Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Tarptautiniai santykiai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Beje, Aš,
    del musu puoselejamu zmogaus teisiu ir demokratijos.

    Be abejo, galima loti ir staugti ant Izraelio uz nominaliai pazeidinejamas palestinieciu zmogaus teises Gazoje ir Vakaru Krante, ka labai arsiai daro tikri ir tariami siu vertybiu gynejai.

    Taciau, cia reiktu pazvelgti kiek giliau i pacia "zmogaus teisiu" koncepcija ir istakas. Dalykas tas, kad zmogaus teises, kaip fundamentali visuomenes vertybe isitvirtino tik 20a. Europoje ir Europietiskosios kulturos salyse. Beveik visas likes pasaulis siu vertybiu neprieme arba prieme su islygomis (Azija, Afrika). Net mums, visada buvusiems Europos dalimi po beveik 20 nepriklausomybes ir demokratijos metu tai daryti sekasi sunkiai.

    Neisivaizduoju (o tu ar isivaizduoji?), kokiu antgamtiniu budu Izraelis turetu sugebeti visiskai paisyti Vakarietiskuju zmogaus teisiu palestinieciu teritorijose bei derinti tai su savo, kaip valstybes ir tautos islikimu? Realybe ta, kad bent kol kas apie visiska zmogaus teisiu ir susijusiu vertybiu taikyma realiame gyvenime ten kalbeti sunku, jei isvis imanoma.

    Beje, to nepavyko (ir nezinia ar kada nors pavyks) pasiekti ir Irake bei Afganistane, nors tuose krastuose dirigavo tokia demokratine supergalybe kaip JAV.

    Izraelis yra priverstas daryti kompromisa. Iprastinemis salygomis tokiems kompromisams, mano keliamu vertybiu saskaita nepritariu (pvz., Malaizijoje, kur nominaliai demokratineje salyje daznai vykdomos nelabai pagristos represijos ir suvarzymai rasiniu pagrindu), bet kalba eina apie mazos salies islikima ir to daryma bet kokia kaina (tai Izraelis dare jau kelis kartus karuose su kaimynais), todel kaltinti Izraeli zmogaus teisiu pazeidinejimais tokioje sviesoje yra nelabai korektiska, nes kitu atveju tai gali kirstis su tos salies egzistencija apskritai.
    Paskutinis taisė John; 2009.01.13, 03:48.

    Comment


      Parašė El_Greco Rodyti pranešimą
      Nemanau kad Iranas kada gaus atomine bombike.Visgi manyciau kad ir CIA ir Mossadas gerai zino kas ten vyksta ir reikalui esant subombins Irana atgal i akmens amziu.
      Na tikėkimės, kad taip ir bus. Tačiau bombardavimu nepasieksi 100% rezultatų, o atsakomasis smūgis gali būti per daug skausmingas. Todėl ir kalbama (kol kas tik teoriškai) apie pilnametražę JAV invaziją į Iraną. Kažkas pasakė, kad rugsėjo 11 nepavyko stustabdyt, nes pritrūko vaizduotės ('Failure of imagination'), nieks netikėjo, kad taip, iš tiesų, gali įvykti...
      Our deepest fear is not that we are inadequate. It is that we are powerful beyond measure. Who are we to be brilliant, gorgeous, talented ? Actually, who are you not to be? As we let our own light shine, we unconsciously give other people permission to do the same.

      Comment


        Parašė John Rodyti pranešimą
        Aš,
        Jei nori tiesaus atsakymo i savo klausima "kaip ta nemilitaristinė Vakarų Kranto okupacija sprendžia "Hamas", besibazuojančios Gazos ruože, terorizmo problemą?" Mano atsakymas yra paprastas: niekaip.

        Nelabai supratau, kodel uzsiciklinai butent uz sito klausimo.
        Mano "užsiciklinimas" yra analogija tavajam. Galima iš naujo peržvelgti mūsų diskusiją ir bus nesunku pastebėti tendenciją, kai į kiekvieną pranešimą, atkreipiantį dėmesį į Izraelio klaidas, yra atsakoma kritika "Hamas".

        Mano pateikti pavyzdziai apie "istorines neteisybes" buvo skirti pamastymui, ar TIKRAI tokie dalykai yra svarbiausi momentai?
        Subtilus tas aukščiausiasis laipsnis. Jei tai nėra svarbiausias dalykas, tai vis viena yra dalykas, į kurį verta atkreipti dėmesį ir kuris nusipelno kritikos. O, tai darydamas ir automatiškai gaudamas jau minėtos logikos (kritika "Hamas") atsakymą, jaučiu, tarsi tokią kritiką būtų bandoma stumti į šoną kaip nereikalingą. Būtent, gal ir ne svarbiausią, bet reikalingą. Aš dar kartą pabrėšiu šių Izraelio klaidų nebūtinumą (atvirkščiai, žalą) sprendžiant konfliktą ir dėl jų jis niekaip neturėtų būti teisinamas. O teiginių, kad šie Izraelio veiksmai yra žalingesni regionui, nei "Hamas", iš mano pusės niekada nebuvo. Jei tau susidaro įspūdis, kad mano pozicija yra pernelyg kryptinga Izraelio atžvilgiu, tai aš mielai galiu padiskutuoti apie "Hamas". Tačiau norėjau į diskusiją įvesti atsvarą objektyvumo vardan.

        Trumpai tariant, ne mūsų nuomonės nesutampa, bet mūsų požiūriai į diskusiją.

        Bandau pasakyti tai, kad, galbut, pradedi klausti ne nuo to galo ir kad toks tavo "baisaus" zemelapio ismetimas galbut nera toks jau baisus ir apskritai nera svarbus sioje temoje.
        Pirmiausiai turėčiau paprašyti konkretaus apibrėžimo, kas yra "baisu". Nes emocinės abstrakcijos veda prie nesusipratimų. Aš verčiau vartočiau frazę "neigiama". Ir galiu drąsiai teigti, kad tuose žemėlapiuose iliustruoti faktai yra neigiami. Tad kodėl aš negalėčiau atkreipti į tai dėmesio.

        Sakyti, kad klausiu ne nuo to galo, irgi ne visai teisinga. Klausimai dėl "Hamas" man asmeniškai yra atsakyti. Tuos atsakymus pateikiau ir tau eilę kartų paminėdamas savo nuomonę dėl tos teroristinės organizacijos veiklos. Galbūt man norisi analizės iš kitos pusės, tačiau kodėl kiekvieną kartą jos siekdamas būnu nublokštas atgal prie "Hamas"? Aš jau antrame pranešime (šia tema) paprašiau, kad būtų diskutuojama atskirai - apie Izraelio klaidas ir apie "Hamas" klaidas. Nes tokia logika, kai vienų klaidoms kontrargumentuojama kitų klaidomis, veda tik prie ginčų, bet ne prie sprendimo.

        Ten butu galima ivesti ne viena priezasti, vedancia i problema tiek is zydu, tiek is palestinieciu stovyklos. Naujakuriu miesteliai butu viena "zuvytes" atsaka. Kitos atsakos galetu buti pati Izraelio valstybe, paciu palestinieciu nepazangumas, kulturos atsilikimas, religija, ar elementarus pavydas turtingesniam ir pazangesniam kitokios religijos ir kulturos kaimynui.

        Kaip manai, kiek svarbi yra si (zydu naujakuriu) problema tokioje diagramoje?
        Ką aš darau ne taip aiškindamas, jog skaidau diskusiją apie visą problemą dalimis ir taip ją nagrinėju (du esminiai žodžiai šiame sakinyje: "visą" ir "dalimis")? Kokiu pagrindu tu manai, kad tų likusių "žuvies ašakų" aš nematau?

        ---

        Vakarų Kranto naujakurių problema galbūt nėra pagrindinė, jei apskritai yra tik kažkuri viena tokia. Tačiau akivaizdu, jog ji neprisideda siekiant konflikto sprendimo, o logiška būtų imtis visų galimų veiksmų. Galbūt viena esminių problemų galėtų būti palestiniečių (juos atstovaujančių grupuočių) mentalitetas. Tačiau oponentų veikla visada su juo sąveikauja. Noriu pasakyti, kad papildomų konfrontacijos motyvų kūrimas tik eskaluoja neigiamas to palestiniečių "atstovų" mentaliteto reakcijas. Tad, vienareikšmiškai, ir tai reikėtų smerkti.

        Užbaigdamas dar kartą pateikiu du savo sakinius, nusakančius šio pranešimo esmę:
        <...> teiginių, kad šie Izraelio veiksmai yra žalingesni regionui, nei "Hamas", iš mano pusės niekada nebuvo.
        Trumpai tariant, ne mūsų nuomonės nesutampa, bet mūsų požiūriai į diskusiją.
        Parašė John Rodyti pranešimą
        Beje, Aš,
        del musu puoselejamu zmogaus teisiu ir demokratijos.

        Neisivaizduoju (o tu ar isivaizduoji?), kokiu antgamtiniu budu Izraelis turetu sugebeti visiskai paisyti Vakarietiskuju zmogaus teisiu palestinieciu teritorijose bei derinti tai su savo, kaip valstybes ir tautos islikimu?
        Atsakydamas tiesiog pateiksiu keletą punktų:
        1. Tu pats nurodei, jog Izraelio Vakarų Kranto kolonizacija niekaip nesprendžia kovos su "Hamas", tuo pačiu, tai reiškia, kad taip nėra siekiama ir tautos išlikimo. Akivaizdu, jog taip teginami subjektyvūs pačio Izraelio politiniai (teritoriniai) interesai;
        2. Mano kritika dėl žmogaus teisių buvo pateikta būtent šių naujakurių atžvilgiu kaip visiškai nebūtina sprendžiant regiono konfliktą, o tik jį eskaluojanti. Kritika dėl žmogaus teisių pažeidimų kovojant su "Hamas" nebuvo pateikta ir buvo atskirai paminėta, kad nūdienos kariniai veiksmai Gazos ruože nėra kritikuojami.
        Paskutinis taisė ; 2009.01.13, 12:21.
        Įžvalgos.lt - FB - G+

        Comment


          Linksmi vaizdeliai Kopenhagoje (nukopinta is SSC) :



          Alla-hu Akbar, Alla-hu Akbar

          Hitler! Heil Hitler! Hitler! Hitler! Hitler! …

          We must just kill all those Jews, man! Then we’d be rid of them, man!


          All Jews, man, they will never be loved, never loved.

          [Arabic]

          We are prepared for everything! Prepared for everything! It is you [shouting].

          Now listen up.

          [Interrupting] Give us some Jews!

          Now listen up. Now you go home, threading [??] where you want. If you meet any Jews…

          [Interrupting] We f**k them, man!
          - - - - - - - - -

          Tell them how many they’ve killed.

          Tell them how all Arabs from Copenhagen, how all Arabs from [??], how all Arabs from Hitler, how their punishment will be, for the blood of the Palestineans.

          [Assorted shouting, including:] F***ing Jews, man!

          Death to Israel!

          [Coordinated chanting in Arabic]

          Kill the Jews!

          Allah-hu Akbar

          [Town bell strikes 16]

          Israel under my foot, Palestine in my blood!

          Muhammad Rasul Allah! [Muhammad is the Messenger of Allah!]

          [March towards the town hall entrance, blocked by the police.]

          [Arabic — probably a reference to Muhammad killing Jews at Khaybar]

          Hallo: We may be causing problems…

          [Arabic]

          [Police block acces to the town hall.]

          Down, down Israel! Down, down Israel!

          Down, down USA! Down, down USA!

          Viva, viva Palestine! Viva, viva Palestine!

          [The banner reads:] Is this defense?

          Viva, viva Palestine! Viva, viva Palestine!

          Give us some Jews! Give us some Jews! [Explosion heard]

          [Arabic]

          Israel under my foot, Palestine in my blood! Israel under my foot, Palestine in my blood!

          [Arabic — possibly a Khaybar reference]

          Excuse me, may I ask a quick question? May I ask you something?

          --------------------------------------
          Paskutinis taisė El_Greco; 2009.01.13, 19:58.

          Comment


            Parašė Rodyti pranešimą
            Mano "užsiciklinimas" yra analogija tavajam. Galima iš naujo peržvelgti mūsų diskusiją ir bus nesunku pastebėti tendenciją, kai į kiekvieną pranešimą, atkreipiantį dėmesį į Izraelio klaidas, yra atsakoma kritika "Hamas".
            Mano poziuriu, analogijos cia tiek, kiek analogijos tarp muses ir dramblio. Kad butu normali analogija, ji turetu buti bent jau tarp dramblio ir raganosio. Aisku, gali nesutikti, kad naujakuriu problema yra triviali ir maza detale visoje sioje istorije, palyginus su palestinieciu keliamomis problemomis. Nors man paciam rasti argumentu, kodel tai yra svarbu ir kodel tai turetu buti kalbama kaip apie lygiaverte problema, nepavyko.

            O teiginių, kad šie Izraelio veiksmai yra žalingesni regionui, nei "Hamas", iš mano pusės niekada nebuvo. Jei tau susidaro įspūdis, kad mano pozicija yra pernelyg kryptinga Izraelio atžvilgiu, tai aš mielai galiu padiskutuoti apie "Hamas". Tačiau norėjau į diskusiją įvesti atsvarą objektyvumo vardan.
            Taip objektyvumo ir korektiskumo, ka as iskart pastebejau. Matau, kad megsti buti politiskai korektiskas. Suprantu, kad siais laikais tai madinga. Net ir BBC neatsispiria pagundai parodyti nuotrauku ir siuzetu su vargsais palestinieciu vaikais.

            Visgi problema, kuria cia izvelgiu, yra tokiu lyginimu lygiavertiskumas. Naujakuriai, nuo bombos skeveldros zuve ar suzeisti vaikai, sumusti palestinieciai Vakaru Krante, mano giliu isitikinimu, fundamentaliai NERA lygiaverciai dalykai Hamas vykdomai politikai.

            Jokiu budu nenoriu ignoruoti Izraelio klaidu ir nuo0demiu, bet tuo paciu buciau linkes ir "nekorektiskai" prideti, kad tos problemos nera lygiavertes. Suprantu, kad siandienineje korektiskoje viesojoje erdveje tai gali skambeti "ciniskai" palestinieciu atzvilgiu, bet realybe yra tokia. Izraelis tai irgi supranta (nors, ko gero, kitokio pasirinkimo ir neturi, nes kitu atveju apskritai nieko nebeturetu).



            man norisi analizės iš kitos pusės, tačiau kodėl kiekvieną kartą jos siekdamas būnu nublokštas atgal prie "Hamas"? Aš jau antrame pranešime (šia tema) paprašiau, kad būtų diskutuojama atskirai - apie Izraelio klaidas ir apie "Hamas" klaidas. Nes tokia logika, kai vienų klaidoms kontrargumentuojama kitų klaidomis, veda tik prie ginčų, bet ne prie sprendimo.
            Ko gero, mano poziuri i tokia diskusija jau supratai: sios problemos nera lygiavertes ir nenusipelno lygiavercio nagrinejimo. O kad nematai kitu, kur kas svarbesniu problemu, pamaniau del to, kad prasidejus pranesimams apie Hamas terora ir Izraelio atsaka kazkodel imetei Vakaru Kranto zemelapi su naujakuriu teritorijomis, kuris cia nei svarbus, nei esminis. Tai leidzia manyti, kad teiki neproporcingus prioritetus mazoms ir neesminems problemoms.



            Vakarų Kranto naujakurių problema galbūt nėra pagrindinė, jei apskritai yra tik kažkuri viena tokia. Tačiau akivaizdu, jog ji neprisideda siekiant konflikto sprendimo, o logiška būtų imtis visų galimų veiksmų. Galbūt viena esminių problemų galėtų būti palestiniečių (juos atstovaujančių grupuočių) mentalitetas. Tačiau oponentų veikla visada su juo sąveikauja. Noriu pasakyti, kad papildomų konfrontacijos motyvų kūrimas tik eskaluoja neigiamas to palestiniečių "atstovų" mentaliteto reakcijas. Tad, vienareikšmiškai, ir tai reikėtų smerkti.
            Vykdyti 100% efektyvia politika neimanoma. To padaryti, ko gero, nepavyko nei vienai saliai jokiame konflikte. Siu dienu salygomis tai normalu. Taciau, tai nekeicia problemos esmes. O esmine problema cia yra terorizmas t.y. Hamas, kuri vienokiais ar kitokiais budais reikia isgyvendinti ir butent apie tai buciau linkes kalbeti daugiau.
            Paskutinis taisė John; 2009.01.13, 23:33.

            Comment


              Parašė John Rodyti pranešimą
              O kad nematai kitu, kur kas svarbesniu problemu, pamaniau del to, kad prasidejus pranesimams apie Hamas terora ir Izraelio atsaka kazkodel imetei Vakaru Kranto zemelapi su naujakuriu teritorijomis, kuris cia nei svarbus, nei esminis. Tai leidzia manyti, kad teiki neproporcingus prioritetus mazoms ir neesminems problemoms.
              Atleisk, John, nesuprantu, kaip tai gali būti nesvarbu. Palestiniečiai mato jiems padarytą neteisybę, ir supranta, kad niekas jiems nesiruošia padėti. Izraelis neklauso diplomatinių perspėjimų, todėl palestiniečiai privalo ieškoti kitų sprendimų... arba to, kas jiems atrodo kaip sprendimai.

              Comment


                Jūsų pastangos atrasti kaltuosius neduos rezultato, nes šiame konflikte (Izraelis-Palestina arba, jeigu norite, žydai-arabai) "kaltų" nėra. O tiksliau, abi pusės vienodai "kaltos". Todėl kaltųjų demaskavimas niekaip nesprendžia problemos ir nepasako, tai ką gi daryti toliau.

                Pasiteisinimai "jie pirmi pradėjo" yra vaikiški.

                Comment


                  Diskriminacija: arabų partijos pašalintos iš Izraelio parlamento rinkimų

                  O.Bin Ladenas ragina pradėti džihadą prieš Izraelį

                  Man visai patiktų, jei šioje forumo skiltyje atsirastų geopolitikai skirtas subforumas. Kadangi tokias temas kaip ši verta skaidyti smulkesnėmis, galbūt skirtomis tiek epizodiniams geopolitikos įvykiams, tiek ilgalaikiams, atspindintiems keleto geopolitinių plokščių trintį, globalius interesų konfliktus ir kt.
                  Paskutinis taisė ; 2009.01.14, 23:45.
                  Įžvalgos.lt - FB - G+

                  Comment


                    Bin Ladeno jau gyvno neber o jis vis dar kalba

                    Comment


                      Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                      O tiksliau, abi pusės vienodai "kaltos". Todėl kaltųjų demaskavimas niekaip nesprendžia problemos ir nepasako, tai ką gi daryti toliau. Pasiteisinimai "jie pirmi pradėjo" yra vaikiški.
                      Sutinku, kad kaltomis gali būti laikomos abi pusės. Netgi pritarčiau, jog didžiausia kaltė - trečiosios pusės, tai yra Didžiosios Britanijos ir JAV, kad stūmė "dviejų valstybių sprendimą", prieš tai nesuderinusios visko su arabais. Kaip žinia, būtent nepatenkintos arabų valstybės atmetė JTO rezoliuciją, ir tokiu pradėjo karų epopėją. O kodėl? Nes nebuvo deramo parengiamojo darbo, žemės buvo paskirstytos neproporcingai gyventojų skaičiui, ir pan. Tai darė ne Izraelis ir ne arabų valstybės. Didžioji Britanija išsigando, jog viskas sprūsta iš rankų, ir spruko pabrukusi uodegą. Likusios imperijos gelbėti (nesėkmingai).

                      Sutinku ir dėl to, kad "kaltųjų" paieškos dabar iš tiesų dabar nieko nepakeis. Esmė - visai kita. Reikia ieškoti svarbiausių probleminių klausimų, kurie sudaro sąlygas palaikyti konfliktui. Tai - ne tas pats, kas kaltųjų paieška. Taip mes paprastai ieškome sprendimų (kai įstengiame prisiminti, jog pasaulis nėra vien "baltas" ir "juodas", ir kad oponentai turi teisę pasaulį matyti "iš savo varpinės").

                      Pirmiausiai - užsitęsę žaidimai "akis už akis", kuriuose, jau jūs man atleiskite, Izraelis pražudė gerokai daugiau niekuo dėtų žmonių. Todėl būtent jis ir galėtų pirmasis imtis priemonių, kad smurto lygis sumažėtų. Sutinku, kad Izraelis turi teisę tiesiogiai (tarkime, tiksliais raketų smūgiais) ir nedelsdamas atsakyti į neišprovokuotus apšaudymus, bet ne rengti plataus masto operacijas Gazos ruože, kurios nieko neišspręs, nes a) neįveiks "Hamas", b) jeigu visgi įveiktų, "Fatah" ten vis tiek negrįžtų. Tikėtina, jog ateitų didesni radikalai už "Hamas"... Kita vertus, pripažįstu vieną esminę Izraelio "silpnybę" - tai yra demokratinė valstybė, todėl valdantieji politikai pirmiausiai privalo įtikinti elektoratą, kad atėjo metas siekti taikos, ne vien kovoti dėl išgyvenimo. Tam jau seniai atėjo metas. Dabar Olmertas, Livni ir kiti jaučia pareigą apsimesti "vanagais", nes to nori "tauta", tačiau taip taikos tikrai nepasieks.

                      Antra problema - naujakuriai Vakarų krante (ir apskritai Palestinos žemių klausimas). Tai YRA problema, kurią mato ne tik palestiniečiai (nors jų nuomonė čia svarbiausia), bet ir tarptautinė bendruomenė. Izraelis PRIVALO pasitraukti, nes savo buvimo ten negali pagrįsti jokiais kitais motyvais, išskyrus religinius priesakus užimti "Pažadėtąją žemę" - o to tikrai neužtenka. Mano nuomone, tokia politika niekais verčia visas viltis, jog pavyks artimiausiu metu įkurti Palestinos valstybę, o būtent tai galėtų būti didžiausia stabilumo ir taikos viltis.
                      Čia dar vertėtų prisiminti liūdnai pagarsėjusią "tvorą" aplink Vakarų krantą... Problema ta, kad siena tarp Izraelio ir Palestinos nėra nustatyta, todėl toks statinys vienašališkai brėžia Vakarų kranto ribas - o tai turėtų būti būsimų derybų objektas. Trumpuoju laikotarpiu tvora gal ir sustiprina Izraelio saugumą, tačiau ilguoju tikrai sukels sunkumų. Saugumas, ko gero, labiau padidėtų, jei visi naujakuriai mautų lauk (būtų išvaryti) iš Vakarų kranto. Ypač dabar, kol ten dar neįsitvirtino palestiniečių radikalai.

                      Trečia problema - Izraelio saugumas. Kaip jau esu sakęs anksčiau, realios grėsmės Izraelio išlikimui nematau. Egiptas, Sirija, Jordanija ir Libanas - nė vienas jų nekelia tiesioginės karinės grėsmės. Iranas mieliau naudosis svetimomis rankomis, tačiau tikrasis jo taikinys - ne Izraelis, o JAV. Saudo Arabija - pasipūtusi, bet bedantė ir priklausoma nuo JAV. Lieka tik teroristiniai išpuoliai - ką gi, Izraelis gali pasirinkti, arba artimiausius porą šimtų metų drebėti už gelžbetoninės sienos, arba ieškoti realaus dialogo su palestiniečių atstovais. Terorizmas, koks jis būtų žiaurus, iš esmės yra partizaninio karo atmaina - o partizanų neįmanoma įveikti, kol juos palaiko didžioji visuomenės dalis. Teroristų demonizavimas, "teroristinių organizacijų sąrašai" ir pan. gal ir kiek nuramina Izraelio visuomenę, tačiau Vakarų kranto ir Gazos ruožo gyventojams vargu ar daro bent kiek didesnį įspūdį. Jiems tikrieji teroristai - tie, kurie platina terorą, - Izraelis ir JAV. Tai yra jų realybės - tos, kurioje jie gyvena ir miršta - dalis.

                      Hmm, daugokai gavosi. Dabar aprimsiu ir gal net kurį laiką nerašysiu. Ramybės jums

                      Comment


                        Izraelis prisipažino Gazos ruože naudojęs draudžiamą ginklą

                        Comment


                          truputi offtopic ir paveluotai, bet noreciau paklaust kodel visi tie Gruzijos "suporteriai" sikart neislindo su Palestinos veliavelem, kaip buvo rugpjuti su Gruzija? Uz ka jie gruzinus myli labiau nei palestiniecius? Ar tiesiog sikart dedes is uz Atlanto nedave tokios komandos...

                          Comment


                            Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                            truputi offtopic ir paveluotai, bet noreciau paklaust kodel visi tie Gruzijos "suporteriai" sikart neislindo su Palestinos veliavelem, kaip buvo rugpjuti su Gruzija? Uz ka jie gruzinus myli labiau nei palestiniecius? Ar tiesiog sikart dedes is uz Atlanto nedave tokios komandos...
                            Jei būtų Rusija vs Palestina, tai užsidėčiau

                            Comment


                              Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                              truputi offtopic ir paveluotai, bet noreciau paklaust kodel visi tie Gruzijos "suporteriai" sikart neislindo su Palestinos veliavelem, kaip buvo rugpjuti su Gruzija? Uz ka jie gruzinus myli labiau nei palestiniecius? Ar tiesiog sikart dedes is uz Atlanto nedave tokios komandos...
                              Kuo cia deta Palestina? Be abejo, visi sveiko proto zmones palaiko palestiniecius ir ju valstybes ideja.

                              Ar tu turejai omeny Hamas iskrypeliu palaikyma? Hamas nera = Palestina, toli grazu.

                              Comment


                                Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                                Ar tiesiog sikart dedes is uz Atlanto nedave tokios komandos...
                                pas dede Sam-a pinigeliai baigesi
                                no on the Earth !!!

                                Comment


                                  Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                                  Ar tiesiog sikart dedes is uz Atlanto nedave tokios komandos...
                                  "dėdės iš už Atlanto" - šita terminologija labai girdėta. Tik originalas - ne lietuviškai, o vienintele tamstos mokama užsienio kalba ( http://www.miestai.net/forumas/poll....ts&pollid=2575 ).


                                  Kuo cia deta Palestina? Be abejo, visi sveiko proto zmones palaiko palestiniecius ir ju valstybes ideja.
                                  Sveiko proto žmonės gali turėti ir kitų idėjų, nebūtinai tik tą vieną "dviejų valstybių" idėją.

                                  Comment


                                    O patys sveikiausi išvis nesirūpina kažkokiu žydų ir arabų konfliktu
                                    Tik nepakantumas teisės pažeidimams ir optimizmo skleidimas atves mūsų valstybę į tiesos kelią :)

                                    Comment


                                      Idomus vejai nunai pucia. Naujasis JAV finansu ministras Timothy F. Geithner staiga sulauze "tabu" tema ir parideno backa ant kinieciu:

                                      President Obama believes that China is manipulating its currency. President Obama has pledged to use aggressively all the diplomatic avenues open to him to seek change in China's currency practices. While in the U.S. Senate he cosponsored tough legislation to overhaul the U.S. process for determining currency manipulation and authorizing new enforcement measures so countries like China cannot continue to get a free pass for undermining fair trade principles. The question is how and when to broach the subject in order to do more good than harm. The new economic team will forge an integrated strategy on how best to achieve currency realignment in the current economic environment.
                                      Tai zinoma nieko naujo ir visiems puikiai zinoma, bet iki siol buvo vengiama rodyti pirstais bijant uzrustinti galingaja vidurio karalyste.

                                      JAV siuo metu kazkaip nelabai formoje tampyti liuta uz usu. Todel tokie pareiskimai kiek stebina. Nurasyt ant "kvailumo" arba "avantiurizmo" as nesiryzciau.

                                      Bent jau mano diletantiska nuomone, vienas is dvieju: arba JAV mano, kad i kinija prikista pakankamai doleriu tam kad kinai nedarytu JAV "skauda". Arba kinai jau dabar aktyviai daro skauda (per savo finansines operacijas), todel JAV vaizdziai tariant neber ka prarasti. Jei taip, tai neduokdie...

                                      Comment


                                        Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                                        "dėdės iš už Atlanto" - šita terminologija labai girdėta. Tik originalas - ne lietuviškai, o vienintele tamstos mokama užsienio kalba ( http://www.miestai.net/forumas/poll....ts&pollid=2575 ).
                                        Cia tipo norejai izeist ar ka? Ar tiesiog tau labiau priimtinas veidmainiavimas, todel nepatiko, kad prabalsau nuosirdziai neslepdamas, kad rusu k. suprantu geriau nei anglu.
                                        O is kur tu ta terminologija girdejai, man visiskai neidomu.

                                        Comment


                                          Parašė a_p Rodyti pranešimą
                                          Idomus vejai nunai pucia. Naujasis JAV finansu ministras Timothy F. Geithner staiga sulauze "tabu" tema ir parideno backa ant kinieciu:



                                          Tai zinoma nieko naujo ir visiems puikiai zinoma, bet iki siol buvo vengiama rodyti pirstais bijant uzrustinti galingaja vidurio karalyste.

                                          JAV siuo metu kazkaip nelabai formoje tampyti liuta uz usu. Todel tokie pareiskimai kiek stebina. Nurasyt ant "kvailumo" arba "avantiurizmo" as nesiryzciau.

                                          Bent jau mano diletantiska nuomone, vienas is dvieju: arba JAV mano, kad i kinija prikista pakankamai doleriu tam kad kinai nedarytu JAV "skauda". Arba kinai jau dabar aktyviai daro skauda (per savo finansines operacijas), todel JAV vaizdziai tariant neber ka prarasti. Jei taip, tai neduokdie...
                                          Kokias finansines operacija sturi omeny? Argi pati JAV siuo metu nera "selpiama" Kinijos, kuri vis dar noriai perka JAV skola? Ka tokio skausmingo galetu daryti Kinija, ko dar nepasidare pati JAV?

                                          Be to, keista girdeti ta pacia sena dainele apie valiutu "islyginimus". CNY buvo is dalies atpalaiduotas ir jo verte kilo. Gal kilo ne tiek, kiek norejo JAV, bet, ko gero, sieti savo problemu vien su dirbtinai (?) zema Kinijos eksportu kaina JAV nereiktu. Tai tik viena (ko gero, ne didziausia) is fundamentaliu JAV ligos priezasciu.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X