Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Būsto kainų burbulas II

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
    Mažiau verkt gal tada reikės.
    Menkas pataisymas čia Jūs verkiat, kad kaip čia dabar atsitiko. Nes aš neverkiu, o juokiuosi iš tokių nevykėlių būstų pirkėjų (taip vadinamų "paskolinių milijonierių") ir iš bankrutuojančių nevykėlių vystytojų, kurie taip ir nesuprato, kad jų trumpalaikė sėkmė buvo paremta ne jų verslumu ir genialumu, o skandinavų bankų noru kuo daugiau priskolinti pinigų trumparegiams vartotojams.

    Dėl to, kai rašiau, kad bankrutuoja tarpininkai minėjau žodį "linksma", o kažkuris iš jūsų atsakė, kad reikia "liūdėti". Tad kas iš mūsų verksnys????????

    Comment


      Juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis.

      Neverk radęs, nes verksi pametęs.

      Kaip gražiai kaimyno tvartas dega.

      Lietuvis lietuviui vagis.

      Štai kolonos, ant kurių laikosi lietuvio gyvenimo filosofiją.



      Man tik įdomu, ar mes tikimės iš algos butus pirkt ateityje? vargu, vis vien teks skandinavų bankams parsiduot, jei norėsi savo būsto ir pirkt iš nevykėliu vystytojų būstą ir tapti nevykėliu pirkėju perkančių šūdiną kartonkę ir tapti milijonieriumi.
      Jūsų,
      Analitikas PlėtRa™

      Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

      Comment


        be abejo rinkos principai tie patys išliks amžinai: banko paskola, pirkimas iš vystytojo, kokybės problemos ir pan.

        Bet vienas dalykas iš esmės pasikeitė ir keičiasi: prekės kaina: ji mažėja - t.y. artėja prie logiškos kainos - tuo ir džiaugiuosi.

        Comment


          Bet bus labai mažai žmonių, kurie ta logiška kaina galės nupirkti....
          You've got one life! Live it!

          Comment


            Nebijok ,fredi, atsiras tu zmoniu. Kita vertus, jei manai, kad normalu, kad kai kiekvienas lietuvis issikelia sau uzduoti bet kokia kaina tureti nuosava busta, nepaisant jokiu rizikos desniu - yra normalu? Juk nesakome, kad nenormalu, kad kiekvienas neturi ferari ar rolexo. Jei neuzdirbi - ir neturesi. tokia realybe.

            Comment


              vertinant nominaliai tik kainą - taip. O jei vertinsime realiai? Kad atlyginimiai sustojo arba net mažės (Latvijoje mažins valdininkams algas pvz.), kad vis didesnę dalį jo suvalgo maisto, komunalinių paslaugų kainos, paslaugų kainos? Ir kad palūkanos paskolų dviženklės, o ir pačią paskolą sunku gauti? O dar devalvacijos rizika? ir kad egzistuoja didelė rizika netekti darbo ir ilgai nesusirasti naujo arba su ženkliai mažesniu atlyginimu? Realiai būsto įsigijimo kaina (pinigine ir sveikatos išraiška) šiuo metu nelabai ir tapo patrauklesne, deja. Paradoksalu, bet ką anksčiau dar galėjai įsigyti už 3000 lt atlyginimą pasispaudęs, dabar su tiek jau bankas sako - niekuo negaliu padėti, o kiek duoda, neužtenka net chruščiovkei. Prekės kainą nustato bankai su savo politiką ir bet kuriuo atveju didžiausią naudos dalį gauna jie.

              Tik nedelsk, Mindakai, NT kainos niekad ilgai stabilios nebūna, jos nuolat važinėja aplink ekvilibriumo tašką ir niekad jame neatsiduria, nepramiegok galimybių.
              Jūsų,
              Analitikas PlėtRa™

              Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

              Comment


                Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                Ir dar, paaiškink kokiai nors moteriškaitei, kad, brangioji, dabar mes su tavim būsto nepirksim, nes dabar per brangu, o paskui tris metus pigs, po penkių gal pradėsim kurti šeimą ir savo gyvenimą. Žinai, ką ji tau pasakytų?
                prašyčiau rinkti žodžius
                saviškiui aš pasakiau: viskas, mikliai už fotoaparato, pyškini pakampes, skelbimą į aruodą - stumiam trobą, o tai šou jau PRASIDĖJO ! (veiksmas įvyko maždaug 2007m . rugsėjį). Minus 15% nuo kitų optimistų kainų, ir išėjo per dieną. Pirkėjai grūdosi... Tikrai linksma prisiminti . Šiandien jau būtų visiški ragai.

                Taip kad ne visos tos moteriškaitės tokios beviltiškos

                Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                O NT rinkos cikliškumas normalu, taip buvo per amžius ir bus, ir bus dar burbulų, ir vėl pūsim pūsim, o kvaili žmonės pirks, o aukštesnė klasė lobs. Spitz.
                Manai sekantis burbulas bus NT? Netikiu tuo. NT ko gero bus ilgam visi atsikandę - dešimtmečiams gal?. Išsisrėbt ką prisivirėm dabar... Na nebent kokios nors vienos kategorijos NT (pvz ekonomiški maži namukai su nepriklausomais energijos šaltiniais).

                Comment


                  Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                  vis vien teks skandinavų bankams parsiduot
                  Tu klysti. Europos Komisija (berods) už tai jau ne kartą Lietuvai per ragus davė.

                  Comment


                    Pirmo būsto pirkimas ir pardavimas skirtingi dalykai. Ar jūs grįžote gyventi pas tėvukus? manau, kad ne.

                    Burbulas anksčiau ar vėliau bus, ypač jei dabar išbankrutuos daug vystytojų, o Vilnius toliau į save siurbs žmones. Ir ypač, jei paskolos vėl bus po 3-4 proc., kas aiškiai nusimato. Švedijoje po burbulo piko tetruko tik 5-6 metus, kad kainos vėl nukritusios grįžtų į buvusį lygį ir lipo toliau, per kitus 10 metų maždaug dar 2-3 kartus išaugo. O kad dar daug jaunosios kartos neturi savo būsto irgi faktas. Viskas priklausys nuo bankų politikos, ar jie leis dar kartą godumui išpūsti NT.
                    Jūsų,
                    Analitikas PlėtRa™

                    Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                    Comment


                      Parašė dado1945 Rodyti pranešimą
                      Tu klysti. Europos Komisija (berods) už tai jau ne kartą Lietuvai per ragus davė.
                      Už ką? kad žmonės paskolas ima? tai jei duoda, tai žmonės ir ima.
                      Jūsų,
                      Analitikas PlėtRa™

                      Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                      Comment


                        Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                        Už ką? kad žmonės paskolas ima? tai jei duoda, tai žmonės ir ima.
                        Ne už tai, kad žmonės įsitikinę, kad paskolą galima imti tik skandinaviškame banke.

                        Comment


                          Parašė dado1945 Rodyti pranešimą
                          Ne už tai, kad žmonės įsitikinę, kad paskolą galima imti tik skandinaviškame banke.
                          Nelabai suprantu, ką nori pasakyti. Nieko panašaus nesu girdęjęs. Ima paskolas gi ir Snore, ir DnB Nord, kuris nėra vien skandinaviškas, ir Parexe ėmė, tik bėda ta, kad ji siūlydavo ne geriausias sąlygas. Ten kur geriau duoda, ten ir imi. Ir prie ko čia Europos Komisija? Gal dar tegu duoda velnių, kad žmonės įsitikinę, kad mašiną galima pirkti tik vokišką BNV ar VW?
                          Jūsų,
                          Analitikas PlėtRa™

                          Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                          Comment


                            Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                            Pirmo būsto pirkimas ir pardavimas skirtingi dalykai. Ar jūs grįžote gyventi pas tėvukus? manau, kad ne.
                            grįžom ten kur buvom iki 2003 - nuomojamės ir laukiam dugno... Kadangi įvertinti visi galimi baubai - kiaušiniai vienon pintinėn nesudėti, išskirstyti po skirtingas

                            Iš tikrųjų maniškis neturi laiko domėtis viskuo kas vyksta, atlieku tą darbą aš , renku info, jam sugromuluoju, sukonspektuoju, atspausdinu kas svarbiausia ir pateikiu ant lėkštutės . Tada abu sprendžiam

                            Burbulas anksčiau ar vėliau bus, ypač jei dabar išbankrutuos daug vystytojų, o Vilnius toliau į save siurbs žmones. Ir ypač, jei paskolos vėl bus po 3-4 proc., kas aiškiai nusimato. Švedijoje po burbulo piko tetruko tik 5-6 metus, kad kainos vėl nukritusios grįžtų į buvusį lygį ir lipo toliau, per kitus 10 metų maždaug dar 2-3 kartus išaugo. O kad dar daug jaunosios kartos neturi savo būsto irgi faktas. Viskas priklausys nuo bankų politikos, ar jie leis dar kartą godumui išpūsti NT.
                            apie Švediją mano duomenys šiaip jau skiriasi nuo taviškių - kiek ten nukrito kainos ir iki kiek atsistatė. Anyway - pagyvensima pamatysim Aš nesu tikra kad išvis dar grįšim prie tos įprastos schemos (paskolų-palūkanų), kad čia nesibaigs rimtesniais pokyčiais nei kelių vystotojų bankrotai, todėl ko gero diskusija labai nusivažiuotų

                            Comment


                              Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                              Nelabai suprantu, ką nori pasakyti. Nieko panašaus nesu girdęjęs. Ima paskolas gi ir Snore, ir DnB Nord, kuris nėra vien skandinaviškas, ir Parexe ėmė, tik bėda ta, kad ji siūlydavo ne geriausias sąlygas. Ten kur geriau duoda, ten ir imi. Ir prie ko čia Europos Komisija? Gal dar tegu duoda velnių, kad žmonės įsitikinę, kad mašiną galima pirkti tik vokišką BNV ar VW?
                              Problema tikrai ne dėl to, kad žmonės ima paskolas tik bankuose, kurie turi atstovybes Lietuvoje. Problema šiek tiek kitokia, bet aš pats labai nesigilinau ir nenoriu spėlioti. Esmė ta, kad tu net nesvarstai skolintis būstui pvz Deutche Bank'e. O kodėl?

                              Comment


                                Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                                Burbulas anksčiau ar vėliau bus, ypač jei dabar išbankrutuos daug vystytojų, o Vilnius toliau į save siurbs žmones. Ir ypač, jei paskolos vėl bus po 3-4 proc., kas aiškiai nusimato. Švedijoje po burbulo piko tetruko tik 5-6 metus, kad kainos vėl nukritusios grįžtų į buvusį lygį ir lipo toliau, per kitus 10 metų maždaug dar 2-3 kartus išaugo. O kad dar daug jaunosios kartos neturi savo būsto irgi faktas. Viskas priklausys nuo bankų politikos, ar jie leis dar kartą godumui išpūsti NT.
                                Kaip gali lyginti Lietuvą su Švedija? Tas augimas Švedijoje sąlyginis buvo, būsto kainos iki šitų visų krizių Vilniuje buvo panašios ar net dar didesnės nei Stokholme, o atlyginimui minimum 5 kartus skyrėsi. Tad Švedijoj buvo iš ko augti kainoms, žmonės uždirbo.
                                Flickr

                                Comment


                                  Nes Deutche bankas Lietuvoje neturi savo atstovybės, man reikėtų dėl paskolos važiuoti į Vokietiją. tai - papildomos išlaidos. Mokant įmokas reikėtų mokėti tarptautinių pavedimų mokesčius - vėl išlaidos, ir nemažos. Be to, tikėtina, kad ir pats bankas atsisakytų finansuoti mane,nes jis negali užtikrinti mano pajamų, užstato kontrolės, gauti reikalingų duomenų ir dokumentų, ir šiaip jam, ko gero, neapsimoka, nes tai jam papildomi rūpesčiai ir išlaidos. Rezultate, svarstyti nėra ko, nes tai neįmanoma. ES dirba tuo klausimu, kad būtų galima sukurti sistemą, kad konkuruotų visi bankai tarpusavyje, ir kad žmogus galėtų skolintis bet kurioje ES šalyje tarsi savojoje. Tik iki to dar turbūt daug metų praeis.
                                  Jūsų,
                                  Analitikas PlėtRa™

                                  Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                                  Comment


                                    sawa: http://www.globalpropertyguide.com/r...house-prices/S

                                    Lettered, aš nelyginu šalių, aš lyginu situacijas. Skandinavija apturėjo didelį burbulą, tada kietą nusileidimą, devalvacijas ir ekonomikos rekonstrukciją, tada prasidėjo pigių pinigų era ir naujas burbulas. Pagal tą patį scenarijų, darau prielaidą, kad jis gali pasikartoti ir pas mus. Jei 10 proc. kasmetinis augiams yra sąlyginis, tai ką aš žinau. Visi kalbat apie atlyginimus, o kokie pragyvenimo kaštai ten žinai, kiek visokių mokesčių, kiek kainuoja draudimai ir pan.? O žinai, kodėl matai, kad būsto kainos labai panašios? Nes ten yra socialinio būsto programos, kur statoma daug pigaus būsto, kurios tą vidurkį smarkiai ir priartina prie mūsų, tik, deja, pas mus to socialinio būsto nebuvo ir dar ilgai nebus. Skandinavija prieš 20 metų nebuvo tokia Skandinavija kaip dabar. Žinoma, jei nebus augimo, nebus ir naujo NT bumo, tai akivaizdu. Viskas priklausys nuo daugybės aplinkybių, aš tik darau prielaidą, kad pas mus galėtų pasikartoti scenarijus.
                                    Jūsų,
                                    Analitikas PlėtRa™

                                    Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                                    Comment


                                      Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                                      sawa: http://www.globalpropertyguide.com/r...house-prices/S

                                      Lettered, aš nelyginu šalių, aš lyginu situacijas. Skandinavija apturėjo didelį burbulą, tada kietą nusileidimą, devalvacijas ir ekonomikos rekonstrukciją, tada prasidėjo pigių pinigų era ir naujas burbulas. Pagal tą patį scenarijų, darau prielaidą, kad jis gali pasikartoti ir pas mus. Jei 10 proc. kasmetinis augiams yra sąlyginis, tai ką aš žinau. Visi kalbat apie atlyginimus, o kokie pragyvenimo kaštai ten žinai, kiek visokių mokesčių, kiek kainuoja draudimai ir pan.? O žinai, kodėl matai, kad būsto kainos labai panašios? Nes ten yra socialinio būsto programos, kur statoma daug pigaus būsto, kurios tą vidurkį smarkiai ir priartina prie mūsų, tik, deja, pas mus to socialinio būsto nebuvo ir dar ilgai nebus. Skandinavija prieš 20 metų nebuvo tokia Skandinavija kaip dabar. Žinoma, jei nebus augimo, nebus ir naujo NT bumo, tai akivaizdu. Viskas priklausys nuo daugybės aplinkybių, aš tik darau prielaidą, kad pas mus galėtų pasikartoti scenarijus.
                                      Apie socialinį būstą aš net nešneku, tarkim, kiek Vilniuje eilinis butas kainuoja kur nors karoliniškėse Stokholme už tokią kainą galima gauti apynaujį butą neblogame rajone kaip Vilniuje santariškės. Na čia prieš metus ar pusę panaši situacija buvo, aš oficialių kažkokių statistikų neturiu, bet situacija +/- aiški. Taip Švedijoj pragyvenimas prangesnis (nors čia irgi dar būtų galima ginčytis), bet kalba ne apie tai. Tiesiog kodėl švedai būstui turi skirti ir skiria gerokai mažesnę savo pajamų dalį? Dabar Vilniuje vidutinis atlyginimas apie 2k, ir ką galima už tiek nusipirkti? Bendrabutį geriausiu atveju su 40 metų paskola bankui, argi tai normalu? kalba eina apie vidutinį atlyginimą, ne kokį minimumą...
                                      Flickr

                                      Comment


                                        Tai, Lettered, aš ir nešneku, kad dabar yra normalu. Nenormalu, tikrai. Aš modeliuoju situaciją ateityje, kad tikiuosi naujo burbulo, atsiremdamas į Skandinavijos burbulo istoriją. Be to, paklausk švedo apie būsto kainas, jis net ir prie 5 kartus didesnės algos pasakys, kad pas juos kainos irgi nenormalios.

                                        Matant, kaip pasaulyje yra spausdinami trilijonai pinigų, bazinės palūkanos artėja prie 0, ir jei kapitalizmas nesubyrės ir nebus kardinaliai reformuotas, mes dar tokių burbulų išvysim, apie kokius net nesvajojom.
                                        Jūsų,
                                        Analitikas PlėtRa™

                                        Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                                        Comment


                                          Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                                          Matant, kaip pasaulyje yra spausdinami trilijonai pinigų, bazinės palūkanos artėja prie 0, ir jei kapitalizmas nesubyrės ir nebus kardinaliai reformuotas, mes dar tokių burbulų išvysim, apie kokius net nesvajojom.
                                          jei turi galvoje hiperinfliacinį scenarijų ir kad burbulas bus išpūstas matuojant kažkokias tugrikais - tuomet sutinku Bet jei įvesti papildomus vertės ekvivalentus, apčiuopiamais dydžiais (pririšti prie kažkokio maisto/kuro/energijos vieneto) - smarkiai abejoju.
                                          Paskutinis taisė sawa; 2008.12.09, 12:18.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X