Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Užsienio kalbos Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #41
    Parašė Edvard Rodyti pranešimą
    O nekas ir nereikalauja pati gydytojai, policininkai, valdininkai kalba taip kaip klientas. To labiau jeigu organizacija komercine.
    Dauguma kalba, tačiau formaliai neprivalo.
    I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
    Parama Siaurojo geležinkelio klubui

    Comment


      #42
      J.Lužkovas: rusų kalba Latvijoje turi būti valstybinė
      http://www.delfi.lt/news/daily/world....d?id=35835825

      Panašu, kad reikia imtis griežtesnių priemonių prieš rusų kalbos ir "kultūros" skvarbą Lietuvoje.
      Manau, kad visiškai pašalinus rusų kalbą iš vidurinių mokyklų programų (paliekant ją tik rusų mokyklose) po kokių 20 metų rusų kalba visiškai prarastų savo pozicijas. O ir šnekamoji lietuvių kalba apsivalytų nuo slaviško brudo.
      It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

      Comment


        #43
        Ne „brudo“, o bjaurasties

        Comment


          #44
          Luzkovas nusisnekejo eilini karta ir nereiketu to sureiksminti. O siaip kalbu zinojimas yra labai didelis privalumas ir nesvarbu ar tai kalba tavo prieso, ar draugo.
          Vidinei laimei nesušvitus, išorinė laimė - tik kančių šaltinis. - Milarepa

          Comment


            #45
            Parašė Tomas Rodyti pranešimą
            J.Lužkovas: rusų kalba Latvijoje turi būti valstybinė
            http://www.delfi.lt/news/daily/world....d?id=35835825

            Panašu, kad reikia imtis griežtesnių priemonių prieš rusų kalbos ir "kultūros" skvarbą Lietuvoje.
            Manau, kad visiškai pašalinus rusų kalbą iš vidurinių mokyklų programų (paliekant ją tik rusų mokyklose) po kokių 20 metų rusų kalba visiškai prarastų savo pozicijas. O ir šnekamoji lietuvių kalba apsivalytų nuo slaviško brudo.
            Lietuvoje visų pirma labai mažai rusų, lyginant su Latvija, todėl tokių kalbų niekada nebus. Greičiau jau, kad lenkų kalba taptų valstybine...
            O šiaip demokratiškoje valstybėje negalima uždrausti mokytis kalbų, juolab, jei jos reikalingos.
            Flickr

            Comment


              #46
              Aš ir nesakau, kad reikia drausti. Kas norėtų, galėtų mokytis rusų kalbos privačiai, kaip kokių estų, norvegų, ar mumbo-jumbo.
              It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

              Comment


                #47
                Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                Aš ir nesakau, kad reikia drausti. Kas norėtų, galėtų mokytis rusų kalbos privačiai, kaip kokių estų, norvegų, ar mumbo-jumbo.
                O kokios tada liktų mokyklose? Tik anglų? Nors esmės tai nekeičia, jei kam reikės kalbos, tai ir mokysis, nepriklausomai, ar bus mokyklos programoje, ar ne. Rinktis galima, aš pvz. pasirinkau antrą kalbą prancūzų, kai kas pasirinko vokiečių. Dauguma aišku rusų, bet nematau tame problemų kažkokių.
                Flickr

                Comment


                  #48
                  Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                  O kokios tada liktų mokyklose? Tik anglų? Nors esmės tai nekeičia, jei kam reikės kalbos, tai ir mokysis, nepriklausomai, ar bus mokyklos programoje, ar ne. Rinktis galima, aš pvz. pasirinkau antrą kalbą prancūzų, kai kas pasirinko vokiečių. Dauguma aišku rusų, bet nematau tame problemų kažkokių.
                  Problema ta, kad "dauguma renkasi rusų".

                  Tiesa sakant nelabai suprantu to anglų kalbos brukimo Kontinentinėj Europoj su anglų kalba toli nenuvažiuosi.
                  It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                  Comment


                    #49
                    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                    Problema ta, kad "dauguma renkasi rusų".

                    Tiesa sakant nelabai suprantu to anglų kalbos brukimo Kontinentinėj Europoj su anglų kalba toli nenuvažiuosi.
                    Kodėl toli nenueisi? Angliškai visur gali susikalbėti, jau ir rytų Europje greit galėsi.
                    O jeigu nori toje šalyje gyventi ilgą laiką, šiaip ar taip reiks išmokti jos kalbą.
                    Flickr

                    Comment


                      #50
                      Pasijus yra toks noras pašalinti rusu kalba aš suprantu čia labai gilei sedi tokia neapykanta, bet aš manau kad greitai to padaryti nepavyks. Kiek aš žinau nemažai vaiku mokyklose 2 užsienio kalba pasirenka rusų.
                      "Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
                      Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."

                      Adam Mickiewicz

                      Comment


                        #51
                        Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                        Dauguma kalba, tačiau formaliai neprivalo.
                        Formaliai daug ko neprivaloma daryti arba nedaryti bet daroma. Gyvenimas dalykas neformalus o konkretus.
                        "Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
                        Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."

                        Adam Mickiewicz

                        Comment


                          #52
                          Aš dabar būsiu šeštokas, pasirinkau vokiečių kaip ir dar 3 vaikai, o visi rusų

                          Comment


                            #53
                            Parašė Edvard Rodyti pranešimą
                            Pasijus yra toks noras pašalinti rusu kalba aš suprantu čia labai gilei sedi tokia neapykanta, bet aš manau kad greitai to padaryti nepavyks. Kiek aš žinau nemažai vaiku mokyklose 2 užsienio kalba pasirenka rusų.
                            Ir mažai kas išmoksta. Mano draugų vaikas pasirinko rusų, tai po 3 metų taip ir nesuprato kirlicos hieroglifų (kaip jis sako).
                            Traukinys jau nuvažiavo, rusiškai jau nesusišnekėsi Lietuvoje su žmonėmis iki 30 metų. Nebent jie yra rusų kilmės.

                            Aš už tai, kad vietoj rusų daugiau būtų lenkų ir latvių kalbos mokyklose.

                            Comment


                              #54
                              Parašė Jotvingis Rodyti pranešimą
                              Aš dabar būsiu šeštokas, pasirinkau vokiečių kaip ir dar 3 vaikai, o visi rusų
                              Siaubas. Ir tai Kaune? Įdomu, o kam jiems reikalinga rusų kalba? Žiūrėti Putino propagandą per rusų TV? Juk nemanau kad kažkas iš jų važiuos mokytis ar dirbti į Rusiją.

                              Comment


                                #55
                                Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                Siaubas. Ir tai Kaune? Įdomu, o kam jiems reikalinga rusų kalba? Žiūrėti Putino propagandą per rusų TV? Juk nemanau kad kažkas iš jų važiuos mokytis ar dirbti į Rusiją.
                                Nebūtina važiuoti, bet pasižiurėjus į darbo skelbimus, rusų kalba yra antra po anglų prie reikalavimų. O kokia nauda iš latvių kalbos? Jau geriau tada kokią kinų įvesti mokyklose.
                                Flickr

                                Comment


                                  #56
                                  Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                  Siaubas. Ir tai Kaune? Įdomu, o kam jiems reikalinga rusų kalba? Žiūrėti Putino propagandą per rusų TV? Juk nemanau kad kažkas iš jų važiuos mokytis ar dirbti į Rusiją.
                                  Oranger - nepergyvenk taip labai. Vis tiek dauguma moksleivių rusiškai mokės tik tiek, kad galės pasakyti "Ja khorosho govoritj po rjuskij". Nors aš manau, kad priešo kalbą mokėti tikrai reikia. O kad Rusija - potencialus ir netgi tikras priešas, tai man abejonių nekelia. Todėl ir moku tą kalbą labai gerai
                                  O mokyklose tikrai galėtų daugiau kitų Europos tautų kalbų mokyti, ne vien anglų. Kalbų mokėjimas yra gėris.
                                  Birth, school, METALLICA, death

                                  Comment


                                    #57
                                    Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                    Siaubas. Ir tai Kaune? Įdomu, o kam jiems reikalinga rusų kalba? Žiūrėti Putino propagandą per rusų TV? Juk nemanau kad kažkas iš jų važiuos mokytis ar dirbti į Rusiją.
                                    Prišneka įvairių priežasčių – „Visa Europa moka rusiškai, tėvai sakė“, „Mano tėvai ir seneliai mokėsi rusų, tai ir aš“...

                                    Comment


                                      #58
                                      Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                      Nebūtina važiuoti, bet pasižiurėjus į darbo skelbimus, rusų kalba yra antra po anglų prie reikalavimų. O kokia nauda iš latvių kalbos? Jau geriau tada kokią kinų įvesti mokyklose.
                                      Latviai – kaimynai, kaip ir lenkai, rusai ar gudai...

                                      Comment


                                        #59
                                        Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                        Siaubas. Ir tai Kaune? Įdomu, o kam jiems reikalinga rusų kalba? Žiūrėti Putino propagandą per rusų TV? Juk nemanau kad kažkas iš jų važiuos mokytis ar dirbti į Rusiją.
                                        Manau, kad kažkurią iš slavų kalbų mokėti reikia, nes tada daug lengviau suprasti ir kitas. O pas mus praktiškai galima rinktis tik rusų. Šiaip ne taip išmokęs rusų kalbą dabar be didelių pastangų suprantu ir čekų ar bulgarų.
                                        Post in English - fight censorship!

                                        Comment


                                          #60
                                          Visa Europa moka rusiškai - geeeeeeras juokas ). Ir iš kur žmonės tokių nesąmonių prigalvoja?
                                          Birth, school, METALLICA, death

                                          Comment

                                          Working...
                                          X