Parašė Arunasx
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Energetika
Collapse
X
-
Atėjo metas tiesai. Apie pusę metų laukiau kada VERT paskelbs dujų kainas 2024, nes tikėjausi, kad nebereikės permokėti apie 3 kartus už dujas...Parašė spekas Rodyti pranešimąAr kas nors galėtumėte prašau paaiškinti kaip palyginti dujų rinkos kainą ir už kiek jas pardavinėja namų vartotojui?
Žemiau pateikiu pirminius savo bandymus pasiaiškinti ir esu beveik tikras, kad neatsižvelgiu ar į kažkokius mokesčius, ar kažką kito. O gal net neteisingai dujas lyginu. Reikia pagalbos
Igničio kaina - 2 eur 1 kūb m.
Natural Gas EU Dutch TTF (EUR/MWh) - 35 eur
100 kūb m dujų - 1 MWh:
Tai sprendžiant iš šių lyginimų pas Ignitį 1 MWh dujų man kainuoja palei 200 eurų, o rinkoje apie 35 eurus... Negi taip gali būti? Esu beveik tikras, kad kažką ne taip darau.
Ignitis:
,,(suvartojantiems iki 300 m3 dujų per metus) ir gamtines dujas naudojantys maistui ruošti, mokės 1,29 Eur už 1 m3 arba 0,07 Eur/m3 mažiau nei mokėjo 2023 m. antrą pusmetį.''
KAIP TAIP GALI BŪTI?
Rinkoje dabar dujos kainuoja apie 50 centų už kubą.
Igničio kainoje galutiniam vartotojui berods apie 70% kainos sudaro dujų rinkos kaina.
Gaunasi apie 0,72 eur 1 kubas vartotojui, bet ne 1,29 kaip Ignitis ruošiasi pardavinėti ir dar iki 2024 07.
Didysis dujų užsipirkimas kai mokėjo apie 120 eur už MWh jau praėjo maždaug prieš metus:
Paskutinis taisė spekas; 2023.12.03, 22:26.
Comment
-
Teisybės dėlei rimčiau naudojantys kaip aš mokės €0,83 / m3Parašė spekas Rodyti pranešimąRinkoje dabar dujos kainuoja apie 50 centų už kubą.
Igničio kainoje galutiniam vartotojui berods apie 70% kainos sudaro dujų rinkos kaina.
Gaunasi apie 0,72 eur 1 kubas vartotojui, bet ne 1,29 kaip Ignitis ruošiasi pardavinėti ir dar iki 2024 07.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
- 2 patinka
Comment
-
Natūralu, kad perkantiems mažiau infrastruktūros dedamoji didesnė. Kaip ir su elektra yra kai suvartojantys daugiau gali mokėti abonentinį ir gauti mažesnį ESO tarifą.Parašė spekas Rodyti pranešimąTai taip išeina, kad stambiems kaina jau bus panašu į rinkos, o smulkieji užsiims ''kompensavimu''
? Aš nesiskundžiu, tik įdomu kas kaip. Bent jau stambiems pigiau, o tai svarbu, nes jie santyknai nuostolių daugiau turėtų negu maži (be ironijos).
- 2 patinka
Comment
-
Stambesni pirkėjai moka didesni abonentinį mokestį.Parašė spekas Rodyti pranešimąTai taip išeina, kad stambiems kaina jau bus panašu į rinkos, o smulkieji užsiims ''kompensavimu''
? Aš nesiskundžiu, tik įdomu kas kaip. Bent jau stambiems pigiau, o tai svarbu, nes jie santyknai nuostolių daugiau turėtų negu maži (be ironijos).Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Šią žiemą Europa nesunaudos nė pusės sukauptų dujų https://www.vz.lt/rinkos/2023/12/05/...-sukauptu-duju
Kaip pasekmė dujų kaina TTF nukrito iki €38Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
- 2 patinka
Comment
-
Gal dabar naudoja tas dujas, kurias pirko anksčiau po 4 EUR/cbm ? Bent jau Igničio atstovas taip aiškino.Parašė mantasm Rodyti pranešimąTuo tarpu buitiniai vartotojai moka €1.5 už kubą. Tiesa, dalis susimokama per mokesčius valstybei, o dalis tiesiai Igniukui.
Comment
-
Kinijoje pradėjo veikti pirmasis pasaulyje ketvirtos kartos branduolinis reaktorius
Valstybinės naujienų agentūros „Xinhua“ teigimu, Šidaovanio jėgainėje Šandongo provincijos rytuose yra sumontuoti du aukštos temperatūros reaktoriai, aušinami ne suslėgtu vandeniu, o dujomis, todėl padidėja jėgainės darbo našumas ir sumažėja eksploatavimo kaštai.
Įprastiniai reaktoriai elektrą gamina iš branduolinės energijos. Tačiau šie pažangūs modeliai, dar vadinami mažaisiais moduliniais reaktoriais (angl. small modular reactor, SMR) gali būti naudojami ir kitokiais, pavyzdžiui, šildymo, vandens gėlinimo ar pramoninio garo gamybos tikslais.
- 1 patinka
Comment
-
Vardan teisybės: parodyk kur yra tokios kainosParašė mantasm Rodyti pranešimąTuo tarpu buitiniai vartotojai moka €1.5 už kubą. Tiesa, dalis susimokama per mokesčius valstybei, o dalis tiesiai Igniukui.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Iš Igniuko sąskaitos už dujas. Suvartoju > 300 kubų per metus ir patenku tarp buitinių stambesnių vartotojų.Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
Vardan teisybės: parodyk kur yra tokios kainos
Iškirpt skrynšotą?
Comment
-
Jei >300/year tada ne €1,5, bet yra €0,87 ir bus 2024m €0,83. Ar taip?Parašė mantasm Rodyti pranešimąIš Igniuko sąskaitos už dujas. Suvartoju > 300 kubų per metus ir patenku tarp buitinių stambesnių vartotojų.
Iškirpt skrynšotą?Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Sąskaitoje kaina €1.5 ir iškart atminusuoja valstybės kompensaciją €0.63.Parašė Arunasx Rodyti pranešimąJei >300/year tada ne €1,5, bet yra €0,87 ir bus 2024m €0,83. Ar taip?
Taip, kitais metais bus €0.83 galutinė kaina. Nesidomėjau ar tiek bus be jokių kompensacijų (t.y. atpigs kone dvigubai) ar liks kažkokia kompensacija.
Comment
-
Tuo tarpu buitiniai vartotojai NEmoka €1.5 už kubą.Parašė mantasm Rodyti pranešimąTuo tarpu buitiniai vartotojai moka €1.5 už kubą. Tiesa, dalis susimokama per mokesčius valstybei, o dalis tiesiai Igniukui.
Net jei buhalteriškai prasisuka tie €0,63, tai vis tiek sugrįžta valstybei, nes Ignitis yra valstybinis iš esmės. Ir buitiniai NEMOKA.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Dalį pasiima igniuko vadyba bonusais ir privatūs akcininkai per dividendus.Parašė Arunasx Rodyti pranešimąTuo tarpu buitiniai vartotojai NEmoka €1.5 už kubą.
Net jei buhalteriškai prasisuka tie €0,63, tai vis tiek sugrįžta valstybei, nes Ignitis yra valstybinis iš esmės. Ir buitiniai NEMOKA.
Kaip iš vieno seno anekdoto kur tėvas pasiunčia lašinių atnešt. Bet pirštai tai riebūs lieka.
Comment
-
Kad nemeluoju. Tokia kaina visuomenei. Dalį sumokam tiesiai, kitą dalį per mokesčius. Tiesa, dalis grįžta dividendais.Parašė digital Rodyti pranešimąTai kaip supratau mantasm apsimelavo. Negražu.
Bet čia kaip sakyti, kas maistas 20% pigesnis, nes dalis grįžta per PVM į bendrą katilą.
Comment
Comment