Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

L. Donskis „(ne)Mylimas miestas“

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #81
    spėju, kad šitas populiarumas priklauso nuo absolventų skaičiaus, VU daugiausia, KTU ir pedagoškėje mažiau ir t.t. ir t.t.. ir turbūt jei paskaičiavus kažką pasiekusių absolventų procentėlį ne nuo visų studentų, o nuo konkrečios mokyklos, rezultatai būtų maždaug vienodi. o gal netgi į priekį iš šoktų dailės ir teatro akdemijos, kurių tiesa sakant ir yra tikslas gaminti žvaigždes
    Paskutinis taisė aesde; 2007.11.13, 18:01.
    Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai

    Comment


      #82
      Gerai, paaiškinkim taip. Visi buvom pirmakursiai, naivūs trenkti padarai (kas nebuvo tas dar bus). Čia taikiau autorei. Apie VU lygį tik patylėsiu, galėčiau daug prirašyti (bet ne duok Die pagalvotumėt, kad kokias nuoskaudas lieju). Aišku kiekvienas studentas savo išsilavinimu visų pirma turi rūpintis pats, juolab sąlygos tam yra. Tik visa ta aplinka, tiksliau sistema (kažkoks nesuprantamas kafkizmas) tiesiog "žudo". Apie šperas galiu tik palinksėti galva , bet tikrai jas naudojo ne dėl mokslo sunkumo, o dėl išpindėjimo ir naglumo (ir aišku aukštesnio pažymio, kas net su špera kartais nepavykdavo - ot lūzeriai ) Jei yra galimybės tikrai geriau varyt diplomo į Vakarus. Galų gale geriau baigti kokį neakivaizdinį, bet patirties gaut dirbant.
      Paskutinis taisė rat; 2007.11.13, 18:04.

      Comment


        #83
        Parašė Rodyti pranešimą
        Kas ieško, tas randa, kas stengiasi suprasti, tas ir supranta
        Man labai patinka Kaunas, bet straipsnis galėtų būti merginos bloge, bet ne nacionaliniam dienrašti... Pats buvau pirmakursis, todėl jauskime ribas, ką gali, o ko dar negali, nes tiesiog DAR negali...

        Comment


          #84
          Parašė oranger Rodyti pranešimą
          Man labai patinka Kaunas, bet straipsnis galėtų būti merginos bloge, bet ne nacionaliniam dienrašti... Pats buvau pirmakursis, todėl jauskime ribas, ką gali, o ko dar negali, nes tiesiog DAR negali...
          Tas dienrastis juk ir yra "KAUNO diena", o ne koks "Vilniaus diena" ar "Lietuvos rytas", vakaras ar dar kazkas.

          Comment


            #85
            Kažkur aš jau mačiau šį straipsnį.
            Parašė spirit
            Kuo prasta Vilniaus inteligentija? Juk ji irgi lankosi bibliotekose ir koncertuose.
            Kai nešios stilingus treningus, tada ir galės lygintis.

            Iš anksto numanau galimas "karštas" reakcijas į šį juokelį. Galiu iš anksto į juos atsakyti "Aš" stiliumi: "aš tą teiginį sugebėjau išsakyti normaliai ir kuo toliau tuo labiau atrodo jog aš esu visiškai teisus".

            Kitaip tariant, kas dar nesuprato ką norėjau pasakyti - tiesiog man keista kai nekurie kauniečiai stereotipinius pasisakymus kaip "arogancija tvyro ore" laiko visai normaliais, o panašius pasisakymus apie Kauną sutinka baisiu "triukšmu". Ir šiaip pastebėjau, kad forume pilna visokių pasišaipymų kaip "portugalai, lenkai..." į kuriuos niekas nereaguoja (o kartais visi iš to pasijuokia drauge, įskaitant vilniečius), tačiau jei tik pavadinčiau kauniečius "kaimiečiais" iškart būtų didžiulis triukšmas. Tas pats variantas buvo ir kai kažkada įdėjau didžiuosius Lietuvos miestus pašiepantį paveiksliuką. Įsižeidę ir nepatenkinti buvo tik kauniečiai. Iš kur toks jų jautrumas? Ir kodėl tas jautrumas tik į vienus vartus? Čia retorinis klausimas.

            Comment


              #86
              Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
              Tas dienrastis juk ir yra "KAUNO diena", o ne koks "Vilniaus diena" ar "Lietuvos rytas", vakaras ar dar kazkas.
              Ar tai patesina grafomanijos publikavimą?

              Comment


                #87
                Parašė oranger Rodyti pranešimą
                Man labai patinka Kaunas, bet straipsnis galėtų būti merginos bloge, bet ne nacionaliniam dienrašti... Pats buvau pirmakursis, todėl jauskime ribas, ką gali, o ko dar negali, nes tiesiog DAR negali...
                Oranger, o kas, jei negalėjai tik tu?

                Antra, mergina turi savo nuomonę. Nuomonė yra subjektyvus dalykas. Ir, jei ji sako, kad Kaunas yra geresnis nė Vilnius, Antananaryvas, Uagadugu ar bet kas kitas - vadinasi jai jis yra geresnis. Gal net geriausias (oho, kaip ji drįso).

                Matom visi, kad kai kurie Vilniaus privalumui mums, autorei yra minusai, o Kauno minusai mums autorei yra jo privalumai. Tarkim autorė yra snobė, tarkim menininkė kaip ir tu

                Tad pirmyn, kritikuokit, tik savo solidarumo nepamirškit ir viskas bus šaunu

                Parašė oranger Rodyti pranešimą
                Man labai patinka Kaunas <...>
                Man patinka Vilnius.

                O dabar galim toliau žiūrėt kaip perkąst vieni kitiems gerkles.

                Parašė oranger Rodyti pranešimą
                Ar tai patesina grafomanijos publikavimą?
                Tai buvo publikuota nuomonių skiltyje.
                Paskutinis taisė ; 2007.11.13, 18:13.
                Įžvalgos.lt - FB - G+

                Comment


                  #88
                  biški sumaišiau komentarus, sorius
                  tiesiog ką tik perskaičau delfio straipsnyje apie "elita" ir aukštąsiais mokyklas ir perdaug nesigilinęs į šia diskusiją .....

                  šiaip dėl tos studentės rašinėlio.... neturiu ką pasakyti, skonio reikalas.
                  Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai

                  Comment


                    #89
                    Parašė Edd Rodyti pranešimą
                    Kažkur aš jau mačiau šį straipsnį.

                    Kai nešios stilingus treningus, tada ir galės lygintis.

                    Iš anksto numanau galimas "karštas" reakcijas į šį juokelį. Galiu iš anksto į juos atsakyti "Aš" stiliumi: "aš tą teiginį sugebėjau išsakyti normaliai ir kuo toliau tuo labiau atrodo jog aš esu visiškai teisus".

                    Kitaip tariant, kas dar nesuprato ką norėjau pasakyti - tiesiog man keista kai nekurie kauniečiai stereotipinius pasisakymus kaip "arogancija tvyro ore" laiko visai normaliais, o panašius pasisakymus apie Kauną sutinka baisiu "triukšmu". Ir šiaip pastebėjau, kad forume pilna visokių pasišaipymų kaip "portugalai, lenkai..." į kuriuos niekas nereaguoja (o kartais visi iš to pasijuokia drauge, įskaitant vilniečius), tačiau jei tik pavadinčiau kauniečius "kaimiečiais" iškart būtų didžiulis triukšmas. Tas pats variantas buvo ir kai kažkada įdėjau didžiuosius Lietuvos miestus pašiepantį paveiksliuką. Įsižeidę ir nepatenkinti buvo tik kauniečiai. Iš kur toks jų jautrumas? Ir kodėl tas jautrumas tik į vienus vartus? Čia retorinis klausimas.
                    Kuom susije portugalai, lenkai ir kaimieciai? Ir kuom susije treningai ir "arogancija ore tvyro"? Kazkaip nelabai lygiaverciai vertinimai. Jeigu tau cia juokinga kad Kaunas = treningai, tada Vilnius = narkomanai ir skinai-rasistai.
                    O su tuo piesiniu tai jau gana svaigt. Ta benzokolonke visiskai ne i tema, tas pats kaip nupiest cigonu tabora ir uzrasyt Vilnius. Gal irgi bus juokinga?
                    Paskutinis taisė kaunaz; 2007.11.13, 18:20.

                    Comment


                      #90
                      Parašė Rodyti pranešimą
                      ...jei ji sako, kad Kaunas yra geresnis nė Vilnius, Antananaryvas, Uagadugu ...

                      Comment


                        #91
                        Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                        Kuom susije portugalai, lenkai ir kaimieciai? Ir kuom susije treningai ir "arogancija ore tvyro"?
                        Ir čia, ir čia stereotipai/standartiniai pasišaipymai. Tikiuosi, kad "kai pirštu parodžiau" suprasi kuo tai susiję.

                        Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                        Jeigu tau cia juokinga kad Kaunas = treningai, tada Vilnius = narkomanai ir skinai-rasistai.
                        Juokinga? Ne. Tu perkeltinės prasmės/palyginimų išvis nesupranti? Tikiuosi, kad mano "parodymai pirštu" bent kiek padės.

                        Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                        O su tuo piesiniu tai jau gana svaigt. Ta benzokolonke visiskai ne i tema, tas pats kaip nupiest cigonu tabora ir uzrasyt Vilnius.
                        Svaigalų nevartojau. Lyg ir. Taigi vietoj Vilniaus buvo nupieštas narkomanas su švirkštu ant Gedimino kalno ar pan. Kiti miestai irgi buvo pašiepti. Tačiau įsžeidė tik kauniečiai. Kodėl?

                        Comment


                          #92
                          Parašė Edd Rodyti pranešimą
                          <...> "Aš" stiliumi <...>
                          Tokio nėra

                          Kitaip tariant, kas dar nesuprato ką norėjau pasakyti - tiesiog man keista kai nekurie kauniečiai stereotipinius pasisakymus kaip "arogancija tvyro ore" laiko visai normaliais, o panašius pasisakymus apie Kauną sutinka baisiu "triukšmu".
                          Savo nepamatuota kritika Kauno link kai kurie iš jūsų dažnai patys tokį stereotipą pakurstot. Kaip ir kai kurie iš mūsų (kauniečių), nepamąstydami prieš kažką sakydami, pakursto savus stereotipus. Bet, atkreipk dėmesį, juk autorė kritikuojama ne vien dėl šio pasakymo.

                          Ir šiaip pastebėjau, kad forume pilna visokių pasišaipymų kaip "portugalai, lenkai..." į kuriuos niekas nereaguoja <...>
                          Nesutinku, kad nereaguoja, atsakoma ironiškai pašiepiant. Beje, tiems pasakymams dėl lenkų, portugalų (vis dar nežinau, kaip tai siejasi su Vilniumi) ir t.t., pats nepritariu. Galėčiau kaskart pult dėl to ginčytis, bet jūs ir patys gebat atsakyt, be to analogiškus akmenis iš savo daržo reik spėt rankiot.

                          Tas pats variantas buvo ir kai kažkada įdėjau didžiuosius Lietuvos miestus pašiepantį paveiksliuką. Įsižeidę ir nepatenkinti buvo tik kauniečiai. Iš kur toks jų jautrumas?
                          Ši diskusija rodo, kad esam vienodai jautrūs. Tereikia užminti ant skaudesnės vietos. Jei gerai pamenu, pats nepriėmiau to paveiksliuko neigiamai
                          Paskutinis taisė ; 2007.11.13, 18:30.
                          Įžvalgos.lt - FB - G+

                          Comment


                            #93
                            Ko jūs taip mane užsipuolėte? Aš tiesiog išsakiau savo nuomonę apie straipsnį ir viskas
                            You might surprise yourself.

                            Miestai.net FB

                            Comment


                              #94
                              Parašė spirit Rodyti pranešimą
                              Ko jūs taip mane užsipuolėte? Aš tiesiog išsakiau savo nuomonę apie straipsnį ir viskas
                              Aš nesiginčijau nė su viena tavo nuomonės mintimi (nors tai galima daryti, jei tik manoma kitaip, šia teise tu ir pasinaudojai), tik su jos išsakymo subtilybėm, reikėtų tą pabrėžti
                              Įžvalgos.lt - FB - G+

                              Comment


                                #95
                                Parašė Edd Rodyti pranešimą
                                Ir čia, ir čia stereotipai/standartiniai pasišaipymai. Tikiuosi, kad "kai pirštu parodžiau" suprasi kuo tai susiję.


                                Juokinga? Ne. Tu perkeltinės prasmės/palyginimų išvis nesupranti? Tikiuosi, kad mano "parodymai pirštu" bent kiek padės.


                                Svaigalų nevartojau. Lyg ir. Taigi vietoj Vilniaus buvo nupieštas narkomanas su švirkštu ant Gedimino kalno ar pan. Kiti miestai irgi buvo pašiepti. Tačiau įsžeidė tik kauniečiai. Kodėl?
                                Supratau, ka norejai pasakyt, tik sakau, kad tie stereotipu pajuokavimai kurie galiausiai iseina i pasityciojimus, daznai neadekvacios kategorijos.

                                Comment


                                  #96
                                  Radot dėl ko ginčytis... Būtų bent kokio Marko Zingerio, ar Aleksandravičiaus, ar ko kito tekstas, o čia...
                                  Žmogus visada teisins savo gyvenimo vietos pasirinkimą, gyvenk jis nors kokiame Omdurmane (čia pagal Aš klasifikaciją )

                                  Comment


                                    #97
                                    Parašė spirit Rodyti pranešimą
                                    Ko jūs taip mane užsipuolėte? Aš tiesiog išsakiau savo nuomonę apie straipsnį ir viskas
                                    As issakiau savo nuomone, apie tavo nuomone.

                                    Gali, jeigu taip nepatinka Kaunas, tiesiog neskaityt sitos temos ir nieko cia nerasyt. Susikurk tema: "A.Zuokas: „mylimas miestas“" ir ten gali destyt savo tiesas "", ir nieks taves nepuls. ""

                                    Comment


                                      #98
                                      Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                                      Susikurk tema: "A.Zuokas: „mylimas miestas“" ir ten gali destyt savo tiesas "", ir nieks taves nepuls. ""
                                      kaunaz, tikiuosi, kad aš pirmas tau tai pasakysiu: tu esi genijus

                                      Comment


                                        #99
                                        Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                        Žmogus visada teisins savo gyvenimo vietos pasirinkimą <...>
                                        Nebūtinai. Esu kritikavęs savo miestą griežčiau nė nemaža dalis vilniečių ar bet kurių kitų. Svarbu, kad kritika būtų pagrįsta, reikalingi kažkokie argumentai. Be to, atmink, kritikuojant save galima leisti daugiau (kalbu apie ironiją), nė kritikuojant kitą.

                                        Jei kažkas sakys, kad Kauno valdžios požiūris į investicijas nėra geras, aš tam pritarsiu. Bet, jei ims mano miestui klijuoti stereotipus: „buduliai“, „kaimas“, „netolerancija“, „nusikalstamumas“, aš nesutiksiu. Ir gerai, jei nesutikdamas neatsakysiu tuo pačiu, bet dažniausiai atsiras kažkas, kas atsakys.

                                        „Buduliai“:
                                        Lietuvoje žmonių kultūra nėra ideali, tačiau tai tikrai nėra Kauno išskirtinė savybė. Dirbu darbą (tikrai ne prestižinį), kuriame tenka nuolat tiesiogiai bendrauti su klientais ir galiu pajusti realią esamą situaciją. Ir netgi, sakyčiau, padėtis atrodo geresnė, nė maniau esant. Beje, skirtumas savaitgaliais, kai į miestą plūsteli kaimiečiai (pavadinau juos taip ne dėl kultūros, o realiai dėl gyvenamosios vietos), gana gerai juntamas.

                                        „Kaimas“:
                                        turbūt ši sąvoka naudojama Kauno ekonominiam atsilikimui apibūdinti. Kažkieno paleista ironiška frazė, prigijusi ir naudojama kaskart, kai tam atsiranda poreikis (pavyzdžiui, susiginčijus su kauniečiu vietoj apgalvoto argumento), yra įžeidi. Galima būtų nekreipt į tai dėmesio, bet tai nebūtų labai logiška. Juk, jei jus įžeidinėtų, jūs taip pat reaguotumėte. O dažnai ta reakcija būna lygiai tokia pat kvaila, kaip ir pasakyta mintis. Kuo tai baigiasi? Ir ar to mums reikia?

                                        „Netolerancija“:
                                        Lietuvoje padėtis su tolerancija, kaip ir su kultūra, nėra ideali. Tačiau lygiai taip pat tai nėra išskirtinė kauniečių savybė. Prisimenat, buvo organizuojama akcija socialinei pakantumo reklamai tiek Kaune, tiek Vilniuje. Viešojo transporto vairuotojai atsisakė tokioje dalyvauti abiejuose miestuose. Girdime naujienas apie įvairiausius incidentus iš įvairiausių Lietuvos miestų, tad, jei dalis mūsų diskriminuoja mažumas, nediskriminuokime bent jau vieni kitų.

                                        „Nusikalstamumas“:
                                        Skaičiuojant nusikaltimus, tenkančius 100 000 miesto gyventojų, Kaunas yra antras (pagal blogumą) Lietuvoje. Pirmoji (blogiausia) vieta jį lenkia pusantro karto.
                                        Paskutinis taisė ; 2007.11.13, 18:52.
                                        Įžvalgos.lt - FB - G+

                                        Comment


                                          Parašė Rodyti pranešimą
                                          Jei gerai pamenu, pats nepriėmiau to paveiksliuko neigiamai
                                          Šiaip jau šiame forume iš tų kauniečių kurie daug reiškiasi tokiose temose, esi greičiau išimtis, o ne taisyklė. Jei neklystu ir pats dėl šios priežasties buvai sulaukęs priekaištų.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X