Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Elektros energetikos sistemos integracija į Europos elektros energetikos sistemas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • digital
    replied
    Na ne, matosi, pas Aleksio tas sindromas kur atrodo, kad daug žinai, kol mažai žinai. Neveltui giriasi, kad visada teisus.

    Komentuoti:


  • Aleksio
    replied
    Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
    Jei tai reiškia, kad būtina spręsti problemas, tada sutinku. Bet jei tai reiškia, kad nereikia net diskutuoti ar iškelti į viešumą esamas problemas, galimas grėsmes, tada nesutinku.
    Ir kiek laiko diskutuosime? - metus ar 10? Juk techninių klaisimų sprendimo paieškai užtektų max savaitės, po to mėnesį laiko aptarti kaip viską padaryti, ir iškart pradėdami statybos darbai (max 3 mėnesiai). Seniai galėjome atsijungti nuo Rusijos.

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
    patys protingiausi (jų tarpe esu ir aš) siūlo užsiimti kontrpropagandą ir, svarbiausia, nedaryti nieko, kas gali būti panaudota vatenpropagondonų darbuose
    Jei tai reiškia, kad būtina spręsti problemas, tada sutinku. Bet jei tai reiškia, kad nereikia net diskutuoti ar iškelti į viešumą esamas problemas, galimas grėsmes, tada nesutinku.
    Šiaip straipsnyje yra vienas įdomus sakinys:
    Tačiau D. Maikštėnas priminė V. Poderiui „Pirmą mėnesį po paskyrimo buvau jūsų kabinete, sakiau, atkreipkite dėmesį, kad išvystyti sinchronizacijos projektą reikės atitinkamų galių. Sakiau: dėmesio, tam, kad 2025 m. turėtume adekvačius galių rezervus reikia nedelsiant organizuoti darbą net tik iš „Lietuvos energijos“, bet ir valstybės pusės.
    Todėl V.Poderio šnekas tikrai reikia vertinti kritiškai, nes neaišku, ar iš viso bandė pats paremti LE iniciatyvas.
    p.s. sutinku, kad tai off-topic. Grynai energetiniai klausimai turi keltis čia:
    https://www.miestai.net/forumas/foru...istemas/page11

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Šiame reikaliuke tūlas V.Poderis žaidžia svetimomis kortomis. Šis veikėjas pats darys neviešus žingsnius, kad atsijungimą nuo Rusijos sukomplikuoti..

    Komentuoti:


  • Aleksio
    replied
    Mūsų forume ne vieną kartą buvo diskutuojama, ką reikia daryti su vatenpropaganden: vieni nori ją kažkiek riboti, kiti - tiesiog viską uždrausti, treti - išvis nieko nedaryti, o patys protingiausi (jų tarpe esu ir aš) siūlo užsiimti kontrpropagandą ir, svarbiausia, nedaryti nieko, kas gali būti panaudota vatenpropagondonų darbuose. Ir ką mes matome? - "pasigendama detalaus plano, kaip atsijungti nuo Rytų elektros tinklų".
    https://www.delfi.lt/verslas/energet....d?id=79464577
    Tik laiko klausimas, kada Kiseliovai-Solovjovai (ir visi kiti vatnikai) pasinaudos šitu faktu.

    Komentuoti:


  • luknas
    replied
    Europos elektros tinklai sutiko priimti Baltijos šalis




    Kontinentinės Europos tinklų operatoriai trečiadienį nusprendė plėsti Europos sinchroninę zoną ir į ją įtraukti Baltijos šalis, t.y. davė sutikimą Baltijos šalių sinchronizacijai su Vakarų Europa.
    Paraišką ENTSO-E dėl kontinentinės Europos elektros tinklų išplėtimo rugsėjo 21 dieną pateikė Lenkijos perdavimo tinklo operatorius PSE kartu su Baltijos šalių operatoriais. Tuo pačiu metu (spalio 10 dieną) Baltijos šalių energijos perdavimo operatoriai pateikė paraišką Europos Komisijai (EK) finansuoti pirmąjį Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo su kontinentine Europa etapą. Bendrai prašoma suma siekia 432,5 mln. Eur, tikimasi, kad ES prie šio projekto prisidės 75% finansavimo intensyvumu. Pirmajame etape prašoma Lietuvos dalis – 167,045 mln. Eur. Šios investicijos apima pirmą iš trijų sinchronizacijos etapų.

    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Lietuvai svarbus sprendimas Briuselyje: pritarta elektros tinklų sinchronizavimo planui
    Briuselyje penktadienį uždegta „žalia šviesa“ įgyvendinti Baltijos šalių energetikos tinklų sinchronizavimo su kontinentine Europa projektą, pranešė Vyriausybė.

    Baltijos energijos rinkos jungčių plano (BEMIP) aukšto lygio grupė, kurioje yra trijų Baltijos šalių, Lenkijos ir Europos Komisijos atstovai, pritarė techniniam sinchronizavimo scenarijui, kurį parengė Lenkijos energetikos instituto Gdansko mokslininkai.

    Sprendimas reiškia, kad galutinai apsispręsta dėl sinchronizavimo scenarijaus, baigtos kelerius metus trukusios diskusijos. Pasak Vyriausybės, tai esminis žingsnis, norint formaliai pradėti Baltijos šalių energetikos sistemos prijungimą prie Europos tinklų.

    Pagal patvirtintą scenarijų sinchronizavimas vyks per jau veikiančią „LitPol Link“ jungtį ir naują jūrinį kabelį tarp Lietuvos ir Lenkijos, bei hidroelektrinėse trijose Baltijos šalyse įrengus sinchroninius kompensatorius.

    Lenkijos mokslininkai nustatė, kad toks scenarijus yra technologiškai patikimas ir ekonomiškai naudingiausias. Jis užtikrins stabilų ir patikimą elektros sistemų darbą bei nenutrūkstamą elektros tiekimą Baltijos šalių vartotojams.

    Penktadienio sprendimas leidžia Lenkijos ir Baltijos šalių perdavimo sistemos operatoriams iki rugsėjo 21 dienos pateikti bendrą paraišką Europos elektros perdavimo sistemos operatorių asociacijai (ENTSO-E) dėl kontinentinės Europos elektros sistemos sinchroninės zonos išplėtimo. Jos sprendimo tikimasi maždaug po metų.

    Vėliau, iki spalio 11 dienos, „Litgrid“, AST ir „Elering“ pateiks bendrą paraišką CEF (angl. Connecting Europe Facility) dėl projekto pirmojo etapo finansavimo – 432 mln. eurų.

    Įvertinus papildomus techninius sprendinius – kompensatorių įrengimą bei kitus darbus, projekto vertė siektų apie 1,4 mlrd. eurų. Tikimasi, kad Europos Sąjunga skirs 75 proc. lėšų.

    Sinchronizavimo projektą numatyta baigti 2025 metais.

    Komentuoti:


  • liutass
    replied
    Parašė lukass Rodyti pranešimą

    Jie gi sau statos AE, apsirūpins patys.
    Ne AE, o kogeneracines

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Parašė lukass Rodyti pranešimą

    Jie gi sau statos AE, apsirūpins patys.
    Nestato, nes nėra norinčių pirkti iš jų elektrą. Lenkija nesutiko papildomai įrengti perdavimo linijas.

    Komentuoti:


  • lukass
    replied
    Parašė liutass Rodyti pranešimą
    Idomu, kaip isspres Kaliningrado klausima
    Jie gi sau statos AE, apsirūpins patys.

    Komentuoti:


  • liutass
    replied
    Idomu, kaip isspres Kaliningrado klausima

    Komentuoti:


  • lukass
    replied
    Baigta sinchronizacijai svarbi studija

    Lenkijos Gdansko instituto mokslininkai penktadienį baigė Dinaminio stabilumo studiją ir papildomus techninius vertinimus. Ši studija atlikta rengiantis Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizacijai su europiniais tinklais.

    Anot pranešimo, studija parodė, kad Baltijos valstybių elektros energijos sistemos dažnio stabilumas bei tiekimo saugumas gali būti užtikrintas sinchronizacijos su Europa per dabartinę „LitPol Link“ jungtį ir papildomą jūrinę jungtį scenarijumi, įgyvendinus kitus būtinus techninius sprendimus...
    Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/energet....d?id=78950779

    Komentuoti:


  • luknas
    replied

    Atsijungimas nuo Rusijos: žingsniai prieš perimant vairą iš Maskvos






    Komentuoti:


  • liutass
    replied
    Va va

    Komentuoti:


  • lukass
    replied
    Virš Lietuvos – visiško aptemimo grėsmė: neapsaugos ir svarbus žingsnis

    Birželio pabaigoje Briuselyje pasirašytas politinis susitarimas dėl Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentine Europa. Procesas turėtų būti baigtas 2025-aisiais, tačiau aiškėja, kad iki to, maždaug penkerius metus, Lietuva turės gyventi kasdienio streso sąlygomis.

    Pirmiausia, todėl, kad, greičiausiai, jau 2019 metais pradės veikti Baltarusijos atominė. Kai kurie ekspertai neatmeta galimybės, kad šios jėgainės staigūs dideli elektros šuoliai, arba atvirkščiai visiškas srauto išjungimas gali sukelti rimtų avarinių situacijų Lietuvos elektros tinklų sistemoje, ar net visišką išsijungimą, vadinamąjį „blackout`ą“.

    Avarija mūsų šaliai gali kainuoti tris milijardus eurų. Nuo tokių situacijų Lietuvos energetinė sistema nebus apsaugota, kol bus Rusijos energetikos sistemoje. Tačiau ir po pasitraukimo saugūs jaustis negalėsime...

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Situacija turėtų gerėti, kai nuties papildomą LV<>EE jungtį, nes dabar pastoviai FI,EE zonoje pigesnė, bet LT,LV negali jos pirkti dėl riboto LV<>EE pralaidumo.

    Komentuoti:


  • transpondster
    replied
    Click image for larger version

Name:	chart.png
Views:	57
Size:	79,2 kB
ID:	1656159 savaitės grafikas, nėr tos pigios , nebent visam regione stipriai vėjuota

    Komentuoti:


  • J.U.
    replied
    Parašė transpondster Rodyti pranešimą

    Teisybės delei po NordBalto paprastai per mažas kainų skirtumas kad Kruonis naudingai dirbtų, visgi naudingumo koeficientas apie 70%
    Neturiu skaičiavimų, bet elementari logika sako kad Kruonis negali dirbti nuostolingai. Jis gi naktimis, kai yra elektros energijos perteklius ir nėra kur jos dėti, naudoja tą pigų perteklių o dienomis atiduoda brangų. Net jei NVK žemokas, (dabar 74%) turi apsimokėti, kitaip niekas jo nelaikytų. Antra vertus, per 30 metų technologijos patobulėjo ir jei būtų nuspręsta Kruonį išplėsti naujos turbinos ir siurbliai turėtų didesnį NVK.
    Lukašenka labai nusiminė, kai Lietuva pareiškė jog neleis naudotis Kruonio HAE.
    http://www.gamyba.le.lt/lt/veikla/el...elektrine-khae

    Komentuoti:


  • transpondster
    replied
    Parašė J.U. Rodyti pranešimą
    Faktiškai, jei turėtume pakankamą energijos kaupyklą tos sincronizacijos gal net nelabai reikėtų. Pigi energijos kaupykla jau dabar veikia Kruonyje. Atsipirko per 8 metus. Ji nebaigta, sutrukdžius taip vadinamų "žaliųjų" akcijomis. 1989 metais buvo atvežtos iš SSSR likusios turbinos, bet "žalieji" blokavo jų transportavimą, tai buvo parvežtos atgal. Lietuva dabar dėl to neuždirba krūvos papildomų pinigų. Tų "žaliųjų" vadukai praturtėjo ir kai kas dar dabar užima aukštus postus. Idealistas Gricius netikėtai žuvo "iššokęs" per langą.
    Teisybės delei po NordBalto paprastai per mažas kainų skirtumas kad Kruonis naudingai dirbtų, visgi naudingumo koeficientas apie 70%

    Komentuoti:


  • J.U.
    replied
    Faktiškai, jei turėtume pakankamą energijos kaupyklą tos sincronizacijos gal net nelabai reikėtų. Pigi energijos kaupykla jau dabar veikia Kruonyje. Atsipirko per 8 metus. Ji nebaigta, sutrukdžius taip vadinamų "žaliųjų" akcijomis. 1989 metais buvo atvežtos iš SSSR likusios turbinos, bet "žalieji" blokavo jų transportavimą, tai buvo parvežtos atgal. Lietuva dabar dėl to neuždirba krūvos papildomų pinigų. Tų "žaliųjų" vadukai praturtėjo ir kai kas dar dabar užima aukštus postus. Idealistas Gricius netikėtai žuvo "iššokęs" per langą.

    Komentuoti:

Working...
X