Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

L. Donskis „(ne)Mylimas miestas“

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Rodyti pranešimą
    Nebūtinai. Esu kritikavęs savo miestą griežčiau nė nemaža dalis vilniečių ar bet kurių kitų. Svarbu, kad kritika būtų pagrįsta, reikalingi kažkokie argumentai. Be to, atmink, kritikuojant save galima leisti daugiau (kalbu apie ironiją), nė kritikuojant kitą.
    Ne taip supratai. Žinoma, geriausi kritikai - tai bet kokio miesto "aborigenai". Aš kalbu apie tuos, kurie "atvažiuoja", "pasirenka", "integruojasi"...

    Comment


      Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
      As issakiau savo nuomone, apie tavo nuomone.

      Gali, jeigu taip nepatinka Kaunas, tiesiog neskaityt sitos temos ir nieko cia nerasyt. Susikurk tema: "A.Zuokas: „mylimas miestas“" ir ten gali destyt savo tiesas "", ir nieks taves nepuls. ""
      Tai kad aš tą straipsnį komentavau nešališkai, t.y. neatsižvelgdamas į tai, kuris labiau patinka

      O dėl šventos ramybės tai galiu pasakyti kad visiškai neturiu nieko prieš Kauną Tiesiog man tas straipsnis pasirodė šiek tiek žeminantis
      You might surprise yourself.

      Miestai.net FB

      Comment


        Parašė spirit Rodyti pranešimą
        Tai kad aš tą straipsnį komentavau nešališkai, t.y. neatsižvelgdamas į tai, kuris labiau patinka

        O dėl šventos ramybės tai galiu pasakyti kad visiškai neturiu nieko prieš Kauną Tiesiog man tas straipsnis pasirodė šiek tiek žeminantis
        Nemanau, kad to straipsnio tikslas buvo pazeminti Vilniu. O tiesiog turbut noreta sugriauti tas nesveikas nepagristo poziurio tendencijas.
        I ta kritika Vilniaus atzvilgiu reiktu ziuret kaip i perspejima, nepaisant geresnio miesto issivystimo, neprarasti geruju savybiu, vertybiu. Netapti materialistais ir "neriesti nosies" pries kitus. Bent jau as taip supratau.

        Comment


          Parašė Edd Rodyti pranešimą
          Jei neklystu ir pats dėl šios priežasties buvai sulaukęs priekaištų.
          Neklysti. O tie žmonės, kurie mane dėl to kritikuoja/kritikavo, turbūt niekaip negali suvokti, kaip aš galiu aklai neginti savo miesto. Manau, kad toks aklas gynimas yra netgi žalingas, jei į problemas žiūrėsim pro pirštus, jos niekada neišsispręs. O juo labiau dabar, kai Kaunui tikrai reikia spyrio į subinę, kad pajudėtų į priekį (tik leiskit tai padaryt mums patiems, o jūs verčiau prisidėkit naudingom mintim). Kvaila yra ir aklai pulti kitą.

          Tačiau labai norėčiau, kad būtų sakoma „Aš“ - idiotas, „Aš“ - „budulis“, „Aš“ - „kaimietis“ ir t.t., tada, kai aš pasakysiu ką nors nusipelnančio tokio įvertinimo. Bet ne taikoma Kaunui. Tai, kad buvau kritikuojamas asmeniškai, nieko tokio. Į mano forumo vardo vietą galima įstatyti bet kurį kitą žmogų ir taikyti taisyklę lygiai taip pat.
          Paskutinis taisė ; 2007.11.13, 19:12.
          Įžvalgos.lt - FB - G+

          Comment


            Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
            Nemanau, kad to straipsnio tikslas buvo pazeminti Vilniu. O tiesiog turbut noreta sugriauti tas nesveikas nepagristo poziurio tendencijas.
            I ta kritika Vilniaus atzvilgiu reiktu ziuret kaip i perspejima, nepaisant geresnio miesto issivystimo, neprarasti geruju savybiu, vertybiu. Netapti materialistais ir "neriesti nosies" pries kitus. Bent jau as taip supratau.


            Sutinku su tavim, kad straipsnio tikslas nebūtinai turėjo būt pažeminti vilnių. Tiesiog čia daugiau suveikė mano emocijos. Gali būti kad autorė tiesiog norėjo pabrėžti kažkokį (-ius) skirtumą (-us) tarp šių miestų - tas yra gerai. Bet matosi, kad jinai neturi jokios žurnalistinės patirties, nes jei būtų rašęs labiau prityręs žurnalistas, tai, manau tokių nesusipratimų būtų išvengta. O dabar gavosi kažkoks dviprasmiškas tekstas - kai kam gali pasirodyti, kad tai įžeidžia, o kaip kam, kaip ir rašei, - tiesiog kritiką nepamiršti kad kai kuriose srityse yra persistengiama
            You might surprise yourself.

            Miestai.net FB

            Comment


              Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
              Nemanau, kad to straipsnio tikslas buvo pazeminti Vilniu. O tiesiog turbut noreta sugriauti tas nesveikas nepagristo poziurio tendencijas.
              aha sugriauti vienur ir o iš susirinktų plytų pasistatyti kitur.
              šiaip manau lygiai tokiais pačiais epitetais galima parašyti straipsnį ir jame pasidžiaugti, kad karvės šūde geriau stovėti nei arklio, nes šilčiau, minkščiau ir t.t.

              I ta kritika Vilniaus atzvilgiu reiktu ziuret kaip i perspejima, nepaisant geresnio miesto issivystimo, neprarasti geruju savybiu, vertybiu. Netapti materialistais ir "neriesti nosies" pries kitus. Bent jau as taip supratau.
              aha. negerk Jonelį vandenėlio, ožiuku pavirsi. ne važiuok vilnieti į Kauną, kauniečiu pavirsi , rašinėlius rašyti pradėsi


              P.S. nesupratusiems - skirtumo kokiame stovi nėra. vistiek smirda ir reiks baus plautis.
              Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai

              Comment


                o tu siaube juk čia ne žurnalistės straipsnis! tame ir esmė, kad tai žmogaus iš gatvės nuomonė, nuomonių skiltyje! kada jums akys atsivers??? kai komsomolskaja pravda, oj atsiprašau lrytas, prideda pilną puslapį, iplną skaitytojų komentarų kažkokia tema, tai nieko baisaus, bet kai kauno diena į tokiems straipsniams skirtą skiltį įdedama merginos nuomonę, jau darosi kai kam baisu, vaivaivai kokia tai tragedija. nusiraminkit ir atsipūskit. kaunas nuo vilniaus skiriasi tuo, kad vilniaus centras gražiau sutvarkytas (kol kas) ir stiklinės dežės aukštesnės nei 4 aukštai vilniuje. čia plačiąja prasme, o mergina pakapstė giliau, ir tiek. o kad esam visi vienodi, tiesiog kaip dvyniai siamo - kai tik apie savą miestą pamatom kritiką, iškart prasideda gynyba, atsišaudymas ir pan. tai galioja tiek kauniečiams, tiek vilniečiams. todėl, chebra, esam vienodi šiuo klausimu, tik kad per 100km sėdim vieni nuo kitų

                Comment


                  „Jie labai šaltai žiūri į užsieniečius. Pastebėjau, kad kauniečiai daug malonesni. Kiek kartų buvau Kaune, žmonės labai gerai mane priėmė ir, jeigu nežinodavau, kur eiti, jie visuomet mielai parodydavo arba palydėdavo. O vilniečiai žiūri tik savęs“, – teigė H.Wangas.
                  Tiesiog kitokios nuomonės pavyzdys, jei čia tokiai yra vietos (ir nesiginčykit, tik norėjau primint, kad tokia, pasirodo, gali egzistuoti, o vieno kito stereotipo išnykimui tai bus tik į naudą)
                  Paskutinis taisė ; 2007.11.21, 02:19.
                  Įžvalgos.lt - FB - G+

                  Comment




                    "Tačiau vyras teigia dažnai susiduriantis su neigiamu vilniečių požiūriu į kinus. „Jie labai šaltai žiūri į užsieniečius. Pastebėjau, kad kauniečiai daug malonesni. Kiek kartų buvau Kaune, žmonės labai gerai mane priėmė ir, jeigu nežinodavau, kur eiti, jie visuomet mielai parodydavo arba palydėdavo. O vilniečiai žiūri tik savęs“, – teigė H.Wangas."

                    http://www.delfi.lt/news/daily/lithu...hp?id=15074873

                    Comment


                      Taip jau yra, sostinėje daugiau įvairių žmonių, jie labiau susvetimėję, susikaldę ir daugiau žiūri savo interesų. Mažesniuose miestuse žmonės nuoširdesni ir vieningesni, jiems malonu padėti rečiau sutinkamam užkalbinusiam užsieniečiui. Teko skaityti staraipsnį apie gyventojų skirtumus Europos sostinėse ir mažesniuose miestuose, kuriame buvo plačiau išdėstytos panašios mintys. Ir ten ir ten galima įžvelgti savų pliusų ir minusų, bei teigti kažkam prioritetą.

                      Būtų užsukęs į provinciją, tai kiekvienas ne tik kelią parodytų ar palydėtų, bet ir į svečius pakviestų, samogonu ir lašiniais pavaišintų.

                      Comment


                        Parašė deep'as Rodyti pranešimą
                        Taip jau yra, sostinėje daugiau įvairių žmonių, jie labiau susvetimėję, susikaldę ir daugiau žiūri savo interesų. Mažesniuose miestuse žmonės nuoširdesni ir vieningesni, jiems malonu padėti rečiau sutinkamam užkalbinusiam užsieniečiui. Teko skaityti staraipsnį apie gyventojų skirtumus Europos sostinėse ir mažesniuose miestuose, kuriame buvo plačiau išdėstytos panašios mintys. Ir ten ir ten galima įžvelgti savų pliusų ir minusų, bei teigti kažkam prioritetą.

                        Būtų užsukęs į provinciją, tai kiekvienas ne tik kelią parodytų ar palydėtų, bet ir į svečius pakviestų, samogonu ir lašiniais pavaišintų.
                        Cia ir taip, ir taip gali buti del provincijos. Gal daugkas ir svetingi butu, bet atsirastu ir tokiu kurie butu priesiskai nusiteike.
                        O tarp Kauno ir Vilniaus nemanau, kad yra didelis skirtumas del uzsienieciu lankomumo. Aisku Vilniuj ju daugiau apsilanko, bet Kaune irgi ju pilna, ir ne tik turistu, verslininku, bet ir studentu.

                        Comment


                          Parašė deep'as Rodyti pranešimą
                          Taip jau yra, sostinėje daugiau įvairių žmonių, jie labiau susvetimėję, susikaldę ir daugiau žiūri savo interesų. Mažesniuose miestuse žmonės nuoširdesni ir vieningesni, jiems malonu padėti rečiau sutinkamam užkalbinusiam užsieniečiui.
                          O tikrame kaime yra priimta pasisveikinti su kiekvienu sutiktuoju. Ir tai "miesčionį" šiek tiek šokiruoja (gerąja prasme).

                          p.s.: abejoju, ar Kauną, lyginant su Vilniumi, pagrįsta vadinti "mažesniu miestu". Skirtumas ne toks didelis, kad būtų esminis.

                          Comment


                            Nepajutes - nesuprasi.

                            Geras ir smagus straipsniukas.
                            Pats esu kaunietis, ir pakankamai puikiai suprantu dabartine situacija savo mieste. Taciau, del ivairiu motyvu bei priezasciu, siuo metu, esu 'viena koja' Vilniuje - migruoju, Kaunas-Vilnius. Kad ir kaip pykciau, ar buciau kitaip nepatenkintas dabartine, savojo-gimtojo miesto padetimi, man, kaip vis dar sio miesto gyventojui, ko gero, visada bus pats silciausias ir maloniausias miestas Lietuvoje. Vilnius, su savo ivairia istorija, tai pat yra puikus miestas. Galbut, pastarasis, mum ir padeda ar skatina, vienu ar tai kitu momentu pasitempt, bei suprast kas galetu ar turetu but kitaip. Todel, be abejo, per tam tikra laikotarpi isivyravo ir miestu priespriesos (vienokios ar kitokios) ir ypac tada ,kada ,pradedame kalbeti apie musu sostiniu (...) lygiavimasi. Taip,visa tai, turi ir teigiamu bruozu, taciau as asmeniskai, apskritai, net nenoreciau lyginti siu dvieju miestu tarpusavyje, (nors nesamoningai tai daznai ir darau), kadangi, siandien, manau, sie du miestai yra pakankamai skirtinguose keliuose, bei busenose. Esu laimingas kad gimiau cia, esu laimingas ,kad visos esamos ar busimos miesto problemos, man tik dar labiau padejo suprasti mano gimtaji miesta Kauna. Manau, minetasis miestas turi dideli potenciala, ir net neabejoju, jog as busiu viso to liudininkas.
                            Paskutinis taisė ernestas; 2007.11.22, 00:14.

                            Comment


                              Ne, vistiek aš negaliu nesižavėti Kęstučiu Navaku

                              Kęstutis Navakas

                              Į 1989-ųjų Hamburgą pakliuvau kaip tik Kalėdų karštligės metu. Niekad nebuvau matęs tokios vešlios vitrinų puošybos. Rojus yra čia, tarsi sakė parduotuvių vitrinos, kuriose krintantis sintetinis sniegas buvo daug gražesnis už natūralų. Kristus irgi gimė čia, šitam prekybos centre, visai ne kažkokioj galvijų apseilėtoj kūtelėj.

                              Tokia mintis atrodė visiškai natūrali, nes dieviškumas neatsiejamas nuo grožio, o kas gali būt gražiau už kapitalistų vitrinas. Vėliau vitrinos nustojo stebinti, daug jų prisižiūrėjau, tad ir Kristus galėjo grįžti gimti ten, kur jam įprasta. Tuo tarpu mūsų Laisvės alėjos prekeiviams tikrai reiktų kur nors nuvažiuoti pasižiūrėti vitrinų. Nes ir šiokiadieniais, ir per šventes jas puošia tie patys batai ar viščiuko tabaka poza išsiviepę manekenai. Niekas čia nesninga, seniai šalčiai rogėm nevažinėja. Kristus čia niekada negims. Ir apskritai alėjoje tuštėjimo metas, tikėkimės, laikinas. Prognozuojama, jog į „Akropolį“ emigravusių firmų vietą užims prabangios parduotuvės, tačiau tokioms reikalingi ir prabangūs pirkėjai, kurių viduriniosios klasės dominuojamame mieste nėra daug. Kodėl Kaune ligi šiol nėra nė vieno(!) aukščiausios klasės restorano, kai Vilniuje jie ant kiekvieno kampo? Todėl, kad vietinės tapatybės dalis yra ne jie, o pica ir kebabai. Negi atidarysim čia kokią haute cuisine, kur krakmolyti padavėjai per dienas išsižioję lauks atvažiuojant Anglijos karalienės? Tačiau miesto atgimimo ženklų matosi, net ir gana mįslingų. Beveik Vasiukais kvepia projektas slėnyje šalia KTU pastatyti didžiausią Lietuvoje mokslo bei verslo centrą, į kurį būtų investuota pusė milijardo. Esama koncernų, mielai finansuosiančių šį reikalą. Jei taip, duokdie tiems koncernams sėkmės bei klestėjimo. Šimtus milijonų investuoti į nanotechnologijas – ne kiekvienas gudrus, čia ne kokie golfo laukai. O ir mokslininkai galės dirbti ne Airijoje ar kitose amerikose.

                              O Mindaugo prospekte šalia „Akropolio“ architektai žaidžia žaidimą „Mano dėžutė gražesnė“. Matyt, stačiakampius maketus lengviau klijuoti. Gerai, kad dėžutės susikalba, A.Kančas su G.Natkevičium gal prieš tai prie alaus pasitarė. A.Kančo priestatas prie degalinės (panašiai ir atrodys) demonstruoja kokybišką beveidį solidumą, gal ir optimalų, o G.Natkevičiaus „Defanso arka“ vietoj „Respublikos“ viešbučio – daug rizikingesnė. Daug ką čia lems proporcijų dermė (nepainioti su žodžiu „der‘mo“).

                              Kas dar? Į Dramos teatro direktoriaus postą atsirado trys pretendentai: E.Stancikas, E.Stancikas ir E.Stancikas. Tai, kaip sakoma per „Teleloto“, gal jau turime laimėtoją?
                              prie to patie ir Giedrius Kuprevičius (mano vienodai gerbiamas su Kęstučiu)

                              Giedrius Kuprevičius

                              Įvyko tai, kas ir buvo numatyta, – Laisvės alėja numarinta. Žinoma, naivu tikėtis, kad tie, kurie to siekė, turi viziją, kokiu būdu ją galima būtų reanimuoti. Dabar Laisvės alėja – nykus, tuščias, neįdomus skersgatvis į prekybos centrą, kuris jau įtrauktas į Kauno lankytinų objektų sąrašą.

                              Kai Nemuno saloje išdygs taip geidžiami sporto rūmai, teks susitaikyti ir su teatrų mirtimi Laisvės alėjoje, kurie čia visai nebetiks pagal žanrą. Geriausia išeitis būtų juos paversti lošimo namais, kuriuose žymiai įdomesnis gyvenimas nei kokiame lėlių teatre ar pantomimoje, pranykusioje iš centro kaip dūmas.

                              Dramos teatras, kuriame vyksta nesuvokiami blaiviu protu procesai, dabar labai patogus tokioms pertvarkoms – o kodėl jo nepavertus savotišku Moulen Rouge? Muzikinis aiškiai pasuko į brodvėjiško teatro pusę. Viena ar dvi operos tėra gražus noras išsaugoti smetoninio teatro tradiciją.

                              Laikai keičiasi, pokyčiai neišvengiami, ir tie, kurie jiems priešinasi – mąsto nemoderniai, o tiems, kurie bando priešintis, – iš viso ne vieta Kaune. Dabar Kaunas, paliktas visokių likimų rankoms, žengia į Naujuosius užmerktomis akimis, su holivudiška šypsena šiukšlėmis apneštame veide, laukiantis laimingos pabaigos.

                              Ne, negali sakyti, mieste vyksta ir nemažai įdomių, reikšmingų renginių. Štai kupina sveikos energijos garsi aktorė Rūta Staliliūnaitė vieną po kitos išleidžia premjeras, bet ne Dramos teatre, o Menininkų namuose, kuklioje ir vis mažiau pastebimoje erdvėje. „Aura“ švenčia jubiliejų, kuris vertinamas tik kaip lokalus įvykis. Tiesa, centrinė spauda (tiksliau, Vilniuje leidžiami laikraščiai) pastebėjo ir pasidžiaugė Muzikiniame teatre įvykusia premjera, kurioje pagal sostinės Operos modelį vis daugėja vizituojančių menininkų. Europėjame, plečiamės, tampame tolerantiškesni – taip, visa tai vyko per praėjusius metus, vyks ir ateityje.

                              Kaune pagausėjo statybų. Geras ženklas. Tiesa, dabar mada statyti stiklines dėžes. Viena tokia per tris naktis išdygo ir ant Žemaičių gatvės bei Savanorių prospekto kampo. Pagalvojau, kokia nyki vienatvė ar neviltis turėjo būti apėmusi tą nelaimėlį architektą, kai jis kūrė šio namo projektą. Klausiu savęs, kodėl jis neišnaudojo čia pat esančių pastatų – už šimto metrų stovinčios Prisikėlimo bažnyčios ir kitoje gatvės pusėje buvusio fabriko cechų išraiškos? Iš to viso kūrybiškesnis žmogus galėjo sukurti visai kitokį, naują, bet Žaliakalnio stilių (jis gi yra!) turtinantį kampinį pastatą. Deja…O Aušros gatvėje išdygęs daugiabutis – neabejotina architektūrinė pergalė. Čia dar savo eilės laukia mažyčio buvusio kino teatro renovacija. O kodėl ne? Galėtų rastis jame specifinis (tarkim, tik multiplikacinius ir prieškarinius kino filmus demonstruojantis kino teatriukas – toks yra Paryžiuje, į kurį Kaunas kažkada lygiavosi). Tiesa, nostalgija – blogas patarėjas, bet ateitis, kurioje išlieka nostalgijos ženklų, užtikrina, kad bus daroma mažiau klaidų.

                              Naujieji metai kviečia apsižvalgyti – į praeitį, dabartį ir ateitį. Jie prašo mūsų atsirinkti – ką paliekame senųjų istorijai, o ką keliame į Naujuosius. Visko, žinoma, nepertempsi, o ir nereikia, tačiau būtų gerai, jei 2008-aisiais mažiau kalbėtume, o daugiau dirbtume, mažiau tuščiai ginčytumės, o priimtume sprendimus, ir mažiau gertume...

                              Beje, gruodžio 31 naktį pabandysime paskambinti karilionu. Gal, skirtingai nuo ankstesnių metų sutikimo, tą naktį galima praleisti kiek blaiviau? Juk Seimas ateinančiuosius paskelbė ne vien skaitymo, bet ir blaivybės metais.

                              Tikiu: tik skaitanti ir blaivi tauta tampa tikrai laisva ir žino, ką daryti su Laisvės alėja.
                              penktadieninė kaunodiena.lt

                              Comment


                                Lietuvos elitą maitina kaunietiškos šaknys

                                http://www.lrytas.lt/?data=20080105&...k_id=99&view=2

                                Comment


                                  Kažkokios beprasmės diskusijos. Iš esmės Vilniuje tikrų vilniečių (arba bent miestiečių ketvirtojoje kartoje) nėra. Kaune tokių žmonių yra nemažai. Kaimiečių tautoje dar tik formuojasi miesto kultūra. O pripažinti tai vengiama.

                                  Comment


                                    Aš irgi nematau reikalo apie tai diskutuoti. Ir nėra čia ko stebėtis, kad šis miestas išaugino nemažai dabartino elito. Istorija Kaunui buvo daug palankesnė, kad ten kurtųsi gabūs žmonės ir augintų tokius pačius vaikus. Juk žinom koks tarpukario Vilnius buvo nestabilus... iš ten visi bėgo. Bet svarbiausia, kad išliko lietuvių intelegentija, kad jos nesunaikino
                                    Paskutinis taisė Irma; 2008.01.06, 12:32.
                                    *******
                                    Miestai.net Fb

                                    Comment


                                      Parašė Irmux Rodyti pranešimą
                                      Aš irgi nematau reikalo apie tai diskutuoti. Istorija Kaunui buvo daug palankesnė, kad ten kurtųsi gabūs žmonės ir augintų tokius pačius vaikus. Juk žinom koks tarpukario Vilnius buvo nestabilus... iš ten visi bėgo. Bet svarbiausia, kad išliko lietuvių intelegentija, kad jos nesunaikino
                                      Na jau... Lietuvių intelegentija palyginti su tarpukariu gyvavusia, yra (bijau sakyti "negrįžtamai") sunaikinta, kartu su savo vertybėmis. Sovietai padarė savo darbą. Išliko vis stiprėjanti vidurinioji klasė ir didžiulis klanas skurstančių skurdžių. Elito lietuviško nėra, su keliom išimtimis (Kauno ir Vilniaus bohema). Naujieji lietuviai veikiau grožėsis savo mersais su dujų įranga juose.

                                      Kažkiek dar žibalo, nes matau, jog žiniasklaidos centralizacija (provincialumo apraiškos sostinėje) kuria neigiamą įvaizdį kitų miestų atžvilgiu. Nėra nuostabu, jog net ir čia išgirsti tokių frazių kaip kad "Kaunas merdi".

                                      Paskutinis taisė sanomiz; 2008.01.05, 20:44.

                                      Comment


                                        Parašė Tomkis Rodyti pranešimą
                                        Lietuvos elitą maitina kaunietiškos šaknys

                                        http://www.lrytas.lt/?data=20080105&...k_id=99&view=2
                                        Senai zinojau, kad yra panasi padetis. O dar jeigu pridejus tuos ne Vilniuj ir ne Kaune gimusius iskilius zmones(pvz. Donskis), kuriu dauguma po to pasirinko viena is siu miestu mokytis, dirbti, kurti, gyventi, tai proporcijos butu dar ispudingesnes Kauno naudai.

                                        Comment


                                          Parašė Irmux Rodyti pranešimą
                                          Aš irgi nematau reikalo apie tai diskutuoti. Istorija Kaunui buvo daug palankesnė, kad ten kurtųsi gabūs žmonės ir augintų tokius pačius vaikus. Juk žinom koks tarpukario Vilnius buvo nestabilus... iš ten visi bėgo. Bet svarbiausia, kad išliko lietuvių intelegentija, kad jos nesunaikino
                                          kas bego kas ne bet zinau tikrai kad mano prosenelis kovojo pries lenkus ir isvijo is vilniaus juos .kaip ir daugelis kitu vyru jis buvo kaunietis

                                          Comment

                                          Working...
                                          X