Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie Baltarusijos santvarką ir ekonomiką

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Teko siandien vairuojant paklausyti ziniu radijo ar tai LR1 kur zmones skambino ir reiske savo nuomone apie Lukasenka, tai visi iki vieno liaupsino ir net reke i ragelius: "koks skirtumas kokios ten zmogaus teises, paziurekit visi darbus turi!!! O kur mano teise i darba? kur mano zmogiskos teises??" Tai tiesiog paklausius laida tokia, belieka pridurti - avinu banda. Siaip reziumuojant ta Batkos vizita, tai jis cia per daug uztikrintas jautesi ir akivaizdziai visus durniais laike, panasiai kaip kazkada Uspaskichas, visu rytieciu toks budas - as protingas o jus visi durni. O siaip tie visi palyginimai, kur gyventi geriau ar Baltarusijoj ar Lietuvoj, tai tiesiog belieka Belorusam pavydet, kad jie is Rusu gauna labai dideles nuolaidas, be kuriu jauciu taptu per gera pusmeti Europos juodaja skyle... Nu bet ir ka tos nuolaidos ju??? Mes ir be nuolaidu geresnius rodiklius ekonominius rodome
    Vidinei laimei nesušvitus, išorinė laimė - tik kančių šaltinis. - Milarepa

    Comment


      Parašė x21 Rodyti pranešimą
      Musu poziuri i BY formuoja musu spauda. Mes patys ten nebuvome ir nezinome kaip istikruju yra ju reikalai.
      Pažįstamiems, kurie buvo, aprodinėjo daugiabutį su centriniu šildymu ir dar su visais mum savaime suprantamais patogumais kaip kokį stebuklą. Nemažai visa tai pasako.
      Paskutinis taisė Lettered; 2009.09.16, 22:30.
      Flickr

      Comment


        Parašė Recoiler Rodyti pranešimą
        Teko siandien vairuojant paklausyti ziniu radijo ar tai LR1 kur zmones skambino ir reiske savo nuomone apie Lukasenka, tai visi iki vieno liaupsino ir net reke i ragelius: "koks skirtumas kokios ten zmogaus teises, paziurekit visi darbus turi!!! O kur mano teise i darba? kur mano zmogiskos teises??" Tai tiesiog paklausius laida tokia, belieka pridurti - avinu banda. Siaip reziumuojant ta Batkos vizita, tai jis cia per daug uztikrintas jautesi ir akivaizdziai visus durniais laike, panasiai kaip kazkada Uspaskichas, visu rytieciu toks budas - as protingas o jus visi durni. O siaip tie visi palyginimai, kur gyventi geriau ar Baltarusijoj ar Lietuvoj, tai tiesiog belieka Belorusam pavydet, kad jie is Rusu gauna labai dideles nuolaidas, be kuriu jauciu taptu per gera pusmeti Europos juodaja skyle... Nu bet ir ka tos nuolaidos ju??? Mes ir be nuolaidu geresnius rodiklius ekonominius rodome
        Na gal ir nereiktu taip ekstremaliai. Ar tikrai Baltarusijoje viskas taip blogai? Vien siandien Vilniuje maciau koki tuzina nauju/apynauju Toyota Camry, Lexus, Audi Q7, MB GL ir panasiu brangiu masinu su Baltarusiskais numeriais. Druskininkuose vaizdas panasus. O gal iki Vilniaus tik Lukasenkos aplinkos zmones teatvaziuoja? Gal ir ten yra vienas kitas normalus zmogus, kuris ten gali normaliai gyventi? Aisku, sakyti, kad ten geriau, nei Lietuvoje tikriausiai neteisinga, bet gal ir nera ten kaip S.korejoje ar Mianmare?

        Siaip, sunku sneketi, nes nesu ten buves, bet vertinant tiek statistinius rodiklius, tiek nuotraukas, tiek kai kuriu zmoniu pasakojimus, neatrodo, kad ten viskas butu TAIP jau blogai. Gal riekalai ten irgi eina gerejimo linkme?

        Comment


          Parašė Recoiler Rodyti pranešimą
          Teko siandien vairuojant paklausyti ziniu radijo ar tai LR1 kur zmones skambino ir reiske savo nuomone apie Lukasenka, tai visi iki vieno liaupsino ir net reke i ragelius: "koks skirtumas kokios ten zmogaus teises, paziurekit visi darbus turi!!!
          Ten bedarbystė žymiai didesnė nei Lietuvoje, tik niekas apie tai viešai nešneka.

          Comment


            Parašė praeivis Rodyti pranešimą
            Nezinau kokia ju desru kokybe,bet dalneboiscikai desras pirkdavo vilniuje,o nesivezdavo is namu. Ju zodziais-pas juos brangiau,kad ir kaip bebutu tai keista.
            KOdėl keista, ar nežinojai kad baltarusiai į Lietuvą jau keli metai apsipirkinėti važinėja?

            Comment


              Parašė John Rodyti pranešimą
              Na gal ir nereiktu taip ekstremaliai. Ar tikrai Baltarusijoje viskas taip blogai? Vien siandien Vilniuje maciau koki tuzina nauju/apynauju Toyota Camry, Lexus, Audi Q7, MB GL ir panasiu brangiu masinu su Baltarusiskais numeriais. Druskininkuose vaizdas panasus. O gal iki Vilniaus tik Lukasenkos aplinkos zmones teatvaziuoja? Gal ir ten yra vienas kitas normalus zmogus, kuris ten gali normaliai gyventi? Aisku, sakyti, kad ten geriau, nei Lietuvoje tikriausiai neteisinga, bet gal ir nera ten kaip S.korejoje ar Mianmare?

              Siaip, sunku sneketi, nes nesu ten buves, bet vertinant tiek statistinius rodiklius, tiek nuotraukas, tiek kai kuriu zmoniu pasakojimus, neatrodo, kad ten viskas butu TAIP jau blogai. Gal riekalai ten irgi eina gerejimo linkme?
              Reiškia pas juos tikrai blogai, jei su tais prabangiais automobiliais važinėjantiems nėra normalių pramogų ar parduotuvių, kitaip tikrai nepirktų vizų ir į Vilnių nevažiuotų.
              Flickr

              Comment


                Parašė oranger Rodyti pranešimą
                Ten bedarbystė žymiai didesnė nei Lietuvoje, tik niekas apie tai viešai nešneka.
                Noreciau klausimeli uzduot, jeigu su tenykste situacija turi kontakta. Statistika skelbia, kad Lietuvoj vidutinis atligis 2008m buvo 2052 Lt, nu bet tai nereiskia, kad visi pilieciai tiek ir gaudavo, realesne algele buvo kur kas mazesne ir kuklesne, ta pati statistika teige, kad 2008 metais Baltarusijoj vidutine alga buvo 776 Lt, tai kokias realiai pajamas tada ten zmones i rankas gaudavo/gauna?
                Vidinei laimei nesušvitus, išorinė laimė - tik kančių šaltinis. - Milarepa

                Comment


                  Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                  Reiškia pas juos tikrai blogai, jei su tais prabangiais automobiliais važinėjantiems nėra normalių pramogų ar parduotuvių, kitaip tikrai nepirktų vizų ir į Vilnių nevažiuotų.
                  Kas čia blogo, jei žmones kur nors važiuoja pasilinksminti...? Esu tikras , kad ir Baltarusijoje žmonėms netrūksta pramogų .

                  Bet vis dėlto , manau , kad Baltarusijai yra dar daug sričių kur tobulėti.

                  Comment


                    Parašė oranger Rodyti pranešimą
                    KOdėl keista, ar nežinojai kad baltarusiai į Lietuvą jau keli metai apsipirkinėti važinėja?



                    Keista todel,kad yra tokiu ,kurie aiskina ,kad ten geriau. Bet kaip gali buti geriau,jei atlyginimai ten mazesni,o desros ir mesa brangesnes nei pas mus:-))

                    Comment


                      Parašė Kaštonas Rodyti pranešimą
                      Kas čia blogo, jei žmones kur nors važiuoja pasilinksminti...? Esu tikras , kad ir Baltarusijoje žmonėms netrūksta pramogų .

                      Bet vis dėlto , manau , kad Baltarusijai yra dar daug sričių kur tobulėti.
                      Jei bus galimybė, tai visiems rekomenduoju pažiūrėti Yury Khashchavatski dokumentinį filmą apie Baltarusiją:
                      Kalinovski Square aka Ploshcha
                      http://www.kalinovskisquare.com/

                      seniau buvo utubėj, bet išėmė .. gal vėl atsiras.
                      Propoganda ir penas mintims >>>

                      Idėjos, mokslo pasiekimai ir įdomybės
                      www.ted.com

                      Comment


                        Parašė praeivis Rodyti pranešimą
                        Keista todel,kad yra tokiu ,kurie aiskina ,kad ten geriau. Bet kaip gali buti geriau,jei atlyginimai ten mazesni,o desros ir mesa brangesnes nei pas mus:-))
                        Saugumo ir to, kad tavimi kažkas rūpinasi, pojūtis ten didesnis. T.y. ekonomine ir laisvių prasme gyventi blogiau, bet bobučių ten nieks neprievartauja, diedukų nepjauna, mokyklose klasiokių nespardo ir apskritai naktį galima drąsiai vaikščioti. Bent man toks įspūdis Minske turistaujant susidarė.
                        kaip?

                        Comment


                          Parašė alm Rodyti pranešimą
                          Saugumo ir to, kad tavimi kažkas rūpinasi, pojūtis ten didesnis. T.y. ekonomine ir laisvių prasme gyventi blogiau, bet bobučių ten nieks neprievartauja, diedukų nepjauna, mokyklose klasiokių nespardo ir apskritai naktį galima drąsiai vaikščioti. Bent man toks įspūdis Minske turistaujant susidarė.
                          Paskaityk, jei moki rusų kalbą. Tai ką tik įvykę dalykai. Tokio Lietuvoje aš tikrai niekada negirdėjau. O tada pakalbėsime apie saugumą

                          В Белоруссии спящих иностранцев расстреливали на автостоянках

                          http://www.ua-reporter.com/novosti/64122

                          Comment


                            Parašė oranger Rodyti pranešimą
                            Paskaityk, jei moki rusų kalbą. Tai ką tik įvykę dalykai. Tokio Lietuvoje aš tikrai niekada negirdėjau. O tada pakalbėsime apie saugumą

                            В Белоруссии спящих иностранцев расстреливали на автостоянках

                            http://www.ua-reporter.com/novosti/64122
                            Ir vis dėl to man Minske naktį atrodė visiškai saugu. Tiesa, jau 4 metai nuo tos kelionės praėjo.
                            kaip?

                            Comment


                              Parašė alm Rodyti pranešimą
                              Ir vis dėl to man Minske naktį atrodė visiškai saugu. Tiesa, jau 4 metai nuo tos kelionės praėjo.
                              Vilniaus centre naktį irgi gan saugu, bet tikriausiai tas jausmas bet kurioje šalyje ar mieste būna tik iliuzija

                              Comment


                                Oranger, ar nesi pernelyg angazuotas pries Baltarusija ir jos santvarka? Siaip, nezinau, ar esi teisus, nes Baltarusijoje buves nesu ir negaliu pats vertinti. Visgi teko man girdeti labai panasiu nuomoniu ir apie autoritarine Singapuro sistema, kur neva visi issigande, bijo kalbeti, kur negerbiamos zmogaus teises, uzgniauzta ziniasklaida, o saugumas - tik iliuzija. Visgi is savo asmenines patirties zinau, kad visa tai (ar beveik viskas) yra netiesa. Cia tik siaip pavyzdzys. Taigi nezinau, ar galiu tiketi viskuo, ka sakai, nes labai jau jauciasi tavo stiprus nusistatymas.
                                Paskutinis taisė John; 2009.09.17, 12:55.

                                Comment


                                  Parašė John Rodyti pranešimą
                                  Visgi teko man girdeti labai panasiu nuomoniu ir apie autoritarine Singapuro sistema, kur neva visi issigande, bijo kalbeti, kur negerbiamos zmogaus teises, uzgniauzta ziniasklaida, o saugumas - tik iliuzija. Visgi is savo asmenines patirties zinau, kad visa tai (ar beveik viskas) yra netiesa.
                                  John, iš kur tu gali žinoti, ar singapūriečiai bijo kalbėti ir ką jie iš tikrųjų galvoja? Turistinė patirtis yra tik paviršutiniška.

                                  Ir vis dėl to man Minske naktį atrodė visiškai saugu.
                                  Dar sako, kad Minske labai švaru. Į ką aš visada atsakau - "Pchenjane dar švariau".

                                  Comment


                                    Parašė John Rodyti pranešimą
                                    Oranger, ar nesi pernelyg angazuotas pries Baltarusija ir jos santvarka? Siaip, nezinau, ar esi teisus, nes Baltarusijoje buves nesu ir negaliu pats vertinti. Visgi teko man girdeti labai panasiu nuomoniu ir apie autoritarine Singapuro sistema, kur neva visi issigande, bijo kalbeti, kur negerbiamos zmogaus teises, uzgniauzta ziniasklaida, o saugumas - tik iliuzija. Visgi is savo asmenines patirties zinau, kad visa tai (ar beveik viskas) yra netiesa. Cia tik siaip pavyzdzys. Taigi nezinau, ar galiu tiketi viskuo, ka sakai, nes labai jau jauciasi tavo stiprus nusistatymas.
                                    Tik negalvok, kad aš teigiamai atsiliepiu apie Baltarusijos santvarką. Aš tik suprantu, kodėl ji gali būti priimtina senyvam žmogui, norinčiam ramiai kukliai saugiai nugyvent likusį gyvenimą. Jaunimui, iniciatyviems, norintiems ko nors pasiekti žmonėm ten blogai. Labai blogai.
                                    kaip?

                                    Comment


                                      Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                                      John, iš kur tu gali žinoti, ar singapūriečiai bijo kalbėti ir ką jie iš tikrųjų galvoja? Turistinė patirtis yra tik paviršutiniška.


                                      Dar sako, kad Minske labai švaru. Į ką aš visada atsakau - "Pchenjane dar švariau".
                                      Na zinoma, su kiekvienu singapurieciu kalbeti neteko. Visgi teko pabandrauti su vienu (is to paties SSC forumo), kuris mus labai maloniai ir graziai apvedziojo po idomiausias Singapuro vietas 2006 metais. Siek tiek uzsiminiau ir apie Singapuro valdzia ir santvarka. Jo mintis buvo tokia, kad tiek Singapuro valdzia, tiek visuomene dirba salies geroves labui, del ko valstybe ir tapo tokia sekminga ir del ko zmones megsta ir palaiko savo valdzia. Kaip suprantu, jis reprezentuoja daugmaz mainstreamin'e issilavinusio ir apsisvietusio singapuriecio nuomone. O ir siaip netenka girdeti nei apie gyventoju nepasitenkinima, nei apie politinius disidentus (nei vietoje, nei uzsienyje), nei singapurieciu emigracija i uzsieni. Ivairus reitingai taip pat rodo, kad reiksti didelio nepasitenkinimo ten tikrai nera priezasciu.

                                      Kita vertus, kur zmonems blogai ir jie jaucia, kad gyvenimas blogeja ar sistema veikia neefektyviai, visuoment prasideda vienoks ar kitoks sambruzdis. Netgi Kinijoje kasmet vyksta tukstanciai protestu, kurie daznai turi ir smurto bruozu. Tai rodo, kad ten dalis visuomenes isties nepatenkinta gyvenimu, nors valdzia ir naudoja represijas. Adatos bet kokiu atveju islenda is maiso. Taigi, pakanka daugmaz blaivaus proto ir informacijos.

                                      Jokiu budu nesakau, kad Baltarusijoje yra taip pat kaip ten, taciau kazkodel esu linkes manyti, ka kai kurie yra siek tiek linke perdeti tenykstes situacijos bloguma. Jei jau butu ten viskas taip blogai, baltarusiai imtu verztis lauk, prasyti politinio prieglobscio ir t.t. O kol kas matome tik pavienius atvejus, susiskaldziusia ir neaiskios pakraipos opozicija, viena kita disidento balsa... nezinau, ar tai mane itikina.

                                      Comment


                                        Parašė John Rodyti pranešimą
                                        Oranger, ar nesi pernelyg angazuotas pries Baltarusija ir jos santvarka? Siaip, nezinau, ar esi teisus, nes Baltarusijoje buves nesu ir negaliu pats vertinti. Visgi teko man girdeti labai panasiu nuomoniu ir apie autoritarine Singapuro sistema, kur neva visi issigande, bijo kalbeti, kur negerbiamos zmogaus teises, uzgniauzta ziniasklaida, o saugumas - tik iliuzija. Visgi is savo asmenines patirties zinau, kad visa tai (ar beveik viskas) yra netiesa. Cia tik siaip pavyzdzys. Taigi nezinau, ar galiu tiketi viskuo, ka sakai, nes labai jau jauciasi tavo stiprus nusistatymas.
                                        Ne, aš nesu angažuotas prieš tą santvarką, tuo labiau prieš pačią Baltarusiją ar jos žmones Tiesiog esu prieš aklą garbinimą tos santvarkos Lietuvoje.
                                        Šiaip, turiu giminių ir draugų Baltarusijoje, gan skirtingai vertinančius padėtį toje šalyje, bet iš esmės nematančių joje kažkokių privalumų prieš Lietuvą, taigi esu gan objektyvus, manau

                                        Comment


                                          Parašė Recoiler Rodyti pranešimą
                                          statistika teige, kad 2008 metais Baltarusijoj vidutine alga buvo 776 Lt, tai kokias realiai pajamas tada ten zmones i rankas gaudavo/gauna?
                                          Baltarusijoje algos tikrai mizerinės, ypač valstybiniame ir su juo susijusiuose sektoriuose. Bet bedarbystė yra maža, gal tiesiog atrodo, kad yra bedarbių, nes realiai darbininkai mažai apkrauti. Be to visos algos standartizuoto ir mažai skiriasi. Pvz.: žemės ūkio bendrovėse atlyginimas 350 tkst. BYR arba apie 100USD. Labai mažos švietimo, medicinos darbuotojų algos ir tu nors galvą į sieną daužyk, daugiau negausi. Daugeliui naujas TV, skalbyklė, kompiuteris yra prabanga.
                                          Pas mus gal šiek tiek daugiau galimybių.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X