Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LG bilietų pardavimas internetu ir kitos paslaugos

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Elektros linijos čia niekuo dėtos, o greičiau signalų perdavimas per bėgius indukciniu ryšiu gali būti įtakojamas. Todėl norint diegti internetą per bėgius, reikia daug ir rimtų didelės apimties eksperimentų. Kas juos ir už ką atliks? Ir kiek tai užtruks? Ar tai apsimokės? Ne ir dar kartą ne. Pigiau ir greičiau jau LG būtų kofinansuoti mobilaus ryšio "juodųjų skylių" palei geležinkelį užkamšymą.

    Comment


      LG naudoja savo GSM-R komandini/signalini tinkla, galetu ir 3G per ji paleisti...
      Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
      Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

      Comment


        Tai dar klausimas, ar tai įmanoma techniškai.

        Comment


          Parašė Mørtã
          Wi-Fi irenginiu daugiau nei 3G. NS traukiniuose Wi-Fi naudoja tabletu ir notu turetojai... aišku turintis smartus taip pat, nes greitis daug didesnis nei 3G, laisvai eina videocall'us daryti.
          Tai aš ir nesakau, kad Wi-Fi traukiniuose nereikalingas. Reikalingas vistiek. Bet jei 3G būtų neribotas (NL gal taip ir yra), tiesiog WiFi reikalingas būtų kiek mažiau. Dabar gi per mobilųjį internetą nebent peržiūrėsi naujienas, el. Paštą, peržiūrėsi socialinius tinklus, gal dar susirašinėti galima sau leisti. Apie Youtube video peržiūrą, muzikos/failų siuntimąsi ar vaizdo skambučius be Wi-Fi turbūt ir kalbos eiti negali
          Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
          Marsrutai.lt tinklaraštis!
          SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

          Comment


            Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
            LG naudoja savo GSM-R komandini/signalini tinkla, galetu ir 3G per ji paleisti...
            Galima, tik iš pradžių reikia pristatyti daugiau bazinių stočių. Esamų vos-vos užtenka radio ryšiui palaikyti (per toli viena nuo kitos).

            Comment


              LG paskelbė techninių specifikacijų pirkimo konkursą "Vietų užsakymo ir bilietų pardavimo sistemos su lydinčiomis paslaugomis pirkimas".

              http://fw.litrail.lt/pirkimai/lt/

              Įdomu, kas po tuo mandru pavadinimu slepiasi? Gal bilietų pardavimo internetu įdiegimas? Gal bilietų automatai? O gal paprasčiausiai stočių kasų įrangos atnaujinimas?..

              Comment


                Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                Galima, tik iš pradžių reikia pristatyti daugiau bazinių stočių. Esamų vos-vos užtenka radio ryšiui palaikyti (per toli viena nuo kitos).
                Tai kad GSM-R standartas nenumato didelių duomenų srautų perdavimo.

                Comment


                  Normaliom sąlygom bešniūrio tinklo (WiFi) signalą patikimai galima priimti iki 300 metrų spinduliu, kuris gali kisti priklausomai nuo klūčių.

                  Gi pvz Kautros paskutinisyk testuotas signalas buvo imamas iš kažkurio estų IPT.

                  Parašė John
                  Tai tik vietinis signalas, einantis iš routerio, kurio veikimas yra vos keliolika metrų.

                  Comment


                    Parašė John
                    Morta, tu tiesiog nelabai supranti, ką kalbi. Wi-fi savaime nėra kažkoks ryšio pateikimo būdas. Tai tik vietinis signalas, einantis iš routerio, kurio veikimas yra vos keliolika metrų. Jei traukinyje yra wi-fi, tai tereiškia, kad vagone stovi belaidis (wi-fi) routeris, kuris, lygiai kaip ir tavo namuose, teikia signalą tavo kompui/tabletui/smartphonui. Esmė ta, KAIP Interneto ryšys ateina IKI to wi-fi routerio (ta dėžutė su lemputėmis ir galbūt antenėlėmis). Tavo namuose iki wi-fi routerio jis tikriausiai ateina per optinius ar paprastus telekomo ar kabelinių paslaugų tiekėjų kabelius.

                    Traukinyje (autobuse, mašinoje) taip pat stovi wi-fi routeris, kuris keliolikos metrų spinduliu tiekia wi-fi ryšį. Bet kaip tas ryšys ateina iki pačio routerio? Ryšio kabelių prie traukinio juk neprijungsi. Todėl Galimybės yra tik tokios: mobilieji tinklai (3G, galbūt iš bėdos 2G EDGE), WiMax tinklas (Lietuvoje veikia tik miestuose ir gyvenvietėse). Teoriškai turėtų būti galima tiekti ryšį per bėgius ar elektros laidus viršuje. Nors nežinau, ar tai įmanoma su dabartine technologija ir kaip tai veiktų. Realiausias ir paprasčiausias variantas čia yra 3G, kurio įrengimas beveik nieko nekainuotų, nors ryšys ir nebūtų 100% patikimas. Kaip ten bebūtų, mums įdomu, kokios yra tikslios LG nesugebėjimo įrengti Interneto savo traukiniuose priežastys? Ar jos technologinės ar kokios nors kitos? Aš visgi esu linkęs manyti, kad kokios nors kitos.
                    Už kelių metų vis tiek visa šalis bus padengta 4G ryšiu, tad kam kišti pinigus į kažkokius laidus traukiniams? Beto jau dabar beveik visoje šalyje veikia 3G ryšys, ko pilnai pakanka normaliam naršymui su telefonu ar kompu.
                    Paskutinis taisė Lettered; 2012.02.12, 19:31.
                    Flickr

                    Comment


                      Parašė Lettered

                      Už kelių metų vis tiek visa šalis bus padengta 4G ryšiu, tad kam kišti pinigus į kažkokius laidus traukiniams? Beto dabar jau dabar beveik visoje šalyje veikia 3G ryšys, ko pilnai pakanka normaliam naršymui su telefonu ar kompu.
                      Deja, 3G ir tuo labiau 4G paslauga ne ypač patraukli dėl ribojamo perduodamų duomenų kiekio ("megabaitų"). Kažkodėl tai kol kas Lietuvoje tik Mezon siūlo neribotą 4G ryšį už prieinamą kainą. Tiesa, norint juo naudotis, reikia 4G USB- modemo, taigi šio ryšio privalumais gali naudotis tik nešiojamųjų kompiuterių naudotojai. Jei turi tabletę ar išmanųjį telefoną- kol kas tik 3G naudotis galima. Taigi dabartinėje situacijoje idealiausia būtų traukinyje įmontuoti modemą, kuris priimtų signalą per 3G/4G ryšį. Manau, su šiuolaikiniais poreikiais iš riboto interneto prasmės nedaug. Tarkime, aš jokio mob. interneto plano neužsisakęs, ypač turint omeny Omnitel taikomus įkainius.
                      Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                      Marsrutai.lt tinklaraštis!
                      SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                      Comment


                        Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
                        Deja, 3G ir tuo labiau 4G paslauga ne ypač patraukli dėl ribojamo perduodamų duomenų kiekio ("megabaitų"). Kažkodėl tai kol kas Lietuvoje tik Mezon siūlo neribotą 4G ryšį už prieinamą kainą. Tiesa, norint juo naudotis, reikia 4G USB- modemo, taigi šio ryšio privalumais gali naudotis tik nešiojamųjų kompiuterių naudotojai. Jei turi tabletę ar išmanųjį telefoną- kol kas tik 3G naudotis galima. Taigi dabartinėje situacijoje idealiausia būtų traukinyje įmontuoti modemą, kuris priimtų signalą per 3G/4G ryšį. Manau, su šiuolaikiniais poreikiais iš riboto interneto prasmės nedaug. Tarkime, aš jokio mob. interneto plano neužsisakęs, ypač turint omeny Omnitel taikomus įkainius.
                        Pas mane omnitel abonentas, į mėnesį 1GB duomenų, neriboti sms ir dar kažkiek min. pokalbių. Kol kas užtenka ir manau tikrai pigu, kas nori daugiau duomenų gali papildomai užsisakyti. Taip, kad kiekvienam pagal poreikius. Jeigu traukinyje būtų tokia paslauga už dyką, atitinkamai bilietai brangtų visiems.
                        Flickr

                        Comment


                          Parašė John
                          Wi-fi tėra tik belaidis signalas nuo routerio iki tavo kompo/mobiliako. Routeris, aišku, stovėtų kur nors traukinyje. Bet man įdomu, kaip Internetas tiekamas iki pačio traukinio? Kaip aš spėjau, ir kaip Al1 patvirino, jis tiekiamas per 3G (t.y. mobiliuosius) tinklus. Nebent yra kokia nors technologija tiekti per bėgius? Čia jau būtų kažkas rimtesnio.

                          Jei Internetas tiekiamas per 3G, tai traukinje esantis Wi-fi bus tik tiek greitas, kiek bus greitas 3G.

                          Dar yra WiMax (t.y. praktiškai didesnę teritoriją apimantis mobilusis ryšys, pasižmintis panašiomis charakteristikomis į to pačio naminio Wi-fi routerio tiekiamą signalą). Bet Mezon WiMax kol kas veikia tik miestuose, o važiuojant traukiniu didžiąją kelio dalį tiesiog nebūtų ryšio, nes jis nėra orientuotas į judančias transporto priemones.
                          Pas mane name yra Teo šviesolaidinis ir routeris, kuris duoda name apie 20Mb greitį. Morta galvoja, kad LG užtektų tik nupirkti savo traukiniams tokius routerius, kurie skleidžia Wi-Fi, ir keleiviai važiuodami galėtų naudotis tokiu greičiu savo laptopuose
                          Flickr

                          Comment


                            Parašė John
                            Tas tiesa. Aš pats naudojuosi 3G internetu savo mobiliake ir poreikio wi-fi nematau.
                            Aš suprantu, kad gal tau negaila tam pinigų ar pas tave jis yra pigus, bet mano tinkle jis kainuoja 1lt./mb., todėl man tai yra prabanga ilgiau pasedėt mobiliame internete. Ok, paštą savo trumpam pasitikrint dar galiu leist. Todėl ir aš esu visom keturiom už betkokiais mistiniais būdais teikiamą wi-fi.
                            You might surprise yourself.

                            Miestai.net FB

                            Comment


                              Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
                              Tai aš ir nesakau, kad Wi-Fi traukiniuose nereikalingas. Reikalingas vistiek. Bet jei 3G būtų neribotas (NL gal taip ir yra), tiesiog WiFi reikalingas būtų kiek mažiau. Dabar gi per mobilųjį internetą nebent peržiūrėsi naujienas, el. Paštą, peržiūrėsi socialinius tinklus, gal dar susirašinėti galima sau leisti. Apie Youtube video peržiūrą, muzikos/failų siuntimąsi ar vaizdo skambučius be Wi-Fi turbūt ir kalbos eiti negali
                              Normalus tas 3G. Asmeniškai naudoju Omnitel kelionių metu savo NK ir viskas ok. Youtube įkrauna, žinoma, palaukt reikia bent kelias minutes. Vaizdo pokalbiams greičio, deja, neužtenka.
                              Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
                              Wi-Fi yra nemokamas ir greitas, 3G - mokamas ir letesnis. NS tai suprato, LG - ne.
                              Morta, pirmiau pasidomėk, kas tas WiFi ir 3G

                              Parašė spirit Rodyti pranešimą
                              Aš suprantu, kad gal tau negaila tam pinigų ar pas tave jis yra pigus, bet mano tinkle jis kainuoja 1lt./mb., todėl man tai yra prabanga ilgiau pasedėt mobiliame internete. Ok, paštą savo trumpam pasitikrint dar galiu leist. Todėl ir aš esu visom keturiom už betkokiais mistiniais būdais teikiamą wi-fi.
                              Visi operatoriai siūlo specialius interneto planus arba paslaugas prie esamo plano. Įkainiai nėra dideli su tais planais arba paslaugomis prie plano.

                              Žinoma, kelionės metu naudotis nemokamu WiFi yra tikrai privalumas.
                              Paskutinis taisė Ametistas; 2012.02.12, 20:02.
                              www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                              Comment


                                Parašė spirit Rodyti pranešimą
                                Aš suprantu, kad gal tau negaila tam pinigų ar pas tave jis yra pigus, bet mano tinkle jis kainuoja 1lt./mb., todėl man tai yra prabanga ilgiau pasedėt mobiliame internete. Ok, paštą savo trumpam pasitikrint dar galiu leist. Todėl ir aš esu visom keturiom už betkokiais mistiniais būdais teikiamą wi-fi.
                                Reiškia reikia keisti tinklą
                                Flickr

                                Comment


                                  Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                  Reiškia reikia keisti tinklą
                                  Aš tuo 3G beveik nesinaudoju, todėl nematau ir prasmės keist tinklo
                                  You might surprise yourself.

                                  Miestai.net FB

                                  Comment


                                    Parašė spirit Rodyti pranešimą
                                    Aš tuo 3G beveik nesinaudoju, todėl nematau ir prasmės keist tinklo
                                    O kuo naudojiesi?
                                    Aišku, jei nėra poreikio, tai kiekvieno asmeninis reikalas, bet ir nereiktų skųstis, kad niekas tokios paslaugos neteikia už dyką
                                    Flickr

                                    Comment


                                      Parašė Lettered

                                      O kuo naudojiesi?
                                      Aišku, jei nėra poreikio, tai kiekvieno asmeninis reikalas, bet ir nereiktų skųstis, kad niekas tokios paslaugos neteikia už dyką
                                      Tai niekas ir nesiskundžia. Man tik keistoka, kad: 1) kol kas Lietuvoje joks operatorius, išskyrus Mezon, neteikia neriboto mobiliojo interneto ryšio už prieinamą kainą paslaugos. 2) Tai juk LG tokia paslauga "už dyką" net atsipirktų, juk padėtų pritraukti daugiau keleivių. Ir jei jau Wi-Fi yra kai kuriuose tarpmiestiniuose autobusuose, kodėl jam nebūti ir traukiniuose?
                                      Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                                      Marsrutai.lt tinklaraštis!
                                      SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                                      Comment


                                        Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
                                        Ir jei jau Wi-Fi yra kai kuriuose tarpmiestiniuose autobusuose, kodėl jam nebūti ir traukiniuose?
                                        Trukt už vadžių ir vėl iš pradžių Kaip anksčiau buvo diskutuota, gali būti kelios priežastys:
                                        A. Tam tikruose ruožuose blogas ryšys;
                                        B. Nesuderinamumas su infrastruktūros ir traukinių įrenginiais;
                                        C. Tas ir tas.

                                        Autobusuose tikrai daug lengviau ir pigiau sumontuoti įvairią techniką, nes praktiškai niekas nereglamentuoja. Tuo tarpu geležinkelyje visa įranga turi būti sertifikuota licencijuota ir t.t. Visi šitie biurokratiniai (dėl saugumo) apribojimai labai didina įrangos kainą ir mažiną pasiūlą.
                                        Paskutinis taisė Kasnis; 2012.02.12, 20:49.

                                        Comment


                                          Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                          O kuo naudojiesi?
                                          Aišku, jei nėra poreikio, tai kiekvieno asmeninis reikalas, bet ir nereiktų skųstis, kad niekas tokios paslaugos neteikia už dyką
                                          Turėjau omeny kad nesinaudoju 3G mobiliuoju internetu Šiaip tai mobiliajame naudojuosi WI-FI, kur jį randa neužrakintą.
                                          You might surprise yourself.

                                          Miestai.net FB

                                          Comment

                                          Working...
                                          X