Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rašykime lietuviškai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Tai tada ir rašymas forume iš kompiuterio irgi turėtų brangiai kainuot už internetą...

    Comment


      /\

      Oho, bet gerai, kad niekas nežino apie mano rekordą. Kai buvau paaugliu, tėvams buvau 700 Lt sąskaitą 'padovanojęs' už dalyvavimą 'Omnitel' žaidimuose. Žinoma, dabar tokių atvejų būna daugiau.

      Comment


        Parašė Hitas Rodyti pranešimą
        Tai tada ir rašymas forume iš kompiuterio irgi turėtų brangiai kainuot už internetą...
        Prie ko čia internetas ir sms? Juk internetas naudoja visai kitokį ryšį, duomenys perduodami kitu principu, apmokestinimas visai kitoks...
        Paskutinis taisė Ametistas; 2010.10.14, 17:50.
        www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

        Comment


          Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
          /\

          Oho, bet gerai, kad niekas nežino apie mano rekordą. Kai buvau paaugliu, tėvams buvau 700 Lt sąskaitą 'padovanojęs' už dalyvavimą 'Omnitel' žaidimuose. Žinoma, dabar tokių atvejų būna daugiau.
          Tokių atvejų būna ir daugiau? Siaubas, aš iš tokio vaiko atimčiau telefoną, liepčiau pusę sumos padengti užsidirbus vasarą, o telefonu neleisčiau naudotis pusę to laiko, kiek įprastai per mėn. sumokama už sąskaitą (pvz., per mėn. 20 Lt, tai 700/20/2, taigi neleisčiau naudotis telefonu beveik pusantrų metų). Kur tai matyta?

          Mano tėvams niekad nebuvo problemų dėl mano išlaidumo, aš jau būdamas 10-ies metų už 10 Lt sugebėdavau apipirkt valgyt (tada kainos buvo mažesnės).
          www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

          Comment


            Parašė amiko Rodyti pranešimą
            Štai dėl ko:
            SMS su lietuviškomis raidėmis - brangesnė

            Nors kalbininkai rašyti trumpąsias žinutes nuolat ragina lietuviškomis raidėmis, to daryti neverta. Už lietuviškai parašytas SMS mokėti tenka gerokai daugiau nei rašant raides be lietuvybių.

            Kas sekundę – po žinutę

            Neseniai paauglei dukrai mobilųjį telefoną nupirkusi Rasa teigė nesitikėjusi, jog lietuvybės puoselėjimas jai kainuos šimtus litų.

            Moteris pasakojo, kad gavusi sąskaitą už suteiktas mobiliojo ryšio paslaugas apstulbo, kai sužinojo, jog beveik niekur neskambinanti ir daug žinučių nerašanti jos dukra per mėnesį išnaudojo paslaugų už beveik 300 litų.

            kaunodiena.lt
            Man su labas jokio skirtumo, rašysiu lietuviškom ar ne. Kaina ta pati

            Comment


              Parašė Mjso Rodyti pranešimą
              Man su labas jokio skirtumo, rašysiu lietuviškom ar ne. Kaina ta pati
              Nuo tinklo tai nepriklauso. Jei paskaitytum straipsnį iki galo, sužinotum, kad lietuviškos raidės apimtis didesnė, dėl to raidė užima keletą, kelioliką ar net keliasdešimt simbolių. O jei turi omeny tai, kad tau nemokamos sms, tai čia nereikėtų minėti tinklo, nes nemokamas sms galima rašyti iš visų tinklų, užsisakius specialius planus, arba dalyvaujant kuriose nors akcijose.
              www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

              Comment


                Parašė amiko Rodyti pranešimą
                Nuo tinklo tai nepriklauso. Jei paskaitytum straipsnį iki galo, sužinotum, kad lietuviškos raidės apimtis didesnė, dėl to raidė užima keletą, kelioliką ar net keliasdešimt simbolių. O jei turi omeny tai, kad tau nemokamos sms, tai čia nereikėtų minėti tinklo, nes nemokamas sms galima rašyti iš visų tinklų, užsisakius specialius planus, arba dalyvaujant kuriose nors akcijose.
                Tai ką aš ir sakau, nepriklausomai nuo naudojamo rašymo stiliaus, žinutės kaina tokia pati ir išsiunčia kaip vieną žinutę. Aplamai pirmą kartą išgirdau apie tokį "bajerį" paskaitęs šitą straipsnį, nes pačiam niekada nebuvo nutikę nieko panašaus

                Comment


                  Parašė Mjso Rodyti pranešimą
                  Tai ką aš ir sakau, nepriklausomai nuo naudojamo rašymo stiliaus, žinutės kaina tokia pati ir išsiunčia kaip vieną žinutę. Aplamai pirmą kartą išgirdau apie tokį "bajerį" paskaitęs šitą straipsnį, nes pačiam niekada nebuvo nutikę nieko panašaus
                  Problema ta, kad mobilusis telefonas žinučių skaičių skaičiuoja nuo vizualiai matomų simbolių skaičiaus. Todėl realiai 1 sms gali būti 3 ar net daugiau sms ilgio. Ir būtent tas didesnis jų skaičius taip ir apmokestinamas. Kadangi operatoriai sms apmokestina ne pagal vizualiai matomas sms, bet pagal joje esančių simbolių skaičių (čia panašiai, lyg sms dydis būtų matuojamas kb ).
                  www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                  Comment


                    1 SMS= 180 ženklų.
                    1 lietuviškas ženklas = keli ar keliolika tipinių SMS ženklų.
                    Skrydis- lyg amžinybės blyksnis

                    Comment


                      Mano supratimu, ženklai, kurie nėra numatytieji telefone, koduojami kelių ar keliolikos numatytųjų ženklų seka. Todėl parašius vizualiai trumpą tekstą jis yra "programiškai" ilgas ir brangesnis.
                      Tačiau rašyti lietuviškai forume nekainuoja
                      Skrydis- lyg amžinybės blyksnis

                      Comment


                        Parašė dr. Rodyti pranešimą
                        Tačiau rašyti lietuviškai forume nekainuoja
                        Būtų visai (ne)smagu, jeigu būtų papildomas mokestis už lietuviškus ženklus internete, o kalbininkai reikalautų rašyti taisyklingai.

                        Comment


                          Būtų tik dar viena priežastis ant jų pykti...

                          Ir galimybė už lietuviškumą gauti kompensacijas!

                          Jo, bet vargu...

                          Comment


                            Spalvos ira gražiau nei pilka. Bet kaip atrodose po 10 metu? Rekes perdažiti regulariai ...ir nebus pinigu.

                            Tai pat su apšvietimas jeigu nera pinigu uz elektros?!!
                            (Ir kada remontuosi nukritos šviestuvas? :evil: )
                            Paskutinis taisė Romas; 2010.10.18, 06:03. Priežastis: Iškelta iš temos "Jakų žiedo rekonstrukcija"

                            Comment


                              Tragedija kažkokia...

                              Comment


                                Parašė music
                                loginė kalbos klaida.
                                Galima atrasti ir sankirtą su logika, tačiau mano nuomone tai labiau gramatikos, o ne logikos klaida Tokia nuomonė randasi panagrinėjus, kokiais atvejais galima vartoti „su", ir kada jis nedera.
                                www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                Comment


                                  Parašė music
                                  Parašė andriulis Rodyti pranešimą
                                  Lenkijoje perejas irengineja su granitinem plytelem, o pas mus rotuse.
                                  loginė kalbos klaida.
                                  Parašė amiko Rodyti pranešimą
                                  Galima atrasti ir sankirtą su logika, tačiau mano nuomone tai labiau gramatikos, o ne logikos klaida Tokia nuomonė randasi panagrinėjus, kokiais atvejais galima vartoti „su", ir kada jis nedera.
                                  Atsiprašau, jeigu nelabai į temą, tačiau neatsakingai/neatidžiai rašant iš tokių 'loginių sankirtų' net anekdotai gimsta, pvz.:
                                  Skelbimas laikraštyje:
                                  „Dovanoju šunį. Labai geras. Valgo viską. Ypač mėgsta vaikus.“
                                  I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                  Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                  Comment


                                    Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                                    Atsiprašau, jeigu nelabai į temą, tačiau neatsakingai/neatidžiai rašant iš tokių 'loginių sankirtų' net anekdotai gimsta, pvz.:
                                    Skelbimas laikraštyje:
                                    „Dovanoju šunį. Labai geras. Valgo viską. Ypač mėgsta vaikus.“
                                    Tai čia kiekvienoj kalboj galima rast tokių lingvistinių nesusipratimų, kartais dėstytojų vadinamų „kalbos netyčiukais" Tokios situacijos nutinka dėl kelių priežasčių: žodžių daugiareikšmiškumo, netinkamos gramatinės formos pavartojimo, neapdairiai parinktos žodžių sekos sakiny ir t.t.

                                    Smagu, kad galima rasti tokių atvejų, kaip šis: šuo, mėgstantis vaikus. Gramatiškai tai nėra klaida, o logiškai arba stilistiškai - būtų galima kabintis
                                    www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                    Comment


                                      Parašė 2120 Rodyti pranešimą
                                      Kas tu toks kad aiškini čia kam ka daryti? Išmok geriau lietuviškai rašyti o ne šveplai.
                                      Turėtų būti:

                                      Kas tu toks, kad aiškini čia kam ką daryti? Išmok geriau lietuviškai rašyti, o ne šveplai.
                                      Juokiasi puodas, kad katilas juodas
                                      I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                      Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                      Comment


                                        Parašė Scania Rodyti pranešimą
                                        Dar baisesnį vyngi galima rast partizanų galėje stotelėje, kur išvažuojant iš stoleles jo maždaug 70 ar 60 laipsniu kampas, tai troleibusai labai lėtai ji turi pravažuot.
                                        Yra savanorių ištaisyti klaidas?
                                        I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                        Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                        Comment


                                          Dar baisesnį vyngi galima rast partizanų galėje stotelėje, kur išvažuojant iš stoleles jo maždaug 70 ar 60 laipsniu kampas, tai troleibusai labai lėtai ji turi pravažuot.
                                          vyngi- vingį
                                          partizanų-Partizanų
                                          galėje-galinėje
                                          išvažuojant-išvažiuojant
                                          stoleles-stotelės
                                          jo-yra
                                          laipsniu-laipsnių
                                          ji-jį
                                          pravažuot-pravažiuot

                                          Comment

                                          Working...
                                          X