Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Suklestėjusios tuštybės sostinė

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė taccido Rodyti pranešimą
    Tiesiog yra kažkoks marozo archetipas, pasireiškiantis visose šalyse. Iš pradžių maniau, kad čia ex-SSRS ir Balkanų „kultūros“ dalis. Bet net Vakarų Europoje pilna jaunuolių, vaikštančių blizgančiais treningais su paloskėm ir vyriškais rankinukais, nors akivaizdu, kad jie neturi nieko bendro su Rytų Europa ar Balkanais.
    Taip, yra toks archetipas.

    UK - chavai
    Singapūre - ah beng
    Indonezijoje - alay
    Turkijoje - apaçi
    Australijoje - bogan
    Lenkijoje - dres
    Meksikoje - naco

    Ir t. t.
    Snowflakes will attack U <3

    Comment


      Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

      Šiauliai per mažas miestas kad turėtų savo charakterį.
      Šiauliuose nereikia turėti charakterio, ten gausi ir būsi apvogtas už bet ką.
      2:50

      Kaune žmogus prasiėjo kaip normaliame mieste.
      Paskutinis taisė RokasLT; 2022.12.10, 18:44.

      Comment


        Parašė RokasLT Rodyti pranešimą

        Kaune žmogus prasiėjo kaip normaliame mieste.
        Nemačiau, naktį filmuota.
        If a lion could speak, we could not understand him.

        Comment


          Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

          Nemačiau, naktį filmuota.
          Gal dėl to Šiauliuose jo ir neužkabino.

          Comment


            Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

            Taip, yra toks archetipas.

            UK - chavai
            Singapūre - ah beng
            Indonezijoje - alay
            Turkijoje - apaçi
            Australijoje - bogan
            Lenkijoje - dres
            Meksikoje - naco

            Ir t. t.
            Lietuvoje - kauniečiai.
            If a lion could speak, we could not understand him.

            Comment


              Parašė taccido Rodyti pranešimą

              Tiesiog yra kažkoks marozo archetipas, pasireiškiantis visose šalyse. Iš pradžių maniau, kad čia ex-SSRS ir Balkanų „kultūros“ dalis. Bet net Vakarų Europoje pilna jaunuolių, vaikštančių blizgančiais treningais su paloskėm ir vyriškais rankinukais, nors akivaizdu, kad jie neturi nieko bendro su Rytų Europa ar Balkanais.
              Vokietija šiaip jau yra tipiška Centrinės Europos šalis.
              It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

              Comment


                Ačiū mantasm, labai įdomu, kad turite first hand patirties gyvenimo Japonijoje.

                Kai pagalvoju apie Japoniją, tai turiu omeny ramybę.
                Realiai mums nereikia tų japoniškų grūsčių (kuo beje japonai ir garsėja), užtektų to kultūringumo, etiketo.

                Mažiau visokių triukšmautojų, kultūringai prasilenkti gatvėje, man patinka galvos linkčiojimas, stebiuosi kaip Europoje be jo išsisukama Danijoje einu per nežymėtas perėjas ir linkčioju galva, tipo dėkoju kad praleidžia, nors iš bendro vaibo jaučiasi, kad niekam tavo padėkojimas neįdomus, nes ir taip aišku, kad saugumas pirmiausia.

                Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
                Lietuvoje - kauniečiai.
                Su jaunimu gal sunkiau. Kaune iš lėto vystosi Žaliakalnio-Centro kultūra, kur kaunietis daugmaž lygu vilnietis. Tokiems aceit tęsiantiems tą Kauno stereotipą atsiranda konkretus žodis "kavenskas". Kai pasakai kavenskas, visiems viskas aišku.
                Su vyresniais, kurie verda tame Kauno berniukų gyvenime, tai gal toks mąstymas ir yra "tikras" ir "netikras" kaunietis.
                Paskutinis taisė PoDV; 2022.12.11, 00:39.

                Comment


                  Man kažkaip Japonija, kaip is visa Rytų bei Pietryčių Azija, nekelia asociacijų su ramybe. Šalis, kur beveik rusijos dydžio populiacija gyvena nedidelėje teritorijoje, kur yra vieni didžiausių pasaulio miestų, vargu ar gali būti rami. Na, gal atokiose provincijos vietovėse ir yra ta stereotipinė "budistiška ramybė", bet panašią galima rasti visur, kur retai gyvenama.

                  Kaune Laisvės alėjoje kažkada patyriau panašią ramybę. Gražu, įstrižos plytelės... Ir tuščia.
                  Snowflakes will attack U <3

                  Comment


                    Skaitau ir stebiuosi apie Kauną ir jo žmones diskutuoja asmenys nei karto nebuvę Kaune . Smagiausia yra tai, kad tai daro buvę kaimiečiai, į Vilnių atsikraustę pries 10 - 15 - 20 metų Kai kurie teiginiai iš vis yra pievos Tarkime pavyzdys dėl išorinės tuštybės - kur jau kur, bet tai ypač matosi Vilniuje ir Klaipėdoje - namai nusmurgę, gatvės subyrėjusios, tačiau gyventojai važinėja prestižinių modelių mašinomis, rengiasi prestižinių firmų drabužiais. Jūs rimtai žmonės?

                    Comment


                      Per daug sureikšminami skirtumai tarp miestų.
                      Aišku, dalis kauniečių jaučia nuoskaudą, kad iš jų miesto buvo atimtas sostinės statusas. Kas gal būt ir suprantama, bet Lietuvai istoriškai būtų kaip ir nesąžininga.
                      Jeigu Lietuva 1920 m. nebūtų praradusi Vilniaus, tai gal jis lietuviškumu nelabai stipriai nusileistų dabartiniam Kaunui.

                      Comment


                        Parašė udrius Rodyti pranešimą
                        Skaitau ir stebiuosi apie Kauną ir jo žmones diskutuoja asmenys nei karto nebuvę Kaune . Smagiausia yra tai, kad tai daro buvę kaimiečiai, į Vilnių atsikraustę pries 10 - 15 - 20 metų Kai kurie teiginiai iš vis yra pievos Tarkime pavyzdys dėl išorinės tuštybės - kur jau kur, bet tai ypač matosi Vilniuje ir Klaipėdoje - namai nusmurgę, gatvės subyrėjusios, tačiau gyventojai važinėja prestižinių modelių mašinomis, rengiasi prestižinių firmų drabužiais. Jūs rimtai žmonės?
                        Kažkur reikia suprojektuoti savo nepilnavertiškumo kompleksą, tai pasirenkamas Kaunas. Arogantiškesnių žmonių už Vilniaus atvykėlius nėra.

                        Comment


                          Parašė Sula Rodyti pranešimą
                          Per daug sureikšminami skirtumai tarp miestų.
                          Aišku, dalis kauniečių jaučia nuoskaudą, kad iš jų miesto buvo atimtas sostinės statusas. Kas gal būt ir suprantama, bet Lietuvai istoriškai būtų kaip ir nesąžininga.
                          Jeigu Lietuva 1920 m. nebūtų praradusi Vilniaus, tai gal jis lietuviškumu nelabai stipriai nusileistų dabartiniam Kaunui.
                          Kas man nepatinka Kaune, tai tas lietuviškumo kaip absoliutaus gėrio sureikšminimas.

                          Comment


                            tiek kliedesių vienoje vietoje dar nesu matęs
                            -

                            Comment


                              Parašė Sula Rodyti pranešimą
                              Per daug sureikšminami skirtumai tarp miestų.
                              Aišku, dalis kauniečių jaučia nuoskaudą, kad iš jų miesto buvo atimtas sostinės statusas. Kas gal būt ir suprantama, bet Lietuvai istoriškai būtų kaip ir nesąžininga.
                              Jeigu Lietuva 1920 m. nebūtų praradusi Vilniaus, tai gal jis lietuviškumu nelabai stipriai nusileistų dabartiniam Kaunui.
                              Nemanau, kad kauniečiai jaučia nuoskaudą, kad Lietuva turi sostinę Vilnių ir dėlto Kaunas nebėra sostinė. Vilniuje gyvena labai daug buvusių kauniečių, kurie jaučiasi vilniečiais. Aišku, aš gyvenau ir Kaune, ir Vilniuje. Mokykla ir vyresnės klasės, universitetas Vilniaus centre man patiko labiau negu mokykla ir jaunesnės klasės Kauno pakrašty. Labiau jaučiu nuoskaudą, kad Vilnius negalėjo būti sostine tarpukariu ir dabar yra dalinai antilietuviškas, antikaunietiškas, nusmurgęs miestas, kuriame man mažiau malonu negu Taline.
                              Žiūrėjau Vilniaus eglutės įžiebimą šiemet, tai viskas gražu, kultūringa, bet tiek nelietuvių, nelietuviškumo akcentavimo ir visiškas lietuvių ignoravmas tuose filmukuose apie Lietuvos sostinę man atrodė truputį nesveikai, nors viskas šiaip vyko lietuviškai ir visi žinojo, kad dauguma atėjusiųjų į aikštę ir stebinčiųjų buvo lietuviai, ir supratau, kad kaip tik todėl lietuvių įtaka Lietuvos sostinei ir nebuvo parodyta. Mane užknisa tas idiotiškas nuolatinis Vilniaus ir Kauno priešinimas. Tikriausiai čia dabar bus tipinė sankausko, Tomo arba Johno reakcija.

                              O šiaip tai jokio ypatingo kitų kultūrų supratimo tame Vilniuje nėra. Vakar klausiau Liupšico ir Benkunsko pokalbio su Ramanausku youtube, tai sužinojau, kad pagal žydų tradicijas žydų kapų antkapiai, iš kurių buvo daromi, pvz., Tauro kalno laiptai ir kurių nebeįmanoma grąžinti ant atitnkamų kapų, turėtų būti pagarbiai užkasti, o ne pagarbiai kažkur eksponuojami arba, kaip dabar yra, kol šimašiniai mąsto, kur juos dėti, kažkur belekaip numesti.
                              Paskutinis taisė manometras; 2022.12.11, 11:58.
                              ПТН ПНХ
                              «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                              Comment


                                Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                                Kai pagalvoju apie Japoniją, tai turiu omeny ramybę.
                                Realiai mums nereikia tų japoniškų grūsčių (kuo beje japonai ir garsėja), užtektų to kultūringumo, etiketo.
                                Gal sakyčiau kitaip - reiktų mažiau naglumo.

                                Kita vertus su per mažai naglumo ir per daug kuktūros būtų sunku susitvarkyti su nekultūringais kaimynais. Kas Japonijoje labai jaučiasi ir yra labai išnaudojama užsieniečių. Kartais net iki labai apgailėtino lygio.

                                Man asmeniškai norėtųsi arčiau Japonijos kitu kampu. Tikslumo ir visiško susikoncentravimo į savo darbą ir jo kokybę. Kai gali pasitikėt, kad neapsuks ir bus padaryta kiek įmanoma gerai. Turbūt iš to išplaukia ir arbatpinigių neegzistavimas. Kažkada šeimininkė neturėjo grąžos nuo nuomos, pavertus į eurus būtų gal euras jei ne mažiau. Bet iš principo vėlai vakare perėjo per kaimynus pasismulkint, kad tiksliai atsiskaitytume.

                                Ko tikrai nereikia - per megafonus rėkiančių apie nuolaidas. Su labai emocingom intonacijom. Geriausia kai dvi panašios parduotuvės viena šalia kitos ir bando perrėkti. Basanofkė ant steroidų. Jei jau norisi ramuno, gal geriau lygintis su Šveicarija. Nors gal turistiniai įspūdžiai ir ten neatspindi realybės.

                                Comment


                                  Viskas gerai su Kaunu. Aš labai džiaugiuosi, kad, skirtingai nei estai (na pas juos dar yra Tartu) ir ypač latviai, mes turime beveik lygiavertį antrąjį miestą. Architektūriškai Kaunas yra vidurio Europos miestas, su, nors ir nedideliu, bet "teisingu senamiesčiu". Jaučiasi Hanzos įtaka, Kaunas nebuvo Hanzos sąjungos miestas, bet čia buvo kontora ir vyko prekyba Nemunu. Dėl istorizmo stiliaus naujamiesčio, kas būdinga daugumai Europos didesnių miestų, taip, to neturi, bet užtat yra gana unikalus modernizmo sluoksnis.

                                  Comment


                                    Parašė manometras Rodyti pranešimą

                                    Nemanau, kad kauniečiai jaučia nuoskaudą, kad Lietuva turi sostinę Vilnių ir dėlto Kaunas nebėra sostinė. Vilniuje gyvena labai daug buvusių kauniečių, kurie jaučiasi vilniečiais. Aišku, aš gyvenau ir Kaune, ir Vilniuje. Mokykla ir vyresnės klasės, universitetas Vilniaus centre man patiko labiau negu mokykla ir jaunesnės klasės Kauno pakrašty. Labiau jaučiu nuoskaudą, kad Vilnius negalėjo būti sostine tarpukariu ir dabar yra dalinai antilietuviškas, antikaunietiškas, nusmurgęs miestas, kuriame man mažiau malonu negu Taline.
                                    Žiūrėjau Vilniaus eglutės įžiebimą šiemet, tai viskas gražu, kultūringa, bet tiek nelietuvių, nelietuviškumo akcentavimo ir visiškas lietuvių ignoravmas tuose filmukuose apie Lietuvos sostinę man atrodė truputį nesveikai, nors viskas šiaip vyko lietuviškai ir visi žinojo, kad dauguma atėjusiųjų į aikštę ir stebinčiųjų buvo lietuviai, ir supratau, kad kaip tik todėl lietuvių įtaka Lietuvos sostinei ir nebuvo parodyta. Mane užknisa tas idiotiškas nuolatinis Vilniaus ir Kauno priešinimas. Tikriausiai čia dabar bus tipinė sankausko, Tomo arba Johno reakcija.
                                    Aišku blogai, kad Vilnius buvo okupuotas lenkų. Bet ar Kaunas būtu tikru antru miestu, jei ne tarpukaris, kai buvo pastatytas Naujamiestis, Žaliakalnis, kraštas Vilijampolės. Manau, kad Kaunas pagal populiaciją būtu panašus į Klaipėdą, jei ne dar mažesnis, nes Klaipėda nuo vokiškų dienų buvo labiau urbanizuota.

                                    Aš nežiūrėjau VIL eglutės įžiebimo, bet ar nebuvo labiau koncentruojamasi į ukrainiečius, dėl dabartinės padėties (ką girdėjau iš kalbų).
                                    Paskutinis taisė RokasLT; 2022.12.11, 12:06.

                                    Comment


                                      Parašė manometras Rodyti pranešimą
                                      antikaunietiškas, nusmurgęs miestas,
                                      Keista, nuo gimimo jau daugiau nei pusę amžiaus pragyvenau Vilniuje, bet nepastebėjau tokio reiškinio kaip kažkoks priešiškumas Kaunui (krepšinio sirgalių nesąmonių neįskaitau).
                                      Apskritai, kažkoks susipriešinimas (ne tik miestų, bet viso ko atžvilgiu) jaučiamas daugiau liumpenų terpėje.

                                      Comment


                                        Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
                                        Viskas gerai su Kaunu. Aš labai džiaugiuosi, kad, skirtingai nei estai (na pas juos dar yra Tartu) ir ypač latviai, mes turime beveik lygiavertį antrąjį miestą. Architektūriškai Kaunas yra vidurio Europos miestas, su, nors ir nedideliu, bet "teisingu senamiesčiu". Jaučiasi Hanzos įtaka, Kaunas nebuvo Hanzos sąjungos miestas, bet čia buvo kontora ir vyko prekyba Nemunu. Dėl istorizmo stiliaus naujamiesčio, kas būdinga daugumai Europos didesnių miestų, taip, to neturi, bet užtat yra gana unikalus modernizmo sluoksnis.
                                        Vilnius ir Kaunas primena Cen. Europą pagal architektūrą, Vilnius gal net labiau. Nemaža dalis turistų Rygą vadina Šiaurietišku miestu, kas liečia senamiestį ir naujamiestį, jau nekalbant apie Taliną.

                                        Comment


                                          Parašė manometras Rodyti pranešimą
                                          Labiau jaučiu nuoskaudą, kad Vilnius negalėjo būti sostine tarpukariu ir dabar yra dalinai antilietuviškas, antikaunietiškas, nusmurgęs miestas, kuriame man mažiau malonu negu Taline.
                                          Žiūrėjau Vilniaus eglutės įžiebimą šiemet, tai viskas gražu, kultūringa, bet tiek nelietuvių, nelietuviškumo akcentavimo ir visiškas lietuvių ignoravmas tuose filmukuose apie Lietuvos sostinę man atrodė truputį nesveikai, nors viskas šiaip vyko lietuviškai ir visi žinojo, kad dauguma atėjusiųjų į aikštę ir stebinčiųjų buvo lietuviai, ir supratau, kad kaip tik todėl lietuvių įtaka Lietuvos sostinei ir nebuvo parodyta. Mane užknisa tas idiotiškas nuolatinis Vilniaus ir Kauno priešinimas. Tikriausiai čia dabar bus tipinė sankausko, Tomo arba Johno reakcija.
                                          Vilnius istoriškai yra labai multikultūriškas miestas, kur maišėsi lenkai, žydai, lietuviai, gudai, o dabar ir kitų tautų atstovai. Šiaip smagu, kad yra sostinė įvairovei ir taip pat miestas tiems kam kaimas labiau prie širdies

                                          Comment

                                          Working...
                                          X