Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Biokuro bei atliekų deginimo kogeneracinės elektrinės

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Biokuro bei atliekų deginimo kogeneracinės elektrinės

  Ar pagaliau Lietuva surado būdą kaip pakeisti arba žymiai sumažinti rusiškų dujų suvartojimą ar mes pakankamai turime biokuro ir ar jis išliks konkurencingas ir ateityje?

  2010 metais biokuru kūrenamos elektrinės Lietuvoje pagamino 5 proc. šilumos energijos, tuo tarpu dujomis deginamos 93 proc.

  2020 metais planuojama, kad biokuru pagamintos šilumos energijos dalis sudarys 32 proc., atliekų deginimu 7 proc., o dujomis degimų dalis sumažės iki 54 proc.

  Informacijos šaltinis (nemažai įdomios informacijos apie biokuro kogeneracines elektrines Lietuvoje ir Europoje)
  http://www.lsta.lt/files/seminarai/2...rnizacijai.pdf


  Stambiausios biokuro ir atliekų deginimo kogeneracinės elektrinės Lietuvoje

  Pastatytos

  Litesko Alytaus biomasės termofikacinė elektrinė
  • Statybos metai: 2010 - 2011
  • Investicijos: 86 mln. Litų
  • Galia: 5.4MW Elektros galia ir 19MW šiluminė galia


  Statomos


  Fortum Klaipėdos atliekų ir biomasės deginimo termofikacinė elektrinė
  • Statybos metai: 2011 - 2013
  • Investicijos: 480 mln. Litų
  • Galia: 20MW Elektros galia ir 50MW šiluminė galia


  Šiaulių biomasės termofikacinė elektrinė
  • Statybos metai: 2011 - 2012
  • Investicijos: 106 mln. Litų
  • Galia: 11MW Elektros galia ir 25MW šiluminė galia


  Planuojamos

  Dalkia Vilniaus biomasės deginimo termofikacinė elektrinė
  • Statybos metai: ?
  • Investicijos: 500 mln. litų
  • Galia: ?MW Elektros galia ir ?MW šiluminė galia


  Fortum ir Vilniaus Energijos biomasės deginimo termofikacinė elektrinė
  • Statybos metai: ?
  • Investicijos: 700 mln. litų
  • Galia: 50MW Elektros galia ir 110MW šiluminė galia


  Fortum Kauno atliekų ir biomasės deginimo termofikacinė elektrinė
  • Statybos metai: ?
  • Investicijos: 600 mln. litų
  • Galia: 50MW Elektros galia ir 50-150MW šiluminė galia


  Kauno energijos biomasės deginimo termofikacinė elektrinė
  • Statybos metai: 2012 - 2014
  • Investicijos: 259 mln. litų
  • Galia: 25MW Elektros galia ir 50MW šiluminė galia


  Taip pat planuojamos ir Panevėžyje, Marijampolėje, Jonavoje, Mažeikiuose, Utenoje, Druskininkuose


  Investicijos į kitas pramonės įmones susijusias su žaliavinio kuro perdirbimiu tiekimu ir t.t.

  „Enwipellets“ šiaudų granulių gamykla Kauno LEZ
  • Statybos metai: 2012 - 2014
  • Investicijos: 130 mln. litų
  • Sukurtų darbo vietų sk.: 200
  Paskutinis taisė deep'as; 2012.03.07, 19:10.
  flickr >>>

  #2
  Vilniuje be Dalkios planuojama statyti ma=iausiai 20 MW biokuro katilin3.


  http://www.vilnius.lt/index.php?689006271

  Vilniaus meras Artūras Zuokas, vicemeras Romas Adomavičius šiandien susitiko su atsinaujinančios energijos bendrovės „GECO“ atstovais, kurie Savanorių prospekte planuoja pastatyti naują, mažiausiai 20 MW biokuro katilinę.

  „Sveikiname tokius įmonės planus, nes nauja biokuro katilinė leistų sumažinti šilumos kainą sostinės gyventojams, taip pat Vilniuje daugiau šilumos būtų pagaminta naudojant biokurą, didėtų konkurencija“, - sakė A. Zuokas.

  Bendrovės „GECO“ atstovai skaičiuoja, kad į Vilniaus šilumos tinklus galėtų patiekti apie 160 MWh/metus, tai yra apie 5 procentus viso Vilniaus šilumos poreikio. Numatoma investicijų suma į šį projektą – apie 18 mln. litų. Nauja biokuro katilinė, gavus visus leidimus, galėtų būti pastatyta per metus.

  Susitikime taip pat dalyvavo Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos atstovai, kurie artimiausiu metu turi paruošti aiškią, reglamentuotą tvarką dėl sutarties sąlygų ir šilumos supirkimo kainos iš nepriklausomų šilumos gamintojų.

  Comment


   #3
   Iš principo labai sveikintinas dalykas, tik svarbu, kad visos grandys veiktų pakankamai skaidriai, tik tada atpigs šiluma vartotojams ir šalis gaus ekonominę naudą, nes kol kas nelabai gražiai viskas atrodo:

   http://www.ekonomika.lt/naujiena/mat...72.html?page=1
   Flickr

   Comment


    #4
    Būtent, jei bus skaidru. Tačiau turint omenyje, tai, kas vyksta šilumos ūkyje, energetikoje, teisėtvarkoje ir savivaldybėje, tam šiuo metu yra mažai pagrindo.

    Comment


     #5
     Parašė Lettered Rodyti pranešimą
     Iš principo labai sveikintinas dalykas, tik svarbu, kad visos grandys veiktų pakankamai skaidriai, tik tada atpigs šiluma vartotojams ir šalis gaus ekonominę naudą, nes kol kas nelabai gražiai viskas atrodo:

     http://www.ekonomika.lt/naujiena/mat...72.html?page=1
     Jeigu atiduosime šilumos tinklus valdyti privačiom įmonėm ir leisim jom pasistatyti savas elektrines tuomet apie konkurenciją ir šilumos atpigimą galėsime pamiršt. Būten tą dabar Zuokas ir Dalkia stengiasi prasukt Vilniuje, įteisint monopiliją dešimtmečiams į priekį. Visgi nelabai tikiu kad jam tas pavyks, manau atsiras jėgų kurios tam pasipriešins. Atrodo kad Klaipėda šiuo metu yra geras pavyzdys kaip reikia tvarkyti šilumos ūkį taip pat Šiauliai ir Kaunas tikiu užtikrins visiem investuotojam galimybę prisijungti prie miesto tinklų ir tiekti šilumą konkurencinga kaina.
     Paskutinis taisė deep'as; 2012.02.19, 20:57.
     flickr >>>

     Comment


      #6
      Šaunu matyt, kad Lietuvoje bandoma jų kuo daugiau statyti, tik kokie planai bus po 2020 metų?, t.y. Lietuva bandys biokurą daryti kaip pagrindinį šilumos šaltinį ar kaip?

      Comment


       #7
       O kaip del aplinkosaugos, biokuras pateikiamas kaip teigiamas dalykas, taciau juk tai yra deginimas, o deginimas silumai ar yra progresyvus ir sveikininas dalykas?

       Comment


        #8
        Nu jo, reiškia nelabai...

        Comment


         #9
         Parašė Gator Rodyti pranešimą
         O kaip del aplinkosaugos, biokuras pateikiamas kaip teigiamas dalykas, taciau juk tai yra deginimas, o deginimas silumai ar yra progresyvus ir sveikininas dalykas?
         Nėra visai nekaltas dalykas. Iš ekosistemos išimamas didelis kiekis biomasės būtinas jų išsilaikymui. Papildoma šiluma didina šiltnamio efektą, nors ir keleriopai mažiau nei anglies dvideginis. Ir, galų gale, tas pats anglies dvideginis ir kitos medžiagos vis vieną išmetami į aplinką.

         Comment


          #10
          O ką jūs siūlote šilumos gamybai? Tik deginimas (įvairaus kuro nuo mazuto, dujų iki klasikinės anglies, durpių, malkų, biomasės (specialiai auginamų medžių, krūmų, medienos atliekų iki šiukšlių) arba geoterminė energija. Pastarasis šilumos gamybos būdas naudoja daug elektros energijos šiluminės energijos išgavimui. Elektra šildytis gal ir buvo galima, kol turėjome IAE abu reaktorius ir jei būtų buvę atitinkami tarifai... Visokie saulės kolektoriai iš esmės tik šilto vandens gamybai ir dar galbūt šildymuisi nesant didelių šalčių. Bet tam reikia instaliuoti didelį jų kiekį. Tai tinka tik individualiems namams ir tai ne visiems (jei stovi mieste užstojami aukštesnių pastatų ir pan.).
          Paskutinis taisė Al1; 2012.02.20, 07:47.

          Comment


           #11

           Bendrovė „Enwipellets“ Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje investuoja 131 mln. Lt į šiaudų granulių gamyklą.
           „Enwipellets“ šį rudenį planuoja pradėti šiaudų granulių gamyklos statybas Kauno LEZ jau įsigytame 2,65ha sklype. Gamybą ketinama pradėti kitąmet, o 2014m. baigus antrąjį projekto plėtros etapą metinis šiaudų granulių gamyklos pajėgumas sieks 480 tūkst. t. Tuo metu „Enwipellets“ žada būti sukūrusi per 200 darbo vietų ir dar antra tiek sezoninio darbo galimybių.
           Iš pradžių iš lietuviškų žemės ūkio atliekų pagamintą produkciją planuojama eksportuoti, tačiau energetikai tikisi, kad naujoji investicija paskatins ir šiaudų granules deginančių katilinių plėtrą, ypač — didžiuosiuose šalies energetikos objektuose.
           (...)
           I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
           Parama Siaurojo geležinkelio klubui

           Comment


            #12
            Parašė deep'as Rodyti pranešimą
            Būten tą dabar Zuokas ir Dalkia stengiasi prasukt Vilniuje, įteisint monopiliją dešimtmečiams į priekį. Visgi nelabai tikiu kad jam tas pavyks, manau atsiras jėgų kurios tam pasipriešins.
            Štai ir mano vakarykščių žodžių patvirtinimas.

            Prezidentė ir energetikos ministras - prieš "Dalkios" biokuro katilinės statybas
            Abu politikai tokią savo poziciją grindžia pirmiausiai tuo, jog ši investicija sumanyta be konkurso, koncernui "Dalkia" suteikiant išimtines teises. Tai esą padėtų monopolizuoti šilumos ūkį
            flickr >>>

            Comment


             #13
             "Lietuvos energija" su suomiais nori investuoti 200 mln. EUR į naują jėgainę Vilniuje

             AB "Lietuvos energija" ir Suomijos kapitalo UAB "Fortum Heat Lietuva" trečiadienį pasirašė ketinimų protokolą dėl investavimo į kogeneracinės jėgainės Vilniuje projektavimo, statybos ir eksploatavimo projektą, kurio vertė gali siekti apie 200 mln. EUR (beveik 700 mln. Lt).

             Planuojama, kad naujoji jėgainė bus apie 50 MW elektrinio ir apie 110 MW šiluminio galingumo, naudos biomasę bei kitą vietinės kilmės kurą, paskelbė "Lietuvos energija" (LE) per "Nasdaq OMX Vilniaus" biržą
             Nors paprastai Zuokas nepraleidžia progos surengti spaudos konferencijas visoms bent kiek didesnėms investicijoms į Vilnių, tačiau kažkodėl šiuo klausimu, t.y. klausimu dėl bene didžiausios investicijos į Vilnių, Zuokas tyli ir jokių spaudos konferencijų nerengia. Nenusipelnė matyt Zuoko palaiminimo, skirtingai nuo Rubikono įmonių, kada Zuokas trimitavo ant visos Lietuvos apie jų planus investuoti į kogeneracinę elektrinę. Labai tikiuosi, kad jam užteks proto netrukdyti šitoms investicijoms ateitį į Vilnių.

             Comment


              #14
              Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
              "Lietuvos energija" su suomiais nori investuoti 200 mln. EUR į naują jėgainę Vilniuje              Nors paprastai Zuokas nepraleidžia progos surengti spaudos konferencijas visoms bent kiek didesnėms investicijoms į Vilnių, tačiau kažkodėl šiuo klausimu, t.y. klausimu dėl bene didžiausios investicijos į Vilnių, Zuokas tyli ir jokių spaudos konferencijų nerengia. Nenusipelnė matyt Zuoko palaiminimo, skirtingai nuo Rubikono įmonių, kada Zuokas trimitavo ant visos Lietuvos apie jų planus investuoti į kogeneracinę elektrinę. Labai tikiuosi, kad jam užteks proto netrukdyti šitoms investicijoms ateitį į Vilnių.
              O čia buvo konkursas ar irgi toks variantas kaip Zuoko siūlomas? Tik Dalkia būtų pastačius daugiau nei trigubai galingesnę ir 200 mln. litų pigiau... Žodžiu galim mesti pinigus į balą, kad tik Zuokas nebūtų prileistas "vogti"
              Dar apie tamstos "puikų" merą Kupčių:
              Pasak Vilniaus mero, Kauno miesto savivaldybė skaičiuoja, kad laikinojoje sostinėje 50 megavatų biokuro jėgainės statyba pareikalaus 250 mln. litų investicijų, tuo tarpu „Dalkia“ Vilniuje siūlo tokią pačią jėgainę, tik galingesnę negu Kaune, t. y. 500 megavatų, statyti už 500 mln. litų.
              http://www.alfa.lt/straipsnis/138826...2-02-24_13-49/
              Paskutinis taisė Lettered; 2012.03.07, 13:01.
              Flickr

              Comment


               #15
               Dalkia... Tik nereikia. Jie su savo mišriom juodom finansavimo schemom gali daug ko prižadėti.

               Comment


                #16
                Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                O čia buvo konkursas ar irgi toks variantas kaip Zuoko siūlomas? Tik Dalkia būtų pastačius daugiau nei trigubai galingesnę ir 200 mln. litų pigiau... Žodžiu galim mesti pinigus į balą, kad tik Zuokas nebūtų prileistas "vogti"
                Dar apie tamstos "puikų" merą Kupčių:

                http://www.alfa.lt/straipsnis/138826...2-02-24_13-49/
                Dalkijos atveju pigiau todėl, kad katilas būtų statomas seno katilo vietoje, kur yra visa infrastruktūra. Toks sprendimas yra logiškas.

                Tačiau reikia įvertinti ir kitus aspektus. Monopolijos niekada nedirba efektyviai. Todėl, net ir leidus Dalkiai statyti 3 kartus galingesnį ir 200 mln pigesnį katilą dar nereiškia, kad šilumos vartotojai dėl to pajustų naudą. Šiam sektoriui būtina konkurencija.
                Paskutinis taisė Perfect; 2012.03.07, 13:33.

                Comment


                 #17
                 Parašė Perfect Rodyti pranešimą
                 Dalkijos atveju pigiau todėl, kad katilas būtų statomas seno katilo vietoje, kur yra visa infrastruktūra. Toks sprendimas yra logiškas.

                 Tačiau reikia įvertinti ir kitus aspektus. Monopolijos niekada nedirba efektyviai. Todėl, net ir leidus Dalkiai statyti 3 kartus galingesnį ir 200 mln pigesnį katilą dar nereiškia, kad šilumos vartotojai dėl to pajustų naudą. Šiam sektoriui būtina konkurencija
                 Bet pajustų naudą valstybė, miestas. Tokie pinigai taip sakant ant žemės nesimėto, daug galima būtų su jais nuveikti. Konkurencija čia galima tik dalinai, juk niekas tiek neinvestuos be garantijų, kad ta šiluma bus perkama, 10 elektrinių taip pat nesistatys. Jau egzistuoja ir sėkmingai dirba energetikos kainų komisija, belieka tik užtikrinti skaidrų jos veikimą.
                 Flickr

                 Comment


                  #18
                  O Kaunas tyliai ramiai eina civilizuotos sistemos link, kad vartotojams butu geriau (ne Mr. Otkatams):

                  Kaune sukurtos pirmosios Europoje taisyklės šilumai iš nepriklausomų gamintojų supirkti

                  Šį trečiadienį, kovo 7 d., bendrovėje „Kauno energija" potencialiems nepriklausomiems šilumos gamintojams pristatytos Centralizuotai tiekiamos šilumos supirkimo tvarkos įgyvendinimo taisyklės. Tai pirmasis tokio pobūdžio šilumos tiekimo sistemoms skirtas teorinis dokumentas ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

                  Visas tekstas:
                  http://www.kaunas.lt/index.php?1286284587

                  Comment


                   #19
                   AB "Lietuvos energija" ir Suomijos kapitalo UAB "Fortum Heat Lietuva" trečiadienį pasirašė ketinimų protokolą dėl investavimo į kogeneracinės jėgainės Vilniuje projektavimo, statybos ir eksploatavimo projektą, kurio vertė gali siekti apie 200 mln. EUR (beveik 700 mln. Lt).

                   Planuojama, kad naujoji jėgainė bus apie 50 MW elektrinio ir apie 110 MW šiluminio galingumo, naudos biomasę bei kitą vietinės kilmės kurą, paskelbė "Lietuvos energija" (LE) per "Nasdaq OMX Vilniaus" biržą
                   Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad jeigu Vilniuje galiotų konkurencijos dėsniai, naujos 300 megavatų (!!!) galingumo biokuro katilinės statyba kainuotų maždaug 300 mln. litų, arba 40 proc. pigiau nei siūlo sostinės šilumos ūkį kontroliuojantis Prancūzijos koncernas "Dalkia".

                   http://www.lzinios.lt/Lietuvoje/Gimt...i-siulo-Dalkia

                   700 mln. už 110MW tai jau būtų tiesiog apiplėšinėjimas

                   Comment


                    #20
                    Parašė Sula Rodyti pranešimą
                    Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad jeigu Vilniuje galiotų konkurencijos dėsniai, naujos 300 megavatų (!!!) galingumo biokuro katilinės statyba kainuotų maždaug 300 mln. litų, arba 40 proc. pigiau nei siūlo sostinės šilumos ūkį kontroliuojantis Prancūzijos koncernas "Dalkia".

                    http://www.lzinios.lt/Lietuvoje/Gimt...i-siulo-Dalkia

                    700 mln. už 110MW tai jau būtų tiesiog apiplėšinėjimas
                    Prezidentė "pagooglino" ir padarė situacijos analizę

                    Manau realesnės kainos yra tos apie kurias kalba Dalkia ir Fortum

                    Comment

                    Working...
                    X