Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuva užsieniečių akimis

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Gator Rodyti pranešimą
    <..>
    Čia tokia šiais laikais populiarioji lenkų nuomonė apie Lietuvą. Maždaug kažkada buvome viena valstybė, Lietuva buvo didelė ir galinga, gerbia mus dėl tvirtos pozicijos Rusijos atžvilgiu ir panašiai. Iš mano asmeninės patirties bendraujant su lenkais beveik vien teigiami dalykai.
    Paskutinis taisė Čikupakas; 2022.08.10, 03:06.

    Comment


      Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
      Čia tokia šiais laikais populiarioji lenkų nuomonė apie Lietuvą. Maždaug kažkada buvome viena valstybė, Lietuva buvo didelė ir galinga, gerbia mus dėl tvirtos pozicijos Rusijos atžvilgiu ir panašiai. Iš mano asmeninės patirties bendraujant su lenkais beveik vien teigiami dalykai.
      Video autorius- portugalas. O dauguma lenku apie Lietuva is vis negalvoja tarsi ji neegzituotu. Mazesnio issilavinimo zmones daznai painioja su Ukraina ar Baltarusija. Cia tik lietuviu susireiksminimas galvoti, kad lenkai kazkokia nuomone apie Lietuva turi.

      Idomus Mokek keliauti puslapio facebooke irasas apie lenku reakcijas i Lietuva: https://m.facebook.com/story.php?sto...73821432821697

      Pokalbis su Gdynios kirpėja:

      - Iš kur esate?
      - Iš Lietuvos.
      - O tai jus iš ten išleido? Girdėjau kad vyrų neišleidžia.
      - Aš iš Lietuvos, ne iš Ukrainos.
      - Ai tiesa. O tai gyvensit čia?
      - Ne, atostogų atvažiavau.
      - O tai nenorit čia apsigyventi?
      - Tai kad pas mus geriau.



      komentaruose zmones irgi dalinosi ispudziais:

      Prieš kokius 5m, netoli Zakopanes. Vandens parke moteris klausia, iš kur mes. Pasakius Litva, tas kiauras žvilgsnis????. Sakau: nežinot?
      - ne!
      - Suvalkus žinot?
      - taip.
      - o kas už Suvalkų?
      - Rusija ????‍????????‍♀️

      Man yra tekę matyti savo akimis kaip prieš porą metų nacionalinio muziejaus Varšuvoje kasos darbuotoja pažvelgus į mūsų studentų pažymėjimus perklausė iš kur esame ir lenkiškai atsakius jog iš Vilniaus, Lietuvos, ji atsidarė google žemėlapį ir bandė suprasti tai ar toli čia nuo Lenkijos.

      prieš porą savaičių labai panašus pokalbis su vietine moterim belaukiant traukinio kažkur Pamario Lenkijoje. Aš kalbu lenkiškai, su vilnietišku akcentu, bet tai niekada iki šiol nebuvo kliūtis susišnekėti. Moteris stotyje sugalvoja, kad aš ukrainietė ir jokie aiškinimai, kad aš iš Lietuvos, nepadeda. TV rodo, kad mus bombarduoja. Ne mus, Ukrainą, bandau aiškint. Bet žmogus neigia Lietuvos egzistavimą, kur Vilnius, kur Kijyvas, tas pats velnias. TV sako, kad mus bombarduoja. O aš ukrainietė, pabėglė, pajūry vasarą daug darbo, tai ten dirbu. Kas bus rudenį neaišku, bet gal iki rudens grįšiu namo, karas baigsis, reik tikėtis. Nu ačiū už tą viltį, aš irgi labai tikiuosi, kad baigsis, bet cmon, net jei geografiją pramiegojai, kaip galima žmogui aiškint, kad jis yra tas kas nėra... ????

      taaaaaip.my life story.einu su vyru lenku ir draugais lenkais gatve, snekames.prieina moteriske ir sako: turit but dekingi Lenkijai kad mes jus priimam. Duodam darbą. Sakau as is lt is vln.sako tas pats man.nu tai va)))

      Paskutinis taisė TIME; 2022.08.10, 10:57.

      Comment


        Parašė TIME Rodyti pranešimą

        Video autorius- portugalas. O dauguma lenku apie Lietuva is vis negalvoja tarsi ji neegzituotu. Mazesnio issilavinimo zmones daznai painioja su Ukraina ar Baltarusija. Cia tik lietuviu susireiksminimas galvoti, kad lenkai kazkokia nuomone apie Lietuva turi.

        Idomus Mokek keliauti puslapio facebooke irasas apie lenku reakcijas i Lietuva: https://m.facebook.com/story.php?sto...73821432821697

        Pokalbis su Gdynios kirpėja:

        - Iš kur esate?
        - Iš Lietuvos.
        - O tai jus iš ten išleido? Girdėjau kad vyrų neišleidžia.
        - Aš iš Lietuvos, ne iš Ukrainos.
        - Ai tiesa. O tai gyvensit čia?
        - Ne, atostogų atvažiavau.
        - O tai nenorit čia apsigyventi?
        - Tai kad pas mus geriau.



        komentaruose zmones irgi dalinosi ispudziais:

        Prieš kokius 5m, netoli Zakopanes. Vandens parke moteris klausia, iš kur mes. Pasakius Litva, tas kiauras žvilgsnis????. Sakau: nežinot?
        - ne!
        - Suvalkus žinot?
        - taip.
        - o kas už Suvalkų?
        - Rusija ????‍????????‍♀️

        Man yra tekę matyti savo akimis kaip prieš porą metų nacionalinio muziejaus Varšuvoje kasos darbuotoja pažvelgus į mūsų studentų pažymėjimus perklausė iš kur esame ir lenkiškai atsakius jog iš Vilniaus, Lietuvos, ji atsidarė google žemėlapį ir bandė suprasti tai ar toli čia nuo Lenkijos.

        prieš porą savaičių labai panašus pokalbis su vietine moterim belaukiant traukinio kažkur Pamario Lenkijoje. Aš kalbu lenkiškai, su vilnietišku akcentu, bet tai niekada iki šiol nebuvo kliūtis susišnekėti. Moteris stotyje sugalvoja, kad aš ukrainietė ir jokie aiškinimai, kad aš iš Lietuvos, nepadeda. TV rodo, kad mus bombarduoja. Ne mus, Ukrainą, bandau aiškint. Bet žmogus neigia Lietuvos egzistavimą, kur Vilnius, kur Kijyvas, tas pats velnias. TV sako, kad mus bombarduoja. O aš ukrainietė, pabėglė, pajūry vasarą daug darbo, tai ten dirbu. Kas bus rudenį neaišku, bet gal iki rudens grįšiu namo, karas baigsis, reik tikėtis. Nu ačiū už tą viltį, aš irgi labai tikiuosi, kad baigsis, bet cmon, net jei geografiją pramiegojai, kaip galima žmogui aiškint, kad jis yra tas kas nėra... ????

        taaaaaip.my life story.einu su vyru lenku ir draugais lenkais gatve, snekames.prieina moteriske ir sako: turit but dekingi Lenkijai kad mes jus priimam. Duodam darbą. Sakau as is lt is vln.sako tas pats man.nu tai va)))
        Per daug nesureikšmindamas Lietuvos vistiek galiu pasakyt, kad jeigu nežinai su kokiom valstybėm ribojasi tavo, tu turi būt visiškas atsilikelis, tuo labiau, kad yra 500 metų bendros istorijos.

        Comment


          Parašė TIME Rodyti pranešimą

          Video autorius- portugalas. O dauguma lenku apie Lietuva is vis negalvoja tarsi ji neegzituotu. Mazesnio issilavinimo zmones daznai painioja su Ukraina ar Baltarusija. Cia tik lietuviu susireiksminimas galvoti, kad lenkai kazkokia nuomone apie Lietuva turi.

          Idomus Mokek keliauti puslapio facebooke irasas apie lenku reakcijas i Lietuva: https://m.facebook.com/story.php?sto...73821432821697

          Pokalbis su Gdynios kirpėja:

          - Iš kur esate?
          - Iš Lietuvos.
          - O tai jus iš ten išleido? Girdėjau kad vyrų neišleidžia.
          - Aš iš Lietuvos, ne iš Ukrainos.
          - Ai tiesa. O tai gyvensit čia?
          - Ne, atostogų atvažiavau.
          - O tai nenorit čia apsigyventi?
          - Tai kad pas mus geriau.



          komentaruose zmones irgi dalinosi ispudziais:

          Prieš kokius 5m, netoli Zakopanes. Vandens parke moteris klausia, iš kur mes. Pasakius Litva, tas kiauras žvilgsnis????. Sakau: nežinot?
          - ne!
          - Suvalkus žinot?
          - taip.
          - o kas už Suvalkų?
          - Rusija ????‍????????‍♀️

          Man yra tekę matyti savo akimis kaip prieš porą metų nacionalinio muziejaus Varšuvoje kasos darbuotoja pažvelgus į mūsų studentų pažymėjimus perklausė iš kur esame ir lenkiškai atsakius jog iš Vilniaus, Lietuvos, ji atsidarė google žemėlapį ir bandė suprasti tai ar toli čia nuo Lenkijos.

          prieš porą savaičių labai panašus pokalbis su vietine moterim belaukiant traukinio kažkur Pamario Lenkijoje. Aš kalbu lenkiškai, su vilnietišku akcentu, bet tai niekada iki šiol nebuvo kliūtis susišnekėti. Moteris stotyje sugalvoja, kad aš ukrainietė ir jokie aiškinimai, kad aš iš Lietuvos, nepadeda. TV rodo, kad mus bombarduoja. Ne mus, Ukrainą, bandau aiškint. Bet žmogus neigia Lietuvos egzistavimą, kur Vilnius, kur Kijyvas, tas pats velnias. TV sako, kad mus bombarduoja. O aš ukrainietė, pabėglė, pajūry vasarą daug darbo, tai ten dirbu. Kas bus rudenį neaišku, bet gal iki rudens grįšiu namo, karas baigsis, reik tikėtis. Nu ačiū už tą viltį, aš irgi labai tikiuosi, kad baigsis, bet cmon, net jei geografiją pramiegojai, kaip galima žmogui aiškint, kad jis yra tas kas nėra... ????

          taaaaaip.my life story.einu su vyru lenku ir draugais lenkais gatve, snekames.prieina moteriske ir sako: turit but dekingi Lenkijai kad mes jus priimam. Duodam darbą. Sakau as is lt is vln.sako tas pats man.nu tai va)))
          Kiek teko Lenkijoj lankytis, tai tiek Varšuvoje tiek Krokuvoje apie Lietuvą žinojo. Nežinau su kokiais tu čia atsilikeliais bendravai jei neskiria Lietuvos nuo Ukrainos.

          Comment


            Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą

            Per daug nesureikšmindamas Lietuvos vistiek galiu pasakyt, kad jeigu nežinai su kokiom valstybėm ribojasi tavo, tu turi būt visiškas atsilikelis, tuo labiau, kad yra 500 metų bendros istorijos.
            Tai čia tiesiog toks yra vidutinis žmogus. Šiame forume vis tiek daugiau lankosi smalsesni ir pasauliu labiau besidomintys žmonės, todėl gali būti sunku suprasti, kiek vidutinis žmogus verda savo sultyse / gyvena savo burbule / nesidomi pasauliu. Dar reiktų pridėti, kad čia yra centro ir periferijos problema. Lenkija šiuo atveju yra kaip centras, o Lietuva – kaip periferija. Centras gyvena savam burbule, o periferija priversta bent kažkiek žinoti apie centrą. Tas pats, pvz., ir Lietuvos viduje – daugumai žmonių be googlinimo tikrai būtų sunku pasakyti, kur yra koks nors mažesnis miestas. Pvz., Biržus painioti su Birštonu ar Šilutę su Šilale yra klasika.

            Beje, dar į temą apie lenkų žinias apie Lietuvą: Beveik pusė lenkų nežino, kur yra Lietuva (naujiena iš 2013 m.)

            Beveik pusė lenkų negali žemėlapyje parodyti, kur yra Lietuva, rodo Lenkijos Viešųjų reikalų instituto (ISP) apklausos rezultatai.

            Kaip praneša portalas „Gazeta Wyborcza“, Lietuva beveik trečdaliui lenkų (27 proc.) yra visų pirma Adomo Mickevičiaus poema „Ponas Tadas“, o apie ją daugiausiai žinių turi iš mokyklos laikų.

            Priduriama, kad tik 58 proc. respondentų galėjo žemėlapyje parodyti, kur yra Lietuva. Kas penktas apklaustasis Lietuvą sumaišė su Baltarusija, 8 proc. manė, kad Lietuva yra kažkur Kaliningrado srityje, o 5 proc. apklaustų manė, kad Lietuva yra Ukraina.
            Paskutinis taisė Aukštaitis; 2022.08.10, 12:35.

            Comment


              Parašė Aukštaitis Rodyti pranešimą

              Tai čia tiesiog toks yra vidutinis žmogus. Šiame forume vis tiek daugiau lankosi smalsesni ir pasauliu labiau besidomintys žmonės, todėl gali būti sunku suprasti, kiek vidutinis žmogus verda savo sultyse / gyvena savo burbule / nesidomi pasauliu.
              Ta prasme daug žmonių Lietuvoje nežino su kuo ribojasi LT teritorija?
              Tikiu, kad būtų daug kas neišvardintų visų valstybių pilnai, bet jei jiem pasakytum atskirą besiribojančią valstybę - tai tikrai žinotų, kad tai kaimynė ir nepainiotų jos su jokia kita šalimi.
              Aišku palyginimas nėra identiškas, nes Lenkija didessnė ir LT tik labai mažą sienos ribojimą turi, bet vis tiek...

              Comment


                Parašė Gator Rodyti pranešimą

                Ta prasme daug žmonių Lietuvoje nežino su kuo ribojasi LT teritorija?
                Tikiu, kad būtų daug kas neišvardintų visų valstybių pilnai, bet jei jiem pasakytum atskirą besiribojančią valstybę - tai tikrai žinotų, kad tai kaimynė ir nepainiotų jos su jokia kita šalimi.
                Aišku palyginimas nėra identiškas, nes Lenkija didessnė ir LT tik labai mažą sienos ribojimą turi, bet vis tiek...
                Aš kaip tik dar papildžiau savo komentarą – čia yra problema būtent dėl to, kad Lenkija yra daug kartų didesnė, todėl mes jiems esam kaip kažkokia periferija. Čia taip Europoje yra einant į rytus – kiekvienai šaliai atrodo, kad jos rytinė kaimynė yra visiška periferija. Vokiečiams tokia atrodo Lenkija, lenkams Lietuva, Baltarusija, Ukraina susilieja į vieną terra incognita. Bet ir, pvz., Lietuvoje apie Baltarusiją žinoma mažai, išskyrus tai, kad ten valdo Lukašenka ir gaminami traktoriai. Pvz., jeigu vidutinio lietuvio paklaustum, koks yra arčiausiai Lietuvos esantis milijoninis miestas, kažin, ar daug kas įvardytų Minską.

                Comment


                  Parašė TIME Rodyti pranešimą

                  Klausimėlis apie Lenkiją
                  https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/...e-apie-lenkija

                  Bendru atvejų koks skirtumas kas ką mano, mes nesame turistinė valstybė iš to negyvenam, mums reik kažkaip kaimietišką matymą mažint ir mažiau galvot ką kiti galvoja, ir gerint savo gerbūvį tam, kad geriau gyvent, o ne kad kiti geresnė nuomonę turėtu.
                  Paskutinis taisė Stadionas; 2022.08.10, 12:44.

                  Comment


                    Parašė Aukštaitis Rodyti pranešimą

                    Aš kaip tik dar papildžiau savo komentarą – čia yra problema būtent dėl to, kad Lenkija yra daug kartų didesnė, todėl mes jiems esam kaip kažkokia periferija. Čia taip Europoje yra einant į rytus – kiekvienai šaliai atrodo, kad jos rytinė kaimynė yra visiška periferija. Vokiečiams tokia atrodo Lenkija, lenkams Lietuva, Baltarusija, Ukraina susilieja į vieną terra incognita. Bet ir, pvz., Lietuvoje apie Baltarusiją žinoma mažai, išskyrus tai, kad ten valdo Lukašenka ir gaminami traktoriai. Pvz., jeigu vidutinio lietuvio paklaustum, koks yra arčiausiai Lietuvos esantis milijoninis miestas, kažin, ar daug kas įvardytų Minską.
                    Bet nei vienas lietuvis nepainiotų Baltarusijos su kokia kita valstybe

                    Comment


                      Parašė Gator Rodyti pranešimą

                      Bet nei vienas lietuvis nepainiotų Baltarusijos su kokia kita valstybe
                      https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/...ie-baltarusija

                      Comment


                        Ar nebuvo šita laida kažkada sukompromituota paaiškėjus, kad duodavo 3 neteisingus variantus pasirinkti atsakantiems?
                        Labai jau neįtikėtini atsakymai, ta prasme net daug daug daug prasčiau nei apie tai ką kalbėjome...

                        Comment


                          Daugybe lietuviu nezino nieko apie Baltarusija: kas ta baltarusiu kalba, kaip ji atsirado, kuo nuo Rusijos skiriasi ir pan. Daug kas galvoja, kad tai Rusijos dalis tiesiog, o ne atskira valstybe. Zinomuma kazkiek padidino 2020m protestai, per kuriuos daug per televizija rode kas tas Baltarusija ir pan, iki tol daugumai nekalbanciuju rusiskai buvo paslaptinga pasaulio pabaiga 30km nuo Ausros Vartu

                          Pats megstu pakeliaut po Rytu Europos arba Balkanu salis, tai kaip pasakau kur planuoju keliaut kokiems ,atrodo, labai issilavinusiems pazistamiems tokiu nesamoniu ir stereotipu apie tas salis prisiklausau (praktiskai niekada to neisgirstu is pazistamu vakarieciu, jeigu jie nieko nezino apie sali, tai neprades nesamoningu stereotipu varyt, o paklaus ka ten galima pamatyt ar kazka panasaus), tad lietuviu kulturines ar geografines zinios irgi nera labai geros, tad ant lenku ar anglu varyt tikrai nelabai galime

                          Comment


                            Parašė Gator Rodyti pranešimą

                            Ar nebuvo šita laida kažkada sukompromituota paaiškėjus, kad duodavo 3 neteisingus variantus pasirinkti atsakantiems?
                            Labai jau neįtikėtini atsakymai, ta prasme net daug daug daug prasčiau nei apie tai ką kalbėjome...
                            Kaip plačiai žinoma, "Klausimėlis" buvo daroma remiantis principu - atrink durniausius atsakymus iš keliolikos/keliasdešimt normalesnių ar netgi visai tikslių.

                            Comment


                              Parašė Gator Rodyti pranešimą

                              Ar nebuvo šita laida kažkada sukompromituota paaiškėjus, kad duodavo 3 neteisingus variantus pasirinkti atsakantiems?
                              Labai jau neįtikėtini atsakymai, ta prasme net daug daug daug prasčiau nei apie tai ką kalbėjome...
                              Pažystamas sakė kad jam yra siulę pinigų už kvailą atsakymą, ar tiesa nežinau.

                              Bet dabartinėje versijoje tai panašu kad tiesiog parenka tokius kosmoso gyventojus pokalbiui, kaip tas bedantis baikeris kur 5 laidose atsakinėjo.

                              Comment


                                Rusų pora (yra ir jos vyro kanalas ar smth) gana liaupsinanti Lietuvą Išvardijo minusus
                                https://www.youtube.com/watch?v=LjgX_R7amzU
                                1. Kad žiemos sezonu iki 4 mėn gali nebūti saulės, na čia nieko nepadarysi.
                                2. Kad lietuviškose mokyklose nėra "pereinamų" klasių imigrantams kaip kokios Prancūzijose ir panašiai, bet yra rusiškos moklyklos. Ty jei atvažiuoja rusakalbis, neturi pasirinkimo ir 99% leidžia iškart į rusišką mokyklą taip jam sunkiau pritapti etc etc. Toks lygioje vietoje migracinės politikos fail.
                                Ty bent dideliuose miestuose galėtų realizuoti tokias klases pvz sumažindami rusiškų m-klų skaičių.
                                3. Kad mažuose miestuose nėra nemokamų lietuviškų kursų imigrantams, na ~ IMHO čia jau net savivaldybės turėtų būti suinteresuotos.



                                Paskutinis taisė Dundorfas; 2022.08.10, 15:47.

                                Comment


                                  Parašė Dundorfas Rodyti pranešimą
                                  1. Kad žiemos sezonu iki 4 mėn gali nebūti saulės, na čia nieko nepadarysi.
                                  Prieš kelias dienas teko pabendrauti su pabėgėle iš UA. Pasak jos nustebino tai, kad LT nėra vasaros (mūsų vasara jai kaip ruduo UA, tai kas pas mus vadinama tropine naktimi - jai vėsus vakaras), "baltosios naktys" ir Baltijos jūra kurioje galima tik apsirengus megztiniais ir striuke pabraidyti. Neapsiėmiau aiškinti, kad be baltųjų naktų turime ir juodąsias dienas - užteko ir to ką pamatė, jau ruošiasi važiuoti namo.
                                  It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                  Comment


                                    Parašė Dundorfas Rodyti pranešimą

                                    2. Kad lietuviškose mokyklose nėra "pereinamų" klasių imigrantams kaip kokios Pranacūzijose ir panašiai, bet yra rusiškos moklyklos. Ty jei atvažiuoja rusakalbis, neturi pasirinkimo ir 99% leidžia iškart į rusišką mokyklą taip jam sunkiau pritapti etc etc. Toks lygioje vietoje migracinės politikos fail.
                                    Vilniuje Naujininkuose yra mokykla išeiviams ir tremtiniams, tiesa, skirta labiau lietuvių kilmės vaikams ir jaunimui. Manau, kad galima būtų pritaikyti bent jau sostinėje.
                                    Vienas buvęs bendradarbis iš Sibiro joje mokėsi (vaikas būdamas kalbėjo beveik tik rusiškai) visai padoriai išmoko lietuviškai. Tiesa, liko vatniku.

                                    Comment


                                      Parašė TIME
                                      Tiksliai nezinau kas sitas vyras, bet turi daug subsciberiu ir vatnikai aktyviai dalinas situo video, kuriame jis pasakoja apie savo sedejima Pabradeje ir gyvenima Lietuvoje:
                                      Šitas "nežinomas" vyras gavo "už kažką" solidžią piniginę paramą iš Maskvos. Ir buvo 10-os pagal įtaką vatnikų partijos Ukrainoje vadas.
                                      "Youtube" Kremliaus propagandistai stebuklingai greitai gauna milijonus peržiūrų ir subscriberių.
                                      Geriau jo čia nereklamuoti.

                                      Comment


                                        Lenkė Emilija gimtuosiuose Katovicuose baigusi muzikos mokslus susirado darbą Klaipėdos muzikiniame teatre.
                                        Uždirba nelabai daug, nuomuojasi butą Pempininkuose ar Žardinikuose 8-jo dešimtmečio blokiname name ir kažkaip visai neblogai išgyvena, kaip irkitiLietuvos kultūros sektoriaus darbuotojai.

                                        Onet.pl 2022.09.24
                                        Polka emigrowała na Litwę. "Śmieję się z moich zarobków, ale to problem"
                                        Lenkė iš Katovicų dirbanti Klaipėdoje: "Juokiuosi iš savo algos, bet tai yra problema"

                                        Ar turėjai atlikti kokius nors formalumus, kad persikeltum ten ar gautum legalų darbą?
                                        Po 90 dienų nuo atvykimo į Lietuvą jau turėtum turėti leidimą gyventi ilgiau (...). Iš esmės tai yra vieninteliai dalykai, kuriuos reikia padaryti. (...) Žinau, kad pas mus atvykęs kolega iš Irano, dėl kilmės šalies patyrė kiek sunkesnių procedūrų. (...) Tačiau mums, Europos Sąjungos piliečiams, visos procedūros beveik neskausmingos.
                                        Vienintelė bėda buvo ta, kad Klaipėdos migracijos tarnyboje, kur teko kreiptis dėl leidimo gyventi, man nepavyko susikalbėti angliškai. Mane išgelbėjo tik rusų kalbos žinios. Gal taip tik pasitaikė, bet, kiek žinau, kitiems kolegoms irgi buvo panašiai. (...)



                                        Kokios yra kainos, palyginti su pajamomis? Kiek kainuoja pagrindinės prekės parduotuvėse, perkant ar nuomojant butą?
                                        Aš neslepiu savo uždarbio - per mėnesį uždirbu apie 650 eurų. Už savo vieno kambario butą 1970-ųjų kvartale moku 280 eurų be komunalinių paslaugų, kas vasarą yra apie 40-50 eurų, o žiemą net iki 100 eurų. Savaitinis apsipirkimas man kainuoja apie 20-30 eurų, bet be maisto reikia nusiprausti, valytis, pasirūpinti higiena, taip pat reikia kažkuo vaikščioti. Nelankau nei baseine, nei grožio salone, nes tiesiog negaliu sau to leisti.
                                        Be to, mūsų teatre daug žmonių dirba bent kažkur kitur. Vienas draugas yra mokytojas muzikos mokykloje, vienas draugas dirba su kompiuteriais ir mobiliaisiais telefonais ir dirba kitame chore, draugas dirba mūsų teatro administracijoje, kažkas turi savo kompaniją, kažkas ten dirba ne visą darbo dieną mūsų rūbinėje. Neįsivaizduoju, kaip šie žmonės veikia keliuose kūriniuose ir dar turi jėgų per repeticijas, aprėpia repertuarą ir pan. (...)

                                        Kaip lietuviai žiūri į imigrantus? Ar jie lenkus traktuoja kitaip nei kitus atvykėlius?
                                        Mano bendras įspūdis, kad lietuviai nėra abejingi užsieniečiams ir žiūri į juos susidomėję. Jie labai džiaugiasi, kai stengiamės kalbėti lietuviškai ir be galo nori patobulinti tarimą (apskritai mielai viską pataiso, bet ypač tarimą ir akcentą). Jie taip pat mielai dalijasi ir pasakoja apie savo tradicijas, didžiuojasi tuo, kas yra ir mielai tai parodo.
                                        Iš tikrųjų jie labai mandagūs, nors iš pirmo žvilgsnio atrodo gana rūstūs ir nemandagūs. Iš arčiau susipažįstant paaiškėja, kad tai žmonės kaip ir visur: kai kurie lieka rūstūs, bet dauguma pasirodo malonūs, šilti ir paslaugūs žmonės.

                                        Kalbant apie lietuvių požiūrį į lenkus, mane apima dvejopi jausmai. Tai priklauso, kam pataikei. Labai dažnai pasitaiko žmonių, kurie kalba lenkiškai (kartais net keliais sakiniais) ir, sužinoję, kad esu lenkė, noriai pasinaudoja savo žiniomis. Jie man sako lenkiškai dzień dobry" (labas) ar "jak się masz"(„kaip sekasi“) ir tuo labai džiaugiasi – aš taip pat.

                                        Kartą bare buvo situacija. Vienas jaunuolis išgirdo mus su keliais draugais kalbant angliškai ir pasidomėjo, iš kokių šalių esame kilę, tad pasakėme, iš kur esame.
                                        Į žinią, kad esu iš Lenkijos, jis mane apšvietė, kad irgi kilęs ne iš Klaipėdos, o iš kažkokio kito miestelio, iš vietovių, kurios, kaip jis pats sakė, „buvo okupuotos mano šalies“. Tada jis prisijungė prie mūsų ir visą laiką priminė, kad lenkai yra siaubingi lietuvių atžvilgiu ir mes visada save laikome geresniais, į ką aš pareiškiau, kad aš visiškai nelaikau savęs geresne už lietuvius ir jei jis sėdės čia tik tam, kad mane užsipultų, mielai ramiai valgysiu be jo draugijos.
                                        Tada kartu su draugais supratome, kad tai turėjo būti išskirtinis fanatikas, nes kol kas tai buvo pirmoji ir paskutinė tokio tipo situacija, kuri man nutiko Lietuvoje.

                                        Daug kas, ypač darbe, sako: „Neseniai buvau Lenkijoje ir buvo labai smagu“, arba „Mačiau šį bei tą Lenkijoje, man labai patiko“, arba „Lenkijoje tu turi tą ir ir aną - ir tai puiku“. Labai malonu girdėti tokį komentarą. Beje, mano kolegės per vasaros atostogas lankėsi Lenkijoje ir skundėsi, kad iš (atsiprašau) „boomerių“ kartos niekas nekalba rusiškai, nors to tikėjosi, kai kasoje norėjo nusipirkti traukinio bilietą.

                                        Ar lengva susidraugauti su lietuviais?
                                        Nebūtinai. Lietuviai gana atsargūs ir nepasitikintys, žinoma, yra išimčių, bet apskritai jie labai besilaikantys atstumo ir santūrūs. Daugeliu atvejų tai taip pat yra kalbos barjero rezultatas – daugelis žmonių nemoka anglų kalbos. Yra žmonių, kurie šiek tiek moka angliškai, bet dažnai gėdijasi vartoti šią kalbą. Jei žmogus iš prigimties yra drovus, net jei anglų kalbą moka C2 lygiu, jį sunku įtikinti prabilti. Tačiau kai pasiseka, paaiškėja, kad tai apskritai nuostabūs žmonės, labai paslaugūs, šilti, supratingi ir malonūs.

                                        Didžioji dauguma teatre sutiktų lietuvių yra būtent tokie žmonės. Jie labai noriai padeda sprendžiant įvairius oficialius reikalus, jei turi laiko ir galimybių (...) Kartą norėjau užsirašyti į polikliniką, bet bijojau, kad to padaryti nepavyks kreipantis į registratūrą ar į šeimos gydytoją, kuris nepateisins mano lūkesčių. Viena mano draugė iš choro nuėjo su manimi į kliniką, rekomendavo gydytoją ir padėjo užsiregistruoti, nors jai to daryti nereikėjo. Tai buvo laisvas laikas, tačiau ji nusprendė jį skirti man. Esu už tai labai dėkinga.

                                        https://noizz.pl/wywiady/polka-emigr...cc=ucs&utm_v=2

                                        Pliusų yra daugiau nei minusų. Jei valstybė Lietuvos kultūros darbuotoajms mokėtų orias algas, minusų būtų dar mažiau
                                        Jei Emilia mokėtų vien angliškai ir lenkiškai, bet visiškai nemokėtų rusiškai , tai minusų turbūt būtų kiek daugiau - Klaipėdoje vis dar reikia rusų, o ne anglų kalbos.

                                        Kas Emiliai patinka Lietuvoje ir Klaipėdoje
                                        - Ramybė, Lietuvoje yra mažiau bėgimo ir skubėjimo.
                                        - Tušti pliažai. Labiausias vasarą užgrūstas Klaipėdos pliažas yra laisvesnis nei pats laisviausias pliažas kur nors Lenkijoje
                                        - Lietuvos spaudos kioskai (Katovicuose liko kokie trys kioskai iš senų laikų)
                                        - Empatiški ir paslaugūs kolegos
                                        - Malonūs, santūrūs žmonės (nors iš pirmo žvilgsnio atrofdo gana rūstūs)
                                        - Draugiški lenkų atžilgių aplinkiniai (išskyrus vieną incidentą su lenkų fanatiškai nekenčiančiu idiotiu)
                                        - Įmanoma surasti lenkiškai kalbančių žmonių net Klaipėdoje - nekalban apie kauna ar ypač Vilnių
                                        - Lietuviškas maistas, ypač sūriai
                                        - Lietuviai labai vertina, jei bandai kalbėti lietuviškai
                                        - Pagarba tradicijoms
                                        - Blusų turgūs
                                        - Taromatai

                                        Kas Emiliai nepatiko ar buvo ne visai suprantams
                                        - Kainos
                                        - Prasidėjus karui Ukrainoje pabrango butai
                                        - Baisūs Klaipėdos miegamieji rajonai
                                        - Klaipėdos viešasis transportas - per dideli intervalai; autobusai baigiankursuoti apie 22 val., ypač sunku grįžti namo savaigaliais. Teatre saaitgaliais vyksta spektakliai, tai nuolatos sudėtinga grįžti namo.
                                        - Prastas susisiekimas viešuoju transportu su Lenkjia, ypač iš Klaipėdos
                                        - Pekybos alkoholiu draudimas po 20 val. (sekmadeinais - po 15 val.)
                                        - Nera parduotuvių "viskas po eurą". kurių yra Lenkijoje
                                        - Klimatas
                                        - Žmonės šiek tiek varžosi kalbėti angliškai, pirmenybę kol kas teikia rusų kalbai

                                        Buvo šiek tiek gėda skaityti, kokios problemos buvo Klaipėdos Migracijos tarnyboje. Europos Sąjungos piliečiams formalumai yra juokingi lyginant su trečiųjų šalių piliečiais .Tačiau Klaipėdos Migracijos tarnyboje neaetsirado nė vieno žmogaus, kuris kalbėtų angliškai - padėjo tik tai, kad Emilai šiek tiek gaudosi rusiškai. Negi ten priima tik darbuotojus užaugusius iš Rybporto rajono Nachimovo (Naikupės) ar Piatiletkos (Sulupės) gatvėse.

                                        Comment


                                          O kodėl mes turime galvoti "kaip užsieniečiai mato mūsų šalį"? Užsieniečių nuomonė yra = 0.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X