Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Tarptautiniai santykiai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė John Rodyti pranešimą
    @Vaidas
    gal bus sunku tuo patiketi, taciau abi zinutes rasytos visiskai nepriklausomai viena nuo kitos. Tiesa pasakius, net man paciam truputi linksma blitz pranesime skaityti tai, ka is esmes pries kelias minutes parasiau as pats
    Na, tiesą pasakius, man visiškai nenuostabu, nes jei dar ir aš būčiau išsakęs savo nuomonę šiuo klausimu, tikriausiai būčiau buvęs palaikytas trečiuoju jūsų "klonu" (t.y. ji visiškai sutampa)

    Comment


      Parašė John Rodyti pranešimą
      Priesai yra priesai, o draugai yra draugai, nepriklausomai nuo ju dydzio. Jau nuo viduramziu, susikurus Lietuvos valstybei (ir ypac po 1800) ,turejom ne viena skaudzia istorijos pamoka. Rusija, salis, kuri istisus desimtmecius (galima sakyti amzius) vienaip ar kitaip enge ir naikino sita (ir ne tik) sali yra mums priesiska. Ir siandien ji tokia yra ir turbut bus artimiausioje ateityje. Deja, tai is tiesu priklauso ne nuo musu, nes mes viska padareme, kad santykiai butu normalus, taciau kita puse nepadare is esmes nieko, o tik toliau laikosi savo liudno tono. Gerai yra bent tai, kad mes tai suprantame. Taip pat gerai yra tai, kad dabar (skirtingai, nei 1939) turim solidziu draugu, kurie mus, esant reikalui, uzstos.
      /\Tiesiai šviesiai.

      Durneliai tie ruseliai, užsiiminėja okupacijom ir kolonizacijom. Bendradarbiauti ir prekiauti yra geriau, bet ne, tu gi jiem neišaiškinsi.
      Čia nelabai prie ko, bet kai caras Aliaską pardavinėjo, tai to regiono gubernatorius keikėsi - vien Jukono upė daugiau kainavo, nei tie 7 mln. USD. Būtų Maskva daugiau dėmesio Rytam skyrusi - visiem būtų buvę geriau. Bet ne, lenda jie su savo bardaku ten, kur nereikia
      beg, borrow and steal

      Comment


        Parašė Vaidas Rodyti pranešimą
        Na, tiesą pasakius, man visiškai nenuostabu, nes jei dar ir aš būčiau išsakęs savo nuomonę šiuo klausimu, tikriausiai būčiau buvęs palaikytas trečiuoju jūsų "klonu" (t.y. ji visiškai sutampa)
        Aš pritariu tiek Vaidui tiek John. Gal ir mane kieno nors klonu palaikysi ?
        Parašas :)

        Comment


          Gerai, gerai - prisipažįstu. John tėra mano kitas nikas. Manau laikas baigti šitą nesąmonę - galit niką John užbanint, o administratoriaus status'ą perleisti ant šito niko. Taip bus geriausia visiems.
          You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

          Comment


            Juokingai čia Johnas buvo apkaltintas susidvejinusia asmenybe Galiu patvirtinti, kad blitzas ir Johnas du skirtingi asmenys ir su jų abiejų nuomonėmis visiškai sutinku

            Truputis ne iš Rusijos, bet artimo repertuaro:

            A. Lukašenka prisipažino sufalsifikavęs rinkimus
            | 2006 11 24 09:47:35 |

            Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka spaudos konferencijoje Ukrainos žurnalistams prisipažino suklastojęs rinkimų rezultatus, praneša baltarusų portalas "Tut.by".

            „Paskutiniuosius rinkimus mes sufalsifikavome, aš vakariečiams tai jau sakiau. Už prezidentą Lukašenką balsavo 93,5 procento. Sako – tai ne europietiškas rodiklis. Mes padarėme 86“, atviravo Baltarusijos vadovas.

            „Prieš rinkimus mums sakė, kad jei bus europietiški rodikliai, tai mūsų rinkimus pripažins. Mes rengėmės daryti europietiškai, tačiau, matote, nepavyko“, apgailestavo A. Lukašenka.

            Nors ir europietiškai padarė, vis vien vakariečiams kažkas „nenormalu“.

            OMNI naujienos

            Stengiasi Lukašenka stengiasi, perskaičiuoja procentukus, o tie Vakarai išrankūs labai patapo!

            Comment


              Parašė blitz Rodyti pranešimą
              Gerai, gerai - prisipažįstu. John tėra mano kitas nikas. Manau laikas baigti šitą nesąmonę - galit niką John užbanint, o administratoriaus status'ą perleisti ant šito niko. Taip bus geriausia visiems.
              Geras

              Comment


                Graudus, bet, atrodo, labai teisingas Litvinenkos priesmirtinis pasisakymas. Tik gaila, kad tokie zmones taip baigia savo dienas. Cia tiems naivuoliams, kam "Rusija pasikeite"...


                A. Litvinenka prieš mirtį prakeikė V. Putiną
                http://www.omni.lt/?i$9359_84777$z_384525

                Tegu ilsisi ramybeje

                Comment


                  Parašė John Rodyti pranešimą
                  Graudus, bet, atrodo, labai teisingas Litvinenkos priesmirtinis pasisakymas. Tik gaila, kad tokie zmones taip baigia savo dienas. Cia tiems naivuoliams, kam "Rusija pasikeite"...


                  A. Litvinenka prieš mirtį prakeikė V. Putiną
                  http://www.omni.lt/?i$9359_84777$z_384525

                  Tegu ilsisi ramybeje

                  Labai abejoju, kad musu rusofilai-baltofobai kadanors prades realiai ir blaiviai zvelgti i Rusija.
                  Meile, prisirisimas, suformuoti stereotipai veikia daug stipriau nei racionalus protas, akivaizdus faktai.
                  Manau, iki gyvenimo galo jie pasisakys uz nuolaidziavimo- siknalaiziavimo politika , kad ir ka Kremlius bedarytu, kad ir kiek zudytu, naikintu, naudotu necivilizuotas ekonominio bei politinio spaudimo priemones.

                  Comment


                    Gaila žmogaus Ir visgi simboliška vėlionio pavardė - kaip ir prieš tai žuvusios nelygioje kovoje Politkovskajos..

                    Galima pusiau juokais (pro ašaras) daryti išvadą, kad šių laikų Rusija kovoja su:
                    1) politika (POLITkovskaja), ir
                    2) anti-imperinės LDK "bacilos" palikimu Rytu slavu žemėse (LITVinenka)

                    Sekanti auka, kas? Galima daryti naują apklausą
                    Paskutinis taisė Jeffas; 2006.11.24, 16:54.

                    Comment


                      Parašė antitotalitarizmus Rodyti pranešimą
                      Labai abejoju, kad musu rusofilai-baltofobai kadanors prades realiai ir blaiviai zvelgti i Rusija.
                      Meile, prisirisimas, suformuoti stereotipai veikia daug stipriau nei racionalus protas, akivaizdus faktai.
                      Manau, iki gyvenimo galo jie pasisakys uz nuolaidziavimo- siknalaiziavimo politika , kad ir ka Kremlius bedarytu, kad ir kiek zudytu, naikintu, naudotu necivilizuotas ekonominio bei politinio spaudimo priemones.
                      Verta pastebėti, kad dauguma prorusiškų pažiūrų lietuvių, kurie pvz. pasisakė prieš Adamkaus nevykimą į pergalės dienos minėjimą, yra vedami pasekmių baimės - užsuks kranelį, kam pyktis, kas mūsų laukia, kaip mes be jų ir pan. Tai irgi daug pasako. Ne pagarba, ne dėkingumas už kažką, o baimė. Aš už atsiribojimą, bet geografinės padėties nepakeisi.

                      Comment


                        Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                        Tokia salis kaip Lietuva is vis negali turetu priesu, tiek pagal geografine padeti, tiek pagal savo dydi ir itaka pasaulyje, nes nera su kuo ir del ko kariaut.
                        Nesikisk geriau i sias diskusijas

                        Jei chebra mano, kad rekdami ir pilstydami purva susilauks is Rusijos kokio nors atsiprasymo ar menkiausio zingsnio santykiu gerinime, gali tai testi ir toliau.
                        O jei tu neispilsi sh... , busi rusofilu (geriausiu atveju )

                        Isvada - nepraleisk geros progos patyleti

                        Comment


                          Parašė ANDRIUS Rodyti pranešimą
                          Nesikisk geriau i sias diskusijas

                          Jei chebra mano, kad rekdami ir pilstydami purva susilauks is Rusijos kokio nors atsiprasymo ar menkiausio zingsnio santykiu gerinime, gali tai testi ir toliau.
                          O jei tu neispilsi sh... , busi rusofilu (geriausiu atveju )

                          Isvada - nepraleisk geros progos patyleti
                          Kodėl gero patarimo nepaklausai pats?

                          "Išpilti š..." ir kalbėti faktais yra labai skirtingi dalykai. Taip pat už tai tampi rusofobu, tačiau ne aš tai sugalvojau, o jūs patys vienas kitam tokias etiketes šitam forume lipdot. Na bet vadinkit tai kaip jums patogiau, tebūnie aš rusofobas. Tai nepakeis mano nuomonės, o ji Rusijos atžvilgiu labai aiški ir tvirta.
                          Įžvalgos.lt - FB - G+

                          Comment


                            Parašė Ash Rodyti pranešimą
                            Kodėl gero patarimo nepaklausai pats?

                            "Išpilti š..." ir kalbėti faktais yra labai skirtingi dalykai. Taip pat už tai tampi rusofobu, tačiau ne aš tai sugalvojau, o jūs patys vienas kitam tokias etiketes šitam forume lipdot. Na bet vadinkit tai kaip jums patogiau, tebūnie aš rusofobas. Tai nepakeis mano nuomonės, o ji Rusijos atžvilgiu labai aiški ir tvirta.
                            Respect!

                            Comment


                              Šiandien delfyje įmestas FT straipsniukas, analizuojantis Lietuvos ir jos kaimynų santykius. Kelios citatos:

                              Helsinkyje sėsdami prie stalo svarstyti politinį ir ekonominį bendradarbiavimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, Europos Sąjungos vadovai turėtų atminti Lietuvos "Mažeikių naftos" bendrovės pamokas, rašo įtakingas britų verslo dienraštis "The Financial Times".
                              Vilniaus bandymai privatizuoti naftos kompleksą, didžiausią Baltijos valstybių įmonę, išryškino bendradarbiavimo su atsigaunančia Rusija sunkumus, pažymi dienraštis.

                              Toliau papasakota trumpa MN privatizavimo istorija iki šio rudens gaisro.

                              The Financial Times" teigimu, šie įvykiai sutapo su rimtais Rusijos politiniais nesutarimais su Lietuva ir Lenkija. Maskvą įsiutino gegužės mėnesį Vilniuje vykusioje konferencijoje JAV viceprezidento Dicko Cheney pareikštas įspėjimas Rusijai "nenaudoti energetikos įbauginimui ir šantažui". Be to, Lietuva reikalauja, kad Rusija išduotų jai buvusį ministrą, kuris kaltinamas neteisėtu politiniu finansavimu.

                              Rusijos įmonės aiškina, kad jų veiksmai motyvai - vien komerciniai sumetimai. Tačiau energetika visada yra vienu ar kitu būdu susijusi su politika, rašo "The Financial Times".

                              "Rusijoje energetikos imperija iš esmės vertinama kaip geopolitinis kerštas", - teigia Maskvoje įsikūrusio nepriklausomo energetikos politikos instituto prezidentas Vladimiras Milovas. Neseniai surengtame pristatyme jis parodė 13 metų mergaitės piešinį, kuriame ji pavaizdavo pasaulį aprėpiančią Rusijos energiją ir kurį pavadino "Kartu mes užkariausime pasaulį".

                              Iki šio dešimtmečio pradžios Rusija nukreipė didžiąją dalį naftos eksporto per Baltijos valstybes. Tačiau Kremlius nusprendė sumažinti priklausomybę nuo užsienio uostų ir už 2 mlrd. JAV dolerių į šiaurę nuo Sankt Peterburgo įrengė Primorsko uostą, kuris pradėjo veikti 2002 metais ir netrukus tapo didžiausiu šiame regione eksportuotoju - vien pernai per šį uostą eksportuota 57 mln. tonų naftos.

                              Baltijos valstybės netruko pajusti pasekmes. 2002 metų pabaigoje Rusijos naftotiekių monopolininkė "Transneft" sustabdė naftos tiekimą naftotiekiu į tuomet didžiausią eksporto terminalą, Latvijos Ventspilio uostą. Uostas persiorientavo į naftos produktus, tačiau dabar eksportas per šį uostą tesiekia 8 mln. tonų naftos ir naftos produktų, nors kadaise krova siekė 25 mln. tonų.

                              Manau komentarai nereikalingi.

                              Comment


                                Parašė ANDRIUS Rodyti pranešimą

                                Jei chebra mano, kad rekdami ir pilstydami purva susilauks is Rusijos kokio nors atsiprasymo ar menkiausio zingsnio santykiu gerinime, gali tai testi ir toliau.
                                Gal mes turetume patys rusu atsiprasyt ir pasiprasyt atgal pas juos?Manau tu butum labai laimingas.
                                -
                                Tu isvis rusijos nezinai.cia jie pilstos purvais ir jiems visokie geri santykiai yra visiskai neidomu.

                                Comment


                                  Parašė ANDRIUS Rodyti pranešimą
                                  Nesikisk geriau i sias diskusijas

                                  Jei chebra mano, kad rekdami ir pilstydami purva susilauks is Rusijos kokio nors atsiprasymo ar menkiausio zingsnio santykiu gerinime, gali tai testi ir toliau.
                                  O jei tu neispilsi sh... , busi rusofilu (geriausiu atveju )

                                  Isvada - nepraleisk geros progos patyleti
                                  Tai nori pasakyti, kad mes cia diskusijose negalime kritiskai vertinti RF politikos bei negalime sakyti nieko blogo apie Rusija, nes kitaip jie uzsuks mums kranelius??
                                  Tik nereikia buti ant tiek bailiu
                                  Nors ka gali zinoti, po to isnuodys visus cia kaip Litvinenka

                                  Comment


                                    Jau vien ši diskusija man kelia pasigėrėjimą ir parodo , kad mes išaugome iš jų - mes turime savo nuomonę , ją reiškiame , realiai matome pasaulį , žinome savo norus bei jų siekiame. Rusiją vertinti galime įvairiai. Manau , nereikia kaltinti tų žmonių , kurie ne taip kaip mes (turbūt daugelis) užaugome ir subrendome nepriklausomoje Lietuvoje. Jiems sunku , jie užaugo kitur , jie tuo tikėjo ir jie nenori išduoti savęs - pripažinti , kad klydo. Na ir gerai. Viskas natūralu. Nereikia norėti , kad per 16 nepriklausomybės metų visiškai neliktų Rusijai simpatizuojančių žmonių. Nereikia norėti , kad jų neliktų net po daugelio metų. Visokių yra , visokių reikia. Svarbiausia , savo nuomonę pagrįsti , bet net to daryti negalime versti. Išlikime tolerantiški , net ir tiems kurie neatrodo teisūs.
                                    Kalbant apie Lietuvos ir Rusijos santykius , neverta vien tik prisiminti praeities. Juk negalime amžinai gyventi praeitimi , neduoti šanso pasikeisti. Viskas būtų gerai jeigu Rusija norėtų pasikeisti. Bet dėja.. Taip nėra. Ir mes negalime jų smerkti. Lai gyvena kaip išmano , o mes gyvensime pagal save. Tai svarbiausia. Nenuostabu , kad Lietuvių tautos vienybė , išsivadavus is Rusų gniaužtų , šlubuoja. Tiksliau ji nešlubuoja. Ji snaudžia. Gaila... Tauta galėtų išlikti vieninga ir toliau , būti panaudota savo noru. Ne tik tada kai to reikia , bet ir tada kai to norim mes. Kai siekieme savo norų. Na, Rusijai galime padėkoti bent jau už tai, kad padėjo mums suvokti, kad ištikrųjų esame vieningi.
                                    Paskutinis taisė inz1K; 2006.11.24, 22:52.

                                    Comment


                                      Idomus poziuris del "pilstymosi purvais". Nezinau, kas taip daro, bet as tiesiog matau informacija ir darau is jos isvadas. Nuzudyta Kremliu kritikavusi zurnaliste, nuzudytas Kremliu ir Rusijos spectarnybas kritikaves ex-KGB agentas (zmogus, kuris, turbut, zinojo daug apie tai, apie ka kalbejo), politinis-energetinis santazas is Rusijos puses, prieglobscio nusikalteliams ir itariamiesiems sutekimas ir begale kitu faktu. Taigi paimamame tokius faktus ir ziurime, bei galvojame. Turbut butu logiska, kad uz tokius dalykus reikia kritikuoti, o ne juos ignoruoti "vardan geresniu santykiu". Tai nesuderinama su vertybemis, kurias gina Europietiskoji civilizacija ir jos kurinys ES. Mes tas vertybes arba giname, arba ant ju nusispjauname. 1988-1991 pasirinkome pirmaji varianta ir nuosekliai einame tuo keliu. Jeigu Rusijai tai nepriimtina (o tap ir yra), tai ne musu kalte ir ne joks "drabstymasis purvais" (na bent ne is musu puses). Tiesog panasu, kad tu, Andriau, esi inkes atstovauti Lietuvai priesinga vertybini fronta, kuris yra destruktyvus ir zalingas musu saliai, bei teisini tas (anti)vertybes, kurios siekia sunaikinti ir sutrypti musu sali ir verybes, kuriu ji laikosi.
                                      Paskutinis taisė John; 2006.11.25, 02:13.

                                      Comment


                                        Siandien Scotland Yardas kreipesi i rusija pagalbos tiriant sita nunuodijima. Skamba panasiai, kaip JAV kreipesi pagalbos i Husseina, kad padetu surast masinio naikinimo ginklus ir masines etininio genocido auku kapavietes
                                        Beje, ekspertai jau kalba, kad isgaut tokio kiekio Polonium - 210 pavieniai asmenys negaletu, tam reikia technologiju, laboratoriju ir dideliu resursu.

                                        Comment


                                          John, tavo poziuris i slaptasias tarnybas labai vaikiskas. As nematau del ko ten stebetis tuo nunuodijimu ir kas uz jo stovi, be to tas "ex-sovietu ar ten rusu agentas" tai reiskt turetu ne "isejima i pensija", o perbegima i kita puse, taip kad jis greiciau buvo zaidimo dalis o ne nekalta auka. Del Politkovkskajos, tai jau kitas reikalas, bet kas sake kad ji nuzudyta "kremliaus" uzsakymu?

                                          Comment

                                          Working...
                                          X