Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilnius - ne visa Lietuva

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    /\ Panašėji į tokį buvusį veikėją kaunaz (tik skirtinga varpinė). Gana staigus evoliucinis procesas...
    Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
    Dordrechtas/Haarlemas
    Nesebaras/Plovdivas
    Kiolnas

    Comment


      O tu nesupratai jo greičiau ironijos. Aš jo postą supratau, jog neuždrausi migruoti nei kapitalui, nei žmonėms - bei nepriversi registruotis žmogaus, jei jam tai neįsomus klausimas. Toks siūlomas administravimas įmanomas, jei Lietuva būtų šlovinga sovietinė valstybė su centriniu registru ir sekimu. Tai statom II Berlyno sieną?
      Įdomu kokius administravimo įrankius sugalvojo tavo šaltiniai?
      Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
      Dordrechtas/Haarlemas
      Nesebaras/Plovdivas
      Kiolnas

      Comment


        Kalbant apie gyvenamą vietą. Išnuomotas butas 3 kambarių, gyvena 6 snukiai ir dar 6 katafalkus kieme laiko. Registruotas Šilutėje, tai ir gyvenk ten!

        Comment


          Parašė music
          Ar nematai, kad parašiau skatins? O skatins labai paprastai. Registruotas Šilutėje ir nori leisti vaiką į darželį? Vežk į Šilutę Arba būsi paskutinis eilėje po čia gyvenančių
          Paprasta, kas turi vaikų - tikrai registruoja dabartinėje gyvenamojoje vietoje, kam papildomos problemos; tai ir nelieka pagrindo registruotis tėvams Kitas dalykas, darydami tokias reformas tik skatinamas neskaidrumas, vokeliai, dovanėlės darželio auklėtojoms. Vat todėl Lietuva ir yra š*kn** skylėj; kai reformatoriai nesusimąsto apie reformų ar nuostatų pataisų rezultatus dėl siauros interesų srities ir realybės nesusigaudymo, o ne visuomenės gerovės.
          Jei kažkas nori reformą daryti, tai daryti sisteminę reformą - pvz. atriekti didesnę dalį pačio susigrąžinto GPM Vilniuj yra žymiai geresnis dalykas.
          Paskutinis taisė tivoli; 2010.11.05, 17:58.
          Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
          Dordrechtas/Haarlemas
          Nesebaras/Plovdivas
          Kiolnas

          Comment


            Parašė music
            Austrija turbūt irgi policinė sovietinė respublika, kad ten Vienoje registravimasis mieste privalomas?
            Na nežinau, bet ačiū už puikų pavyzdį, kurį galiu pateikti... tikriausiai (spėju), jog administravimas nėra tobulas nei Austrijoje, nei kiekvienoje visuomenėje. Būtent turiu pažįstamą vieną, kuris registruoja viską Vilache (kaip ir savo mašiną), nors 10 metų gyvena ir dirba Dioblinge Vienoje. Tai tik reiškia, jog efektyvus toks gyventojų (migracijos) administravimas gerai dirbo SSRS su planine ekonomika; o ne kapitalistinėje valstybėje, kuri kaip tik skatina mobilumą.
            Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
            Dordrechtas/Haarlemas
            Nesebaras/Plovdivas
            Kiolnas

            Comment


              Nelabai suprantu neigiamo tivoli nusistatymo, nei vieno argumento, tik kažkokie pasvarstymai ne į temą (kažkokie vokeliai, dovanėlės...). Kauniečiai išsigando, kad pusei jų teks persiregistruoti Vilniuje?

              Comment


                Parašė Edd Rodyti pranešimą
                Nelabai suprantu neigiamo tivoli nusistatymo, nei vieno argumento, tik kažkokie pasvarstymai ne į temą (kažkokie vokeliai, dovanėlės...). Kauniečiai išsigando, kad pusei jų teks persiregistruoti Vilniuje?
                Na aš registruotas ne Kaune; ir kol galėsiu tikrai nesiregistruosiu Ką, aš dabar didžiausias vagis iš Kauno biudžeto?

                O argumentus (savo supratimu) pateikiau, tuo tarpu pats kolega pateikei beletristiką. Minėjau, jog žymiai paprasčiau susigrąžinti kad ir visą GPM Vilniui; bei pagalvoti apie sisteminę reformą administruoti gyventojus visos Lietuvos mastu.

                O šiaip pačio kažkokios fobijos išlindo...
                nes man Lietuvos tokie pasižaidimai tėra smėlio dėžės žaidimai; o tie pasvarstymai yra/tampa realybė (su kuria susiduria/ė mano pažįstami) dėl tų žaidimų įgyvendinimų
                Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                Dordrechtas/Haarlemas
                Nesebaras/Plovdivas
                Kiolnas

                Comment


                  Parašė tivoli Rodyti pranešimą
                  Na aš registruotas ne Kaune; ir kol galėsiu tikrai nesiregistruosiu Ką, aš dabar didžiausias vagis iš Kauno biudžeto?

                  O argumentus (savo supratimu) pateikiau, tuo tarpu pats kolega pateikei beletristiką. Minėjau, jog žymiai paprasčiau susigrąžinti kad ir visą GPM Vilniui; bei pagalvoti apie sisteminę reformą administruoti gyventojus visos Lietuvos mastu.

                  O šiaip pačio kažkokios fobijos išlindo...
                  nes man Lietuvos tokie pasižaidimai tėra smėlio dėžės žaidimai; o tie pasvarstymai yra/tampa realybė (su kuria susiduria/ė mano pažįstami) dėl tų žaidimų įgyvendinimų
                  Ar mes išvis girdėjom kokiom priemonėm bus skatinama registruotis Vilniuje? Kolkas ne. Tačiau jau girdėjom iš tamstos: "žaidimai, vokeliai, dovanėlės, neskaidrumas". Ar tai argumentai?
                  O dėl pačio principo: jei tu gyveni Vilniuje, tai registruojiesi Vilniuje; jei tu gyveni Kaune - registruojiesi Kaune; ir t.t. Kas čia keisto ar nesuprantamo? Ten kur tu gyveni ir kievieną dieną naudojiesi paslaugom, ten ir moki kažkokią mokesčių dalį. Logiška ir nesuprantu ko čia nesutikti ar priešintis. Tokie skatinimai tikrai nėra kažkokia naujiena ir tik "Lietuvos pasižaidimai", nes tas jau seniai daroma ne vienoje šalyje. Priešingai Lietuvoje atrodo viskas labai netvarkinga, realiai gyveni vienoj vietoj, tavo gyvenama vieta registruota kitoj vietoj...

                  Comment


                    O aš pavyzdžiui, džiaugiuosi dėl Utenos

                    Edit: gerai, pratesiu mintį, kuri turbūt skambėjo tiesiog kaip pasišaipymas iš miuziko. (aahhh )

                    Ar jūs manote, kad žmonės yra tokie kvaili ir nesupranta, kur ir kam dėl jų registracijos tenka pinigai? Suprantu, taip TURĖTŲ būti, kad visi savo pinigus dėtų, kur priklauso, bet taip nėra. Tarkime, koks nors ponas T (Mr. T ) gimė ir eilę metų augo kur nors Akmenės rajone. Pabaigęs mokyklą, pradėjo studijuot kur nors VU, bet nepersiregistravo. Kodėl? Todėl, kad Akmenėj ir taip nei su žmonėm, nei su pinigais gerai nėra, o jis tą kraštą myli, jis ten užaugo. Ir savo nedidelėm pastangom jis padeda jam nors kiek. Nes vat, nori. Ir nereikia jo vyti į medį ir vadinti jį pyd...mus...niekšu. Kas čia blogo?
                    Paskutinis taisė Magician; 2010.11.05, 19:08.

                    Comment


                      Leitenantas Sarkazmas!

                      Comment


                        Parašė music
                        Austrija turbūt irgi policinė sovietinė respublika, kad ten Vienoje registravimasis mieste privalomas?
                        Pažiūrėkit į herbą - baisu:


                        Comment


                          Parašė Edd Rodyti pranešimą
                          Ar mes išvis girdėjom kokiom priemonėm bus skatinama registruotis Vilniuje? Kolkas ne. Tačiau jau girdėjom iš tamstos: "žaidimai, vokeliai, dovanėlės, neskaidrumas". Ar tai argumentai?
                          Gal nėra argumentas. Bet music pateikė hipotetinę situaciją - aš atsakiau jam. Būtent, kaip suprantu music, jog tik girdėjo iš šaltinių apie kažkokias priemones registruotis Vilniuje. Jis pateikė pavyzdį. Aš pateikiau savo argumentą jam iš savo draugų kasdieninio gyvenimo patyrimo.

                          O jeigu nori apskritai kalbėti apie mokesčių administravimo politiką - tai ir šnekam, bet nereikia grynai iš konteksto žodžių ištraukti ir sumesti į kratinį lyg aš skambėčiau nelogiškai.
                          Manau, jog Vilnius turi gauti didesnę GPM dalį nuo viso surinkto GPM proporcingai pagal gyventojų skaičių; bet stengtis suvaržyti taip, jog žmogus turėtų rinktis stiliumi "arba...arba..." - nežinau, tai tik valstybinė didesnė asmens kontrolė.

                          jei tu gyveni Kaune - registruojiesi Kaune; ir t.t. Kas čia keisto ar nesuprantamo? Ten kur tu gyveni ir kievieną dieną naudojiesi paslaugom, ten ir moki kažkokią mokesčių dalį.
                          Tai aš vagis, kenkėjas ar kas tokiu atveju, jeigu sąmoningai ne į Kauno biudžetą patenka mano GPM? Mokesčius, juk sumoku valstybei.

                          Pastebėjau, jog kažkaip žiūrima į Lietuvą kaip sudedamąsias dalis; tuo tarpu, aš suprantu Lietuvą kaip unitarinį vienetą, kur visas GPM patenka Lietuvai. Manau gal pirma apskritai Lietuvai reikėtų "iš šešėlio" ištraukti pinigus centralizuotai, o ne draskytis ir taip dėl plyštančio kapšo pinigų; o tai galima padaryti su centrinės (o ne vietinės) reikšmės reformomis. Tad ir iškyla klausimas ar tikrai tvarkoma nuo to galo? Nes būtent siauras požiūris, ten Vilnius, o ten Telšiai; ten Kaunas, o ten Šilutė - ir kiekvienas kapojimasis dėl įdėtų mokesčių į bendrą aruodą yra absurdiška situacija, nes mokesčiai jau egzistuoja ir niekur jie nedings. Tad gal reikėtų dėti pastangas kiekvienai savivaldybei dėl šešėlyje besisukančių pinigų (ypač tinkamas atvejis Pagėgiai ar Tauragė), gal pradėtų geriau gyventi?

                          Tokie skatinimai tikrai nėra kažkokia naujiena ir tik "Lietuvos pasižaidimai", nes tas jau seniai daroma ne vienoje šalyje. Priešingai Lietuvoje atrodo viskas labai netvarkinga, realiai gyveni vienoj vietoj, tavo gyvenama vieta registruota kitoj vietoj...
                          Nežinau, bet gyvenam kapitalistinėje valstybėje, kur manau socialinis mobilumas ir pasirinkimas (tiek mokėti mokesčius valstybei, tiek registruotis ar kita) yra vienas iš laisvės atskaitos taškų. Žinoma viskas turi turėti ribas, bet konkrečiu kol moki mokesčius valstybei ir nepažeidi įstatymų, nemanau, kad didelė problema mokėti GPM kitai savivaldai. Gal aš klystu...

                          Be to, jei žiūrim į mokesčių surinkimą; tai klausimas - dėl emigrantų, ar šie turi, ar ne mokėti pvz. PSD? Tai ir pradėkim nuo tokių bazinių klausimų.
                          Paskutinis taisė tivoli; 2010.11.05, 20:09.
                          Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                          Dordrechtas/Haarlemas
                          Nesebaras/Plovdivas
                          Kiolnas

                          Comment


                            Parašė music
                            Tai čia tokia visuomenės gerovė kai už Vilniuje uždirbtus pinigus kur nors Utenoje sutvarkomas parkas ar Telšiuos aikštė, o sostinė merdi?? Kodėl 20 metų negali sutvarkyti Sereikiškių chronių su bambaliais susitelkimo vietos ir paversti normaliu europietišku parku, o Utenoje viską puikiausiai įrengia, kad net pavydu žiūrėti kaip gražu ar ne dėl tų pačių priežasčių?
                            Telšiuose ar Utenoje egzistuoja europietiškas parkas? Kur parodykite? Kad sutvarko senus sovietinius parkelius - tai reiškia, jog sostinė merdi? Kiek tokių miestelių su sutvarkytais parkais, ir kiek rajonų centrai jau turi tų parkų? Tada palaukite, apie ką mes čia kalbame? Tai gal kaip tik, tai įrodo dabartinės Vilniaus miesto sav. impotenciją finansų tvarkyme?


                            Kodėl mano gyvenamas miestas turi būti, kaip išsireiškei, šiknos skylėj, kad Utena ar Telšiai klestėtų kai tie patys uteniškiai ir iš Telšės čia atvyksta ir įsikuria bei dėvi infrastruktūrą ir viskuo naudojasi nemokamai t.y. blogina mano gyvenimo sąlygas, už kurias aš moku- prisidedu prie jų kūrimo?
                            Galiu apversti klausimą? Tai kodėl lietuviai emigrantai, kurie ten dirba ir nemoka mokesčių naudoja tenykštę JK infrastruktūrą? Žmogus egoistinis gyvūnas, bet tam tikras suvokimas apie visuomenę ir kad jis yra jos dalis, manau tik padeda visiems sugyventi kartu. Ar tu nesijauti Lietuvos visuomenės dalimi, o jautiesi priklausantis tik vilniečių kastai, kuomet kiti tik ir taikosi pasinaudoti visa Vilniaus teikiama gerove?
                            Paskutinis taisė tivoli; 2010.11.05, 20:11.
                            Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                            Dordrechtas/Haarlemas
                            Nesebaras/Plovdivas
                            Kiolnas

                            Comment


                              Parašė music
                              Kodėl 20 metų negali sutvarkyti Sereikiškių chronių su bambaliais susitelkimo vietos ir paversti normaliu europietišku parku?
                              O ką ten norėtum pakeisti, reikia gėlių, golfo aikštės vejos ir betoninių trinkelių?

                              Comment


                                Parašė music
                                Klaipėda kol kas atrodo, kad aplenks Kauną (dauguma dalykų ir dabar lenkia išskyrus tokį "neesminį" dalyką kaip gyventojų skaičius ir kt.), tačiau tai nėra labai didelis miestas, vos kiek didesnis už Šiaulius, kurie yra dar mažesnis miestas Na tik toks "nedidelis" bet-> uostas.
                                Kažkodėl iki krizės darbuotojai iš to uosto bėgo dėl žemų atlyginimų. Pastaruoju metu laivų statyklos net ir atsivežusios kinų darbuotojų, neatlaikė pačios Kinijos laivų statyklų konkurencijos. Uostas tik perkrauna krovinius, kaip kokia maxima perparduoda produktus. Kaune yra KTU bei poreikis inžinerių, projektuotojų, mokslo darbuotojų, bent jau kiek pamenu prieš 5 metus stendai lužo nuo darbo pasiūlymų.

                                Comment


                                  Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
                                  Vilnius, pavyzdžiui, panašus į Oslą arba Helsinkį (pagal gyventojų skaičių miesto ribose), tačiau tik tiek. Nei infrastruktūra, nei miestų reputacija nesulyginamos.
                                  Kuo daugiau gatvių - tuo daugiau automobilių, tuo daugiau taršos ir triukšmo. Jeigu iš pačio miesto pakraščio iki centro vos 30min kelio su autobusu ar troleibusu. Gatvių tinklo VT pilnai pakanka, tik jas užima kam nepriklauso

                                  Comment


                                    Parašė andyour Rodyti pranešimą
                                    Jeigu iš pačio miesto pakraščio iki centro vos 30min kelio su autobusu ar troleibusu. Gatvių tinklo VT pilnai pakanka, tik jas užima kam nepriklauso
                                    Būtent dėl šios priežasties manau, jog Vilnius galėtų būti puikiu dviračių miestu, tik labai kalvotose vietovėse ir tam tikrais maršrutais galėtų kursuoti kitos transporto rūšys. Deja, kol kas pas mus tai yra 'kaimetiška' ir geriau kiekvienas abiturientas važinės iki netoliese esančios mokyklos savo pustuščiu 'monstru', kad draugai pavydėtų. Na, yra ir daugiau panašaus neadekvataus elgesio pavyzdžių, bet visi ir taip juos žino.

                                    Comment


                                      Visada yra iki ko tobulėti. Aš, asmeniškai, Vilnių įsivaizuduoju kaip jaukų ir šiuolaikiškai įrengtą miestą, kuriame viešojo transporto pagrindu būtų aplinką tausojantys autobusai bei kelios šiuolaikiško tramvajaus arba lengvojo geležinkelio linijos. Taip pat mieste būtų labai populiarus dviračių transportas ir tam pritaikyta infrastruktūra - daug parkavimo aikštelių ir dviračių eismui skirtų kelių bei takelių.
                                      Žinoma, norėčiau, kad ir Klaipėda neatsiliktų, nes ten būtų dar legviau tai įgyvendinti.
                                      Ech, tai būtų tikrove bent po 10 metų.

                                      Comment


                                        Music teisus, Vilnius šiuo metu prasčiausiai tvarkoma sostinė iš visų esančių aplinkui mus, jau nekalbant apie Vakarų Europą.
                                        Flickr

                                        Comment


                                          Parašė music
                                          Pagal tamstą išeina Vilniaus parkus galima bus pradėti tvarkyti tik tada, kai sutvarkys paskutinius apleistus Bezdoniškyje- t.y. niekada?
                                          Bezdoniškio 2000 gyv. turi daugiau teisių į sutvarkytą parką nei 690 000 vilniečių? Na gal tik 560 000, kiti lai bezdoniškių parkų suolus trina ir ten šiukšles meta
                                          Kalbėjau apie Sereikiškes. Sostinėje turėtų būti Europietiškas parkas. Utenai pagal miesto dydį- kokie 30 000 gyv. jos parkai yra nuostabūs. Ką ir bekalbėti kai jie atrodo daug geriau nei Vilniaus centre esantis šunparkis...
                                          Kad geriau atrodo galbūt neabejoju ir manau, jog tu žinai ką kalbi. Taip Vilniaus parkai galbūt ir yra "šunparkiai", taip sakant, tu žinai - tu sakai. Bet iškyla man klausimų, nes būtent tokioje "konceptų" mėsmalėje aš nematau prasmės kažką diskutuoti.
                                          Vilniuj reikia sutvarkyto ar europietiško parko? Ar tikrai egzistuoja Utenoje europietiškas parkas (kuo aš abejoju), ar sutvarkytas parkas? Ir svarbiausias klausimas:kas tada slepiasi po tuo "europietiškas parkas"?

                                          Kiti du svarbūs klausimai:
                                          Ar Vilniuj reikia tik sutvarkyti parkus? Ar Vilniuj reikia kažkokio išskirtinio (su brangiais kaštais) parko?
                                          Mano supratimu tavo logika parodo ne tik, jog kitos savivaldybės yra "abžoros", bet ir prastą suvokimą apie pačio Vilniaus miesto sav. distribucinį lėšų skirstymo/finansų planavimo aparatą ar blogai pasirinktus prioritetus. Kuomet kvestionuoji pirmąjį, tarsi viskas atrodo tvarkoje su antruoju ir įsivaizduoji, jog antrasis veikia nepriekaištingai. Kaip minėjau, jei Vilniuj atitektų tarkim bent 96proc. GPM, ar tikrai manai, jog visi parkai taptų "europietiškais parkais". Kaip minėjau, gal reikėtų klerkams pastangas įdėti visų pirma pinigus iš šešėlinės ekonomikos ištraukiant, o ne kapojantis ir taip dėl jau surinktų mokesčių?

                                          Jaučiuosi Lietuvos dalis, bet Vilniuje gyvenu turbūt kokias 300 dienų per metus. Galiu ir aš apversti klausimą. Iš kurio tu miesto?
                                          Ramučiai. Gal dabar gatvės kai kurios Ramučiuose buvo sutvarkytos Kauno miesto sąskaita, nes Kauno mieste gyvenu 7 metus ir nebuvai daugiau kaip 3 metus pačiuose Ramučiuose? Jei atvirai, tai kas aš? vagis? nusikaltėlis? kenkėjas? Kokiu epitetu galėtum mane įvardinti?

                                          Kauną kažkas skriaudžia, girdėjau? O kas Jonavoj ar Akmenėj?
                                          Prie ko čia Kaunas? Dėl to kad pats asmeniškai esu neregistruotas Kaune; ar nusikaltimas būti registruotas Jonavoj ar Akmenėj, jeigu gyvena ir dirba žmogus Kaune; ar čia (asmeninės) fobijos lenda?
                                          Kokia čia potektste užduoti šie klausimai? Nes kiek suprantu aš, aš diskutuoju "atvirom kortom".

                                          Kita vertus ar nėra prioritetas pagerinti padėtį didesniam žmonių skaičiui, ne kad Ignalina su 6500 gyventojų blizgėtų, kai kas šeštas Lietuvos gyventojas neturėtų normalaus parko savo mieste?
                                          Didžiulė logikos klaida. Jau žmogus iš Ignalinos, tai dar nereiškia, kad negali patekti kaip kas šeštas žmogus Lietuvoje (o ypač apibrėžiant statistine reikšme).
                                          Paskutinis taisė tivoli; 2010.11.06, 11:04.
                                          Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                                          Dordrechtas/Haarlemas
                                          Nesebaras/Plovdivas
                                          Kiolnas

                                          Comment

                                          Working...
                                          X