Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rusijos karas prieš Ukrainą ir bandymai grasinti NATO

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    nebunant naiviems, mastant logiskai, tai greiciausiai ATACMS

    Comment


      Parašė liutass Rodyti pranešimą
      nebunant naiviems, mastant logiskai, tai greiciausiai ATACMS
      Mačiau yt diskusiją, kad ATACAMS negalėjo niekaip taip sinchroniškai detonuoti keliose vietose sekundės tikslumu. Labiau buvo linkstama įtarti partizaniškai padėtus užtaisus paleistus vienu metu.
      Aš neliūdnas - aš blaivus

      Comment


        irgi variantas

        Comment


          Parašė geriantis Rodyti pranešimą

          Mačiau yt diskusiją, kad ATACAMS negalėjo niekaip taip sinchroniškai detonuoti keliose vietose sekundės tikslumu. Labiau buvo linkstama įtarti partizaniškai padėtus užtaisus paleistus vienu metu.
          Bet duobės nuo sprogimų nelabai panašu į užminavimą, nebent ten antriniai sprogimai nuo išskraidžiusių ir detonavusių sprogmenų.

          Comment


            Parašė mag Rodyti pranešimą

            Kaip ir gan logiška. Atkertamos kareivių grupuotės viena nuo kitos..Jau diena prieš, jei neklystų, kalba buvo, kad ten kažkur užstrigusi "pagalba" atvyksusi į Chersona per Krymo tiltą, viena prieš tai sudaužyta geležinkelio stotyje. Novo Kohovka panašu jau ir nepravažiuojama. Prieš tai buvo kalbama, kad HARMsais sunaikino priešlėktuvinę/priešraketinę gynybą pietuose, po to kaip ir galima spėt per ten smūgis Kryme oro uoste.
            Ne tik kad su HIMARS naikino AD ginkluotę, bet su AGM-88 HARM (jų tiekimas UKR buvo patvirtintas Pentago prieš kelias dienas) labai stipriai apnaikino rusų radiolokacinius pajėgumus.
            If a lion could speak, we could not understand him.

            Comment


              Parašė Sula Rodyti pranešimą

              Bet duobės nuo sprogimų nelabai panašu į užminavimą, nebent ten antriniai sprogimai nuo išskraidžiusių ir detonavusių sprogmenų.
              Krateriai iš tiesų labai panašūs į raketų smūgius, o ne užminavimą. Kaip ir tai, kad karo metu sunku įsivaizduoti tokią diversiją.

              ATACMS slaptas tiekimas prieštarautų visai likusiai ginklų tiekimo logikai

              Dronai matyt būtų pastebėti, kaip ir žala būtų mažesnė.

              Aš kol kas lieku prie Ukrainiečių pagamintos raketos versijos, galbūt su ameriekiečių pagalba.

              Comment


                kazkas ir maskvoje paruke

                Comment


                  Yra dar Harpoon raketos versija, jinai skirta laivams naikinti, bet lyg ir gali sausumos taikinius taip pat naikinti.
                  Aš didžiausią tikimybę visgi duočiau ATACMS. Man kažkaip atrodo, kad tai, jog Putinas nusprendė nužudyti virš 50 Azovostal belaisvių, turėjo sulaukti atsako ir kas galėtų būti geresnis atsakas, jeigu ne ATACMS + subombarduotas oro uostas su lėktuvais + Kryme, kas savaime yra didelis smūgis tiesiogiai Putinui. Jeigu aš vadovaučiau Ukrainos genštabui ir gaučiau ATACMS - man atrodo aš irgi būčiau pasirinkęs būtent tokį taikinį, t.y. labai brangų, karinį, būtent Kryme ir būtent dieną ir matomoj vietoj, kad būtų iš visų pusių nufilmuotas. Problema su šita versija yra tie du sprogimai vienu metu, su raketomis taip sinchroniškai smūgiuoti būtų labai sunku. Tai lyg ir turėtų sufleruoti, kad buvo detonuotos ten jau buvę padėti sprogmenys. Ir tai nėra neįmanoma, žinant, kad ypač Kryme yra daug karių, kurie turi giminių Ukrainoje, kurie buvo visai nepatenkinti Krymo okupacija, tai Ukrainos saugumui surasti ten diversantų neturėtų būti labai jau sudėtinga, priedo Rusijoje korupcija milžiniška, tai galima verbuoti ir per ją. Bet jeigu ten buvo padėti sprogmenys ir po to detonuoti - tada klausimas kyla kodėl ne vienu metu iškart, nes man kažkaip atrodo, kad vienu metu viską sprogdinant efektas būtų buvęs didesnis, nei duodant laiko orkams išsibėgioti. Dar vienas variantas, kad galbūt tai padarė Ukrainos aviacija. Jeigu skrido per jūrą labai žemai, tai galėjo likti nepastebėti radarų, bet tokiu atveju greičiausiai būtų atsiradę liudininkų, kurie tuos lėktuvus būtų nufilmavę ar bent jau matę, nors pats oro uostas ir yra prie pat jūros. Versijų daug, man įtikimiausia ATACMS, bet neatmesčiau ir visų kitų, išskyrus tik belipočius, kurie tokių bombų nesugebėtų pakelti.

                  Comment


                    Parašė tajus2 Rodyti pranešimą

                    Krateriai iš tiesų labai panašūs į raketų smūgius, o ne užminavimą. Kaip ir tai, kad karo metu sunku įsivaizduoti tokią diversiją.

                    ATACMS slaptas tiekimas prieštarautų visai likusiai ginklų tiekimo logikai

                    Dronai matyt būtų pastebėti, kaip ir žala būtų mažesnė.

                    Aš kol kas lieku prie Ukrainiečių pagamintos raketos versijos, galbūt su ameriekiečių pagalba.
                    Aš labai norėčiau, kad tai būtų kažkas iš vakarų tiekimo. ER GMLRS, ar ATACMS, ar kažkas dar. Nes jei tai ukrainiečių, tai reiškia, kad šitų raketų (ar belekas tai bebūtų) bus labai mažai, nes ukrainiečių karo pramonė išdaužyta iš esmės ir kiekio išspausti nepavyks.

                    Panašu, kad sužinosime artimiausiu metu - kartosis panašūs benefisai, ar ne.
                    Kaip po dykumą blaškiausi

                    Comment


                      Parašė vytauc Rodyti pranešimą

                      Aš labai norėčiau, kad tai būtų kažkas iš vakarų tiekimo. ER GMLRS, ar ATACMS, ar kažkas dar. Nes jei tai ukrainiečių, tai reiškia, kad šitų raketų (ar belekas tai bebūtų) bus labai mažai, nes ukrainiečių karo pramonė išdaužyta iš esmės ir kiekio išspausti nepavyks.

                      Panašu, kad sužinosime artimiausiu metu - kartosis panašūs benefisai, ar ne.
                      Iš kitos pusės - jei tai Ukrainiečių gamyba tada jie kaip ir galėtų ramiai smūgiuoti į didžiąją Rusiją be amerikiečių apribojimų.

                      Bet taip - lengviausias atsakymas bus pagal tai kaip dažnai tokie dalykai vyks.

                      Comment


                        Dienos metu įvyko ir niekas nematė nieko skrendančio. Statau už diversinį aktą.
                        Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                        Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                        Comment


                          Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                          Dienos metu įvyko ir niekas nematė nieko skrendančio. Statau už diversinį aktą.

                          Comment


                            Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                            Dienos metu įvyko ir niekas nematė nieko skrendančio. Statau už diversinį aktą.
                            Krateriai palydovinėse nuotraukose rodo, kad kažkas didelio atskrido. Ir tai ne antrinės detonacijos, nes šaudmenų sandėliai bazėje liko sveiki. Jei raketos buvo viršgarsinės ir skrido balistine trajektorija, tai kaip ir normalu, kad niekas nespėjo jų pamatyti. Manau matytųsi aukštesnės raiškos ir FPS stebėjimo kamerose, bet tokių video dar nepateko į internetą matyt.
                            Kaip po dykumą blaškiausi

                            Comment


                              Naujausias reklaminis video atostogoms Kryme

                              Comment


                                Šiaip tai Ukraina yra viena iš nedaugelio valstybių, valdančių kosminių ir tarpžemyninių balistinių raketų technologijas. O taip pat, savo laiku, dalyvavo ir tam tikrų taktinių raketų gamybos procese. Nors, aišku, net ir prieškarinė ekonominė situacija neleido išnaudoti galimybių.

                                Comment


                                  Twitteryje pasirodė keletas pranešimų, kad sunaikinti karinei oro bazei Kryme ukrainiečiai galėjo panaudoti Grom2.

                                  Comment


                                    Gal kas susipažinę su situacija Zaporižės ae? Man ten keista iš to ką girdžiu, vieni kitus kaltina apšaudymais. Teritorija rusų užimta pačioje pradžioje, Ukraina apkaltino, kad rusai ten sutelkė savo ginkluotę ir net užminavo elektrinę, bet tuo pačiu teigia, kad rusai apšaudo elektrinę. Jokios logikos nematau atakuoti jau užimtą objektą, kur stovi tavo technika. Aišku rusų ne visi veiksmai pasižymi logika. Jei būtų vienetinis atvejis, ne trunkantis jau savaitę, tai turbūt nieko nestebintų. Bet nematau didelės logikos ir Ukrainai apšaudyt esminį savo strateginį objektą, nebent jie įsitikinę savo artilerijos taiklumu, jog koks sprogmuo nenueis kur nereikia ir kad tai nekelia pavojaus.

                                    Comment


                                      Parašė rmss Rodyti pranešimą
                                      Gal kas susipažinę su situacija Zaporižės ae? Man ten keista iš to ką girdžiu, vieni kitus kaltina apšaudymais. Teritorija rusų užimta pačioje pradžioje, Ukraina apkaltino, kad rusai ten sutelkė savo ginkluotę ir net užminavo elektrinę, bet tuo pačiu teigia, kad rusai apšaudo elektrinę. Jokios logikos nematau atakuoti jau užimtą objektą, kur stovi tavo technika. Aišku rusų ne visi veiksmai pasižymi logika. Jei būtų vienetinis atvejis, ne trunkantis jau savaitę, tai turbūt nieko nestebintų. Bet nematau didelės logikos ir Ukrainai apšaudyt esminį savo strateginį objektą, nebent jie įsitikinę savo artilerijos taiklumu, jog koks sprogmuo nenueis kur nereikia ir kad tai nekelia pavojaus.
                                      Sprendžiant iš to kad dar nevyksta tiesioginiai veiksmai dėl elektrinės atkovojimo, turbūt koks 80% faktoriaus grynas bauginimas ir 20% rizika, kad kažkas atsitiks prilygstančio ar pranokstančio ankstesnėm AE katastrofom ("kas nerizikuoja tas negeria šampano" rusiškas motyvas).

                                      Paskaitau tviteryje ir AE energijos gynėjų argumentų, kad turėtų AE ir karą atlaikyti netapdama rimta purvina bomba Ukrainai ir Europai, pateikia ir techninių detalių. Iš kitos pusės, nežinau kiek jie šiuo požiūriu gryni optimistai, bendras žiniasklaidos naratyvas, kad čia p***c kas vyksta, visiškai ramiai miegoti nelabai išeina.
                                      Paskutinis taisė PoDV; 2022.08.12, 00:27.

                                      Comment


                                        Parašė PoDV Rodyti pranešimą

                                        Sprendžiant iš to kad dar nevyksta tiesioginiai veiksmai dėl elektrinės atkovojimo, turbūt koks 80% faktoriaus grynas bauginimas ir 20% rizika, kad kažkas atsitiks prilygstančio ar pranokstančio ankstesnėm AE katastrofom ("kas nerizikuoja tas negeria šampano" rusiškas motyvas).

                                        Paskaitau tviteryje ir AE energijos gynėjų argumentų, kad turėtų AE ir karą atlaikyti netapdama rimta purvina bomba Ukrainai ir Europai, pateikia ir techninių detalių. Iš kitos pusės, nežinau kiek jie šiuo požiūriu gryni optimistai, bendras žiniasklaidos naratyvas, kad čia p***c kas vyksta, visiškai ramiai miegoti nelabai išeina.
                                        Kad Černobilio lygio/tipo katastrofa beveik neįmanoma, tai taip, čia spauda leidžia į kelnes su warmongerinimu. Bet kai panaudotas kuras saugomas tiesiog betono cilindruose ant lauko, tai radioaktyvių atliekų nutekėjimas laisvai įmanomas. Man įdomiau koks tikslas betkuriai pusei apšaudyt elektrinę.

                                        Comment


                                          Parašė rmss Rodyti pranešimą

                                          Kad Černobilio lygio/tipo katastrofa beveik neįmanoma, tai taip, čia spauda leidžia į kelnes su warmongerinimu. Bet kai panaudotas kuras saugomas tiesiog betono cilindruose ant lauko, tai radioaktyvių atliekų nutekėjimas laisvai įmanomas. Man įdomiau koks tikslas betkuriai pusei apšaudyt elektrinę.
                                          Elektrinės teritorija didelė, taip kad susišaudimai tiesiog karinės rutinos eigoje visai įmanomi. Ypač, jei ten įrengta karinė bazė.
                                          RF naudinga visais aspektais. Tai eilinis šantažo įrankis. Kiek realaus pavojaus - nesvarbu. Svarbu, kad visi bijo atominių elektrinių. Priedo, tai Ukrainai svarbus elektros energijos šaltinis.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X