Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Tarptautiniai santykiai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė John Rodyti pranešimą
    tiesiog parasiau "daug"... siaip ir rinkimu (tiek Seimo, tiek ir Prezidento) rezultatai tai neblogai iliustruoja.
    Deja, bet tu čia absoliučiai teisus.
    Parašas :)

    Comment


      Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
      Ka tu cia vadini ligotais? Tai kur ta tavo tolerancija isgaravo? Koks tau skirtumas kas kokias desreles megsta. O jeigu zmoniu jaunyste praejo tarybiniais metais, tai ka reiskia jie negali turet geru prisiminimu?
      Mano supratimu, jeigu zmogus aukstina ir idealizuoja tai, kas yra is esmes blogai (siuo atveju tarybini laikmeti), jis turi problemu. Lygiai taip pat, kaip kai kurie idealizupoja smurto, jegos ir ginklu kultura. Tai nera priimtina ir (ne)tolerancija su tuo nieko bendro neturi.

      Comment


        Parašė John Rodyti pranešimą
        Mano supratimu, jeigu zmogus aukstina ir idealizuoja tai, kas yra is esmes blogai (siuo atveju tarybini laikmeti), jis turi problemu. Lygiai taip pat, kaip kai kurie idealizupoja smurto, jegos ir ginklu kultura. Tai nera priimtina ir (ne)tolerancija su tuo nieko bendro neturi.
        Kur tu cia idealizavimus radai?

        Comment


          Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
          Kur tu cia idealizavimus radai?
          Na kad ir "tarybiniu" desreliu pavadinimas, kuomet idealizuojami maisto produktai, populiarus tuo laiku (nors jie jokiu budu nebuvo sukurti ar kile is Tarybu Sajungos)
          O ir tavo zodziuose pastebiu besiverzianti tarybiniu laiku idealizavima

          Comment


            Parašė John Rodyti pranešimą
            Na kad ir "tarybiniu" desreliu pavadinimas, kuomet idealizuojami maisto produktai, populiarus tuo laiku (nors jie jokiu budu nebuvo sukurti ar kile is Tarybu Sajungos)
            O ir tavo zodziuose pastebiu besiverzianti tarybiniu laiku idealizavima
            Del to pavadinimo man atrodo viskas labai paprasta, nebutu siaip sau ju taip vadine. Jeigu jau pavadino tokiu "skambiu" pavadinimu, reiskia geros desreles budavo tais laikais, kitokiu variantu nematau.
            O as is vis gimes tik 1987, tai turbut pats supranti kad nieko neatsimenu is tarybiniu laiku, tai ir neturiu ko idealizuot.

            Comment


              Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
              Del to pavadinimo man atrodo viskas labai paprasta, nebutu siaip sau ju taip vadine. Jeigu jau pavadino tokiu "skambiu" pavadinimu, reiskia geros desreles budavo tais laikais, kitokiu variantu nematau.
              O as is vis gimes tik 1987, tai turbut pats supranti kad nieko neatsimenu is tarybiniu laiku, tai ir neturiu ko idealizuot.
              Na tos desreles budavo gaminamos is labai kukliu ir nelabai kokybisku ingredientu ir su gerumu neturejo nieko bendro... nebent tai, kad nieko geresnio nebudavo, o ir eileje reikdavo kartais palaukti. Na o vokiskos Frankfurto desreles jau zinomos seniai tiek visoje Eurpoje, tiek S.Amerikoje, kur jas megsta labai daug kas ir kur niekam nei i galva neateitu mintis, kad jos gali buti vadinamos kazkaip kitaip.
              Nors tai turbut platesne problema. Zmoniu mazarastiskumas, provincialumas ir baime taikytis prie pokyciu. Todel daug kam atrodo mieli tie laikai, kai nebuvo visos tos "betvarkes", kuri yra dabar ir kuomet nereikejo paciam kurti savo gyvenimo. Tarybine sistema tikrai skaudziai atsiliepe zmoniu mentalitetui

              O kodel tu, gimes, 1987 esi linkes advokatauti ta iskrypeliska santvarka, yra uz mano suvokimo ribu... galbut todel, kad pats nematei, kokia baisi ir ziauri ji buvo
              Paskutinis taisė John; 2007.03.29, 13:34.

              Comment


                Kai buvau kokių 6 metų kirtau pieniškas dešreles kaip didelis ir iki dabar prisimenu jų nepakartojamą skonį. Dabar pieniškų dešrelių skonis gerokai pakitęs. Manau daugelis jas prisimena. Iš to ir kilo marketinginis triukas "tarybinės dešrelės". Turbūt tai tiksliausias pavadinimas kurį perskaitę Lietuviai prisimena tas dešreles. Aišku betkuriam patriotui prekės kurių pavadinime šmėkščioja "tarybinės" kelia pasipiktinimą. Bet yra kaip yra.

                Comment


                  Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                  Del to pavadinimo man atrodo viskas labai paprasta, nebutu siaip sau ju taip vadine. Jeigu jau pavadino tokiu "skambiu" pavadinimu, reiskia geros desreles budavo tais laikais, kitokiu variantu nematau. .
                  Čia tai man patiko Iš karto matosi žmogus tais laikais negyvenęs
                  Informuoju: tarybiniais laikais jau vakare maisto prekių parduotuvėse maisto tokio kaip dešrelės retai kada bebūdavo, o tada pirkdavo viską ką galimą ir galvoti, kad tada pirko, nes bovo kokybiška tai jau net nejuokinga, o tragikomiška. Lietuvoje, kaip agrarinėje respublikoj dar buvo šio to valgomo, o jei būtum tais laikais nuvykęs kokius 200-300 km už Maskvos, būtum pamanęs, kad ten dar tęsiasi
                  II pasaulinis ir maistas už talonėlius (ar pagal sąrašą, kaiip tau labiau patinka).

                  Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                  O as is vis gimes tik 1987, tai turbut pats supranti kad nieko neatsimenu is tarybiniu laiku, tai ir neturiu ko idealizuot.
                  Tai jei neturi ko idealizuoti, kodėl manai, kad tada buvo kokybiškai, gerai gaminama?
                  Parašas :)

                  Comment


                    Parašė John Rodyti pranešimą
                    Na tos desreles budavo gaminamos is labai kukliu ir nelabai kokybisku ingredientu ir su gerumu neturejo nieko bendro... nebent tai, kad nieko geresnio nebudavo, o ir eileje reikdavo kartais palaukti. Na o vokiskos Frankfurto desreles jau zinomos seniai tiek visoje Eurpoje, tiek S.Amerikoje, kur jas megsta labai daug kas ir kur niekam nei i galva neateitu mintis, kad jos gali buti vadinamos kazkaip kitaip.
                    Nors tai turbut platesne problema. Zmoniu mazarastiskumas, provincialumas ir baime taikytis prie pokyciu. Todel daug kam atrodo mieli tie laikai, kai nebuvo visos tos "betvarkes", kuri yra dabar ir kuomet nereikejo paciam kurti savo gyvenimo. Tarybine sistema tikrai skaudziai atsiliepe zmoniu mentalitetui

                    O kodel tu, gimes, 1987 esi linkes advokatauti ta iskrypeliska santvarka, yra uz mano suvokimo ribu.
                    Neragavau nei tu, nei dabartiniu, nei Frankfurto, todel patvirtint ar paneigti negaliu.
                    Nemanai kad nevisiems zmonems gerai gyvent ir siais laikais, tarkim pensininkams, kurie gauna apgailetinas pensijas uz kurias vos mokescius sugeba susimoket, todel ir prisimena kai kurie zmones tarybini laikotarpi nevien bloguoju.

                    Comment


                      kodel vis dar valgome "Tarybines" (o ne kaip visas likes pasaulis, valgantis "Frankfurto") desreles
                      perku tik tarybines, nes jos yra vienos brangiausių, todėl mažiausiai nuodingos ir tikrai skanios apie kažkokias idealogijas net nespėju susimąstyt, sutarkuoju pakelį visą greitai ir keliauja be jokių sentimentų tas įpakavimas į šiukšliadėžę

                      Comment


                        Parašė John Rodyti pranešimą
                        Na kad ir "tarybiniu" desreliu pavadinimas, kuomet idealizuojami maisto produktai, populiarus tuo laiku (nors jie jokiu budu nebuvo sukurti ar kile is Tarybu Sajungos)
                        O ir tavo zodziuose pastebiu besiverzianti tarybiniu laiku idealizavima
                        Mano kuklia nuomone, šis prekinis ženklas laikosi ne dėl tarybinio laikmečio idealizavimo, o dėl nostalgijos dalykams, su kuriais užaugo daugelis vyresnės kartos asmenų ir kurių dabar nebelabai kur įsigysi ir paskanausi. Tai tas pats, kai kyla nostalgija prisiminus savo mokyklos laikus ir pan. dalykus, kurie jau toli praeityje. Dėl to nematau jokių sąsajų su požiūriu „prie ruso buvo geriau“.
                        Mano galerija Flickr'yje

                        Comment


                          Įdomu ką Jonas pasakyt galėtų apie tai jog visas pasaulis vaikšto su "CCCP" marškinėliais ar sportbačiais?

                          Comment


                            Mano kuklia nuomone, šis prekinis ženklas laikosi ne dėl tarybinio laikmečio idealizavimo, o dėl nostalgijos dalykams, su kuriais užaugo daugelis vyresnės kartos asmenų ir kurių dabar nebelabai kur įsigysi ir paskanausi. Tai tas pats, kai kyla nostalgija prisiminus savo mokyklos laikus ir pan. dalykus, kurie jau toli praeityje. Dėl to nematau jokių sąsajų su požiūriu „prie ruso buvo geriau“.
                            būtent

                            Comment


                              Parašė deep'as Rodyti pranešimą
                              Įdomu ką Jonas pasakyt galėtų apie tai jog visas pasaulis vaikšto su "CCCP" marškinėliais ar sportbačiais?
                              Lietuvoj su svastika vaikšto ar su Reicho karine uniforma pasitaiko? Tik kaip idomu pvz. Izraelyje atrodytų prekybininkas prekiaujantis Hitlerio ar fašistinės Vokietijos dešrelėmis? Abejoju, kad ten jis dau gerbėjų turėtų
                              Parašas :)

                              Comment


                                Parašė F!R3S7ON3
                                Nes jie nepatyre tos okupacijos, todel jiems tai atrodo "funny" Lietuvoje kazkodel tokiu retai pamatysi.
                                Šiap tai aš klausiau ką Jonas apie tai mano, o ne kodėl jie nešioja?

                                Kodėl nešioja aš ir pats žinau.

                                Comment


                                  Parašė deep'as Rodyti pranešimą
                                  Šiap tai aš klausiau ką Jonas apie tai mano, o ne kodėl jie nešioja?

                                  Kodėl nešioja aš ir pats žinau.
                                  O ka galima apie tai manyti? Juk tai priklauso nuo kiekvieno individualaus atvejo (t.y. priezasciu, kodel kiekvianas atvejis megsta tokia simbolika). Absoliuti dauguma tokiu, ko gero, neturi jokiu piktu intenciju nuo SSRS rezimo nukentejusiu saliu ir zmoniu atzvilgiu ar tiesiog apskritai apie tai nieko nezino.

                                  Comment


                                    Deep,


                                    nesutinku su tavo argumentu del desreliu skanumo sovietiniais laikais. matai, tada nebuvo didelio pasirinkimo produktu, faktiskai jokio pasirinkimo nebuvo. taip pat nebuvo galimybes isgyti to produkto , kada noretum. Butent del to atrodydavo, kad tai baisiai skanu, nes negaledavai valgyti kada nori ir ka nori. Dabar pasirinkimas milijardinis. Valgyti gali bet ka ir ne tik desreles, bet ir picas, juros gerybes ir tt.t. Todel pasireiskia taip vadinamas persisotinimo jausmas (kai kas ji negraziai vadina "ispindejimu). Jis nera blogas tas jaumas, bet naturalus, kai itikti dabar vartotojui yra be galo sunku. Todel prisimenami laikai, kai rinktis nereikejo, tiesiog valgydavai, kas budavo. Apie maisto produktu kokybe, jo kontrole geriau nekalbekim. Anksciau jos nebuvo visiskai. Ar isvaizduojate, kad kas SSRS laikais detusi kepures maisto gamybos vietose ant galvos? Ar isivaizduojate, kokia dabar maisto kokybes kontrole? TAciau net ir dabar pasitaiko ivairiu atveju. Pasakojo, kad anksciau net duona budavo nesupakuota, visi imdavo ir grabaliodavo. nu vienu zodziu cia nera ka diskutuoti


                                    kaunaz: sovietiniai laikai visasi imanomais atzvilgiais buvo katastrofiski. Ta galima irodyti, bet tiesiog neimanoma visko surasyti. Visi zmones gyveno prastai, gerai gyveno tik is neteisetos veiklos. ta neteiseta veikla buvo ju minimalaus lygio islaikymo garantu.Tiek pensininkai, tiek nepensininkai gyveno tada zymiai blogiau, taciau to nesijaute del galimybiu nebuvimo (prekiu, paslaugu ir kt nebuvimo), smegenu plovimo. kazkur minejau, kad zmones Siaures korejoje (toje, kur is bado mirsta milijonai) irgi mano, kad gyvena gerai.

                                    O zmones ir pensininkai pas mus gyvena geriau ir geriau. Nereikia noreti visko iskart. Ir taip, tai, ka sukureme, yra stebuklas. Ir stebuklas tesiasi...
                                    Paskutinis taisė Andrew; 2007.03.29, 14:40.
                                    "Laisvė turėti įsitikinimus reiškia, kad žmogus yra laisvas pats formuoti savo įsitikinimus, pasirinkti pasaulėžiūros vertybes, jis ginamas nuo bet kokios prievartos, jo pažiūrų
                                    negalima kontroliuoti."(Konstitucinio Teismo 2000-06-13 nutarimas).

                                    Comment


                                      Parašė Andrew Rodyti pranešimą
                                      Deep,


                                      nesutinku su tavo argumentu del desreliu skanumo sovietiniais laikais. matai, tada nebuvo didelio pasirinkimo produktu, faktiskai jokio pasirinkimo nebuvo. taip pat nebuvo galimybes isgyti to produkto , kada noretum. Butent del to atrodydavo, kad tai baisiai skanu, nes negaledavai valgyti kada nori ir ka nori. Dabar pasirinkimas milijardinis. Valgyti gali bet ka ir ne tik desreles, bet ir picas, juros gerybes ir tt.t. Todel pasireiskia taip vadinamas persisotinimo jausmas (kai kas ji negraziai vadina "ispindejimu). Jis nera blogas tas jaumas, bet naturalus, kai itikti dabar vartotojui yra be galo sunku. Todel prisimenami laikai, kai rinktis nereikejo, tiesiog valgydavai, kas budavo. Apie maisto produktu kokybe, jo kontrole geriau nekalbekim. Anksciau jos nebuvo visiskai. Ar isvaizduojate, kad kas SSRS laikais detusi kepures maisto gamybos vietose ant galvos? Ar isivaizduojate, kokia dabar maisto kokybes kontrole? TAciau net ir dabar pasitaiko ivairiu atveju. Pasakojo, kad anksciau net duona budavo nesupakuota, visi imdavo ir grabaliodavo. nu vienu zodziu cia nera ka diskutuoti
                                      Aš pasitikiu savo skonio receptoriais

                                      Comment


                                        Parašė Svecias Rodyti pranešimą
                                        Lietuvoj su svastika vaikšto ar su Reicho karine uniforma pasitaiko? Tik kaip idomu pvz. Izraelyje atrodytų prekybininkas prekiaujantis Hitlerio ar fašistinės Vokietijos dešrelėmis? Abejoju, kad ten jis dau gerbėjų turėtų
                                        Sitame forume jau kelinta karta apie tai rasoma. Kada jus pradesit skirti situos dalykus ? Viena yra okupacija, karo baisumai, badas, saudymai ir Stalino represijos. Visiskai kita yra po to seke 40 metu komunistines santvarkos, kurioje gyveno musu tevai ka ir reprezentuoja simboliai ant maikuciu. Priemones buvo vienodos, bet ideologijos visgi buvo skirtingos. Ir komunizmas is principo visiskai nesipjauna su siuolaikiska tolerancija ir globalizmu.
                                        Paskutinis taisė keen; 2007.03.29, 15:19.
                                        Our deepest fear is not that we are inadequate. It is that we are powerful beyond measure. Who are we to be brilliant, gorgeous, talented ? Actually, who are you not to be? As we let our own light shine, we unconsciously give other people permission to do the same.

                                        Comment


                                          Parašė keen Rodyti pranešimą
                                          Sitame forume jau kelinta karta apie tai rasoma. Kada jus pradesit skirti situos dalykus ?
                                          Kur Jonas rašė ką jis mano apie marškinėlių nešiojimą su "CCCP" užrašu? Kada tu pagaliau pradėsi suvokt ką skaitai?

                                          Comment

                                          Working...
                                          X