Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Geopolitika

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė oivej
    lentelė rodo kad žydai ten tūkstančius metų buvo mažuma, ir patapo dauguma tik išvarydami palestiniečius iš jų gyvenviečių ir sionistinės propagandos bei finansavimo dėka susiveždami artimųjų Rytų žydus.



    pats kiša man lentelę kuri aiškiai rodo kad išvarius palestiniečius žydų procentas išaugo nuo 30% iki 80 % per du metus, ir toliau aiškina apie 'specifinius metodus' ir 'demografijos discipliną', kai visa paties metodika paremta šventos žemės legenda ir fantastiniais scenarijais kaip Lietuvoj užmušę žydą galvotų kad padarė gerą darbą.



    kaip su penktoku reikia terliotis, pilna archyvinės-propagandinės medžiagos apie Artmųjų Rytų žydų bendruomenių kolektyvinį iškeldinimą į Izraelį, kur jie dešimtmečius buvo laikomi antrarūšiais nes dauguma kalbėjo arabiškai ir šiaip buvo nepanašūs į iš Europos ir JAV suvažiavusis 'civilizuotus' žydus (tik Alžyre po nepriklausomybės absoliuti ten gyvenusių žydų dauguma pasirinko Prancūziją, o ne 'šventą žemę').



    nu nu, visai ne kaip Izraely, kur pilna tokių pačių fašistų linčiuojančių palestiniečius ir šiaip imigrantus ir skanduojančius 'Gazoj ryt nebus pamokų nes nebėra vaikų'.



    reiškia tiek pat kiek ir šventoji žemė sovietizuotiems ir daugumoje net ne iš Lietuvos kilusiems bet čia gyvenantiems ir apie 'teroristus' kliedintiems žydams; Lietuvos žydų bendruomenėir šiaip iš vidaus supjudyta iš JAV čia trigrašį įkišusios Chabad Liubavič kontoros (užtenka prisiminti pjautynes dėl sinagogos), o dabartinė bendruomenės vadovybė prikišta Zingerių ir panašių Konservatorių pakalikų, veikiančių ranka rankon su JAV ambasada ir visais JAV lobistais iš paskos. Izraelio 'klausimą' irgi reikėjo spręsti XII amžiuje.
    Kam tęsti šitą spektaklį, prisipažinkite, kad, kaip nekenčiate religijos, taip nekenčiate Izraelio ir žydų. Ar taip sunku tai padaryti? Gėda? Nes, pagautas emocijų, neatsakėte nei į vieną mano teiginį, tik prikišote iš kažkur lentelę. Geriau paskaitykite čia, o ne tą savo ištrauktą lentelę iš jewish virtual library.
    http://www.archive-iussp.org/Brazil2...llapergola.pdf

    Comment


      Parašė Sula Rodyti pranešimą
      O kas čia ne taip? Aš suprantu, kad nusikaltėlius anksčiau laidojo už kalėjimo tvoros. Kaip lygtais dabar kapinėse nėra lietuvių banditų ar kitokių nusidėjėlių kapų?
      Iš viso mane nervina, kai visą tautą imama vertinti pagal atskirą individą. Negali būti žydšaudžių tautos, tuo yra paslepiamia ir numuilinama tikrų nusikaltėlių asmeninė atsakomybė.
      Ne taip yra, pavyzdžiui, tai, kad palaidojo ne ten, kur visus kitus tuo metu laidojo, bet rado, kur įkišti tarp senų kapų. Arba tai, kad kiekvieną antkapį ten reikia suderinti su administracija, kad būtų išlaikyta bendra estetika. Šitas, švelniai tariant, išsiskiria savo vizualiniais sprendimais. Na dar kokiam nors pavyduoliui gali užkliūti, kad gruzinas (tėvas) palaidotas žydų kapinėse (šiaip jau santuokos su žydu nepakanka), na bet gal jis buvo giliai tikintis judėjas, ką aš žinau.

      Comment


        Parašė balietis Rodyti pranešimą
        Sykį mačiau visą šeimą Vilniaus senamiestyje. Juodai apsirengęs tėtis su didele juoda skrybėle (nežinau termino) ir ilgu lietpalčiu (irgi nežinau, kaip vadinasi), keliais žingsniais atsilikę - vaikiai su šlikėmis, o gale kulniavo motina. Vaikai buvo tik su baltais marškiniais, be lietpalčių. Mano nepatyrusiai akiai atrodė kaip religiniai žydai, einantys iš kažkokios šventės. Kiek mačiau, niekas jų neužkabinėjo.

        Tuo pačiu pasisakysiu dėl visokių svastikų ant tvorų ir antkapių vartymo. Kaip manai, ar gali kas nors labiau išniekinti kapines už va šitą:
        http://ifoto.delfi.lt/show_display.p...t=2000&mode=-1
        Tai ir džiugu, kad nesumušė ar neužkabinėjo niekas. Juk Lietuvoje yra ir juodaodžius sumušę visiškai už nieką, o jiems stiprios neapykantso neturėtų būti, nes pasaulio blogis tik žydai.

        Dėl kapinių jūsų pastabą supratau. "Visi žydai nusikaltėliai ir žudikai", nes leido palaidoti Dekanidzę žydų kapinėse ir taip jas išniekino.

        Comment


          Parašė balietis Rodyti pranešimą
          Ne taip yra, pavyzdžiui, tai, kad palaidojo ne ten, kur visus kitus tuo metu laidojo, bet rado, kur įkišti tarp senų kapų. Arba tai, kad kiekvieną antkapį ten reikia suderinti su administracija, kad būtų išlaikyta bendra estetika. Šitas, švelniai tariant, išsiskiria savo vizualiniais sprendimais. Na dar kokiam nors pavyduoliui gali užkliūti, kad gruzinas (tėvas) palaidotas žydų kapinėse (šiaip jau santuokos su žydu nepakanka), na bet gal jis buvo giliai tikintis judėjas, ką aš žinau.
          Čia off-topas.
          Nenoriu plėstis, bet kapinių biznyje, ko gero, gali palaidoti nors ir šėtoną ir pastatyti jam mauzoliejų. Klausimas, tik, kiek kainuos. Čigonų kapus matėte?
          Kuo tai siejasi su žydų "nuodėmėmis"?

          Comment


            Parašė Macas Rodyti pranešimą
            Dėl kapinių jūsų pastabą supratau. "Visi žydai nusikaltėliai ir žudikai", nes leido palaidoti Dekanidzę žydų kapinėse ir taip jas išniekino.
            Šiek tiek filtruok kalbą. Mano tėvas palaidotas tose kapinėse.
            Dekanidzę pateikiau kaip pavyzdį, kai kriminaliniam autoritetui galioja kita tvarka, nei visiems likusiems. Būtų įdomu sužinoti tikro žydo nuomonę šituo klausimu.
            Paskutinis taisė balietis; 2014.08.06, 17:20.

            Comment


              Parašė balietis Rodyti pranešimą
              Šiek tiek filtruok kalbą. Mano tėvas palaidotas tose kapinėse.
              Dekanidzę pateikiau kaip pavyzdį, kai kriminaliniam autoritetui galioja kita tvarka, nei visiems likusiems. Būtų įdomu sužinoti tikro žydo nuomonę šituo klausimu.
              Jūsų tėvo atminimo nenorėjau niekaip įžeisti, atsiprašau. Kaip vertinu? Už pinigus galima daug ką nupirkti, palaidoti kur nori, ir kaip nori. Mano nuomonė čia nieko nelemia. Gerai, kad neįsigeidė palaidoti prie Vilniaus Gaono.

              Comment


                Parašė balietis Rodyti pranešimą
                Tuo pačiu pasisakysiu dėl visokių svastikų ant tvorų ir antkapių vartymo. Kaip manai, ar gali kas nors labiau išniekinti kapines už va šitą:
                http://ifoto.delfi.lt/show_display.p...t=2000&mode=-1
                Labai įmanoma, kad leidimus juos ten laidoti (ir tokiu būdu laidoti) davė korumpuoti lietuvių biurokratai
                There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                Comment


                  Šiaip, mano kukliu įsitikinimu, lietuviškas antisemitizmas yra toks grynai buitinis, paplitęs prastesnio išsilavinimo ir žemesnių pajamų sluoksniuose. Išnyks kartu su paskutiniais tarybinio palikimo likučiais.
                  Tarptautinėje politikoje vaizdas visiškai kitoks. Prieš Palestinos narystę UNESCO balsavo tik 14 valstybių - Lietuva buvo viena iš jų. Per balsavimą dėl valstybės stebėtojos statuso JT Lietuva susilaikė (kas tapatu balsavimui prieš). Kažkaip "Protective Edge" metu irgi nesigirdėjo kažkokių tai pasmerkimų iš mūsų valdžios.
                  Žiniasklaidoje tai ką aš žinau. Iš lietuviškų autorių man asmeniškai labiausiai patinka Užkalnis ir Sadauskas-Kvietkevičius. Dar Vinokuras. Neišeina sakyti, kad lietuviška žiniasklaida išimtinai nusistačiusi prieš žydus.
                  Paskutinis taisė balietis; 2014.08.06, 17:43.

                  Comment


                    Šiaip man pats žodis "antisemitizmas" šiuo metu Lietuvoje, įskaitant visokius indeksus, kelia tam tikrų klausimų, nes, atrodo, ne visada yra įsigilinama į tokio "reiškinio" kultūrinę istoriją.
                    Aš asmeniškai nematau Lietuvoje antisemitizmo, t.y. tokio, koks šiuo metu nuvilnijo Europoje (Prancūzijoje, Olandijoje). Jo po Nepriklausmybės nebuvo, išskyrus kelis atvejus kai kažkas skandavo J.R gatvėje ar kai kokie debilai suniokojo kapines. Tačiau tai fragmentai, ir labai reti, lyginant su, pavyzdžiui, ta pačia Europa. Lietuvoje tokio "anti-semiizmo"apraiškos yra greičiau stereotipų, tam tikrų dirbtinių, stereotipinių klišių akcentavimas negu grynai diskriminacinis ir visiškas anti žydų, žydų kultūros, Izraelio neigimas (pastariei labai reti, aš, tiesą pasakius, jų neprisimenu). Buitinis antisemitizmas (1) nėra visiškas blogis, jei vertinsime tai kaip neretai tamsių žmonių nežinojimo padarinį ir greičiau visos tos istorijėlės primena anekdotines pasakaites, kurios nedaro jokios įtakos santykiams ir neprovokuoja jokių veiksmų. Tokiu atveju, Lietuva yra įdomi šalis: kiek pas mus panašių istorijų yra apie lenkus, rusus, baltarusus, net ukrainiečius ar...tolimas čiukčias, afganus..? Europoje dominuojantis "jautrumas kitam" priima visa tai kaip kažka itin baisaus, tuo tarpu pas mus kiekvienas mokyklinukas papasakos ankedotą paie "lietuvį, rusą, lenką prie stalo", nors gl ir pats turės minėtų tautybių kraujo.

                    (1) Buitinis antisemitizmas egzistavo tarpukaryje, tačiau paradoksalu, bet tada žydai turėjo vienas geriausių sąlygų visame pasaulyje (Žydų Bankas, ligoninės, mokykoklos, maldos namai, įvairios sporto ir kultūros organizacijos, ministras be portfelio etc)Kas įvyko po to yra bene keisčiausia istorijos dalis. Dėl to pritariu minčiai, kad tai veikiau liaudies ankedotai negu realūs, propagandiniai ar kitokie negatyvūs veiksmai. Buitinis antisemitizmas nei tada, nei šiandien neatliko indoktrinacinio vaidmens.

                    Šiaip, kartą teko bendrauti su viena Lietuvoje gimusią, tačiau anskti išvykusią į Izraelį mergina, kuri vėliau atvyko į Lietuvą studijuoti. Manau kad toks dalykas kaip turizmas, mokslas (o jis,lyginant su Izraeliu, gana pigus), galėtų atnešti kur kas daugiau naudos, sykiu pritraukti izraeliečius. Taigi, ką ji Lieuvoje patyrė? Nieko. Nebent tai, kad daug kas klausė kodėl atvyko į LT, kai kurie klausinėjo (piktai) apie Palestiną, bet jokio antisemitizmo nepatyrė (o jei būtų patyrusi, manau, tikrai būtų garsiai apie tai kalbėjusi).

                    Comment


                      Parašė oivej
                      ką aš turiu daryti su ta demografine prognoze? prieš ką man čia turi būti gėda ir kam aš čia turiu kažką būtą-nebūtą pripažinti? kokią prasmė atsakinėti į tuos 'juoda arba balta' šablonus kai visa 'diskusija' atsimuša į 'nekenčia žydų', 'pavydi žydams', viskas melas ir šmeižtas; sėdi juokdarys forume savo paties teisybės apakintas, nei man šilta, nei šalta.
                      Tiesiog iš pasisakymų aiški antireliginė, antiizraelietiška ir antižydiška pozicija. Diskusija baigta. Eikite su savo tiesa.

                      Comment


                        Man bendradarbis sakė, kad žydai yra kažkokie sukti ir linkę apgaudinėti. Paklausiau, ar yra matęs žydą iš arti, tai sakė, kad ne. Tuo metu kabinete buvo bent du.
                        Dar sykį gėriau su tokiu žmogum. Kai jau išgėrė pakankamai, nutarė pabendrauti atviriau. Bet buvo kažkoks atsargus, tai nutarė apsidrausti ir pradėjo nuo klausimo "ar tu kartais ne žydas?". Jo mergina labai išsigando ir puolė atsiprašinėti.
                        Man tai juokinga. Panašiai kaip su gėjais. Tie kas labiausiai bijo/nemėgsta, tai net nesugeba atpažinti.

                        Comment


                          Parašė D.P Rodyti pranešimą
                          Buitinis antisemitizmas egzistavo tarpukaryje, tačiau paradoksalu, bet tada žydai turėjo vienas geriausių sąlygų visame pasaulyje (Žydų Bankas, ligoninės, mokykoklos, maldos namai, įvairios sporto ir kultūros organizacijos, ministras be portfelio etc)Kas įvyko po to yra bene keisčiausia istorijos dalis.
                          Nieko keisto, jei pakankamai įvertini tiek (kolektyvinės) psichologijos, tiek istorinius faktorius. Vokietijos pavyzdžiu galima drąsiai teigti, kad skirtumas tarp buitinio anti-semitizmo ir institucionalizuoto genocido - tik keli metai ekonominės krizės ir gudrus mokantis dėmesį nuo tikrų problemų nukreipti lyderis ...

                          Dėl to anti-semitizmo rūšiavimas į 'buitinį'/'latentinį' ir 'tikrą' yra labai netikęs excuse'as, aiškiai besikertantis su istorijoje dažnai buvusiais greitos jo transformacijos faktais iš vienos formos/intensyvumo į kitą.
                          Paskutinis taisė nomad; 2014.08.06, 18:09.
                          There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                          Comment


                            Parašė nomad Rodyti pranešimą
                            Nieko keisto, jei pakankamai įvertini tiek (kolektyvinės) psichologijos, tiek istorinius faktorius. Vokietijos pavyzdžiu galima drąsiai teigti, kad skirtumas tarp buitinio anti-semitizmo ir institucionalizuoto genocido - tik keli metai ekonominės krizės ir gudrus mokantis dėmesį nukreipti lyderis ...

                            Dėl to anti-semitizmo rūšiavimas į 'buitinį' ir 'ne' yra labai netikęs excuse'as, aiškiai besikertantis su tais greitos transformacijos faktais.
                            Lietuvoje egzistavusį (ir, matyt, iki šiol gyvą) buitinį antisemitizmą suprantu kaip liaudies ankedotus, kurie apskritai nedaro įtakos, pvz, Izraelio kaip valstybės vertinimui ar santykiams tarp lietuvių-žydų. Pas mus pilna buitinio anti-lenkiškumo, anti-rusiškumo ir kitokių anti, bet tai kaip ankedotai. visa tai nėra kaip koks kriterijus, pagal kurį vertini ir lyginį.
                            Lietuvoje situacija buvo specifinė. Maža valstybė, o joje egzistavo nemažas skaičius visiškai skirtingų kultūrų. Tarkim, tie patys rusai (iį carinių laikų) tarpukaryje, sentikiai rusai skiriasi kaip diena ir naktis. Krikščionys lietuviai (ir prieštara tarp protestantų) bei lenkai irgi skirasi. Taigi, buitiiam anti-x sąlygos buvo ir tai buvo užprogramuota. Tačiau tai XX am. realijos. Kodėl įvyko Holokaustas Lietuvoje, man apskritai sunkiai suvokiama.
                            Dabar matau visiškai kitokį požiūrį, ypač į žydiškąjį Lietuvos paveldą (kuris iki šiol - nepanaudota korta). Bent jau jaunoji karta patyrė stipresnę tranformacijos įtaką.
                            Beje, pastaruoju metu tai labai matoma ir girdima (literatūros skaičius, renginiai, parodos ir t.t.). Kas yra labai gerai.

                            Comment


                              Parašė D.P Rodyti pranešimą
                              (1) Buitinis antisemitizmas egzistavo tarpukaryje, tačiau paradoksalu, bet tada žydai turėjo vienas geriausių sąlygų visame pasaulyje (Žydų Bankas, ligoninės, mokykoklos, maldos namai, įvairios sporto ir kultūros organizacijos, ministras be portfelio etc)Kas įvyko po to yra bene keisčiausia istorijos dalis. Dėl to pritariu minčiai, kad tai veikiau liaudies ankedotai negu realūs, propagandiniai ar kitokie negatyvūs veiksmai. Buitinis antisemitizmas nei tada, nei šiandien neatliko indoktrinacinio vaidmens.
                              Žydų autonomija tarpukariu nebuvo kažkoks ypatingas dalykas Vidurio ir Rytų Europos kontekste, kadangi vietos žydai nebuvo tokie emancipuoti, palyginus juos su Vakarų Europos žydais. Dėl antisemitizmo, mano nuomone lėmė du dalykai. Vienas bagažas - iš krikščionybės atsinešti stereotipai, kitas - Rusijos imperijos žydų diskriminacinė politika (sėslumo zona, pogromai etc.).
                              Įdomiausia dalis, žinoma, yra Šoa, kaip buitinis antisemitizmas pavirto masiniu žydų naikinimu. Vieni iš mano giminaičių bėgo į Rusiją, tačiau juos nužudė lietuviai, o galėjo tiesiog leisti laisvai pabėgti. Vienas vokietis savo atsiminimuose pasakojo, kad buvo nustebintas su kokiu azartu lietuviai žudė žydus. Buitinis antisemitizmas neturėtų peraugti į tai. Tačiau taip atsitiko būtent ne dėl buitinio ar grynai krikščioniškojo, tačiau dėl ekonominio antisemitizmo. Atsirado puiki proga atkeršyti tiems, kurie geriau gyveno. Kai žydai miesteliuose buvo suvaryti į vieną kvartalą, jų namus užėmė lietuviai, išgrobstė turtą, o toliau liko tik formalumas - nuvežti į mišką, liepti išsikasti duobę ir tuomet sušaudyti.
                              Panaši situacija dabar yra Artimuosiuose Rytuose. Arabai turi tokią pat stiprią antisemitizmo dozę, kokią turėjo Vidurio ir Rytų europiečiai. Ir nereikia būti naiviems, jog esant palankiai progai nepasikartotų visuotinis žydų naikinimas, jei tik tam būtų proga Izraelyje.

                              Comment


                                Parašė oivej
                                kaip diena - taip naujiena; iš paties gi agitpropo aišku kad bet koks kontra-argumentas - eilinis konspiracijos prieš vieningus, garbingus žydus įrodymas; kur ir kada man eiti ne ponaičiui spręst.
                                Kokie dar kontrargumentai?
                                Apie tai, kaip žydai varė lauk vargšus palestiniečius? Niekas jų nevarė 1946 ir 1948 m. Kai Izraelis buvo užpultas dalis palestiniečių pasitraukė iš savo teritorijų dėl karo, kurį sukėlė arabai, nepripažįstantys Izraelio.

                                Propaganda? Tai raginimas lietuviams sugrįžti į Lietuvą irgi yra propaganda? Visiškai normalu, kad žydai kvietė savo tautiečius atvažiuoti į valstybę, kurios jie anksčiau neturėjo.

                                Konspiracija? Kai žydai per nepilnus 50 metų urbanizavo ir modernizavo visą regioną, kuris iki tol laiko buvo tik dykumos ir plyni laukai. Palestiniečiai tose teritorijose iki Izraelio valstybės sukūrimo ten gyveno "tūkstančius metų" ir ką jie sukūrė? Ar neleido žydų teroristai ką nors sukurti per visus tuos amžius?

                                Comment


                                  Parašė oivej
                                  taip, taip, atnešė nedėkingoms 'beždžionėms' civilizaciją į dykumas ir plynus laukus, fašistuojantis žydas - ne naujiena.
                                  Kai nebelieka argumentų, prasideda kaltinimai fašizmu. Kažkur tai jau girdėta iš rytų kaimynų.
                                  Komentarai po filmuku irgi nuostabūs. Kad ir toks perliukas:
                                  All you fucking jews want muslims out of your country, well I got news for you! We want you out of our country so should we start killing jews in the streets of NY? Should we take your homes and jewelry stores? Should we let our military rape your daughters and beat your sons? Your time is coming, more and more Americans are waking up to your ways. Some day soon you will not have our support, then what will you do when the dogs are at your door? Fucking stone age religions cause so much death and pain. Nuke the whole place!!! Just a big smoking hole we can fill with radioactive waste. 

                                  KONSTRUKTYVU

                                  Comment


                                    Parašė oivej
                                    būtų ironiška jei nebūtų liūdna, diena iš dienos pilna gerkle 'konstruktyviai' triūbija apie įsivaizduojamą antizsemitizmą , antižydiškumą, apie tai kokie žydai nelaimėliai, kokie jie visi vieningi ir civilizacijos į dykumą nešėjai, o tada apsimeta durnium ir ieško 'argumentų', eilinė trolio taktika.

                                    šalys pripažinusios Palestinos nepriklausomybę:

                                    Atvaizdas


                                    vienintelė paguoda visiems neofašistiniams islamofobams - nuo 'liberastinių leftistų išgamų' Vakarų civilizaciją vaduosiantis ir per paskutinius rinkimus ES parlamentą papildęs dešiniųjų davatkų avangardas, kurių tarpe beje netrūksta ir Holokausto neigėjų, nors ir tie patys tarpusavy nesusikalba.
                                    Yra žmonių, kurie kalba, bet nieko nepasako, tai gal geriau nekalbėti, nes už kiekvieną savo žodį teks atsakyti?

                                    Comment


                                      Parašė Macas Rodyti pranešimą
                                      Ir vėl tas pats. Nesuprantu, kiek kartų reikės kartoti, kad žydai ten gyveno taip pat seniai, kaip ir tie patys musulmonai, vadinami palestiniečiais. LDK laikais 17 a. iš Biržų, Kėdainių ir netgi Vyžuonų žydai važiuodavo į Šventąją žemę. Kiekvienas bent kiek pinigų turintis žydas laikė savo pareiga nuvykti į Jeruzalę ir tai ne pavieniai atvejai. Nėra tokios tautos pasaulyje, kurios prisirišimas prie savo žemės būtų toks stiprus. Tai nereikia čia klausinėti, ko tikėjosi kurdamiesi tokioje vietoje? Jie ten gyveno nuolat, o ne įsikūrė. Vyko natūrali migracija ištisais amžiais, buvo renkamos aukos žydams, gyvenantiems, Šventojoje Žemėje. Todėl sakyti, kad vieną dieną staiga ten atsirado žydai ir taip išprovokavo musulmonų pyktį, švelniai tariant yra neteisinga.
                                      Dėl politikos galima diskutuoti, kiek tik nori. Todėl viso pasaulio žydai ir nežydai tai ir daro. Aš irgi pritariu ne visiems Netanyahu sprendimams, tačiau tai yra normalu. Bet visi žydai yra solidarūs su Izraeliu ir palaiko jį šiame konflikte.
                                      Ponas, nesu nei už nei prieš Izraelio politiką šiame konflikte, bet Jums reikėtų nuodugniau pastudijuoti Izraelio valstybės istoriją. Ypatingai tą dalį, kurioje žydai negailestingai žudė ištysus kaimus ir miestus musulmonų, kad sugebėtų įkurti Izraelį.

                                      Comment


                                        Parašė Muzungus Rodyti pranešimą
                                        Ponas, nesu nei už nei prieš Izraelio politiką šiame konflikte, bet Jums reikėtų nuodugniau pastudijuoti Izraelio valstybės istoriją. Ypatingai tą dalį, kurioje žydai negailestingai žudė ištysus kaimus ir miestus musulmonų, kad sugebėtų įkurti Izraelį.
                                        Izraelio nepriklausomybės karo metu žydai iš tiesų žudė arabus (pavyzdžiui, Deir Yassin apgulties metu), ir kiekvienam žydui dėl to turi būti gėda. Bet lygiai taip pat musulmonai žudė žydus ir tai buvo paralelinis procesas, vyko kova dėl nepriklausomybės, o iš kitos pusės - dėl žydų valstybės sunaikinimo. Kare, deja, pralaimi civiliai.

                                        Comment


                                          Parašė oivej
                                          man tik baisu kad pačiam Izraeliui netektu atsakyti už susikūrimą nesulaukus Mesijo, nebent jis čia forume apsireiškė.
                                          Apie ką čia?

                                          Izraelis jau nemažai "atsakė" už savo susikūrimą. Todėl šiandien jame, sakyčiau, vyrauja nuosaikesnės nuostatos, kurios aštriai kritikuoja militaristinę Netanyahu vyriausybės politiką, prilyginamą įtakingo klano politiniams žaidimams. Jaunoji karta pasisako už taiką ir derybas, netruks ir ji pakeis senius. O kas bus tada? Totalitarinis režimas staiga ims ir pripažins Izraelio teisę egzistuoti vardan palestiniečių ramybės, kuriems bus sugrąžintos visos okupuotos teritorijos, panaikintos bet kokios blokados, išmokėtos milijardinės kompensacijos? Atsiras vienybė tarp skirtingų palestiniečių grupių? Ką tuomet veiks hamas? Ramiai sau užvertę kojas žiūrės į Betliejų ir vežios krikščionių turistus po šventas vietas? Ar vežios parodyti Banksy grafičius Vakarų krante? Koks likimas laukia abiejų šalių sostinės Jeruzalės, kurioje šiandien gyvena ir žydai, ir musulmonai ir kartu skaičiuoja tuos pačius šekelius?
                                          Aš, deja, nesu toks optimistas, kad išpildžius visus palestiniečių reikalavimus, jie staiga paliks Izraelį ramybėje.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X