Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

L. Donskis „(ne)Mylimas miestas“

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė daktaras Rodyti pranešimą
    /\ jau visi du, įskaitant mane
    Jau trys!

    Comment


      Pridėkit ir mane Čia gimiau tarybinių inteligentų šeimoje (tėvas buvo inžinierius - statybininkas, mama - mokytoja), baigiau dar Kauno Politechnikos Institutą ir čia dirbu ir manau, kad gražesnio miesto nėra ir nebus Lietuvoje. (tik nepykit vilniečiai ) Ir noriu, kad miestas pakeltų savo tvirtus pečius...
      Už Kauną!
      Rieda gatvėmis, keliais, laukais mėlyna citrina - pagauk, jei sugebėsi...

      Comment


        Ir mane! Kaunas mane žavi savo patriotiškumu, susitelkimu ir lietuviškumu. Tik tokių žmonių(mylinčių Kauną) dėka mes pasieksime savo tikslus

        Comment


          Įskaičiuokit ir mane!
          Nėra čia jau taip blogai ir pilka, kaip, kad bandoma nušviest
          www.donatas-mazeika.lt

          Comment


            Parašė SkyMan Rodyti pranešimą
            Pridėkit ir mane Čia gimiau tarybinių inteligentų šeimoje (tėvas buvo inžinierius - statybininkas, mama - mokytoja), baigiau dar Kauno Politechnikos Institutą ir čia dirbu ir manau, kad gražesnio miesto nėra ir nebus Lietuvoje. (tik nepykit vilniečiai ) Ir noriu, kad miestas pakeltų savo tvirtus pečius...
            Už Kauną!
            Nors esu klaipėdietis, bet keletą kartų apsilankęs Kaune manau tą patį.Tiesa, prieš karą Klaipėda (Memelis) buvo gražesnė už Kauną (bent jau iš nuotraukų matyti).O dabar Klaipėdoje nėra Memelio žavesio ir senovę menančių pastatų liko ne tiek jau ir daug (ir jų niokojimas nesibaigia).Tuo tarpu Kaune yra nuostabus senamiestis ir Laisvės alėja, naujamiestis.Gamta Kaune taip arti miesto- čia pat parkai, Ąžuolynas, Panemunė.Išskirtinis miestas.

            Comment


              ir mane galima įskaičiuoti į tą skaičių, ką ir teigiu paraše po mano avataru.

              Comment


                ir mane pridekit nuo pat gimimo miesta savo as myliu ir gerbiu .Noreciau cia ir antra kart gimti

                Comment


                  Parašė Sula Rodyti pranešimą
                  O man atrodo, kad esminis Pvz.: mano tėvai iš kaimo, bet Vilniuje nuo 1947m., vertindamas objektyviai, matau, kad jie ne miestiečiai, ir, manau, kad man tai irgi persidavė. Mano anūkai gal jau ir bus miestiečiai...Juk aš negaliu pasakyti, kad kaip mano senelis 1935 m. praleisdavo laiką "Balajame Štralyje", mokėsi lietuviškoje gimnazijoje ir pan...
                  Nors, tiesą sakant, turiu giminių, kurie buvo deportuoti iš Vilniaus, dabar gyvena Lenkijoje...

                  Taip pat teigia ir mano politologijos dėstytojas: "tik trečia karta nuo žagrės tampa intelektualais bei miestiečiais".

                  Comment


                    Čia tuoj pasisakys toks "svetimkūnis", t.y. nei kaunietis, nei vilnietis ir net ne klaipėdietis. Žodžiu, beveik niekas...

                    Teatleidžia man kauniečiai ir vilniečiai, bet Kauno-Vilniaus arba Vilniaus-Kauno priešprieša yra sovietinės, hierarchinės visuomenės užsilikę bruožai, mentaliteto įgimti "ypatumai". Galima pastebėti, kad ir šioje forumo temoje minimi tik 3 miestai (Vilnius, Kaunas ir retsykiais į kontekstą patenka Klaipėda). O kur kita Lietuva? Nejaugi nėra kitų miestų? Kur platesnis mąstymas, išeinantis už savo kiemo ribų?

                    Iš šalies ši priešprieša dažnai atrodo juokingai, kad vieni nekenčia kitų, kai jų nekenčia anie. (visi kažko nekenčia, ar bent jau nemėgsta) Sutinku, kad konkurencija yra reikalinga, bet kam ta ideologinė centralizacija: kodėl mano mieste turi būti viskas kas geriausia šalies mastu? Vilniaus valdininkų retorikoje dažna frazė, kad jie neatsiliks nuo kitų Europos valstybių sostinių, tuo tarpu kauniečių valdininkai vis drąsina save ir kitus, kad jie neatsiliks nuo sostinės.

                    Vilniaus - Kauno lenktyniavimas man asocijuojasi su dviem žirgais, kurie tiesia linija kiek įkabindami lekia link finišo linijos, o jų akys iš šonų uždengtos nuo bereikalingo aplinkinių blaškymo - jų regėjimo laukas - vaizdas tarsi pro vamzdelį į vieną tikslą - tolumoje boluojančią finišo liniją, kuri vis tolsta.... O ir jėgos vis senka... O varžovas taip arti alsuoja už nugaros... Kaunas stato areną, Vilnius - nacionalinį stadioną, Vilnius atnaujina riboženklius, Kaunas - taip pat turi tai padaryti... O kodėl Nacionalinis stadionas negali būti pastatytas, tarkim, Panevėžyje? Ai taip, čia juk ne sostinė...

                    Žodžiu, Vilniaus-Kauno priešprieša ir drabstymasis yra trumparegiška perspektyva. Siauras matymas. Nesveika konkurencija, kuri ateityje dividendų tikrai neduos.

                    O grįžtant prie diskucijų temos, Kaunas yra nuostabus miestas, kuris vertas būti mylimu ir gerbiamu.

                    Comment


                      Parašė Darius_ Rodyti pranešimą
                      Taip pat teigia ir mano politologijos dėstytojas: "tik trečia karta nuo žagrės tampa intelektualais bei miestiečiais".
                      Esmi kaip tik "trečia karta nuo žagrės" kaunietis. Savo miestą myliu taip, kad iš jo mane galima išnešti tik kojomis į priekį, na, arba išsprogdinti. Kitaip niekaip. O labiausiai myliu Kauno smetoniškumą. Kas ten Kauno mylėtojus skaičiuoja? Prirašykit ir mane.
                      Birth, school, METALLICA, death

                      Comment


                        and me.... belezino kelinta karta Kaunietis ir nezinau ar noreciau kur kitur gyvent...
                        Paskutinis taisė Andrewass; 2008.01.06, 23:23.
                        Kairiarankių klubas - Left.lt

                        Comment


                          Parašė auksellis Rodyti pranešimą
                          Čia tuoj pasisakys toks "svetimkūnis", t.y. nei kaunietis, nei vilnietis ir net ne klaipėdietis. Žodžiu, beveik niekas...

                          Teatleidžia man kauniečiai ir vilniečiai, bet Kauno-Vilniaus arba Vilniaus-Kauno priešprieša yra sovietinės, hierarchinės visuomenės užsilikę bruožai, mentaliteto įgimti "ypatumai". Galima pastebėti, kad ir šioje forumo temoje minimi tik 3 miestai (Vilnius, Kaunas ir retsykiais į kontekstą patenka Klaipėda). O kur kita Lietuva? Nejaugi nėra kitų miestų? Kur platesnis mąstymas, išeinantis už savo kiemo ribų?

                          Iš šalies ši priešprieša dažnai atrodo juokingai, kad vieni nekenčia kitų, kai jų nekenčia anie. (visi kažko nekenčia, ar bent jau nemėgsta) Sutinku, kad konkurencija yra reikalinga, bet kam ta ideologinė centralizacija: kodėl mano mieste turi būti viskas kas geriausia šalies mastu? Vilniaus valdininkų retorikoje dažna frazė, kad jie neatsiliks nuo kitų Europos valstybių sostinių, tuo tarpu kauniečių valdininkai vis drąsina save ir kitus, kad jie neatsiliks nuo sostinės.

                          Vilniaus - Kauno lenktyniavimas man asocijuojasi su dviem žirgais, kurie tiesia linija kiek įkabindami lekia link finišo linijos, o jų akys iš šonų uždengtos nuo bereikalingo aplinkinių blaškymo - jų regėjimo laukas - vaizdas tarsi pro vamzdelį į vieną tikslą - tolumoje boluojančią finišo liniją, kuri vis tolsta.... O ir jėgos vis senka... O varžovas taip arti alsuoja už nugaros... Kaunas stato areną, Vilnius - nacionalinį stadioną, Vilnius atnaujina riboženklius, Kaunas - taip pat turi tai padaryti... O kodėl Nacionalinis stadionas negali būti pastatytas, tarkim, Panevėžyje? Ai taip, čia juk ne sostinė...

                          Žodžiu, Vilniaus-Kauno priešprieša ir drabstymasis yra trumparegiška perspektyva. Siauras matymas. Nesveika konkurencija, kuri ateityje dividendų tikrai neduos.

                          O grįžtant prie diskucijų temos, Kaunas yra nuostabus miestas, kuris vertas būti mylimu ir gerbiamu.
                          Dydis ir bendra itaka lemia tai, kad viskas vyksta daugiausia tarp dvieju miestu. O kas del visokiu objektu, tai nereikia jokios kvailos dalybos visiems po lygiai, aisku nereikia ir aklos centralizacijos. Viskas turi buti statoma ir vystoma pagal senas tos srities tradicijas ir nuopelnus. Pvz. tose srityse, kur Panevezys turi senas tradicijas ir yra daug pasiekes, tos srities pagrindiniai projektai ir turi buti vykdomi ten.

                          Comment


                            Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                            Dydis ir bendra itaka lemia tai, kad viskas vyksta daugiausia tarp dvieju miestu. O kas del visokiu objektu, tai nereikia jokios kvailos dalybos visiems po lygiai, aisku nereikia ir aklos centralizacijos. Viskas turi buti statoma ir vystoma pagal senas tos srities tradicijas ir nuopelnus. Pvz. tose srityse, kur Panevezys turi senas tradicijas ir yra daug pasiekes, tos srities pagrindiniai projektai ir turi buti vykdomi ten.
                            Futbolas=Nacionalinis stadionas
                            Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                            Dordrechtas/Haarlemas
                            Nesebaras/Plovdivas
                            Kiolnas

                            Comment


                              Parašė tivoli Rodyti pranešimą
                              Futbolas=Nacionalinis stadionas
                              As nekalbejau nei apie futbola, nei apie ka nors konkreciai, o apibendrintai. Ir nei futbolas=nacionalinis stadionas, nei jis turetu but Panevezy.

                              Comment


                                /\ Aha, pagavau...


                                Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                Jau trys!
                                /\ Beje, oranžini, aš šoke...
                                Paskutinis taisė tivoli; 2008.01.07, 00:20.
                                Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                                Dordrechtas/Haarlemas
                                Nesebaras/Plovdivas
                                Kiolnas

                                Comment


                                  Parašė Darius_ Rodyti pranešimą
                                  Taip pat teigia ir mano politologijos dėstytojas: "tik trečia karta nuo žagrės tampa intelektualais bei miestiečiais".
                                  Jūs čia kai kurie žiūriu prilyginate miestiestis = intelektualas, bet juk taip toli gražu nėra, visur visokių yra ir visokių reikia. Tai ką, provincijoje nėra ir negali būti intelektualų? Juk dauguma tarpukario Lietuvos elito buvo kilę iš kaimo, ir manau taip buvo ne tik Lietuvoje, iš viso manau kad tai lemia paties žmogaus savybės, o ne gimimo vieta
                                  Snowflakes will attack U <3

                                  Comment




                                    Parašė Darius_ Rodyti pranešimą
                                    Taip pat teigia ir mano politologijos dėstytojas: "tik trečia karta nuo žagrės tampa intelektualais bei miestiečiais".
                                    Lyg ir nerašiau, kad tik miestiečiai gali būti intelektualais... Kitą vertus... Ką mes vadiname intelektualais?

                                    Comment


                                      Dieve, kaip gražu, net ašara ištriško – kauniečiai viešai deklaruoja meilę savo miestui... Kiek jau turime priesiekusiųjų? 10...12... ? Tik nepamirškit vakare savo draugėms ir žmonoms tą patį pasakyt – daugiau naudos būtų. Keistas tas mūšimasis į krūtinę ir meilės priesaikos viešose edvėse, lyg bandymas įkalbėt patį save: aš tave myliu, aš tave myliu su visais tavo muziejais, žalgiriais, Laisvės alėjomis, akropoliais, buduliais ir Respublikos pastatu. Ar tikrai tam Kaune taip blogai gyvent???
                                      PS. Pasistenkite skaityt Donskį tarp eilučių
                                      www.scriptorium.ie

                                      Comment


                                        Parašė tivoli Rodyti pranešimą

                                        /\ Beje, oranžini, aš šoke...
                                        Kodėl?

                                        Comment


                                          Parašė C5 Rodyti pranešimą
                                          Dieve, kaip gražu, net ašara ištriško – kauniečiai viešai deklaruoja meilę savo miestui... Kiek jau turime priesiekusiųjų? 10...12... ? Tik nepamirškit vakare savo draugėms ir žmonoms tą patį pasakyt – daugiau naudos būtų. Keistas tas mūšimasis į krūtinę ir meilės priesaikos viešose edvėse, lyg bandymas įkalbėt patį save: aš tave myliu, aš tave myliu su visais tavo muziejais, žalgiriais, Laisvės alėjomis, akropoliais, buduliais ir Respublikos pastatu. Ar tikrai tam Kaune taip blogai gyvent???
                                          PS. Pasistenkite skaityt Donskį tarp eilučių
                                          viskas gerai, tiesiog tokia situacija gavosi ir viešai kokį tūkstantinį kartą deklaravome meilę savo gerajam miestui

                                          Comment

                                          Working...
                                          X