Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Atliekų tvarkymas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Iš tiesų, ne visada žmonės sąmoningai tiesiog pameta šiukšles prie konteinerio ir pasišalina. Dažnai stambesnėms atliekoms skirtos atliekų dėžės būna perpildytos, todėl pakuotės ar daiktai paliekami šalia. Tai galima traktuoti kaip taršą, tačiau sąlygotą aplinkybių, t.y. neefektyvaus šiukšlių surinkimo. Galbūt, geras sprendimas būtų pastatyti specialius namukus, kuriuose galima palikti stambesnes atliekas (didelis pakuotes, baldus ir kt.) iki kol jos bus išvežamos? Pavyzdžiui, Skandinavijoje tokie namukai būna skirti vienam rajonui ar kvartalui su tam tikru gyventojų skaičiumi. Jeigu neklystu, iki 10.000 gyventojų po lengvai pasiekiamą sandėliuką atliekoms (neskaičiuojant konteinerių smulkioms kasdienėms atliekoms).
    Kiek žinau, Vilniuje jau yra daugiau rūšiavimo galimybių, tik ne kiekvienam patogu samdyti transportą ir vežti šiukšles į už miesto esančias perdirbimo stotis. Tikėkimės, savivaldybei pavaldžios perdirbimo įmonės nepiktnaudžiaus baudomis ir sieks dirbti efektyviau.
    Paskutinis taisė Silber418; 2021.03.09, 21:06.

    Comment


      Nemanau, kad pvz Pilaitėje esanti aikštelė vadyntina "už miesto". 2,7 km nuo VA
      Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
      Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

      Comment


        Man rodos jau visiem turi būti aišku, kad jeigu rūšiavimo konteineriai pilni tai ne meti popierius ir kartonus kur papuola ir darai savartyną, kur vėjas išnešioja atliekas, o drėgmė/vanduo paverčia jas netinkamas/mažiau tinkamas perdirbimui, o pasilaikai namie iki kol konteineriai bus atlaisvinti.

        Beje ar tikrai savivaldybė samdo įmones rūšiavimo atliekų išvežimui?

        Comment


          Parašė themanual Rodyti pranešimą
          pasilaikai namie iki kol konteineriai bus atlaisvinti.
          Arba meti į bendrą konteinerį, kur viskas šiaip ar taip keliauja į kogeneracinę elektrinę.
          Flickr

          Comment


            O rūšiavimo konteinerius apskritai kas nors kada nors veža? Kiek esu bandęs ką nors į juos mesti, tai būdavo pilni ar šiaip netilpdavo. Tai po kelių nesėkmingų bandymų nebesivarginu ir tiesiog viską metu į bendrą atliekų konteinerį, kurį bent jau kasdien išveža ir kur telpa išmesti visas šiukšles. Plius aišku depozito sistema, kuri veikia puikiai. Savanoriška nemokamo "rūšiavimo" sistema Vilniuje, mano akimis, yra biškiuką feikas. Konteineriai oficialiai yra, varnelę uždėti galima, bet realiai tai neveikia.

            Comment


              Parašė John Rodyti pranešimą
              Savanoriška nemokamo "rūšiavimo" sistema Vilniuje, mano akimis, yra biškiuką feikas. Konteineriai oficialiai yra, varnelę uždėti galima, bet realiai tai neveikia.
              Taip, "rūšiavimo" konteineriai kartais būna perpildyti vos ne pusę laiko.

              Comment


                Parašė themanual Rodyti pranešimą
                Man rodos jau visiem turi būti aišku, kad jeigu rūšiavimo konteineriai pilni tai ne meti popierius ir kartonus kur papuola ir darai savartyną, kur vėjas išnešioja atliekas, o drėgmė/vanduo paverčia jas netinkamas/mažiau tinkamas perdirbimui, o pasilaikai namie iki kol konteineriai bus atlaisvinti.
                Ryte nueini iki konteinerio, pažiūri ar jame yra vietos (nes pro buto langą jo nesimato), tada grįžti namo, paimi maišą su popieriaus ir plastiko atliekomis ir pakeliui į darbą išmeti šiukšles?
                Parašė themanual Rodyti pranešimą
                Beje ar tikrai savivaldybė samdo įmones rūšiavimo atliekų išvežimui?
                O kas samdo? - patys gyventojai?
                Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                Comment


                  Taigi visi neseniai džiaugėmės šiukšlių reforma ir naujais konteineriais. Mokėkit daugiau - veš dažniau

                  Comment


                    Parašė John Rodyti pranešimą
                    O rūšiavimo konteinerius apskritai kas nors kada nors veža? Kiek esu bandęs ką nors į juos mesti, tai būdavo pilni ar šiaip netilpdavo. Tai po kelių nesėkmingų bandymų nebesivarginu ir tiesiog viską metu į bendrą atliekų konteinerį, kurį bent jau kasdien išveža ir kur telpa išmesti visas šiukšles. Plius aišku depozito sistema, kuri veikia puikiai. Savanoriška nemokamo "rūšiavimo" sistema Vilniuje, mano akimis, yra biškiuką feikas. Konteineriai oficialiai yra, varnelę uždėti galima, bet realiai tai neveikia.
                    Kaip amžinai Jonas hiperbolizuoja. Aš ir tėvas gyvename skirtinguose rajonuose ir tikrai išveža. Pasitaiko, kad būna užpildyta. Labai norint galima paskambinti arba parašyti emailą vežėjams, kad greičiau išvežtų.
                    Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                    Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                    Comment


                      Antrines žaliavas prižiūri valstybė berods? Ir savivaldybė ne kartą yra prašiusi, kad šitą veiklą perduotų savivaldai, nes neužtikrinama kokybė.

                      Comment


                        Parašė John Rodyti pranešimą
                        O rūšiavimo konteinerius apskritai kas nors kada nors veža? Kiek esu bandęs ką nors į juos mesti, tai būdavo pilni ar šiaip netilpdavo. Tai po kelių nesėkmingų bandymų nebesivarginu ir tiesiog viską metu į bendrą atliekų konteinerį, kurį bent jau kasdien išveža ir kur telpa išmesti visas šiukšles. Plius aišku depozito sistema, kuri veikia puikiai. Savanoriška nemokamo "rūšiavimo" sistema Vilniuje, mano akimis, yra biškiuką feikas. Konteineriai oficialiai yra, varnelę uždėti galima, bet realiai tai neveikia.
                        Veža, bet nepakankamai dažnai. Man atrodo, kad su karantinais ir dažnesniu pirkimu internetu, dabar dėžėmis itin greit užkemšami popieriui skirti konteineriai. Siūlyčiau pasižiūrėt žemėlapį, gal yra daugiau konteinerių aplink, patogioje vietoje. Pavyzdžiui, arčiausiai man esantys užsipildo per dvi dienas nuo išvežimo, bet už kokių 400 metrų yra kiti rūšiavimo konteineriai, kurie ir didesni, ir dar neteko matyti, kad kada nors būtų perpildyti.

                        Comment


                          Parašė Romas Rodyti pranešimą
                          Kad išrūšiuotų plastiko ir popieriaus atliekų konteineriai retai tuštinami, dažnai pasitaiko. Tačiau kažkas naujo, kai savivaldybės įmonė skalpuoja gyventojus dėl pačios savivaldybės samdytų įmonių apsiledimo.

                          Lrytas.lt 2021.03.09
                          Vilnietis kariauja su savivaldybe: motiną nubaudė už dėžę prie perpildyto konteinerio
                          Nu tai patys kalti, kad motina šiukšlina šalia konteinerių.

                          Pas mane pro langą matosi rušiavimo konteineriai. Gal koks kas ketvirtas išvis bando dėžes įkišti, tiesiog numeta šalia. Gerai tik kad kiemsargis stropus, rytais sumeta į koneteinerį, ankščiau tai pastoviai mokėdavom papildomai už "stambiagabaričių šiukšlių išvežimą" nes kažkam rankos nedakyla.

                          Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
                          Iš tiesų, ne visada žmonės sąmoningai tiesiog pameta šiukšles prie konteinerio ir pasišalina. Dažnai stambesnėms atliekoms skirtos atliekų dėžės būna perpildytos, todėl pakuotės ar daiktai paliekami šalia. Tai galima traktuoti kaip taršą, tačiau sąlygotą aplinkybių, t.y. neefektyvaus šiukšlių surinkimo. Galbūt, geras sprendimas būtų pastatyti specialius namukus, kuriuose galima palikti stambesnes atliekas (didelis pakuotes, baldus ir kt.) iki kol jos bus išvežamos? Pavyzdžiui, Skandinavijoje tokie namukai būna skirti vienam rajonui ar kvartalui su tam tikru gyventojų skaičiumi. Jeigu neklystu, iki 10.000 gyventojų po lengvai pasiekiamą sandėliuką atliekoms (neskaičiuojant konteinerių smulkioms kasdienėms atliekoms).
                          Kiek žinau, Vilniuje jau yra daugiau rūšiavimo galimybių, tik ne kiekvienam patogu samdyti transportą ir vežti šiukšles į už miesto esančias perdirbimo stotis. Tikėkimės, savivaldybei pavaldžios perdirbimo įmonės nepiktnaudžiaus baudomis ir sieks dirbti efektyviau.
                          Vilniuje yra net penki tokie namukai.
                          https://www.vaatc.lt/aiksteles/

                          Parašė themanual Rodyti pranešimą
                          Man rodos jau visiem turi būti aišku, kad jeigu rūšiavimo konteineriai pilni tai ne meti popierius ir kartonus kur papuola ir darai savartyną, kur vėjas išnešioja atliekas, o drėgmė/vanduo paverčia jas netinkamas/mažiau tinkamas perdirbimui, o pasilaikai namie iki kol konteineriai bus atlaisvinti.
                          Dar nufotkini pilną konteinerį ir parašai VASA ir tada po valandos jis jau tuščias.

                          Parašė Sula Rodyti pranešimą
                          Taigi visi neseniai džiaugėmės šiukšlių reforma ir naujais konteineriais. Mokėkit daugiau - veš dažniau
                          Už rušiuojamų atliekų vežimą nemoki. Tik už buitinių.

                          Comment


                            Man neteko dar nėkart apsisukti ir eiti namo pamačius pilną konteinerį. Taip, mačiau feisbuke daug kartų iš įvairių vietų perpildytų rūšiavimo atliekų konteinerių nuotraukas, bet pas mus visada išveža laiku, matyt tikrai elitiniam rajone gyvenu

                            Comment


                              Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                              Už rušiuojamų atliekų vežimą nemoki. Tik už buitinių.
                              Tuomet tokia ir paslaugos kokybė.

                              Comment


                                Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                                Kaip amžinai Jonas hiperbolizuoja. Aš ir tėvas gyvename skirtinguose rajonuose ir tikrai išveža. Pasitaiko, kad būna užpildyta. Labai norint galima paskambinti arba parašyti emailą vežėjams, kad greičiau išvežtų.
                                Kia jau ir taip visas laisvalaikis skirtas skambinimui, raportavimui ir skundų rašymui dėl savivaldybės funkcijų neatlikimo, rūšiavimo konteineriams nebelieka laiko. Esu, beje, keliskart raportavęs. Tai prašė patikslinti, kas juos prižiūri (nu patys nežino)

                                Comment


                                  Parašė themanual Rodyti pranešimą
                                  Man neteko dar nėkart apsisukti ir eiti namo pamačius pilną konteinerį. Taip, mačiau feisbuke daug kartų iš įvairių vietų perpildytų rūšiavimo atliekų konteinerių nuotraukas, bet pas mus visada išveža laiku, matyt tikrai elitiniam rajone gyvenu
                                  Pas mus bangomis. Būna kokį mėnesį pasimato perpildyti, po to porą mėnesiu visą laiką pustuščiai. Suprasi tu čia.

                                  Comment


                                    Parašė Suolas Rodyti pranešimą

                                    Pas mus bangomis. Būna kokį mėnesį pasimato perpildyti, po to porą mėnesiu visą laiką pustuščiai. Suprasi tu čia.
                                    Vienas kaimynas pasidaro remontą ir per kelis kartus sukiša pakuotes, tada kurį laiką ramu, po to kitas remontuotis pradeda. Užtenka kelias lentynas iš Ikėjos susirinkt ir galima užpildyt visą konteinerį. Ypač jei per daug tingisi susmulkint pakuotes.

                                    Comment


                                      Tai va. Gavau sąskaitą už šiuos metus. Atpigo 5%, sumokėjau iškart už metus.
                                      p.s. manau Jonui pabrangs min 15%.
                                      Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                                      Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                                      Comment


                                        Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                                        Tai va. Gavau sąskaitą už šiuos metus. Atpigo 5%, sumokėjau iškart už metus.
                                        p.s. manau Jonui pabrangs min 15%.
                                        Pasidarė ir man įdomu. Jua visiems yra sąskaitos už 2021? Pas mane tik 2020 visur figuruoja.
                                        ​​​​​​

                                        Comment


                                          Parašė John Rodyti pranešimą
                                          Pasidarė ir man įdomu. Jua visiems yra sąskaitos už 2021? Pas mane tik 2020 visur figuruoja.
                                          ​​​​​​
                                          Ot sukėliau intrigą, dabar negalėsi miegoti kol negausi
                                          UPDATE: Jonui atsius paskutiniam, kad sumažinti keiksmų kiekį dėl padidėjusio mokesčio.
                                          Paskutinis taisė Arunasx; 2021.03.10, 19:56.
                                          Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                                          Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                                          Comment

                                          Working...
                                          X