Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[BY] Baltarusijos atominė elektrinė Astravo rajone

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #81
  Parašė VNS Rodyti pranešimą
  Manau, kad anksti "laidoti" Baltarusijos AE.
  http://naviny.by/rubrics/economic/20...es_113_161857/
  Straipsnio pavadinimas : Rusija suteiks Baltarusijai «atominės» paskolą?

  Comment


   #82
   Šiek tiek prieštaringai pateikiama atominės elektrinės paskolos istorija.
   Taip ir neaišku, ar gudai pasiskolino tuos 1/2 milijardo


   2009.05.28 16:07
   Baltarusija prašo Rusijos paskolinti 9 mlrd. dolerių atominei elektrinei statyti

   Baltarusijos valdžia kriepėsi į Rusiją, kad ši suteiktų 9 mlrd. dolerių vertės paskolą atominei elektrinei statyti. Apie tai pareiškė Rusijos finansų ministras Aleksejus Kudrinas. Teigiama, kad Rusija sprendimo dėl paskolos suteikimo dar nepriėmė ir šiuo metu svarsto būsimos elektrinės perspektyvas.
   Gegužės 28 dieną Rusijos atominės energetikos kompanijos „Rosatom“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Lokšinas teigė, kad Rusija ir Baltarusija trečiajame šių metų ketvirtyje pasirašys susitarimą dėl atominės elektrinės statybų Baltarusijos teritorijoje. Po sutarties pasirašymo dar pusantrų metų bus rengiamas elektrinės projektas, o patys statybos darbai turėtų trukti dar 5 metus.
   Statybų pradžia priklauso nuo to, kaip greitai pavyks rasti šio projekto finansuotoją. Kol kas neaišku, ar Rusija sutiks suteikti paskolą statyboms, kol kas neaišku.
   http://www.balsas.lt/naujiena/254684...aulis-kaimynai


   2009-05-29 Lrt.Lt
   Baltarusija skolinasi atominės statyboms

   Pernai skeptiškai Lietuvoje sutikti Baltarusijos pranešimai apie planus greta bendros sienos statyti naują atominę elektrinę stumiami į priekį. Baltarusija paprašė Rusijos 9 mlrd. dolerių paskolos naujos atominės elektrinės statyboms, nurodė Rusijos finansų ministras.
   „Paskola naujos elektrinės statybai siektų 9 mlrd. dolerių“, – Aleksejų Kudriną cituoja naujienų agentūra „RIA Novosti“.
   Aleksejus Lokšinas, vadovaujantis Rusijos valstybinei branduolinės energijos korporacijai „Rosatom“, anksčiau teigė, kad šalys sutartį dėl naujos elektrinės pasirašys trečiajame metų ketvirtyje.
   Finansų ministras A. Kudrinas taip pat patvirtino, kad Baltarusija atsisakė 500 mln. dolerių vertės paskolos Rusijos rubliais.
   „Mes pasiūlėme Baltarusijai 500 mln. dolerių vertės paskolą Rusijos rubliais, ne doleriais. Baltarusija atsisakė“, – cituojamas finansų ministras. Jis pridūrė, kad derybos dėl paskolos tęsiamos.

   Skelbta, kad Baltarusija atominę jėgainę ketina statyti netoliese sienos su Lietuva. Kad baltarusių ketinimai rimti, liudija ir 2009 metų sausio 21-ąją šalia elektrinės statybos vietos pradės dygti gyvenamieji namai. Juose turėtų apsigyventi elektrinės statytojai. Visa elektrinės teritorija sieks 100 kvadratinių kilometrų, o pačios elektrinės plotas – 10-12 kvadratinių kilometrų. Planuojama, kad pirmasis blokas bus pradėtas eksploatuoti 2016-aisiais, o antrasis – dar po poros metų. Abiejų branduolinių reaktorių galia sieks 2 tūkst. megavatų.
   http://www.bernardinai.lt/index.php?...ticles%2F95637

   2009-05-29
   Rusijos ir Baltarusijos derybos baigėsi "skandalu"

   Rusijos ir Baltarusijos, kurios anksčiau buvo artimiausios sąjungininkės, lyderių derybose išryškėjo virtinė nesutarimų, penktadienį rašė Rusijos spauda, o vienas laikraštis pažymėjo, kad jos baigėsi "skandalu".
   Ketvirtadienį įvykusiame Rusijos vyriausybės vadovo Vladimiro Putino ir Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos susitikimą aptemdė ginčas dėl naujos 500 mln. dolerių Maskvos paskolos Minskui. Rusijos finansų ministras Aleksejus Kudrinas pareiškė, kad Baltarusija atsisakė gauti paskolą rubliais, o vėliau viešai išsakė abejonių dėl šalies mokumo.
   "500 mln. dolerių rubliais nėra pinigai. Baltarusijai nereikia tokios paskolos", - skelbė viena sarkastiška Rusijos dienraščio "Kommersant" antraštė. "Baltarusijos ir Rusijos sąjunginės vyriausybės susitikime ketvirtadienį kilo skandalas", - rašė laikraštis.
   Provyriausybinis dienraštis "Izvestija" savo ruožtu kandžiai pridūrė: "Broliška meilė nerado rublio atitikmens".

   A.Kudrinas taip pat paskelbė, kad Baltarusija paprašė Rusijos suteikti 9 mlrd. dolerių paskolą atominės elektrinės statyboms, tačiau pasistengė pabrėžti, jog nėra jokių garantijų, kad Minskas gaus šiuos pinigus. Finansų ministras tiesiai paragino Baltarusiją imtis "adekvačių priemonių" kovojant su ekonomikos krize. Netrukus po to V.Putinas švelniai papriekaištavo savo pavaldiniui dėl per didelio griežtumo ir pažadėjo, kad Maskva visada bus pasirengusi pakišti petį savo sąjungininkei.
   "Yra projektai, bet nėra pinigų. Rusijos ir Baltarusijos santykiai atsirėmė į finansų klausimą", - rašė liberalios pakraipos dienraštis "Gazeta".

   Rusijos ir Baltarusijos, kuri anksčiau buvo ištikimiausia Maskvos sąjungininkė regione, santykiai pastaraisiais mėnesiais pastebimai atvėso dėl Minsko siekio užmegzti glaudesnius ryšius su Europos Sąjunga. A.Lukašenka, kurį Jungtinės Valstijos anksčiau pavadino paskutiniu Europos diktatoriumi ir kuris dabar siekia artimesnių santykių su Vakarų šalimis, praėjusią savaitę griežtai užsipuolė Maskvą ir apkaltino ją nesilaikant susitarimų.
   "Atrodo, Rusija nenori išsiskirti su didele pinigų suma nieko negavusi mainais. Ir šis jausmas stiprėja", - rašė valstybinis dienraštis "Rossijskaja Gazeta".
   Zebra.lt / BNS
   http://www.zebra.lt/lt/aktualijos/pa...009-05-29.html

   Comment


    #83
    Baltarusiai kloja kelius atominei elektrinei

    Regione, kuriame numatoma statyti Baltarusijos atominę elektrinę, jau burzgia buldozeriai. Astravo miestelyje sparčiai statomi nauji daugiabučiai, pradėtas tiesti keturių juostų aplinkelis. Baltarusijos žiniasklaida daro prielaidą, kad taip ruošiamasi naujosios atominės jėgainės statyboms, kurioms leidimas kol kas neduotas.
    Visas straipsnis: http://vz.lt/2/straipsnis/2009/09/09...nei_elektrinei
    Sekite savo banknotus

    Comment


     #84
     Interneto platybėse radau kelis gudų straipsnius, kad statyti atominę elektrinę prie Astravo yra pavojinga
     http://www.gs.by/ru/6/40/145/
     http://bdg.by/news/bussiness/1214.html
     Paskutinis taisė HSV; 2009.09.10, 10:44.

     Comment


      #85
      Vietiniai Astravo gyventojai pasakojo, kad neseniai vyko Astravo vykdomojo komiteto posėdis, kuriame buvo duotas postūmis į būsimos atominės elektrinės statybas įtraukti vietinius gyventojus. Po to, kai Lukašenka susitikdamas su Rusijos atstovais Kryme gavo pažadus dėl AE statybų finansavimo, skubos tvarka prasidėjo parengiamieji AE statybos darbai. Kol dar daugiabučiai Astrave atvykstančiai darbo jėgai nepastatyti, AE katlavano kasimui priita apie 40 vairuotojų iš vietinių gyventojų. Aplinkinės valstybinės autobazės neseniai gavo naujų mašinų žemes vežimui. Planuojamas katlavano gylis bus apie 80 metrų, tai darbo vežant žemes netrūks ir jį jau galima pradėti nedelsiant. Taip pat Gudogų geležinkelio stotyje statomi kažkokie nauji įrengimai cemento iškrovimui iš vagonų bei betono gamykla. Artimiausiu metu į būsimą AE turi būti tiesiama geležinkelio atkarpa, tiesiami privažiavimo keliai. Žodžiu, vietiniai džiaugiasi, kad gaus daug darbo
      Paskutinis taisė HSV; 2009.09.11, 15:00.

      Comment


       #86
       Rūta Lankininkaitė, www.lrt.lt
       2010 vasario mėn. 14 d. 12:45
       Baltarusijoje jau tiesiami keliai būsimos AE link

       Baltarusijos pasienyje su Lietuva, Astravo rajone, prasidėjo būsimo energetikų miestelio statyba, tiesiamas kelias link atominės elektrinės. Rusija, kurios projektas bus įgyvendinamas Astrave, lėšų infrastruktūrai kaip ir beje jėgainės statybai kol kas nėra skyrusi ir, praneša „Panorama“, dalis vietos gyventojų priešinasi statybai.
       http://www.delfi.lt/news/economy/ene....d?id=28955655

       Comment


        #87
        Baltarusijos AE: pinigų nėra, bet viltis miršta paskutinė

        Garsiai paskelbusi apie atominės elektrinės (AE) statybas Baltarusija svarsto, iš kur šiam projektui gauti lėšų.
        ...
        Svarbiausia įtraukti į projekto įgyvendinimą kuo daugiau Rusijos įmonių. Kai pritrūksime pinigų Rusijos vyriausybė neturės kur dėtis. Juk nepaliks savo strateginių įmonių be pinigų

        Comment


         #88
         Čia tiktų Lietuvių liaudies patarlė: " Devynis kartus pamatuok, ir tik dešimtąjį pjauk ".

         Comment


          #89
          Tai jie dar tik matuoja...

          Comment


           #90
           o vat musiškiai laidus "nupjovė" iš peties

           Comment


            #91
            Parašė groundzer Rodyti pranešimą
            Čia tiktų Lietuvių liaudies patarlė: " Devynis kartus pamatuok, ir tik dešimtąjį pjauk ".
            Panašu, kad yra visiškai atvirkščiai- lietuviai tik matuoja (abejoju, ar atkirps kada), o baltarusiai kad pjauna kad pjauna ir neaišku, ar kada pamatuos.
            www.lt-lv-forum.org/

            Comment


             #92
             Parašė groundzer Rodyti pranešimą
             Čia tiktų Lietuvių liaudies patarlė: " Devynis kartus pamatuok, ir tik dešimtąjį pjauk ".
             Parašė AIRzol Rodyti pranešimą
             Panašu, kad yra visiškai atvirkščiai- lietuviai tik matuoja (abejoju, ar atkirps kada), o baltarusiai kad pjauna kad pjauna ir neaišku, ar kada pamatuos.
             Man staiga kilo tokia mintis: o kodėl baltarusiai tik dabar prireikė šios AE ir kodėl jie taip skuba? Ar kartais visa tai nėra glaudžiai susiję su IAE? Įtariu, kad jie skuba dėl to, kad nori pralenkti naujos IAE paleidimą. Jeigu Lietuva staiga pareikštų, kad ji sustabdo naujos AE statybą neribotam laikui, tai greičiausiai ir baltarusiai naująją AE matytų kaip savo ausis. Juk viskas iš principo daroma už Rusijos pinigus, o ši labiau suinteresuota, kad šiam regionui elektra būtų tiekiama iš Smolensko ir iš naujosios Kaliningrado AE.
             Bet tai tik mano pamąstymai...
             I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
             Parama Siaurojo geležinkelio klubui

             Comment


              #93
              Parašė Wycka Rodyti pranešimą
              Man staiga kilo tokia mintis: o kodėl baltarusiai tik dabar prireikė šios AE ir kodėl jie taip skuba? Ar kartais visa tai nėra glaudžiai susiję su IAE?
              Spėju, kad ir BY, ir Karaliaučiaus elektrinių planai skirti tik tam, kad sutrukdytų Lietuvai pasistatyti savo elektrinę. Gali būti, kad ir Karaliaučiaus krašte bus ta pati istorija, kaip su BY: katlavaną strojbatas su kastuvais iškas, o toliau prasidės dolgostrojus neribotam laikui.

              Comment


               #94
               Parašė r08n Rodyti pranešimą
               Spėju, kad ir BY, ir Karaliaučiaus elektrinių planai skirti tik tam, kad sutrukdytų Lietuvai pasistatyti savo elektrinę. Gali būti, kad ir Karaliaučiaus krašte bus ta pati istorija, kaip su BY: katlavaną strojbatas su kastuvais iškas, o toliau prasidės dolgostrojus neribotam laikui.
               Tai zinoma, taip galima visai pigiai sukomplikuot lietuvos planus. Be to tai neblogas socialinis projektas, kruvele vietiniu statybininku gaus darbo ir pajamu. Juk geriau nei moket pasalpas.

               Is ekonomines puses nei baltarusiu nei kaliningrado elektrine pacios savaime neturi dideles prasmes. Nes karaliauciuje jau dabar baigiama plesti dujom kurenama silumine elektrine kuri tuetu visiskai patenkinti srities poreikius (+dar keletas durpem kurenamu elektriniu etc).

               Comment


                #95
                Viltis dar mum neušgeso...

                „Eurasia Daily Monitor": Baltarusija gali ir nepastatyti AE

                http://www.delfi.lt/news/economy/ene....d?id=30020849

                Comment


                 #96
                 Lietuvoje renkami parašai prieš AE statybą Baltarusijoje

                 http://www.delfi.lt/news/economy/ene....d?id=30087327

                 Comment


                  #97
                  Parašė Airijos_Lietuvis Rodyti pranešimą
                  Lietuvoje renkami parašai prieš AE statybą Baltarusijoje

                  http://www.delfi.lt/news/economy/ene....d?id=30087327

                  Matyt tiems jainiems žmonėms — parašų rinkėjams trūksta veiklos. Naivu užsiimti peticija, kai iš anksto aišku, kad ji jokios įtakos neturės. Baltarusija nėra ES valstybė, o savame kieme bet kuri šalis gali statyti bet ką pagal savo galimybes. Čia tas pats, jeigu baltarusiai rinktų parašus prieš naujosios IAE statybą.
                  I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                  Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                  Comment


                   #98
                   Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                   Matyt tiems jainiems žmonėms — parašų rinkėjams trūksta veiklos. Naivu užsiimti peticija, kai iš anksto aišku, kad ji jokios įtakos neturės. Baltarusija nėra ES valstybė, o savame kieme bet kuri šalis gali statyti bet ką pagal savo galimybes. Čia tas pats, jeigu baltarusiai rinktų parašus prieš naujosios IAE statybą.
                   Geriau prie Vilniaus "Akropolio" prikabintų plakatų:

                   "Belarus! Beregi Vilnius ir Akropolis ot radiacii!"

                   Comment


                    #99
                    Prieš Baltarusijos AE pasisakė daugiau nei 20 tūkst. gyventojų

                    http://www.delfi.lt/news/economy/ene....d?id=30590891

                    Comment


                     Šis forumas kai kuriems tautiniams filadelfijams jau tapo informacijos šaltiniu, kurio galima nenurodyti:

                     Straipsnis patalpintas: http://www.valstietis.lt/Pradzia/Rub...inis-projektas

                     Žemėlapis pavogtas iš: http://www.miestai.net/forumas/showp...7&postcount=23

                     Comment

                     Working...
                     X