Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
    Kai žiūri puse statistikos ir lygini su visa statistika....

    Ne tik pirmą skiepą reikai žiūrėti.
    Kaip tik pirmą reikia žiūrėti. Nes be pirmo nebūna antro

    Comment


      Parašė Lettered Rodyti pranešimą

      JK, Izraelio patirtis rodo, kad pandemiją užbaigti gali skiepai ir be jokios zero covid pilitikos, plius dar net nėra paskiepyta 70% populiacijos. Kortas sumaišyti gali nebenet kokios nors atmainos, kurios būtų visiškai atsparios skiepams.

      Click image for larger version

Name:	Screenshot_20210510_102721.jpg
Views:	245
Size:	68,6 kB
ID:	1884241
      O net jei kokia nors mutacija skiepų sukeltą imunitetą ir apeitų, RNR technologijos per kelis mėnesius leidžia įveikti ir ją.

      Turint herd immunity, zero covid tikrai galima padaryti.

      Nesuvokiu tokio gilaus pesimizmo dabar, sėkmingai skiepijant žmones ir einant iš pandemijos. Netgi gruodį, kuomet ligoninės buvo perpildytos ir mirė šimtai žmonių, iš aukšto rango politikų kalbų apie normalaus gyvenimo pabaigą amžiams nebuvo.


      Beje, Vilniaus miesto savivaldybė ir gydytojai, kviesdami žmones skiepytis pabrėžia grįžimą į normalų gyvenimą. Būtų gaila, jeigu tas neįvyktų dėl politinių principų.

      Comment


        Reiktų nepamiršt, kad Izraelyje dar ir daug kitų ribojimų galioja/galiojo net suskiepyjus daug žmonių, pavyzdžiui, kaukės lauke buvo privalomos dar iki praeitos savaitės.

        Comment


          Parašė rmss Rodyti pranešimą
          Reiktų nepamiršt, kad Izraelyje dar ir daug kitų ribojimų galioja/galiojo net suskiepyjus daug žmonių, pavyzdžiui, kaukės lauke buvo privalomos dar iki praeitos savaitės.
          Na UK žmonės jau gerą mėn. linksminasi, bet atvejų ir mirčių toliau mažėja (tiksliau beveik neliko), net Lietuvoje, nors paskiepyta dar nedaug žmonių, atvejų jau nebedaugėja, nors kasdien kas nors atlaisvinama.
          Flickr

          Comment


            Parašė Lettered Rodyti pranešimą

            Na UK žmonės jau gerą mėn. linksminasi, bet atvejų ir mirčių toliau mažėja (tiksliau beveik neliko), net Lietuvoje, nors paskiepyta dar nedaug žmonių, atvejų jau nebedaugėja, nors kasdien kas nors atlaisvinama.
            Mano mintis, kad be papildomų apribojimų, turbūt tokio staigaus atvėjų mažėjimo kaip Izraelyje neturėsim, o jis bus tolygesnis ir lėtesnis.

            Comment


              Šiandien VVKT paskelbė duomenis apie šalutinius skiepų poveikius praneštus per balandžio mėnesį. Ir ką gi, registruoti du insultai po trombozės po AZ skiepo asmenims iki 30 metų. Kas dar blogina vaizdą, kad per balandį AZ skiepą gavo tik 15630 žmonės iki 30 metų, tai šiuo atveju tikimybė labiau panaši į 1/8k. Gal imtis ir nėra labai reprezentatyvi, bet kaip ir akivaizdu, kad tikimybė nėra vienas iš milijono kaip kažkas teigia šiame forume

              Comment


                Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                Beje, Vilniaus miesto savivaldybė ir gydytojai, kviesdami žmones skiepytis pabrėžia grįžimą į normalų gyvenimą. Būtų gaila, jeigu tas neįvyktų dėl politinių principų.
                Ką reiškia dėl politinių principų? Jeigu vakcinos visiškai eliminuos problemą tai žinoma kad ribojimų nebeliks, nes nelabai aišku kokiu pagrindu jie galėtų būti pateisinami ir demokratinis procesas palaikančius nepateisinamus ribojimus iš valdžios pašalintų ant kitų rinkimų. Aišku kai kam visi pandemijos ribojimai nepateisinami, bet čia kita diskusija.

                O sakyti kad va dabar pasiskiepysime ir grįšime į priešpandeminę normalybę tai yra labai drąsu ir kol kas labai tikėtina jog reikės kasmet skiepytis. Kai kas gal ir turėjo įprotį skiepytis kiekvieną sezoną nuo gripo ar kas kelis metus nuo encefalito, bet aš pavyzdžiui dar iki praėjusio mėnesio paskutinį skiepą buvau gavęs mokykloje prieš kelis dešimtmečius ir kasmetinis skiepijimasis jau iškreiptų mano normalybę prie kurios buvau įpratęs gyventi iki pandemijos, kaip ir bet koks skiepų dokumentas, nes kelionėms buvau įpratęs rinktis šalis, kur sėkmingai iki šiol buvo apseinama be jų.

                Comment


                  Parašė rmss Rodyti pranešimą
                  Šiandien VVKT paskelbė duomenis apie šalutinius skiepų poveikius praneštus per balandžio mėnesį. Ir ką gi, registruoti du insultai po trombozės po AZ skiepo asmenims iki 30 metų. Kas dar blogina vaizdą, kad per balandį AZ skiepą gavo tik 15630 žmonės iki 30 metų, tai šiuo atveju tikimybė labiau panaši į 1/8k. Gal imtis ir nėra labai reprezentatyvi, bet kaip ir akivaizdu, kad tikimybė nėra vienas iš milijono kaip kažkas teigia šiame forume
                  bet noras kuo greiciau viesai pagerti stipresnis uz rizika numirti nuo insulto ar infarkto

                  Comment


                    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                    Taip, bet naujų atvejų ir atitinkamai kitų komplikacijų taip pat dabar jau minimaliai fiksuojama.
                    700-1000 per dieną nėra minimaliai.

                    Parašė Sula Rodyti pranešimą

                    Kaip tik pirmą reikia žiūrėti. Nes be pirmo nebūna antro
                    O be antro nebūna imuniteto.

                    Reikai žiūrėti į abu, o ne tik į vieną dalį ir sakyti, kad tempai lėti.

                    Parašė rmss Rodyti pranešimą
                    Šiandien VVKT paskelbė duomenis apie šalutinius skiepų poveikius praneštus per balandžio mėnesį. Ir ką gi, registruoti du insultai po trombozės po AZ skiepo asmenims iki 30 metų. Kas dar blogina vaizdą, kad per balandį AZ skiepą gavo tik 15630 žmonės iki 30 metų, tai šiuo atveju tikimybė labiau panaši į 1/8k. Gal imtis ir nėra labai reprezentatyvi, bet kaip ir akivaizdu, kad tikimybė nėra vienas iš milijono kaip kažkas teigia šiame forume
                    1 iš milijono buvo iš oficialaus EVA pranešimo kai jie patikrino balandį.

                    Comment


                      Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                      700-1000 per dieną nėra minimaliai.
                      Konvertavus į Lietuvą, tai būtų 28-40 atvejų per dieną.

                      Comment


                        Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą
                        Konvertavus į Lietuvą, tai būtų 28-40 atvejų per dieną.
                        Ne, aš turėjau omenyje kad lietuvoje 700-1000 per dieną. Gal ne taip interpretavau. JK apie 2000-3000 atvejų kasdien.

                        Comment


                          Parašė themanual Rodyti pranešimą

                          Ką reiškia dėl politinių principų? Jeigu vakcinos visiškai eliminuos problemą tai žinoma kad ribojimų nebeliks, nes nelabai aišku kokiu pagrindu jie galėtų būti pateisinami ir demokratinis procesas palaikančius nepateisinamus ribojimus iš valdžios pašalintų ant kitų rinkimų. Aišku kai kam visi pandemijos ribojimai nepateisinami, bet čia kita diskusija.

                          O sakyti kad va dabar pasiskiepysime ir grįšime į priešpandeminę normalybę tai yra labai drąsu ir kol kas labai tikėtina jog reikės kasmet skiepytis. Kai kas gal ir turėjo įprotį skiepytis kiekvieną sezoną nuo gripo ar kas kelis metus nuo encefalito, bet aš pavyzdžiui dar iki praėjusio mėnesio paskutinį skiepą buvau gavęs mokykloje prieš kelis dešimtmečius ir kasmetinis skiepijimasis jau iškreiptų mano normalybę prie kurios buvau įpratęs gyventi iki pandemijos, kaip ir bet koks skiepų dokumentas, nes kelionėms buvau įpratęs rinktis šalis, kur sėkmingai iki šiol buvo apseinama be jų.
                          Kuomet JAV, Britanijos ir kitų šalių politiniai lyderiai kalba apie ėjimą normalaus gyvenimo link, mūsų SAM jau tarsi viską žinodami sako, kad vakcinos yra ne panacėja ir dabartinių apribojimų neužbaigs, bei kad bet kuriuo atveju kaukių nešiojimas, atstumų laikymasis ir nuolatinis testavimasis net ir pasiskiepijus bus lietuvių kultūros dalykai – tiesą sakant, pastarasis dalykas visiškai neatitinka realybės netgi dabar, nes beveik visais atvejais paskiepytiems žmonėms testuotis nebereikia.

                          Aš esu už normalų gyvenimą be psichologinės naštos, su nuolatiniais skiepais, epidemiologiniu budrumu ar kitomis gyvenimo būdo nekeičiančiomis priemonėmis, o ne pagal Dulkio planą visą laiką gyventi karantino sąlygomis ir kiekviename gyvenimo žingsnyje galvoti apie virusus. Toks vaizdas, kad gerb. ministrui visuomenės psichikos sveikata absoliučiai neturi reikšmės.

                          Baisiausia yra matyti tai, kad tokios kalbos nubraukia medikų raginimus skiepytis (grįžimui į normalų gyvenimą) ir tampa argumentais antivaxerių lūpose – kam skiepytis, jei reikės testuotis ir normalaus gyvenimo nebus, ir tuo pačiu – kam testuotis, jeigu būsime paskiepyti, o normalaus gyvenimo vis tiek nebus.

                          Privalomi skiepai keliaujant irgi nėra naujiena, ir juo labiau, turint visuotinai prieinamus nemokamus skiepus nuo covid, didesnių nepatogumų nekelia.


                          Dar kalbant apie tai, kad skiepai nėra 100% apsauga nuo ligos ar perdavimo. Medicinoje 100% tikimybė yra retas dalykas, ir dar juokingiau, kai žmonės be problemų rūko, piktnaudžiauja alkoholiu ir kitais dalykais, tiesiai vedančiais į ligas, bet pergyvena dėl to, kad skiepai nėra 100% efektyvūs.
                          Paskutinis taisė Kitas Džiugas; 2021.05.10, 14:46.

                          Comment


                            Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                            Ne, aš turėjau omenyje kad lietuvoje 700-1000 per dieną. Gal ne taip interpretavau. JK apie 2000-3000 atvejų kasdien.
                            Bet kas įdomu, mirčių pas juos jau panašiai, kaip ir pas mus. 66 mln. valstybėje. Tai čia yra geriausia žinia.

                            Comment


                              Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                              Aš esu už normalų gyvenimą be psichologinės naštos su nuolatiniais skiepais, epidemiologiniu budrumu ar kitomis gyvenimo būdo nekeičiančiomis priemonėmis
                              Aš tai esu už marso kolonizavimą bet dar nemažai vandens nutekės kol tai pasieksim ir išvis neaišku ar pasieksim.

                              Norėti galima daug ko bet šito nebus. Skiepijimasis tikėtina bus kasmetinis. Epidemiologinis budrumas turės išlikti. Gyvenimo būdas privalės pasikeisti. Taigi Dulkys sako tiesą bent jau jums tikrai nepavyks grįžti į tai ką jūs įsivaizduojate normaliu gyvenimu.




                              Comment


                                Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                                O be antro nebūna imuniteto.

                                Reikai žiūrėti į abu, o ne tik į vieną dalį ir sakyti, kad tempai lėti.
                                Imunitetas susidaro, nors ir nepilnas, jau po pirmo skiepo. Tai net ofilialiai skaičiuoja prie "imunizuotų".
                                Lietuvos tempas neblogas, tačiau pastarosiomis savaitėmis kitos šalys pradėjo lenkti.


                                Comment


                                  Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

                                  Kuomet JAV, Britanijos ir kitų šalių politiniai lyderiai kalba apie ėjimą normalaus gyvenimo link, mūsų SAM jau tarsi viską žinodami sako, kad vakcinos yra ne panacėja ir dabartinių apribojimų neužbaigs, bei kad bet kuriuo atveju kaukių nešiojimas, atstumų laikymasis ir nuolatinis testavimasis net ir pasiskiepijus bus lietuvių kultūros dalykai – tiesą sakant, pastarasis dalykas visiškai neatitinka realybės netgi dabar, nes beveik visais atvejais paskiepytiems žmonėms testuotis nebereikia.
                                  Ai nu nereikia apsimesti avimi ir taip imti į širdį ne pirmos svarbos biurokrato žodžius už gryną pinigą lygtais jis ateis pas jus į namus sugriauti jūsų gyvenimo.

                                  Johnsonas praėjusią vasarą žadėjo, jog visa UK grįš į normalybę dar iki Kalėdų, o antra banga UK pražudė dukart daugiau žmonių nei pirmoji. Kaip manot, kam labiau skaudu buvo, ar britui laidojusiam per Kalėdas savo tėvus dėl faktinio šalies vadovo melo, ar jums dėl vieno iš keliolikos ministrų atsargios nuomonės?

                                  Comment


                                    SAM informuoja apie COVID-19 vakcinos pristatymus į Lietuvą (nuolat atnaujinama) https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/sam-...at-atnaujinama
                                    Išsamesnė vakcinacijos statistika yra pateikiama Statistikos departamento švieslentėje https://experience.arcgis.com/experi...a/page/page_3/

                                    p.s. gerai būtų šiuos 2 linkus įmesti temos pradžioje
                                    Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                                    Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                                    Comment


                                      Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
                                      Aš tai esu už marso kolonizavimą bet dar nemažai vandens nutekės kol tai pasieksim ir išvis neaišku ar pasieksim.

                                      Norėti galima daug ko bet šito nebus. Skiepijimasis tikėtina bus kasmetinis. Epidemiologinis budrumas turės išlikti. Gyvenimo būdas privalės pasikeisti. Taigi Dulkys sako tiesą bent jau jums tikrai nepavyks grįžti į tai ką jūs įsivaizduojate normaliu gyvenimu.



                                      Tai iš ir sakau, kad skiepai bus. Epidemiologinis budrumas bus. Ir šitie dalykai netrukdo gyventi normalaus gyvneimo. Bet tai, kad neterminuotai į ateitį gyvensime pagal karantino taisykles ir svarbiausias gyvenimo klausimas amžinai bus „kaip išvengti viruso“, yra su realybe jau dabar prasilenkiantis požiūris.

                                      Parašė themanual
                                      Ai nu nereikia apsimesti avimi ir taip imti į širdį ne pirmos svarbos biurokrato žodžius už gryną pinigą lygtais jis ateis pas jus į namus sugriauti jūsų gyvenimo.
                                      Problema tame, kad Dulkys nėra kažkelintos svarbos biurokratas, o aukšto rango politikas, esantis valstybės lygio operacijos vadovas, priimantis kertinius sprendimus.

                                      Kaip matome, Britanija sėkmingai eina normalaus gyvenimo link, ir tai teigiamai atsiliepia ir verslams. Bus įdomu, kiek pranašumo Lietuvos ekonomikai duos negrįžimas į normalų gyvenimą.

                                      Comment


                                        Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

                                        Tai iš ir sakau, kad skiepai bus. Epidemiologinis budrumas bus. Ir šitie dalykai netrukdo gyventi normalaus gyvneimo. Bet tai, kad neterminuotai į ateitį gyvensime pagal karantino taisykles ir svarbiausias gyvenimo klausimas amžinai bus „kaip išvengti viruso“, yra su realybe jau dabar prasilenkiantis požiūris.
                                        Bet normaliame gyvenime nebuvo šitų dalykų. Vadinas grįžimo į normalų nebus. Man tai ir karantino metu tai nebuvo svarbiuasias gyvenimo klausimas. Kaukės užsidėjimas parduotuvėje tikrai nėra esminis mano gyvenimo "normalumo" rodiklis.

                                        Comment


                                          Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                                          Problema tame, kad Dulkys nėra kažkelintos svarbos biurokratas, o aukšto rango politikas, esantis valstybės lygio operacijos vadovas, priimantis kertinius sprendimus.

                                          Kaip matome, Britanija sėkmingai eina normalaus gyvenimo link, ir tai teigiamai atsiliepia ir verslams. Bus įdomu, kiek pranašumo Lietuvos ekonomikai duos negrįžimas į normalų gyvenimą.
                                          Alio, mes gyvename demokratinėje valstybėje, o ne diktatūroje kuriai diriguoja Dulkys. Sprendimus daro visa vyriausybė, ar jau pamiršot, ką Dulkys žadėjo gruodį, prie kokių susirgimų rodiklių bus mažinami ribojimai ir prie kokių jie buvo išties pradėti mažinti? Situacija pastoviai keičiasi, kas vienu metu labiausiai tikėtinas scenarijus gali bet kada pasikeisti.

                                          Bet aišku geriau būti ne atsargiu realistu (nes vėlgi panašu, jog skiepytis teks kasmet, ko iki šiol nereikėjo daryti), o geradariu optimistu ir tik tapus ministru kaip koks Johnsonas prižadėti jog grįšim iki Kalėdų į normalybę, tuomet bent jau žmonės laidoję savo tėvus būtų galėję sakyt, jog Dulkys kaltas nes neištesėjo pažadų

                                          Comment

                                          Working...
                                          X