Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Migracija

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Gal ir įmanoma, tik reikia pakankamai daug laiko...
    You've got one life! Live it!

    Comment


      Na, moterims integruotis naujoje šalyje daug lengviau nei vyrams. Jos socialesnės, greitai susiranda kokį vietinį berną, susidraugauja su vietinėmis moterimis, anos supažindina su savo draugėmis ir pan. O vyras - tai kelmas, savos bobos į jį nežiūri, nes ne lygis, svetimos irgi, dėl asocialumo darbo metu persimeta keliais žodžiais su savo bendradarbiais, o po darbo tupi vienas. Gelbsti, jeigu būna keli lietuviai, o ne po vieną, tai gali tarpusavyje bendrauti.

      Comment


        Čia iš savo skaudžios patirties?

        Šiaip kai pasižiūriu, netgi mūsų forume vos ne kas antras yra emigrantas. Net keista, kad man pačiam kolkas nekilo minčių emigruoti. Aišku įdomu būtų kažkur kitur pagyventi, bet mane atbaido tai, kad būtų daug įvairių problemų - darbo, būsto paieškos, ir t.t.

        Comment


          Parašė Edd Rodyti pranešimą
          Čia iš savo skaudžios patirties?

          Šiaip kai pasižiūriu, netgi mūsų forume vos ne kas antras yra emigrantas. Net keista, kad man pačiam kolkas nekilo minčių emigruoti. Aišku įdomu būtų kažkur kitur pagyventi, bet mane atbaido tai, kad būtų daug įvairių problemų - darbo, būsto paieškos, ir t.t.
          Bet visada galima paprašyti gerų draugų arba giminaičių pagalbos.

          Comment


            Parašė Edd Rodyti pranešimą
            Čia iš savo skaudžios patirties?

            Lietuviai Anglijoje – vieniši ir nelaimingi?

            Comment


              Ai kolegos, sakykit ką norit, bet nurašyti emigraciją grynai ant to, kad "čia minimumas x Lt, o ten X*2,5" tai tikrai negalima. Kaip ir negalima pagal nūdienos madą šūkauti, kad valdžia gali neva tai sustabdyti masinę emigraciją jei mažins mokesčius, kels minimalią algą, duos dideles pensijas etc. Iš esmės didelė dalis migrantų sugebėtų gyventi pakankamai kokybišką gyvenimą ir Lietuvoje, galų gale bijotų tų didelių investicijų (ne tik finansinių!), kurių reikalauja įsikūrimas "nuo nulio" gyvenant naujoje ir dažniausiai nepažįstamoje erdvėje, pasiliktų jie namie ir dirbtų tėvynės labui . Bet nelieka. O nelieka, bent jau mano nuomone, greičiausiai dėl socialinių priežasčių. O tos socialinės priežastys IMHO yra tarpžmogiški santykiai, kurie persismelkia visuose lygiuose, pradedant santykiais šeimoje, pereinant į visuomenės narių tarpusavio santykius ir galų gale santykį tarp valstybės ir individo. Mano nuomone, vienas iš to pavyzdžių būtų darbdavio-darbuotojo santykis. Na nėra jų normalių pas mus. Darbuotojai nėra vertinami kaip individai, jie vertinami tik kaip darbo jėga ir su jais elgiamasi turint omenyje auksinę formulę "kuo mažiau išlaidų kuo didesniam rezultatui" ir pamirštant visa kita. Nėra vertinamas žmogaus darbas, viename neseniai pasirodžiusiame straipsnyje gerai buvo pastebėta - pabandykit į kasininkės supermarkete šablonišką "geros dienos" atsakyti "ačiū, jums taip pat", pamatysit kaip nustebs. Ar tai iš esmės yra normalu? Galima sakyt, kad "va, jos dirba 25 valandas per parą, jom ne tas rūpi bla bla bla", bet kai pagalvoji - ar tame tiesos nėra, kad žmogus keistai reaguoja į žmogišką kontaktą? Ir tikiu, kad tokių pavyzdžių prigalvotumėt kiekvienas, daugelyje atvejų. Turbūt šitai turima galvoje, kai pavartojama "susvetimėjimo" sąvoka. Gal įpaišyta pas mus į mentalitetą ta formulė, kad "žmogus žmogui vilkas", gal dar kažkas, bet aš tikiu, kad šitokie dalykai kuriuos mėginau čia įvardinti būtent ir veja didelę dalį žmonių iš Lietuvos. Aišku, yra kas važiuoja kur nors tik todėl, kad čia nesugeba įsidarbint, bet ar tai tikrai pagrindinis emigracijos stimulas? Nežinau.

              Comment


                Parašė Taiga Rodyti pranešimą
                Ai kolegos, sakykit ką norit, bet nurašyti emigraciją grynai ant to, kad "čia minimumas x Lt, o ten X*2,5" tai tikrai negalima. Kaip ir negalima pagal nūdienos madą šūkauti, kad valdžia gali neva tai sustabdyti masinę emigraciją jei mažins mokesčius, kels minimalią algą, duos dideles pensijas etc. Iš esmės didelė dalis migrantų sugebėtų gyventi pakankamai kokybišką gyvenimą ir Lietuvoje, galų gale bijotų tų didelių investicijų (ne tik finansinių!), kurių reikalauja įsikūrimas "nuo nulio" gyvenant naujoje ir dažniausiai nepažįstamoje erdvėje, pasiliktų jie namie ir dirbtų tėvynės labui . Bet nelieka. O nelieka, bent jau mano nuomone, greičiausiai dėl socialinių priežasčių. O tos socialinės priežastys IMHO yra tarpžmogiški santykiai, kurie persismelkia visuose lygiuose, pradedant santykiais šeimoje, pereinant į visuomenės narių tarpusavio santykius ir galų gale santykį tarp valstybės ir individo. Mano nuomone, vienas iš to pavyzdžių būtų darbdavio-darbuotojo santykis. Na nėra jų normalių pas mus. Darbuotojai nėra vertinami kaip individai, jie vertinami tik kaip darbo jėga ir su jais elgiamasi turint omenyje auksinę formulę "kuo mažiau išlaidų kuo didesniam rezultatui" ir pamirštant visa kita. Nėra vertinamas žmogaus darbas, viename neseniai pasirodžiusiame straipsnyje gerai buvo pastebėta - pabandykit į kasininkės supermarkete šablonišką "geros dienos" atsakyti "ačiū, jums taip pat", pamatysit kaip nustebs. Ar tai iš esmės yra normalu? Galima sakyt, kad "va, jos dirba 25 valandas per parą, jom ne tas rūpi bla bla bla", bet kai pagalvoji - ar tame tiesos nėra, kad žmogus keistai reaguoja į žmogišką kontaktą? Ir tikiu, kad tokių pavyzdžių prigalvotumėt kiekvienas, daugelyje atvejų. Turbūt šitai turima galvoje, kai pavartojama "susvetimėjimo" sąvoka. Gal įpaišyta pas mus į mentalitetą ta formulė, kad "žmogus žmogui vilkas", gal dar kažkas, bet aš tikiu, kad šitokie dalykai kuriuos mėginau čia įvardinti būtent ir veja didelę dalį žmonių iš Lietuvos. Aišku, yra kas važiuoja kur nors tik todėl, kad čia nesugeba įsidarbint, bet ar tai tikrai pagrindinis emigracijos stimulas? Nežinau.
                Labai puikus komentaras! Būtent socialinė aplinka ir žmonių santykiai Lietuvoje dažnai būna lemiama priežastimi žmonėms apsispręsprendžiant išvykti. Kiek esu sutikęs tautiečių (ir ne tik), emigravusių į kitą šalį, dauguma nurodė būtent socialines problemas visuomenėje, (dėl kurių, jų manymu, ir yra bloga ekonominė padėtis jų šalyse) kaip emigracijos priežastį.
                Iš tiesų, mūsų tautoje vyrauja nusistovėjusi "sistema" (mąstymo norma) (kažkoks surogatas tarp Sovietinio ir vakarietiško mąstymo) ir peržengiant jos ribas (mąstymu, elgesiu ar net dėl žmogiškojo, fiziologinio, faktoriaus), žmogus yra "nurašomas" arba jam įteigiama, kad jis "turi žinoti savo vietą (sistemoje)" (kaip dažnai mėgsta tuo pasinaudoti darbdaviai). Sutikime, joks žmogus, būdamas pažemintas viduje, nedribs efektyviai ir net nesistenks kurti kažko naujo. Žinoma, tai aktualu net ir mažiems vaikams, kai nuo pat mažens tėvai jiems įteigia, kad jie turi elgtis taip ir anaip, o "kitaip" yra negerai ir tuo kiekvieno vaiko asmenybė ar net talentas nuslopinamas, o vėliau visa tai gali pasireikšti nepageidaujamu vaiko elgesiu (alkoholizmas, narkotikai ir t.t.), nes savo laiku sužlugdoma vaiko saviraiška.
                Dėl to, manau, kad tol, kol nepakeisime mąstymo ir požiūrio, jokie prabangūs muziejai ar dangoraižiai neišgelbės nei tautos kultūros, nei ekonomikos.
                Paskutinis taisė Silber418; 2011.02.08, 22:56.

                Comment


                  Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
                  Bet visada galima paprašyti gerų draugų arba giminaičių pagalbos.
                  Tai kad niekas iš artimų giminių/pažįstamų nėra emigravęs. Nebent Silber418, mane pakviestų į Stokholmą. O jei rimtai, jei nuspręsčiau emigruoti, turbūt nevažiuočiau tol, kol nerasčiau darbo.

                  Aš sutinku, kad emigruojama ne vien dėl to, kad čia žmonių materialinė padėtis yra bloga, bet pagrindinė priežastis būtent tokia ir yra. Visos kitos, kaip žmonių bendravimas/požiūris ir t.t. turi tikrai žymiai mažesnę įtaką. Taip pat, reiktų turėti omeny ir tai, kad nuo materialinės padėties priklauso daug kas, netgi ir tas pats bendravimas/požiūris ir t.t. Čia daugiau ar mažiau tiktų ši piramidė, kur materialinė gerovė būtų jos pamatas, o po to jau atitinkamai prasidėtų kitų poreikių tenkinimas/siekimas. Kol pamatas nestiprus, tol ir kitų dalykų siekiama/yra galimybių siekti ne tiek daug:

                  Comment


                    Naujoji emigrantų banga:



                    Paskutinis taisė Big Cat; 2011.02.09, 13:48.

                    Comment


                      Lietuvių versliukai Anglijoje:



                      Comment


                        Įdomu, kad žmonės toje lietuviškoje parduotuvėjė atrodo kaip Lietuvos provincijoje prieš 5-7 metus. Ar čia sena laida?
                        Šiaip, man juoką kelia tas prisirišimas prie maisto. Išvažiavai, tai išmok gyventi kitur kitaip nei savo namuose.

                        Comment


                          /\Ten tos pačios prekės kainuoja keturiskart daugiau nei pas mus. Neblogas biznelis.

                          Įdomu, kokios tos angliškos mokesčių sistemos peripetijos? Gal reikėtų ten verslą įkurti?

                          Comment


                            Gerai, kad perka lietuviškas prekes, bent tiek prie Lietuvos ekonomikos prisideda.

                            Comment


                              Parašė Gytaz Rodyti pranešimą
                              Gerai, kad perka lietuviškas prekes, bent tiek prie Lietuvos ekonomikos prisideda.
                              Aha, labai prisideda. 20 000 žmonių išvyksta į JK ir atsiskiria nuo Lietuvos; 50 britų pastoviai lankosi Lituanic'oje (ar kaip ten ji). Kas vertingiau Lietuvai? Dešimt parduotų batonų ar tūkstančiai gyventojų?

                              Comment


                                Parašė LC. Rodyti pranešimą
                                Aha, labai prisideda. 20 000 žmonių išvyksta į JK ir atsiskiria nuo Lietuvos; 50 britų pastoviai lankosi Lituanic'oje (ar kaip ten ji). Kas vertingiau Lietuvai? Dešimt parduotų batonų ar tūkstančiai gyventojų?
                                Kas čia per klausimas? Kur aš sakiau, kad gerai, kad tiek žmonių emigruoja?

                                Comment


                                  Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                  Išvažiavai, tai išmok gyventi kitur kitaip nei savo namuose.
                                  O kam valgyt kazka kita vien tam, kad kazkieno akyse pasirodyt "neprisirisus prie maisto"? Lietuviu maistas nera prastesnis nei koks britu. O plius dar ir malonu Lietuvos gamintojusparemti.


                                  Parašė LC. Rodyti pranešimą
                                  /\Ten tos pačios prekės kainuoja keturiskart daugiau nei pas mus. Neblogas biznelis.
                                  Tai kaip cia yra? Liaudis vis nepatenkinti trimituoja kaip pas mus blogai, algos mazos, o maistas kaip Anglijose kainuoja Pasirodo 4 kart brangiau ten (nebent pardavineja 4 kart brangiau nei kitos parduotuves, kas tikrai nesalygotu 50% ne lietuviu klientu, kurie ateitu tik del to, kad jie lietuviai)

                                  Comment


                                    Parašė Gator Rodyti pranešimą
                                    O kam valgyt kazka kita vien tam, kad kazkieno akyse pasirodyt "neprisirisus prie maisto"? Lietuviu maistas nera prastesnis nei koks britu. O plius dar ir malonu Lietuvos gamintojusparemti.
                                    Aš niekur nesakiau apie maisto kokybę. Aš tik sakiau, kad man juokinga yra štai kas - emigruoti, bet po to kurti iliuzijas, savo lietuviška mikropasaulėlį, tarsi ir nesi niekur išvykęs. Panašu į tam tikrą paranoją.
                                    Paskutinis taisė oranger; 2011.02.10, 10:54.

                                    Comment


                                      Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                      Aš niekur nesakiau apie maisto kokybę. Aš tik sakiau, kad man juokinga yra štai kas - emigruoti, bet po to kurti iliuzijas, savo lietuviška mikropasaulėlį, tarsi ir nesi niekur išvykęs. Panašu į tam tikrą paranoją.
                                      Bet as nesuprantu kodel tu maisto pirkima butinai priskiri tam pasaulelio kurimui. As mastau daug paprasciau - paprtasciausia lietuviskas maistas nera prastesnis uz britiska tai kodel nesimaitint tuo ka esi iprates valgyti ir kas tau patinka. Man atrodo per giliai bandai kapstyt paprastame dalyke.

                                      Beje idomu ar britai turi toki dalyka kaip grietine?

                                      Comment


                                        Parašė Gator Rodyti pranešimą
                                        Bet as nesuprantu kodel tu maisto pirkima butinai priskiri tam pasaulelio kurimui. As mastau daug paprasciau - paprtasciausia lietuviskas maistas nera prastesnis uz britiska tai kodel nesimaitint tuo ka esi iprates valgyti ir kas tau patinka. Man atrodo per giliai bandai kapstyt paprastame dalyke.

                                        Beje idomu ar britai turi toki dalyka kaip grietine?
                                        Maistas - tik geras pavyzdys. Tai tam tikra priežastis lankytis tam tikroje vietoje, matyti tuos pačius žmones, bendrauti su tam tikrais žmonėmis. Bet yra aibė ir kitų pavyzdžių: klubai, muzika, gyvenamoji aplinka, draugai, interesai ir panašiai. Nesakau kad tai būtinai yra blogai, bet manau, kad dažniausiai - tai tik apriboja galimybes jaustis pilnaverčiu naujos visuomenės nariu ir neskatina žmogaus progreso. Nes dirbtina lietuvybė svetur niekada neatstos lietuvybės Lietuvoje. Todėl man gaila žmonių, kurie gyvena tokiomis iliuziojmis.
                                        Paskutinis taisė oranger; 2011.02.10, 17:02.

                                        Comment


                                          man asmeniškai labai keista, kad daugiausiai "emigracijos/evakuacijos" temą zulina pačios "draugiškiausios" Lietuvai valstybės.

                                          Pvz. Lenkija paskutinius metus su kažkokiu manijakišku uolumu pranešinėja "Lietuvos statistikos departamento" mėnesinius duomenis apie emigraciją per visas lenkiškas inf. priemones (tipiškas straipsnių pavadinimas "Lietuvių vis mažiau"). Taip pat ir Rusija nuolat karštai "sielojasi" dėl emigracijos iš Lietuvos - štai ir šiandien Litovskij kurier"" išspausdino interviu su Kremliaus propagandistu M. Kolerovu. Tas irgi "pergyvena" dėl mūsų, Lietuvos emigrantams ašaras šluosto, nors neturi teisės net įvažiuoti į Lietuvą, nes persona non grata.

                                          Ir lietuvių tarpe daugiausiai apie emigraciją rėkia tie, kuriems Lietuva tipo "labiausiai rūpi".
                                          blaivumas išlaisvina

                                          Comment

                                          Working...
                                          X