Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Nežinau, kaip kitiems, bet mano aplinkoje beveik visų žmonių psichinė būklė yra pablogėjusi. Išimtis gal tik visiški introvertai arba cinikai kuriems yra exciting matyti katastrofas ir kenčiančius žmones. O išgirdus apie trečiąją bangą tiek aš, tiek kai kurie mano aplinkos žmonės jau pradeda pasiduoti ir nenoromis susitaikyti su mintimis kad tai niekada nebesibaigs arba bent jau labiausiai exciting gyvenimo metus turėsim taip prasėdėti. Žinau, kad tai yra nelogiška ir gal jau po poros mėnesių skaitysiu šitą ir žvengsiu iš savo dabartinės desperacijos, bet tokios tamsos tunelio gale dar neatsimenu.

    Comment


      Parašė Gator Rodyti pranešimą

      Manau viskas kartu susideda. Ir priklausomai nuo žmogaus. Vienus vieni aspektai, kitus kiti aspektai labiausiai gniuždo.
      Vieniems baimė dėl ateities, darbo, pajamų, savo sveikatos, artimųjų sveikatos.
      Kitiems socializacijos ir gyvo bendravimo trūkumas. Tretiems veiklos trūkumas, kuri teikdavo džiaugsmą.
      Ketvirtiems viskas po truputį.
      Ir tt.

      Na, aš tikrai tam pritariu, kad ir ribojimai neigiamai veikia žmonių psichiką, kitaip ir būti negali. Pačiam irgi nėra didelio malonumo gyventi taip, kaip tenka dabar. Man tik įdomu, ar baimė susirgti, ar ribojimai LABIAU turi įtakos žmonių nuotaikoms.


      P.S. bet tikrai faktas, kad šitą krizę sunkiausia išgyventi vienišiems žmonėms.
      Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
      Marsrutai.lt tinklaraštis!
      SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

      Comment


        Nežinau kaip pas kitus, bet mano aplinkoje yra nemažai medikų, tiek ir iš vyresnių šeimos narių. Man kaip ir pasisekė, nes visi išgyveno, bet tarp jų kolegų buvo ir netokių laimingų, jau net nekalbant apie darbo krūvius lapkričio-gruodžio mėnesiais. Tai skųstis gyvenimu, nes negali išeiti pagerti su draugeliais, kai vyksta PANDEMIJA, ir už tokius tavo veiksmus atsiima visa visuomenė, atrodo labai apgailėtina.

        Comment


          O į Maldyvus galima bent jau?
          Show must go von!

          Comment


            Parašė rmss Rodyti pranešimą
            Nežinau kaip pas kitus, bet mano aplinkoje yra nemažai medikų, tiek ir iš vyresnių šeimos narių. Man kaip ir pasisekė, nes visi išgyveno, bet tarp jų kolegų buvo ir netokių laimingų, jau net nekalbant apie darbo krūvius lapkričio-gruodžio mėnesiais. Tai skųstis gyvenimu, nes negali išeiti pagerti su draugeliais, kai vyksta PANDEMIJA, ir už tokius tavo veiksmus atsiima visa visuomenė, atrodo labai apgailėtina.
            Prie ko čia pagerimai? Išsirenka vieną dalyką ir tauzija lyg socialinis bendravimas ar įvairios veiklos susiveda tik į pagėrimus.

            Ir apskritai nesupratai apie ką kalba.

            Sakome, kad socializacijos trūkumas prisideda prie prastesnės psichinės būklės.
            Nesakome, kad reikia atlaisvinti tai ir leisti socializaciją.
            Tai du visiškai skirtingi teiginiai.
            Paskutinis taisė Gator; 2021.02.22, 15:35.

            Comment


              Parašė Gator Rodyti pranešimą

              Prie ko čia pagerimai? Išsirenka vieną dalyką ir tauzija lyg socialinis bendravimas ar įvairios veiklos susiveda tik į pagėrimus.

              Ir apskritai nesupratai apie ką kalba.

              Sakome, kad socializacijos trūkumas prisideda prie prastesnės psichinės būklės.
              Nesakome, kad reikia atlaisvinti tai ir leisti socializaciją.
              Tai du visiškai skirtingi teiginiai.
              Bendrauti nėra draudžiama.

              Comment


                Gal žmogus išgeriantis. Ir jam socializacija tai su draugeliais sutvarkyt keletą nolsemkių. Nespręskit pagal save.
                Show must go von!

                Comment


                  Parašė rmss Rodyti pranešimą

                  Bendrauti nėra draudžiama.
                  Na bet koks čia bendravimas, kai negali su bičiuliais latės su sojų pienu išgerti caffeine? Ko vertas toks gyvenimas?
                  If a lion could speak, we could not understand him.

                  Comment


                    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                    Na bet koks čia bendravimas, kai negali su bičiuliais latės su sojų pienu išgerti caffeine? Ko vertas toks gyvenimas?
                    Nes gyvas bendravimas susideda vien iš latės gėrimo caffeine ir užbuchalinimo iki žemės graibymo kabake, niekaip daugiau žmonės susitikę nebendrauja, ane?

                    Comment


                      Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                      Na bet koks čia bendravimas, kai negali su bičiuliais latės su sojų pienu išgerti caffeine? Ko vertas toks gyvenimas?
                      tl;dr; autistams viskas ok - visi kiti stipkit.

                      Comment


                        Parašė uzdvidesimt Rodyti pranešimą

                        tl;dr; autistams viskas ok - visi kiti stipkit.
                        Intergalaktinė klasika- "man gerai, o kiti paj*bat". Dėl tokio tipo žmonių įsikūrusių kitame ekstremumo gale ("aš nesusirgsiu, o seniai ir silpnieji dvėskit") gruodį turėjom po 3000 naujų atvejų per dieną.

                        Comment


                          Parašė Elis Rodyti pranešimą

                          Intergalaktinė klasika- "man gerai, o kiti paj*bat". Dėl tokio tipo žmonių įsikūrusių kitame ekstremumo gale ("aš nesusirgsiu, o seniai ir silpnieji dvėskit") gruodį turėjom po 3000 naujų atvejų per dieną.
                          Šiaip tai jo, biški pajabat ant hipsterių ir jų ašarų kad negali caffeine pačilinti su draugeliais.
                          If a lion could speak, we could not understand him.

                          Comment


                            Vos ne paeiliui atitinka vieną sąmokslo teoriją, kad po pandemijos gyvens tik koks milijonas žmonių, ir tai bus elitinis būrelis Tai dabar tam elitui net lengviau, o visiems, kaip matome, ah, ir dar, jie nieko nesupranta.

                            Aišku, man keista, kaip jie tokie teoriją sukūrė apie milijoną žmonių, ir pats ja netikiu.

                            Man tai pagalvojus, tik dėl restoranų ir kelionių liūdna, gal truputį dėl kokių nors susitikimų/susibūrimų, norisi jau mažiau nerimauti dėl pandemijos, o visa kita, man kaip ir vienodai. Ne, man nėra liūdna, kad negaliu klube prasigerti, nes tai nėra tai, kas man atrodo patrauklu, o sodyboj tai gal ir galima pusiau pa banditski kažką suorganizuot, bet nematau reikalo, be to niekas ir taip nekviečia

                            Comment


                              Gal kažkam mano mintys pasirodys naivios ir absurdiškos - bet tebūnie, tačiau pradedu pastebėti, kad atmetus visokius sąmokslų teoretikus ir anarchistus, apie kuriuos net minėti neverta, lieka daugmaž dvi grupės - arba ekstremaliai bijantys viruso, arba tokie, kurie iš pradžių labiai stropiai laikėsi visų nurodymų, o dabar į tai pradeda žiūrėti vis atsainiau. Bėda ta, kad tarp to nėra beveik absoliučiai jokio dėsningumo (nebent, kažkas šeimoje mirė ''nuo Covid'', bet ne ''su Covid'') ir tai nepriklauso nei nuo amžiaus, nei nuo išsilavinimo, nei nuo politinių pažiūrų - tiek sena, 80 metų močiutė gali absoliučiai spjauti į visus reikalavimus, nes nori senatvę nugyventi vertingai, o ne uždaryta tarp 4 sienų , tiek koks nors 35erių vyrukas gali absoliučiai užsidaryti nuo pasaulio ir periodiškai dezinfekuoti absoliučiai visus paviršius savo namuose (nors, telefono dėklą išties reikėtų valyti kasdien). Bėda ta, kad tos 2 grupės žmonių vis daugėja. Ir tarkim man atrodo, kad, kaip jau Elis minėjo, tai ir yra dėl nusivylimo, bet gal ne dėl pačio karantino, o labiau dėl valdžios komunikacijos būdo. Konkretus pavyzdis: judėjimo ribojimai tarp savivaldybių iš pradžių turėjo trūkti iki sausio 3 dienos, dabar jau baigsis tik kai atvejų skaičius 100k gyventojų bus 25. Žiūrint dabartiniais tempais, ko gero iki vasaros. Savaime suprantama, kad žmonės piktinasi, nes dabar pusmetį tu negalėsi pamatyti daugumos artimųjų. Jau net nekalbu apie kokias nors atskirai gyvenančias poras Tuo labiau, kad nemaža dalis rajonų (konkrečiai kalbant - žiedinės savivaldybės) tiesiogiai priklauso nuo savo miesto. Jeigu koks nors Nemėžio gyventojas buvo įpratęs apsipirkti Liepkalnio Maksimoje, tai dabar malonėk važiuoti kur nors kitur

                              Naratyvu tapę Maldyvai - kodėl į užsienį išvykti leidžiama, o į kitą savivaldybę jau ne? Čia net nesvarbu, ar ten iš tiesų kas nors užsikrėčia - čia yra solidarumo/principo reikalas, ir tai daugiau negu kad normalu, kad užsienio kelionės turėjo būti maksimaliai apribotos dar gruodį lygiai tokiu pačiu būdu, kaip tai buvo pavasarį. Dabar, suprask, atostogavimas pandemijos metu paliktas tavo sąžinei, o jau nuvažiuoti į kitą savivaldybę negali.

                              Savaime aišku, kad krikdemai atėjo į visiškai degančią šalį su 3k atvejų kasdien - ir, kaip man atrodo, turėjo suprasti, kad pažadų davimas išbadėjusiai ir šiuo metu pavargusiai tautai buvo labai pavojingas, bet leptelta apie 130 punktų vis dėl to buvo, vasario pradžioje dvi savaites kalbama ''nu jau tuoj tuoj kirpyklas atidarysim'' ir dabar VESK leptelėjo apie ''galimą judėjimo tarp savivaldybių ribojimų atšaukimą'', bet bus prisidengta augančiu susirgimo lygiu ir vėl viskas pasibaigs. Suprantu, kad geras ketvirtadalis visuomenės apskritai virusu netiki ir kaltina Geitsą čipavimu, bet vis dėl to tai nereiškia, kad ir likusiems 3/4 galima numesti pažadų kaulą

                              Jau net nekalbu apie vaikus ir daugmaž sąmoningus paauglius ir jaunimą, gyvenančius, tarkime, su tėvais, nes vien tik jais gyvenimas neapsiriboja, bet nei tu įkursi socialinį burbulą, nei galėsi susitikti su kuo nors, kas gyvena kitoje savivaldybėje, bet 2km nuo jos ribos.

                              Nors jo, pamiršau, kad socializacija pagal kai kuriuos forumiečius apsiriboja tik ir išimtinai prisigėrimu bare, bet tokiems tik galiu užjausti dėl vaikystės/jaunystės neturėjimo

                              Comment


                                Pakentėkime mėnesį, du, pažiūrėsim kuo tai baigsis. Sakyčiau, dar gana nuobodžiai gyvename, niekas iš esmės nesikeičia nuo 2020 m. kovo (atmetant vasarą). Matyt valdžia dar daro kažką protingo, kad protestai ne absoliutūs, o daugiau mažiau paplitę tik tarp antivakserių ir anarchistų.

                                Ilgainiui savivaldybių ribojimą ir kaukių dėvėjimą lauke vis tiek panaikinčiau ne dėl epidemiologinių, o dėl humanitarinių priežaščių, bet tik ilgainiui. Nesakau, kad jų reiktų atsisakyti rytoj (nors kaukių dėvėjimą lauke gal jau rytoj atšaukčiau).

                                Savaime aišku, kad reiktų ieškoti balanso tarp psichologijos ir epidemijos. Ne visi vienodai suvokia tuos vykstančius reiškinius. Net mirtis suvokiama skirtingai, čia net nekalbant apie visokius psichopatus/sociopatus.

                                Šiaip jau norisi sakyti, kad ES kova su pandemija yra ko gero didžiausias smūgis ES reputacijai nuo jos susikūrimo. USA nė ką geresnė situacija, bet dideli šansai, kad abejose mirčių bus panašiai (o kur dar buksuojantis vakcinavimas ES), tik karantinai Europoje griežtesni, o griežtesnis karantinas be šviesesnio galutinio rezultato (pvz. imunizuota, išsaugota populiacija, ar viruso cirkuliacijos beveik absoliutus panaikinimas) yra kone nusikaltimas.
                                Paskutinis taisė PoDV; 2021.02.22, 18:13.

                                Comment


                                  Parašė Pilaitis Rodyti pranešimą
                                  Suprantu, kad geras ketvirtadalis visuomenės apskritai virusu netiki ir kaltina Geitsą čipavimu
                                  Kaip man kažkas pasakė, "šiais metais pradėjau suprasti kaip žmonės patiki sąmokslo teorijomis". Su tokia tragiška komunikacija, tuščiais pažadais, backtrackinimu ir kai kuriais pertekliniais ribojimais (kaukių nešiojimas lauke, judėjimo draudimas tarp miestų ir žiedinių savivaldybių) greitai gali ir ne ketvirtadalis patikėti kad čia viskas "specialiai daroma".

                                  Comment


                                    Na, kaukės lauke nėra taip jau žiauriai kertantis ribojimas, nes vis dėl to išimtis, kad jos galima nedevėti, kai nieko nėra 20m spinduliu, yra; dėl manęs, jeigu tai yra bent kažkiek efektyvu, galėtų ir likti, ypač miestų centruose. Kita vertus, didžiausias klausimas kiek tai yra efektyvu.

                                    Comment


                                      Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                                      Pakentėkime mėnesį, du, pažiūrėsim kuo tai baigsis. Sakyčiau, dar gana nuobodžiai gyvename, niekas iš esmės nesikeičia nuo 2020 m. kovo (atmetant vasarą). Matyt valdžia dar daro kažką protingo, kad protestai ne absoliutūs, o daugiau mažiau paplitę tik tarp antivakserių ir anarchistų.
                                      Tiesiog esam taiki tauta tyliai sėdinti kur pasakyta. Net ir antiskiepininkų protestai juokingi palyginus su vakarais.

                                      Comment


                                        Parašė Pilaitis Rodyti pranešimą
                                        Na, kaukės lauke nėra taip jau žiauriai kertantis ribojimas, nes vis dėl to išimtis, kad jos galima nedevėti, kai nieko nėra 20m spinduliu, yra; dėl manęs, jeigu tai yra bent kažkiek efektyvu, galėtų ir likti, ypač miestų centruose. Kita vertus, didžiausias klausimas kiek tai yra efektyvu.
                                        Nedėvėti gali tik už gyvenvietės ribų nutolęs bent 3 kilometrus, ne bet kur kur žmonių nėra 20m atstumu.

                                        Comment


                                          Parašė uzdvidesimt Rodyti pranešimą

                                          Nedėvėti gali tik už gyvenvietės ribų nutolęs bent 3 kilometrus, ne bet kur kur žmonių nėra 20m atstumu.
                                          „Norėčiau priminti, kad turbūt ne visi įsiskaitė tą karantino nutarimą, kur yra kalbama apie kaukių dėvėjimą. Būtent ten yra tos nurodytos išimtys, kada kaukių dėvėti nereikia – t. y. ir sportuojant, ir esant lauke, kai aplink 20 metrų atstumu nėra jokių žmonių. Tas pasipiktinimas, kad čia reikia miške dėvėti kaukę, kai nieko nėra aplinkui – na, truputėlį kelia nuostabą. Tiesiog reikėtų įsigilinti į dokumentą ir šitaip nekalbėti“, – sakė I. Šimonytės patarėja sveikatos apsaugos klausimais.

                                          Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=86504091

                                          Comment

                                          Working...
                                          X