Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą

    Deja, klystate. Lietuvoje gal žmonės ir sėdi tyliai, bet Vakaruose kone kiekvieną savaitgalį vyksta daugiatūkstantiniai disidentų protestai, kartais ir smurtas prasiveržia.
    Susidariau įspūdį, kad jau kuris laikas protestuoja pagrinde visokie antivaxeriai, antimaskininkai, šiaip chuliganai, ir gal dar koks aptarnavimo sektorius maximum. Tai dar nežinau ar čia verta į juos rimtai žiūrėti. Iš pastarųjų naujienų protestuoja gal max 200 žmonių Budapešte, Vienoje ir dar vienoje vietoje.

    Lietuvoje protestuoti matyt per šalta ...o gal ir nėra ypatingos prasmės (dar)

    Rimčiau pradėsiu žiūrėt, kai daugiau žmonių atvirai pereidinės į Eidvis nuomonės pusę ir iš to darys protestus (su sąlyga jei skiepais bus iš ties sunku valdyti epidemiją).
    Paskutinis taisė PoDV; 2021.02.01, 11:36.

    Comment


      Jei dabar yra 277119 bedarbiu, ir is ju kazkoks tai procentas dar gauna savo bedarbystes pasalpa, tai ka gauna kiti, kam tos pasalpos jau pasibaige?

      Skvernelis nor mokejo po 200 visiems, kas stovejo Darbo Birzoje. Vargiai, bet zmones dar is to galejo isgyvent. Dabar tu pinigu jau nemoka. Bedarbiai dabar gal gaus is soc-rupybos po pusantro simto. Tad kaip jiems isgyventi? Vien is bado eis i gatves.

      Comment


        Blemba, na tiesiog negaliu aprašyti savo emocijų po to, kai mano žodžiai apie važiuojantį stogą per karantiną buvo persukti į lakimą baruose su baxūrais, tiesiog ir juokinga nuo tokio siauraprotiškumo bet kartu ir pikta, kai žmonės užsidarę savo idealaus gyvenimo kokone

        Kiek vaikų sausį grįžo į mokyklas, kad iš ten mokytis nuotoliniu būdu?

        25 tūkstančiai. 25 tūkstančiai neturi sąlygų namie mokytis dėl ryšio problemų, dėl blogų namų sąlygų ar girtaujančių tėvų.

        Kiek dar tūkstančių vaikų gyvena tokiomis pačiomis sąlygomis, bet dėl tėvų neveiksnumo arba pačių vaikų drąsos trūkūmo neprašė mokytis iš mokyklų?

        Kiek žmonių kasdien kenčia smurtą artimoje aplinkoje, nes gyvena su pijokais/švaistūnais/agresoriais?

        Mano tolima pusseserė (dar paauglė) gyvena su visiškais tėvais pijokais, kurie kažkokiu būdu sugebėjo pragerti net baldus. Namie stengėsi būti kuo mažiau, arba būdavo mokykloje iki vakaro, arba sedėdavo (kartais ir nakvodavo) pas močiutę, kuri ją kartu ir maitino.

        Pagal dabartinius reikalavimus, su savo tėvais ji turi praleisti 24/7, tose pačiose keturiose sienose, nes mokyklos buvo uždarytos, o su močiute kontaktuoti ir negalima, ir jai pačiai baisu.

        Kiek tokių šeimų yra per visą Lietuvą? Esu absoliučiai įsitikinęs ir duodu dantį, kad daugiau, negu kovidu susirgo Lietuvoje iki šiol.

        Vien mano laidoje iš 80 mokinių, kažkur 15 gyveno asocialiomis sąlygomis. Kai kurie geriau, kai kurie blogiau.

        Ok, netirštinkim spalvų dėl asocialių šeimų. Pagalvokim apie paprastas.

        Kiek šeimų gyvena netinkamomis sąlygomis (pvz. per mažas butas)?

        Viskas ok, jeigu gyveni vienas arba su pora, tau pakaks ir vieno kambario sujungto su virtuve. Ką daryti šeimoms, kurios turi vaikų, bet gyvena mažame bute? Kaip vaikui paaiškinti, kad ''pandemija, miršta žmonės, tu čia pasedėk pusę metų be kvatojimų''? Ką daryti, kai abu tėvai pvz. dirba nuotoliniu, o mažas vaikas pats iš išprotėjimo laipioja sienomis, arba koks nors pradinukas, kuris visiškai negeba mokytis nuotoliniu būdu?

        Matėt pedagogų ir profesorių kalbas apie tai, kad mokymasis nuotoliniu būdu palieka labai dideles spragas?

        Ką daryti tiems žmonėms, kurių verslas dabar uždarytas ir jie negauna jokių pajamų jau pusantro mėnėsio?

        Dar prieš visus karantinus Lietuva jeigu nepirmavo, tai buvo TOPe pagal savižudybių skaičių (ypač tarp jaunimo). Ką daryti žmonėms, kurie dar prieš visus karantinus turėjo kokių nors ligų, ir tokia antisocializacija siaubingai paveikė jų psichiką?

        Bepigu sakyti, kai esi visiškas introvertas, dirbai kokiam nors sukriošusiame ofisėlyje ir turi prabangų butą/namą. Bet taip gyvena ne visi, ir užsidarymas namuose toli gražu nėra toks paprastas ir nekaltas. Jeigu pavasarį vistiek visi žinojo, kad bent jau vasarą visa tai pasibaigs, ir nors labai sunkiai, bet iškentėti tuos mėnėsius buvo daugmaž įmanoma, tai dabar išbūti nuo lapkričio mėnėsio (būtent tada įvesti susitikimų ribojimai, uždarytos mokyklos, didelė dalis darbų pervesti į nuotolinį būdą) iki balandžio patikėkit, yra labai sunku.

        Comment


          Oficialu: slidinėjimo centrams leista atsidaryti nuo antradienio, sprendimas dėl parduotuvių ir grožio salonų – šią savaitę

          Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujien...1448820?copied

          Comment


            Lietuvoje patvirtintas užsikrėtimas Jungtinėje Karalystėje plintančia koronaviruso atmaina, patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

            „2020 metų gruodžio pabaigoje vilnietei nustatyta COVID-19 liga. 2021 metų sausio 12 dieną Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija išsiuntė šį atvejį sekoskaitos tyrimams į laboratoriją Roterdame, Olandijoje. 2021 m. sausio 27 dieną NVSPL gavo patvirtinimą, kad siųstame mėginyje buvo nustatyta SARS-CoV-2 viruso atmaina su B.1.1.7 mutacija“, – pirmadienį BNS informavo SAM Spaudos tarnybos vedėjas Vytautas Beniušis.

            Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1448956?copied

            Comment


              Vingio parke Vilniuje savaitgalį veikusios kavinės lankytojai sulaukė baudų

              Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=86376163
              Show must go von!

              Comment


                Vakarų šalyse sukurtų vakcinų stygius Europoje jau jaučiamas, o kadangi rinkėjų spaudimas gali palaidoti vienų ar kitų politikų karjeras, bent jau Vokietijoje vis garsiau užsimenama apie galimybę naudoti rusišką vakciną „Sputnik V“ ar kinišką produktą „Sinopharm“ – esą tereikia, kad šiuos gaminius patvirtintų Europos vaistų agentūra, skelbia „Deutsche Welle“.

                Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1448950?copied

                Comment


                  Parašė Pilaitis Rodyti pranešimą
                  Blemba, na tiesiog negaliu aprašyti savo emocijų po to, kai mano žodžiai apie važiuojantį stogą per karantiną buvo persukti į lakimą baruose su baxūrais, tiesiog ir juokinga nuo tokio siauraprotiškumo bet kartu ir pikta, kai žmonės užsidarę savo idealaus gyvenimo kokone

                  Kiek vaikų sausį grįžo į mokyklas, kad iš ten mokytis nuotoliniu būdu?

                  25 tūkstančiai. 25 tūkstančiai neturi sąlygų namie mokytis dėl ryšio problemų, dėl blogų namų sąlygų ar girtaujančių tėvų.

                  Kiek dar tūkstančių vaikų gyvena tokiomis pačiomis sąlygomis, bet dėl tėvų neveiksnumo arba pačių vaikų drąsos trūkūmo neprašė mokytis iš mokyklų?

                  Kiek žmonių kasdien kenčia smurtą artimoje aplinkoje, nes gyvena su pijokais/švaistūnais/agresoriais?

                  Mano tolima pusseserė (dar paauglė) gyvena su visiškais tėvais pijokais, kurie kažkokiu būdu sugebėjo pragerti net baldus. Namie stengėsi būti kuo mažiau, arba būdavo mokykloje iki vakaro, arba sedėdavo (kartais ir nakvodavo) pas močiutę, kuri ją kartu ir maitino.

                  Pagal dabartinius reikalavimus, su savo tėvais ji turi praleisti 24/7, tose pačiose keturiose sienose, nes mokyklos buvo uždarytos, o su močiute kontaktuoti ir negalima, ir jai pačiai baisu.

                  Kiek tokių šeimų yra per visą Lietuvą? Esu absoliučiai įsitikinęs ir duodu dantį, kad daugiau, negu kovidu susirgo Lietuvoje iki šiol.

                  Vien mano laidoje iš 80 mokinių, kažkur 15 gyveno asocialiomis sąlygomis. Kai kurie geriau, kai kurie blogiau.

                  Ok, netirštinkim spalvų dėl asocialių šeimų. Pagalvokim apie paprastas.

                  Kiek šeimų gyvena netinkamomis sąlygomis (pvz. per mažas butas)?

                  Viskas ok, jeigu gyveni vienas arba su pora, tau pakaks ir vieno kambario sujungto su virtuve. Ką daryti šeimoms, kurios turi vaikų, bet gyvena mažame bute? Kaip vaikui paaiškinti, kad ''pandemija, miršta žmonės, tu čia pasedėk pusę metų be kvatojimų''? Ką daryti, kai abu tėvai pvz. dirba nuotoliniu, o mažas vaikas pats iš išprotėjimo laipioja sienomis, arba koks nors pradinukas, kuris visiškai negeba mokytis nuotoliniu būdu?

                  Matėt pedagogų ir profesorių kalbas apie tai, kad mokymasis nuotoliniu būdu palieka labai dideles spragas?

                  Ką daryti tiems žmonėms, kurių verslas dabar uždarytas ir jie negauna jokių pajamų jau pusantro mėnėsio?

                  Dar prieš visus karantinus Lietuva jeigu nepirmavo, tai buvo TOPe pagal savižudybių skaičių (ypač tarp jaunimo). Ką daryti žmonėms, kurie dar prieš visus karantinus turėjo kokių nors ligų, ir tokia antisocializacija siaubingai paveikė jų psichiką?

                  Bepigu sakyti, kai esi visiškas introvertas, dirbai kokiam nors sukriošusiame ofisėlyje ir turi prabangų butą/namą. Bet taip gyvena ne visi, ir užsidarymas namuose toli gražu nėra toks paprastas ir nekaltas. Jeigu pavasarį vistiek visi žinojo, kad bent jau vasarą visa tai pasibaigs, ir nors labai sunkiai, bet iškentėti tuos mėnėsius buvo daugmaž įmanoma, tai dabar išbūti nuo lapkričio mėnėsio (būtent tada įvesti susitikimų ribojimai, uždarytos mokyklos, didelė dalis darbų pervesti į nuotolinį būdą) iki balandžio patikėkit, yra labai sunku.
                  Mano manymu, viskas su jūsų mintimis yra gerai jei neperspaudžiat dėl soc. problemų mastų Lietuvoje.

                  Spėju, tai kas dalinai tinka (ilguoju laikotarpiu) Vakarų Europai, ne visai gali tikti Rytų Europai (ar net išimtinai Lietuvai) dėl didesnio asocialių šeimų/žmonių nuošimčio, mažų butų ploto ir pan. Lietuva labiau regioniška valstybė, su labiau apgyvendintais mažesniais miestais, ten būdingu lėtesniu ekonominiu vystymusi, iš to išplaukiančio uždarumo, matyt Vakarietiškos gyvenimo kokybės normos ateina lėčiau (mano sena hipotezė kodėl galimai taip sunkiai sprendžiasi soc. problemos Lietuvoje) Iš to kylančios problemos: mažiau pajamų, žemesnis finansinis raštingumas, daugiau priklausomybių, žemesnis emocinis intelektas, bendras asmeninis išsilavinimas ir t.t., kas gali vesti į užburtą padidinto skurdo ratą. Beje, Lietuvoje būstų plotai vienam gyventojui vieni mažiausių Europoje Kažką Mauricas lyg tais viešino.

                  Tiesą sakant, dėl ten būdingų soc. problemų ir būdingos urbanistikos net nelinkčiau labai smerkti Rusijos, kad ji nepasirinko Europos Sąjungos šalims būdingo karantino žiemai, nes yra daugybė kitų faktorių, ir visų antra, žmonės ten, panašu, net ne itin laikėsi ir pirmo karantino.

                  Taip, karantinų taikymas yra pavojinga priemonė. Šiuo metu būdinga daugiau mažiau tik ES šalims ir keletui atskirų vietovių kitur (dažniausiai tos kurios laikosi nulio covid politikos ir skelbia karantinus prie kelių atvejų).

                  Tačiau tai nekeičia mano nuomonės. Nemanau, kad dabar reiktų sustoti su karantinais, manau protinga yra palaukti iki balandžio, gal net gegužės. Vėliau tęsti didelio masto ribojimus būtų jau truputį pavojinga, o gal net netikslinga, nes žmonės galutinai jais nusiviltų. Reikia įdirbio testavime ir žinojime kaip atsiranda atvejai Lietuvoje. Į pagalbą ateina vakcinos, bet man neatrodo aiškus viruso mutacijų greitis normaliomis nekarantino sąlygomis, kai virusas laba išplitęs.

                  Aukštesniam nei vidutiniam soc. sluoksniui karantinas ar jų ciklai turi net šiokių tokių privalumų, nes susikaupia daugiau pinigų, o gyvenimas dideliam būste su nuosavu sklypu apkarsta mažiau nei mažesnes pajamas gaunantiems, mažesniuose būstuose gyvenantiems, galbūt priklausomybių (alkoholio) turintiems žmonėms. P.S. nors esu už trumpalaikį karantiną pats aukštesniam sluoksniui nepriklausau (gal net toli gražu...), bet stengiuosi sukandęs dantis sekti duomenis ir mokslo naujienas.
                  Paskutinis taisė PoDV; 2021.02.01, 16:05.

                  Comment


                    Iš kur toks įsitikinimas, kad karantinas nekelia problemų tik intravertams? Aš ENTJ tipažo, ir kiti daryti testai man rodo ekstraversiją. Taip, bendrauti mėgstu, ypač jeigi tas bendravimas yra su intelektualiniais elementais, nėra banalus iš tuščio į kiaurą. Bet karantinas man nekelia jokių nepatogumų, jokių. Na, pasiilgstu kelionių, pasiilgstu balių, bet viską galima atidėti ir palaukti. Ypač kai suvoki riziką ir žinai, kad po to gali visą gyvenimą galvoti "Čia mano kaltė kad nutiko nepataisoma, ar ne mano? Aš užnešiau namo virusą, ar ne aš"?

                    Nežinau, perskaičiau tą ilgą Pilaičio tekstą, kuris gavo jau 11 patiktukų, bet tos iškeltos problemos (išskyrus asocialių šeimų klausimą - bet su tokių šeimų bėdomis reikia spręsti ir be karantino) nieko man viduje neužkabino, nesupratau bėdos tame pasėdėjime ramiai. Taip, netgi aš - ENTJ, ekstravertas.
                    Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.02.01, 17:06.
                    Snowflakes will attack U <3

                    Comment


                      Parašė themanual Rodyti pranešimą
                      Švedijos grafikas atrodo visada taip lyg banga jau būtų praėjusi, tiesiog jų raportavimo subtilybės.
                      Suprantama, geriausias būdas pagrįsti savo teiginius yra prikurti konspiracijos teorijų.

                      Beje juk pagyvenom kaip švedai prieš rinkimus kai skaičiai jau stipriai augo ir būtent dėl to vėliau tapome rekordininkais. Garantuotai Eidvis nėjo savanoriauti į ligonines pažiūrėt į savo svajonės kainą - mirštančiuosius ir visiškai nuvarytą nuo kojų personalą
                      Pavasarį, kai buvo paskelbtas karantinas ir dėl 7 covidinių pacientų dviem mėnesiams užšaldytos visoje Lietuvoje planinės operacijos ir dauguma medicinos paslaugų - aš sakiau, kad tai yra nesąmonė. Pandemijos ir sunkiausių medicinai laikotarpiu mes medikus išvarėm dviejų mėnesiu atostogų, tam, kad žmonės normaliai prikauptų visokių sveikatos problemų ir į ligonines pradėtų kreiptis, kada jas išspręsti jau bus dvigubai sudėtingiau, o dar priedo ir per patį covido pandemijos piką. Bet kaip suprantu tu mane tuo metu labai už tokias šventvagiškas mintis smarkiai kritikavai ir garsiai reiškei savo svajonę - mes galim tapti Taivanu ir Pietų Korėja ir pasiekti išsvajotus 'zero covid'. Kai kurioms svajonėms tiesiog nelemta išsipildyti, o kai sugrįžom į realybę - pamatėm iki aušktumų šovusius mirtingumo rodiklius, kurie su covidu net nesusiję, o priedo dar ir covido pandemijos piką kaip bonusą gavom ir mirčių lygiai tiek pat, kiek toje pačioje Švedijoje. Taip kad kažin kam čia labiau tinka tos 'svajonės matyti mirštančius pacientus'.

                      Comment


                        Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                        Iš kur toks įsitikinimas, kad karantinas nekelia problemų tik intravertams? Aš ENTJ tipažo, ir kiti daryti testai man rodo ekstraversiją. Taip, bendrauti mėgstu, ypač jeigi tas bendravimas yra su intelektualiniais elementais, nėra banalus iš tuščio į kiaurą. Bet karantinas man nekelia jokių nepatogumų, jokių. Na, pasiilgstu kelionių, pasiilgstu balių, bet viską galima atidėti ir palaukti. Ypač kai suvoki riziką ir žinai, kad po to gali visą gyvenimą galvoti "Čia mano kaltė kad nutiko nepataisoma, ar ne mano? Aš užnešiau namo virusą, ar ne aš"?

                        Nežinau, perskaičiau tą ilgą Pilaičio tekstą, kuris gavo jau 11 patiktukų, bet tos iškeltos problemos (išskyrus asocialių šeimų klausimą - bet su tokių šeimų bėdomis reikia spręsti ir be karantino) nieko man viduje neužkabino, nesupratau bėdos tame pasėdėjime ramiai. Taip, netgi aš - ENTJ, ekstravertas.
                        Taip, pasedėjimas yra beveik visiškai ne problema, karantinas kaip ir veikia, galima pakentėti, ką padarysi dėl soc. problemų. Tik spėju, kad V. europiečiai vidutiniškai karantinus šiek tiek lengviau ištveria emociškai ir finansiškai nei pvz. mes. Jie gal teoriškai ir gali ilgiau sėdėt karantinuose, mums gali stogas pradėt važiuot greičiau, karantino priemone bus nusivilta anksčiau, jei užsitęs.

                        Tiesa, nelygi situacija yra ir tarp vakarų europiečių, ypač dėl tų kurie gyvena mažuose butuose, miestuose kuriuose nėra labai ką veikt dėl ribojimų. Įdomu kiek iš jų prisideda prie protestų, o kiek jų yra supratingi.
                        Paskutinis taisė PoDV; 2021.02.01, 17:28.

                        Comment


                          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                          Pavasarį, kai buvo paskelbtas karantinas ir dėl 7 covidinių pacientų dviem mėnesiams užšaldytos visoje Lietuvoje planinės operacijos ir dauguma medicinos paslaugų - aš sakiau, kad tai yra nesąmonė. Pandemijos ir sunkiausių medicinai laikotarpiu mes medikus išvarėm dviejų mėnesiu atostogų, tam, kad žmonės normaliai prikauptų visokių sveikatos problemų ir į ligonines pradėtų kreiptis, kada jas išspręsti jau bus dvigubai sudėtingiau, o dar priedo ir per patį covido pandemijos piką.
                          Taikant dabartinę ABCD scenarijų politiką su esamais resursais ir žiniomis, galbūt mums būtų pavykę iš vis išvengti rimtesnio pavasarinio karantino, nes gegužės mėn. pradėjo virusą veikti orai (žr. kaimynines Baltarusija, Švedija).

                          Bet kaip suprantu tu mane tuo metu labai už tokias šventvagiškas mintis smarkiai kritikavai ir garsiai reiškei savo svajonę - mes galim tapti Taivanu ir Pietų Korėja ir pasiekti išsvajotus 'zero covid'. Kai kurioms svajonėms tiesiog nelemta išsipildyti, o kai sugrįžom į realybę - pamatėm iki aušktumų šovusius mirtingumo rodiklius, kurie su covidu net nesusiję, o priedo dar ir covido pandemijos piką kaip bonusą gavom ir mirčių lygiai tiek pat, kiek toje pačioje Švedijoje. Taip kad kažin kam čia labiau tinka tos 'svajonės matyti mirštančius pacientus'.
                          Uždarytos Baltijos šalių sienos galbūt galėtų padėti pasiekti išsvajotą "zero covid", bet nežinau ar tai lemta išsipildyti.
                          Dėl covid nesusijusių mirčių gali įtakos turėti tiesiog testavimo nebuvimas. Visur stebimas nesusijusio su covid mirtingumo padidėjimas epideminių pikų metu.

                          ---
                          Suprantu jūsų mintis ir nesu visiškai priešiškas joms, bet kai kas sako, kad Švedijos strategija yra tiesiog kažkoks atviras pseudomokslas
                          Paskutinis taisė PoDV; 2021.02.01, 17:28.

                          Comment


                            Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                            Suprantama, geriausias būdas pagrįsti savo teiginius yra prikurti konspiracijos teorijų.
                            Suprantama, prieš užsipuolant, sunku pasidomėti, kad Švedija patikslina savo duomenis savaitę ar dar daugiau atgal, todėl jei šiandien rodytų X atvejų, po savaitės pažiūrėjęs 02 01 dieną matytum X+Y atvejų skaičių.

                            Comment


                              Parašė rmss Rodyti pranešimą

                              Suprantama, prieš užsipuolant, sunku pasidomėti, kad Švedija patikslina savo duomenis savaitę ar dar daugiau atgal, todėl jei šiandien rodytų X atvejų, po savaitės pažiūrėjęs 02 01 dieną matytum X+Y atvejų skaičių.
                              Buvo DELFI straipsnis, kur lietuvis švedų epidemiologas minėjo, kad hospitalizacijų Švedijoje šiuo metu mažėja. Tiesa, gali būti, kad dar jų laukia lengviau plintančių atmainų banga, nebent orai spės juos kažkiek paveikt.

                              Comment


                                Parašė Pilaitis Rodyti pranešimą
                                Blemba, na tiesiog negaliu aprašyti savo emocijų po to, kai mano žodžiai apie važiuojantį stogą per karantiną buvo persukti į lakimą baruose su baxūrais, tiesiog ir juokinga nuo tokio siauraprotiškumo bet kartu ir pikta, kai žmonės užsidarę savo idealaus gyvenimo kokone

                                Kiek vaikų sausį grįžo į mokyklas, kad iš ten mokytis nuotoliniu būdu?

                                25 tūkstančiai. 25 tūkstančiai neturi sąlygų namie mokytis dėl ryšio problemų, dėl blogų namų sąlygų ar girtaujančių tėvų.

                                Kiek dar tūkstančių vaikų gyvena tokiomis pačiomis sąlygomis, bet dėl tėvų neveiksnumo arba pačių vaikų drąsos trūkūmo neprašė mokytis iš mokyklų?

                                Kiek žmonių kasdien kenčia smurtą artimoje aplinkoje, nes gyvena su pijokais/švaistūnais/agresoriais?

                                Mano tolima pusseserė (dar paauglė) gyvena su visiškais tėvais pijokais, kurie kažkokiu būdu sugebėjo pragerti net baldus. Namie stengėsi būti kuo mažiau, arba būdavo mokykloje iki vakaro, arba sedėdavo (kartais ir nakvodavo) pas močiutę, kuri ją kartu ir maitino.

                                Pagal dabartinius reikalavimus, su savo tėvais ji turi praleisti 24/7, tose pačiose keturiose sienose, nes mokyklos buvo uždarytos, o su močiute kontaktuoti ir negalima, ir jai pačiai baisu.

                                Kiek tokių šeimų yra per visą Lietuvą? Esu absoliučiai įsitikinęs ir duodu dantį, kad daugiau, negu kovidu susirgo Lietuvoje iki šiol.

                                Vien mano laidoje iš 80 mokinių, kažkur 15 gyveno asocialiomis sąlygomis. Kai kurie geriau, kai kurie blogiau.

                                Ok, netirštinkim spalvų dėl asocialių šeimų. Pagalvokim apie paprastas.

                                Kiek šeimų gyvena netinkamomis sąlygomis (pvz. per mažas butas)?

                                Viskas ok, jeigu gyveni vienas arba su pora, tau pakaks ir vieno kambario sujungto su virtuve. Ką daryti šeimoms, kurios turi vaikų, bet gyvena mažame bute? Kaip vaikui paaiškinti, kad ''pandemija, miršta žmonės, tu čia pasedėk pusę metų be kvatojimų''? Ką daryti, kai abu tėvai pvz. dirba nuotoliniu, o mažas vaikas pats iš išprotėjimo laipioja sienomis, arba koks nors pradinukas, kuris visiškai negeba mokytis nuotoliniu būdu?

                                Matėt pedagogų ir profesorių kalbas apie tai, kad mokymasis nuotoliniu būdu palieka labai dideles spragas?

                                Ką daryti tiems žmonėms, kurių verslas dabar uždarytas ir jie negauna jokių pajamų jau pusantro mėnėsio?

                                Dar prieš visus karantinus Lietuva jeigu nepirmavo, tai buvo TOPe pagal savižudybių skaičių (ypač tarp jaunimo). Ką daryti žmonėms, kurie dar prieš visus karantinus turėjo kokių nors ligų, ir tokia antisocializacija siaubingai paveikė jų psichiką?

                                Bepigu sakyti, kai esi visiškas introvertas, dirbai kokiam nors sukriošusiame ofisėlyje ir turi prabangų butą/namą. Bet taip gyvena ne visi, ir užsidarymas namuose toli gražu nėra toks paprastas ir nekaltas. Jeigu pavasarį vistiek visi žinojo, kad bent jau vasarą visa tai pasibaigs, ir nors labai sunkiai, bet iškentėti tuos mėnėsius buvo daugmaž įmanoma, tai dabar išbūti nuo lapkričio mėnėsio (būtent tada įvesti susitikimų ribojimai, uždarytos mokyklos, didelė dalis darbų pervesti į nuotolinį būdą) iki balandžio patikėkit, yra labai sunku.
                                Click image for larger version

Name:	a646c45633cfab95a2aaf727480883aba7de652148fb3601db61853a62d3b3da.jpg
Views:	239
Size:	101,7 kB
ID:	1859300

                                O šventas naivume, nutraukim karantiną ir pandemija pasibaigs. Tikrai tikrai nebus taip, kad liga išplis nekontroliuojamai, ir nei velnio tu negausi nei paslaugų, nei mokykloj galėsi mokytis, nes tiesiog bus per daug sergančių žmonių, kurie galėtų teikti paslaugas.

                                Comment


                                  Atidarykime slidinėjimo centrus, parduotuves ir kirpyklas, tačiau judėti negalima. Bravo naujos kartos politikos valdžiai!

                                  Comment


                                    Parašė MrDarkness Rodyti pranešimą
                                    Atidarykime slidinėjimo centrus, parduotuves ir kirpyklas, tačiau judėti negalima. Bravo naujos kartos politikos valdžiai!
                                    O ne! Jei atsirastų lokalūs židiniai kaip rugpjūtį Kaune ar rugsėjį Radviliškyje, Raseiniuose, juos būtų paprasčiau suvaldyti ir galbūt nepaplistų po visą šalį. Ot durneliai kokie!

                                    Comment


                                      Parašė MrDarkness Rodyti pranešimą
                                      Atidarykime slidinėjimo centrus, parduotuves ir kirpyklas, tačiau judėti negalima. Bravo naujos kartos politikos valdžiai!
                                      Vis dar negaliu atsitokėt
                                      Iš visko ką durno valstiečiai yra per pandemiją padarę - šito nepranoksta.
                                      Paskutinis taisė Evier; 2021.02.01, 18:21.

                                      Comment


                                        Parašė rmss Rodyti pranešimą

                                        Suprantama, prieš užsipuolant, sunku pasidomėti, kad Švedija patikslina savo duomenis savaitę ar dar daugiau atgal, todėl jei šiandien rodytų X atvejų, po savaitės pažiūrėjęs 02 01 dieną matytum X+Y atvejų skaičių.
                                        Taigi kalba ėjo ne apie kažkokios dienos naujų atvejų skaičių ir net ne apie savaitės, o apie mėnesio trendą, kuris tikrai nesikeis, kad ir patikslintas.

                                        Comment


                                          Nu ir pas mus baigiasi pandemija. Pradėsim grįžt gyveniman nuo slidinėjimo
                                          Show must go von!

                                          Comment

                                          Working...
                                          X