Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

RU, UA, BY. Rytų slavų istorija, religija ir kultūra

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #81
    Parašė index Rodyti pranešimą
    Jų formavimąsi 1919-ais sustabdė sovietinė okupacija ir pradėjo iš jų gaminti "sovietinius žmones". Dabar, nepaisant Lukašenskos valdymo, jų tauta vėl formuojasi ir didelė dalis krypsta į vakarietišką pusę. Iš ten ir visokie litvinizmai.
    Gal ir formuojasi ta tauta. Bet man labiau atrodo, kad jų "batka" taip iš lėto bando tą formavimąsi greitinti ar kažką panašaus. Matyt iš čia kyla ir tie visi pilių atstatinėjimai bei paminklų kunigaikščiams statymai. O daro tai todėl, kad nenori suvienytos didžiarusijos, jam geriau sėdėt savo kieme šeimininku. Juk be batkos nurodymų niekas nei pilių neatstatinėtų, nei paminklų ten nestatytų. Čia greičiau viskas vyksta iš viršaus, ne iš apačios.

    Comment


      #82
      Nu ir gerai. Vis geriau savo tautą bandyt prikelt, o ne "ai, dzin, jei emigruos visi, tai prisivešim darbininkų iš kitur".

      Comment


        #83
        Parašė index Rodyti pranešimą
        ir didelė dalis krypsta į vakarietišką pusę
        wishful thinking be jokio tam pagrindo. "Litvinizmas" (jei tai nors kiek turiningesnis nei tiesiog teritorinis revizionizmas reiškinys) yra marginalija;

        Parašė index Rodyti pranešimą
        jų tauta vėl formuojasi
        tam, kad tauta formuotųsi, turi buti bent kelios objektyvios, o ne tik konstruktyvistinės, sąlygos, pvz.:

        1) etninis diskretumas - etnografinis garderobas ar dialektai, pavadinti "kalbomis", nesiskaito;
        2) sėkmingas kapitalistinis vystymasis savarankiškame politiniame darinyje (net komunistinė-pereinanti-į-kapitalistinę santvarka neformuoja nacionalumo, ką matėme kad ir Jugoslavijoje);
        3) didžvalstybinio išskritinumo sentimentas (pvz. Ukrainos atveju mane stebino, kiek daug ukrainiečių patriotinėse apeliacijose nurodydavo į Ukrainos dydį);

        nei vieno iš šių (ir panašių kitų) kriterijų baltarusiai neturi.
        blaivumas išlaisvina

        Comment


          #84
          Parašė oranger Rodyti pranešimą
          kas ten tau yra įtikinamo, jei tu net ten nebuvęs?
          Uch, koks empyristas-induktyvistas ! Nelaimei aš praleidau tą biologijos pamoką, kai rodė ląsteles per mikroskopą, bet gal jau leisite man manyti, jog aš sudarytas ne iš mažyčių molio plytučių prikaltų smailučiais vinučiais. Kas liečia Ukrainą, man pakanka įvariapusių šaltinių, kad prieičiau prie visai adekvačių sprendinių.

          Jei rimtai, tai keista, kad ukrainiečių filologų purizmą Jūs priimate kaip diversiją. Juk rūsčiai pažiūrėjus ir Lietuvoje galima nužymėti kolosalią teritoriją, kurioje mūsų provincialai kalbės savitu "suržiku" (juk jo esmė - tai būtent svetimos leksinės priemaišos, kurių mūsuose pakanka).

          O kas dėl konkretaus rajonavimo, tai aš susidarau visai patenkinamą įspūdį pagal tele-interviu "iš gatvės", imtus skirtinguose Ukrainos regionuose. Kartais net "vakariečiai" taip sočiai užšnekėdavo rusiškai (nepaisant intervuotojo ukrainietiško klausimo), kad tiesiog laikykis.
          blaivumas išlaisvina

          Comment


            #85
            Parašė Zosys Rodyti pranešimą
            nei vieno iš šių (ir panašių kitų) kriterijų baltarusiai neturi.
            Kad tauta formuotųsi, kartais užtenka ir geros futbolo komandos Na gerai, to neužtenka, tačiau iš tokių dalykų ir formuojasi tauta, iš to, kas tą tautą vienija. Kalba ar kokia religija žinoma yra svabūs elementai, tačiau tų elementų yra daugybė. Aš nemanau, kad Baltarusijos jaunimas save indetifikuoja kaip rusus ar sovietmečio vaikus. Jie identifikuojasi kaip baltarusiai, taip kurdami savo tautą.

            Tik žinoma Baltarusijoje yra dar daugybė sovietinio palikimo žmonių, kurie ilgisi didžiosios tėvynės. Yra ir daugybė žmonių paveiktų Rusijos ar net tos pačios Baltarusijos propagandos apie priešus vakaruose ir draugus rytuose. Tačiau Putino įtaka Baltarusijoje yra nepalyginamai mažesnė, nei buvo prie sovietų. Dėl to kuo daugiau laiko praeis - tuo Baltarusių tauta giliau įleis šaknis. Beto ištiesų ir pats Lukašenka suprato, kad norint apsiginti nuo Putino imperealistinių fantazijų, tam stiprios tautinės savimonės reikia kur kas labiau, nei stiprios kariuomenės.

            Senokai Minske plėvesavo tiek vėliavų, už ką seniau ir į kalėjimą pakliūt galėjai. Šio savatgalio eisena 'Baltarusija Gyvuok'.

            Comment


              #86
              Parašė Zosys Rodyti pranešimą
              Kas liečia Ukrainą, man pakanka įvariapusių šaltinių, kad prieičiau prie visai adekvačių sprendinių.
              Na, jei dauguma mano draugų Kijeve kalba namuose ukrainietiškai ir jų aplinkoje taip pat dauguma kalba ukrainietiškai, kalbėti apie tokius jūsų įkeltus žemėlapius - tik laiko gaišimas.

              Comment


                #87
                Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                Kad tauta formuotųsi, kartais užtenka ir geros futbolo komandos Na gerai, to neužtenka, tačiau iš tokių dalykų ir formuojasi tauta, iš to, kas tą tautą vienija. Kalba ar kokia religija žinoma yra svabūs elementai, tačiau tų elementų yra daugybė. Aš nemanau, kad Baltarusijos jaunimas save indetifikuoja kaip rusus ar sovietmečio vaikus. Jie identifikuojasi kaip baltarusiai, taip kurdami savo tautą.

                Tik žinoma Baltarusijoje yra dar daugybė sovietinio palikimo žmonių, kurie ilgisi didžiosios tėvynės. Yra ir daugybė žmonių paveiktų Rusijos ar net tos pačios Baltarusijos propagandos apie priešus vakaruose ir draugus rytuose. Tačiau Putino įtaka Baltarusijoje yra nepalyginamai mažesnė, nei buvo prie sovietų. Dėl to kuo daugiau laiko praeis - tuo Baltarusių tauta giliau įleis šaknis. Beto ištiesų ir pats Lukašenka suprato, kad norint apsiginti nuo Putino imperealistinių fantazijų, tam stiprios tautinės savimonės reikia kur kas labiau, nei stiprios kariuomenės.

                Senokai Minske plėvesavo tiek vėliavų, už ką seniau ir į kalėjimą pakliūt galėjai. Šio savatgalio eisena 'Baltarusija Gyvuok'.

                Atvaizdas
                Beveik tas pats, kaip pasakyt: Kim Jong Unas suprato, kad norint apsigint nuo Pietų Korėjos(nesidomėjau pavardėm kas ten valdo) imperialistinių fantazijų...

                Kaip jūs patys dar besusigaudot savo propogandinėse pasakose? Nes, kad iš Lukašenkos piešti teigiamą herojų, didvyrį Putino fone, tai aš nežinau ko reikia būti apsivartojus ar čia tiesiog taikoma į visiškai nuzombintą auditoriją, kuri jau aklai virškina bet kokią propogandą?

                Comment


                  #88
                  Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                  Nežinau, gal būsiu apšauktas kokiu atsilikėliu, bet mano kuklia nuomone baltarusiai yra iki galo nesusiformavusi nacija. Todėl tragedija ne tame, kokia jie kalba kalbės, bet tame ar suvoks save esant ne rusais ir ne Rusijos vasalais. Štai airiai beveik visi kalba angliškai, tačiau nesijaučia esą anglais.
                  Tai kada pradėsim taikyti sankcijas JK ir reikalausim, kad kruvinasis Elžbietos režimas išsinešdintų iš Šiaurės Airijos su savo primestu "angliskyj myr"?

                  Comment


                    #89
                    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                    Nes, kad iš Lukašenkos piešti teigiamą herojų, didvyrį Putino fone, tai aš nežinau ko reikia būti apsivartojus ar čia tiesiog taikoma į visiškai nuzombintą auditoriją, kuri jau aklai virškina bet kokią propogandą?
                    Apie tai, kad Lukašenka geras ar blogas nieko nebuvo sakyta, vertinau veiksmus, o ne žmogų. Reiktų pirmiau atidžiau perskaityti darant kažkokias išvadas apie 'žmonių aklumą' ir 'propogandą'
                    Paskutinis taisė Eidvis; 2014.11.04, 19:20.

                    Comment


                      #90
                      Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                      Apie tai, kad Lukašenka geras ar blogas nieko nebuvo sakyta, vertinau veiksmus, o ne žmogų. Reiktų pirmiau atidžiau perskaityti darant kažkokias išvadas apie 'žmonių aklumą' ir 'propogandą'
                      Tai jau vien traktavimas, kad Lukašenka kažką suprato(pasirodo dar ir protingesnis už Putiną) ir nori gintis nuo Putino, perša logišką išvadą, kad Lukašenka gerietis turi gintis nuo blogiečio Putino. Kas yra totalus marazmas ir daugiau kažką čia aiškint net nereikia.

                      Comment


                        #91
                        Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                        Tai jau vien traktavimas, kad Lukašenka kažką suprato(pasirodo dar ir protingesnis už Putiną) ir nori gintis nuo Putino, perša logišką išvadą, kad Lukašenka gerietis turi gintis nuo blogiečio Putino. Kas yra totalus marazmas ir daugiau kažką čia aiškint net nereikia.
                        Tavo logika tai geležinė Jeigu kažką supranti - vadinasi esi protingesnis už Putiną Čia diskusiją ir baikim, nes skirtingose dimensijose gyvenam
                        Paskutinis taisė Eidvis; 2014.11.04, 19:49.

                        Comment


                          #92
                          Parašė oranger Rodyti pranešimą
                          Na, jei dauguma mano draugų Kijeve kalba namuose ukrainietiškai ir jų aplinkoje taip pat dauguma kalba ukrainietiškai, kalbėti apie tokius jūsų įkeltus žemėlapius - tik laiko gaišimas.
                          iš pat pradžių buvo akivaizdu, kad žemėlapis yra schematiškas (fiksuojama tik santykinės daugumos kalba). Nežinau, galbūt Kijevo suržikas filologams pasirodė nepakankamai "suržikiškas", va todėl ir suklasifikavo, kad rusų kalba Kijeve dominuoja. Man seniau teko pabendrauti su 3-imis aukšto socialinio statuso Kijeviečiais (2-i moterys ir vienas vyras). Man susidarė įspūdis, kad deja deja, bet jie gyvena absoliučiai rusakalbėje stichijoje - net akcento neužčiuopiau Tiesa sostinėje-metropolijoje viskas greitai kinta teigiama linkme, bet juk ir pats žemėlapis 2009-ų.
                          blaivumas išlaisvina

                          Comment


                            #93
                            Parašė Zosys Rodyti pranešimą
                            iš pat pradžių buvo akivaizdu, kad žemėlapis yra schematiškas (fiksuojama tik santykinės daugumos kalba). Nežinau, galbūt Kijevo suržikas filologams pasirodė nepakankamai "suržikiškas", va todėl ir suklasifikavo, kad rusų kalba Kijeve dominuoja. Man seniau teko pabendrauti su 3-imis aukšto socialinio statuso Kijeviečiais (2-i moterys ir vienas vyras). Man susidarė įspūdis, kad deja deja, bet jie gyvena absoliučiai rusakalbėje stichijoje - net akcento neužčiuopiau Tiesa sostinėje-metropolijoje viskas greitai kinta teigiama linkme, bet juk ir pats žemėlapis 2009-ų.
                            o kas čia tie filologai? Ar tik ne iš kokio Lifenews?
                            Aš ką tik iš Kijevo, gatvėse rusiškai ir ukrainietiškai kalbančių žmonių yra maždaug po lygiai. Tas pats pasakytina ir apie visa Centrinę Ukrainą.

                            Comment


                              #94
                              Parašė oranger Rodyti pranešimą
                              o kas čia tie filologai? Ar tik ne iš kokio Lifenews?
                              Aš ką tik iš Kijevo, gatvėse rusiškai ir ukrainietiškai kalbančių žmonių yra maždaug po lygiai. Tas pats pasakytina ir apie visa Centrinę Ukrainą.
                              O kaip su spauda Kijeve ? Kazkur skaiciau, kad bent jau anksciau smarkiai dominavo rusiska.
                              .

                              Comment


                                #95
                                Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                o kas čia tie filologai? Ar tik ne iš kokio Lifenews?
                                Aš ką tik iš Kijevo, gatvėse rusiškai ir ukrainietiškai kalbančių žmonių yra maždaug po lygiai. Tas pats pasakytina ir apie visa Centrinę Ukrainą.
                                Po lygiai? Ar tikrai? Juk prieš 4 mėnesius ukrainietiškai kalbančių buvo net 80%:
                                Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                Tikslios statistikos nežinau, bet manau, kad kokie 80 proc. dabar užrašytų save ukrainiečiais ir savo gimtąją kalbą nurodytų ukrainiečių.

                                Comment


                                  #96
                                  Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                                  Po lygiai? Ar tikrai? Juk prieš 4 mėnesius ukrainietiškai kalbančių buvo net 80%:
                                  tu tikrai nesugebi suprasti paprastų tekstų reikšmių, net nejauku kažkaip...

                                  Comment


                                    #97
                                    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                                    Po lygiai? Ar tikrai? Juk prieš 4 mėnesius ukrainietiškai kalbančių buvo net 80%:
                                    Ar tu moki atskirti žodžius "manau" ir "girdėjau"?
                                    Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                                    Comment


                                      #98
                                      Na, nauji archeologiniai atradimai išmuša akmenį iš rusiškų pamatų "Sibiras mūsų". Apie 750 m.e. metus datuojamas kompleksas rastas Uigurų teritorijoje. Kompleksas pilnai atitinka to meto Kinijos arhitektūros tradicijas. Iskonno Kitaiskaja zemlia, taip sakant.
                                      http://siberiantimes.com/science/cas...alace-and-why/

                                      Comment


                                        #99
                                        Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                                        Na, nauji archeologiniai atradimai išmuša akmenį iš rusiškų pamatų "Sibiras mūsų". Apie 750 m.e. metus datuojamas kompleksas rastas Uigurų teritorijoje. Kompleksas pilnai atitinka to meto Kinijos arhitektūros tradicijas. Iskonno Kitaiskaja zemlia, taip sakant.
                                        http://siberiantimes.com/science/cas...alace-and-why/
                                        Fantazijai ribų nėra. Rusų 750 metais dar nėra kaip tokių. O slavų arealas net nesiekia Volgos upės. Ir neypatingai pažengė iki pat Imperijos laikų. Tik tada atsirado gausesnės kazokų kolonijos.
                                        Koks dar Sibiras?

                                        Comment


                                          Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                                          Na, nauji archeologiniai atradimai išmuša akmenį iš rusiškų pamatų "Sibiras mūsų". Apie 750 m.e. metus datuojamas kompleksas rastas Uigurų teritorijoje. Kompleksas pilnai atitinka to meto Kinijos arhitektūros tradicijas. Iskonno Kitaiskaja zemlia, taip sakant.
                                          http://siberiantimes.com/science/cas...alace-and-why/
                                          Flickr

                                          Comment

                                          Working...
                                          X