Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvių kalba

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė oranger Rodyti pranešimą
    Užsienietiškos pavardės irgi nelietuviški žodžiai. Manau, kad niekas ir nereikalauja, kad tos pavardės taptų lietuvių kalbos dalimi, bet draudimas rašyti dokumentuose jas kaip originale ir tuo pačiu metų aibė originalių pavardžių ir pavadinimų žiniasklaidose, knygose, gatvėse - yra dvigubas standartas.
    Apie pavardes nieko nesakiau, prašau manęs nevelti į diskusiją apie tai.

    Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
    Reiktu ir tau viena karta suprasti, kad toli nevisiems lietuviu kalba yra mokslas, o tik bendravimo priemone. As skaitau kad lietuviu kalba skirta lietuviams bendrauti, jie zmones supranta vienas kito, reiskia kalba savo funkcijas atliko. As neturiu nieko pries filologu, bet geriau bendraukite filologinemis temomis tarpusavyje.
    Tai tavo tiesiog požiūris į kalbą yra produkcinis, o ne mokslinis. Kam tuomet mes mokomi mokykloje lietuvių kalbos? Galime bendrauti svetimybėmis, žargonais, vaidinti, kad kalbame lietuviškai, net nesuvokdami, kad kalbame daugiau ne lietuviškai, o kitų kalbų mišiniu.
    O stumti kalbą, kaip mokslą, už mistinės sienos - kvailoka. Ne vien lietuvių kalba, bet ir kitos kalbos turi ypatybę būti gryninamos. Tik tai labiau būdinga mažesnėms kalboms dėl suprantamos priežasties - poreikio išsaugoti kalbą.
    www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

    Comment


      Parašė Ametistas Rodyti pranešimą
      Apie pavardes nieko nesakiau, prašau manęs nevelti į diskusiją apie tai.
      Visa tai susiję, jei galima lietuvišką įmonę pavadinti "Maxima", bet vardo Maxima užrašyti LR piliečio pase negalima - ar tai teisinga?

      Comment


        Mano LR pase nielietuviška vardą ir pavardę įrašė nelietuviškai, reiškia galima. Kai rašė manes paprašė pačiai nuspręsti, ar lituanizuojam, ar paliekam originalą. Manau toks požiuris teisingas. O kas vyksta dabar su pavardem, man visai pasidarė neaišku... kažkokia politika ir daugiau nieko...
        Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
        Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

        Comment


          Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
          Mano LR pase nielietuviška vardą ir pavardę įrašė nelietuviškai, reiškia galima. Kai rašė manes paprašė pačiai nuspręsti, ar lituanizuojam, ar paliekam originalą. Manau toks požiuris teisingas. O kas vyksta dabar su pavardem, man visai pasidarė neaišku... kažkokia politika ir daugiau nieko...
          "Įrašė nelietuviškai" - ką turi omenyje? Ar tavo varde ir pavardėje yra nors viena W, Q ar X?

          Comment


            Ne, tokių raidžių nėra, bet yra dvigubos raides, kurių, aš manau, pagal mokslinę lietuvių kalbą neturi buti.
            Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
            Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

            Comment


              Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
              Ne, tokių raidžių nėra, bet yra dvigubos raides, kurių, aš manau, pagal mokslinę lietuvių kalbą neturi buti.
              Gali. Yra ir pavardė Lietuvoj tokia, Tallat Kelpša. Irgi netinka?

              Comment


                Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
                Ne, tokių raidžių nėra, bet yra dvigubos raides, kurių, aš manau, pagal mokslinę lietuvių kalbą neturi buti.
                Lietuvių kalboje priebalsių sandūros įmanomos. Pvz.: aplinkkelis. Taip pat ir pavardėse galima.

                Parašė oranger Rodyti pranešimą
                Visa tai susiję, jei galima lietuvišką įmonę pavadinti "Maxima", bet vardo Maxima užrašyti LR piliečio pase negalima - ar tai teisinga?
                Neteisinga. Aš niekada nepasisakiau už tai, kad žmonių pavardės būtų iškraipomos.
                www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                Comment


                  Šiaip, įdomu, o kaip LR pase turi būti užrašyta ukrainietiška pavardė Nepyipyvo (orig. Непийпиво)?
                  Negerkalaus?

                  Comment


                    Parašė oranger Rodyti pranešimą
                    Šiaip, įdomu, o kaip LR pase turi būti užrašyta ukrainietiška pavardė Nepyipyvo (orig. Непийпиво)?
                    Negerkalaus?
                    Pavardės nėra verčiamos.
                    www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                    Comment


                      Parašė Ametistas Rodyti pranešimą
                      Pavardės nėra verčiamos.
                      O kaip su Landsbergis-Žemkalnis?
                      Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                      Comment


                        Ametistas kalbėjo apie dabartinę praktiką.

                        Comment


                          Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                          O kaip su Landsbergis-Žemkalnis?
                          Čia labiau išimtis, o ne tendencija. O ir ne šių dienų.
                          www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                          Comment


                            Parašė Ametistas Rodyti pranešimą
                            Čia labiau išimtis, o ne tendencija. O ir ne šių dienų.
                            Kad tos pavardės yra dažni 16-17 a. slaviški svetimvardžiai. Gerai, kad dar carinė Rusija neperrašė visų Kazlauskų, Jankauskų, Petrauskų į Kozlovus, Ivanovus ir Petrovus - tokie dabar ir gyventume... Juk, kas parašyta - šventa

                            Comment


                              Jei būtų nuspręsta pavardes leisti rašyti originalo kalba, tai visi pultų keistis ir pusė Vilniaus vaikščiotų su vardais Andrzej Taraszkiewicz ir t.t.?

                              Nesuprantu aš kaip ten kas pasikeistų po įstatymo pakeitimo. Jei tik leistų rašyti X, W, Q, tada dar suprantama. Pavyzdys: mano giminaitės pavardė yra LOWELL, bet lietuviškame pase įrašyta LOVVEL, ir tai kartais sukelia problemų.

                              Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
                              Reiktu ir tau viena karta suprasti, kad toli nevisiems lietuviu kalba yra mokslas, o tik bendravimo priemone. As skaitau kad lietuviu kalba skirta lietuviams bendrauti, jie zmones supranta vienas kito, reiskia kalba savo funkcijas atliko. As neturiu nieko pries filologu, bet geriau bendraukite filologinemis temomis tarpusavyje.
                              Pirmąkart girdžiu tokius kliedesius...
                              دائما الليتوانيه

                              Comment


                                Parašė arsiakas Rodyti pranešimą
                                Jei būtų nuspręsta pavardes leisti rašyti originalo kalba, tai visi pultų keistis ir pusė Vilniaus vaikščiotų su vardais Andrzej Taraszkiewicz ir t.t.?
                                Prieš 80-90 metų leistų visiems pasikeisti kas nori, kad patikrinti žmogaus lojalumą valstybei

                                Comment


                                  Teko kažkada susidurti su tokia kuriozine situacija, kai dviejų brolių pavardės buvo skirtingos - vienas Žvejys, o kitas Ribokas... Vadinasi, vienas iš jų susilietuvino pavardę

                                  Comment


                                    Parašė arsiakas Rodyti pranešimą
                                    Nesuprantu aš kaip ten kas pasikeistų po įstatymo pakeitimo. Jei tik leistų rašyti X, W, Q, tada dar suprantama. Pavyzdys: mano giminaitės pavardė yra LOWELL, bet lietuviškame pase įrašyta LOVVEL, ir tai kartais sukelia problemų.
                                    Beje, smalsu, kokios dar problemos? Šiais laikais juk pilna porų, kurios nekeičia savo pavardžių. Ir gyvena nematydami vargo, tai nieko nestebina nei Lietuvoje nei "užsienyje".

                                    Oficialiom įstaigom apskritai nesvarbu pavardės, nes jos nėra giminystės ryšio įrodymas. T.y. ponia Jonaitienė nebūtinai yra pono Jonaičio žmona. Ten kur tai svarbu reikia dokumento. O jei yra dokumentas, tai koks skirtumas kokios ten jame įrašytos pavardės?

                                    Comment


                                      Parašė a_p Rodyti pranešimą
                                      Beje, smalsu, kokios dar problemos?...
                                      Problemos, kad žmones nenori svetimu pavardžiu... nori savo turėti.
                                      Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
                                      Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

                                      Comment


                                        Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
                                        Problemos, kad žmones nenori svetimu pavardžiu... nori savo turėti.
                                        Tei tegu savo ir turi, kas gi prievartauja. Užrašymas perskaitomu būdu juk anaiptol ne atėmimas, greičiau netgi atvirkščiai.

                                        Va kad ir tarkim mano pavyzdys. Su savo lietuviška pavarde gyvenu šalyje kur jos banaliai niekas teisingai neperskaito. Tai ką išstena net nepanašu į teisybę.

                                        Ir kas man iš to, kur tas savos pavardės "turėjimas", jei pažiūrėję į užrašą vistiek kreipiasi į kažką kitą, o ne į mane? Juk lygiai tas pats bus su visais tais šūkaujančiais lenkais ir kitais. Sekantis reikalavimas bus - "dabar visi mikliai išmokit lenkiškai, tam kad galėtumėt teisingai perskaityt mūsų pavardes, kitaip jaučiamės žeminami".

                                        Kadangi esu užsienietis ir darytis vietiniu kol kas nežadu, tai gyvenu su savo lietuvišku pasu ir lietuviškai užrašyta pavarde. Bet jei sugalvočiau keisti pilietybę, tai tikrai susimastyčiau apie jos užrašyma kokiu nors vietiniams perskaitomu būdu. O tie lenkai juk vietiniai ir jau ne pirma karta.

                                        Comment


                                          Parašė a_p Rodyti pranešimą
                                          ...O tie lenkai juk vietiniai ir jau ne pirma karta.
                                          Aš čia visai ne apie lenkus, bet jei mano vyro pavardė butu Wright, savo pase turėti Raitienė aš nenorėčiau.
                                          Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
                                          Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

                                          Comment

                                          Working...
                                          X