau prieš akis - tik kelio ženklas su nuorodomis "Cinkiškės", "Jonava", "Šiauliai"? Šią dilemą teko spręsti iš Kėdainių į Kauną vykstančiam Dariui Lelešiui. (...)
Kur paslėpti didmiesčiai
(...) D.Lelešius stebėjosi, kodėl prie svarbesnių, didesnių sankryžų kryptys į Vilnių, Kauną ar Klaipėdą nurodytos itin retai. „Kaip iš Kėdainių nukakti iki greitkelio arba „Via Balticos“ magistralės? Turiu pasikliauti vien savo intuicija ar spėlionėmis, nes judrioje sankryžoje negali paklausti kelio“, - sakė pašnekovas. Jo tvirtinimu, nuorodų į pagrindinius šalies miestus turėtų būti kur kas daugiau nei dabar.
Dažnai po užsienio kraštus automobiliu keliaujantis vyriškis tvirtino, kad daugelyje Europos valstybių ir be navigacijos įrangos jis gana lengvai orientuojasi, o Lietuvoje kelią dažnai sužino ne iš rodyklių, o iš praeivių. (...)
Vengia ženklų miško
LAKD Kelių priežiūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Raimundas Indrulėnas LŽ patikino, kad prie kiekvieno miesto, kiekviename kelyje ar kiekvienoje sankryžoje nurodyti visų miestų neįmanoma. „Susidarytų ženklų miškas, o vairuotojai nebespėtų visų užrašų perskaityti. (...) “, - tikino R.Indrulėnas ir pridūrė, kad krypties rodyklės Lietuvoje įrengiamos pagal maršrutinio orientavimo taisykles. (...)
Šiuo metu, R.Indrulėno teigimu, kaip tik vykdomos pirkimo procedūros naujo maršrutinio orientavimo dokumentui parengti. Jau paskelbtos techninės specifikacijos. Šį dokumentą numatoma baigti rengti 2015 metais. Tačiau, net ir jį parengus, krypčių rodyklių Lietuvoje neturėtų padaugėti. LŽ žurnalistės paklaustas, ar žinotų, kaip nuvykti iš Kėdainių į Kauną ir ar toje vietovėje pakanka vien nuorodų „Cinkiškės", "Jonava", "Šiauliai“, valdininkas buvo kategoriškas: „Vairuotojas, Lietuvoje nerandantis Vilniaus ar Kauno, matyt, nelabai gerai mokėsi mokykloje. O užsienio valstybių vairuotojai, vykstantys per Lietuvą, turi GPS prietaisus.“
UAB „Tauro ženklas“, gaminančios kelio ženklus, vadovas Audrius Lisauskas LŽ teigė, kad daugiausia problemų dėl krypties rodyklių kyla miestuose, kiek geresnė situacija valstybinės reikšmės keliuose. „Maršrutinio orientavimo taisyklėse nurodyta, kad vairuotojas negali perskaityti daugiau kaip trijų pavadinimų, todėl ženkluose nurodomas tik tam tikras kiekis informacijos. Vis dėlto nuorodų į didžiuosius miestus trūksta“, - sakė A.Lisauskas.
(...)
Neteisingas argumentas del "zenklu misko", nera siuloma toje pacioje sankryzoje prideti zenklu, galima statyti zenklus sankryzose kur iki siol dar nebuvo zenklu. Pavyzdziui vienoj sankryzoj tie trys perskaitomi Jonava, Cinkiskes, Siauliai, kitoj Kaunas ir dar kazkas.
Pagal išdėstytą logiką ir šis ženklas jau perteklinis, nes jame jau ne 3, o net 4 pavadinimai Beje, o kodėl tuomet kelias į Šiaulius nurodytas, o į Kauną jau nebe??? Juk ne į kažkokius Cinkiškius važiuojama pro Kėdainius, o į A1. Čia jau LAKD persistengia paraidžiui vykdyti patys savo pasitvirtintas taisykles, kurias vargu ar pasivargino prieš tai bent perskaityti.
Pagal išdėstytą logiką ir šis ženklas jau perteklinis, nes jame jau ne 3, o net 4 pavadinimai Beje, o kodėl tuomet kelias į Šiaulius nurodytas, o į Kauną jau nebe??? Juk ne į kažkokius Cinkiškius važiuojama pro Kėdainius, o į A1. Čia jau LAKD persistengia paraidžiui vykdyti patys savo pasitvirtintas taisykles, kurias vargu ar pasivargino prieš tai bent perskaityti.
Ir dar Šiauliai toliau negu Kaunas šioje sankryžoje, pagal kokį ten tų taisyklių punktą įdomu parinko, kad būtent Šiaulius reikia nurodyti?
Pateiktoje nuotraukoje esančiame ženkle tikrai nėra viskas gerai. Nelabai aišku kodėl ten nurodyti Šiauliai, nes keliu A9 galima pasiekti ne tik juos, bet ir pvz. Panevėžį. Tačiau norėti, kad visur būtų nurodytas Kaunas irgi nederėtų. Tuomet galima klausti kodėl nenurodytas Vilnius arba Klaipėda. Šiuo atveju pakaktų papildomai nurodyti tik kuria kryptimi pasiekiamas kelias A1, o čia jau vairuotojas pats turėtų žinoti, kad šiuo keliu, priklausomai į kurią pusę jame pasuks, galės pasiekti Kauną arba Klaipėdą ir netgi Vilnių.
Palyginimas su "kitomis Europos valstybėmis" irgi nėra iš teisingiausių. Viską lemia tai, kokios reikšmės keliais važinėjama. Tikėtina, kad asmenys (ne tik šis, nes tokių kalbų ir palyginimų pasigirsta dažnai) užsienio šalyse važinėja daugiau pagrindiniais keliais ir svarbiausiomis trasomis (maršrutais), kuriuose sutikti didžiausių miestų nuorodas yra didesnė tikimybė. O atsidūrus žemesnės reikšmės keliuose, kurie tiesiogiai neina į didžiausius miestus, irgi ne visada pavyks rasti nuorodų į didžiausią ar antrą pagal dydį miestą net ir išgirtoje Europoje.
Pakartosiu nuorodą į straipsnį
"Klaipėda" 2012.01.20
Laikraštyje buvo nuotrauka: Iš Klaipėdos į A13 kelią sankryža pažymėta: tiesiai - Radailiai, į kairę - Palanga, į dešinę - ... Klaipėda.
Asta Aleksėjūnaitė Informaciniai ženklai Klaipėdos gatvėse - it cirke
„Naktį mėgindamas surasti kelią į autostradą, maniau, sprandą nusisuksiu. Nesu žioplys ir vairuoju daug metų, ne pirmą kartą ir uostamiestyje. Tačiau važiuodamas iš Klaipėdos universitetinės ligoninės neradau nė vienos nuorodos į magistralę (...) Tačiau vis važiuodamas tiesiai, ilgą laiką nežinojau, ar laikausi teisingos krypties. Vienintelėje vietoje išvydęs nuorodą į Kauną ir Palangą, nusiraminau. Bet, privažiavęs viaduką ties Palangos keliu, neradau jokios nuorodos, vedančios į Kauną ar Vilnių. Kur ta autostrada?“ – piktinosi vyras.
Iš tiesų, prieš naujai įrengtą Tauralaukio ir Palangos plento viaduką kelio ženklai veda tik Mozūriškius, Palangą ir Klaipėdą. Matyt, kelininkams nėra ko važiuoti į Vilnių ir Kauną.
Važiuojant Palangos plentu iki pat Jakų žiedo nėra nė vieno ženklo, nurodančio Vilniaus ar Kauno kryptį. (...) Važiuojant nuo Palangos Jakų žiedinės sankryžos link, ženklas skelbia, kad šiuo keliu pasieksite tik Klaipėdą. Išvažiuojant iš miesto šiuo viaduku, kelininkams buvo svarbu, kad vairuotojas būtinai pasiektų Radailius, Palangą ir vėl sugrįžtų į Klaipėdą, nes į Vilnių tarsi nėra ko važiuoti
Šiame kelyje labai keistas ženklinimas - jokių nuorodų į Vilnių, Kauną ar Šilutę nėra.
Tačiau yra visokių spalvų nuorodų į ... Klaipėdą. Dar norėtųsi, kad tose Klaipėdos kryptyse būtų tikslesnės nuorodos, pvz., Klaipėda - Mažasis kaimelis, Klaipėda - Naujamiestis, Klaipėda - Miegamieji rajonai ir panašiai. Bet tokie norai turbūt iš fantastikos srities.
Foto 2013.07
Kalotės mazgas
Klaipėda važiuojant tiesiai ar į dešinę - 10 km
Klaipėda - 9 km
Klaipėda - į dešinę 0,5 km
Pavažiavę 100 metrų matome, kad iki Klaipėdos jau 6 km
Klaipėdos centras - 3 km
Ir tiesiai važiuojant - Klaipėda 3 km
Kažkokia vietinė sankryža - Klaipėda 0,5 km
Jakų žiedas.
Tik čia pagaliau pradedomos rodyti kryptys į Vilnių, Kauną ir Šilutę
Įsivaizduokime analogiją, kad Kauno aplinkkelyje A1 nuo Petrašiūnų iki pat "Megos" visur yra mėlynos ar baltos nuorodos tik į Kauną, o pirma nuoroda su atsišakojančiais keliais į Marijampolę ir Klaipėdą pasirodytų tik prieš IX fortą...
Paskutinis taisė Romas; 2013.09.17, 04:57.
Priežastis: Pakeista talpykla
Šiame kelyje labai keistas ženklinimas - jokių nuorodų į Vilnių, Kauną ar Šilutę nėra. Tačiau yra visokių spalvų nuorodų į ... Klaipėdą. Dar norėtųsi, kad tose Klaipėdos kryptyse būtų tikslesnės nuorodos, pvz., Klaipėda - Mažasis kaimelis, Klaipėda - Naujamiestis, Klaipėda - Miegamieji rajonai ir panašiai. Bet tokie norai turbūt iš fantastikos srities.
Foto 2013.07
(...)
Klaipėdos centras - 3 kmAtvaizdas
Kažkokia vietinė sankryža - Klaipėda 0,5 km Atvaizdas
Jakų žiedas. Tik čia pagaliau pradedomos rodyti kryptys į Vilnių, Kauną ir Šilutę Atvaizdas
Įsivaizduokime analogiją, kad Kauno aplinkkelyje A1 nuo Petrašiūnų iki pat "Megos" visur yra mėlynos ar baltos nuorodos tik į Kauną, o pirma nuoroda su atsišakojančiais keliais į Marijampolę ir Klaipėdą pasirodytų tik prieš IX fortą...
Prieš savaitę teko apsilankyti būtent šioje vietoje. Išlindau iš Klaipėdos į kelią ir pasimečiau į kurią pusę man reikia, nes išvažiavus iš Klaipėdos, kryptis rodė į... Klaipėdą. WTF? Tik pavažiavęs gerą gabalą, pagaliau pamačiau Jakų žiedą ir tik tuomet viskas pasidarė aišku.
Pas mūsų netolimus kaimynus vokiečius šalia didesnių miestų nutiestuose keliuose nuvažiavimuose į miestus tiesiog parašomas pavadinimas į tam tikrą miesto rajoną ar vietovę:
HH - sutrumpintas Hamburgo pagadinimas, Veddel - Hamburgo miesto rajonas, Freihafen - laisvasis uostas.
Tai panašus analogas šalia Klaipėdos galėtų būti toks:
Man šiaip smalsu pasidarė, gal žinote ar yra išleistas dokumentas, reglamentuojantis sutrumpintus miestų pavadinimus. Jei ne, tuomet reikėtų ir tokį išleisti, arba papildyti esamą, kuriame galima tai aprašyti.
Kitaip bus dar baisiau, nei dabar, pvz. viename gale miesto bus VLN-LAZDYNAI, kitame - VIL-NAUJOJI VILNIA, o trečiame VILN.-SANTARIŠKĖS.
1941 m. birželio 25 d. Kražiuose jau šeimininkavo naciai, tuomet sovietų artilerija pradėjo apšaudyti miestelį ir padegė. (...)
Šaltinis: A.Miškinio knyga VAKARŲ LIETUVOS MIESTAI IR MIESTELIAI. I knyga-2004 m.
Kelios vakarininės Vakarinio aplinkkelio nuotraukos
Kodėl yra kvailai uždėtos lentelės į Sudervę ir Pilaitę tiesiai ir dar su kilometražu, kai tuo tarpu rodyklė į dešinę yra normali?
Man racionaliausiai atrodytų taip:
Dar viena nesąmonė yra D. ir Girėno sankryžoje su Tūkstantmečio gatve: (iš Google Street View)
Čia tas pats plius rodyklės į Kauną ir Panevėžį matomai netilpo į dešininį ženklą, tai padėjo kaip papuolė...
Estetiniu požiūriu tai tikrai erzina. Kadangi pats dar nevairuoju, negaliu komentuoti dėl informatyvumo vairuojant, bet matomai tokie ir Romo pavaizduoti absurdai atrodo tiesiog idiotiškai.
Paskutinis taisė Romas; 2013.11.12, 23:50.
Priežastis: Įdėta pilna nuotrauka
/\ Lettered nuotraukoje iš Pilaitės prospekto matosi, kad toje pačioje ženklų grupėje vienose krypčių nuorodose užrašyti kilometrai, kitose - kelių numeriai.
Toks ženklinimo nenuoseklumas turbūt yra ir dėl to, kad pas mus nerašomi rajoninių (keturženklių) kelių numeriai.
Comment